VERORDENING op de inning van het I-A7. li. Ct.) S P O li T. Gemengde Berichten. Land- en Tuinbouw. Oiider wij s. meester en Wethouders vastgesteld in overeen stemming met het gevoelen der meerderheid van rie herschatters. Is ieder van hen een ander gevoelen toegedaan, dan strekt die schatting tot rondslag voor de regeling der belasting, die noch de hoogste, noch de laagste is. Heeft de bolanghebbende geen schatter aan gewezen of komt de door hem aangewezen schat tor niet op, of ook weigert hij den eed to doen of aan de hei schatting deel te nemen, dan geldt, wanneer de twee overige herschatters van mee ning verschillen, de laagste schatting als de juiste. Art. 9. De bepaling van dag en uur der schattingen en herschattingen geschiedt na overleg met den schatter of de herschatters, door den Burge meester. Deze regelt de uren daartoe zóo, dat zij zoodra mogelijk plaats heeft na het verleenen der vergun ning en, in de gevallen bedoeld bij art. 7 2 der wet van den 2Ssten luni 1881 Staatsblad no. 97), zóo tijdig, dat de belanghebbendeinde gelegenheid zij het vergunningsrecht te voldoen, oordat de daar bedoelde termijn versteken is. Art. 10. Ieder der herschatters ontvangt voor elke herschatting eerie sum van f 1 50, te dragen voor de eer.e helft door de gemeente en voor de andere helft door de belanghebbende, die de hiervoor verschuldigde gelden voldoet bij de indiening van zijn verzoek om herschatting. Verzuimt bij dit, dan wordt zijn verzoek als niet gedaan beschouwd. Ait. 11. Zoodra het vergunningsrecht is vastgesteld, doen Burgemeester en Wethouders daarvan meiiedeeling aan den belanghebbende en aan den Gemeente ontvanger. Art. 12. Dit besluit treedt in werking den lsten Mei 1806 op welk tijdstip alle vroegeie bepalingen omtrent de heffing van het vergunningsrecht vastgesteld, vervallen. vergunningsrecht op de uitoefening van den kleinhandel in sterken drank. Artikel 1. Het vergunningsrecht op de uitoefening van den kleinhandel in sterken drank wordt betaald bij den Gemeente Ontvanger tegen a<gitte eener kwitantie, waaruit blijkt of het volle recht dan wel, naar aanleiding der vootlaatste alinea van Art. 6 der wet van den 28sten Juni 1881 (Staatsblad no. 97), gewijzigd bij de wetten »an den 23sten April 1884 Staatsblad 10. 54) en van den lOden Apiil 18S5 (Staatsblad no. 8) slechts 3/i daarvan betaald is. Art, 2. Van iedere betaling, krachtens deze verorde ning gedaan, geelt de Ontvanger kennis aan Burgemeester en Wethouders met vermelding eveneens of deze stiekt tot voldoening van iet geheele veigunningsrecht, krachtens artikel 2 al. 1, of van het gedeeltelijk vergunningsrecht, krachtens artikel 2 al. 2 van het besluit tot heffing. Art. 3. Deze verordening treedt in werking den lsten Mei 1896, op welk tijdstip alle vroegeie bepa lingen op de inning van het vergunningsrecht zijn vervallen. Gisteravond is in eene bergplaats achter den ijzerwinkel van T. Groenendaal aan de Hoofd straat alhier een begin van brand ontstaan in los stroo, dat op den grond lag. Door de politie werd de brand gebluscht met een paar emmers water. Daar niemand meer in den winkel was, werd de brand ontdekt door de bewoners van de woning boven de bergplaats doordien er rook door de vloernaden drong. Hedenmorgen zijn door de politie aange houden 2 jongens, genaamd P. K. eriD. W., die zich hadden schuldig gemaakt aan het steken van hout van de firma 'lant Co., liggende in de kielhaven alhier. De Eerste Kamer is voornemens deze week, na afdoening van het aan de orde gestelde, uiteen te gaan tot 13 April, als wanneer men hoopt