,7 A SEY. A". 1896 Vrijdag 3 Juli. N". 9079. KENNISGEVING. KENNISGEVING. "Vijftigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGE VEli: ODE. BuiteniandscUe lie rich ten. GDURAI Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Kijk Afzonderlijke nommers f:1.85. - 2.50. - 0.10. S V K S A IJf:OïBE»l'BAAif y®. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone legel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. (Inrichtingen welke gewaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien liet verzoek van de firma JANSEN Co. om veigunning tot uitbreiding harer glstpakkerif aan de Westmolenstraat no. 25, kadaster 'sectie C no. 790, door plaatsing daarin van een stoormveikiuig van 2 paarden kracht en ketel met een verwarmingsopper- viak van 2 MJ. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad n°. 95) Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op iïonderdag den 16deu Ju! a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen liet toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen voor het tijd- rtip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, i-nnis kauworden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 2den Juli 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE De burgemeester van Schiedam biengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen- Dat liet kohier voor de belasting op het personeel no. 2 dezer gemeente, over het dienstjaar 1896/7, door den lieer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 30sten Juni 1896 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is oveigemaakt. Vooits woidt bij dezen hennnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op don bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden do termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2den Juli 1896. De burgemeester voornoemd VERSTEEG. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien liet besluit van de Gedeputeerde Staten van den 23sten Juni 1896, n°. 60; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 4857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzondci lijka jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag den 1 sten Augustus aanstaande, en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en hder wet op de jacht en visscherij, is geoor loofd wordende tevens herinnerd aan de be paling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze pro vincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meren, plassen, rivieren en op moeiassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in iiet Provinciaal blad en in de Nederlandsche Staatscourant wot den geplaatst. 's-Gravenhage, den 27sten Juni 1896. De Commissaris der Koningin voornoemd, FUCK. ltDITSOUtASD. De keizer heelt den afgetreden minister van koophandel Von Berlepsch zijn borstbeeld met een begeleidend vleiend schrijven ten geschenke gezonden. De Rijksdag heeft gisteren het ontwerp- Burgerlijk Wetboek, benevens de invoerings wet, bij derde lezing aangenomen met 222 tegen 48 stemmen en 18 onthoudingen. Tegen stemden de sociaal democraten, en vei der Von Plöiz, SigI en eenige anderenvan stemming onthielden zich de anti-semieten, de Welfen en de Elzassers. Bij het feestmaal van het casino der offi cieren, dat gisteren te Wilhelmshaven ge geven werd, stelde de keizer een driewerf hoera in op de marine en het nieuwe paritser- schip Kaiser Friedrich. Dit schip moest, zeide Z. M., voor de marine een nieuw tijdvak openen, zooals keizer Frederik het voor Duitschland heeft gedaan. Moge het ons pegeven zijn met dit en hopenlijk nog met menig ander oorlogsschip de stelling waar te maken, den lSn Januari uitgesproken, dat Duitschland in staat is, niemand tot ergernis maar ook niemand naar de oogen ziende, een eigen weg te gaan en in te staan voor vrede en orde in de wereld. Het door de rede van prins Ludwig van Beieren te Moskou zoo onverwachts tot uiting gekomen particularisme der Duitsche bonds staten heeft zich nu ook in daden geuit. On danks de heftige bestrijding der Pruisische gevolmachtigden heeft de Bondsraad met 35 tegen 22 stemmen besloten tot verlenging van het privilegie der Wurtembergsche bank tot 1900. De koning van Saksen en de kroonprins van Italië zullen de keizermanoeuvres in Sep tember in Posen bijwonen. Als programma voor die manoeuvres is vastgesteld Napoleons overwinning bij Austerlitz. Een Beiersch onderofficier, Jean Schmidt- kontz, die onder verdenking van spionage op 10 Februari werd gevat, is van Metz naar Leipzig overgebiacht, waar hij zal terecht staan voor het hooggerechtshof onder beschul diging van hoogverraad. Den man wordt teu laste gelegd dat hij patronen en plans van de verdedigingswerken der vesting Metz aan de Franschen heeft geleverd. F RANK R IJ K. De Kamer is nog niet verder gekomen met de beraadslaging over de belastingher vorming. De lieer Ducos noemde zicli Maan dag voorstander van de inkomstenbelasting, wonderbaarlijk instrument, dal zoowel in dagen