1 J kennisgeYingT" ft0. 1896 Vrijdag 18 December N°. 9199- KENNISGEVING. ijftigst© Jaargang. Verschijnt dagelijks, n I T (t K V E uitgezonderd ODE. Dinsdaq, R: Buiten landscHeBerioh ten. GOURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1.85, - 2.50. - 0.10. B n V t s ft T B It fT RAAT fO. Dvertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10 Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 16 jo. art. 8 der wet van den "Sden Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen dat bij hen is ingekomen eene missive van Gedepu teerde Staten dezer provincie dd. 30 Novem- ber/16 December j.I., B no. 3618 (le afd.) G. S. no. 70, met een afschrift van het Koninklijk Besluit van 16 November j.I. no. 36, -waarbij, met vernietiging var; het be sluit dezer vergadering d.d. 9 April j.I., aan C. A. KOOLS te Botterdam en zijne recht verkrijgenden alsnog voorwaardelijk en voor een proeftijd, die 20 maanden na de dag- teekening van genoemd Koninklijk Besluit zal zijn verstreken, vergunning woidt ver leend tot oprichting van een fabriek ter bereiding van meststoffen uit bloed, in een pand staande alhier aan de BaJckers- straat no. 17, kadaster sectie L no. 195. Schiedam, den 17den December 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, {staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is ;ngekomen van S. GALLAS, huisvrouw van H. J. Thijse, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein voor het huis aan de Schie no. 116. Schiedam, den 17n December 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. DUITSCIILAN Niet voltallig genoeg om een besluit te nemen, is de vergadering van den Rijksdag «en half uur geschorst. Nadat de vergadering weder geopend was, heeft de Rijksdag het verdrag met Tunis bij derde lezing goed gekeurd. De Rijksdag is daarna tot den 12n Januari uiteengegaan. De begrootingscommissie van den Rijksdag heeft besloten, de behandeling van het wets ontwerp tot sobsidieering van stoomvaartlijnen te verdagen tot na het afdoen der begroeting. Men zegt dat ook tot Duitschland de vraag is gericht, welke de houding van dit land zou zijn, indien Rusland, Frankrijk en Engeland tot een gewapend optreden tegen Turkije gedwongpn werden. De regeering moet nog niet geantwoord hebben en zal waarschijnlijk 'daarmee wachten tot bekend is welke houding Oostenrijk in deze kwestie zal aannemen. olgens de Nordd. Allg. Zeitg. bestaat er alle uitzicht dat de Portugeesche regeering algeheele voldoening zal verschaffen wegens den aanval op het Duitsche consulaat te Lorenpo Marquez. Kolonel Liebert, de nieuwe gouverneur van Duitsch Oost-Afrika, zal zich den 20n dezer naar zijn standplaats begeven. De Figaro bevat een hoogst merkwaardig artikel over de houding van den Pruisischen minister Von Marschall in het proces Leckert- Lützow. De bekende staatsman Whist prijst daarin dezen staatsman en de integriteit der Duitsche magistratuur. Leckert, Liebert en Föllmer hebben hooger beroep aangeteekend tegen hun vonnis in genoemd proces. De vereeniging van stuwadoors te Hamburg maakt bekend, dat Maandag j.I. 2384 s-iou- wers gewerkt hebben, men had er 3468 kunnen gebruiken. Alleen voor het werk op de kaden en op de lichters is nog geen personeel genoeg. Door het bestuur van de patroonsvereeni- ging is Dinsdag eene vergadering gehouden, maar over den uitslag daarvan is niets bekend geworden. Op de agenda voor de vergadering van de Bürgerschaft, gisteren gehouden, kwam ook voor een voorstel tot het subsidieeren van de arbeidsbeurs, raaar dit punt is van de agenda afgevoerd, daar men vreesde dat de kwestie der werkstaking in het debat getrokken zou worden. F R A N K R IJ K. Bij de beraadslaging over de begrooting van oorlog in de Kamer heeft Jaurès, bij amendement, op verlaging van de kredieten aangedrongen, met het doel eene reorgani satie van het leger voor te bereiden door inkrimping van den diensttijd. Het amendement, door generaal Billot be streden, is verworpen met 492 stemmen tegen 54. Het schijnt dat de regeering met het oog op den weinigen vooruitgang der begrootings- debatten in de Kamer zal voorstellen, twee voorloopige twaalfden voor den dienst van 1897 te voteeren. Te Duinkerken is de gematigde republikein Guillain in de plaats van den gestorven gene raal Jung tot lid der Kamer gekozen. Op den socialist Lalou, die gevangenzit en tever geefs gevraagd had in vrijheid te worden ge steld om zich candidaat te kunnen stellen, werd geen enkele stem uitgebracht. B E 1 6 I E. De Senaat heeft het wetsonLwerp, rakende het houden van weddenschappen en beursspel, met bijna algemeene stemmen aangenomen. ENGELAND. Bij het zestigjarig jubilé der troonsbestij ging van koningin Victoria zal een geïllu streerde levensbeschrijving der koningin het licht zien onder den titelsQueen Victoria". Dé-schrijver is de bibliothecaris van Windsor Castle, de heer Richard R. Holmes. Het boek wordt geïllustreerd met afbeeldingen van schilderijen en teekeningen, In het bezit der vorstin, en zal verschijnen bij de firma Bcussod Valedon Co. te Londen. Men zegt dat de koningin haar testament, 25 jaar geleden gemaakt, dezer dagen ver anderd heeft, deels tengevolge van de ver liezen, die het koninklijk huis leed. Men schat dat de koningin sedert 1837 een kwart mil liard bespaard heeft en dat haar fortuin thans 375 millioen bedraagt. Men vermoedt, dat prinses Beatrice en de kinderen van wijlen den hertog van Albany de meest bevoorrechte e>-'cr.