Vleeseh en Spek. öpeniare Vrijwillige Moopiig SPAARBANK C. KOK. ALEÏ MEYER'S KOFFIE, J. II01 TÉ, taildfj eb veiTflcme oiiraerende peten op 16 en S3 Deceier 1696. INGEZONDEN. frydag 25 December Zaterdag- 26 December 1896, Vrijdag 1 Januari 1897 geurig en %uinig __o Letteren, Kunst en Wetenschap. Gemengde Berichten. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken. POLITIE. S t.<1 g I ij k N e ii n s. A WEllTEN TIEN. in het openbaar verkoopen Goud en Zilver Reparation. 1 Korte Dam, hoek Lange Haven. Horloges, Klokken, Wekkers enz. en Reparation. van af 20.—met en gratis o Reparation spoedig, s j(voorli.L.Kok), 2— 3 jaar garantie nderricht. olide en voordeelig. IN *t GEBRUIK, Korte Kam Nu gauw weer naar hoven, d. i, naar huis ierug maar het gaat nu stroomop, en al is nu de vracht weg, deze reis eischt voortdurende inspanning, te meer daar de mannen allesbehalve normaal zijnal hebben ze nog courage genoeg in lijf- Zaterdagnacht bereikt men Rotterdam weer. Nu maar gezocht naar een sleeper, dan is de pijn gauw geledenmaar elke sleepboot-kapi tein is met genegen voor weinig geld een paar roeibootjes op 't touw te nemen. Ze troffen het echter gelukkig. Een goede gezagvoerder nam niet alleen voor f2 per bootje de vliegers aan de lijn, maar zelts de visschers hlfzich aan boord. Dat was wat waard Nu hadden ze tenmin ste warmte, en warm eten ook! Wat waienze kond, half bevroren, want ook te Rotte:dam konden ze niet aan wal gaan, omdat de inhoud van de roeibootjes niet onbeheerd kon achter blijven. Zoo bereikten ze Tiel, waar de sleepboot met baf r vracht overnachtte, en den 29sten kwamen ze 01»t dezelfde boot aan den kop van de Waal, waar de boot rechtsaf ging en zij links moesten. Met bakboord en stuurboord vol ijs, bet stroo- leger tot een ijsklomp, de kachel omver, da proviand tot een poespas dooreengeschut, en weer koud en hongerig, maar vooral vuil kwamen de Viaardingreizigers weer behouden te Huissen aan, met een rood-witten lap als vlag aan het mastje, want men heeft ook gezeild. nik heb nu in vier nachten vier uur geslapen", zei een der varensgezellen, smaar moest ik morgen weer met tien duizend prikken er uit, ik ging graag." De f 1080, die de mannen hebben meegebracht, moeien onder velen verdeeld worden. De rei zigers hebben per hoofd f5 voor hun moeite. Nu, die hebben ze wei verdiend. Ik geloof niet, dat er velen bij zwaten arbeid zooveel ont beringen hebben uit te staan voor 1 gulden daags als zij. Is er Jansaliegeest in Nederland, in het leven onzer visschers is hij gelukkig nog niet. ArnhCt.) 's-Grarenliage. De cour van voorstelling aan de Koningin is bepaald op Woensdag a.s-, 's avonds 9 uur. Teneinde aan veler wensch te voldoen om alhier wederom een kegelconcours te houden, heeft de kegelclub »Musis Sacrum" met alge- tnrsne stemmen besloten in de maand Februati a.s. een groot kegelconcours te geven, hestaande in korps-personeela en vrije-baan wedstrijden. Deze wedstrijden vallen samen met het een jarig bestaan van de dubbele kegelbaan van het gebouw Musis Sacrum (eigenaar de beer A, Meijer), welk feit bij die gelegenheid feestelijk zai herdacht worden. Te Groningen is, onder leiding van den heer K. Veldkamp, een nGroninger a Gappella Koor" opgericht, dat den Hen dezer zijn eerste uitvoering zal geven van composities van Palesttina, Swee- linck, Aicadelt en Bortnianski, benevens van D. de Lange, S. van Milligen, G. Wouters, Worp en Pijzel. De Köln. Z<g. verneemt uit Coruna Het stoomschip Saliër vertrok van Antwerpen met 210 passagiers. Daar het schip in Spaan- sche havens veel passagiers aan boord nam, is het verlies aan ntenschenlevens allicht veel grooter dan vetmoed werd. Hier wordt het aantal op 400 a 500 geschat. Bossmann's bureau te Bremen kan de geruch ten, d»t het aantal passagiers aan boord van de Saliër 400 a 500 zou bedragen, voor volkomen ongegrond verklaren. Volgens de laatste in/or- matién bedroeg het getal passagiers 214, onder wie, gelijk reeds gemeld is, éan Duitscher. Volgens een bericht uit Bremet shaven is het lijk van kapitein Wempe, gezagvoerder van de Saltergevonden en ook reeds begraven. Te Loenhout, aan de Belgische grens, werd op St. Nicolaasavond bij een gezin een kistje bezorgd, hetwelk in bijzijn van de kinderen werd geopend. Zoodra het deksel werd opge licht, sprong er em groote rat onderuit, waar- an een der kin Jeren zoo hevig