A°. 1896 Zaterdag 15 Augustus. N°. 9110 Feuilleton. Jessie's Voogd Vrft: gste J aargang. Verschijnt dage! ks, UIT GEVE uitgezonderd Dinsdag, ODÉ. R: J. ekitbaat Buitenlandscïie Berichten. GOUiANT. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door]het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.35. - 2.50. - 0.10. BCRKll: BOT ÏO. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courantf 1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. f K 1 S K II IJ K. President Faure heeft te Rennes een na tionale landbouwschool geopend, en Mt-iine hield daarna een openingsrede. Des avonds zijn verscheidene ongelukken gebeurd bij het vuurwerk, dat ter eere van den president is afgestoken. Een meisje kreeg ernstige wonden aan de armen en nog vijf per sonen kregen letsel door den grooten donder slag, het laatste nummer van het programma. Gistermorgen is Faure naar Fongëres ver trokken. De keizer van Rusland zal den 8n Octo ber te Parijs komen. Het bureau van den Parijschen gemeente raad heeft besloten dat de vraag, betreffende de deelneming der stad aan de feestelijke ont vangst van den keizer op 8 October, niet be hoeft onderworpen te worden aan den raad. Het bureau zal zelf de noodige maatregelen nemen. Op initiatief van de Figaro is in een ver gadering van het algemeen comité de Asso ciations de la presse franf.aise vastgesteld, dat alle Fransche bladen zullen worden uitgenoodigd om deel te nemen aan een inzameling ten behoeve van een souvenir, aan te bieden aan den keizer van Rusland, br zijn bezoek aan Parijs. De bijdrage van elk blad is bepaald op tien frank. Wat dit souvenir zal zijn, moet later worden uitgemaakt. Het denkbeeld van de Figaro om aan de keizerin een wieg ten geschenke te geven, vond instemming, en men sprak den wensch uit dat het blad, om dit denkbeeld te verwezen lijken, een comité van dames zal vormen. De Figaro heeft zich bereid verklaard aan deze opdracht te voldoen. Er zijn toch nog moeilijkheden verbonden aan de invoering van lucifers zonder phos phorus in Frankrijk. De uitvinder van het snieuwe" procédé, de heer Ponteaux, wil slechts een deel van zijn geheim mededeelen en nu is maar de vraag, of dit in overeenstem ming kan gebracht worden met de bepalingen omtrent het lucifersmonopolie door den staat. De werkstaking te Ryssel duurt voort. De patroons hebben Woensdag eenstemmig be sloten om de werkplaatsen alleen op de oude voorwaarden voor de stakers te openen, en de vroeger door hen genomen besluiten te handhaven. Reeds hebben eenige stakende ijzergïeters de stad verlaten om elders werk te zoeken. De bakkersknechts te Lyon hebben het werk gestaakt. Zij vragen verhooging van loon en vermindering van arbeidstijd. DUITSCHLAND. De keizer en de keizerin van Rusland zullen niet alleen naar Breslau komen om keizer Wilhelm en diens gemalin te ontmoeten, maar zullen den 7n September ook een parade over de troepen bij Görlitz bywonen. De stad Wismar, in Mecklenburg, heeft 4,875,000 mark toegestaan als bijdrage in de kosten voor den aanleg van het Elbe—Oost- zeekanaal. ESGIHSr. Het Hoogerhuis heeft gisteren een amen dement, door het Lagerhuis in de Iersche Landwet gebracht, aangenomen met 74 tegen 68 stemmen en daarna het geheele wetsont werp zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. In het Lagerhuis heeft White Ridley gisteren medegedeeld dat besloten is de 4 dynamietmannen Daly, Devaney, Gallighen en Witehead uit de gevangenis te ontslaan om gezondheidsredenen. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp, om arbeiders met behulp van den staat in de gelegenheid te stellen eigenaars te worden van hunne woningen, bij tweede lezing aan genomen. De Chineesche grootkanselier, Li Hung Chang, heeft aan een feestmaal, hem door het bestuur der Londensche Kamer van koop handel aangeboden, verzekerd dat hij. zoolang hij leefde, zich tot den kampioen voor voor uitgang, handel en nijverheid in China zou maken en dat hij vooral zou ijveren voor den aanleg van een spoorwegnet, dat de verst afgelegen hoeken van het Chineesche rijk zal toegankelijk maken voor het verkeer. Li Hung Chang heeft aan Gladstone den wensch te kennen gegeven hem te mogen bezoeken, waavop Gladstone den grootkan selier geantwoord heeft, dat het hem een eer zal zijn Li te Hawarden te ontvangen. Waarschijnlijk zal dit Zaterdag gebeut ;n. Li vertrekt 22 Augustus met de Si. Zouts van Southampton naar New-York, dan naar Washington en de Niagara Falls; verder gaat de reis naar Canada, via Toronto naar Winnepeg en Vancouver, waar hij 15 Sep tember zal scheep gaan terug naar Hong kong. Een vertegenwoordiger van Canada zal zich te New-York bij het gevolg van den Chineeschen staatsman voegen. Uit Akkra wordt gemeldEr bestaat ernstige vrees, dat er in Ashanti onlusten zullen uitbreken. De stam der Inkoranza en andere hebben zich bij Samory aangesloten om de Engelschen uit Koemassi te verdrijven. De Engelsche kruisers Flioele en Magpis zyn naar Elmina vertrokken met hulptroepen voor Koemassi. RUSLAND. Het bezoek van den czaar aan Parijs is thans bepaald op 8 October. De czaar heeft, in afwjjking van de be palingen der wet, welke aan vreemdelingen het bezit van grondgebied