DENEMARKEN. Biniienlaiidsche Berichten. vermoedelijk 25 Augustus uit het kamp van Aldershot naar Kaapstad wordt gezonden, telt 620 man en 400 paarden. Het regiment heeft vroeger deelgenomen aan den veldtocht in Afghanistan. Volgens de Daily Telegraph zal ook het regiment koninklijke Schotsche fuseliers, dat in September naar Indië moest vertrekken, naar Zuid-Afrika worden gezonden. Tijdens het verblijf der Russischs keizer lijke familie te Fredensborg, zal ook de ko ning van Zweden ea Noorwegen daar een bezoek brengen. ZWITSERLAND, De politie te Zurich heeft den Italiaan in hechtenis genomen die de vorige week een werkman uit den Elzas gedood en daar door aanleiding gegeven had tot de ernstige manifestaties tegen de Italianen. De gearres teerde is uit Brescia afkomstig en beweert in staat van wettigen tegenweer te zijn ge weest. De twee bataljons infanterie die naar Aus- sersihl, voorstad van Zurich, waren ontboden, zijn Maandag weer naar huis gezonden. De cavalerie blijft voorloopig, en een bataljon blyft het piket waarnemen. S 1' A N J E. De Bank van Spanje heeft besloten de regeering dadelijk 34 millioen pesetas te leenen voor Cuba. Een andere nog aanzienlij ker leening is bij de Bank in overweging. Uit Valencia wordt gemeld Een vijftigtal met geweren gewapende lie den hebben in den nacht van Dinsdag op "Woensdag de omstreken afgeloopen, vurend op de belastingambtenaren en de sommatiën der politie beantwoordend met geweerscho ten. Zij verwondden een inspecteur van po- lie, twee agenten en eene vrouw. Dezelfde benden trokken ook door de omliggende dorpen. Een 100-tal arrestatiën hebben plaats gehad. Men gelooft dat een oproerige beweging wordt voorbereid. Officieel wordt bevestigd, dat een oproerige troep door Valencia is getrokken, die intus- schen reeds weer uiteengejaagd is. Men gelooft dat het republikeinen zijn. De minister van binneniandsche zaken heeft aan een interviewer medegedeeld dat twee benden uiteengejaagd zijn in de omstre ken van Valencia, bij welke een groot aantal wapeaen werden gevonden. De benden hadden als aanvoerder Bernardo Alvares, een ge wezen kolonel. Er hebben zeven inhechtenis nemingen plaats gehad. De regeering schrijft deze bewegingen toe aan Cubaansche partij gangers, bijgestaan door protestanten en vrijmetselaars. Eene soortgelijke poging is mislukt nabij Gerona (in de provincie van dien naam), waar in de laatste dagen enkele rustverstoorders gevangen zijn genomen. De regeering neemt voorzorgsmaatregelen in de 'provinciën. om de arme verzameld, eenige opgeschoten knapen uit de buurt vooraan, die vlasten op een standje. ïDiggins is weer dronken en wil zijn vrouw slaan riep 8r een en dit was genoeg om de anderen te doen toesnellen. ïHoud je toch stil, Robert" zei de arme vrouw tegen haar kleine, die van koude en angst begon te huilen. »A!le menschen hier komen naar ons kijken" en zij trachtte het kind door het te streelen tot bedaren te brengen. De vrouw, die vroeger wellicht betere dagen gekend had, scheen nog alle schaamte over haar dieptreurigen toestand niet uitgeschud te hebben. Plotseling kwam de man, een groote, ruwe kerel van zes of aebt en twintig jaar, naar buiten, pakte zijne vrouw bij den arm en sleepte haar naar binnen. ïEr in, zeg ik je! Kan je niet komen, als ik het gebied Dat schreeuwt de menschen hier bijeen om mij te schande te maken. Ik zeg, je bent zelf de schuld van alles. Waar heb je het geld 1 Voor den dag er mee. Wat Je hebt geen geld Dat zal ik je inpeperen Over New-York komt het bericht uit Havanna dat Maximo Gomez met een aan zienlijke troepenmacht op marsch is in de provincie Santa Clara. PORTUGAL. Nog steeds is Lissabon des avonds in duister gehuld een heerlijke tijd voor tal van gauwdieven, die er dan ook gebruik van maken. Verschillende fabrieken, die met gas motoren werkten, staan stil, in de huizen be helpt men zich met petroleum-of kaarslicht. De dagbladen melden dat Engeland de souvereiniteit van Brazilië over bet eiland Trinidad erkend heeft. S E R V I E. Aan de regeering werd door de Russische regeering 50,000 nieuwe geweren verschaft tot matigen prijs. Bovendien onderhandelt de regeering met Belgische wapenfabrieken over verdere leveringen. EGYPTE. Een stoker, die van een stoomboot der derwischen was ontsnapt, heeft den comman dant van het Engelsche expeditiekorps inlichtingen omtrent den vijand gegeven. De boot, waarop de man dienst deed, bracht kleine versterkingen naar Kerman, de meest vooruit geschoven post van de derwischen. Zy zijn bezig daar verdedigingswerken aan te leggen. Verder deelde hij