BEOïENLAM). Staten-Generaal. Uit de Staatscourant. Kunst en Letteren. Rechtzaken. Kerk en Scliool. Ned. Herv. Kerk. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal op Dinsdag 2 Maart aanstaan de niet plaats hebben. Wegens de samenstelling van de opgaven aan de burgemeesters voor het opmaken dei- kiezerslijsten en van die aan Gedeputeerde Staten voor het opmaken van de lijsten der hoogstaangeslagenen, een en ander ter voorbe reiding der verkiezingen voor 1897 en volgen de jaren, wordt aan de ontvangers der directie belastingen, invoerrechten en accijnzen jaarlijks eene vergoeding toegekend, berekend tegen een halven cent per artikel van kohieren waarop de uitgaven zijn getrokken. Administratieve dienst in ludlë. Naar aanleiding van het bericht dat cr dit jaar slechts zes plaatsen beschikbaar zullen worden ge steld voor den administratieven dienst in Ncd.-Indië, schrijft do Delflsche Ct. Wij kennen den oorsprong van dit bericht niet en zijn er trouwens ook niet benieuwd naar. Wel weten wij echter dat dienaangaande thans nog niets met zekerheid kan bepaald zijn, daar het koninklijk be sluit van 1883 regelende de uitzending van ambte naren voor Ned.-Indië, uitdrukkelijk bepaald, dat tclkenjaro omstreeks den lsten Juni door don min. van koloniën, na overleg met de Indische regeering, in dev. Staatscourant wordt bekend gemaakt hoeveel personen die in Nederland in hot groot-ambtenaars examen geslaagd zijn, ter beschikking van den gou verneur-generaal kannen gesteld worden. „Gesteld al dat het bij geruchte genoemde cijfer zou aangeven hoeveel personen men thans vermoedt dat noodig zullen zijn, welk een groot aantal omstan digheden kunnen zich tusschen nu én ultimo Mei nog voordoen, die dat cijfer zouden doen wijzigen. Wij kunnen dit in de wereld gebrachte gerucht dan ook niet anders qualificeeron, dan zeer voorbarig en zonder ecnigen grond van zekerheid. Ten overvloe de kunnen wij van zeer betrouwbare zijde mede- dcelen dat omtrent het aantal beschikbare plaatsen' in de vorige week bij hc* departement van koloniën nog totaal niets bekend was". VLAABDINGEN, 27 Februari. In de laatste ver gadering der volkslezingen voor dit seizoen trad Vrijdagavond als spreker op de heer M. Hom, van Schiedam, Spreker had tot onderwerp gekozen „Uriel Acosta" van Gutzko. Deze prachtige tragedie, be rustend op historie, behandelde spreker op zeer dui delijke wijze en deed de hoorders de schoonheden daaruit voelen en zien. Na de pauze gaf spreker een novelle uit Limburg waarin onder den titel „Een bezoek bij den Burge meester" een blik gegeven wordt in de ziel van dat zoo eigenaardige boerenvolk, die naast hunne weinig wetenschappelijke ontwikkeling zulk een" gevoelige ziel hebben voor wat schoon, goed en trouw is. Een dankend applaus van de hoorders mag voor den spreker het bewijs zijn, dat zij met belangstel ling zijn voordracht hebben gevolgd Zekere Sch-, sigarenmaker bij de firma Van der Boor alhier, had Donderdagmiddag de baldadigheid om een rnit in den winkel van den bakker B. aan de Hoogstraat stuk tê slaan. De man, die, zooals Je begrijpen was, in beschonken toestand verkeerde, zou door den hoofdagent Vestiens gearresteerd wor den, maar verzette zich daartegen zoodanig, dat deze de hulp moest inroepen van een paar burgers. Toch kon de man naar het politiebureau gebracht worden, waar tegen hem proces-verbaal werd opge maakt. Tengevolge van het te hard rijden in de Emmastraat met een wagen op drie wielen, werd een kind, dat uit de Christelijke school aldaar kwam, aangereden, waardoor het kind viel en aan armen en gelaat kwetsuren bekwam. VLAABDINGEN, 27 Februari. Gisterenavond had in het lokaal Liefde en Vrede alhier een bijeenkomst plan'3.' waarbij een dertigtal weezen uit de weesin richting te Neerbosch met muzikale voordrachten