De strijd om het bestaan. A0. 18S8. Zondag 15 en Maandag 16 Maart, N°. 9003. Tweede Blad. KENNISGEVING. e u i 11 e t o n. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, U I T G v E R: J. ODÉ. Biïniciilandsche Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per port, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 4.85. - 2.50. - 0.10. B V ft E A IJB«f EK8TBIAT 70. AnvnRTKNTiEPRiJSvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10, Iedeie gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. In- en doorvoer van Fransch vee. De burgemeester van Schiedam brengt, op vei zoek van den heer Commissaris der Koningin, tor konnis van belanghebbenden de volgende in de Staatscourant van 1 en 2 Maart j.l. geplaatste gemeenschappelijke beschik king van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën, omtrent den in- en doorvoer van Fransch vee De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën Gelet op de Koninklijke besluiten van 8 Decem- -1888 4870 (Staatsblad n\ 194) en 14 Augustus ber (Staatsblad n°. 142); Gezien hunne gemeenschappelijke beschikkingen van 11 Januari en 5 Februari 1890, respectieve lijk opgenomen in de Neder tandsche Staatscourant van 14 Januari 1890 n°. 11 en 7 Februar -4898 n°. 32 Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, met intrekking van eerstgenoemde beschikking, afwijking van de verbodsbepalingen, vervat in de aangehaalde Koninklijke besluiten, wordt toege staan ten aanzien van den in- en doorvoer uit Franki ijk van rundvee, schapen, geiten en varkens op de volgende voorwaarden A. bij invoer van rundvee, schapen, geiten en vaikens, bestemd voor de fokkerij: 1". dat aan bet eerstn kantoor worden over gelegd eene ambtelijke verklaring van de overheid van de plants van herkomst binnen de laatste 8 dagen afgegeven, ten bewijze: a. dat de dieren, waarvan de leeftijd en het signalement te vermelden zijn, gedutende de laatste 20 dagen aldaar verblijf hebben gehou den, en b. dal aldaar, wanneer het rundvee betreft, in de laatste 120 dagen geene hesmet tel ij ka longziekte en n de laatste 6 weken geene veepest en geen mond en klauw/eer, wanneer het schapen betreft, in de laatste 0 weken geen veepest, peen mond- en klauwzeer, geene schaapspnkken en geen lotkienjnd, wanneer het geiten betieft, in de laatste 0 weken geen mond- en klauwzeer en geene schaaps pokken, wanneer het varkens botreft, in de laatste 6 weken geen mond- en klauwzeer en geene varkensziekte zijn voorgekomen 2". dat de dieren, na aan het eerste kantour door den districtsveearts of een zijner plaats vervangers te zijn gekeurd en gezond bevonden, zoo spoedig mogelijk, afgescheiden van ander vee, naar de plaats van bestemming worden doorgevoerd, per spoor, zonder verdei o overlading, in afzondei lijke, gesloten en verzegelde wagens 3°. dat de dieren op d» plaats van bestemming gedurende de 15 volgende dagen afgezonderd worden gehouden en na dien termijn niet met ander vee in aanraking gebracht worden, dan na door den districtsveearts of oen zijner plaats vervangers te zijn gekeurd en gezondEevonden B. bij invoer van rundvee, schapen, geiten en vat kens, bestemd voor de slachtbank, daaronder begrepen de exportslacbterijon 1". sub A, 1\; 2''. dat de dieren, zoo spoedig mogelijk, afge scheiden van ander vee, naar de plaats van be stemming worden doorgevoerd, per spoor, zonder overlading, in afzonderlijke, gesloten en verzegelde wagens 3". dat de ontzegeling der wagens op de plaats van bestemming niet geschiede, dan in tegen woordigheid van den