538te Jaargang. Woensdag 3 Mei 1899. No. 9924. Eerste Blad. De famiile Hilbers. BUITENLAND. - - a - BINNENLAND. schie:aiv:;ci e cc i m it Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor S c h i e d a rn en V 1 a a r d i n g e 11 11. 1.25. Franco per post 11. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingeu 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. Mwrai Prijs der Adverten tiün: Van 17 regels 11. 0.90iedere regel meer 121S cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeeüge voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde hleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon 3¥o. 123. Algemeen ovet zlclii, SCHIEDAM, 2 Mei 1899. Vandaag komen de Kamers in Frankrijk bijeen. Men mag er benieuwd naar zijn hoe de stemming onder de vertegenwoordigers der natie is na de onthullingen der „Figa ro". Zal er nu nog een meerderheid te vin den zijn in de Kamer die door dik en dun gaat met een regeering, welke van herzie ning niet, of niet dan gedwongen, wil we ten! De „Gazette des Tribunaux", die door gaat voor het orgaan van het Hof van Cas satie, wil al dadelijk naar aanleiding dier onthullingen de Kamers aan het werk zet ten. Het blad wijst er op hoe die onthullin gen de onhoudbaarheid hebben aangetoond van het verbod tot ontijdige openbaarma king van straf processtukken, dat is neer gelegd in art. 38 der wet van 1881, cn het spreekt de hoop uit- dat de schrapping van dat artikel, zoodra het Parlement bijeen is, zal gevraagd worden. In de „Aurore" constateert Clémenceau, mede op grond der publicaties van de „Fi garo" en de daardoor uitgelokte polemie ken, dat de volgende stukken aan liet dos sier van het Hof van Cassatie ontbreken, en hij verlangt dat de eerste-voorzitter Ma- zeau al het mogelijke zal doen om zich die te verschaffenlo. het rapport van kapi tein Lebrun-Renault aan generaal Billot, minister van oorlog2o. de voor Dreyfus gunstige rapporten der prefectuur van po- jren litie, opgemaakt in 1894 en sinds verdwe nen; 3o, de geheime acte van beschuldi ging van Du Paty de Clam om de rechters in raadkamer te overtuigen4o. het rap port over het geheime dossier opgemaakt door generaal Gonse en Billot's schoonzoon Wattine; 5o. het stuk dat een ambtenaar Ic Guyana heeft opgezonden aan den minis ter van koloniën Lebon, waarvan het be staan is openbaar gemaakt door den heer Gacliet, lid van den oppersten kolonialen raad. Een eigenaardige meening over hetgeen de regeering te doen staat, verkondigt ge neraal Gallifet in een brief aan het „Jour- na! des Débats". Hij vindt dat er al genoeg onschuldige of schuldige slachtoffers ziin Dreyfus is op liet Duivelseiland, Picquart wordt vervolgd, Esterhazy is op de vluelit, Henry is dood, Du Paty de Clam wordt niet een krijgsraad bedreigd. Maar de vij anden van het leger willen dat alle officie ren die meer of minder in de Zaak betrok ken zijn, aan hun haat worden overgeleverd. Hij acht het evenwel wijzer te zwijgen en niet voort te gaan met onophoudelijk offi cieren te beschuldigen, die toch geen en kele rechtbank zal vervolgenhet leger kent henhet zal aannemen dat zij zich hebben kunnen vergissen, maar het weet dat zij mannen van eer, niet in staat tot een slechte daad, zijn. Daarom raadt hij de regeering af te zien van de aan de kiezers beloofde bestraffing. DOOK E. VELY. 6) Fransje verlaat den tramwagen voor hij aan liet eindpunt is gekomen. Twee heeren die buitenop staan, kijken de slanke, ele gante gestalte na, die zich vlug over den rijweg verwijdert. Nog eens speelt het licht eener gaslantaarn om haar heen; dan is zij verdwenen en de wagen rolt verder. Zij heeft nog een klein eindje te loopen. Het gebeurt zelden dat zij al om dezen tijd thuis komt. Meestal moet zij over den tijd doorwerken men rekent daar al op met het avondeten. Maar ditmaal komt zij