Uit de Staatscourant. STADSNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Ned. Herv, Kerk. Beioepen: te Harlingen, D. Visser, te Leerdam. VLAAKDINGEN. Staten-Generaal. Laatste Nieuws. Gemengd Nieuws. Het vertrek van H. M. zal plaats hebben tusscken half zeven en zeven uur de juis te tijd is nog niet te bepalen. In verband met deze mededeelingen, die zonder twijfel de goedkeuring van den raad zullen verwerven, meen ik, met het oog op de te maken aanzienlijke kosten, zeer zeker in den geest van den "aad èn van de geheele burgerij te spreken, wanneer ik zeg dat het aller wensch is de geliefde jonge Koningin bij haar eerste bezoek na haar troonsbestij- ging aan de tweede koopstad des rijks, op de ineest waardige wijze te ontvangen. Met goedkeuring van voormelde bijzonderheden zou het burgemeester en. wethouders aange naam zijn indien de raad hen vrijliet de noodige uitgaven namens de gemeente te doen. (Y o e j u i c h i n g.) Zij vragen dat met te meer vrijmoedigheid, omdat het tweede bezoek van H. M. in September niet dat officieele karakter zal dragen. H. M. wenscbt dan meer de havenwerken van Rot terdam en wat daarmede in verband staat te bezichtigen, en H. M. wenscht daaraan geen officieel karakter gegeven te zien. Daardoor zullen dan ook dio groote kosten niet gemaakt boboeven te worden. Uit do toejuiching van den raad blijkt dat B. en W. gemachtigd zijn de noodige uitgaven te doen. Bij de uitnoodiging, namens den raad aan de jonge Koningin gedaan, hebben. B. en W. zeker ook in den geest van den raad gehandeld door gelijke uitnoodiging tevens te zenden aan H. M. de Koningin-Moeder. (Toejuiching.) houdt echter de aandacht op deze zaak ge vestigd. In de middagvergadering hadden lange besprekingen plaats over de inrichting der Tehuizen enz. Tot hoofdbestuurders wer den herkozen ar. J. Hooft Graafland graaf Van Limburg Stirum. en Te VGravenhage is, 50 jaar oud, over leden de heer E J. Roukens, gep. hoofdof ficier der cavalerie Ned.-lnd. leger, ridder der Militaire Willemsorde 4e kl., laatstelijk inüiüecominissaris in het 2e district van Z.-Holland. Den 7en Mei heeft te Utrecht plaats de jaailijksche aigemeene vergadering \an de Broedei schap van commiezen der posterijen. De heeren C. J. Beelenkamp te Nijmegen, P. T. Du Rieu te Rottet dam en W. Huisman Jr. te Aimeloo zullen voordrachten houden over verschillende onderwerpen op het vak betrekking hebbende. Ned. Vrouwenbond ter internationale ontwapening. Met een hartelijk welkomstwoord opende mevrouw B. Waszklewiczvan Scliilfgaar- de de gisteren te 's-Gravenhage gehouden aigemeene vergadering van den. Ned. Vrou wenbond ter Internationale Ontwapening. Uit het door de secretaresse uitgebracht verslag bleek, dat het ledental van den Bond steeds toeneemt en thans tot ruim 1200 is gestegen. Daarna deed de presidente eenige mede- deelingen omtrent de samenstelling der co- mité's voor het manifest aan den Czaar en hun werking en constateerde met voldoe ning dat zeer gunstige resultaten door bijna het geheele land zijn verkregen. Geprotesteerd werd tegen enkele door het bestuur geuomen maatregelen zonder dat de leden daarin gekend zijn. In het huis houdelijk reglement zullen bepalingen wor den opgenomen om daaraan tegemoet te komen. Door mevrouw Rutgers werd daarna een zeer uitvoerige memorie van grieven voor gelezen tegen hen die den oorlog nog dur ven verdedigen en tegen de woorden van het vredesmanifest dat tot het Nederland- sehe volk is genekt. Zij bepleitte algeheele ontwapening. Door een afgevaardigde van den Neder- landschen Kinderbond, zich bij de vorige spreekster aansluitende, werd medegedeeld dat de Nederl. Kinderbond niet langer