A0. 1896 Woensdag 16 December. N°. 9197, Tweede Blad. ~KENNISGEVING. V ij f t i g s t Jaargang, Verschijn! dagelijks, uitgezonderd Dirisdajj, UITGEVER: J. ODÉ. BDBBAVl tOTERlTRAAI fO, Binnenlandsche Berichten. wasf 1,887,895.71, Letteren, Kunst en Wetenschap. COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele ftijk- 2.50. Afzonderlijke nommers-0.10. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. De burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van belanghebbenden de be schikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, voorkomende in de Staatscourant van S December j.l. no. 289 en luidende: De Minister van Binnenlandsche Zaken Gelet op de artikelen 40 en 44 van het Koninklijk besluit van 10 Juli 1896 (Staatsblad do. 104), waarbij nader wordt bepaald, welke ziekten van het vee voor besmettelijk worden gehouden en welke der in de wet van 20 Juli 1870 Staatsblad no. 131) genoemde maatregelen bij het heerschen of bij het dreigen van elke dier ziekte moeten toegepast worden Heeft goedgevonden A. met ingang van 10 December 1896 I. in te trekken zijne beschikkingen van 14 November 1896, no. 4136, afd. M. P, (Neder- landsche Staatscourant van 15/16 November 1896, no. 270) en 26 November 1895, no. 4371, afd. M. P. (Nederlandsche Staatscourant van 27 November 1896, no. 280), betreffende het ver bod van vervoer van herkauwende dieren en varkens uit een kring omvattende de provincie Overïjsel, alsmede een deel der provinciën Gel derland, Noord-Brabant en Limburg II. het vervoer van herkauwende dieren en varkens naar het overige gedeelte des Bijks te verbieden uit een kring, omvattende 1». de provinciën Groningen, Friesland (met uitzondering van de tot die provincie beboorende eilanden), Drente, Overijsel, Gelderland en Utrecht 2». bet gedeelte van de provincie Noord-Holland, gelegen ten Zuiden van het IJ en het Noord zeekanaal 3*. de provincie Zuid-Holland, met uitzonde ring van de eilanden Goeree en Overflakkee; 4'. de gedeelten van de provinciën Noord- Brabant en Limburg, gelegen ten noorden en ten oosten van de lijn, volgende a. de spoorlijn WillemsdoipBredaTilburg —BoxtelEindhovenHelmond tot het snijpunt met de rivier de Dommel bde river de Dommel in zuidelijke richting tot waar zij de grens der gemeente Eindhoven bereikt c. de grens der gemeente Eindhoven tot aan den Rijksweg van 's-Hertogenbosch naar Hasselt i vervolgens dien weg tot op den weg van Eindhoven naar Geldrop; d. den weg van Eindhoven over Geldrop, Heeze, boende, Maarheeze en Budel tot aan de Lim- burgsche grens e. zuidwaarts de westelijke grens van Limburg tot waar die grens gesneden wordt door de •poorlijn AntwerpenGladbach f. oostwaarts dé spoorlijn AntwerpenGladbach tot aan den rechteroever van de rivier de Maas; g. noordwaarts den rechteroever van de rivier dis Maas tot aan de grens der gemeente Venlo ft. oostwaarts de grens tusschen de gemeenten onto en Tegeien tot aan de Pruisische grens B. het verbod, omschreven onder A, is niet toepasselijk op: 1°. herkauwende dieren en varkens, die per spoo? in geplombeerde wagens worden doorge voerd; 2'. herkauwende dieren en varkens, die per spoor in geplombeerde wagens worden uitgevoerd met rechtstreeksche bestemming naar buiten- Is sche slachtplaatsen 3'. herkauwende dieren en varkens die per spoor in geplombeerde wagens worden uitge roerd met rechtstreeksche bestemming naar Nederiandsche abattoirs of slachterijen, mits op de plaats van bestemming de ontzegeling der wagens, alsmede de ontlading en het vervoer naar de slachtbank