schrikte, dat bet thans ern>":f, ziek is. De dado: van deze laffe grap is onbekend. f mi I-I I n I I WfEmn— Het December-rapport van het landbouw-de- partement te Washington bericht een aanmerke lijke verbetering in den katoanoogst sinds het torige rapport. De opbrengst is in vele districten meer dan verwacht werd, hetgeen te danken is tan het droge weder in het laatst van den herfst. Naar schatting zal da opbrengst 115,2 pCt. zijn in vergelijking met den oogst van verleden jaar. De gemiddelde stand van het winterkoren is volgens het rapport 99.5 tegen 81.4 verleden jaar en de bezaaide oppervlakte is 105.2 pCt., vergeleken bij die waarvan in dit jaar werd ge oogst. Voor de rechtbank te Rotterdam stond Don derdag terecht C. G. R., 23 jaar, schipper, geboren te Milhlheiro a)d. Ruhr en gedomicilieerd te Lobitb. Hem werd ten laste gelegd dat hij op of omstreeks 29 Sejitember 1896 te Rotterdam opzettelijk een aan Kaspar Bollert, eltbans aan ten ander dan aan hem, beklaagde, toebehoorend jzeren aakscltip, dat hij als zetschipper van Böllert bevoer en als zoodanig onder zich had, wederrechtelijk zich zou hebben toegeéigend. Uit de behandeling bleek, dat beklaagde het i schip, genaamd Corneliadat door hem als zet schipper bevaren werd en hetwelk hij wist dat de heer Böllert wensclite te verkooperi, met bemid deling van den makelaar Martini Buijs te Rot terdam ie koop heeft gesteld. Dit was B, duidelijk geworden, toen hij in DuitschLnd aanplakbiljetten zag, dit inhoudende. B. was toen naar Rotterdam gekomen en had beklaagde gevraagd hoe hij er toe gekomen was het schip te koop te stellen. Beklaagde had dit toen geloochend. Bij den makelaar had beklaagde zich als de eigenaar voorgedaan, doch in hijzijn van den heer B. door den makelaar gevraagd wie nu eigenlijk de eigenaar nas, had beklaagde als zoodanig den heer B. genoemd. In de dagen der tekoopstelling was het scilip naar Vieeswijk gevaren, vanwaar het door den eigenaar naar Rotterdam was teruggebracht, alwaar er beslag op was gelegd. Op een dag in het laatst van September, tijdens de verkoop in handen van den makelaar was, had beklaagde, geheel buiten weten van dien makelaar om, het schip te Schiedam verkocht aan zekeren A. G. Fi ederiksen voor f11,000. Aan eenige getuigen had beklaagde zich voor gedaan als de eigenaar van het schip. Hij had ook medegedeeld een valscli contiact te hebben opgemaakt, waarin zou staan dat hij eigenaar was, hetgeen onwaar was daar hij zelf schipper was. Hij zou echter de zaak met den heer B. in orde maken. Bij het terugbrengen van het schip van Vree«- wijk naar Rotteidam was er getracht eerst het schip tegen de spoorbrug te doen loopen, het geen echter vomkomen was; alleen bad het schip aan de achterzijde eenige schade bekomen. Later had men nog moeite gedaan het op een dijk te zetten, zelfs in Duisbuig had beklaagde zich er over uitgeiaien dat hij op bedoeld schip, destijds genaamd Gerhard Uemrichzetschipper was, terwijl het toebehoorde aan den heer Bollert. Bklaagde zegt dezen getuige nimmer gespro ken te hebben Aan het O. M. kwam het voor dat vaststaat dat niet deze beklaagde, maar Bollert de eige naar van het schip was. Uit een serie hande lingen was gebleken dat bekl. zich als heer en meester heeft aangesteld over dat schip, het uan een makelaar ten verkoop in handen heeft ge geven en het zelf te Schiedam daarna heeft verkocht Het eiscl.te een jaar gevangenissttaf. Uit het verhoor alsnu van mr. Denekauip blijkt, dat na de inbeslagneming van het schip, het beslag is van waarde verklaard, waarna de rechtbank te Arnhem bij verstek den bekl. tot afgifte van het schip heeft veroordeeld. Dit vonnis is in kracht van gewijsde gegaan en de heer Böllert atzoo weder in het bezit van zijn eigendom gesteld. De verdediger, mr. Jos van Raalte, pleitte in de eerste plaats nietig verklaring der dagvaar ding, daar daaruit z. i. niet zou blijken, waar de verduistering heeft plaats gehad. Verder toont spreker aan dat nist vaststaat dat Böllert is de eigenaar van het schip, daar niet heeft plaats gehad oeue inlevering van eene verklaring en inschrijving daarvan in de open- baie registers, als vereischt wordt bij art. 7 v/h. K. B. van 21 Juni 1836 Slblno. 