Rechtzaken. Kei-k en Schooi. Landbouw en Yeetcelt. SPORT. Gemengd N i c u w s. Laatste Nieuws. RIN ANTIEEL. Beurs van Amsterdam. I gisterenavond een lezing gehouden door Ds. P. H. Hu^enholtz Jr. van Amsterdam over »Indruk- ken van zijne Italiaansche reis" welke zou worden opgeluisterd door lichtbeelden. Deze lezing, die gehouden werd voor de leden der \fa."Sc'medatn van den Nederl. Protest.-Bond snoclit zich verheugen in een zeer groote belang stelling, die in de eerste plaats bleek uit de talrijke opkomst der hoorders, waaronder ook niet-leden De groote zaal was tot op de laatste stoelenrij bezet en door al deze bezoekers werd Je spreker in zijn mededeelingen en toelieh- tin"en op de figuren onder het diepste stil zwijgen gevolgd. Daar de persoon die het licht zou bedienen, niet op tijd was verschenen, begon de heer H. alvast met de beschrijving der beelden, die zoo straks zouden worden vertoond, nl. de goden van den Olympus. Spr. gal een beschrijving der karakters van Zeus en Phöbos-Apollo en Pallas-Atlienae en Aphrodite, zooals de Grieken zich die voorstelden, terwijl de kunstenaars er zich op hadden toegelegd die kenmerkende eigenschappen in hunne beelden weer te geven. Doch genoeg, het zou ons te ver voeren die rreheele rij van beelden en pleinen enz. afzon derlijk te vermelden. Dit zij voldoende, dat allen met de grootste belangstelling de beelden en hunne beschrijving volgden. Gelijk men elders in dit blad uitvoeriger kan lezen is onze stadgenoot, de heer S. Hij man, opgetreden als lid van het bestuur der afd. Rotterdam van het Centraal Isr. Kinder-, Wees- en Doorgangshuis te Leiden. In den afgeloopen nacht hebben er twee schoorsteenbrandjes plaats gehad, het eene in de biamlerg van den heer J. H. J. M. Meijer aan de Westerkade, het andere in de bakkerij van den heer J. El. Zoetmulder in de Kreupeistraat, waar de schoorsteen in brand geraakte. Beide brandjes zijn met eigen middelen ge- bluscht. In het nummer van 25 Maart maakten wij er melding van, dat de zoon van schipper Ilassing aan de Hoofdstraat door een toeval zou zijn getroffen. Dit had echter moeien zijn de knecht van schipper Ifassing. Gaarne willen wij de aandacht vestigen op achterstaande adveiteulie van den heer Jac. J. A. Enget'ing, betreffende diens sigaren Kro- ningsmerk." De verpakking is werkelijk keurig net; op den deksel is het beeld van onze jeug dige koningin, staande op een baldakijn, terwijl 2 engeltjes onder bazuingeschal haar den ko ningskroon aanbrengen. Voorts zijn nog aangebracht de wapens van Nederland, van Oranje-Nassau en van Waldeck- Pyrmont, Het geheel in frissche kleuren bewerkt, maakt een aller prettigstcn indruk en zal zeker door menigeen gebruikt worden lang nadat de sigaren in damp vervlogen zijn. Hedenmorgen geraakte een spoelingschouw van Van den Berg beklemd tusschen andere schouwen ert den wal nabij de beursbrug, met het gevolg dat het voorgedeelte water schepte. Nog juist bijtijds wist men de schouw vrij te maken, anders had zy onherroepelijk gezonken. Het zoontje van II. Bente, wonende Achter de Teerstoof, liep gisterenmiddag te i'/s uur, bij liet vliegeren op de Raam te water. Een vrouw, die het ongeval zag, wist den jongen een stok toe te steken en hem zoodoende te redden. Hedenmiddag om twee uur is een jongen op de Lange Haven gevallen van een hek, zoo danig dat hij met