Zaterdag 24 October. Feuilleton. Jessie's Voogd. A0. 1896. N°. 9160. ijfti gstJ aargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, n I T K V E R: J. ODE. Buiten land sche Bericht en. 8GHIEDARSGHE f 1.85. - 2.50. - 0.-10. B t> SI S A 1' T K it t* T ,t A T ;0. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. furksehe kwestie en zouden twee mogend heden van het Drievoudig Verbond zich daarbij hebben aangesloten. Uit Tanger wordt gemeld dat de Dilerville aldaar is aangekomen met den kapitein au de Prosper-Corin aan boord, die door de Mooren is losgelaten. DUITSCHLAND. De keizer heeft aan groot aantal officieren van het Oostenrijks. .i-Hongaarsche leger Pruisische ridderorden oegekendo. a. schonk hij aan generaal graaf Uexküll Gyl- lenband, commandant van "Weenen, en aan den rijksminister van oorlogVon Krieghammer het grootkruis van den Rooden Adelaar. Ook de Russische gezant te Berlijn Von Osten- Sacken ontving dat grootkruis, terwijl de verdere leden van dat gezantschap eveneens geridderd werden. Gisteren bracht de keizerin-weduwe Frede- rik een bezoek aan het Russische keizerlijk paar te Darmstadt. Het is thans zeker dat de Rijksdag den 40n November zijne zitting zal hervattende leden zijn reeds tegen dien datum opgeroepen. De antisemitische Staatslürger Zeitg. is in beslag genomen, omdat zij, by de bespreking van de Woensdag gemelde arrestatie der journalisten Von Liitzow en Leckert-Larsen, den staatssecretaris Marschall en het departe ment van buitenlandsche zaken bad aange wezen als de bron der pers-intriges tegen de personen, die het vertrouwen des keizers hebben. De rijkskanselier en baron Marschall zjjn vast besloten, door een proces te doen uit maken van wie eigenlijk de intriges uitgaan, waardoor men hen bij den keizer verdacht wil maken. Door de verklaringen van getuigen is reeds vastgesteld, dat de beleedigende artikelen tegen de hooggeplaatste personen zijn binnengesmokkeld in de pers, onder voorgeven dat zij van baron Marschall afkom stig waren. De rechtbank te Berlijn heeft den redacteur der antisemitische Qeneral-Anzeiger tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens Godslastering en smaad tegen den joodsclien godsdienst in een artikel, getiteld »de jongste ritueele moord". B E li G I E. De koning is te Nizza aangekomen, om te zien naar de werkzaamheden aan het kasteel dat hij te Beaulieu voor zich laat bouwen. De politie in Henegouwen heeft een bende anarchisten geariesteerd, die in den laatsten tijd ijverig propaganda maakten. De leden waren valsche muntersde slechte namaak en de onvoorzichtige uitgifte van het valsche geld heeft tot de ontdekking geleid. Uit de in beslag genomen correspondentie bleek, dat de bende in betrekking stond met geest verwanten in liet buitenland. Hoewel de politie zeer snel en omzichtig is te werk gegaan, heeft een der hoofdschuldigen tijdig genoeg lont geroken om te ontsnappen. Het schijnt dat men nu eerst de werk staking der timmerlieden te Brussel als ge ëindigd kan beschouwen. Bijna alle werkstakers zijn weer aan bet werk tegen 45 centimes per uur. ENGELAND. Sir William Harcourt heeft aan z'ijn kie zers medegedeeld dat hij er niet aan denkt, zijn mandaat voor West Monmouthshire op te geven. Het gerucht dat dr. Jameson en zijn mede gevangene kapt. Willoughby binnenkort in vrijheid zouden worden gesteld wegens ge zondheidsredenen, wordt beslist tegengespro ken. De heeren zijn volkomen gezond en klagen over niets. De 91o verjaardag van den slag bij Tra falgar is Woensdag in Engeland en vooral te Londen met veel meer helangstelling gevierd dan gewoonlijk. De Nelson-zuii was met tal van kransen en bloemen versieid, er kwamen deputation en op Trafalgar Square was het vol menschen. Een zonderlinge kwestie is gerezen tusschen de Engelsche regeering en het Cbineesche gezantschap te Londen. Dit laatste moet zeke ren bekenden Chineeschen arts uit Hongkong, Soenjatsen geheeten, wederrechtelijk gearres teerd hebben toen hij dezer dagen langs het gezantschapsgebouw kwam. Daar moet hij thans gevangen zitten. Het Cbineesche gezant schap moet instructies ontvangen hebben om Soenjatsen terstond naar China op te zenden, waar hij vermoedelijk dadelijk zou worden onthoofd, aangezien hij beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan het verleden jaar ontdekte komplot, dat tot doel had den keizer van China te i>nttroor.cr.. De politie bewaakt thans het gezantschapsgebouw teneinde een ontvoering te beletten, terwijl de vrienden van den dokter, die gewaarschuwd zijn, den Chineeschen gezant voor liet hof van de Queen's Bencli willen roepen om hem te nopen Soenjatsen voor den dag te brengen. Rechtsgeleerden betwijfelen evenwel de wet tigheid van zulk een stap wegens de onschend baarheid, den gezanten toegekend. ITALIË. De Savoya met de Montenegrijnsche gasten aau boord is Woensdag te Bari aangekomen. De vertegenwoordigers van het koninklijk huis, benevens de minister van justitie heb ben zich aan boord begeven otn de vorstelijke Abonnementsprijs, per kwaitaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers F li A IS K. U IJ K. De Daily Chronicle verneemt uit alleszins