Uit de Staatscourant. STADSNIEUWS. orde: de maj. der inf. D. A. Okhuizen, de le-Iuits. der inf. M Neeltneijer en J. li'. C. J'uijk en de serg. der inf. F. Verheij en A. J. Grcbnsr, en b. als eervol vermeld: de serg. der art. TV. Putman en O. F. Klaassenen de hoornblazer N. Van Spanje. Bij dat besluit zijn voorts: io. bevorderd tot rid der 3e kl. in de Mil. Willemsordede gen.-maj. der inf. J. TT'. Stemfoort. de luit.-kol. van den gen. staf C. P. J. van Vliet, sedert bevorderd tot kolonel en opgetreden als civiel en militair gouverneur van Atjeh en onderh., de luit.-kol. der inf. J. B. van Reatsz, de kapts. der inf. jhr. ff. J. TB. C. B. Graaf land en S. A. Drijber, en de ritm. der cav. jhr. L. D. C. de Lannoij. 2o. benoemda. tot ridder 4e kl. in de Mil. Willemsordede luit.-kols. der inf. II. Bendien, en G. ff. Saeters, de maj. der inf. J. R. Jacobs, de kapt. van den gen. staf H. C. Kronouer, de kapts. der inf. P. H. van der Wedden, J. H. Reuters, J. A. TB. Wcustmann, ff. j. II. Bruynis, A. B. B. Jansen en P. II. Bodemcijer de kapt. der art. ff. J. E. Nauta, de le luits. der inf. E. A. van Kappensedert bevorderd tot kapt., K. R J. Creutz Lechleitner, ff. K. Dijkstra, thans met verlof in Europa, ff. J. Verslepe, TB. K. J. Stoop, C. F. A. Wagener en K. J. C. Rijnen, thans wet verlof in Europa, de le-luits. der cavalerie C. TB. F. Rappé, sedert bevorderd tot ritmeester, en C. TB. van Raaff, de off. van gcz. 2e kl. E. Razoux Kuhr, thans met verlof in Europa, de 2c-luits. der inf. B. Tammcs sedert bevorderd tot le-luit., en TB. .1. Engelbrecht, de serg. der inf. IB. ff. XUant, J. Kok, en A. Ravcnga, deze beide laatsten sedert gegageerd, J. Panman, C. A. Turpitz, E. H. Vogel, P. Rilt en ff. L. J. Speil, de Amboinecsche serg. J. Hartmtsial, R. Warankiran en J. Moningka, de serg. der artillerie L. F. Kloet en R. Vermeiden, de korp. der art. TB. B. van Veldhuijzen, de inlandsche korp. Brodjo, do fuseliers J. de Visser, C. de Bock, J. Geurden, sedert gegageerd, M. Metz, A. T. Ray- tnaekers, sedert gegageerd, I. II. Pierot, van de Koloniale Reserve, J Blanknnstein en J. Kuipers, thans soldaat reconvalescent bij de Koloniale Re serve, de Amboineesche fuseliers J. Singal, sedert bevorderd tot korp., J. Walewangko, Daga, B. Kalado, M. TT'. Lontoh, sedert gega geerd, jD. Patty en I. Pelitimoe, de inl. fuselier Danokarijo, en de geniesoldaat le kl. ,7. C. van der Kaag; b. tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw: tot maj. der art. J. H. Gaade, do maj.der genie J. ff. Kcrlen, de maj.-intcnd. C. R. TB. Boers en de off. van gez. le kl. D. Waffelbakker; c. tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: de kapts. der genie .7. ff. H. de Boogt en A Schadee, de magazijnm. le kl. der genie P. V. Rhemrev, de kapt. intend. C. Broeksma, de 1 luit. kwartm. TB, J. O. van Benne- kom, en de gepens. kapt. der inf. ff. C. Nieuwcnhuis, beheerder van het depot der dwangarbeiders in Atjeh; en is verleend 3». de eere-medaiüe der orde van Oranje-Nassau in zilver aanden mil. opz. 2e kl. der genie A, Arips, den adj.-onderoff.-ziekenvador ff. J. van Rulst en den gegngeerden onderoff. J. J. Wild, toegevoegd aan den beheerder van het depot der dwangarbeiders in Atjeh 4°. de eeresabel met het gebruikelijke opschrift aan den luit.