A0. 1896. V/oensdag 1 Juli. INT. 9077. Eerste Blad. KENNISGEVING. V ïj f t i g s t Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, 0 I T G E V E ItJ. O I) E. Builenlaildsche Herichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzondei lijke nommers f 1.85. - 2,50. - 0.10. B H 51 KAlli IMITEKH'ÏK T 70. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel ineer- O.iO. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De buroeueesieb van Schiedam, Brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen Dat het kohier \oor de belasting op het personeel no. I dezer gemeente, over liet dienstjaar 1896/7, door den lieer diiecteur der dn eet belastingen -te Rotterdam op den 27sten Juni 1896 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voidoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den SOsten Juni 1896. De burgemeester voornoemd VERSTEEG. ENGELAND. In het Lagerhuis deelde de minister Cham berlain gisteren mede dat de advocaat der Charlerd Company hem heeft kennis gegeven dat Cecil Rhodes, Beit en Rutherlord Harris hun ontslag als directeuren dier Company hebben aangeboden en dat dit is aangenomen. Wanneer aanvullingstroepen noodig zijn tot onderdrukking van den opstand in Mashona- land, dan zal het. naar den minister werd medegedeeld, weinig verkieselijk zijn daar voor Indische regimenten te gebruiken, want dat zou door de inboorlingen worden be schouwd als een erkenning hunner zwakheid van de zijde der blanken. Goodenough en Carrington hebben bericht ontvangen dat de Engelsche regeering bereid is alle versterkingen te zenden, welke zy noodig oordeelen, maar zij zijn het eens dat op het oogenblik geen aanvullingstroepen noodig zijn. De regeering zal evenwel voor stellen het garnizoen der Kaapkolonie op zijne volledige sterkte te houden, en de troe pen die reeds naar het front zijn gezonden of daarheen gezonden zullen worden door andere te vervangen. Te dien einde is aan het bataljon fuseliers te Malta bevel gezonden, zich naar de Kaap begeven. Bijvalsbe tuigingen Het wetsontwerp strekkende om de wet te bestendigen volgens welke ingevoerde die ren in de havenplaats waar zij ontscheept zijn moeten worden geslacht, is gisteren door het Hoogerhuis bij tweede lezing aangenomen met 93 tegen 34 stemmen. De Daily Chronicle is ten zeerste ontstemd over het besluit der regeering om het wets ontwerp tol bescheiming dor mijnwerkers tegen invaliditeit en ongelukken in te trekken. Het blad wijst er op dat sedert 1851 niet minder dan 49,261 mijnwerkers door mijn ongelukken gedood en bijna vijf millioen ge kwetst zijn. De meerderheid van de Engelsche bladen billijkt dat de Chartered Company het ont slag van Rhodes, Beit en Harris heeft aange nomen, oogenschijnlijk onder goedkeuring van Chamberlain. In een hoofdartikel van de Times staat te lezen dat het betreurens waardig machtsmisbruik van Rhodes in '1895 aanleiding gaf tot rechtmatige klachten, en dat zijn verwijdering uit het bestuur van de Chartered Company den stand van zaken vereenvoudigt en de pogingen tot ver zoening zal bevorderen van degenen, die de gebeurteoissen van December en Januari zoo spoedig mogelijk willen begraven, als voorbijgaande stoornissen. Het ontslaan van Rhodes moet beschouwd worden als een ernstig bewijs dat Engeland daartoe mee werkt, maar de waarde van het ontslag zelf is grootendeels van sentimenteelen aard, aan gezien Rhodes reeds onmachtig was geraakt om zijn grof wangedrag van 1895 te herhalen. Gelijktijdig herinnert de Times dat de Char tered Company zelf het verzoek heeft gedaan om een onderzoek te doen nopens Jameson's rooftocht, een onderzoek dat thans eerstdaags verwezenlijkt schijnt te zullen worden door middel van een parlementaire commissie, aan te wijzen door den lord kanselier en den speaker van 't Lagerhuis. Geen onpartijdiger rechtbank is denkbaar, meent de Times. DUITSCIILAND. Prins Ludwig van Beieren heeft te Kiel, aan booid van de llohenzollern een onder houd van een half uur gehad met keizer Wilhelm. Onmiddellijk daarop is de prins naar München teruggekeerd. De Xorddeutsche Allgemeine Ztg. zegt dat het incident van Moskou nu als geheel ge sloten beschouwd kan worden. Ook de Kóln. Ztg. heeft er een artikeltje over in denzelfden geest. De Rijksdag heeft in zijn zitting van Zater dag de tweede lezing van het ontwerp-bur- gerlijk wetboek alsmede de wet tot invoe ring daarvan ten einde gebracht. De derde lezing is op heden bepaalddaarna de derde lezing van het margarine-ontwerp. De Beichsanzeiger bevat het ontslag van Von Berlepsch als Pruisisch minister van koophandel en zijne vervanging door Brefeld, tot nu toe vice-minister van openbare wer ken. Von Berlepsch behoudt den titel en rang van minister van slaat. De naam van den nieuwen Pruisiëchen minister van koophandel en nijverheid Brefeld heeft in betrokken kringen sedert meer dan 25 jaar een goeden klank. Aanvankelijk voor een rechterlijke loopbaan opgeleid, trad hij al spoedig in dienst bij het bestuur der Pruisische staatsspoorwegen als regeerings- assessor. In den oorlog van 1870/71 bewees hij belangrijke diensten, voorat bij den toe voer van levensmiddelen van Reims naar het uitgehongerde