van crisis als van vrede de regeering vergunt zonder schokken en zonder opschudding het noodige geld te verkrijgen. De heer Raiberti noemde het heele ont werp anti-democratisch. Het geschenk van 0,090,000 aan den landbouw komt alleen de groote grondbezitters ten goede, even als de ontlasting van 55 millioen op de deuren- en venster-belasting. Het huisje van den land bouwer wordt niet ontlast, integendeel nog met een nieuwe belasting bezwaard. Ue belasting op de rente zou alleen de kleiue besparingen, die van den kleinen man en van de werklieden treffen iedereen weet hoe de tijken aan de belasting ontsnappen. De rente heeft bovendien door de achteieenvolgende conversies al genoeg aan de belasting be taald: tusschen den staat en zij ri leener is een onschendbaar contract. De Fransche academie wenscht Mistral, den provencaalschen dichter, te verkiezen, en ziet geen bezwaar in het dialect waarin zijn gedichten geschreven zijn. Mistral, een eenvoudig man, wil zich echter niet kandidaat stellen en de academie kiest slechts uit hen die zich aanmelden. Hoe nu een resultaat te krijgen inet een lichaam dat wil dat men vraagt, en een man die niet vragen wil. Arton heeft tegen de uitspraak van de jury, die hein tot 6 jaar tuchthuis veroor deelt, appèl aangeteekend. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft met 135 tegen 5 stemmen, bij tweede lezing het wetsontwerp aangenomen tot instelling van scheidsgerech ten voor geschillen tusschen kapitaal en arbeid. De betrekkelijke kalmte, waarmede de ge wone dagbladen liet ontslag van Cecil Rhodes c. s. hebben opgenomen, wordt niet gedeeld door de fiuancieele organen, en zoowel Finan cial News als Financial Times bevatten hef tige artikelen tegen het besluit der directie om de heeren Rhodes, Beit c. s. kalmpjes overboord te werpen. Vooral laatstgenoemd blad is zeer heftig en verkondigt de meening, dat met het stel over gebleven onbeteekenende directeuren den aandeelhouders niets beter te doen staat dan de maatschappij zoo goed en zoo kwaad moge lijk te liquideeren. Gecombineerd met het geen ook van andere z^jde gemeld wordt omtrent den strijd, die in den boezem van het bestuur voorafgegaan is aan bet ontslag, wijzen deze kennelijk geïnspireerde artikelen er op, dat dit ontslag geenszins in den smaak der raddraaiers is en blijkbaar slechts door sterken aandrang van buitenaf verkregen werd. Wat echter het meest in deze artikelen treft, zijn de persoonlijke aanvallen aan het adres der overgebleven directeuren, omtrent een tweetal waarvan rondweg verzekerd wordt, dat zij zich onderscheiden hebben door de geschikte wijze, waarop zij het geld van den heer Rhodes aangewend hebben om parlementsleden ten gunste van de Chartered Company om te koopen. Als de vrienden van Rhodes c. s. reeds nu op zulk eene wijze beginnen, dan kan men zich nog op heel wat onthullingen voorbereiden. ITALIË. In de Kamerzitting van gisteren ontwik kelde Giorgini een motie, behelzende dat Italië gesteld is op het behoud van het poli tiek evenwicht in de landen der Middelland- sclie zee en Frankrijk beschuldigt plan te hebben op de verovering van Tripoli De spreker wees op den ernst van de zaak en sprak den wen=eh uit dat Italiè's bondge- nooten zich rekenschap zullen geven van den •staat van zaken, daar Italië op dit stuk van geen berusten zou willen weten. Di Rudini verklaarde dat er tusschen de regeenng en generaal Baldissera een verschil bestaat, en wel betreffende Kassala, dat de generaal van meening was te moeten ver laten, toen men hem order gaf er zich te handhaven. Het is daar niet om materieele belangen te doen, maar om liet behoud van den invloed, welken wij het recht hebben op de zaken van Egypte te oefenen. De minister verklaarde de motiën van Imbriani en Barzillai niet te kunnen aan vaarden, daar hij het niet als zijn plicht be schouwt het land voor te bereiden op de ontbinding van de bestaande bondgenoot schappen. De geheele toeleg der regeeiing is voortdurend om aan de handhaving van het evenwicht in de zaken der Middellandsche zee te werken. De minister voegde daaraan toe dat. het een gebiedende noodzakelijkheid voor Italië is, in het Drievoudig Verbond te blijven. Hij heeft altoos gemeend dat het tevens noodzakelijk was op goeden voet met Engeland te staan, maar als deel van het Drievoudig Verbond is het de taak der regee ring voor de verbetering der deelen van het Verbond te waken. Deze bevoegdheid is trouwens nadrukkelijk voorbehouden. De mi nister eindigde met zich namens de regee ring te vereenigen met de motie van Juliano, luidende dat de Kamer, gehoord de verkla ringen der regeering, overgaat tot de orde van den dag. Met '171 tegen 89 stemmen werd deze motie aangenomen. Uit Padua wordt van gisteren gemeld Het vervoer van het stoffelijk overschot van den Prins van Oranje, dat den 24n Juni gevonden is, heeft heden op officieele wijze plaats gehad, in tegenwoordigheid van talrijke

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1