-kol. der art. TB. Boefje, en aan den kapt. van den gen. staf ff. C. E. van Baaien; terwijl eindelijk bij hetzelfde besluit is bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indië als in Nederland, eervol zullen worden vermeldde kapts. der infanterie L. E. TB. Seek, thans met verlof in Europa. F. R. C. F. D. von (remmingen, E. P. van Thiel, J. P. LinckJ. H. P. van Aken, H. Th. de Moulin, ff. M. P. Schrmer, sedert aan bekomen wonden overleden, en .7. A. M. M. von Schauroth, thans met verlof in Europa, de kapts. der art. P. J. Dibbctz en A. Bangert, de off. van gez. le kl. A. J. Salm, de le luits. der inf. J. R. Hoekstein, C. A. Meulemans, O. J. Boon, F. J. Kroesm, J. J. Roms- winckel. R. Ten Scldam, K. F. E. Gcrthvan Wijk, C. ff. Mees-burg en ff. R. de Wilde, de lo-luit. der genie A. S. Ruzctie. de le-Init-kwartierm. A. E. ff. C. ff. van Eelders, de 2e-luits. der inf. F. E. Rey- ligei-s, sedert bevorderd tot le-luit., en .7. C. Lamster, de adj.-onderoff. der inf. .1. J. Scheepens, de serg. der inf. F. TB. Reis, G. M. TB. Deetman, A. T, de Fouiu, sedert gegageerd, P. R. Pottinga, R. Kuy- lenburg en L. A. Stemfoort, de waehtm. der cav. .7. Cmtvreur, sedert gegageerd, de serg. der art. C. Zon, de hoornblazers V. M. ff. de Bruyn en II. Karei, van de koloniale reserve, de fuseliers J. N. Koer nap. F. J. Blaise, A. H. Hagoort, R. Zwang, sedert gegageerd, J. Buckinx en J. H. van Iterson, de cavaleristen A. Dankers, sedert gegageerd, .4. van Engelen, D. Mook, TB. Bakkers, M. van Lent en H. van der Keur, en de kanonniers .7. Mink, TB. Slomp en J. de Graaff. Ter zake van de meergemelde krijgsverrichtingen zijn voorts van de van het Nederlandsche bij het Indische liger gedetacheerde officieren en militairen beneden dien rang bij Kon. besluit van 24 Mei 1897, uo. 61, benoemd tot ridder 4c kl. in de Mil. Wil lemsorde de le-lnit. der inf. I. TB. J. li. Thomson, sedert naar Nederland ternggekeerd en weder inge deeld bij de Koloniale Reserve, de 2o-lnit der inf. A. Dudok van Heel, sedert bevorderd tot le-luit., en do sergeant der artillerie P. Verbaarschott, ter wijl eindelijk bij hetzelfde besluit is bepaald, dat bij afzonderlijke dagorders, zoo in Indie als in Ne derland, eervol zullen worden vermeldde le-luits der inf. M. .D. J. de Jongh, D. J. van Leer en L. M. Keetell, do le-luit. der cav. T. L. S. Nedermeijer Ridder van Rosenthal, de serg. de inf. P; de Jonge en de serg. der art. A. J. Thurköto. Yerklezingen. Het laatste nummer van De Nederlandsche Werk man geeft met het oog op de verkiezingen en de verschillende standpunten der partij»u een paar niet onaardige platen: „Het Verbond tusschen Rome en Dordt" en „De werking van het Protectionisme". De laatste is goed. Juffrouw Protectionisme stort in den tasch van een boer rijkelijk geld. De tasch is echter gescheurd, wat de boer niet merkt. De door den tasch heenvallende dukaten worden netjes op gevangen door een livreiknechtje van een landheer. Deze zorgt er verder wel voor. De anti-revolutionnaircn te Rotterdam hebben gesteld in district I F. TrompII jhr. mr. E. A J. van Asch van Wijk; III P. van der Pols; IV dr. W. B. van Staveren; V K. Kater. Te Rotterdam zijn door de Christelijk-Historischen gesteld de hoeren Van Herwaarden, dr. J. Th. de Visser en G. P. Ittman. Twee districten laten zij onvervuld. Te 's-Gravenhage is niet het lid der Rekenkamer le Bron de Vesela, maar de kapitein van dien naam door de katholieke kiesvereeniging in een der dis tricten gesteld. De Kiesvereeniging „Vaderland en Koning" in Den Haag heeft tot candidaat gesteld in district I deu heer J. Krop, civiel-ingenieurin district II den heer H. A. le Bron de Vexela, kapitein bij betregiment grenediers en jagersen in district IH den heer H. G. J. van Hoogstraten, gepens. luitenant-kolonel. Te Dordtrecht is nu mr. H, J. Smidt door de liberalen gesteld in een zeer rumoerige vergadering, waarin vele leden het voor den heer Van Gijn opnamen. Te Gorinehem is van liberale zijde nu definitief mr. N. G. Pierson