zijn hoofd tegen de steenen terecht kwam. Ilij is bij den apotheker Gouka binnengebracht, die hem verbonden heeft. Heden aan de Yiscluimrkt afgeslagen 6 man den leng en 3 manden schol. De pryzen waren voor leng f '1.10 tot f2.35 per stuk. Schol f0.35 tot fO.GQ per koop. Ucveilde cu verkochte onroerende goederen. Geveild26 Maart. Notaris: II. W. M. Roelants. Een branderij, genaamd: »Vlaardingeu", met een met koper beslagen koelbak, overdekte plaats, kolenplaats, zijgang en erve, in do Maria- straat no. 10, groot 300 centiaren, f3000. Een huis met achterwoning en erve, in het Broersveld no. 45, ter grootte van 131 centi aren, f2440. BURGERLIJKE STAND. Gebaren 24 Maart. Anna Maria, doch ter van J. Koorengevel en M. de Pater, Nieuto- straat. Jan, zoon van \V. van der Ham en J. B. Mulders, Noorderlaan. Franciska Maria, dochter van A. Q. Kouwenhoven en A. lorr.eijn, Dwarsstraat. 25. Bernard us Mar- hnus, zoon van J. L. van Gerven en E. van Staveren, Steenstraat Overleden z 26 Maart. Everdina van Vliet, oud 69 jaar en 4 maanden, weduwe van R. Key, Dwarsstraat, wegens poging tot moord op den burgemeester van lidaui, den heer Calkoen, tot vijf jaar gevangenis. Ned. Hebv. Kerk. Beroepen: Te Pernis, Y. Bootsma, te Zoeter- meer en Zeg vaart; te Schennerhoru, J. J. Bleeker, cand. Bedankt: Voor Oudeschans, door G. Nyhoff, cand. Resionstb, Broederschap. Te Amsterdam is overleden de heer Aug. Kalff, sedert jaren lid der Commissie tot beheer der Zaken der Kemonstrantsche broederschap, en boekhouder harer bezittingen. Ge bef. Kekken. Beroepen; Tc Bleiswijk, J. G. Mcijnen, te Groningen, B e d a n k tVoor Genemniden, door J. Schoe- maker, te Lutten a/d. Dedemsvaart. Hoooeb Onderwijs. Door B. en W. van Amsterdam wordt voorgedragen ter benoeming als buitengewoon hooglceraar in de natuurkunde universiteit tengevolge van het bedanken dooi: dr. H. Dubois dr. R. Sissingli leeraar aan de Polytechnische school te Delft. Voor gesteld wordt de jaarwedde te bepalen op f3000, benevens aandeel in de lesgelden. Utrecht. Cand. ex. theol. I. H. Ysebrands. Groningen. Bevorderd tot arts J. C. (oman. Lageb Onderwijs. De voorjaars-examens van „Vooruit" Verecaiging van Handels- cn Kantoorbedienden te Amsterdam zullen plaats hebben in het Gebouw der „Maatschap- pij, voor den werkenden Stand". Kloveniersburgwal 87/9 op 7 cn 8 April a.s. des morgens te 9 uur. Aanmelding tot uiterlijk 31 Maart a. s. bij den beer W. 0. do Graaf, 2e Jan Stcenstraat 107, Am sterdam. De afdeeling „Rotterdam, Schiedam en Omstreken" der Hollaudscke Maatschappij .van Landbouw ver gaderde gisteren in het Poolsch koffiehuis te Rot terdam. De rekening en verantwoording van den penning meester werd door ceno commissie onderzocht en goedgekeurd. Over 1896 sluit de kas met een nadeelig saldo van f 524,99. Mcdedeeling uerd gedaan, dat ten behoeve der veetentoonstelling, 6 April to Rotterdam te houden, een subsidie van het gemeentebestuur ontvangen is voorts dat alle loten verkocht zijn en dat ondanks het heerschende mond- cn klauwzeer de inzending vet vee boven verwachting groot is. De inzending pluimgedierte is bevredigend, terwijl de genomen proef met het vragen van paarden nu reeds geslaagd kan genoemd worden. Na de gebruikelijke rondvraag maakte de heer Reens do opmerking, dat in de slagersvereeuiging gesproken is over de wering van buitcnlandsche