ad- haesie kan schenken aan de wijze waarop de bond zijn taak opvat. Ook hij wenscht radicaler optreden. Ook mevrouw Versluijs, die aanvankelijk zeer veel sympathie had voor den Vrouwen bond ter Internationale Ontwapening, ver klaarde zich aanmerkelijk bekoeld. Zij was niet zoo opgewonden geweest door het ma nifest van den Czaar, en verklaarde dat zi j zeer weinig waarde hechtte aan die hand- teekeningen onder het adres aan den kei zer van Rusland. Naar de meening van spreekster had men zich streng moeten hou den aan het principe van algeheele ontwa pening en afschaffing van den oorlog. Door de secretaresse werd betwist dat er van eenige transactie sprake is. De Bond streeft naar hetgeen door de vorige spreek sters werd verdedigd. Mevrouw Rutgers bracht gaarne hulde aan het bestuur en ook aan den Czaar, al betreurt zij hetgeen is voorgevallen na do vredes boodschap. Namens den Bond zal een eenvoudig adres van dankbetuiging voor het- nobele initiatief, door Z. M. genomen, gezonden worden. Besloten werd het voorloopig bestuur te handhaven tot een in het najaar te houden aigemeene vergadering. Na benoeming eeuer commissie tot het opstellen van het huishoudelijk reglement werd besloten m plaatsen, waar het leden tal dit vereisckt, afdeelingen op te richten. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid en voorz. van het college van legenten over het huis van bewaiing te Helder jlir. mr. W. H. Hoeufft, kantonrechter aldaar. Bij Kon. besluit is aan W. S. Kijlstia op zijn daartoe gedaan verzoek met 1 Juli a.s eerv, ontslag verleend als notaris te Harlingen, Bij Kon. besluit zijn benoemd tot burge meesters van Steenbergen J. J. van Loon van Oudorp G. Bos Wz.van Beek en Donk jhr. J. O. De Jong van Beek en Donkvan Lienden J. A. Verburgh, secr. dier gem. van Groenloo G. N. De With van Neede H, C. Van de Graaflj secr. dier gem.van Kuinre en van Blankenham W. H. De Chal- inot, secr. dier gem. Bij Kon. besluit is benoemd tot onder wijzer aan de Rijkskweekschool voor onder- wijzets te Middelburg A. Bioers, te Leeuwar den. By Kon. besluit is met 1 Mei bij 's Rijks archief in Friesland benoemd tot adjunct- commies dr. M. Schoengen, te Zwolle. Bij Kon. besluit is aan J. J. H, Pickarlz, eb, te FlossJoif, Duitschlnnd, en A. Wal/, geb. te Nieder-Oim, Duitschlund, vergunning veileend tot het geven van hooger ondei wijs aan een b'yzondeie school van hooger onder wijs, gymnasium, genaamd «Collegium Josephinutn", te Vaalst. Bij Kon, besluit is met 1 Juni a.s. benoemd tot directeur van het postkantoor te Onder- dendam L. C. W, Ten Brummeler, thans directeur van het post- en telephoonkantoor te Tessel. Bjj Kon. besluit is met 16 Mei benoemd tot adj.-inspectrice van den arbeid mej. A. A Nuvsink, apotheker, te Zutphen. Bij Kon. besluit zijn bij het leger in Ned.- Indiê benoemd: tot gen.-maj. der inf. de kol van dat wapen H. C. P. De Bruyn. en tot gen.-maj, der art. de kol. chef van het wapefi W. Boetje. Bij Kon. besluit is de met verlof in Eutopa aanwezige le luit.-kwartm. van liet leger in Ned.-Indië E. F. T. M. Bovens ter zake van zielsziekte met 1 Juli a.s. eet vol uit den mil. dienst ontslagen met toekenning pensioen. De heer J. Frost is op zijn vei zoek eervol ontslagen uit zijn betrekking van vice consul der Nederlanden te Rabat. De waarneming van het vice-consuiaat is opgedragen aan den iieer H. Toennier. De heer O. Pereira de Solva, ingevolge Kon. machtiging benoemd tot vice-consul voor Fayal en Pico, is in di« hoedanigheid door de Portugeesclie Regeering eikend van Bij Kon. besluit is jhr. mr. J. J. Ruchusseri, adj. comm. aan bet Ministerie van Buiten!. Zaken, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tjjdens