districtveearts of een zijner plaatsvervangeis 4". dat de dieren, op de plaats van bestemming, onder politietoezicht, zoowel ontladen als ver voerd worden naar de slachtplaats, alwaar zij van ander vee afgezonderd zijn te houden en binnen 24 uren. mede onder poliljetoezHit, moeten worden geslacht C. bij doorvoer van rundvee, schapen, geiten en varkens dat de dieren, na aan het eerste kantoor door den districtsveearts of een zijner plaatsvervangers te zijn gekeurd en gezond bevonden, zoo spoedig mogelijk, afgescheiden van ander vee, werden doorgevoerd per spoor, zonder verdere overlading, in afzonderlijke, gesloten en verzegelde wagens. 's-Gravenluige, 28 Fetuuari 1893. De Minister van liinnenhindsche Zaken, VAN I1UUTEN. Be Minister van Financiën SDRENGER VAN EYK. Schiedam, 13 Maait 1890. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG TWEEDE KAMER UER STATEN-G ENERA AL. Wijziging der provinciale ivct. In verbrand rnet de voorgenomen splitsing van Rotterdam in vtjf districten is voorge steld ieder district drie leden te doen afvaar digen ter Staten-vergaderingliet aantal leden dat Rotteidam naar de Staten zendt, zal der halve met twee moeten worden vermeerderd en liet aantal Staten-leden voor Zuid-Holland worden gebracht op 82. Wegens de splitsing van Amsterdam in negen hoofdkiesdistricten zal liet aantal Staten-leden door Amsterdam te benoemen tot 36 moeten worden uitgebreid. Teneinde het evenwicht met liet overig deel der provincie Noord-Ilolland niet te verbreken, zal ook dit voortaan twee ledert meer heb ben aan te wijzen, n.l. Haarlem en Weesp ieder een meer. Voor den gewonpn tijd der verkiezing van Statenleden wordt de eerste Dinsdag van Juni aangewezen. Verder zijn evenals voor de ver kiezing van Kamerleden bepalingen gemaakt omtrent de wijze van verkiezing zooals die in art. 130 en volgende der voorgestelde kies wet zijn ontworpen. noodzakelijk de splitsing van Amsterdam en Rotterdam in 0 en 5 districten. Rij vermeer dering van het aantal raadsleden van 30 tot 45 zal elk der districten van Amsterdam 5, elk der dislricten van Rotterdam 9 afgevaar digden afvaardigen. Aan Gedeputeerde Staten wordt overgelaten om, den raad gehoord en met inachtneming van de wettelijke bepalin gen de grenzen der districten aan te wijzen, waarin de gronte gemeenten worden gesplitst volgens de aanhangige kieswet. Het tijdstip der periodieke raadsverkiezingen II thans ook voorgesteld op den eersten Dinsdag der maand Juni. Ook voor de gemeenteraadsverkiezingen is thans voorgesteld de wijze van de verkie zing te volgen in de aanhangige kieswet voor de Kamerverkiezingen voorgedragen. Wijziging gemeentewei. De aansluiting der kiesdistricten voor den raad aan die voor Kamer en Staten maakt SCHIEDAM, 14 Maart 1890. Volgens een bericht in de Maasbode zoude het plan bestaan eene lijn op Zuid-Amerika op te lichten. Naar aanleiding daarvan schrijft het WekelijTcsche vracht- en scheepsberichten en Exportblad van Hoymarj en Schuurman het volgende Ons werd daaromtrent bericht, dat de zaak dadelijk grootscheeps zal worden aangepakt met 3 millioen. Natuurlijk zal zich ieder, die bij onze groote vaart betrokken is of daarin bijzonder belang stelt, verheugen als een zoo royaal plan goed kon slagen, maar de vraag rijst toch of het niet practiseher ware in dezen tijd van schepenovervloed het meest geschikte materiaal te charteren. Het vaten met winst is eene kunst die ook met 3 millioen niet kan worden gekocht. Tot onderkenning van de juiste richting waaruil tijdens mist geluidsigtmlen warden vernomen, is een toestel uitgevonden, Eop oon genaamd, waarmee men zegt het Mild. v. Roman van Reiniiold Ortmaxn. 