Nationale Mil t e. KENNISGEVING. A". 1896. Zaterdag 19 December N°. 9200 KENNISGEVING. Vijftigste J aargang. fl Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: j'. ODÉ. b r u m i «otkratkut e®. Ru it Dn 1 an d s cli e Bo r i ht en. COURANT Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. franco per poet, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke nummers- 0.10. -s Advertentieprijsvan 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courantj yfl Iedere gewone regel meer- 0.10. IniEHAAL geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam tien nneren bij dezen alle belanghebbenden aan hunne verplichting tot het doen van aangifte ter inschrijving noot' de nationale militiein de maand Januari 1897. Be bepalingen der wet betrekkelijk de nationale militie ran den l'Jden Augustus 1861 (staatsblad no. 72) waarbij de inschrijving is geregeld, zijn de volgende Art 15 Jaai lijks worden voor de militie ingeschreven, alle mannelijke ingezetenen, die op den lsten Januari van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Foor ingezeten wordt gehouden lo. Hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28sten Juli 1850 (staatsblad no. 44); •So. Hij, die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande, achttien maanden in Nederland verblijf hield 3o. Hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het rijk vei blijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, bahoorcnde tot eenen staat, waar de Nederlander niet aan den verplichten krijgsdienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienstplichtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art, 16. De inschrijving geschiedt: lo. Van eer, ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; So. Van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont 3o. Van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd buitenslands gevestigd is, in de gemeente, waar hij woont; 4o. Van den buitenslands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Art 17. Voor de militie wordt niet ingeschreven lo. De in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is 2o. De in een vreemd rijk verblijf houdende ouder- looze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten So. De zoon van den Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in 's rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Art 18. Elk, die volgens art 15 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester i Wethouders aan te geven tusschen den lsten en den 31sten Januari. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moederof zijn beiden overleden, zijn voogd tot het doen van die aan gifte verplicht. De wijze, waarop van het doen van de aangifte blijken moei, wordt door Ons bepaald. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zijn 20ste, ingezeten Wordt, is verplicht, zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en wet houders der gemeente, waar de inschrijving, volgens' art 16, moet geschieden. Dji&rbij geiden de bepalingen der 2de en 3de zin snede van art 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van het jaar, waartoe hij volgens zijnen leeftijd behoort. Dientengevolge wordt aan alle mannelijke ingezete nen, die geboren zijn in het jaar 1878, kennisgegeven, dat ten raadhuize, op dagen en uren hieronder ver meld, tot liet doen dier inschrijving meer bènaaldelijk gelegenheid zal worden gegeven, te weten: op ZATERDAG den 9n Januari 1897, Mor hen wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met M, MAANDAG den 11 n Januari 1897, hen wier geslachtsnamen beginnen met een der letters N tot en met Z, telkens van des voormiddags 10 tot des namiddags! uur. Hët register van inschrijving zal boveudien geopend blijven tot den 3lsten Januari daaraanvolgende des na middags ten vier ure, wanneer het voorloopig zal worden gesloten. Voorts worden belanghebbenden nog opmerkzaam gemaakt, dat met eene boete van ten hoogste honderd gulden worden gestraft zij, die \erzuimen zich in de maand Januari voor de militie te doen inschrijven. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 18den December 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG De secretaris, VERNilDE. De burgemeester van Schiedam, brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen Dat de kohieren van de belasting op bednjfs-en andere inkomsten nrs 3 en 4 dezer gemeente, over het dienstjaar 1896/7, door den heer diiecteur der directe belastingen te Rotterdam op den 17n December 1896 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering zijn overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 18n December 1896. De burgemeester voornoemd VERSTEEG. ttClTSClIIiAÏ D. Het Pruisische Heeienhuis heeft lot voor zitter gekozen prins Solms-Hohensolms, in plaats van wijlen prins Otto van Stolberg- Wernigerode. Door het Centrum is by het Pruisische Huis van afgevaardigden eene interpellatie ingediend of het der regeering beken'' is dat in den laatsten tijd in Opper-Silezië verschil lende politieke en andere vergaderingen zijn ontbonden alleen op grond van het feit dat de sprekers zich qiet van de Duitsche taal bedienden of dit geschied is op een alge meen voorschrift van hooger hand en wat de regeering denkt te doen om dergelijke voorvallen voor het vervolg te voorkomen. De kennelijke bedoeling dezer interpellatie is, aan de Polen gelegenheid *18 geven hunne grieven in het Huis te luchten. De senator Hacbmann, hoofd der politie te Hamburg, h^eft aan