Binnenlandse he Berichten. 'ie***' leinste schepen van de vloot. Haar water- verplaatsing bedroeg 489 ton, haar beman- ning 85 koppen. Kapitein-luitenant Braun voerde er bevel over. Het is het tweede Duitsche oorlogsschip dat in de Oostaziatische wateren dooreen typhoon vergaat. Het eerste was de Pruisische oorlogsschoener Fraucnlob, die er kort na 1860 met man en muis naar den kelder ging. De Beichsnnzeiger behelst een telegram van den keizer, uit Bergen, aan den bevel voerenden admiraal, van dezen inhoud®Met diep leedwezen heb ik de tijding vernomen van het vergaan van de kanonneerboot litis, die in de uitoefenirg van haar dienst met alle officieren en het grootste gedeelte van de bezetting aan de Chineesehe kust gestrand is. Vele brave mannen, aan wier hoofd een zoo uitnemend bekwaam officier stond als ge zagvoerder, heb ik verloren. Het vaderland zal met mij rouwdragen, en de vloot zal die mannen, die tot hun laatsten ademtocht het vervullen van hun plicht als het hoogste doel huns levens beschouwden, in hartelijke her innering bewaren." Aan de Kamers van koophandel is een gewijzigd ontwerp der wet op de handels kamers toegezonden, dat zich in hoofdzaak aansluit bij het ontvverp-Von Berlepsch, dat ingetrokken werd. Het nieuwe ontwerp ziet echter af van de verplichte oprichting van kamers van koophandel, waarop het ontwerp- Von Berlepsch is gevallen. Art. 5 van het ontwerp verzekert aan de kamers rechtsper soonlijkheid. ZWITSE BLAND. De wanordelqkheden te Zurich herhaalden zich gisternacht in de wijk "Wiedikon. De menigte vernielde alle verdiepingen van een groot huis, dat door 70 Italianen bewoond werd. Ook een Italiaansch restaurant werd vernield. Tusschen de politie en de rustver stoorders werden revolverschoten gewisseld, waardoor verscheidene personen gewond zijn. Te Zurich is Dinsdagmiddag een bataljon infanterie uit Sanct Gallen aangekomen. Een ontzaglijke menigte stond gisterochtend voor de kazerne en eischte de invrijheidstelling van de gevangen Zwitsers. De Italianen ver laten bij honderdtallen de stad. Omstreeks de helft van de gearresteerden zijn na ver hoor losgelaten. De kantonale raad van Zurich heeft den Bondsraad verwittigd dat hij geen nieuwe onlusten meer verwacht. POKTE GAL. De regeering heeft haar afgevaardigde last gegeven, in overleg met de Engelsche regee- ring de vaststelling van de grenzen van Amatongaland te bespoedigen. De douanerechten, waarvan een deel komt aan de houders van obligatiën der buiten- landsche schuld, hebben over het afgeloopen dienstjaar 686 conto's de reis (1 conto f 2600 Ned.) meer opgebracht dan over 4894/95. B L 6 A R IJ E. Op den sterfdag van Stambouloff is aan zjjn graf te Sofia een aangrijpende rouw- plechtigheid gevierd. Meer dan honderd rij tuigen voerden de vereerders van den doode naar het kerkhof. E B P T Uit Kaïro wordt gemeld De cholera richt groote verwoestingen aan onder de voorpos ten der expeditie te Suarda. Vele Engelsche officieren zijn eraan bezweken. De epidemie1 neemt thans af. Aan de grens heerscht typhus. De troepen zjjn ontmoedigd. De Njj! wast slechts langzaam. A I E 111 K t. Watson, de populistische candidaat voor het vice-presidentsehap der Yereenigde Sta ten weigert zich terug te trekken ten gunste van Sewell, den candidaat der democraten, Ue mogelijkheid van samenwerking tusschen populisten en democraten is dientengevolge zeer verminderd. De regeeringstroepen in Ecuador hebben de opstandelingen nabjj San Miquel de Chimbo verslagen. Aan beide zijden werden zware verliezen geleden. SCHIEDAM, 30 Juli 1806. De gewone audiëntie op Vrijdag van den minister van buitenlandsche zaken zal tot nader order niet plaats hebben. De St.