38. Artois scheen in twijfel te staan. Na eenig nadenken sprak hij sik dank u wel voor uw vriendschappelijk aanbod, en wijs htt niet direct af. Maar toch kan tk er niet dadelijk toe beslui ten. Kan ik u morgen in het ziekenhuis te spreken krijgen V' »0p elk uur van den dag gij kunt naar wille keur over mij beschikken. Ik stel er eene eer in de hand te leetten bij de verspreiding van dit nieuwe zoo vei j assende resultaat der weten schap." «Ik zal u dan de hoeveelheid, die ik nog in voonaad heb, medegeven en morgen met de vervaardiging van een grootere hoeveelheid aan vangen." llij ging naar eene zijkamer en kwam rnet een tweede fleschje van Düringhoffens voorraad terog. «Voor dit verbruikt is," zeide hij, «zal ik zorgen dat er moer is. Ik wensch u ook voor morgen het beste succes toe." «In 't belang van den grooten onbekende, niet waar 7" vroeg dokter Kalkstein, terwijl hij Artois lachend de hand ten afscheid reikte. «Gij weet niet, dokter, hoeveel belang ik in zijne kennis-' making stel." Toen hij weer alleen was, sloot Artois tegen zijne gewoonte de deur van zijne wetkkamer op slot en verdiepte zich ten derden male in de lezing van Dtiririghoffon's handschrift. «'tls duidelijk, dat men volgens dit voorschrift bij de bereiding te werk kan gaan," mompelde hij «maar het blijft toch eene gewaagde onderneming. Als hij er nog bovenop kwam als hij het te boven kwam llij sloot na de lezing do dicht beschreven bladen in een der vakken van zijn sein ijftafol, tink zijn overjas aan en verliet zijne woning. Een kwartier later helde hij aan bij den deur- vvaaider Leubuscher, waar diens vrouw hem met een bedrukt gezicht te gemoet trad. Op zijne vraag naar Dili inglmff.m antwoordde het goede meitsch, terwijl zij de slip van haar voorschot voor de oogen hield «Er is geen hoop meer, mijnheer. Sedeitvan avond ligt hij reeds buiten kennis en de dood staat hem op de kaken juist een gezicht als van mijn broeder zaliger, toen hij stierf. Ach God, wat is het hard, zulk een jongen, wakkeren bloed zoo te zien heengaan. En wat zal er nog te doen komen met die begrafenis «Wees daar niet bezorgd voor, goede vrouw," troostte haar Aitois. «De arme Duringhoffeti heeft vrienden, dia gereedstaan alles voor hem of zijne nagedachtenis te doen- Is dokter Giers- berg van avond geweest 7" »ütj is er juist, reeds voor de derde maal vandaag." «Mag ik even wachten, tot de d •Mei heen gaat 't Kon zijn, dat hij den kranke wat beter gevonden had." Dat sciieen echter zoo niet, toen de lieer Giers- berg eenige minuten later de ziekenkamer uit trad. llij zag er rood en grimmig uit. Hij zou zonder spreken Artois zijn voorbijgegaan, ais deze hem niet in den weg getreden was. Op bitsen toen viel hij uit «Ah, zijt gij daar ook nog 7't Is opnietkelijk, hoeveel nieuwsgierigen om' zulk een ziekbed rondsnuffelen. Daar steekt zeker heel wat in, behoe Izaam don neus door de deur te steken en te vragen hoe is 't »'t Is waarachtig geen bloote nieuwsgierigheid, dokter, wat mij hierheen voert," antwoordde Artois, die door de zonderlinge begroeting geens zins beleedigd scheen; »'tis de oprechtste deel neming iri het lot van mijn ongelukkigen vriend. Ik zou zoo innig graag vernemen dat er nog eenige hoop bestond op zijn behoud." «En dit bericht verwacht gij van mij, niet waar 7 Nu, als ik iemand met een woord van troost kau dienen, waarom niet Wij artson

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 5