A0. 1896. Zaterdag 30 Mei. N°. 9055. Feuilleton. Jessie's Voogd. Vijftigste Jaargang. B ai tenl.iiitisclie Berichten. Verschijnt dayelijks, uitgezonderd Dinsdag, IT GE Vil'J. ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke noimners f 1.85. - 2.50. - 0.10. «BUREAU: KOTfiRÜTIl.UT 70. AnvERTENTiEPRus van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. ledeie gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. F R U R IJ K. Aan den president Faure heeft de Russi sche keizer het volgende telegram gezonden: De keizerin en ik ziju zeer getroffen dooi de gelukvvenschen die gij ons liebt willen toezenden. Ik was overtuigd van de levendige sym pathie van Frankrijk, en het is mij in 't bij zonder aangenaam, dat land met ons te zien instemmen bij deze onvergetelijke plechtig heid. Ik dank u zeer hartelijk voor het nieuwe bewijs dat gij mij geeft van deze sympathie, en voor de gevoelens die gij mij persoonlijk toedraagt. De Russische minister van oorlog Wan- nofsky heeft aan zijn ambtgenoot in Frankrijk een telegram gericht, waarin hij verklaart dat keizer Nicolaas zijn warmen dank uit- -.spralwvoor het nieuwe bewijs van sympathie door het Fransche legerbestuur gegeven toen het officieren en manschappen op den kro ningsdag verlof gaf, en dus in de gelegenheid stelde het Russische feest mede te vieren. Te Loos in het departement Pas-de-Calais liadden de socialisten op den kroningsavond een tegeLbetooging voorbereid. Tusschen de vereerders van den czaar en de verdedigers van het proletariaat kwam het tot een ernstige kloppartij, waarbij verscheiden personen ge kwetst werden. Het wetsontwerp tot hervorming der directe belastingen stelt van belasting vrij de Fransche rente die in het bezit is van personen, die in het buitenland gevestigd zijn. Markies Emanuel de Noailles is dan tot gezant te Berlijn benoemd. De regeering heeft een fijn beschaafd man als haar vertegenwoordiger naar Berlijn durven zenden, die daar zeer zeker persona grata is. De weinig beminde Herbette keert terug. Ziedaar wel een heel merkwaardig vei schijn sel, 25 jaar nadat de vrede van Frankfort een einde maakte aan den Fransch-Duitsclien oorlog. Nog merkwaardiger is het misschien, dat de markies, die een groot Polenvriend is en nooit veel bewondering voor het barbaarsche Rusland heeft gevoeld, juist in dezen tijd, nu Frankrijk begint te lijken op een wingewest van Rusland, tot zoo'n gewichligen post wordt geroepen. DÜ1TSCHIAND. De Badensche Tweede Kamer heeft aan de regeering een crediet toegestaan van 3,300,000 mark tot herstel der schade, veroorzaakt dooi de hooge watervloeden van Maart j.l. Het internationaal mijnwerkerscongres te Aken heeft met 901,000 tegen 36,000 stem men een motie aangekomen ten gunste van een loonminimum. De Engelsche gemachtig den voerden tegen deze motie het woord, en 90,000 Engelsche stemmen onthielden zich. B E L G I E. De Kamer heeft de spoorwegen-begrooting aangenomen met 78 tegen 22 stemmen en 2 onthoudingen. De Senaat heeft metGl tegen 11 stemmen en bij 6 onthoudingen de wet tot bekrachti ging der overeenkomst met de Ifongo-spoor- wegmaatschappïj aangenomen. EJJGELAN». De hoofdredacteur van de Dally Chronicle had aan Gladstone geseind Gezaghebbende Nonconformistische bladen als de Methodist Times en de British Weekly verklaren dat Home Rule dood is, en wij ontvangen vele brieven van Nonconformisten in denzelfden geest, zich beroepende op de stemming dei- Ieren voor het onderwijswetsontwerp. Wij zijn krachtig van meening, dat het beginsel van Home Rule, berustende op Brittanje's eer en het belang van het rijk, ten eenenmale aangetast is gebleven. Wilt gij ditbevestigen?" Het antwoord van Gladstone was ïKan mij niet in de zaak mengen, maar ben het met hoofdredacteur eens. Veroordeel Ieren een weinig, Nonconformhten meer, Parnel- lieten verreweg het meest." De ellende onder de inlandsche bevolking in Engelsch Indië wordt steeds grooter. Op het oogenblik wordt werk verschaft aan 265,000 personen in de noordwestelijke pro vinciën, 16,000 in Midden-Indië en 15.000 in Radjaputna. De Engelsche kruiser Barrosa heeft op de Oostkust van Afrika vier slavenhalers opge bracht. De bemanning is in de gevangenis te Zanzibar opgesloten. ITALIË. Het verzoek om autorisatie van de Kamer tot vervolging van generaal Baratieri is thans gepublieeerd. Er wordt gevraagd vergunning om Baratieri voor den krijgsraad te brengen wegens de misdaden van artt. 74 en 58 van het militaire strafwetboek. De generaal wordt beschuldigd van den vijand te hebben aangevallen onder omstan digheden, waarin een nederlaag zeker was, en verder het opperbevel van 1 Maart 8Va uur tot 3 Maart ten 9 ure te hebben laten varen, waardoor verzuimd werd die maat regelen te nemen, die de gevolgen der neder laag hadden kunnen verzachten. Di Rudini deelde gisteren in de Kamer mede dat hij voorstellen betreffende admini stratieve hervormingen zal indienen. Hij ver klaarde daarbij dat dit ministerie niet opge bouwd is op eene combinatie van partijen en dat het geen votum van vertrouwen heeft verlangd maar voor de