UIT DE PEUS. BBTOLAm Uit de Staatscourant. STADSNIEUWS. Gemeenteraa tl. De president paf door zijn slem den doorslap tot aanneming. De wet treedt eerst over eenigen tijd in werking. De Times verneemt uit Johannesburg, dut gisteren in den Volksraad de dynniniet-quuestie in behandeling kwam, De dyua 10iet-maatschappij wil wei onteigend worden, maar eischt daarvoor een buitenspo rige som. ToLVCltnOND MET Bn.oii'. Door het bt - van het cNationaal Ylaamscli A'erbond" te litussd is tot do Belgische consuls hier te lande het verzoek geiicht, hun oordeel te willen modedeelen over da wenschelijkheid en mogelijkheid van een tolverbond tusscben Belgié en Nederland, en tevens de te dien aanzien \n ons land heorscbende meeningen te doen kennen. Do circulaire geeft der krnh. Cl. aanleiding tot de opmerking, dat vóórdat eene beweging ten voordeele van internationale formeele samenwer king tot een bepaald doe! wordt opgezet, men vootal \iél dient vast te stellen hetgeen men be doelt, opdat daaromüent geen misverstand plaats hebbe. Zoover nu is men in Belgie, naar het dit biad wil toeschijnen, nog niet bij de voorstanders van do gewenschte aansluiting zelfs schijnt liet eigenlijk karakter van hetgeen zij wenschen nog niet vast te staan. Dit maakt het op uit de mededeeiing dat bij een voorlonpig onderzoek twee bezwaren zich heb ben voorgedaan, die nog niet konden weggenomen worden, namelijk het verschil in de belasting stelsels der beide landen en de eenzijdigheid van België. »Uit het verband, waarin dit een en ander voor komt, zou men moeten opmaken dat deze bezwaren tegen het gedacht tolverbond in Nederland waren opgeworpen is dit zoo, dan hebben onze landge- nooten zich aan begripsverwariing schuldig ge maakt, boewei men aan de Belgische heeren, die hier op kondschap waren gegaan, verwijten mag dat zij de gewenschte zaak niet beter hebben verklaard. sDe belastingstelsels der beide landen komen zeer zeker bij het aangaan van een tolverbond in aanmerking; kan men daaromtrent niet geraken tot overeenstemming en eene gelijkvormige regeling, voor zoover de te heffen invoerrechten en com plementaire binnenlandsche veibruiksbelastingen althans betreft, dan valt er aan geen teleenheid te denken. Maar het eventueel gevaar dat Belgié zou geroepen kunnen zijn tot de verdediging van Nederlands Koloniën en aizoo in botsing komen met de Mogendheden, die zijne onafhankelijkheid en neutraliteit hebben gewaarborgd, kan we! bij een of- en defensief verbond tot wederkeerige waarborging van de onafhankelijkheid on de be zittingen der contracteerende partijen ontstaan, geenszins echter bij een eenvoudig tolverbond, bestemd om alleen ta weiken op economisch, niet op het eigenlijk politiek gebied. Zoodanig verbond strekt zich evenzeer uit over de Koloniën en bezit tingen buiten Europa als over het Moederland zelf, maar daarin iigt allerminst eenige verplichting van den eenen Staat opgesloten om den status quo van den anderen, zoo noodig gewapenderhand, te hand haven." Hoe warme voorstander de Arnh. Ct. altoos geweest is van het ofheffen van aiie internationale toliiniën, zij gevoelt voor de nu in Belgié bestaande beweging slechts eene betrekkelijke, platonische sympathie. »Van den bond, die deze circulaire aan de Belgische consuls in Nederland heeft doen af gaan, weten wij niets; gaarne nemen wij aan, dat die bestaat uit mannen, even achtenswaardig en invloedrijk als ze welgezind zijn; meer heeft ons echter altoos aangetrokken die oudere Belgische vereeniging, die jaren geleden bestond en misschien reeds tot de geschiedenis behoort, welke de afschaf fing van alle invoerrechten, verkeer, handel en vervoer beiemmeiende bepalingen, in alle landen voorstond. Dit doel mag altoos geweest zijn, en nog zeer veie