41) Hoogstens zou hier hebben plaats gehad poging tot verduistering. De handeling roet den makelaar Martini Buijs toch kan niet genoemd worden een daad van toeëigening, alleen een opdracht tot verkoop, die te allen tijde kan worden terug genomen. Rest nu nog de behandeling met den schipper Frederiksen te Schiedam. Het ontdoen en overdiagen van een Rijnscbip aan de macht van anderen is onmogelijk zonder dat er eene acte bestaat. Wel is er in het geding een papiertje, doch dit kan niet gezegd worden te zijn een acte, zooais dit door de wet wordt vereischt. Pleiter concludeerde dus tot nietig verklaring der dagvaarding met last tot onmiddellijke invrij heidstelling, subsidiair tot ontslag van rechts vervolging, daar hier hoogstens sprake kan zijn van poging tot verduistering, dit tevens met last tot invrijheidstelling. Uitspraak over 14 dagen. Mijnheer de Redacteur. Beleefd wordt UEd. verzocht een plaatsje in Uwe couiant voor het nndeistaande Dezer dagen vervoegde zich bij ingezetenen dezer stad eene vrouw om ondersteuning; zij noemde zich Anna Grnenhorst, echtgenoot van P. Gi oeneridaal, wonende Noot derstraat. Volgens genomen informatien zijn deze per sonen niet bekend in genoemde straat, noch op het bevolkingsbureau alhier. Een ieder zij gewaarschuwd. De Vereeniging legen Bedelarij. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het commissariaat een bril, een bruin-garen danies-handsclioen, een bril in huisje, een beursje met ys cent, een sleutel en een wit wollen "linder- rokje. i. Terug te bekomen aan de volgende adressen een kinderzak met zakdoek, bjj Dekker, Broersvest 31, een gouden klnder- oorknopfe, bij Suissen, Heerenstraat 251', een portenionnaie met f 1.bij Van Leeuwen, Verbrande Erven 44, een paar bruine wollen handschoenen, bij Vink, Dirkje-Meestersstraat 13, een muilkorf, bij Van der Graaf, Broersveld 58, 2 koperen drlnkensbllkken, in den winkel van Hos- man, Kethelstraat 10, en een bruin bont kraagje, bij Schiebaan, Lange Haven 36. B u R <1 15 rt I, IJ K If STAN I). Geboren i 10 Dec. Honoré Alphonse Joseph, zoon van H. Pieters en M. C, L. van Odenhoven, Nieuwe Naven. Magtiida, dochter van P. Scholte en M. J. Groenendaal, Hoogstraat. "Willemina Helena, dochter van W. Post en H. riindriks, Noordvestsingeï. Overleden: 11 Dec. Francina Cornelia Rijneveen, oud 3 maanden, Broersveld. Verkocht: 12 December. Notaris H. W. M. Roelants Een huis met stal, erven en open grond, aan het Groaneweegje, nos. 26 en 28, groot 143 centiaren, in veiling f1025, opgehouden. Een huis en erve met open plaats, aan de Emmast'eat, no. 18, groot 33 centiaren, in veiling f1300, verkocht voor f1360. Een huis en erve met open grond, hebbende afzonderlijke uitgang, in de Stationstraat, no. 28, groot 118 centiaren, in veiling f880, opge houden. REGENTEN van het WEESHUIS der HERVORMDEN alhier z(jn voornemens op Dinsdag den 13den December a.s., des nam. te 2 uren, onder de leden dier gezindte aan te besteden de levering van het voor 1897 voor dat gesticht be- noodigde: De voorwaarden van aanbesteding liggen in het gesticht ter inzage van Daan- dag 7 tot Zaterdag 12 December a.s., van 's morgens 9 tot des nam. 4 uur. Schiedam, den 4n December 1896. Namens Begenten voornmd., A. VAN BUIJSEN, Voorzitter. S. A. VERNÈDE, Secretaris. De Deurwaarder A. BOSMAN is voor nemens op Vrydag 19 December 1996, des voormiddags ten 19 ure, aan den Noord- molen publiek te verkoopen: Silken en grenen Binten 4x4, Bibben, Planken, Besiagbakken, Deuren, Ramen, Kozijnen, Brand hout enz. De Notaris H. B. E. BLAISSE, te Schie dam, zal op Woensdag den I6n Decem ber 1996 bij veiling en op Woens dag den 33n December 1996, bij afs lag, telkens des voormiddags uur, in het Koffiehuis van den Heer J. BRAAT, te O VERSCHIE, Een HUIS inet SCHUUR ERF en WATERING, te O verse hie aan den Kleiweg, gemerkt B, nos. 443 en 444, ka daster sectie B nos. 993 en 1543, groot ÏO are 16 centiare. Gedeeltelijk in eigen gebruik en gedeeltelijk verhuurd voor f 1,per week. Aanvaarding en betaling der kooppennin gen 1 Februari 1897. Te bezichtigen op Maandag er Dinsdag in de week der velling van 10 tot 4f uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris, Nieuwe Haven, No. 149. Het BESTUUR der alhier geeft aan belanghebbenden kennis dat de ZITTING EM van EN alsmede j Het Bestuur der Spaarbank voornoemd: JE. ELZEVIER DOM, Voorzitter. S. C. KNAPPERT, Secretaris. Schiedam, 5 December 1896. EN is in origineele pakjes verkrijgbaar BIJ n

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3