Parijs en later bij den terugvoer der Duitsche troepen naar het va derland. In Mei 1881 werd hij benoemd bij het toenmalige ministerie van handel en openbare werken. In 1882 was hij eerste voorzitter van den lands-spoorwegraad. In '1895 werd hij onder-secretaris van het mi nisterie van openbare werken. Brefeld is te Munster geboren, katholiek, 50 jaar oud en staat als een goed redenaar bekend. Het eind van het proces tegen Fritz Fried- J mann is, dat de veelbesproken BeiTynsche advocaat is vrijgesproken van liet hem ten laste gelegde misbruik van vertrouwen het eenige misdrijf, waarvoor hij, krachtens het traktaat met Frankrijk, uitgeleverd werd. Wegensandere misdrijven kon hij niet terecht staan, althans vooreerst nietmaar de recht bank heeft hem gelast, voor den 28n dezer het Duit«che rijk te verlaten, en Friedmann heeft zich gehaast, aan dat bevel te ge- liooizamen. FBAHtUK. Bi een bezoek dat de president der repu- fir.ek Zaterdag aan het opvoedingsgesticht van het Legioen van Eer bracht, verleende hij de surinlendante mevr. Rijcksburch het rid derkruis van het Legioen en aan vier dames onderwijzeressen de palmen van officier der academie; een verpleegster kreeg een me daille van den minister van binnenl. zaken en eene dienstbode een van dien van haudel en nijverheid. De Kamer beraadslaagt over de belasting hervorming. Mougeot bestrijdt de belasting op de rente, en Ducos verklaart zich vooreen belasting op het inkomen. Bij een feestmaal, door de vereeniging voor den landbouw te Soissons gegeven, heeft de minister-president Méline een rede gehouden. Hij zeide dat de storingen op de wereld markten veroorzaakt worden door de munt- crisis. De regeering zal al het mogelijke doen om spoedig den tijdelijken vrijen invoer van graan te regelen, zij acht het een genees middel voor de kwalen van den landbouw, nieuwe werkkrachten, energie en. kapitaal aan den landbouw te bezorgen. Vooral ver oordeelde de minister het trekken naar de groote steden, waar de socialisten de werk lieden gouden bergen beloven; dat zou een hongersnood ten gevolge kunnen hebben. Zondag is te Nancy h«t monument voor Carnot onthuld, op liet vroegere academie plein dat nu place Carnot" heet, ten over staan van de ministers van binnenlandsche zaken, van handel en van onderwijs. Het bestaat uit een obelisk hoog 21 meter met het medaillon-portret van Carnot en de vrou wenbeelden Vrede en Oorlog, die eikaarden olijftak overreiken. Aldus volgens de Délats. De Independence •meent echter dat deze beelden het Fransch- Russisch verbond symboliseeren, dat als het ware te Nancy bezegeld werd gedurende de feesten van 1892 door de bijeenkomst van Carnot en grootvorst Konstautïju. De uitspraak in het proces-Ai tori was: schuldig zonder verzachtende omstandigheden wat aangaat de vervalscliing en ontvreemding. Het Hof veroordeelde hein diensvolgens tot 6 jaar dwangarbeid en '100 frs. boete en nader te bepalen schadeloosstellingen. Al ton hoorde schijnbaar onbewogen het vonnis voor lezen. OÜSTENRIJ K-1I O N G A U IJ E. Het Oostenrijksche Heerenhuis heeft het suikerbelasting-ontwerp onveranderd goed gekeurd. ITALIË. Koning Humbert, de koningin en de prins van Napels hebben te Bologna de onthulling bijgewoond van het standbeeld voor Marco Minghetti, den staatsman en economist, die daar n 1818 geboren werd. Ook de minis ter-president Di Rudini was tegenwoordig. Bij de beraadslaging over de begroeting van buitenlandsche zaken in de Kamerzitting van gisteren, zeide Lucifero dat de belangen van Italië en Engeland in de Midnellandsche zee gelijk zijn, terwijl de staatkunde van Frankrijk in strijd is met de Italiuansche belangen. Nasi spreekt over het vraagstuk van Tunis en beweert dat Biserta een voortdurend ge vaar voor Italië is, terwijl het beschermheer schap van Frankrijk over Tu^ia geen reclits- vvaarde bezit. Italië mag geen afstand duen van zijn rechten. Nasi stelt voor, een Euro- peesch congres bijeen te roepen om de kwesties te beslechten die alle mogendheden met Tunis hebben. Hij voegt er bij dat het gerucht de ronde doet, als zou Frankrijk troepen opeen- hoopen bij het eiland Djerba, en spoort de regeering aan, niette vergeten wat Frankrijk in Abessinié iieeft gedaan. Imbriani zeide dat Frankrijk naar Tunis is gegaan op aanstoken van Duitschland. SPANJE. De ministerraad heeft gisteren de begroo tingen voor Cuba en Porto Rico vastgesteld en zal die heden bij de Kamer indienen. Volgens Spaansche berichten uit Cuba heeft de voorhoede van den kolonel Gaston de bende van Rojas geslagen, waarbij de vervaardiger der bommen den dood vond. De colonnes Gaston en Cana, die in de pro vincie Santa Clara opereeren, hebben vervol gens tweemaal de vereenigde benden van Sacret en Sanguilles verslagenhet hoofd Gamzaler Pernias heeft zich aan de Spaansche autoriteit onderworpen. Ie de provincie Pinar hebben de generaals Melan en Munoz de op standelingen bij Halle Tapia verslagen, in de vervolging heeft de tweede den post Reyes, door Maceo zelf verdedigd aangevallen, dat door de bezetting is moeten verlaten worden. Een geheele reeks \an nederlagen voor de opstandelingen.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1