de bijeenkomst van de vredes-con- ferentie worden te 's-Gravenhage vertegen woordigers van eenige groote buiteulandsche dagbladen en nieuws-agentschappen, o.n. van sHavas" en de «Times", verwacht. Men meldt uit den Haag aan «De Tijd". Van de op het voetspoor der Belgische bladen ook door de Nederlandsclie pers ver melde verplaatsing naar Brussel van mgr. Tarnassi, die dan als internuntius bij het Nedeilandsche Hol vervangen zou worden door den auditeur der Parijsclie nuntiatuur, is te dezer stede niets bekend. Men lisd ons verzocht om omtrent de lner pas opgerichte liberale kiesvereemging geen bijzonderheden mede te deelen. Nu echter de „Telegraaf" iets uit do statuten vertelt, zien wij geen reden meer om onzer zijds langer het stilzwijgen te bewaren. Het doel der Vereemging dat in art. 1 der statuten is omschreven, is: lo. het stellen van eandidaten voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad; 2o. het stellen en, des noodig door samen werking en in overleg met andere kiesver- eenigingen, het bevorderen van candidatu- ren voor het lidmaatschap der Tweede Ka nier cn der Prov. Staten. Zij vraagt tevens van haar leden trouw aan het Oranjehuis en medewerking waar het do eldt. bevordering der vrijzinnig constitu tioneel beginselen Men deelt aan het «Dagblad" mede, dat de heer A. A. vao Pelt Lechner, burgemees ter der gemeente Zevenhuizen, tegen 1 Aug. a.s. ontslag uit die betrekking zal vragen. Te Utrecht had de 24e alg. vergadering plaats van den Ned. Mil. Bond onder presi dium van baron Schimmelpenninck, Uit de verslagen van den secretaris, den heer Roo seboom, en van den penningmeester, generaal Van Mai le bleek dat de Bond zich nu in loene- menden bloei en belangstelling mag verheu gen. De ontvangsten bedroegen f 9227, batig saldo f427. Van de 38 garnizoensplaatsen hebben 24 een «Tehuis" van den Bond. Het aantal leden en begunstigers en de ontvangsten op alle posten stegen. Verwor pen werd een nader voorstel tot regeling der pensioenen van de huisvaders. Het bestuur Men schrijft van hier aan het „Hbl." Gisteren heeft hier een gemeenteraadsver kiezing plaats gehad in de vacature van den (liberalen) heer Prins, die naar elders ver trokken is. De katholieke candidaab, de heer Blaisse, kreeg 283 stemmen, de candi- daat der kiesvereeingmg „Schiedam", mees terknecht bij den voorzitter dezer kiesver eemging, de heer Snel, 66 stemmen, de can- didaat der anti-revolutiomiairen 37 stem men en de candidaat der (sociaal-democra tische) arbeiderspartij 28 stemmen. Nu was het district I, waarin de verkiezing plaats had, wel een goed distriet voor de katholie ken, maar slechts weinigen vermoedden, dat de eandidaten der radicalen en sociaal- decmocraten het zóó zouden afleggen. Schr. dezes behoorde tot die weinigen, omdat hij weet, dat de ultra-partijen hier nagenoeg geen aanhangers tellen, terwijl zij toch door de laksheid van de liberalen, die zelfs op het oogenblik geen kiesvereeniging meer hebben, het hooge woord voeren. Maandag avond was zelfs van den kant der sociaal democraten een meeting gehouden, waarin de candidaat en zijn partijgenooten Hels- dingen en Kuykhof optraden en dat alles voor 28 stemmen van de 700. Daar de liberalen geen candidaat gesteld hadden, hebben nog verscheidenen van hen op den candidaat van „Schiedam" gestemd, zoo is deze tot het kapitale stemmencijfer van 66 gekomen. De verhouding in den Gemeen teraad is thans 10 liberalen, 1 radicaal (die echter als liberaal gekozen is) en 10 anti liberalen daar dezen zomer zes liberalen en slechts één anti-liberaal aftreden en nu reeds 2 liberalen verklaard hebben niet meer in aanmerking te willen komen, lijdt