3AC1 IT. Vrijdag 7 Augustus. N°. 9104. Feuilleton. Jessie's Voogd. A". 1896, "Vijftigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, uitgeverT T. odé. Builenlandscke Berichten. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele It ijk Afzonderlijke normners 1.85. - 2.50. - 0.10. BVBGAD: BOTBBÉTItAAT 70. Advertentieprijs van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courantj 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Drieüaai. geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier provincie van den 28steri Juli 1896, n°. 63 Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni 1857 0Staatsblad n°. 87); Biengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit 1« de opening der jacht op klein wild, vermeld in do 2de zinsnede van'art. 17 der wet v an den 13den Juni 1857 Staatsblad no. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag den 5den Septem ber aanstaande met zonsopgangmet uit zondering van de jacht op fazanten, waar van de opening is vastgesteld op Donderdag den eersten October aanstaande 2°. van die opening voorts \s uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e, der aangehaalde wet; 3°. de koite jacht dagelijks en de lange jacht slechs driemalen 's weeks, en wel des Woens dags, Vrijdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. En zal deze konnisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, ahmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandsche Staatscourant woiden geplaatst. 's-Gravenhage, den 30sten Juli 1896. De Commissaris der Koningin voornoemd, FOCK. B E 1 O I I. Rusland zal geen deel nemen aan de Brus- selsche tentoonstelling van 1897, daar dit land zich dat jaar op de tentoonstelling van Kopenhagen zal doen vertegenwoordigen. Lothaire schijnt zich niet erg ongerust te maken over den afloop van zijn proces. Gis teren is hij ondertrouwd met mejuffrouw Olga van Hecke. In het eind van deze maand denkt hij te trouwen. Bij de gisteren te Brussel voortgezette be handeling van het proces-Lothaire sprak de ambtenaar van het openbaar ministerie zijn requisitoir uit, waarin hij de juistheid der aan Stokes ten laste gelegde feiten erkende. Voorts bepaalde hg zich tot de vraag of de procedure tegen Stokes op regelmatige wijze is gevoerd. In het slot zijner red» zegt spieker, dat Lothaire te goeder trouw heeft gehandeld en in staat van wettige zelfverdediging ver keerde, op grond waarvan hij tot vrijspraak concludeerde. In den Congostaat heeft de zaak-Lolhaire nog aanleiding gegeven tot andere onaange naamheden. Toen Lothaire door het hof te Boma was vrijgesproken, eischte de gouver neur-genei aal van den Congostaat, overste Wahis, dat Lothaire hem ophelderingen zou geven over de plaats, waar het ivoor van Stokes was verborgen. Dit weigerde Lothaire, en ondanks het verbod van overste Wahis vertrok hij naar Europa. De gouverneur verklaarde Lothaire daarna ontslagen uit den dienst van den Congostaat. Doch de regeering te Brussel verklaarde dit ontslag onwettig. Om de pil voor overste Wahis wat te verzachten werd hij benoemd tot comman deur der Leopold-orde. Maar hij bedankte niet alleen voor zijn benoeming, doch ver zocht tevens ontslag als gouverneur-generaal. Tot zijn opvolger is thans benoemd kolonel Wangermée, de vroegere adjudant van gene raal De Brialmont, onder wiens leiding de versterkingen bij Boma en aan den Beneden- Congo zijn aangelegd. FRANK BIJ E. President Faure is Dinsdagavond met den minister vai. marine Bernard en den minister van justite Darlan te St. Malo aangekomen en door de bevolking zeer hartelijk ontvangen. De Fransche consul in Petoria ontving per telegraaf bericht, dat een nieuwe Fransche stoomvaart-maatschappij eengeregelden dienst van Havre en Bordeaux naar Delagoa-baai zal openen. De prefect heeft de laatste gemeenteraads verkiezingen te Toulouse nietig veikiaard. Als protest tegen dezen maatregel zullen alle ge meenteraadsleden ontslag nemen. In Zuid-Frankrijk is men zeer verontwaar digd over het aanhouden van een Fransch soldaat met verlof, die over de Italiaansche grenzen was gegaan. Men gelooft nog aan een dwaling. In de gemeente Montespan in Zuid-Frank- k was men niet gediend van den nieuwen pastoor. Toen een protest bij den aartsbisschop van Toulouse niet hielp, heeft men eenvoudig geweigerd den geestelijke in de kerk te laten. Daarover heeft thans de kerkelijke autori teit een proces bij de rechtbank aanhangig gemaakt. DÜITSCHLAND. Volgens de Munchener Allg, Zalig, heeft de keizer van zijn bezoek aan de bezittingen van aartshertog Friedrich in Hongarije voor dit jaar afgezien op verzoek van den aarts hertog, die een jachtslot voor zijn gast laat bouwen, dat echter nog niet gereed is. Sedert de invoering der wet tot beteuge ling van oneerlijke concurrentie komen bij de politie in alle steden zoovele ongeteekende brieven in, waarin bepaalde personen wor den beschuldigd, dat aan de dagbladen een officieus schrijven is gezonden metdemede- ling dat, waar de overheid doorgaans zoo min mogelijk notitie neemt van ongeteekende brieven, zij dat zeker niet zal doen ten aanzien van dergelijke lage of laffe