jaren biijven, een onbereikbaar ideaal, en een tolverbond tusschen België en Nederland daaren tegen wellicht tot* de bereikbare dingen behooren, doch het is de vraag of het in dezen verstandig is, het mindere te nemen wat men krijgen kan, wanneer het meerdere op het oogenblik niet te verkrijgen is. Voor Nederland zelf, met zijne vrij gevige handelswetgeving, zou de toleenheid slechts een betrekkelijk practisch belang opleveren, tenzij hetgeen niet te verwachten is België met evenveel vastheid en consequentie dezelfde vrij gevigheid toestondhet is echter de vraag, of België's belang, gelijk men het daar te iande opvat, hiermede gebaat zou wezen. Voor beide partijen zou in eik geval toeneming van vrije concurrentie tegenover uitbreiding van débouché staan. »Het argument, dat de kleine landen op deze wijze een voorbeeld aan de groote mogendheden zouden geven, kiinkt ongetwijfeld zeer fraai, maar heeft voor de practijk weinig waarde." "ir t tiw—im ïrrr, f ■- at Blijkens een vanwege den Zwitserschen Bonds raad bij het departement van Buitenlandsche Zaken ontvangen bericht, is ook de Oranje- Vrijstaat tot de Conventie van Genève voor de verbetering van het lot der gewonde krijgslieden bij de legers te velde van 22 Augustus 1864 toegetreden. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis vao belanghebbenden dat de heer jhr. F. E. S. Testa, consul der Nederlanden te Tripoli, aan zjjn departement voor belang hebbenden zal zgn te spreken op Donderdag 28 dezer, des namiddags van 12 tot 2 ure. De minister van financiën maakt bekend, dat op den 23*ten do/.er bij de betaalmeesters in kas wasf 2,302,021.8!) en dat op den/elfden dag door de Nederlandsehe Bank, ingevolge art. llJi's van h.tttr octrooi, aan 's lauds kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van-» 179,231.08 Blijkens een telegram van den gouverneur- generual van Ned.-Italië, van 24 dezer, wordt de gonvenieinentskoflie-oogst op Java voor dit jaar titans geraamd op 471,000 pikols, liet intercommunaal Rijksteleplioonverkeer gaat nog steeds zeer gebrekkig. Gisteren waren wederom drie intercommunale Rijkstelephoon- lijnen tusschen Amsterdam en Rotterdam ge stoord, waardoor verscheidene aanvragers één uur en soms langer op aansluiting moesten wachten, tenzij nten zicit de kosten van een dringend gesprek wilde veroorloven. In plaats van den heer A. H. van Thiel, hoofdinspecteur der teiegiaphie, is tot lid der oorlogs-telegraaf-commissie aangewezen de heer A. Kruijt, inspecteur der telegraphie in Alge- meenert Dienst. Binnenkort is een aanzienlijke promotie te wachten bij de ambtenaren in dienst van 's Rijks belastingen, omstreeks 70 commiezen der 2e, 3e en 4e klasse zullen bevorderd worden. Tot directeur der Nederlandsch-lndische Exploitatie-Maatschappij is gekozen de oud minister van financiën, mr. J. P. Sprenger van Eyk. De ambtenaren "ie en 2e klasse bij 's rijks belastingen A. M. Nederveen, A. W. de Bruijne en II. M. Vredenbregt te Rotterdam, zyn ge plaatst als chefs van dienst aan de suikerfabrie ken te Bergen op Zoom, Steenbergen eu Roosen daal de kommies 1ste kl. M. J. Brand wordt met '1 November verplaatst van Rotterdam naar 's-Gravenhage. OYERSCHIE, 28 October. Nadat het hoofdbestuur der sehippersvereeniging „Sclmttevaer" reeds vele malen, maar altijd te vergeefs, bij den gemeenteraad te Rotterdam heeft geadresseerd, om de Lage Brug alhier, die aan Rotterdam toebehoort, verhoogd of veranderd te krijgen, heeft het zich nu per adres gewend tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met het verzoek, dat deze hun invloed willen aan wenden, otn in den onhoudbaren toestand, waarin genoemde brug verkeert, verandering te brengen. UVERSCHIE, 25 October. Den politieagent L. van Aalsburg alhier