bo vendien niet met een volkomen vrij gewe ten thuis. Daar is haar huisnummer; zij trekt aan de bel cn wordt binnen gelaten. Zij gaat een breede gang door, die met zwarte en witte steenen is geplaveid en met bonte platen langs de wanden versierd, opent de zware deur naar het binnenplein, hijkt niet omhoog, maar slaat meteen den weg in naar den rechter zijvleugel. Ook het achterhuis vertoont zekere weelde, loopers °p de trappen, vensters van gekleurd glas, vriendelijke kapjes om de gaslichten, nette bordjes op de deuren er wonen hier la gere ambtenaren en onderwijzers. Op de derde verdieping schelt zijA. Hilbers. Iïet duurt een heele poos; dan komt een zachte, behoedzame stap naar de deur too. „Hansjezegt zij. „O, ben jij er al, •kransje!" klinkt het van binnen terug en dan rammelt de ketting en gaat de deur open. „Jij al?" Gemakkelijk is generaal Gallifet's metho de van in-den-doofpot-duwen zeker. Of zij ook de beste is, willen wij onbeantwoord la ten. Het valt moeilijk aau de goede trouw van vele in de Zaak betrokken officieren te geiooven. Bovendien wei-pt Du Paty de Clam alle schuld op zijn superieuren. Van den bereidwiliigen vriend die het reeds meer voor hem heeft opgenomen, verneemt de „Aurcre" dat Du Paty, toen hij uit Ita lië terugkeerde, overtuigd was van de nood zakelijkheid der revisie. Hij had dit ook ge zegd tot generaal De Boisdeffre, met wien hij op uitmuntenden voet stond, maar deze had hem weggestuurd Du Paty zegt thans dagelijks van den geeralen staf ongetee- kende briefjes te ontvangen, waarin hem dfz raad wordt gegeven naar het buiten land te gaan. Maar hij wil dat het volle Hebzal uitschijnen. Als het maar niet te laat geschiedt In de „Daily Telegraph" vinden wij een interview met dr. Yeugon die verscheiden malen Dreyfus op het Duivels-eiland heeft behandeld. Dreyfus klaagt over slapeloos heid en hoofdpijn. Het vorig jaar leed hij aan flauwten. Hij is zeer prikkelbaar, voor al sedert het Hof van Cassatie zich met de revisie bezig houdt; zijn bewakers verze keren dat hij zeer dikwijls, 's morgens wak ker wordend, aanvallen van woede krijgt en spreekt en gebaren maakt als een gek. Dreyfus heeft meer dan eens zijn voorne men se kennen gegeven om zich van kant te maken; de dokter beschouwt hem als een ernstig zenuwlijder; open lucht en vrij heid zijn de eenige geneesmiddelen. In de „Petit Bleu" te Parijs tracht Ve ritas" nog eens deze lezing te pousseeren, dat er eigenlijk geen schuldigen zijn. Es- lerhazy, Henry en alle vijanden van Drey fus meenden patriotisch te handelen door bewijzen to verzamelen tegen Dreyfus dien zij schuldig achtten. Dr. Gilbert bewijst hoe onpartijdig Loew, de voorzitter van de strafkamer is, door te vertellen hoe deze, met wien hij jarenlang bevriend was, alle relaties met her» afbrak, zoodra het Hof zicli met de zaak-Dreyfus te bemoeien had, „om geen invloed, zij het ook schijnbaar, van wien ook te ondergaan". Het verhaal van de nota die de Duitsche regeering aan de Fransehe zou zenden, wordt, zooals wel te verwachten was, een verzinsel geheeten. Wanneer men denkt dat men in Enge land bijzonder ingenomen is met- de over- eenkomst met Rusland over de invlocdsfe- ïcn in China, dan slaat men den bal vrij wel mis. Nu ja, men verzet er zich wel niet tegen, maar bijna alle bladen, ook de con servatieve, aanvaarden deze overeenkomst met wantrouwen; andere spreken duidelij ker taal en vragen ronduit„En lioe- is 't met de „open deur"? Wat houdt de overeenkomst eigenlijk in? Naar minister Balfour gisteren in het Lagerhuis mededeelde, is de algemeene strekking deze, dat Engeland zich niet zal verzetten noch verzet zal aanmoedigen tegen Russische spoorwegondernemingen in Maudschourije. Rusland van zijn kant heeft een gelijke verklaring afgelegd ten aanzien van de Yang-tse-Kiang-valleien terwijl „Fransje