Kamer opgetreden is met wenschen welke zij zelve heeft goed gekeurd. Het ministerie heeft niet te wijzigen in zijn programma en niets prijs te geven van zijne oude overtuigingen. Het zal zonder eenige afwijking zijnen weg gaan, het welzijn des lands voor oogen houdend. Te Chambéry is de generaal graaf Mena- brea overleden. Hoewel hij clericaal was, werd hij door de regeering van Victor Ema nuel voor verschillende belangrijke zendingen aan de hoven van Modena, Parma en Piacenza benoemd. Toen de oorlog met Oostenrijk uit brak, was bij kolonel van de genie en onder scheidde zich bij de verdediging van het Po- dal. In 1852 had hij moeilijkheden met Cavour, die hem zijn clericalisms niet kon vergeven. Niettemin werd hij na 1860 opper bevelhebber van de genie en vocht met de Franschen tegen Oostenrijk. Na de amnestie van Savoye bij Frankrijk, koos generaal Menabrea, zelf Savoyaard, op verzoek van Victor Emanuel, de Italiaansche nationaliteit en belegerde daarna Gaëta, het laatste toevluchtsoord van den koning van Napels. Achtereenvolgens werd hij toen lui tenant-generaal, senator, minister van marine in liet kabinet Ricasoli, van openbare werken in het kabinet Farini. Hij speelde een voor name rol in de sluiting van het verdrag van Praag' met Oostenrijk (1866), waarbij Venetië aan Italië kwam. Na den val van het minis terie Ratazzi tengevolge van den inval van Garibaldi in den kerkeiijken staat, trad hij als premier op en bleef dat tot 1868. In 1876 verving hij Minghetti als gezant te Lon- 5. Pas had Finding Tapperday's zuster er bij gehaald, of de man was als met handen omgezet. Daarmee had hij blijkbaar zijn wondeplek ge troffen. Voor die zuster deed en leed hij alles voor haar vergat hij het onrecht dat hem had bejegend, de afhankelijkheid waarin hij zich thans moest schikken. En hij verdroeg weer ter wille der armzalige vijf pond 's maands smaad en hoon en de stoffige atmosfeer in het kantoor van zijn broodheer. Ware hij alleen geweestDan had hij van een sixpence wel kunnen leven, of neen hij zou er zich een strop voor gekocht hebben om zoo spoedig mogelijk te sterven. Maar hij had eens zuster, die hij in zijn val had medegesleept en wier bestaan nu van hem alleen afhankelijk was. En zij had die vijf pond noodig en daarom moest hij voor die som alles doen en alles dulden. Mot gebogen hoofd keerde hij naar het kantoor terug en zeide op beleefden toon, zooals hem bevolen was, tegen den bezoeker: #Ga genist door, Sir; Mr. Finding wacht u." De heer Jelïerson, wien het wachten reeds begon te vervelen, voldeed dadelijk aan dit ver zoek en zorgde wel de deur achter zich goed te sluiten. »Mr. Finding," begon Jefferson op zijn gewonen zalvenden toon maar de advocaat viel hem in de rede en zeide »Ik weet al wat u tot mij voert, Sirik had u reeds verwacht, en ik was vandaag bij u ge komen, als gij 'niet zoo vriendelijk waart mij op te zoeken." »En gij hebt alles reeds voor elkaar, BIr. Finding 7" Gij kent mij, Mr. Jefferson, als een man van orde en regelmaat. Alles is reeds voor elkander." oZijt gij zelf op Westhampton-Court geneest?" sin eigen persoon. Ik heb mejuffrouw uwe nicht gesproken en vind haar, onder ons gezegd, een hupsch meisje." ïDat is zij. Geen aardiger kind in heel Londen. En hebt ge Hugh er ontmoet, BIr. Fin- ding »Ook hen» heb ik er gezien, Sir, en ik wilde zoo meteen over hem spieken. Vergun mij vooraf op te merken, dat ik uwe schoone nicht, Miss Jessie Jefferson, aan het verstand gebracht heb, dat de wet voorschrijft een voogd voor haar te benoemen en dat ook zij in dezen haie stem mag doen gelden. Ik heb mij veroorloofd haar haren naasten bloedverwant, BIr. Simon Jefferson, als een zeer geschikt persoon voor de voogdij schap aan te bevelen en haar een in dezen zin opgestelde akte ter onderteekening voorgelegd, teneinde die vervolgens bij het kantongerecht te deponeeren." »Goed, zeer goed, BIr. Finding." sUwe nicht heeft mijn voorstel zonder beraad aangenomen en de haar voorgelegde acte onder teekend." »Zeer goed! Uitstekend!" »Ik onderstel dat het uwe goedkeuring zal wegdragen, dat ik voor mijne bemoeiingen twintig pond genoteerd heb, Mr. Jefferson." iHm goed, goed. Terder." »Met het door uwe nicht geteekende stuk heb ik mij terstond naar bet kantongerecht begeven. Daar ben ik dadelijk geholpen, omdat men er mij kent als een man van regel en orde. Men heeft er mij dit schrijven overhandigd. Ik verzoek u het te openen en te lezen." Dit zeggende, reikte Finding zijn bezoeker met een deftige buiging een authentiek stuk, dat Jefferson onmiddellijk openbrak en las. Het be helsde eenvoudig een vraag of Mr. Simon Jef ferson zich vereenigen kon met zijne benoeming tot voogd van zijne nicht. Na de lezing ving Finding weder aan, lang zaam en voorzichtig: »Nu ik mij de moeite gegeven heb het stuk van Bliss Jessie Jefferson in persoon over te brengen, kon het niet missen, dat men mij voor den zaakwaarnemer dezer dame aanzag. Of ik als uw zaakwaarnemer zoo spoedig klaargekomen zou zijn, valt te betwij felen."

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1