het haast geen twijfel, dat de anti-liberalen voor het eerst sedert deze gemeentewet be staat, de meerderheid m den Raad zullen krijgen, dank zij hun eigen aaneengesloten kracht, maar vooral dank der verdeeldheid en laksheid der liberalen; hun ondergang hebben deze in de allereerste plaats aan zichzelf te wijten. Omtrent den diefstal bij de Nederiandsche Bank alhier en de daders daarian is nog niets naders mede te deelen. De een is voorloopig arrest, de ander wandelt nog op vrije voeten en schijnt nog viijwel onbekend Omtrent de door Musis Sacrum uitge schreven kegelmateh kunnen wij thans mede- deelen dat de uitnoodiging tot deelname reeds door 4 steden is aangenomen, nl. Haarlem, den Haag, Rotterdam en Dordrecht. Van Amsterdam is nog geen bericht ontvangen, hoewei het te verwachten is dat ook die stad wel zal deelnemen aan die match. Voor de winnende stad worden 15 zilveren medailles beschikbaar gesteld, zoodat voor eiken mede speler van die stad een medaille disponibel zal zijn. Aan de andere steden zal elk één medaille worden uitgereikt ter herinnering aan de match aan dengene die de hoogste serie bij het werpen heeft gemaakt. Omtrent de regeling van de match die op 14 Mei zal gehouden worden kunnen wij ■eeds nu mededeelen dat de loting zal j laats hebben te lO'/a uur en de match zal aanvan gen te 11 uur. De match zal plaats hebben op de smalle plank, terwijl tegelijkertijd op de breede plank een pei soneele wedstrijd zal aanvangen die in één dag zal zijn afgeloopen. Ook hiervoor worden medailles beschikbaar gesteld. Na afloop van de match zal op de smalle plank nog een wedstrijd op de vrije baan plaats hebben, waarbij zilveien couverts wor den uitgeloofd. De behaalde prijzen zullen des avonds aan de overwinnaars worden uit gereikt. Bij het passeeren door een uitgaande zee stoomboot van onze havens onstonri gislei en- avond te 8.10 uur zulk een zuiging dat van het rynschip Thoi b e c k e, schipper II. van Halderen, liggende in het haventje bij den watertoren, een staaldraad en bolders bia- ken, terwijl het voorts met de boegspriet tusschen palen beklemd raakte waardoor ook de boegspriet afknapte. Lijst van blieven geadresseerd aan onbe kenden over de le helft der maand April 1. 2; 3. 4. 5. 1. 2. 3. J. v. d. Pol, J. v. d. Soinme, C. D. Velte, Wed. G. Schuring, L. Mineur, Briefkaarten. J. Mulder, 's-Hage. M. Leeman, Rotterdam. L. v. Bellen, Delftshaven. Eindhoven. Utrecht, onbekend. Hedenmorgen werden aan de vischmarkt aangevoerd 5 partijen schol, tong, rog en grietdo prijzen waren voor schol van 0 35 tot 2.824, tong van 1.50 tot 3.474, rog van ƒ0 474 tot 1.07J, griet ƒ2.20; alles per koop, Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 28 April. Notaris: W. J. A. Roldanus. Een winkel-en woonhuis met afzonderlijke bovenwoning, open grond of tuin en erve. aan de Kreupelstraat nr. 32, gioot 154 cA, f 2780. Een woonhuis met tuin, open grond en erve, aan den Oostsingelnr.45,groot248cA,f'1900. BURGERLIJKESTAND. Ondertrouwd 27 April. P. M. Verka 'e, 22 jaar, en C. Verkade. 20 jaar. B. Versteeg, 21 jaar, en H. de Koome, 19 jaar. G. J. A, Mulder, 39 jaar, en A, M. van SehQndel, 29 jaar. (Geboren 25 April. Alida, dochter van A. J. Bailijns en G. van Munster, Buitenhavenweg. 26 April. Elisabeth Johanna, dochter van G. Plomp en E, Visser, Villastraat. Frederik Hendrik, zoon van F. fl. Westen- borg en E. van den Bor, Oosterstraat. 27 April. Adiiana, dochter van H. van Tilboig en J. Oosterman, Hoofdstraat. Johannes, zoon van J. van der Kiaan en M. van der Lely, Leliestraat. 