gesteld. District VII van „Vooruitgang" te Amsterdam heeft den heer B. H. Heldt gestelddistrict VHI mr. J. A. Levy; district IX mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, Door de R. K. Kiesvereeniging in Amsterdam VI is gesteld dr. P. J. H. Cuypers. Te Hilversum is door liberalen en radicalen bijna unaniem gesteld de heer J. Baron (Ericus). Dc heer A. P. R. C. baron van der Boreh van Ver- wolde te Laren, candidaat der antirevolutionnairen in bet kiesdistrict Zevenbergen, heeft thans voor de can- didatuur bedankt Zijn broeder mr. W. H. E. baron van der Borcb, burgemeester van Ginnekon, is nu de cenige candidaat van protestantsche zijde in dat dis trict. OVERSCHIE, 26 Mei. Nu de volle maan 's avonds haar helder licht niet meer over straten en wegen laat schijnen, is onze goede gemeente avond aan avond in eene Egyptische duisternis gehuld: geen enkele lantaarn brandt er. Dit zou ook niet kunnen want de lampen zijn er afgenomen en in haar zomer- kwartier opgeborgen. Algemeen is dan ook de klacht, zoowel van ingezetenen als van vreemdelingen, dat dit een onhoudbare toestand is. Bestuurders van vrachtwagens moeten bij den ingang van den Rot- terdamsehcu Rijweg het paard bij den teugel nemen, daar het anders niet mogelijk is om zonder onge lukken genoemden weg in te rijden Bij de Hoogc en Lage Brug moet deze voorzorg eveneens in acht worden genomen. Op de Zestienhovensche Kade moet men terdege oppassen, wil men niet met een ander in botsing komen, terwijl alleen personen, die uitstekend van gezicht zijn, in den avond het Verlaat durven pas- seeren, uit vrees in de sluis te geraken. Waar ons laatst uit de couranten bleek, dat en kele gemeenten in bet WeBtland electrisch zullen worden verlicht, moet het iedereen verbazen, dat zulke toestanden in deze gemeente bestaan. OVERSCHIE, 27 Mei. In het weiland van de landbouwers W. Hoogland en P. A. Poot, de wed. De Wild en P. Kind alhier is onder het rundvee mond- en klauwzeer uitgebroken. KETHEL, 28 Mei. Woensdag had alhier de ver kiezing plaats voor twee leden van den gemeenteraad ter vervulling van twee vacatures ontstaan door het bedanken van de beeren A. Lansbergen en L.Lans- bergon. Bij opening der stembriefjes heden morgen bleek de uitslag te zijn dat dezelfdeheeren weder zijn gekozen en wel elk met 51 stemmen. Het aantal kiezers is 209, terwijl 53 stemmen waren uitgebracht. Bij Kon. besluit is aan mr. J. van Heukelom, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als lid van liet college van regenten over de gevange nissen te Rotteidam, onder dankbetuiging voor du, in die betrekking bewezen diensten, en is benoemd tot lid van gemeld college van regenten mr. T. O. II. lei- legen, ïechter in de ariondissements-rechtbank te Rot terdam. Bij Kon. besluit is aan mr. G. Polak Daniels, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als rechter in de arrondissements-rechtbank te Rot terdam. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Amsterdam, ter standplaats Amsterdam, Pb. A. van Olst, caiidsdaat-notaris aldaar. Bij Kon. besluit is inr. H. C. F. Rits, te 's-Herto- genboseli, benoemd tot schoolopziener in het arrond. 's-Hertogenbosch met gelijktijdiga toekenning van eervol ontslag als schoolopziener in het arrond. Tilburg. Bij Kon. besluit is benoemd tot burgemeester der gemeente Graauw, P. A. Baart, secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot burgemeester van Ulrutn, J. van Julsingha, secretaris dier gemeente; tot id van De Bildt, jhr. mr. D. de Blocq van Haersma de With; tot id. van Oss, mr- H. J. Fenseling en tot burgemeester van Standaardbuiten J. J. B. de Klijn. Btj Kon. besluit is aan mr. G. Kortenbout van der Slnys, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als schoolopziener in liet arrond. Almelo. Bij Kon. besluit zijn benoemdbij het wapen der infanterie, tot Te luit,, de 2e luit. J. P. J. Verberne, van het wapen, gedetacheerd bij het leger in Ned.