de deputatie uit den winkelstand, dit hem kwam verzoeken be middelend op te tréfien tusschen de werk stakers en de reeders, geantwoord dal hij het vegtoek tot zijn spijt moest afwijzen. De senaat kon en mocht niet tusschen beide komen, het was een zuiver oeconomische kwestie en de senaat moest er zich toe be palen te zorgen dat de gezondheidstoestand te Hamburg niet in gevaar gebracht werd door den toestand van vreemde werklieden. De politie heeft het neen en weer varen van werkstakers op schroefbootjes, met het doei om na te gaan op welke schepen gewerkt wordt en door wie, verboden. i eene vergadering van sjouwers, gisteren te lamburg gehouden, heeft hun leider ge- zegd, dat, als de vrede zou gesloten worden op Je voorwaarden, die de weikgevers wilden, de werkstaking op het geschikte oogenlilik weer uitbreken zou, indien niet in de lente dan in den herfst. e spoorwegbeambten hebben definitief een vakvereeniging opgericht. Gisteren werkten op de staatskaden 1793 man met 147 kranen. ele werkstakers, die zich weer omwerk aanmeldden, zijn afgewezen eerst moet de algèmeene werkstaking geëindigd zijn. Krachtens de eigenaardige bepalingen der veiëenigingswet heeft de Hamburgsche politie beslag gelegd op de boeken en de kas der vereeniging van gediplomeerde machinisten, welke eenige barer leden, die eigenmachtig het werk hebben hervat, van hun lidmaatschap heeft vervallen verklaard, tengevolge waarvan dtoe (eden nu aanspraak maken op uitbetaling van hun aandeel in de b-zittingen der ver eeniging. Het noodzakelijk gevolg van dit be slag is dat de vereeniging geen onderstand meer kan uitkeeren aan de werkstakers en dus den strijd zal moeten opgeven. oensdag hebben de werkstakende sjou wers te Hamburg weer op verschillende punten wanordelijkheden gepleegd, welke de politib meermalen noodzaakten van hare wape nen gebruik te maken. Eenige personen wer den daarbij gewond. II E L G 1 E, De wet op het legercontingent is door de Kamer met 78 tegen 53 stemmen en 2 onthoudingen at,ogenomen. Het jaarlij ksche contingent is, marden wensch der regeering, op 43,300 mar bepaald, ENGELAND. De minister-president Salisbury, heeft aan Tom Mann, den agitator, die in Hamburg was gaan agiteeren en daar het land uit was gezet, verklaard, dat er geen aanleiding was om deswege stappen by de Duitsche regeering te doen. De Qloie beweert te weten dat onderhan delingen worden gevoerd, welke aan Engeland een aanzienlijk voorrecht op de Chineesche markt zullen verschaften. Reeds moet een Engelsch syndicaat machtiging hebben ge kregen tot het aanleggen van een grooten spoorweg door China, welke een geduchte mededinger zal worden voor den Russischen Transsiberischen spoorweg. RUSLAND. De Prawitelsiwenny West nik geeft van de studentenonlusten in Moskou deze voorstelling: De studenten hadden locate gezelschappen opgericht, die zich tot een verbond hadden vereenigd. Dit verbond nu richtte aan de stu denten aan andere academies opwekkingen van revolutionnair-staatkundigen aaid, en ander- steunde werkstakers in Kostroma met geld. Bij de paniehéda (doodenmis) voor degenen die op het veld van Cliodynka zijn omge komen, bereidde het verbond betoogingen voor, Tan slotte drongen de leden van het verbond de woning van den rector binnen om hun makkers die tijdens de onlusten in hechtenis waren genomen, te verlossen. Elfhonderd- veertien zijn er in hechtenis genomer. (en daarvan zijn zeshonderd twee en zestig schul dig bevonden. O O S T E N R IJ K-H O N S A K IJ E. In het Oostenrijksche Huis van afgevaar digden is medegedeeld, dat de regeeiing doortastende maatregelen heeft genomen ter bestrijding van de typhus-epidemie te Pola. Daar zijn tot heden 99G typhus-gevallen voor gekomen, met een sterftecijfer van 7 procent. De begrootings-commissie uit het Oosten rijksche Huis van afgevaardigden heeft met 20 tegen 40 stemmen besloten het dagblad zegel niet met ingang van 4 Maart 4 897, maar met 4 Januari 4898 af te schaffen. Voor bladen welke niet meer dan driemaal 's weeks verschijnen, wilde de commissie het zegel echter met 4 Maart 4897 doen ophouden De onderhandelingen tusschen Oostenrijk en Bulgarije over liet handelsverdrag zijn geëindigd. Het verdrag zal uiterlijk 43 Mei 4897 in werking treden. ZWITSERLAND. Alle leden van den Bondsraad zijn herkozen. De Bondsvergadering heeft Deucher tot Bondspresident verkozen en tot vice-president de radicaal Ruffy uit Waadland. Deueh",-, die nu tot bondspresident geko zen is, was tot heden vice-president van den Bondsraad. Hij is een radicaal uit Thurgau, en is reeds eenmaal bondspresident geweest in 4877. De commissie uit den Stendenraad heeft net algemeene stemmen de overeenkomst met Italië ten aanzien van den Simplon- tunnel goedgekeurd. ITALIË. In de Kamer heeft de minister van buiten- landsche zaken Visconti-Venosta verklaard dat het bericht over het in bezit nemen van een punt aan de kust der Roode Zee door de Russen, geheel ongegrond is. De Russische regeering heeft op een vraag van de Italiaan- sche geantwoord, dat hierbij enkel van hydro- graphïsche onderzoekingen sprake kon zijn de Russen zijn overigens vertrokken toen hun werd medegedeeld dat zij zich op Italiaansch grondgebied bevonden. Te Milaan is eene vergadering van katoen- fabiikanten gehouden om te beraadslagen over de middelen tot bestrijding der overproductie in de katoenindustrie. Er werd besloten aan de regeering voor te stellen den nachtarbeid

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1