mocht het, door gekleed te water te springen, gelukken, het 6jarig dochtertje van G. Huijs, dat in de sluis was gevallen en door den snellen stroom werd medegevoerd, van een anders wissen dood te redden en aan de ouders zonder letsel weer te geven. PERNIS, 26 October. Tot leden van het kiescol lege alhier zijn herbenoemd de heeren W. Noordzij, B. van Steenis, T. Schalekamp en Jb. Hoek. Bij Kon. besluit is aan Olaf Kloster vergunning verleend de geneeskunst uit te oefenen op Neder landsehe zeeschepen, met uitzondering van oorlogs vaartuigen, onder voorwaarde, dat hij de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der geneeskunst in Nederland stiptelijk nakome. Bij Kon. besluit is aan na te melden officieren bij rustende schutterijen, op hun verzoek, eervol ontslag verleend wegens verandering van woonplaats; in ZuidhüIIaad, 12 bat., aan L. W. Boogermaii als 2e luit; in Zeeland, 3e bat., aan mr. J. de Witt Hamer J.-Gz. als 2e luit.; en zijn bij de rustende schutte rijen benoemd: in Gelderland, 16e bat., tot kap. H. L. Heynen, thans le luit tot le luit. W. A. J. de Mentbon Bake, thans 2e luit.; tot 2e luit. A. H- van Lith; in Groningen, 4e bat., tot majoor-comman dant G. G. AI. Rottinghuis, thans kap.; in Drente, 2e bat., tot kap. H. de Lange, thans le luit.; tot le luit. H. Hadders -Jzn., thans 2e luit; tot 2e luit. A. Naber, thans schutter. Bij Kon. besluit is aan Jacques de Montinollin te Neuchatel (Zwitserl.) vergunning verleend de genees kunst uit te oefenen op Nederlandsehe zeeschepen, met uitzondering van oorlogsvaartuigen, onder voor waarde dat hij de wettelijke bepalingen omtrent de uitoefening der geneeskunst in Nederland stiptelijk nakome. Bij Kon. be»luit zijn benoemd: tot burgemeester van Utrecht, B. Reiger; tot idem van Hoogeveen, J. Pottinga Sz.tot idem van Dom melen. H. Bijnen, secretaris dier gemeente; tot bur gemeester van Made en Drimmelen. jhr. A R Ph. V. de Girard de Mieiet van Goehoorn en tot idem van Yriezenveen, J. C. Bouwmeester, secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit is aan mej. M. E. Bernhardt, geboren te Lerngo in Duitschland vergunning ver leend tot het geven van middelbaar en lager onder wijs hier te lande mits zij overigens aan de daartoe bij do wet gevorderde vereiiehten voldoe. Bij Kon. besluit is, met ingang 1 November 1897 benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burger school te Alkmaar, N. Kranenborg Jesse, thans leeraar aan de Rijks-hoogere burgerschool te Warffum, met toekenning van eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. Met ingang van 1 November worden de kom miezen le klasse by de rijksbelastingen J. S. van Oosten en A. F. Pallade, van deze gemeente naar Rotterdam verplaatst. De heer D. F. J. van Walsem Jr., ambte naar ter gemeente-secretarie alhier, is No. 1 geplaatst op de aanbeveling voor Secretaris der gemeente Wijk bij Duurstede. Gisteravond vergaderden de 'bewoners van gMariastraat, Kortlandstraat, Westfrankel. laan en daarop uitkomende buurten benevens liet gedeelte Nieuwe Hitven, liggende tusschen W.- irankelaiidsclie laan en Vlatirdiugerdijk. Beslo ten werd tot gemeensclmppeiyke versiering dier straten, waai toe een comité werd benoemd om de noodige voorbereidingen te bowoikslelli- gett en voorstellen aan den ui ge in een en ver gadering ter beslissing voor te leggen. Tot leden van het Comité werden benoemd de heeren L. A. C. Ingenhoes, president, IJ. J. Lamers, secretaris, 11. Koning, penningmeester, II. Kr enger, D. Lu roers, C. Bjjlo, J. (1 tinne weg, N. van der Sluis en J. A. van der Poel. Aan de bewoueis die niet ter vergadering w.tien, zal een circulaire met inteekenbiljet worden toegezonden, terwijl de overigen, staande de vergadering, hunne bijdragen hebben vast gesteld. Gisterenavond tusschen 6 en G'J uur ver moedelijk, is ingebroken in de woning van J. L. Philip, Maasstraat 7. De vrouw was thuis en bevond zicit in het ach ter vei trek. De dief moet zich toegang tot de woning verschaft hebben door middel van een vai.