optraden. De bijeenkomst werd door ds. James met een kort woord geopend, waarna hij allen verzocht te zingen Psalm 150 vers 1 en 3. Daarna werd door de kinderen oen keurig pro gramma ten gehoore gebracht, het zij zoowel zang als muziek. De heer Jac. van 't Lindenhont sprak voor en na de pauze over de arbeid onder da wcezen. Na afloop daarvan werd deze bijeenkomst met dank gebed door ds. Van 't Hooft gesloten. Er was veel publiek tegenwoordig. VLAABDINGEN, 27 Februari. Door H. M. de Koningin-Eegentes is aan A. Voogd, alhier, f 80 toegezonden wegens schadeloosstelling van zijn scheepje, dat hij bij den laatstcn storm heeft ver loren. MAASSLUIS, 27 Februari. Donderdagavond had alhier, de bijeenkomst plaats, waarbij eenige weezen uit de weesinrichting te Neerbosch met liederen op traden. Deze bijeenkomst had plaats in de Ned. Herv. Kerk en het aantal bezoekers werd geschat op niet minder dan 2500. De bijeenkomst werd geopend door Ds. Krnif met een woord van inleiding en welkom en gesloten door Ds. Kalma met een woord van dank. Ds. Kruif sprak daarbij een gebed en Ds. Kalma een dankge bed uit. Vrijdagochtend en middag werd een in het Aig. Politieblad gesignaleerd persoon alhier aangehouden en naar het huis van bewaring te Schiedam overge bracht. Een man, die in abnormalen toestand tevergeefs getracht had nachtverblijf te krijgen in een logement, werd door de justitie Vrijdagavond in arrest gebracht. Vrijdagmorgen had een teraardebestelling plaats op de Israëlietischa begraafplaats. Op weg daarheen viel een der paarden voor den lijkwagen, wat nogal eenige stoornis teweegbracht. BOTTERDAM, 27 Februari. Aan het verslag van het Rotterdamsch Politiefonds over het jaar 1896, uitgebracht in de heden in een der lokalen van het Raadhuis gehouden buitengewone vergadering met deelhebbers, is het volgende ontleend Het bestuur is thans samengesteld als volgtde heeren W. Voormolen, voorzitter; J. G. Inhulsen. 2c voorzitter; D. M. Ébbeler, secretarisJ. W. C. Strang, le penningmeester, J. J. Soer. 2e penning meester. Aan cassa was op 1 Januari 1897 voorhanden f75°.43. De ontvangsten bedroegengiften voor ééns f 4556. Jaarlijksche giften (donatien) f1901. Contribution en entrees f 3886.50 Rente op effecten f 674.55. Rente op gelden a deposito f 18.66. Totaal f 11787.14. En de uitgaven: aankoop effecten, met verschenen rente f9071.77, uitkeering voor zeven overledenen f1925, onkosten f37.78, gelden a déposito f450, saldo in kas op 31 December 1896 f302.59, totaal f 11.787.14. Do waardon, op 31 December 1896 in het bezit van het fonds (gedeponeerd bij de kassiers de hecren R. Moes en Zoonen) bedragen in totaalf25,213,84. Op 1 Januari 1896 was het bezit van het fonds f 16,540,43, een vermeerdering nlzoo van f8673,41. Het aantal deelhebbers op 31 Iieccmbcr 189G be draagt 634, waaronder zijn begrepen £4 die gepen sioneerd zijn ec declhobber zijn gebleven. MAASLAND- Voor de betrekking van gemeente veldwachter te dezer plaatse hebben zich niet minder dan 100 sollicitanten aangemeld. RHOON. 26 Februari. Er worden van gemeente wege pogingen aangewend, om de hier bestaande haven, welke tot de eigendommen der heerlijkheid Rhoou en Pendrecht behoort, in exploitatie der gemeente te doen overgaan. CHARLOIS, 20 Fehrnari. Alhier is overleden de heer Aart van Gent, oud-wethondcr van Charlois, voorzitter van het burgerlijk armbestuur en heemraad van den polder Robbenoord en Plompert. NAALDWIJK, 17 Febrt ari Dinsdagavond zal de laatste lering plaats hebben van „Nut en Genoegen". Als spreker zal optreden de heer Carrière, van Hoek van Holland. De vereeniging „Oefening kweekt kunst" zal na de pauze ten tooncele voeren „De militaire Willemsorde". Door iemand is te dezer plaatse een bankbiljet van f 1000 verloren, dat in een enveloppe gestoken was. Den eerlijken vinder wordt f 25 belooning toe gezegd. Het nummer van het biljet is, zooals gemeld wordt, bekend. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 26 Februari. De beraadslaging wordt voortgezet over art. 3 van het wetsontwerp op de Kamers van arbeid. Een nieuw amendement is voorgesteld door de heeren Goeman Borgesius en Pijnappel, luidende Onder patroons verstaat deze wet de hoofden der bestuurders van een bedrijf, waarin ten mins* 3 een persoon boven do twintig jaren tegen genot van loon werkzaam is en alleen die op het beheer der hoofden of bestuurders toezicht houden. Onder hoofden en bestuurders zijn begrepenon derdirecteuren hoofden van afdeelingen en chefs de bureaux. Onder werklieden verstaat deze wet alle an dereu, die tegen genot van loon in een bedrijf werk zaam zijn, behalve degene, aan wie een geregeld toezicht op werklieden boven de 20 jaren is opge dragen. De heer Pijnappel zegt, dat door dit amendement zal worden uitgemaakt, waartoe de tusschenpersonen behooren, hetzij bij de wet of bij Koninklijk Besluit. De heer Pyttersen wil bij K. B. regelen of onder directeuren wel vallen onder de K. v. A. De heer Kuyper bestrijdt het amendement. De Minister van Justitie meent, dat men door het amendement het onreïkbare wil, door in de wet eene definitie op te nemen, wie wel "óf niet onder de uit- geslotenen worden begrepen. In elk geval wil hij niet per sé door de wet uitgesloten hebben meesterknechts, onderbazen en dergelijken. Na de pauze komt de eindstemming aan de orde over het wetsontwerp wijziging der gemeentewet. De heer Mackay heeft voorgesteld, om in art. 6 te doen vervallen de woorden „bij de periodieke verkiezingen wordt de dag der stemming niet vroe ger bepaald dan den 10 Juni en er bij te voegen „ten minste 14 dngen voor den dag der verkiezing geschiedt openbare kennisgeving van den dag der verkiezing voor het aantal te vervullen plaatsen van het minimum aantal volgens art. 51 der kieswet bevoegde kiezers, dat vereischt wordt door de on- derteekening der opgave van candidaten en indien de gemeente in kiesdistricten is gesplitst van het kiesdistrict, waarin de verkiezing moet plaats heb ben." Het amendement wordt aangenomen. Het wetsontwerp wordt alsnu in stemming gebracht en aangenomen met 58 tegen 24 stemmen. Tegen de heeren: Bastert, van Delden, Goekoop, Lieftink, Macarée, Rink, Honwing, Veegens, Lely, Tydeman, E. Schmidt, Ferf, Mees, Hintzen, Plate, Knijff, Drncker, Bool, van Borssele, de Kanter, Roessingh, Borgesius, v. Bylandt (Gouda) en v. Gijn. Benoeming van een lid voor de gemengde commissie voor de stenographie. Uitgebracht 78 stemmen, waarvan 50 op den heer de Savornin Lobman, en voorts eenige stemmen op onderscheidene leden. Gekozen is alzoo de heer Savornin Lohman. De beraadslaging over art. 3 on het daarop voor gestelde amendement wordt voortgezet. Do heer Goeman Borgesius verdedigt het amende ment het zal moeilijkheden tusschen meesterknechts en dergelijke en de werklieden voorkomen het ig beter, dat de wet hen uitsluit, dan een Koninklijk BcBluit. De heer Kuyper vraagt of de thuiswerkers ook vallen onder deze wet. De Min. v. Justitie antwoordt, dat de thuiswer kers niet zijn uitgesloten en ook, dat de thuiswer kers hier worden verstaan onder de werklieden. De eenige vraag is, of zij tegen genot van loon in een bedrijf werkzaam zijn. De beraadslaging wordt gesloten. Het amendement van de heeren Goeman Borge sius en Pijnappel (uitsluiting van de verkiesbaar heid van meesterknechts en onderbazen, behalve wanneer zij gesteld zijn over minder dan 8 perso nen) wordt verworpen met 48 tegen 24 stemmen. Het amendement van de commissie van rapporteurs (om telkens bij oprichting van Kamers van Arbeid bij Koninklijk Besluit te beslissenwie zijn patroons) wordt aangenomen met 47 tegen 26 stemmen. Het