varkens. Het lid, dc heer H, de Bic, vestigde er de aandacht op, dat deze zaak reeds onder dc oogen der regeering gebracht is. Een der aanwezigen was van meening, dat het niet op den weg der Maatschappij ligt een algemeen belang als de vceinvoer uit het buitenland tc bena- deelen, tenzij dit geschiedt uit streken, waar mond en klauwzeer epidemisch heerscht. Daar de regeering thans met deze zaak kan geacht worden bekend te zijn, dient men z. i. voorloopig eene afwachtende houding aan te nemen. De rechtbank te Haarlem veroordeelde Jan Koornan, De toekenning der Koninginnen-eerc-prijzen op de hondententoonstelling der K. V. N. te Rotterdam was eene zeer moeilijke, daar de keurmeesters niet een stemmig waren of dat K, E. P. No. 2 zoude worden toegewezen aan de Mastifi's uit Kennel Eldeeofaan dc St. Bernards uit Meddy-Kennel. Daardoor is dan ook het bericht, dat deze E. P. aan Moddy-Kenncl toegekend was, abusievelijk medegedeeld. Ten slotte werd echter hieromtrent tusschen de keurmeesters eenstemmigheid verkregen en werd deze E. P. als volgt toegekend Koninginnen-eereprijs no, 1 aan den heer Louis R. II. DobbelmauB. Kennel-EIdce tc Rotterdam voor zijne inzending Barzoisidem idem no. 2 aan den- zclfdcn voor zijne inzending Masstiffs. jEen moedige daad. Het lid der Tweede Kamer, de heer J. T. Cremer, is gisteren in de residentie aan den Nieuwen Uitweg gekleed te water gesprongen, ten einde een jongen, die daar te water was geraakt, te redden. De moedige man mocht de voldoening sma ken, dat hem dit gelukte. Bereden politie. De N. B. Ct. meldt, dat te Rotterdam o\er een paar maanden definitief de bereden politie in dienst zal worden gesteld. Omnilus in Den Haag. Uit Den Haag meldt men ons, dat do ge schorste dienst van de Hangschc Omnibus maatschappij medio April wordt hervat en vele verbeteringen zijn aangebracht. jKindermoord. Aan den mestvaalt der gemeente Breda is door een hond opgegraven het in staat van ontbinding verkeerend lijkje van een pasgeboren kiml. De marechaussee stelt een onderzoek in. 0 Opsporing verzocht. H. C., 58 jaren, geboren te Waalwijk win kelier in schoenwerk, wonende te Rotterdam, in het Hang, is 16 Maart jl. voor zaken naar Waalwijk vertrokken. In den morgen van 17 Maart ontving de familie van hem uit 's-Her- togenbobch een briefkaart, die den vorigen avond in de bus moet zijn geworpen. Na dien is niets van hem vernomen en is ook te 's-Hertogen- bosch bij een ingesteld onderzoek niets van hem kunnen blijken. Uit zijn signalement zij aan gestipt dat hij Hink van postuur is, dat zijn ondergoed is gemerkt II. C. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Namens de familie verzoekt de commissaris van politie in de le afdeeling te Rotterdam, bureau Groote Pauwensteeg, opsporing en bericht. Valsche postwissels. Gisteren deelden wij mede, dat ir. de War moesstraat te Amsterdam iemand gearresteerd is, die verdacht wordt zich schuldig gemaakt te hebben aan het vervalschen van postwissels. Deze persoon heeft Woensdag aan het post kantoor te Haarlem aangeboden en uitbetaald gekregen een postwissel, groot f 90, die later gebleken is valsch te zijn, kenbaar aan het ontbreken van het wisselnuinmer en aan de poststempels daarop voorkomende, die getee- kend en niet gedrukt zijn. Te Amsterdam heeft hij een dergelijk mis drijf gepleegd. Hij is genaamd Nicolaas Boo gaards, oud 24 jaren, van beroep bakker. 