28 April. Theodora Johanna Maria, dochter van P. van der Burgh en J, M. Ostkamp, Broersveld. Cornells, zoon van G. J. van Oers en W. M. Leupens, Botterdamsche dijk. ververs plaats genomen hadden, dit vanr- tuig van den wol voortgetrokkenéén der opvareuden, A. Wanders, rnoe-t met een haakje de schuit van den kaut houden. On- gelukkei wijze schoot het haakje uit, zoodat Wanders in het water viel en oogenblikke- lijk in de diepte veidween. Verboon. die direct op de schouw sprong, kon gelukkig de hand van den drenkeling grijpen en bracht hem spoedig op het droge. BURG ERLIJKE ST A N D. Ondertrouwd 27 April. Anj van der Windt enLeuntje Lekkerkerk, Karei Weiland en Neeltje van Loon. Hermen de Zeeuw en Adriaantje Groenendijk. Johannes Sloot en Tiijntje van den Berg. (Geboren 26 April. Bernard us Laurentius, zoon van F. M. van Rootjen en M.Vermeulen, Broekweg. 27 April. Johannes, zoon van P. Voorburg en M. Maasland, Havenstraat. Overleden 27 April Jacobus Ball, oud 67 jaren, wedr. van C. W. Wiessner, Vleersteeg. 28 April. Arendje van Oudenaarden, oud 20 dagen, Achterstraat. terwijl reeds 20 jaren door de brandweer bij voorkomende gelegenheden alle zeven dee len gebruikt worden. Mocht dit niet het geval zijn, dan zou te Rotterdam geen reddingsmiddel aanwezig zijn om in levensgevaar verkeerende perso' nen van een derde verdieping te redden. Brand te Amsterdam. Onze correspondent te Amsterdam meldt De bekende tooneelschrijver Heimann Sudermann heeft longontsteking gehad en is verpleegd in een Berlijnsch ziekenhuis, waar hij thans belerende is. De liedjesdichter De Cormel is te Parijs in den ouderdom van 53 jaar overleden. Hij heeft meer dan 7000 liedjes geschreven. Be kend zijn „En revenant de la r'vue" en ,Père la Victoire". Hij laat een vermogen na van meer dan 700,000 francs. Bedankt: voor Arnemuiden, dooi G. Tjalma, te Veen. Herst. Evang. Lutii Kerk. Bedankt: voor Harlingen, door K. P. C. Gramberg, te Hailingen. Geref. Kerken. Tweetal: te Westeilee, F. 11. Boeisrrm, cand, te Kampen en A. van Dijk, cand. te Nipuwerkeik a/d. IJsel. Beroepen: te We=teilee, F. H. Boeisma, cand. te Kampen. Aangezien den directeur der belastingen te Rotterdam gebleken is. dat de lokaien van de Christelijke Jongelingsvereeniging «Liefde en Vrede" en die van de Jongelings vereeniging «Soli Deo Gloria" alhier niet alleen voor haar eigen werkzaamheden wei den gebezigd, maar tevens aan derden wor den verhuurd, zijn die lokalen afgevoerd van de ljjst der instellingen, waarvoor vrijdom wordt genoten van personeele belasting. Van 1 Mei af zyn aan de stations van de iyn Hoek-van-Holland ook kaartjes verkrijg baar voor Gouda, Utrecht en verdere tns- schengelegen plaatsen. Tot nu toe was dit niet het geval. 'Gisterenmiddag tusschen 12 en 12Vs uur ontstond er op den Afrol alhier een oploopje door een verwoed gevecht tusschen vader en uitwonende zoon, die sedert geruimen t(jd in een minder rooskleurige verstandhouding leven. De vader, een mau van 78 jaar, had ongetwijfeld liet onderspit moeten delven, zoo niet de heer D. H. aldaar den zoon tot andere gedachten had gebiacht en hem mede naar zijn weikplaats had genomen. Gisterenavond omstreeks 5 uur werd door J. Verboon bij het verhalen van een platte schouw in de Haven alhier, waarop twee Hooger Onderwijs. Amsterdam. Aan de Universiteit te Amstoi- dam is heden bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschriftBijdrage tot de veiklanng der Zwavel-waterstof-vorming in het Amsterdainsche Grachtwater, de heer C. S. Stokvis, arts, geb. te Amsterdam. Candidaats-examen in de rechten door P. G. van Tienhoven. Naar «Het N. v. d. D." uit goede bton verneemt, bestaat bij de Regeering het voor nemen het leerplan der gymnasièn eet lang eenigszina te wijzigen. Het voornaamste in deze wijziging zou zijn de