mede, dat te Dongola geen versterkingen zijn aangekomen van Omdur- man, maar de derwischen hebben een groot aantal mannen van de inlandsche bevolking geprest, die echter waarschijnlijk zullen deserteeren zoodra zij de kans daartoe schoon zien. De stoombooten van het expeditiekorps zijn reeds tot den tweeden waterval genaderd. T U R K IJ E. Aan Daily News wordt uit Athene van 4 dezer gemeld, dat 200 opstandelingen daags te voren nabij Elassona 300 Turksche sol daten versloegen, die trachten hun het binnen rukken in Macedonië te beletten. Eene andere bende brak te Katranitza door eene afdeeling van 1200 man Turksche troepen heen, na een tweedaagschen warmen strijd. Engelsche telegrammen uit Thessalië over Athene luiden eenigszins tegenstrijdig, maar getuigen in het algemeen, dat de opstand in Macedonië toeneemt. De Turken moeten er eenige nederlagen geleden hebben. Hassan pacha, gouverneur van Heraklion op Kreta, is door een troep moslem aange vallen. Er zijn opnieuw Turksche troepen naar Kanea gezonden. Het Revolutionnair Comité van Kreta heeft zijn vertegenwoordiger te Athene opgedragen, met het centraal-comité aldaar de proclamatie van Kreta's vereeniging met Griekenland op te stellen. Het comité heeft twee zegels laten maken met de opschriften ïRevolutionnaire Nationale Vergadering der Kretenzers" en Vourloopige regeering van Kreta". Het Re- Zoo schold en vloekte met schorre stem de kerel en daartusschen hoorden de omstanders doffe slagen, een hartverscheurend gegil en eindelijk een akelig gesteun van de zwaar mishandelde vrouw. »Er moet er een naar de politie!" riep een der aanwezigen. Eenigen der moedigsten drongen den kelder binnen om, als het niet reeds te laat was, het arme slachtoffer uit de klauwen van den ontuensch te iedden. Natuurlijk liet deze zich zijne prooi niet goedschiks ontrukken. De dronkaard werd zoo wild als een getergde stier. Toch wist men de vrouw te ontzetten en naar buiten te brengen doch zij kon gaan noch staan. Men lei haar op straat neer. Het bloed stroomde haar uit eene diepe wonde aan het achterhoofd. >De armendokter moet komen," zei er een. »Loop gauw naar dokter Strehlen. Die kan hier beter hulp schaffen dan alle politie-agenten uit Londen." Enkele vrouwen voldeden aan den eisch, Iutusschen was de dronkaard zelf in de deur volutionnair Comité heeft zijn afkeuring uit gesproken over de christelijke afgevaardigden van Kreta, omdat dezen blijven deelnemen aan de beraadslagingen van den Landdag en nog overleg plegen met den gouverneur. De Muzelmannen in de provincie Selino hebben een dorp, bestaande uit 200 huizen, bewoond door christenen, verbrand. Men vreest dat de christenen zich wreken zullen door de Muzelmansche dorpen, die buiten het militaire cordon liggen, op hun beurt te verbranden. In verschillende plaatsen van de provincie hebben botsingen plaats gehad. Het Oostenrijksehe pantserschip Maria Theresia is te Canea aangekomen. In den Piraeus kwamen Maandag 800 vluchtelingen uit verschillende havens van Kreta aan. De tegenwoordigheid van al die deerniswaardige noodlijdenden, met hun vree- selyke verhalen van Turksche barbaarsch- heid, droeg er toe bij om de opgewondenheid te vermeerderen van de Grieken, die toch al verontwaardigd zijn over de maatregelen, welke de regeering genomen heeft, om het zenden van hulp aan de Kretenzers te beletten. JAPAN. Aan de Nowoje Wremja wordt geseind dat de regeering van Korea de concessie voor een spoorweg van Seoul naar Chemulpo en het recht tot ontginning der minerale rijkdommen laogs die lijn aan Amerikanen, die vooreen spoorweg van Seoul naar Ping Yan aan Fran- schen, en het recht tot ontginning van alle goudmijnen in de noordelijke provincie Ham- Kieng-To aan Rusland heeft verleend. Inde hoofdstad Seoul is alles rustig; het Engelsche marine-detachement is reeds teruggeroepen, het Amerikaansche zal eerstdaags volgen, terwijl het Russische verminderd is. De Ko- reaansche regeering laat een telegraaflijn aan leggen van Seoul naar Ping Yan, aansluitende aan de Chineesch-Russische lijn, teneinde zich onafhankelijk te maken van de Japaosche lijn. De Russisch-Chineesche bank heeft een filiaal te Seoul gevestigd. SCHIEDAM, 6 Augustus 1896. Bij de heden door burgemeester en wet houders gehouden openbare verpachting van het recht van jacht op de gronden, behoorende aan en gelegen in de gemeentevoor den tijd van vijf jaren, werd het in bod gebracht op f5; bij afslag werd het op f 17 afgemijnd door den heer M. J. Beukers voor den heer Th. C. Melchers, ten behoeve van zijn minder jarigen zoon. De vorige verpachting