amendement van dc heeren Drucker en Kerdijk (om steeds bij Koninklijk Besluit uit te maken in hoever personen tot de werklieden behooren) wordt aangenomen met 55 tegen 18 stemmen. Artt. 3 en 4 worden goedgekeurd. Art. 5 bepaalt, dat de helft der leden van de Kamer wordt gekozen door de patroons, werkzaam in het bedrijf of de bedrijven, ia de Kamer vertegenwoor digd, de andere helft door de werklieden, in het be drijf of in die bedrijven'werkzaam. Op dit artikel is door de heeren Draeker enKer- dijk een amendement voorgesteld, dit art. zoo te lezen, dat de Kamer bestaan zal voor de eene helft uit werklieJen door de werklieden, voor de andere helle uit patroons door de patroons gekozen. Het amendement wordt aangeiomen met 61 tegen 8 stemmen. Aft. 5 en 6 worden goedgekeurd. Art. 7 bepaalt, dat iedere Kamer minstens vier maal 'sjaars vergadert en voorts zoo dikwijls als door den voorzitter noodig geoordeeld wordt, betzij door dc beide andere leden van het bestuur, hetzij door minstenB 1/3 van de leden der Kamer met op gaaf van redenen schriftelijk vergadering verlangd wordt. De heer De Kanter stelt als amendement voor tc bepalen dat in laatstgenoemd geval de vergadering binnen 14 dagen moet plaats hebben. Nadat de beer de kantcr zijn amendement nader heeft verdedigd, wordt dit aangenomen met 42 tegen 25 stemmen. Art. 7 wordt goedgekeurd. De heer Kuyper stelt een nieuw art. 7b voor, lui dende „De Kamer kan voor elk der bedrijven of onder deden van bedrijven in haar midden vertegenwoor digd, vaste cominissiën benoemen, samengesteld uit een gelijk getal patroons en werklieden. Zij heeft het recht adviezen van deskundigen over arbeidsaan- gelegenheden in tc winnen, schriftelijk of door af vaardiging kan zij met andere Kamers van arbeid in overleg treden onder andere arbeidsaangclegen- hoden." De heer Pijttersen zegt namens de commissie van rapporteurs, dat het amendement niet past in de wet. Het beginsel ondersteunt spr. krachtig, maar bet amendement kan hij niet steunen. De vergadering gaat uiteen tot Dinsdag voormid dag elf uur. Bij Kon. Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Haarlem, ter standplaats do ge meente Haarlem, A. J. C. Daamen, thans notaris te Obdam. Bij Kon. Besluit is J. W. Schoolmeesters benoemd tot burgemeester der gemeenle Roosteren. Bij Kon. Besluit is de kapitein W. J. L. Wijmans, van het 4e reg. infanterie, op zijne aanvrage op pen sioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f1974 'sjaars. Bij Kon. Besluit is aan den eerste tuit kwartier mees er J. J. II 15. Muyser, van het 3de reg. inf gedetacheerd bij den controleur van de inwendige administratie der korps >n (tste Bureau), op zijn ver zoek, met ingang van 1 April a.seen eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij Kon. Bestuit is aan den tweede-luitenant der inf. G II. E. Bergsma, thans op non-activiteit, op zijn verzoek en gerekend van 1 Maart 1897, een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 1 April 1897, aan den commies der telegraphie van de tweede klasse I'. B. van Swieten, te Rotterdam, op zijn ver zoek wegens lichaamsgebreken eervol ontslag verleend uit 's-Rijks dienst. Bij kon. besluit is dr. M. J. II. Hou ba, te Nijme gen, benoemd tot schoolopziener in het district Eind hoven, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag uit zijne betrekking van schoolopziener in het arron dissement Nijmegen. De minister van koloniën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat voor een gepensionneerd subal tern officier van gezondheid van het leger in Neder!. Indië gelegenheid bestaat om te worden benoemd tot officier van gezondheid bij het Kou. Koloniaal Militair Invalidenhuis op Bronbeek. Aan deze betrekking is vi-rbonden eene toelage van f1200 'sjaars, boven het pensioen van den