verdachtmakingen. De piaotagemeester Fiiedr. Schroder heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Fruga, waarbij hij tot 15 jaar tuchthuisstraf werd veroordeeld wegens grove mishandeling van inboorlingen. ENGELAND. De regeering heeft Dinsdagavond in het Hoogerhuis een nederlaag geleden. Een amen dement op liet lersche landwetsontwerp, dat de regeering verwierp, is aangenomen met 25 tegen 19 stemmen. Men hecht aan deze nederlaag ernstige beteekenis als eene bedrei ging tegen de lersche landwet van Gerald Balfour. Immers bewijst zij de kracht van het verzet der lersche landhoven tegen het agragiisch beleid der regeering in Ierland. Volgens de Dailg News heeft de regeering nog niet definitief geantwoord op Rhodes' aanbod om naar Engeland terug te keeren om zich voor eene gerechtelijke vervolging beschikbaar te stellen. Het lijdt echter geen twijfel of de regeering heeft, nadat zij de rechterlijke overheid geraadpleegd heeft en deze het denkbeeld, Rhodes te vervolgen onder de Foreign Enlistment Act belachelijk genoemd, alle plan op eene vervolging opge geven. De Chineesche gezant Li Hung Chang is gisterochtend van Poitsmouth naar Osborne vertrokken, om de Koningin zijn geloofs brieven te overhandigen. Hare Majesteit ver welkomde den gezant en beantwoordde de betuigingen van vriendschappelijke gevoelens en genegenheid, die hij voor zjjrien keizer kwam overbrengen. Toen het onderhoud ge ëindigd was, heeft de koningin aan Li het eereteeken van ridder-grootkruis der Konink lijke Victoria-orde geschonken, en aan Li- Hung-Fong het eereteeken van ridder-com mandeur derzelfde orde. Li, vervolgens naar Portsmouth teruggekeerd, heeft de vloot van 47 oorlogsschepen geïnspecteerd, die voor Spithead ligt. Het 9e regiment lanciers, dat eerstdaags 21. Na eene pauze vervolgde Tapperday «Miss Jefferson, gij zult nu misschien denken, ■dat ik u, door u mijn nood te klagen, tot mede lijden heb willen stemmen en u om eene gift of om uwe tussehenkomst verzoeken. Ik verklaar ■dat gij, dit denkende, mijne bedoeling miskent. Ik vraag u om niets. Wat uwe bedienden van mij mogen zeggen, ik hen geen bedelaar. Ik wilds u alleen waarschuwen voor degenen, die ook uw lot in handen hebben. Daaronder be hoort ook hij, die mij uitgeplunderd heeft. En gelukt het mij te verhoeden, dat zij ook u on gelukkig maken, door u de oogen te openen voor hunne aanslagen nu het nog tijd is, dan ben ik genoeg beloond. Adieu, Miss Jefierson!" Tapperday had met een ernst en een nadruk gesproken, zooals men van hem, den beweeglijken, driftigen man, niet verwacht zou hebben. Nu hij zijn plicht meende gedaan te hebben, wendde hij zicb vastbesloten naar de deur om te gaan. «Mr. Tapperdayriep Jessie hem na. «Tot uw dienst, mejuffrouw." »Uwe zuster, bevindt die zich in Londen 7" »Die woont bij mij in, mejuffrouw." Jessie bezon zicb een oogenblik en zeide toen «Zou ik haar te spreken kunnen krijgen, Mr. Tapperday 7" «Wel zeker, Miss. Gij hebt ze slechts te ont bieden. Ik breng ze vandaag nog hier, als gij het verlangt." «Neen, neen," antwoordde Jessie snel«doe dat niet. Zou ik haar niet kunnen bezoeken 7" Tapperday keek haar verbaasd aan. «Gij mijne zuster bezoeken, Miss Jefferson 7" «Waarom niet 7 Gij zult wel inzien, waarom ik haar hier nog niet ontvangen kan. Zij kon hier immers met mijn neef Hugh in aanraking komen 7" »Maar, Miss Jefferson, Whitel-Court en West- hampton-Court zijn twee. Het eene is een hel, bet andere een hemel. Eene dame als gij past niet in Whitel-Court, Daar wonen geen rnil- lionnairs." «Mijn hemel, er wonen toch ook menschen «Menschen 7 Ja. Maar tusschen menschen en menschen is een zoo hemelsbreed verschil." «Een reden te meer voor mij om kennis met hen te maken." «Nu, zooals gij wilt, Miss Jefferson," antwoordde Tapperday na eenig zwijgen, nik ben beieid u naar Whitel-Couit te geleiden." «Goed, Mr. Tapperday, kom dan maar «Dadelijk 7" vroeg deze verrast. «Dadelijk «Zooals ge wilt, Miss." Miss Jefferson stond op. Op korten, bevelenden toon, zooals Mary Wimpleton nog nooit van haar gehoord had, spiak zij tot deze: «Mary, men moet dadelijk inspannen. Ter stond, hooit gij Ik moet nog heden te Londen zijn." X. Het begon reeds te schemeren, als men van een begin spreken mag, wanneer het eigenlijk den geheclen dag niet licht geweest is. En van lichte, heldere dagen is te Londen in den hei fst- tijd bijna geen sprake. Met name in Whitel- Court, dat labyrint van stegen en hoeken en gaten, was het zoo nevelig en kleverig, zoo duister en dik, dat men oen hond zou beklaagd hebben in deze omgeving te moeten leven hoeveel meer dan de menschen. Maar, och arme, wat doet de gewoonte niet In Wliitel-Couit dan stond buiten liaie woning voor den ingang een bleeke, ziekelijke vrouw met een kind op den arm. Beiden beefden van de kou, maar het mensch scheen den kelder, waarin zij haar verblijf had, niet te durven binnengaan. Want uit de onderaardsche ruimte klonk de ruwe stem van een dionken man, scheldende op zijne vrouw en sclueeuwende «Wil je wel in huis komen, vervloekt wijf Reeds had zich een groep nieuwsgierigen

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1