met de dan nog aanhangige onderwer pen, waaronder de regeling der personeels belasting, ter behandeling gereed zijn. De regeering is van plan, bij bekrachti ging der belastingwet door de Eerste Kamer, waarover de beraadslaging op li of'18 April kan allo open, daags daarna de memorie van antwoord op de kieswet aan de Tweede Ka mer in te zenden. Eene tijdruimte van 14 dagen zal dan loopen tusschen de ontvangst van dat stuk en de bijeenroeping van de Tweede Kamer. De gewone audiëntie van oen minister van koloniën zal Vrijdag 20 dezer niet plaats hebben. De bij het 4e regiment infanterie benoemde majoor C. J. Vaillant is bestemd voor het commando over het Ie bataljon te Delft. Op de hoofdsom der personeele belasting dienst 1896 zullen, voor de onderscheidene provinciën, de volgende opcenten worden ge heven Noord-Brabant 17, Gelderland 5'/?, Zuid-Holland 5, Noord-IIolland 5, Zeeland 18, Utrecht 6, Friesland 19, Overij«eI 10, Gro ningen 30, Drente 1G en Limburg 13. Het water op den IJsel bij Zwolle is sedert Maandagmiddag nog 34 cM gewassen. De peilschaal teekende gisteravond G uur 2.5G M N. A. P. Door het groote verschil van den waterstand binnen en buiten de schut sluizen kon er niet meer geschut worden, zoodat de booten naar Kampen en Amster dam over het Zwarte Water en over het Zwolsche Diep vertrokken zijn. De overtocht aan 't Katerveer geschiedt alleen met de boot. In het laatste etmaal is de rivier de Waal nog 17 cM gewassen te Tiel staat het peil op 6.10 M of 8.37 M rijkspeil. Reeds is het peil gestegen tot het verbodsmerk, zoodat de stoombooten niet meer varen mogen. Langs de stad Tie! is de stand G.85 M. Alle uiter waarden zijn overstroomd, ook in Maas-en- Waaf zoodat het water nu staat van dijk tot dijk. Te Brakel zijn de uiterwaarden over stroomd, zoodat het water van dijk tot dijk staat. De overtocht voor rij- en voertuigen is dientengevolge gestremade stoombooten hebben den dienst gestaakt. Verscheidene ingezetenen dezer gemeente, die buitendijks wonen, hebben hunne woningen moeten ont ruimen. De* waterstand op de Merwede was gisteren nog 30 cM gestegen en heeft thans eene hoogte bereikt als in de laatste jaren niet is voorgekomen. Tengevolge van den hoogen waterstand is het vervoer voor passagiers en goederen naar Cleve - Ivoln en lussehenliggende plaatsen via Zevenaar, voorloopig gestaakt. Men meldt van gisteren uit Rubrort aan de N. B. Ct. De waterstand is hedenmorgen tot op M 6.52 gevallen, terwijl langs den Bovenrijn sterke val is. Het havenbestuur veroorlooft nog niet dat de beladen schepen door stoom uit de haven gesleept worden, eerst bij M 5.60 is hervatting van den sleepdienst in de havens alhier veroorloofdook dan eerst kunnen de aanvoeren van de mijnen naar de kippers heropend worden het zal dus wel Donderdag worden aleer dit plaats heeft. Uit Rotterdam schrijft men Men is thans druk bezig met de bediening van de intercommunale telefoonlijnen dooi de rijkstelegraaf voor te bereiden, zoodat bij den overgaDg van de telefoonnetten te Rot terdam en Amsterdam in handen van die gemeenten geen stoornis in het intercommu naal verkeer te vreezen is. Tusschen Dordrecht en Rotterdam zijn de intercommunale lijnen reeds op rijkspalen aangebracht en op een wisselbord op het rijkstelegraafkantoor te Rotterdam verbonden. Ook langs de banen der Hollandsche Spoor wegmaatschappij is men reeds bezig met het leggen van de lijnen. Zooveel mogelijk zullen de lijnen langs de spoordijken worden aangebracht, teneinde bij storing spoediger ter plaatse te kunnen zijn. Om hinderlijke inductie