titularis, die, voor zoover hij daaitoe overigens de bevoegdheid bezit, burgerpiaktijk mag uitoefenen, mits de belangen van den genteskundigen dienst in het gesticht daar onder niet lgden. Gegadigden behooren zich vóór ultimo Maart 1897 bij gez> geld request to wenden tot den Minister van Koloniën, onder overlegging van arts-diploma, pensioen akte en Siaat van dienst. Heden viert te Rotterdam de heer Jan Striening, een uiterst verdienstelijk teekenaar en schilder van de oude school, zijn 70sten geboortedag. De heer Frederik van Ecdcn heeft een nieuw werk gereedmen zegt dat het weder een drama tisch gedicht is. Hij zal daar hedenavond op uit- noodiging van eenige vrienden te Rotterdam nit komen voorlezen. Naar men verneemt, is aan den heer W. C .Rsyaards den bekenden tooneelspcler te Amsterdam door den heer Sigmund Lantenbnrg, directeur van het Resi- denz-theater te Berlijn, het voorstel gedaan in het tevens door hem bestuurde Nene Theater een maand lang gastvoorstellingen te komen geven als Svengali in Trilby. Naar het U. D. meldt, zal in de maand Maart te Utrecht door de vereeniging „"Voor de Kunst" eene tentoonstelling worden gehouden van oud-Neder- landsche prentkunst der 15e en 16e eeuw. Zij zal bevatten zeer voornaam werk van de oudste plaat snijders, zoowel van hen die de incunabelen of eerste voortbrengselen van boekdrukkunst met bekwame hand verluchten, als van hen die zich er op toelegden om in afzonderlijke prenten, hetzij in houtsnede, ets of kopergravure hunne kunst onder de oogen van het publiek te brengen. Vooral Lucas van Leiden en Hendrik Goltzins met hunne tijdgenooten zullen goed vertegen woordigdziju. De tentoonstelling wordt waar schijnlijk op 3 Maart geopend. Te Maastricht zal in het najaar eene tentoonstel ling van decoratieve kunst gehouden worden. In den nacht volgende op den tweeden Kerstdag van 1896 heeft te Oostbnrg (Z.) een schandelijk feit plaats gehad. Een paar boerenknechts vielen met knuppels een paar jongelui aan en een van dezen werd zoo ernstig gewond dat hij spoedig den geest gaf. De beide beklaagden hadden zich gisteren voor de rechtbank te Middelburg to verantwoorden. Na het getuigenverhoor wees het 0. M. er op, dat hier geen straf in verhouding tot de misdaad kan wor den toegepast. Van dronkenschap was hier geen sprake, het cherchez la femme was hier niet van toepassing; het was hier niets dan brutaal, dierlijk geweld ge weest. Beklaagden zijn bekende vechtersbazen, die steeds ruzie zoeken met bewoners van andere dor pen, welke hunne gemeente bezoeken. Tegen hen werd 6 jaar gevangenisstraf geëischt wegens het te zaaien en in vereeniging plegen van geweld. De Zwolsche rechtbank heeft C. L. L., commis sionair en koopman te Zwolle, beklaagd van-valsch- heid in voor omloop bestemd handelspapier en ge bruikmaking van die valsche stukken, veroordeeld tot 3 jaar. gov. met aftrek der preventieve hech tenis. Gedurende de openbare terechtzitting van het kantongerecht te Oosterhout werd gisterenmorgen de persoon van J. S. als verdacht van meineed in eene strafzaak (overtreding der drankwet) waarin hij ais getuige charge optrad, op last van den kan'.,..rechter, mr. van Oldeneel tot Oldenzeel in hechtenis genomen en naar dc gevangenis te Breda getransporteerd. Beroepen: te Beuningen, M' A. van Rhijn, tc Wateringente Nijehaske. D. Bazbas, te Schaars- bergente Elburg, J. P. Eringa, te Oostwoldtc Overzand. J. H. Schrcuder, te Bleisivijkte Vrouwe polder, J. Willemsen, te Kruiningen. Bedankt: voor Empel, door W. van Deurscn. te Schagerburg; voor Wijk aan Zee, door J. A. Gerth van Wijk, te Bennebroek. Gerbf. Kerken. Beroepen: te Hattum, L. Bouman, te Emlen- karap te Overschio, Warmenhoven, te Alblasserdam, te Eriucloo, E. H. Rullman, eand. te Ermeloo. Bedankt: voor Gonda 2e maal), door R. W. J. Rudolph, te Leidan. R.