1let duistere geval, In verband met het vinden van het lijk van den bakker Smier in de Rozenstraat, te Amster dam is een man in hechtenis genomen, die door den voorbijganger, die de politie waarschuwde, met Smier is gezien. Deze man was beschonken en is vermoedelijk met den bakker handgemeen geweest, ofschoon hij alles ontkent. Het lijk van Smier draagt de sporen van krabben in liet gezicht cd aan den hals, en eveneens ver toont liet gelaat van den arrestant eanige krab bels. Het lijk is nog niet geschouwd, zoodat men nog niet kan zeggen, of de val dan wei een plotselinge ziekte de oorzaak van den dood is geweest. Zooveel schijnt zeker, dat aan een opzettelijken moordaanslag niet gedacht behoeft te worden. Diefstallen. Door de politie te Zeist is aangehouden een landlooper, die, in gezelschap van een paar man nelijke en een vrouwelijke collega, er wei k van maakte op verschillende tijdstippen uit schoen winkels aldaar verschillende soorten schoen werk te ontvreemden. Verscheidene paren schoenen rijn reeds in beslag genoineu. De po litie is ook de medeplichtigen op het spoor. Het sensatie-proces te Brussel, Na een zitting van verscheiden dagen is het oordeel gevallen in de zaak van den oud-com missaris van politie te Brussel Courtois en zijn medeplichtigen, aangeklaagd wegens moord en diefstal. Courtois is, zooals uit ons telegram blijkt, met zijn medeplichtige Restiaux door de jury schuldig bevonden aan de hem te laste gelegde feiten en beiden «ijn ter dood veroordeeld. Daarentegen is de mede-aangeklaagde Devos vrijgesproken. Ontploffing. Tijdens de oefeningen van den Britschen kruiser Theseus ter hoogte van Maltha is een torpedo ontploft. Twee matrozen werden zwaar, vele anderen licht gewond. Terechtgesteld. De beruchte moordenaar Kügler, die jaren lang met de politie van Oostenrijk en Duitsch- land verstoppertje had gespeeld en haar had getart door zijn spoorloos verdwijnen na elke van zijn vele misdaden, maar die ten laatste was gegrepen, is te Reiehenberg in Boheme terechtgesteld. Met een cynischen glimlach betrad hij het schavot en riep bij het ontwaren van de galgAh da komt der August dran De terechtstelling was in enkele minuten afge loopen. Influenza. Te Londen heerscht de inllucnza weder in hevïgen graad. Verleden week zijn blijkens of- ficieele opgaven 24 personen aan de gevolgen van de ziekte overleden, dat is meer dan sinds de groote epidemie van voor twee jaar. De ziekte woedt evenzeer onder ouderen als onder jongeren van dagen. De Koninginnen hebben heden bloemen en kransen van Soestdyk naar Weimar doen zen den, ten einde die op de lijkbaar van prinses Sophie te doen neerleggen. Door de Tweede Kamer werd heden het adres van rouwbeklag vastgesteld. Daarin wordt uitgesproken, dat ook de natie het verscheiden betreurt der beminde Vorstin, die zoo menigmaal van hare warme gehechtheid aan het vaderland deed blijken. Het adres zal aan H. M. de Koningin-Regen tes worden aangeboden door de Commissie voor het adres, welker samenstelling gisteren door ons is medegedeeld. Hierna werd het debat voortgezet over het ontwerp tot regeling der Gemeentefinantiën en wel over art. II C., regelende de buitengewone opcenten voor uitwonende grondeigenaars. Hierop zijn amendementen voorgesteld door de heeren Hennequin, De Beaufort (Wijk bij