ministerie van MenlaMsciie zaien. De strijd om het bestaan. Ao. 1896. Vrijdag 3 April. IN". 9016. KENNISGEVING. KËNN18GEVINGL Feu 11 e t o n. "Vijftigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, U IT G EVER: O D Yce-invoer in Frankrijk. Buitenl aiidsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. B V H. R A C BOTEBITR AAT ïft. AnvERTCNTiEPRUSvu 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10. Iedere gewone legel meer- 0.10. Dtui.maai. geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. tit lioofde van den Goeden Frj|dag za! aan den avond van dien dag GEEN Courant worden uitgegeven. De BURGEMEESTER van S C III E Ij A brengt, op verzoek van den heer Commissaiis der Koningin in deze provincie, ter kennis van belanghebbenden, dat in de Nederlandsehe Staaiscowant van 28 Maart j.l. de navolgende aankondiging is opgenmner De minister van buitenlandsche zaken brengt tor kennis van belanghebbenden, lat, krachtens eon besluit van den president der Frnnsrhe repu bliek, opgenomen in liet Journal Official van 15 dezer, met Ingang van 15 April e.It, nieuwe bepalingen u» werking zullen lieden op den invoer van buitenlandsch vee in Fi ankrijk. Aan bedoeld besluit is het volgende ontleend Artikel 1. Rundvee, höihomstig uit het bui tenland wordt bij invoer in Franktijk aan de tubeiculineproef onderworpen, en te dien einde gedurende ten minste 48 uren ten koste der invoerders aan de grenzen in observatie gehouden. De dieren welke 'bij inenting de verschijnse len vertoonen die op het bestaan van tuberculose wijzen, worden, na getnetkt te zijn, teruggezon den, tenzij de invoerder zijne toestemming geve tot onmiddellijke afmaking. In dat geval geschiedt de afmaking ter plaatse, onder toezicht van den aan het tolkantoor van invoer verbonden veeart- senijkundigen inspecteur. Artikel 2. Rundvee, voor de slachtbank aan gegeven, is van de tuherculineproef vrijgesteld, doch wordt alleen toegelaten indien het bestemd is voor markten op plaatsen alwaar een open baar slachthuis bestaat. De dieren worden ge merkt en het geleidebiljet vermeldt de plaats van bestemming. Binnen 14 dagen na de daarop ge stelde dagteekening wordt itat geleidebtljet terug gezonden aan den veeartsenijkundigen inspecteur dia het heeft uitgereikt, vergezeld van een be wijs van afmaking, afgegeven door den veearts, belast met het toezicht op het abattoir, waar de dieren zijn geslacht. Indien niet alle dieren mochten zijn afgemaakt ter plaatse daaitoe bij den invoer in Fianknjk opgegeven, zullen de overgeblevene slechts dan verder verzonden mogen worden, indien zij ver gezeld zijn van een geleidebiljet van den burge meester dier plaats en bestemd voor andere plaatsen, alwaar eveneens een openbaar slacht huis is gevestigd. Het bewijs van afmaking dier dieren zal moeten worden geleveid in den vorm en binnen het tijdsverloop in de voiige alinea aangegeven. Schiedam, 2 Apiil 1890. Be burgemeester voornoemd, VERSTEEG. Schietoefeningen. De Burgemeester van Schiedam brengt, op veizoek van den lieer Commissaiis der Koningin iri deze provincie, hel hieronder volgend beiicht aan zeevarenden ter kennis van belang hebbenden bij de scheepvaart, t. w. A02, Schietoefeningen aan DEA IIEGUEK. 3de District. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog, do 26 Maart j.l, zullen van liet foit Erfprins, den Ileldcr3de Distiict, op 8 April 1896, en zoo noudig op volgende dagen schiet oefeningen gehouden worden met zwaar geschut in de lichting van den Rasenden bol. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal van het fort een roode vlag waaien van minstens een uur voor den aanvang der oefeningen tot het einde daarvan en zullen waarschuwingsboiden opgesteld zijn op de batterij de Vischmarkt en aan den ingang van de haven van Nieunedicp, Zeevarenden worden geacht zich en hun mate rieel aan gevaar bloot te stellen, wanneer zij zich gedurende de oeleningen bevinden in een strook, lang 8000 M van het fort af en begrensd ten N. door hel Molengat en ten Z. door hel Schulpcnqal. (Zie Acd. Crt. No. 201.) Schiedam, 2 April 1896. Da burgemeester voornoemd VERSTEEG. ENGELAND. Het Lagerhuis is tot 9 April op reces gegaan. De berichten over den opsland der Kaffers in Rhodesia, gisteren te Londen ontvangen, luiden meer geruststellend, zoodat Chamber lain Londen heelt verlaten en naar Birming ham is vertrokken, Buiuwajo blijkt wW-is- waar slechts voor een maand proviand te hebben, maar de inbooriingen verkoopen vi yelijk levensmiddelen aan de Engelschen daardoor wordt het zeer onwaarschijnlijk dat de bezetting uitgehongerd zal worden. Het aantal der opstandelingen blij kt echter groo- ter te zijn en onder hen zfjri goed gewapende mannen en goede schutters. De kolonne van Selous werd door zoo groote benden van Kaffers aangevallen, dat zij zich tijdelijk moest tei ugtrekken dit geschiedde op de Matopo- bergen, waar de Kaffers natuurlijke en kiach- ^tige posities bezet hebben, en van waar zij zonder een troepenmacht van beteekenis niet te verdrijven zijn. Volgens de Times heeft de regeering van Transvaal aan de Engelschen toegestaan vrij willigers in Transvaal te werven om te dienen tegen den opstand der Kaffers. Reuters agentschap te Londen verneemt dat de regeeririg voornemens is zoo spoedig mogelijk 5000 man naar Kaapstad te zenden, teneinde op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Officieel wordt dit bericht echter niet be vestigd. De Britsche Zuidaft ikaansche Compagnie heeft aan de regeering verzocht onmiddellijk 500 man troepen uit Kaapstad te zenden tot versterking van Buiuwajo. De Daily JSeios verneemt dat de vrienden van Cecil Rhodes bang zijn voor diens veilig heid. Men gelooft dat de Kaffers gehoord zullen hebben dat Rhodes van Beira naar Buiuwajo vertrokken is en hem mitsdien trachten te overvallen. DUITS GULAND. Da keizer heeft den rijkskanselier, vorst Hohenlohe, Dinsdag, ter gelegenheid van diens 78sten geboortedag, zijn borstbeeld in brons op rijk verguld marineren voetstuk gezonden. Professor Delbrück heeft ontslag genomen als lid van de rijkspartij, omdat hij weigert zich te onderwerpen aan de dwingelandij van vrijheer Von Stumrn, die op zich heeft geno men uit liet program der partij het artikel betreffende liet algemeen kiesrecht te schrap pen. De 81ste verjaardag van vorst Bismarck is gisteren op Friedrichsruh in huwelijken kring gevierd. In verschillende sleden werd de ver- jaaidag van den grondlegger des lijks reeds dagen te voren op feestelijke wijze herdacht. De getrouwen te Jever zonden hun jaarlijksch geschenk in kievitseieren met een sierlijk gebonden boek, alle versjes bevattende, welke tot dusver die zending vergezelden. B E L G I E. De Senaat heeft Dinsdag de tabakswet met nagenoeg algemeene stemmen aangenomen. Ook heeft hij het wetsontwerp op de rehabi litatie na strafvervolging aangenomen. De Londensche correspondent van het Ber liner Tageblatt verneemt dat bij het onder houd dat koning Leopold Zondag te Nizza gehad heeft met lord Salisbury, bepaald is dat de troepen van den Kongostaat met de Engelschen zullen samenwerken tegen de derwischen. Roman van Reiniiold Ortmann. 