- Indie; bij het Ce reg., tot kapt., de le luit. P. J. G. Schott, van den staf van het wapen, werkzaam aan dc Cadettenschool; bij het 8e reg., tot ie luit., de 2e luit. jhr A. G. van Nispen, van het korps. Bij Kon. besluit is de kapt W. D. Hübner, van het 8e reg. inf, op zijne aanvrage op pensioen gesteld en het bedrag van het pensioen bepaald op f1645 's jaars. Bij Kon. besluit is de Te luit. A. Tromp, van het 8e reg. inf., op zijn verzoek op non-activiteit gesteld. Door de arrondissements-rechtbank te Winschoten is, ter vervulling van eene vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lijst aan aanbeveling mr. G. T. J. de Jongh, substituut-griffier bij ge melde rechtbank; mr. L. B. Lohman, substituut-griffier bij de arrond.- rechtb, te Groningen, en mr. J. A. Schaaff, giitfier bij het kantongerecht te Den Helder. Schielands Zeedijk. Bg missive van 30 Maart j.l. werd door dgkgraaf en hoogheemraden vun Schieland op gedragen om Schielands Hoogen Leedijk binnen de gemeente van 8 M. buiten de voormalige Vlaardinger Poort tot hoefslag 2 buiten de voor malige Rotterdammer Poort op te hoogen tot •4.25 M. -t- R. P. met een kruin-breedte van 5 M j en om daarmede in verband staande wer ken aan de Beurssluis uit te voeren. B. en W. hebben gemeend, dat deze ver hooging niet in het belang was der gemeente, ja zelfs een ramp daarvoor, omdat Hoogstraat, Dam, Vlaardingerstraat en omliggende straten alsdan ongeveer 1.05 M. zouden moeten ver hoogd worden; tevens achtten zij den bevolen maatregel niet voldoende, omdat de voorlig gende beringing van het Frankenland niet tot dezelfde hoogte het water zou kunnen keeren. Zij stelden zich derhalve in connectie met het Hoogheemraadschap Schieland, om het be- volene niet te behoeven uitvoeren en andere maatregelen te nemen, die voldoende zouden blijken, zonder dat daardoor de stad geruïneerd werd. B. en W. hebben gemeend dat het voldoende zou zijn door de waterkeerende beringing van den Vlaardingerdijk o( tot aan het sRoode Hek" aan den Rotterdamschen dijk in goeden staat te brengen en wenschen aldus den Schinkel- dijk aan het Hoofd, van de Buiteusluis tot de Nieuw-Mathenesserdgk te brengen op 4.25 M. -j- R. P. met een kruinbreedte van minstens 3 M.; verder dezen dijk van den Schiokeldgk tot aan Schielands Hoogen Zeedijk tot de zelfde hoogte op te hoogen, met een kruin breedte van 2 M., met een voldoend hebbend lalud. In verbaod rnet deze aanschrijving werd door B. en W. verzocht den aanvangstermijn voor deze werken niet op 1 Mei j.l. te stellen, doch slechts de verplichting op te dragen, dat de werkeu 1 Juni 1898 gereed zijn. Op dit schrij ven antwoordde het Hoogheemraadschap, dat het in beginsel het daarin voorgestelde aan vaardde, vooral ook om een ramp van de stad af te wenden, en stelde het de voorwaarden, waarop in dezen geest de uitvoering kon plaats hebben, voor zoover de bijzonderheden betreft. Voor 1 juni verdacht het Hoogheemlaad- schap hierop antwbord. De Commissie voor gemeentewerken alhier, i» wier handen ai deze stukken werden ge steld, onderzocht ze en maakte enkele opmer kingen, voorbehoudende dat een grondig juris- disch en technisch onderzoek alsnog zou moeten plaats vinden. Voor dit jaar meende deze Commissie, dat voor de uitvoering der werken alsnog op de begroeting een crediet van f 2400 beschik baar zal moeten worden