-che sleutel, waarna hij wederom met een vslsehen sleutel de lade eener kast tieeft geopend. Daaruit heeft hij ontvreemd een kartonnen doos bevattende een halsketting met gouden slot, benevens verschillende doosjes, bevattende een zilveren broche, zilveren oorknoppen, een gouden vrouwenring en een snoer koralen; voorts werd daarbij nog ontvreemd een porle- monnaie, bevattende 49 cents. Een busje met geld weid onaangeroerd gelaten. De politie doet onderzoek. BURGERLIJKE STAN D. Geboren 23 Oct. Jan Marius, zoon van L. ïluizer en C. Verboom, JYoorderlaan. 24 Oct.- Bermauus llendrikus Maria, zoon van F. P. Geul en A. M. Haarmann, 1koter s/raat. Maria Christina, dochter van K. L. Vrijenhoek en D. van der VIOs, Rotterdamsche dijk. Overleden 23 Oct. Leverilooze dochter van M. van Dijk en A. S. Mulder, Hoofdstraat. 25 Oct. Paulus Marrevee, oud 50 jaar, Singel. Zitting van Dinsdag 30 October 1897"snam. te 3 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Tegenwoordig zijn alle leden. De notulen der vergadering van 28 September j.l. worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen zijn de volgende stukken: Van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, Missive ten geleide hunner beschikking op de adres sen van E. Brummeiinan en A. C. A. Nolet, in zake hunne aanslagen in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1896/7. Idem, Missive de -mededeeiing bevattende dat het besluit van den Raad dd. 28 September j 1., betref fende den openbaren verkoop voor afbraak eener ledigstaande bouwvallige woning, alsmede om te rooien eenige om die woning staande iepenboomen hunne goedkeuring niet behoeft. Idem, Missive ten geleide van het door hen goed gekeurde raadsbesluit dd. 28 September j.l., tot het in gebruik geven aan het Rijk van eene ruimte in het gebouw der Koopmansbeurs tot uitbreiding van het telegraafkantoor en ter inrichting van een tele- phoonkantoor. Idem, Missive houdende mededeeiing dat op het hun ter goedkeuring toegezonden raadsbesluit van 28 Sept. j.l., tot onderhandschen verkoop van riet gewas, hunne goedkeuring niet wordt vereiseht. Idem, Missive ten geleide van het door hen goed gekeurde raadsbesluit dd. 28 September jl., tot onder- haudsehen aankoop van perceeien weiland in het Frankenland. Idem, Missive daarbij terugzendende voorzooveel noodig voorzien van hunne goedkeuring een exem plaar der bij raadsbesluit van 28 September jl. vast gestelde „Verordening regelende de verdeeling en bezoldiging der onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare scholen voor lager onderwijs alhier". Werdsn allen voor kennisgeving aangenomen. Van B. en \V., Memorie van antwoord op bet ver slag van het onderzoek der gemeente-begrooting voor 1898 in de afdeelingen uit den gemeenteraad; op den inhoud zal worden gelot wanneer de behandeling dier begrooting aan de orde zal zijn. Idem, Missive daarbij, naar aanleiding van het om advies in hunne handen gestelde adres van J. Rijkuiter c. s., allen tappers alhier, houdende verzoek om het sluitingsuur der tapperijen een uur later te bepalen, het voorstel bevattende om het sluitingsuur der tapperijen, thans op 11 uur des avonds vastgesteld, te bepalen op 12 uur; en in verband hiermede de betrekkelijke verordening van 30 Augustus 1892 (Gein. bl. no. 18) te wijzigen overeenkomstig de daarvan door hen overgelegde ontwerp-verordening. Idem, Missive ten geleide van een ontwerp-besluit tot heffing eener belasting voor het gebruik van de aan de