«iamen zullen zijn. De Londensche correspondent van de Man chester Quardian deelt mede, dat in den herfst van 1895 Rusland en Frankrijk aan Engeland hebben voorgesteld, dat voor het geval het Chineesche rijk mocht ineenstorten, nu reeds zou afgesproken worden, dat ieder van het drietal aan het Hemelsehe rijk het deel zou ontnemen, dat hij het liefst wenselite te be zitten. Lord Salisbury moet echter het voor stel van de hand hebben gewezen. Te Glasgow is een werkstaking van boots lieden en stokers op de Clyde uitgebroken: deze hadden bezwaren, doch de reeders wei gerden Maandag afgevaardigden der onte vredenen te ontvangen, willende zij hunne geheele vrijheid van dienstcontraclen naar hun zin te sluiten, behouden. Zaterdag kon een enkel stoomschip vertrekken, terwijl de maandelijks naar het vasteland varende sche pen geheel zonder bemanning zijn. De dokwerkers te Londen hebben in eene Dinsdagavond gehouden vergadering besloten -opnieuw het werk te staken, wanneer hun niet onmiddelijk eene loonsverhooging van 10 shilling 's weeks wordt toegestaan. ITALIË. De regeering moet aan lord Salisbury steun toegezegd hebben voor het geval dat Enge land, Frankrijk en Rusland hun vloten naar den Bosporus zullen zenden, om dan den eisch tot onmiddellijke invoering van hervormiugen in het Turksche rijk kracht bij te zetten. De Kamer heeft het verdrag tusschen Italië en Tunis goedgekeurd met 232 tegen 64 stemmen. In de Kamer verklaarde de minister van marine, Brïn, op een vraag betreffende de uitspraak van liet prijsgereclit in zake de DoeiwijJc, dat hij, na de openbaarmaking van den woórdelijkeu inhoud dezer uitspraak, zyn ambtgenoot van justitie zou vragen of er aan leiding bestond om van de beslissing van het prijsgerecht in hooger beroep te komen. Aan de Daily Telegraph wordt uit Rome gemeld, dat het gerucht, als zouden onder handelingen gevoerd worden over het sluiten van een handelsverdrag tusschen Italië en Frankrijk, een steeds vaster vorm aanneemt. Uit Aden wordt aan de Times gemeld dat een Russische kruiser te Raheita is binnen gevallen en zijne bemanning daar de grens palen van het Italiaansch protectoraat heb ben vernield, waarna de Russen zicli meester maakten van een terreinstrook ter grootte van een vierkanten rnijl langs de kust, daar de Russische vlag plantten en 40 man werden achtergelaten om die te beschermen. De krui ser moet daarop naar Perim vertrokken zijn. In een telegram uit Aden wordt het be richt van de Times betreffende een ontsche ping van Russen te Raheita tegengesproken. 8 P A N J K. Officieus wordt verklaard dat de regeering geen vertoog zal richten tot de regeering der Vereenigde Staten, naar aanleiding van Cleveland's boodschap. Men zegt dat Don Carlos van plan is als kroon-pretendent te abdiceeren ten gunste van zijn zoon Don Jaïme. Een telegram uit Singapore meldt, dat de toestand op de Philippijnen steeds ongun stiger wordt. Op Mindanao zijn de inboor lingen opgestaan. Dagelijks loopen inlandsche Spaansche soldaten naar de opstandelingen over. Ook te Manilla is de toestand onrust barend. Volgens de te Madrid verschijnende Ileraldo zal de regeering nog 15,000 man verster king naar de Philippijnen zenden. Onder de oproerlingen, die daar zijn gevan gengenomen, bevinden zich 12 inlandsche priesters, die den oorlog tegen Spanje pre dikten. Volgens Daily News zou de Laurada het ex-vrijbuiterschip waarvan in Spanje zoo'n drukte is gemaak t, volstrekt niet naar Va lencia maar naar Palermo gaan. Er schynt heelemaal geen plan te hebben bestaan om naar Valencia te varen. PORTUGAL. Te Lissabon worden nu de bijzonderheden van den aanval op het Duitsche consulaat te Lortnpo Marquez officieel bevestigd. Voorts wordt gemeld dat de Duitsche consul, graaf Pfeil, twee dagen na den aanval op het consulaat, aan liet station te Lorerifo Marquez beleedigd en mishandeld is. S E fi T I E. olgens de Neue Freie Fr esse zal koning Alexander een ontmoeting hebben met zijn vader, teneinde nogmaals een verzoening tusschen zijn ouders tot stand te brengen, luiks moet hoofdzakelijk geschieden om een

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1