van de telegraaf lijnen te voorkomen, zullen de telegraafdraden langs de eene en de telefoondraden langs de andere zijde van de dijken worden aangelegd. Getrouw aan bet beslui', in de vergadering van Maandagavond genomen, hebben de erts werkers te Rotterdam gisterochtend op alle booten, met uitzondering van de Droit, het werk hervat. De firma Wm. H. Muller Co. blijft volhouden bij haar eens genomen besluit om drie te Rotterdam verwacht wordende erts booten daar niet te laten lossen. Deze booten zijn de Teutonics, die zeeorder gekregen beeft voor Vlissingen, en twee gisteren in den Waterweg verwacht wordende booten, die order gekregen hebben voor Amsterdam. Niet alleen zullen deze stoomschepen te Rotterdam niet lossen, maar de firma heeft ook, om zoo min mogelijk aanstoot te geven, maatregelen genomen dat alle voor haar be stemde en uit Zweden verwacht wordende ertsbooten voorloopig uitsluitend voor Amster dam of Vlissingen order krijgen. Wat de Drotl betreft, deze zal, zoo althans heeft de firma Win. II. Muller Co. vast besloten te Rotterdam gelost worden, met eigen volk of hoe dan ook. Met die lossing zal vermoedelijk heden aangevangen worden. De persoon A., die Zaterdagnacht in de Wagenstraat in Den Haag een heer met een scheermes in het gelaat verwondde, is over gebracht naar liet huis van bewaring aldaar. Aan het strand te Hoek van Bolland is een zeeschildpad gevonden, lang een meter. Het dier was waarschijnlijk in de Noordzee verdwaald geraakt. Te Haastrecht is de vrouw van 3. Boere, die verleden week onder het rijden met de IJseltinm er afsprong in verkeerde richting en daardoor een eind medegesleept werd, aan de gevolgen overleden. Omtrent den moord te Yelp deelt men aan de N. M. Ct. nog mede De dader, Martinus Alberts, oud 50 jaar, is bleekersknecht en gewezen O. I. militair. Sedert eenige jaren is hij gehuwd met Hen- drina P., weduwe van v. d. E. Hij viel zijne vrouw met een slagersmes aan en bracht haat- negen wonden toe, waarvan een gestoken werd in de rechter long, éen in het linker sleutelbeen, twee gesneden wonden aan den rechten onderarm, terwijl van het bekleed sel van baren schedel een stuk was afge sneden ter groote van de palm van een hand, en ook over de linkerwang een groote ge sneden wond was toegebracht. De verslagene die 57 jaar oud was, heeft nog kracht gehad om op de straat te vluchten tot de woning van den arbeider II. D. in de Broekstraat, waar zij weldra tengevolge van verbloeding overleed. De dader sloot zich in zijne woning op doch werd na hevig verzet en nadat het raam en de deur verbrijzeld waren, gearresteerd en voorloopig in het arres tantenlokaal te Veip opgesloten. Maandag middag stelde de rechter-commissaris mr. S. Gratama en de substituut-officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem te Yelp een onderzoek in, terwijl twee dokters uit Arn hem de sectie verrichten. Bij liet lijk zijnet- vrouw gebi-acht bekende A. dadelijk de mis daad. Alberts stond bij de politie zeer slecht bekendhij heeft een ongunstig verleden achter zich. Eenige jaren geleden deed hij eena poging tot zelfmoord. Een luitenant der infanterie van het gar nizoen te 's-Hertogenbosch is Maandagna middag met 17 manschappen naat-Berchem vertrokken, om daar den Groenendijk te bezetten. Er bestond vrees voor moedwillige doorbraak. De gemeente-secretaris van Posterholt, 3. F., is op last van de justitie te Roermond aangehouden, als verdacht van medeplichtig heid aan het afgeven van valsche papieren, ten behoeve van een Pruisisch deserteur, die voor Oost-Indië als soldaat is aangeworven. Haasslnis. Gisternacht is aan liet station der Hollandsche Spoorwegmaatschappij inge broken. Door het wegnemen van eene ruit heeft men zich toegang weten te verschaffen. In het bureau werd f5.50 gevonden. Met behulp van valsche sleutels zijn de inbrekers in de restauratie gekomen en vonden daar f36, zoodat in het geheel f41.50 vermist wordt. De inbraak is geschied tusschen 1 uur en half vijf. Verschillende laden en kasten werden open gebroken. De daders zijn nog niet bekend. 