bedroeg f15. Gisteravond omstreeks 7 uur is het 7-jarig zoonfje van J. Burger, wonende in de Noord molenstraat, al spelende in de sloot aldaar geraakt. Het knaapje, dat reeds zinkende was, werd gelukkig gered door den zakken- koman staan en schold op het volk, dat zich met zijne zaken bemoeide. Hij was baas in zijn eigen huis, schreeuwde hij, en wilde met geweld zijne vrouw weer naar binnen halen. Maar de verontwaardigde buren dreven hem met stompen en stooten terug. Op de vraag van een der omstanders wat voor kerel bet eigenlijk was, kreeg hij ten antwoord, dat hij eerst drie weken in de buurt woonde, maar nooil een cent buur betaald had dat hij Digging, Kornelius Diggins heette en zanger was, die den geheelen dag de matrozenkroegen afliep en Schotsche en lersche liedjes voor de lui zong. Morgen zou hij het huis worden uitgezet. Intusschen was dokter Strehlen aangekomen. Hij bad als wijkdofeter ook de armenpraktijk in Whitel-Court en stond er bij de bevolking in hoog aanzien. Voor wel twee derden was hij als reddende enge! opgetreden en ook buiten zijn vak de raadgever en helper in menigerlei ongeluk. Dat de dokter nimmer betaling van de arme lieden eischte, was algemeen bekend. Integendeel wist menigeen te vertellen hoe hij met zijn eigen drager J. M. Hittenhausen, die zich geheet gekleed te water begaf. Hedennamiddag heeft de brandersknecht Paulus, werkzaam in den stoombranderii van den heer G. M. Ham, aan de Nieuw-West- frankenlandsche laan, door van een ladder te vallen vermoedelijk het linkerbeen ge broken. Hy is per rijtuig naar zijn woning aan de Gasstraat vervoerd. Door de politie te 's-Gravenhage is giste ren aldaar aangehouden zekere N., die van Maart j.l. af door de politie alhier werd gezocht. Hij had zich schuldig gemaakt aan de ont vreemding van eenige kleedingstukken tem nadeele van logeerenden in het logement van Vrauwdeunt. Hij is eerst naar hier gebracht en daarna naar Rotterdam getransporteerd, waar hij in voorloopige hechtenis is gesteld. De 4e-iuitenant jhr. Yan Suchteien Van de Haere, ordonnance-olificier van H. M. de Ko ningin, zal baron Taets van Amerongen van Natewisch, oud-hofmaarschalk, vergezellen by diens zending om den Duitschen keizer aan de Nederlandsche grens te begroeten. Zy zyn hedenochtend naar YVezel vertrokken. H. K. H, de groothertogin van Saksen heeft aan het Koloniaal Museum te Haarlem ten geschenke gegeven een verzameling van 220 houtsoorten van Billiton, benevens een daarbij behoorende fraaie vitrine, afkomstig van wijlen prins Hendrik der Nederlanden. Dit belangrij k geschenk is thans in het m useum geplaatst. By kon. besluit is aan de gemeente Deurne en Liessel het wapen verleend, waarvan de beschrijving hier volgt: Gevierendeeld; 1 en 4 in zwart een rood getongden en gertagelden zwarten leeuw, die- van het le kwartier omgewend2 en 3 in zilver een goud gekroonden en genagelden dubbelstaartigen rooden leeuw, die van het 3e kwartier omgewendover alles heen in een zwart hartschild drie gouden drielings- balken en een schildhoofd van goud met 3 roode St. Andrieskruisjes naast elkander. De minister-resident en consul-generaal in China, de heer Knobel, zal den 18n dezer de terugreis naar Peking aanvaarden. Naar de Graajscke Courant verneemt, zouden er bij de Koninginnen serieuse plannen bestaan het schoone landgoed >St. Jansberg" (Plasmolen c. a.), onder de gemeente Mook, aan te koopen. Deze week worden daar eenige personen van het Hof verwacht, met het oog; op bovengenoemden aankoop. Naar de N. Ti. Ct. verneemt, zal de memorie van antwoord des ministers op het voorloopig verslag over de kieswet in de helft van de volgende week de Eerste Kamer bereiken. geld was bijgesprongen, waar bet op betere voeding of kleeding en dekking aankwam. De jonge armendokter knielde bij de zwaar gewonde vrouw neder on hare wonde te onder zoeken. Daar op de bemodderde straat, in nat en vuil knielde bij neder, de deftige, smaakvol gekleeds jonge man. Daar kwam een rijtuig de straat oprijden. Een rijtuig was in deze buurt eene zeldzaamheid dit wekte in dubbels mate de aandacht door de rijke equipage. Door twee schoone, vurige paarden getrokken, door een fraai gegalloncer- den rijknecht bestuurd, kon het met de fraaiBte in Londen wedijveren. Het rijtuig stond stil en twee dames en een heer klommen er uit, en die heer was de hier welbekende Mr. Tapperday. Dit deed de verwondering der bevolking nog toenemen. Ieder liep toe, alleen dokter Streh len liet zich door niets van zijne zwaarwichtige taak afleiden, Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 2