gesteld. Resumeerende, adviseeit de commissie, ook ter wille van de veiligheid van het buitendijks gelegene gedeelte der gemeente, over te gaan tot de door Schieland gewenschte versterking der buitenberinging en tot aanneming dei- gestelde voorwaarden. (In de zitting van kedca behandeld). Een ontslag. Door B. en W. wordt aan den gemeenteraad voorgesteld, aan den onderwijzer 3de klasse J. Russier met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag te verleenen. Voortdurende ongesteldheid van dezen onder wijzer reeds sedert 31 Juli 1895 wordt hij bijna bg voortduring verhinderd zijne betrekking waar te nemen noopten B. en W., in over leg met den arrondissementsschoolopziener, dit voorstel, hoe ongaarne ook, te doen. Zij weten zich niet verantwoord langer aan de persoonlijke belangen van den onderwijzer het onderwgs op ie offeren. (In de zitting van heden behandeld). Onder wijzerssnlarlsien. B. en W. stellen den gemeenteraad voor om in verband met een in de raadszitting van 11 dezer aangenomen amendement van den heer De Groot, eene geheel gewijzigde verordening regelende de verdeeling en bezoldiging der onderwijzers en onderwijzeressen aan de O. L. S." aan te nemen. Het amendement-De Groot strekte om na achtjarigen diensttijd het salaris der onderwij zers nogmaals met f 50 te verhojgenhieruit kon de anomalie plaats vinden, dat een 3de klas onderwijzer na 8-jarigen diensttijd f 850 verdiende, terwijl het salaris der onderwijzers 2de klasse op f800 is bepaald. In verband hiermede wordt voorgesteld de betaande klassenverdeeling op te heffen, zoodat ook de onderwijzers 2de klasse in staat zullen zijn f850 te verdienen. (In de zitting van heden behandeld). Burgeravondschool. B. en W. stellen aan den gemeenteraad voor het programma der lessen aan de Burgeravond school tot het einde van -den cursus 1898/1899 onveranderd te laten, in verband met de ver leende ontheffing van de verplichting tot op richting eener burgerdagschool tot dien ter mijn. De Commissie van Toezicht op het M. O. betuigde hare adhaesie, al achtte zij het mis schien wenschelijk om voornamelijk in delate klasse nog meer uren aan het leervak teeke nen te besteden. (In de zitting van heden behandeld). Klecdenkloppen. De politie brengt in herinnering, datbjj art. 11 der verordening op de openbare reinheid en gezondheid te Schiedam, het volgende is bepaald Het is verboden tusschen S'/s en 9V, uur des voormiddags, en tusschen 10Va uur des voormiddags en 10 uur des avonds, karpetten, gang- en traploopers, matten, stoelen en ander huisraad op den openbaren weg te reinigen. Hst reinigen mag niet anders plaats hebben dan vóór de woningen of erven van de eige naars dier voorwerpen, en nimmer door de voorwerpen te slaan tegen boomen, lantaarn palen, leuningen, hekken of afrasteringen der gemeente. Overtreding wordt gestraft met eene geld boete van ten hoogste een gulden. Door Burgemeester en Wethouders is tot kolenmeter-weger benoemd A. Hoenderdos. Kapiteio Idenburg is thans definitie! candi daat gesteld door de anti-revolutionnairen in het kiesdistrict Schiedam. De teekeningen, vervaardigd in den laatsten cursus door de leerlingen van de teekenschool van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Volksbond, zijn door de jury, bestaande uit de heeren J. A. M. Zoetmulder, T. E. J. Kramers, J. N. J. J Wouterlood en A. J Zoetmulder be oordeeld. In de eerste klasse, handteekenen, verdiende een prijs F. Hengst voor een omtrek ornament in de tweede klasse, haudteekenen, C. Biom- menstein voor een geschaduwd ornament en T. Beukers tweede prijs; in da derde klasse, natuurt' ekenen, eerste prijs voor groepeering