beteie opleiding van aanstaande geneeskundigen, die in de hoogste klassen minder Latijn en Gneksch zouden krijgen, doch daarentegen veel meer natuurlijke historie, schei- en natuui kunde. Ook in de wiskunde zou voor heu (g»lijk ook voor de aaustaaude juristen) eene ver eenvoudiging plaats hebben. De tot nu toe door niemand ooit begrepen vrijstelling van de medici van de vaderlandsche geschiedenis zou ophouden. Voor de juristen zou weinig verandering noodig zijn. Evenals het leerplan en in aan sluiting daaiaan zou ook het piograrnma vau het eindexamen gewijzigd worden natuurlijke historie, schei- en natuui kunde, zouden examen-vakken voor de medici wor den, gelijk ook de vaderlandsche geschiedenis; de Latijnsche thema zou voor de juristen afgeschaft en het examen in Latijn en Gneksch van de medici eenigszïns vereenvoudigd wor den. Bovendien zou tot bepaling van den uitslag van een examen niet meer noodig zijn, zooals tot nu toe, dat een jurist in Latijn en Grieksch en era medicus in de wiskunde en in eene der beide oude talen het piaedicaat 3 verworven had. Middelbaar Onderwijs. De heer J. C. F. Prikken, sedert 27 Juli 1871, leeraar in Wiskunde-, Handels- en Staatswetenschappen aan de inrichtingen voor middelbaar onderwijs te Amersfoort, heeft tegen 1 September ontslag gevraagd uit die betrokking. ons Hedenochtend omstreeks 7 uur is op de tweede verdieping van een huis in de Wey- fenbaehstraat een binnenbrand ontstaan waarbij de bewoner, de 68-jarige heer AL van Daalen, op onverklaarbare wijze om het leven is gekomen. De treurige zaak moet zich aldus hebben voorgedaan. De echtgenoot van den heer Van Daa len was een dag of tien geleden gestorven, en door een pleegzuster behandeld, welke nog bij den heer v. D. vertoefde, daar hij zelf zich ook ongesteld gevoelde. De pleegzuster, tegen 7 uur wakker wordende, bemerkte rook in haar slaapkamer op de 3e verdieping, en naar beneden gaande, ontwaarde zij steeds meer rook. De deuren van de tweede verdieping waren echter alle gesloten, zoodat zij zich op straat begaf en een agent van politie te hulp nep. Deze deed de deuren met geweld open en in de keuken komende, vonden zij daar den heer v. Daalen verbrand op den grond uitge strekt. De brandweer was spoedig aanwezig en blu elite spoedig en gemakkelijk den brand, welke in do aleoof of slaapkamer moest zijn ontstaan. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de heer v. D. door on voorzichtigheid den brand veroorzaakte, en dien zelf willende blusschen, zich naar de keuken begaf om water te halen. Daar zijn kleederen door de vlammen waren aange tast, schijnt hij niet bij machte geweest te zijn liet blusschingswerk te voltooien en werd hij het slachtoffer van eigen onvoor zichtigheid. Hen Meesters-feestdag voor eigen rekening. Heden is er ten stadhuize verkiezing voor de Kamer van Arbeid voor voedings- en genotmiddelen, waarvoor de koffie-ver- lezeressen stemgerechtigd zijn, voor de uit oefening van welk recht haar 2 uren moet worden toegestaan. Een patroon van zulk een verlezerij aan de Realengracht had zijn „meisjes" ten ge tale van ongeveer 300 aangezegd, dat als zij stemmen gingen, zij dan den ganschen dag maar „vrij-af" moesten nemen. Van deze gedwongen vrijheid maakten de zgn. koffie- piksters gebruik om de kermis op de ver schillende punten der stad als Amstelveld en Jonas-Daniëu-Meyerplein te bezoeken. Van het plan om dit gemeenschappelijk te doen, moesten zij op last der politie afzien, zoodat dit in groepjes gebeurde. De patroon moet niet voornemens zijn deze feestdag als werkdag te beschouwen, zoodat de meisjes nu wel ontevreden zijn. Hen leelijke hoek. Men meldt ons uit Amsterdam Naar wij vernemen zijn de 3 perceelen en de twee open terreinen, door afbraak van bouwvallige huizen verkregen, en gele gen aan. het Rembrandtplem, tusschen liet onlangs alhier opgetrokken groote café „de Kroon" en „het Gouden Hoofd", uit de hand verkocht aan de Deli-Bier-Brouwerij- Maatschappij voor 145,000. 