geschieden onder politietoezicht en de slachting aldaar binnen 2 X 24 uren plaats vinde; C. te bepalen, dat wanneer bijzondere redenen afwijking van het verbod van het vervoer van herkauwende dieren en varkens uit den in deze beschikking onder II A genoemden kring nood zakelijk maken, afwijking kon warden toegestaan door den Commissaris der Koningin in de provincie van uitvoer, onder voorwaarden, vast te stellen in overleg met den districts-veaarts. De vroeger uitgevaardigde verbodsbepalingen betreffende vervoer van vee, blijven ook na het in werking treden dezer beschikking van kracht, zoolang zij niet zijn ingetrokken. Deze beschikking zal worden geplaatst in de Nederiandsche Staatscourant. 's-Gravenhage, 7 December 1896. (tv. g) Van Houten. Schiedam, 15 December 1896. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 14 December. Bij hoofdstuk financiën beloofde de minister aan den heer De Ras verbetering van de positie der commiezen-verificateurs te zullen overwegen. Tegen het voorstel omtrent de verbetering der positie van de landmeters 4e kl. ont wikkelden de heeren Van Bylandt (Apeldoorn) en Smeenge bedenkingen. Zy hadden eene regeling naar diensttijd gewenscht. Laatstge noemde wilde de bijdrage voor particulier werk voor allen op tlOO stellen en by de traktementen voegen. Hy stelt daarom een amendement voor tot verhooging van den post met f 3700. De minister heeft hetamendement-Smeenge overgenomen. Hoofdstuk financiën werd zonder stemming goedgekeurd. Over de oorlogsbegrooting werden geen algemeene beschouwingen gevoerd. De heer Heldt stelde een amendement voor om de herhalingsoefeningen slechts éénmaal te houden, in plaats van tweemaal. Het werd bestreden door den minister en de commissie van rapporteurs en verworpen met 38 tegen 47 stemmen. Nadat de minister aan den heer De Ras beloofd had de belangen van de Ned. industrie by haveraankoop te zullen overwegen, werd het debat verdaagd tot hedenavond 8 uur. Avondzitting van 44 December. Hoofdstuk oorlog. De heeren De Ras en Van Vlijmen opperen bedenkingen tegen de nieuwe regeling van den wielrjjdersdienst, die het leger zal verzwakken. De heer Seret bestrijdt de vergoeding van rijwielen door officieren van den generalea staf en van de intendance. Na repliek van den minister stelt de heer De Ras een amendement tot vermindering van den post met f 12000, hetwelk verwor pen wordt; dat van den heer Seret tot ver mindei ing met f 1050 wordt aangenomen. Bij de remonte-paragraaf dringt de heer Tijdens aan op een verhooging met f 25000 tot veredeling van het ras. De heeren Ferf en Lieftinck komen op tegen liet stelsel des miuisters, dat in strijd is met de bedoeling der Kamer, met name de aankoop van hengst-veulens en de jaar- lij ksehe burgerlijke stand der paarden. De heer Smeenge geeft voor het onder brengen en verzorgen van venters aan Ommer- schans verreweg de voorkeur boven Milligen. De minister, zyn stelsel verdedigende, wijst op de groote bezwaren by deze ondankbare taak, waarby hij het advies heeft ingewonnen der zeer deskundige remonteerings-commissie, welk advies hy ook heeft gevolgd. De gevol gen zijner maatregelen voor zynë verant woording nemende, zal hy het aangevangen stelsel consequent voortzetten. De legerplaats by Milligen is niet gebleken ongeschikt te zyn voor het remonte-depot, terwijl n Ommerschans de bodem niet bruik baar is. Na replieken der heeren Tijdens, Smeenge, Ferf en den minister wordt het amendement- Tydens verworpen. Bi de paragraaf betreffende den genees kundigen dienst