-Ct. no, 176 bevat de wet van 13 Juli j.l. tot verandering van de grens tusschen de gemeente Leiden eenerzijds en de gemeen ten Leiderdorp, Oegstgeest en Zoeterwoude anderzijds. Dit jaar zal weder een vergelijkend examen plaats vinden voor hen, die als commies bij de belastingen wenschen geplaatst te worden. Er zijn 100 plaatsen beschikbaar. Sedert 1893 had er geen examen plaats. Vreemdelingen, die zich naar Turkije be geven, worden binnen de grenzen van het Ottomannischë rijk niet toegelaten dan voor-* zien van een regelmatig paspoort, door een Turksch gezantschap of consulaat geviseerd, waaromtrent nadere bijzonderheden worden medegedeeld in de St.-Ct. no. 176. De heer Hugo Sassen is benoemd tot consul- generaal van de republiek Salvador in Neder land, met standplaats Vlissingen. De heer N. J. Beversen, gewezen ingenieur bij den aanleg van Staatsspoorwegen, zal in de eerste helft van de volgende maand naar Indië vertrekken, met het doel, om gedurende enkele maanden namens een Nederlandsch syndicaat een onderzoek in te stellen omtrent de nieuwe machines tot onthouding van Rameh. Zijn de uitkomsten gunstig, waarnaar met verlangen wordt uitgezien, dan zal een nieuwe bron voor de Nederlandsche industrie geopend zjjn. In een Atjeh-brief aan het W. i». d. D. brengt »Mars" een woord van hulde en warme erken telijkheid aan ihet Roode Kruis". Krijgen onze gewonde kameraden in het hospitaal alles wat ze maar kunnen verlangen, die kleine versnaperingen waarnaar een zieke snakt en die niet voorkomen op de tarieven voor de verpleging in militaire hospitalen, ook voor den troep zelf wordt gezorgd, schrijft hij. Komen we op de posten in de linie terug, voor de manschappen staan er vaten met ijswater klaar ter verfrissching na zoo veel uren van warmte. Voor de officieren en gewonden is er gefrappeerde ajerblanda (Apolünariswater). Maar vooral jjs, ijs is er in overvloed en menigeen, die.door de warmte bevangen was, fleurt weer op, komt weer bij. De gedelegeerde van ihet Roode Kruis", bijgestaan door de officieren van gezondheid, doei wat hij kan. Steeds is er overvloed en zelfs de laatst aankomenden kunnen zich nog verkwikken. Men moet zoo iets meegemaakt hebben om te weten wat dit beduidt Dank, ook namens m'n kameraden, voor hetgeen shet Roode Kruis" voor ons doet. We apprecieeren het ten volle 1 Behalve de reeds gisteren vermelde nieuwe bepalingen voor het gebruik van kilometer- boekjes op de staatsspoorwegen blijkt uit het op 1 Augustus in werking tredende tarief voor kilometerboekjes nog: lo. dat aan hou ders van kilometerboekjes het recht is toe gekend het boekje in te leveren uiterlijk binnen 30 dagen na den dag, daarop als laatste dag van geldigheid vermeld, als wan neer bij de inlevering de gestorte waarborg som terugbetaald wordt2o. dat het gebruik der kilometerboekjes is uitgebreid met de lijn BoxtelGocn der N. B. D. S. M,3o. dat de verrekening van overschotten aan kilometers op een nieuw boekje is gewijzigd. Bjj afgifte van een nieuw boekje wordt n.l. door het station van afgifte het oude boekje ingetrok ken, en het overschot aan kilometers overge nomen in het nieuwe boekje, en wel in het speciaal daarvoor ingerichte vijfde vakje