43. Pas had zij de deur achter zich gesloten, of Artois haalde een mot wit poeier gevuld glaasje uit den zak, opende liet rnedicijnfleschje en stortteer de helft van het poeier in uit. Door het heftig te schudden trachtte hij de oplossing te versnellen, en dit gelukte zoo goed, dat het ■drankje weer zoo klaar als water op tafel stond nog vóór de juffrouw met het glas water bin nentrad. Met een vriendelijk ïdank u" nam Arloishet hem aangeboden glas van het blaadje om het met één teug te ledigen. Nu echter was zijn tijd om en hij haastte zich zoo zeer om weg te komen, dat juffrouw Uelene hem verwonderd nakeek. Toch was zij blij dat hij weg was, en riep ïGoddank, mevrouw, uw echtgenoot heeft niets gezien, maar ik lieb een benauwd oogenhlik ge had." Na een blik op de pendule nam zij den le pel en het rnedicijnfleschje en goot hem voor zichtig, zoo 't scheen bevreesd een enkelen drup pel van het kostbaar vocht te stoiten, tot don rand toe vol. Maar op hetzellde oogenblik greep Ingeborg, van achter het scherm te voorschijn getreden, haie hand zoo heftig, dat het drankje haar ontglipte en het vocht over het vloertapijt stroomde. «Hemel, mevrouw, wat doet gij daar alles weg!" riep het verschrikte meisje. En op geheimzmnigen, vreemdklinkenden toon antwoordde Ingeborg n't Is niets. Zend naar de apotheek om een nieuw fleschje volgens hetzelfde recept. En dan dank Gud op uwe knieén, dat hij mij juist op dit oogenblik bij do hand heeft doen zijn om een groot onheil te verhoeden." Zonder nadere verklaring, zonder nog een blik naar den zieke of op zijn ontstelde verpleegster te slaan ijlde Ingeboig met verstoord gelaat maar met eene uitdrukking van manlijke vast beradenheid in de anders zoo bevallige trekken heen. NEGENTIENDE HOOFDSTUK. «Is mijnltew ai thuis?" Deze viaag richtte Ingeboig in vliegende haast tot liet meisje, dat haar de deur opende. sJa, mevrouw," «as het antwoord. Maar ik geloof dat mijnheer niet te spreken is. Ik hoorde hem do deur van z.ijne kamer in het slot draaien. Er is ook iels voor mevrouw ge komen, eon pakje met complimenten van pro fessor Wallrotli. De professor is uit Weenen terug en in het pakje is eene verrassing voor mevrouw," »'t Is goed," zeide Ingeborg. sDank je. Ga nu maar weer aan het «eik en zet op tijd het avondeten voor mijnheer gereed. Het kan wel zijn, dat ik wat laat tlmis kom." Met opzet zond zij het meisje heen, want zij had haar mans overjas aan den kapstok zien hangen en plotseling was er een plan bij haar gerijpt, waaraan zij oogenbhkkehjk uitvoering wenschto te geven. Zoodra zij alleen was, greep zij naar het kleedingstuk en tastte in den zijzak. Hare verwachting werd niet bedrogen, want 'behalve een verfrommeld brielje haalde zij een hard voorwerp uit den zak, 't «elk zij al dade lijk herkende als het geledigde fleschje met het witte poeier. Zij' borg beide voorwerpen in haar zak. Op het briefje bad zij eerst weinig acht geslagen, maar de eigenaardige geur, dien het had, trok hare opmerkzaamheid en zij vouwde het open. iO die valschaardmompelde zij, toen zij de weinige regels gelezen had, ïNu mag ik hem niet meer verschoonen." Zij vouwde het zorgvuldig op, stak het weer bij zich en verliet de woning. Professor Wallroth stapte, zoo't scheen slecht geluimd, door zijne kamer, toen zijne dochter binnentrad. slla, dat is goed riep de professor, terwijl zijn donker gelaat opklaarde. Weet gij we), mijn

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1