's-Gravcnliage. De Koningin-Regentes bracht gistermiddag te 3 uur een bezoek aan het Nicolaas-Gusthuis in de Oude Molstraat. liet gebouw, oorspronkelijk bestemd ge weest tot passantenhuis, is in 1385 gesticht door graaf Albreeht van Bmjeren en is sedert bet begin vari deze eeuw ingericht tot huisves ting en verzorging van bejaarde juflj ouwen, lidmaten der Ned.-herv. gemeente. Oosfcrbceli. Gistermiddag is de lieer 3. van Embden, oud-burgemeester der gemeente Renkum, begraven. Een 15 kransen bedekte den kist. Aan liet graf spraken de burge meester, de heer Toulon van der Koog, eu ds. Van Lindonk. Mr. Van Rossem legde uit naam van de ambtenaren der gemeente een krans op het graf; evenzoo de beer Van Ewijk voor de onderwijzers en voor het per soneel van de Oosterbeeksche suikei fabriek en de rederijkerskamer. Oosterbeek's Zang- vereeniging was met bet vaandel aanwezig. De oudste zoon, de lieer P. van Embden, bedankte voor de eer zijn vader bewezen. Er was veel belangstelling. Te Schiedam is opgericht een kegelclub omlei den naam van »llet Rollend Genoegen." liet bestuur is samengesteld uit de heeren A. Dirkzwager, presidentC. de Lange, ponning- meesterDaniel Visser Jr., secretaris; 0 van Eipecnm en II J. J. van Buijsen, commissaris sen. De club telt reeds 12 leden. SS!=!- l=-LJL*J=.L-tgv-l-Aj-T --SS-Sggc-gCBBBeMBWCgfcr In de Russische provincie Orel zijn in een stormaehtigen nacht 130 menschen doodgevroren en vee! paarden en vee omgekomen. Na het bericht, dat het Edison gelukt is, aan aluminium door electriciteit de hardheid te geven van staal, komt nu in het tijdschrift Eteclru- chimie de aankondiging, dat dit metaal der toe komst, vereenigt met andere, fraai geklemde alliages opleveit. Met platina krijgt men een goudkleurig mengsel, met palladium gelijkt het op lichtrood koper, met kobalt en nikkei woidt het geel. En een verbinding van 22 deelen alu minium en 78 goud geeft een fraai purperkleu rig metaal, dut schitteit als een robijn. De juwe liers en goudsmeden zullen van die mengsels zeker weldra partij trekken. Het vervoer van vee uit Nedetland was heden zeer belangrijk. Twee extra-vcelreinen vervoerden 112 waggons langs Rozendaa! naar het buiten land, voor een waarde aan vee van f 1.300.000. Daarvan waren bestemd voor België 81 en voor Frankrijk 31 waggons; deze laatste worden te Rozendaal door de douane-beambten verzegeld. In Oberlieide (Oldenburg) is het mond- en klauwzeer uitgebroken. De regoering heeft voor geheel Oost-Friesland het houden van veemaikt verboden. Bij den bouwman J. van Rijn, te Warmond is bij verschillende runderen morid- en klauwzeer geconstateerd. Vijf en twintig runderen zijn onteigend en afgemaakt. Prof. Van 't lloff zal Donderdagmiddag te 3 uur, met het oog op zijn vei trek naar Berlijn, in het universiteitsgebouw te Amsterdam voor zijn ambtgenooten, studenten en andere belang stellenden eene afscheids-receptie houden. Uit den staat van niet schoolgaande kinderen te Utrecht blijkt dat daar 1283 kin ieren geen onderwijs ontvangen.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3