binnen zijn rijk verbiedt, aan vorstin Hohenlohe, de gemalin van den Duitsehen rijkskanselier, het levens lang bezit harer goederen Werki, Jubitsch en Naliboki toegestaan, ouder beding dat hij hare overige grondbezittingen in Rusland zal ver- koopen. ITALIË. Een offlcieuse nota logenstraft het gerucht, dat oorlogsbedrijven in Afrika ophanden zijn. SPANJE. Bij onderzoek is gebleken dat de bommen, die onlangs te Barcelona werden gevonden, vele jaren geleden gebruikt zijn en thans geen gevaar meer opleveren. Er zitten te Barcelona nog 253 anarchisten in de gevangenis, die allen na den aanslag in hechtenis werden genomen. Daar de ge wone gevangenis niet veilig genoeg werd ge acht, zijn zij opgesloten in een afzonderlijke barak, en 46 hunner, de gevaarlijksten, zitten in kazematten in de vesting Monjuich, waar niemand, zelfs niet hun rechtsgeleerde raads man, bij hen wordt toegelaten. Tot dusver s de eigenlijke dader van den aanslag nog niet ontdekt. T U K K IJ E. Het bericht uit Konstantinopel, dat de op stand in Macedonië ten einde loopt en de Grieksche opstandelingen als vreedzame rei zigers trachten over de grenzen te komen, blijkt weer eene opzettelijk valsche voorstel ling te zijn. Integendeel hebben de aanvoer ders van den opstand eene proclamatie ge richt tot de Grieksche en Christen-bevolking van Macedonië, waarin ze deze oproepen tot den strijd tegen de Turksche overheerschers en aan alle bewoners, Christenen zoowel als Mohammedanen, bescherming van lyf en goed toezeggen, met de verzekering dat hun eenig 23. Welk eene hooghartigheidMaar Jessie kon het trotache meisje geen ongelijk geven. Ook zij zelve zou nooit een man kunnen beminnen, dien het om iets anders te doen was dan om haar zelve. Het deed haar goed iemand aan te treffen, die deze opvatting omtrent de heiligste gevoelens met haar deeldemaar het viel haar aan den anderen kant hard te moeten erkennen dat dit arme meisje te dezen opzichte veel vrijer was dan de rijke erfgename van Westhampton-Court, die van alle kanten geperst en gedrongen werd om hare natuuilijke neigingen te verloochenen. Hoe ver stond de rijke hier bij de arme achter 1 Doch moest zij zich laten dwingen Kon ook zij niet met dezelfde eneigia optreden als Kitty Het wilde Jessie voorkomen, dat zij van nu af aan bondgenooten gevonden had in den strijd, dien de wereld haar aanbood, den strijd om rein en waar geluk. Zou zij hare hand schenken aan den man, die voor Kitty niet goed genoeg meer was Langzaam en van lieverlede rijpte bij Miss Jefferson de gedachte aan den strijd, dien zij te voeren had, vatte z moed om den vijand, dien hst om haar levensgeluk te doen was, te bestrijden tot het uiterste. sMiss Tapperday," sprak zij eindelijk, nik ben hier gekomen om de schuld, die ik jegens u had, af te lossen. In plaats daarvan noopt gij mij u om een gunstbewijs te vragen, dat gij mij wel niet zult willen weigeren." »Ik ben geheel tot uw dienst, Miss Jefferson." sGij kunt mij van onbetaalbaar nut zijn bij de onderhandelingen en verklaringen, die nu wel tusschen mijn neef en mij niet kunnen uitblijven, en daarom verzoek ik u eenige dagen, weken, misschien maanden op Westhampton-Court te willen komen." «Miss Jefferson begon Kitty, een weinig verlegen naar haren broeder opziende. »0, ik weet al, wat gij zeggen wilt. Gij wilt spreken over de bezwaren, die voor uwen broeder zouden liggen opgesloten in zulk eene verandering van verblijf. Ik ben bereid ook die bezwaren uit den weg te ruimen. Als gij niet zoo lang buiten bem kunt of hij niet buiten u, dan wil ik hem in de gelegenheid stellen ons dikwijls te komen bezoeken, zoo dikwijls als hij maar wil. Mary zal dan wel voor het overige zorgen, niet waar Mary Goed dan. Gij hebt maar te zeggen wat gij noodig hebt of wenscht, Miss Tapperday. Het komt er dus alleen maar op aan of gij genegen zijt mij bij te staan. Mag ik daarop rekenen Y' Kitty behoefde zich niet lang te beraden. Reeds de blik, waarmede Jessie haar verzoek zocht aan te dringen was genoeg om al hare bezwaren te overwinnen. Het duurde dan ook niet lang of alle schikkingen waren getroffen en Kitty, uit gedost in haar wit mousselinen kleedje, reed met Jessie en Mary Wimpleton naar Westhampton- Court. Jessie was van nu aan vast besloten alle intriges, die het vernietigen van haar levensgeluk bedoelden, met kracht het hoofd te bieden er mocht van komen wat er van komen wilde. XI. Dokter Nathaniel Commins stond aan het hoofd van eene bij de wet erkende inrichting voor zenuwlijders op Hallsea-Castle in het zui den van Schotland. Oveieenkomstig dit zijn beroep verdeelde dokter Commins de mensch- heid in twee groote helften, krankzinnigen en niet-krankzinnigen. Deze laatsten interesseerden hem niet. Zij bestonden als 'tware niet voor hem. De eersten echter wokken in allerlei op zichten zijne belangstelling, doch weer niet in gelijke mate. Hij verdeelde ze namelijk weer in twee klassen, in zulken, die geld hadden, en die dat niet hadden. De laatsten ook waren hem weinig of niets waard, maar ook de anderen, de bezitters van geld of goed, wijdde hij al zijne belangstelling. Dezulken zou hij in zijne

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1