van de eerste bladzijde van elk boekje. De ver rekening van het overschot geschiedt echter eerst door het station dat de vierde reis, met het nieuwe boekje, afstempelt. De »Kon. Nederl. Stoomboot-maatschappij" te Amsterdam vierde Dinsdag haar 4ü-jarig bestaan. De maatschappij begon haren dienst met hei openen van een geregelde lijn op Konings bergen en Bordeaux. Toen de zaak goed op nam werden lijnen geopend op Stockholm en Stettin en ten slotte ook nog een geregelde dienst op St. Petersburg, Italië en de Levant. Het feest werd gevierd ten huize van den directeur, denheer C, W. Ramanri, die de maatschappij oprichtte en van het begin af de ziel daarvan was. Verschillende geschenken, getuigende van eerbied en hulde, werden den heer Ramamr» aangeboden. Door het kantoorpersoneel en de kapiteins van de vloot der maatschappij werd hem een> schilderij aangeboden van de hand van der» heer Krabbé, voorstellende den buitenkant, met het kantoor der maatschappij. De cargadoors boden den jubilaris een beeld aan, J>Le vainqueur." De meest welkome verrassing was voor den heer Ramann de mededeeling, dat hij benoemd is tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw, als hulde voor alles wat hij gedaan heeft tot bevordering van den Neder- landscben handel. Door de sociaal-democratische arbeiders partij te Rotterdam is aan de verschillende werkliedenvereenigingen aldaar een schrijven gericht om afgevaardigden te zenden naar een bijeenkomst, die gehouden zal worden den 4n Augustus a.s. en waar ter sprake zal gebracht worden »de houding van de firma Regout te Maastricht tegenover hare werk- stakende arbeiders, en wat er gedaan kan worden om den Maastrichtschen werkstakers financieelen steun te verleenen." Te Rotterdam is hedenochtend even voorbij den overweg aan den Diergaardesingel, op de spoorwegrails liggende gevonden het ljjk van den 36-jarigen conducteur G. J. Evertsen, wonende aldaar. De man was te 5 u. 50 m. met den trein van het station D. P. naar Amsterdam vertrokken en is van den trein gevallen en overreden. Het Ijjk was vooral aan den hals vreeselijk verminkt. De ongelukkige laat een weduwe met 4 kinderen achter. Te Vlaardingen is opgericht eenafdeeling van den uNederl. Brood-, Koek- en Banket- bakkersbond". Aanvankelijk traden 20 leden toe. In het voorloopig bestuur hebben zitting de heeren Jacs. den Boer, L. Molendijk, Jacs> de Groot en L. J. van Tienen. Wegens het verrichten van werkzaam heden aan de deuren der schutsluis in het kanaal in het benedeneind van Rozenburg,, zal de vaart door de sluis eri het verkeer over de brug van die sluis niet geregeld kunnen geschieden tot en met Zaterdag 29- Augustus. In de machinekamer van de Zuidholland- sche bierbrouwerij, aan de Noordstraat te 's-Hage, had Dinsdagavond een ongeval plaats doordien bjj het aanbrengen van eene buis leiding een stuk van een pijp sprong en op een kraan viel, waardoor zich eene groote hoeveelheid ammoniak in het lokaal ver spreidde. Een der werklieden, die zich oiet spoedig geno»- kon verwijderen, geraakte in een toestand in bedwelming. Hij werd in komen, al waren ze ook nog zoo bizar. Zoo bleef hij de grootste waarde hechten aan zijn agaatring. Dat was in werkelijkheid zijn toover- ring geworden, en als hij wat veel shrub gedron ken had, rezen voor zijn geest allerlei fanta sieën op, zoo dwaas en wanstaltig soms, dat zij ne verstandige zuster zich ernstig ongerust over zijne gezondheid begon