lichamen T, Groenendaal, tweede prijs W. van Riet; in de afdeeling bouwkunde voor een schuifraamkozijn met uitslagen, eerste prijs H. J. Bernoster, tweede prijs L. Burks. De uitreiking der prijzen heeft hedenavond te half negen plaats in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. Op de Nationale Bakkeiij-Tentoonstelliug in den »Huize Vondel" te Amsterdam, uitgeschre ven door de Bakkersgezellenvereeniging »Ons Genoegen" aldaar, zijn aan twee onzer stad- genooten bekroningen toegekend. De heer A. van der Krogt verwierf een eereprijc, zilveren medaille uitgeloofd door den heer G. de Jonge te Amsterdam, en een zilveren medaille met eene inzending kropbrood, alsmede een eervolle vermelding voor wittebrood. De heer H. A. van der Meer zag ziju inzen ding beschuit met de veiguld zilveren medaille bekroond. Door de politie alhier werden gisteren ter beschikking van de justitie gesteld C. K. en J. P., die respectievelijk 1 en 3 maanden ge vangenisstraf te goed hadden. Er waren hier in 4897 een aantal kielschepen voor de haringvangst van 3, evenals het vorige jaar. In het slop van Makkers zijn eenige nieuwe huizen gebouwd, waarvan het achterste up een paar meter van den havenkant is verwijderd. In den muur aan die zgde bevinden zich een deur en twee ramen, die tot op hedenmor gen uitzicht gaven op het water en ook licht en lucht in de woning brachten. Dit is thans niet meer het geval. Door den eigenaar van het aangrenzende bebouwde erf is een schutting opgericht, ongeveer een halve d.M. van dien muur verwijderd en zoo hoog en breed dat zij alle openingen in den muur geheel bedekken. Dat dit niet is naar den zin van den eigenaar of van den bewoner ligt voor de hand. Even zeer dat deze zullen trachten die heining te verwijderen. Op den Rotterdamschen dijk was gisteren middag ongeveer half vier een toekomstig fietsrijder zich aan het oefenen en reed daarbg een 4 jarig knaapje omver dat hierdoor een bloedende wond aan het achterhoofd bekwam. Het kereltje werd door zgo broertje met een zakdoek verbonden, waarop beiden naar de ouder lijke woning in het Broersveld terugkeerden, terwijl de fietsrijder wegreed. Hedenmorgen zou een spoelinghaler nabij de spoorbrug het zeil opzetten, maar verloor daarbg het evenwicht en tegelijkertijd den vasten bodem onder zijn voeten. Hg wist echter zelf weder uit het water en op de schouw te komen waarna hg de reis in zgn nat toilet vervolgde. Woensdagavond ontstond in de woning van den heer G. C. van Noort brand doordien een kind een brandende lucifer wierp in een petro leumstel. De bewoners wisten de vlam met water en een zware jas te dooven. Gisterenavond waren aan de vischmarkt aan gevoerd 2 manden leng; de pryzèn waren van f0.60 tot fl.32Vs per stuk. Heden morgen waren aan de vischmarkt aangevoerd een partg tong, griet, schol en rog de prgzen waren voor tong van f0.50 tot f3.42'/jgriet f4.45; schol van f0.30 tot f0,50; rog van f 0.50 tot f 1.80alles per koop. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd28 Mei. J. M. A. Zoet mulder, 35 jaar, en C. M. C. Nolet, 33 jaar. M. v. Leeuwen, 28 jaar, en H. C. van Star- renburg, 24 jaar. Geboren i 25 Mei. Anna Maria, dochter van J. G. H. Etman en O. M. Doornhagen, Lange Achtervoeg. Hillegonda Amerenzia Elizabeth, dochter van A. J. van Haasteren en I. M. Pouwels, Polderttraat. 26. Theodora Johanna Maria, dochter van H, van Oosten en M. M. Ostkamp, Kastlandstraat. Anthonia Wil- helmina Frederica Ludwina, dochter van Th. E. J. Kramers en M. J. J. Buijtendorp, Schie. 27. Gerrit, zoon van J. van der Vlies en A. Los, Willemhofje.

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 2