Duurstede), Ferf, Lucasse. Deze allen bestreden het artikel sterk als zijnde het in zijn werking onrechtvaardig. De Minister en de heer Pyttersen verdedig den het artikel. Het stoffelijk overschot van den heermr. A. P. de Lange, in leven lid van de Tweede Ka mer, is heden op plechtige, doch eenvoudige wyze ter aarde besteld op het kerkhof Nieuw Eik-en-Duinen te 's-Gravenhage. De bevelhebbers der vreemde eskaders voor Kreta hebben een dagorder gericht tot de be zettingstroepen, waarin zy hen verwelkomen en hen aanmanen door hun gedrag een goed voorbeeld te geven aan de bevolking van Kreta, die zij in opdracht der mogendheden geroepen zijn voor de gruwelen van een burgeroorlog te bewaren. De dagorder eindigt met deze woorden uHet betreft hier een moeilijke, vaak pijnlijke taak, maar wij rekenen op u in 'c belang van de menschelijkheid en de eer onzer vlaggen." De insurgenten hebben het fort Maluxas aangevallen en na een verwoed gevecht ge nomen. Ee Europeesche schepen hebben daarop het fort gebombardeerd, dat door de opstandelingen in brand werd gestoken. De twee laatste versterkingen om Kanea zijn thans in hun handen. Volgens de Temps zijn de mogendheden over eengekomen rechtstreeksche onderhandelingen met Griekenland te openen. Men verwacht een vieedzame oplossing. Behalve de Jiera heeft het üostenrijksch oorlogsschip nog een ander Grieksch schip opge bracht. De bemanning daarvan was door gebrek aan levensmiddelen en water uitgeput. 20 Blaart. STAATSI.EEN1NGEN. Nederland. pCt Celt. Ned. \V. Schuld 2'/a Hongarije. Oblig. Goudl. 1870 5 Italië. tusclnl 1862/81 .5 Oostenrij k. Obl. Pap. Mei/Nov5 Zilv. Jan./Juli5 Poi tugal, Obl. met ticket3 dito dito 4% Rusland. Oblig. in goud 1881 5 Spanje. Ruit. Pp. pos. 6000.4 dito pes. 12—24000 4 Tuikije. Leening 18885 PROV. en STËD. LEENINGEN. Amsterdam 18G1 3'/s dito 1886/1890 3% Schiedam 1895 3 HYPOTHEEKBANKEN. Alg. Hyp. Bk. Pbr Iloll. Hyp. Bk. Pbi 41 Rott. llyp. Bank l'dbbr. 4 WoBtl. Hyp. Pandbr4 3 HANDELS- en CULTUUR- ONDERNEMINGEN. Cult. Mij. Vorstenlanden Aand. Nederl. Handelmij. resc Deli Cult. Mij. Aand Senembah. Mij, Aand. Mij. t. Expl. Petr.br. Aand. Ned. Petr. Mij. Aand SPOORWEGLEENLNGEN. Holl. IJt. Spoonv. Aand, Expl. S.S. Aand Baltisehe Sporen Ath. Top. Volg. 0. IA dito Alg. Hyp. Obl4 Adjust Obl. 4 Atl. Pae. C. v. Tiustb Cent. Pac. Aand. 4 Denv. Rio Gr. G. v, A. El. Centr en Pen, C. v. A. B. v. en A. Ned. Mij. Sub. Belt Railr. Comp, Miss. It. en T. C. v. A. ex. 2de Hyp. Obl. dito 1ste Hyp. Obl4 dito 2de dito dito4 W. N. Y. Pens. C. v, A. W. N. Y. Mortg. Bonds5 TRAMWEGMAATSCHAPPIJEN. Rott. Tramw. Aand. Westl. Stoomtr. Aand LOTEN. Theissloten Oostenrijk Staats!. 1854 dito 1860 Boden Creditloten Loten Madrid 1868. Turksche Spoorrvegloten Vorige kocis. 88 V8 102 Wié 84% 22% 32% 103% 36% 53% 84% 00% 997/a 95% 1001/s ïoi Vï 102% 100% 54 •140% 1341/, 384 810 101% 108 100% 02% 13 797/a 45% 59% 9 9% 5% 35% 11% 22% 57% 5 47% 208 110% 118 1207/a 118/s 97 31% 21% Heden. Laagste koers. 88% 101% 85 84% 22% 32 50% 50% 99% 99% KOERS VAN HET GELD, Prolongatie 3 pCt. Koers van het Geld Beleeng. pCt. 140% 135 389 896 102% 03 12% 79% 44% 501/4 8% 9% 5% 55% 11% 21% 4% 47% 110 30 V» 21% Wisselkoersen te Botterdam. 26 Maart. Londen kort f 12.0 914 Disc. 3 pCt. Parijs j - 48.10 2 Antwerpen - 47.97'% 3

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 3