te maken. ïln elk geval", dit praatte zij hem niet uit het hoofd, »was die ring een blijk van toegene genheid jegens hein van de zijde des gevers. Hij had," zeide hij, »nog nooit gehoord, dal men iemand een dergelijk geschenk vereert met het doel om hem te schaden. En de persoon, die mij den ring schonk, is Jessie Jefferson Hier begon dan de toovercirkel weer om zich hem te sluiten en verdwaalde hij in het rijk der droomen, en als Bob ai riep: »Je bent een ezel, Will!" en zijne zuster dreigde hem koude com- rossen op het hoofd te willen leggen, Tapper- da-1! voer onvervaard voort »en daaruit kan men zien, dat Miss Jefferson van mij houdt. En omdat ik ook van baar houd en bovendien haar ten hoogste vereer, zoo zie ik niet in, waarom zij niet eens Mrs. Tapperday zou kun nen beeten." Men moest soms lachen om die hooggaande inbeeldingen, ofschoon de zaak op zich zelve ernstig genoeg was. Kitty wist niet, waar zij in de volgende maand van leven of hare huis huur betalen zoude en haar broeder deed niets dan lucbtkasteelen bouwen. Wat moest dat wor den 1 Bob steunde baar zooveel hij kon en leen de haar geld voor het huishouden, maar dat kon maar korten tijd duren. Eerstens durfde Kitty niet meer vragen, omdat zij weinig hoop had het geld ooit te kunnen teruggeven, en ten anderen deed Bob het ook al niet uit weel de, wanneer hij telkens bijsprong. Ook hij ver keerde in hoogst moeilijke omstandigheden. Hij bad, om zich recht te verschaffen, het advies ingewonnen van een anderen advocaat, maar reeds ondervonden dat die heeren niets voor niet doen. Nu gebeurde wel een en ander, dat wei ge- schikt was om Tapperday den blinddoek van de oogen te rukken. Hij had zich tweemaal op Westhampton-Court vervoegd, maar was ook tweemaal door de bedienden teruggezonden. Men had hem niet vergund Miss Jefferson noch zelfs Mrs. Wimpleton te zien, veel minder ze te spreken. Doch ook dit schrikte hem niet af, want hij schreef die koelheid toe aan intriges. Daar h >orde hij echter van da verloving tus schen Miss Jefferson en haar neef. Tapperday las bet in de krant en dacht dat de grond on der hem wegzonk. Hij werd er bleek van, maar en dit zij tot zijn eer gezegd hij dacht in de eerste oogenblikken minder aan zich zelf, dari aan het meisje, dat gereedstond een schurk hare hand te schenken. Want als zoo danig beschouwde hij Hugh. Hij gevoelde diep medelijden met het schoone kind. Eerst later mengde zich daarbij de verontwaardiging tegen Finding, dien hij als de bewerker van dit hu welijk beschouwde, en ten laatste ook jaloersch- heid jegens Hugh. Hij besloot ten derden male naar Westhampton-Court te gaan en zich niet weer te laten afwijzen. Op Westhampton-Court was sinds de verlo ving der eigenares vee! veranderd. Maar wat ook veranderd was, Hugh had niet kunnen ont dekken dat het jonge meisje, zooals men dit van verloofden verwachten kan, opgewekter en vroo- lijker gestemd was. Integendeel, Jessie was in den laatsten tijd bleeker geworden en meer in zich zelve gekeerd dan ooit. Dat inwendig krach tig leven in het zwakke lichaam woonde, dat had hij echter ook kunnen waarnemen, toen het meisje 's daags na hunne verloving in zijne tegenwoordigheid een geduchten zenuwtoeval kreeg, waarover hij zich zeer beangst gemaakt had. Hij beschouwde dit niet als een bewijs van kracht, maar maakte er uit op, dat zijne bruid- ziek, werkelijk ziek was. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 2