gemeente behoorende terreinen der zooge naamde „Werf de Nijverheid", tot bet daarop neder- leggen ran koopmansgoederen, met ontwerp-verorde ning op de invordering dier belasting; en zulks ter vervanging van de bestaande heffing welke met lo Januari a. s. vervalt. Idem, Alissive hun prae-advies bevattende op het bezwaarschrift van J. A. M. Jansen tegen zijnen aanslag in de plaatselijke directe belasting, dienst 1897; werden ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. Idem, Procesverbaal der door hen op 2 October jl. gedane opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat alles door hen in orde bevonden is; aangenomen voor ken nisgeving. Van de Commissie voor de plaatselijke belastin gen, Verslag van de werking en uitkomsten der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1895,6; aangenomen voor kennisgeving. Van den schuttersraad der dd. schutterij alhier, missive daarbij ter goedkeuring inzendende de reke ning over 1896 en de begrooting voor 1898 dier schutterij om onderzoek en rapport in handen gesteld der Kiimneieéle Commissie, Van den heer .1. Luncij een schrijven, waarin hij bericht dut hij, om gezondheidsredenen, zijn ont slag neemt als curator. Dp voorstel van 11. cn \V. werd besloten (leze mededeeiing voor kennisgeving «uit te nemen en den heer Loueq, die sedert de oprichting vun het Gymnasium alhier de betrekking vun curator heeft bekleed, den dunk der vergadering te betuigen voor de vele en goede diensten door hem in dat tijdvak van ruim 18 jaren in die betrekking aan de gemeente bewezen, iApplaus). Van deu lieer J. A. Rutschv, stadsheelmeester alhier, adrei om hom nil II December a.s. wanneer hij den leeftijd van 72 jaren zal hebben bereikt alsnog voor een jaar in gemolde betrekking te willen coutiuueereu out ouderzoek cn rapport gesteld in handen van de Commissie voor het Burgerlijk Arm bestuur. Bezwaarschriften van II. AL Duimel, C. 8. Dijk- mans, J. Karreman, M. Tak, C. de Iloog. P. II. Keu- selftiw, 0. Jongman* K. Aluldcr, U. den Otter, J. Ruseier, F. G. Reine, E. Brummelmnn, dr. L. E. O. de Visser, L. Lugteuburg, \Y. J. J. Schuppers, J F. 8iebert, li. van dor Lely, H. Ris Hz., W. B. Oostrum eu O. A. A. van der Burg tegen hunnen aanslag iu de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1897/8; om ouderzoek en advies in handen gesteld der Commissie voor dc plaatselijke belasiingcn. Achtereenvolgens werden nu benoemd: tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs dc heer P. C. H. Jansen (met den benoemden stond op de aanbeveling dc heer J. Lechner C.Sz.); tot niet- ambtclijk lid en plaatsvervangend lid in (le commis sie van aanslag bedoeld bij art. 19 t; 1 en 2 der wet tot hcfling der belasting op bedrijfs- eu andere inkomsten wegens periodieke aftreding op 1 Januari a.s., de heeren A. van Buijsen en AV. A. J. Witt- kampf.) Deze benoeming moet, volgens do bovenge noemde wet, vóór 1 November a.s, plaats hebben, waarom zij nu aan de orde was gesteld.) Tot leeraar in oude talen aan het gymnasium de lieer dr. C. R. Vermaas te Delft (tijdelijk leeruur alhier) indiensttreding zoo spoedig mogelijkcn tot onderwijzer 3e klasse aan dc le openbare kostelooze school de heer A. M. Overling te Dreumel, eveneens om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden. Aan J. P. J. Brouwer te Zevenbergen werd op zijn verzoek om ontheffing op zijn aauslag in de plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1897 98, outheffing verleend wegens het verlaten der gemeente ten bedrage van f2.20. Op de bezwaren tegen hunneu aanslag iu de plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1897/98, van A. .J. Jause, M. Kerkhof cn P. Ver- bruggen werd besloten te berichten aan Janse, dat het kind waarvoor hij aftrek