betrouwbare bron, dat het Fransch-Russisch verbond, hetwelk in December 1893 getee- kend werd, zuiver defensief is en in zich sluit de aanneming van het tractaat van Frankfort. Daarom zou het niet door Frankrijk gebruikt kunnen worden om den Elzas en Lotharingen terug te kragen. Beide mogendheden beloven elkaar weder zijds de hulp met hun gansche leger ingeval een barer mocht worden aangevallen door eene derde mogendheid ol door eene vereeni- ging van mogendheden. Geen van beiden verbindt zich echter de andere te helpen in een aanvallenden oorlog. Teneinde het uit sluitend defensief karakter van dit verbond duidelijk uit te drukken, bepaalt het, dat het vanzelf zal ophouden op,het oogenblik dat het Drievoudig Verbond zal ophouden te bestaan. Te Parijs hecht men in diplomatieke kringen groot gewicht aan de nieuwe ontmoeting van de keizers van Rusland en Duitscliland met het oog op de regeling der Turksche kwestie, aangezien de mogendheden zijn overeenge komen het status quo in Turkije te hand haven en de veiligheid der Christenen te verzekerei), en de uitvoering van de besluiten der mogendheden zal afhangen van de krach tige taal van den Russischen gezant Nelidoff, die bij de Porte de woordvoerder namens het vereenigd Europa is. Zoodra de czaar te Petersburg is terug gekeerd, zal Nelidoff ook derwaarts gaan. Volgens een bericht uit Parijs aan de Daily News is door bemiddeling van den czaar eene overeenkomst gesloten tusschen Engeland, Frankrijk en Rusland voor de regeling der 40. De dokter scheen met dit antwoord tevreden en de list van Jessie, vóór alle dingen tijd te winnen, weder gelukt. Commins verwijderde zich,, na gezegd te hebben dat hij den brief aan Mr. Jefferson dadelijk zou verzenden. Een nieuwo teleurstelling. Toen hij, wegging, sloot hij de deur van buiten af en Jessie hoorde dat hij den sleutel uit het slot trok om dien bij zich te steken, Hoe nu hare onderhan deling met Taddy voort te zotten Toch wanhoopte Jessie nog niet aan het wel slagen van haar plan en ging voort met de uit voering. Pen, inkt en papier waren niet in haar bezit. Men had alles zorgvuldig buiten haar be reik gebracht. Een looden knopje en een oude krant, waarin haar eens haar boterham gebracht was en die zij zorgvuldig bewaard had, dat was alles wat zij bezat. Met het loodje,begon zij nu de krant te bewerken, onderstreepte hier en daar een woord, ginds een lettergreep of een letter, zette hier of daar een teeken en kreeg zoo bij wijze van geheimschrift eenige verstaanbare zinnen bijeen. Eene kleine aanwijzing kon zij op zijde van de kolommen schrijven. Op een lap schreef zij met veel moeite het adres van dokter Strehlen en wikkelde daar bet stuk krant in. Nu ontbrak haar nog alleen het noodigste.een bode. Jessia zat in gespannen verwachting of Taddy zou terugkomen. Uur aan uur verwachtte zij baar, maar Taddy kwam niet. De avond brak aan, maar geen uitkomst. Al hare hoop was ijdel, al hare inspanning vergeefsch. Jessie sfiep dien nacht niet. Zij telde elk uur de slagen van de klok en luisterde naar elk geluid. Zij boorde niets dan het geruiscb van den wind, die door de weinige lage dennen woei, welke nog uit den steenachtigen bodem opschoten of om de hoeken van het eenzaam, hooggelegen gebouw gierde. Zoo bracht zij den nacht door. Eindelijk het zal tusschen vier en vijf uur in den morgen geweest zijn daar vernam zij een lichten voetstap in de gang, die voor hare deur stilhield. sMiss 1" fluisterde Taddy door de reet der deur. sZijt gij het, Taddy vroeg zij zoo zacht mogelijk. tja. Waar is de sleutel sDie heeft hij meegenomen. Maar wij kunnen hot er wel buiten doen. Spreek maar langzaam en zoo zacht als gij kunt." «Ja maar de brief r Dien heb ik al klaar. Ik zal hem onder de deur door steken," Ja, maar de honderd pond t" tLuister maaar, wat mijn plan is, Taddy. Gij zegt tegen den beer, wiens adres ik op het doek geschreven heb, dat gij van mij komt en geeft hem den brief over. Dan zegt gij, dat ik u voor de boodschap honderd pond beloofd heb en als hij u die heeft gegeven, vertelt gij dat hij lezen moet wat ik met potlood onderstreept heb. Geeft hij u het geld niet, dan vertelt gij hem ook niets en hij zal den brief niet kunnen lezen. Hebt gij dat begrepen, Taddy »Geef maar hier, Miss. En als gij vrijkomt, maakt gij ook, dat ik een man krijg Die eiseh ging nu wel wat ver, want Taddy was lang geen "Venus. Maar wat belooft men niet, als men in nood zit 1 sJa Taddy, dien krijgt gij ook, als ik maar eerst mijne vrijheid terug heb. Zoig nu maar, dat alles terechtkomt. Wanneer gaat gij op reis T' iNu terslond. Ik ben geheel reisvaardig. Ik moet al ver weg zijn, eer hier iemand ontwaakt." Jessie kon duidelijk hooren, dat het ernst was, wat Taddy zei. Zij schoof nu eerst de krant en toen den lap onder de deur door en zei dat zi; de laatste voor couvert wilde gebruiken. Wel dra had Taddy beide m handen. nik groet n, Miss Jefferson. Tot weerziens in Londen," zei Taddy. Jessie kon van angst en opgewondenheid haast niet meer spreken. »Pas nu maar goed op, Taddy," fluisterde zij. nMijn leven ligt in uwe hand."

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1