't Ligt voor de hand dat ook op dit uitgestrekte terrein een café zal verrijzen. TWEEDE KAMER Zitting van Vrijdag 28 April. (Per telegraaf.) De heer Kuyper krijgt zonder debat verlof om Dtnsdag a.s. na de pauze eener inter pellatie over de uittioodigiugen tot de vredes conferentie. Tegen Dinsdag zijn verschillende ontwei pen aan de orde gesteld, o.a. die betreffende de stoomtram-verbinding vau de Zuidhollandsche eilanden en van Wnlsooiden, en de motie- Tioeistra (algemeen stemrecht). te liet ongeluk met de reddingsladdjr Botterdam. *De verschillende rapporten in zake het ongeluk met den reddingsladder aan het klimhuis te Rotterdam waarbij een der le den van de onderlinge Brandweerclub het leven verloor, zijn verschenen. B. en W. ont houden zich van een oordeel zoolang het justitieel onderzoek hangende is. De direc tie der gemeentewerken zegt dat de bewus te ladder, een zoogenaamde Engelsche lad der, deugdelijk is, doch het gebruik van an dere laddertoestellen hare instemming ver dient. Een nieuwe wagenladder van rijwiel materiaal is hij wijze van proef reeds in den maak. Voorts verklaart de directie dat het reddingswezen haar volle belangstelling gaande houdt. Het rapport van het bestuur der Brand weerclub geeft de ware toedracht weer ven het ongeluk en zegt dat de betreffende op zichter gewaarschuwd was dat de reddings- laddex kraakte, maar na onderzoek ver klaard heeft dat zij bruikbaar was. Het ver wijt door sommige gemeente-ambtenaren aan de Brandweerclub gemaakt dat het ze vende deel niet gebruikt mocht worden, wordt op goede gronden door het bestuur weersproken, wijl in geen enkel brandweer reglement of instructie daarvan sprake is, De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben gekozen tot rapporteurs omtrent het aangevraagd crediet van 75000 ter ont vangst van de ontwapeningsconferentie de heeren Van Dcinse, Van Bylandi (Apel doorn), Fokker, De Beaufort en Kolkman. Naar wij vernemen hebben heden bij het onderzoek van het wetsontwerp betreffende het erediet voor de vredesconferentie in de afdeelingen de katholieke leden der Tweede Kamer een coleetieve nota overgelegd, waar in geprotesteerd wordt tegen het met uit- noodigen van den Paus en de Zuid-Afri- kaansche Republiek. Aan het gastmaal in het „Hotel den Ouden Doelen" te 's-Gravenhage ter gele genheid van de bekrachtiging van het trac- taat betreffende het privaatrecht hebben gisteravond behalve de vertegenwoordigers van de toegetreden staten o. a. ook deel genomen de vice-president van den Raad van State; de Minister van Financiën; de commissaris der Koningin in Noord-Hol land; de oud-Minister van Buitenlandsche Zaken jhr. Roëll; de Minister van Justi tie de Minister van Staat baron Mackay het lid van den Raad van State nir. de Ne- rée van Babbericli; leden van de Staten- Generaal enz. Men seint ons uit Amsterdam Den directeur van het postkantoor alhier, den heer Van der Upwicli, die met I Mei gepensionneerd wordt, werdt door de amb tenaren van het postkantoor een zilveren theeservies als aandenken aangeboden. De beer Van der Upwich zal zich te 's-Graven hage metterwoon vestigen. Men seint ons uit Amsterdam: In een buitengewone aigemeene vergade ring van aandeelhouders in het Poolsche Koffiehuis te Amsterdam is besloten tot den aankoo van het café en hotel Suisse

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2