-K. Kerk. Mgr. W. van dc Ven, bisschop van 's-Hcrtogen- bosch, heeft eervol ontslag verleend aan den heer B. van Oss, als kapelaan te Borgharen, en heeft in diens plaats benoemd den heer H. J. J. Huijbers, priester van het seminarie. Hoooer Onderwijs. Amsterdam. Candidaats-examen in de reehten F. T. Ph. Thijssen. Leiden. Bevorderd tot doctor in de wis- en na tuurkunde H. van der Kamp, /geb. te Groningen), met proefschr. get. „Pondoromotorisehe krachten in het electromagnetisch veld"; tot doctor in de ge neeskunde J. C. M Timmermans, 'geb. tc Leiden), met proefschr. get. „Bijdrage tot de chirurgie der lever en der galwegen". Bevorderd tot arts W. A- Groen, toegelaten voor het arts-examen eerste gedeelte L. |J. O. Willink en E. S. J. M. A- Fraser. Candidaatscxamen godgeleerdheid, eerste gedeelte M. Lindenborn- Laoer Onderwijs. De „Peadagogische Vereeniging vergaderdt Woens dag 21 April, te 10 Va uur in het gebouw van Kun sten en Wetenschappen te Utrecht. De volgende onderwerpen zullen een bespreking uitmaken „Johannes de Swaef en zijne Geestelycke Quceokerij ofte Tractaet van Cristelyeke Opvoedinghe dor kin deren". Inleiderde heer H. Eerdbeck te !s-Graven- hage, die de volgende stellingen zal verdedigen a. De mensch, als persoonlijkheid, heeft eene eigene zedelijke ontwikkeling. Het is do taak der opvoedingswetenschap, de gunstige voorwaarden en omstandigheden tot bereiking van het zedelijk ide aal aan te wijzen. b. De opleiding tot carrière of levenskring is ondergeschikt aan de zedelijke opvoeding; zij is middel, geen hoofddoel. Het is mogelijk door den inhoud der voorstellin gen het denken in een bepaalde richting te leiden ën dus ook indirect op het willen en handelen in vloed te oefeaen. Bijgevolg is ook eene christelijke opvoeding mogelijk en voor den christen plichtmatig. d. De invloed van den opvoeder op den wil dos kinds, als kern der persoonlijkheid, is niet absoluut. „De studie der paedagogiek in onzen tijd en in ons land." Inleider; de heer R. Husen te Utrecht, die de volgende toelichtingen bekend maakt: a. De opkomst onzer Nederlandsche paedagogiek kan gerekend worden van den aanvang der verbeterin gen in ons schoolwezen, 1801. 6* Deze opkomst heeft plaats gehad onder den invloed der piëtistische en philantropijnsche scholen (Francke. Basedow, Pestalozzi*) c. De ontwikkeling onzer paedagogiek is belem merd geworden door het revolutionair Btelsel der gemengde school. Daarbij zal spr. de volgende stellingen rerdedigon a. De vestiging van een christelijk schoolwezen in ons land vraagt aan ouders, bestuurders van scholen en onderwijzers voortdurende beoefening der chris telijke paedagogiek. b. Do studie der christelijke peadagogiek, gegrond op Gods Woord en de ervaring, omvat de kennis der opvoeding van den mensch, zoowel voor dit als voor het toekomende leven. c. Hoerwel kennisneming van anderer beginselen en systemen niet ongeoorloofd ia, vestige zich de christelijke paedagogiek op eigen grondslag en be ware zij door scherpe formuleering eigen terrein. De conclusie van inleider luidt: De tijden zijn gunstig voor he* onstaan eener christelijke paedagogiek, indien hare dienaren zich op Gods Woord en de ervaring als hare basis ver eenigen. Elke poging om haar te bevorderen, ver dient ondersteuning,waardeering en, als het moet waardige critiek. Er is nog zeer weinig in ons land voor haar gedaan, wel veel geklaagd. Dit moet anders worden. De critici behooren het zwaard in de eeneenden troffel in do andere hand te honden. Ieder, die iets vermag, is gehouden, zijne gaven gewillig cn met vreugde ten nutto der anderen aan tc leggen. „De waarde van Israels profeten voor het gods dienstonderwijs aan meergevorderden." Inleider: dr. H. H. Meulenbelt te Baarn.

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 6