vraagt, geboren is m\ 1 Mei '97, zoodat dit niet kan woi deu verleend, aan Kerkhof dat hij wel drie kinderen heeft, doch daar van een boveu den leeftijd van 18 jaren, waarvoor geen aftrek wordt verleend, zoodat zijn aanslag juist is, en aan Verbruggen dat art. 14 der verordening niet toelaat hem ontheffing te verleenen. Het verzoek van de AVed. AL G. Lagerweij om vrijstelling der betaling van pi. dir. belasting, dienst 1897, voor het pand Lange Nieuwstraat no. 61 werd afgewezen als zijnde op grond der verordening regelen de de hefling der belasting niet voor inwilliging vatbaar. Het voorstel van B. en W. tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente-be grooting voor 1897 van een bedrag van f 1087.50 volgens het daarvan door hen overgelegde ontwerp besluit werd goedgekeurd, evenals de twee ontwerp besluiten tot het doen van af-en overschrijvingen op de gemeente-begrooting voor 1897 tot een bedrag van respectievelijk f1600.en f50. Op grond van art. 6S der Verordening op de brand weer werd eene gratificatie, ten bedrage van f 2.— voor ieder, aan G. Wagemaker, H. van Bellen, W. Mulder, E. Mcsritz, W. F. van der Beek en C. Brussé voor het blusschen van brand in de mouterij van den heer 4V. J. M. Nolet in den nacht van 7 op 8 Augustus j.l. Voorstel van B. en W. om het totaal bedrag der kosten, voortvloeiende uit de bnitenberinging van Schielands Hoogen Zeedijk ad f 0400 op den dienst 1S97 te brengen en in verband daarmede op de be grooting voor dat jaar de noodige af- en overschrij ving tot genoemd bedrag te doen, overeenkomstig het daarvan overgelegde ontwerp-besluit. Op de vraag van don heer Elzevier Dom antwoordt de voorzitter dat het bedrag van f 2400 als crcdiet was toegestaan door den Raadwerd hierna aangenomen zonder discussie. Burgemeester en-Wethouders werden gevolmach tigd om dit jaar, boven de door den Raad reeds toegestane som, een bedrag van f 4500.te besteden aan terreinophooging voor de werken aan de West zijde van de Voorhaven. De heer Et i e n s k e vraagt welken grond hierbij bedoeld is. De heer Visser antwoordt dat het de grond is tusschen het werk van de firma Van Deventer en den dam. De heer Dom vraagt hoe men denkt dien grond productief te maken. De heer V i s s er antwoordt dat dit op verschillende wijze kan geschieden naar de gelegenheid die zich zal presenteeren. De heer Klein voegt bierbij dat reeds dezen zomer heipalen daarop hadden kunnen geborgen worden. Voorstel van Burgemeester en AVethouders om het crediet van f 14000.toegestaan voor den strekdam ten westen vau het AAresterharenhoofd, welke thans in aanleg is, te verhoogen met f 2000. Op een vraag van den beer Dom antwoordt de heer Visser dat dergelijke verschuivingen niet knn- ncn worden voorzien, daar het veroorzaakt wordt door den toestand van den grond. Geen zekerheid bestaat dat dit niet weder zal gebeuren. De strekdam door het rijk gelegd, is eveneen3 verschoven. Het voorstel wordt daarna aangenomen zonder stemming. Het ontwerp-besluit tot heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting met ontwerp-ver ordening op de invordering. Het blijkt dat de Raad een vermindering van opcenten kan aanbrengen wanneer zij wil. Het geldt nu de goedkeuring van Ged. Staten op de 50 opcenten te verkrijgen. De heer Dom zou gaarne een hooger bedrag nu vastgesteld zien, maar acht het overbodig een voorstel in dien geest te doen. Het voorstel wordt aangehouden totdat de post „opcenten" op de begrooting aan de orde zal zijn. Thans kwam in behandeling het voorstel van B. on W. om den reinigingsdienst voortaan voor eigen rekening te exploiteeren met de daarmede verband houdende voorstellen. (Zie onze nrs. van Zondag en Dinsdag jl.)

Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 2