breken de heeren Goeman Borgesius en Seret een lans voor de paarden artsen, in wier functie groote ongelijkheid bestaat, alsmede ten aanzien hunner toelagen na zekeren diensttijd. De minister, ofschoon het werischelyke der positie-verbetering inziende, ontkent dë noodzakelijkheid daarvan. Hy heeft echter akte genomen van de opmerking dat onze officieren te laag bezoldigd worden. In antwoord aan den heer Kerdyk, die inlichtingen vraagt omtrent den overgang van de werklieden van de artillerie-inrichtin gen naar de Hembrug, alsmede omtrent de arbeids-regeling aan de artillerie-inrichtingen, waarover rechtmatige klachten by de werk lieden zijn gerezen, zegt de minister dat de maatregelen der regeering als werkgeefster in dezen niets te wenschen laten en dat in alle behoeften is voorzien. De wenschen om trent arbeids- en Ioonsregeling zal de minis ter overwegen in overleg met eene commissie buiten de werkplaatsen. Morgen te 11 uur voortzetting. SCHIEDAM, 15 December 1896. Ce minister van financiën maakt bekend, dat op 12 dezer by de betaalmeesters in kas en dat op denzelfden dag door de Nederiandsche Bank, ingevolge art. 115» van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van- 755,352.87. De heer F. Steenackers, by kon. besluit van 31 Juli j.l. benoemd tot consul te Naga saki, is in die hoedanigheid door de Japansche regeering erkend. Te Elten (N.-B.) is de landbouwer O. v. Z. van den hooizolder gevallen. Hy viel in een zeis en bleef op de plaats dood. Haarlem. Hier wordt verzekerd, dat mr. Van Tienhoven is aangezocht om het ambt van commUsaris der Koningin te aanvaarden. De Koninginnen brachten gistermiddag een langdurig bezoek aan de tentoonstelling van meesterwerken van Fransche Kunst in Pulchri Studio te VGravenhage. Hare Majesteiten werden ontvangen en rondgeleid door den heer H. W. Mesdag, voorzitter van het genootschap. Een nieuw middel tegen koorts uit de Ber liner Wochenschrijl. Het heet «Dimethylami- dophenildimethyipyrazolon". Spei het tienmaal achter elkaar, zegt sFigaro", en ge zult stellig behoefte hebben aan het middel. Inhoud van STo. 6 (13e Jaargang) van het Maandblad tegen de Ver- valtchingenonder redactie van dr. P. F. van Hamel Hoos, te Amsterdam. De vervalschingen in Ned. Indié. Onder zoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen gedaan aan bet Bureau voor chemisch en micros copisch onderzoek, Keizersgracht 291, Amster dam Directeuren dr. Van Hamel Boos en Har mens. Controle-onderzoekingen: (Bessensap. Bitter. Boter. Chocolade. Cognac. Elixer. Katoengaas. Koek. Kolen. Levertraan. Melksuiker. Stijfsel. Thee. Vetloogmeel. Vogelvoeder. Vruch tensappen en limonades. Wijn (Caiifornische), Zeep.) Uittreksel van het rapport van den heer dr. A. Lam, scheikundige bij den keuringsdienst van voedingsmiddelen te Rotter dam, over de maanden Januari, Februari en Maart 1896. Botervervalsching? Zink- houdende Amerikaansche gedroogde appelen. Wetenschappelijke Berichten (Abnormale boter. Onderzoek op trichinen. Onderscheiding van gekookte en niet gekookte melk). Hygiëne en Industrie(Zuivering van water. Gezond heidsmaatregelen te Liverpool, Gevaarlijk cigaretten-papier. Arsenica inhoudende kleur stoffen. Nog eens de champignons. Gart ner's ïvetmeik". Verteerbaarheid van plant aardig vet in vergelijking met dierlijk vet. Een nieuw vernis van caseïne). Voor de gezond heid gevaarlijke beroepen, Gemengde Berichten feuilleton(Vergiftige honig. Een en ander over de geschiedenis van bietsuiker.)

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 5