gaat haar zuster voorbij, hangt haar manteltje aan een kapstok, houdt haar hoed nog in de hand en vraagt: „Is hij thuis De kleine knikt; zij heeft een gevulde, gedrongen gestalte, een impulsief gezichtje met een wipueusje en levendige donkere oogen. „Vandaag in 't geheel niet weg ge weest 't gaat vroolijk toe bezoek, je raadt nooit waar- vandaan Fransje's gelaat spreekt van weinig be langstelling in de gebeurtenis die haar zus ter zóó bezig houdt dat- haar wangen gloeien „Ik heb niets kunnen meebrengen, kind," zegt zij. Hansje schudt haar krullekopjezij heeft bruin haar. „Vandaag heeft hij zelf inkoopen ge daan; wij weten niet of hij geborgd heeft of dat hij en zoo goed gehumeurd Zij fluistert dat met haar kinderlijk lachje en wijst op een wit schort dat de ge breken van haar grijs, aan de ellebogen ge sleten huisjaponnetje moet verbergen. „Wij hebben ons allemaal moeten optakelen moeder heeft haar bruine japon voor den dag gehaald Eke alleen, weet je, die doet haar eigen zin." Fransje schikt uit gewoonte voor den smallen spiegel die boven een commode hangt, lieur haar. Zij is niet nieuwsgierig; zij zucht alleen. Dan duwt Hansje de deur open. Licht, een vriendelijke glans van goede, oude mahoniehouten meubelen, zware stof fen gordijnen, spiegel, een flink kleed de ruime kamer der familie Hilbers maakt een bchagelijken indruk. Het is het over schot uit een goeden tijd, waarop zij allen gesteld zijn, waarvoor zij allen offers bren- er bijzondere bepalingen zijn gemaakt ter bescherming van den Niutschwang-spoor weg. Lord Salisbury in eigen persoon legde een gelijke verklaring af in het Huis der Lords, maar hij voegde er nog aan toe dat- hij groot gewicht hecht aan de onderteeke- nmg van de overeenkomst, omdat deze een bewijs is van het bestaan van een zeer wen- sehelijke goede verstandhouding tussevhen beide regeeringen. Nog wenschelijker ware schehjke goedo verstandhouding tusschen Engeland en Rusland langzamerhand ster ker zou worden. De overeenkomst noemde hij van waarde voor het vuorkomen van de mogelijkheid van een botsing in een ver wijderd deel der wereld, en de minister sprak de verwachting uit dat ze in de toe komst zal leiden tot een overeenkomst in andero aangelegenheden. De strekking der overeenkomst wedt nog eenigszins nader aangeduid in een tele gram uit St. Petersburg. Zij is niet geslo ten in den vorm van een conventie, maar bestaat uit een nota, waarvan duplicaten gewisseld zijn door graaf Murawief en den Engelschen gezant. In de inleiding daarvan wordt verklaard dat beide landen overeen komen China's onschendbaarheid en onaf hankelijkheid te handhaven. Overigens spreekt ook dit telegram van bepalingen omtrent den aanleg van spoorwegen. Wat de verstandhouding tusschen En geland en Rusland betreft, verneemt de „Frankf. Zeitung" uit Bagdad weer een kras staaltje van rivaliteit. Er is een Rus sische expeditie op Perzisch gebied versche nen, en nauwelijks had Engeland dat ge hoord, 01 onmiddellijk is een tegen-expedi tie uitgerust, die reeds met een kanonneer boot de straat van Ormus gepasseerd, onge twijfeld met het doel te beletten dat de Russen zich aan de Perzische golf nestelen. En men mag gerustelijk aannemen dat de maatregelen die Engeland thans neemt be schouwd moeten worden als de voorboden van een definitieve bezetting van de mon den van den Euphraat en de Tigris. Gemengde IHcdedccllngen. lu liet Lagerhuis is gisteren het aanne men van het verzoekschrift der Uitlandeis door den Briischen agent te Pretoria ter ••prake gebracht. Chamberlain moest erken nen dat hij geen piecedent kende van een dergelijke daad door een diplomatiek ver- legenwoordiger, nmar tevens was hem geen piecedent bekend van zulke toestanden in een Staat, als tot de indiening van liet ver zoekschrift hadden geleid. De minister ge loofde dat er geen twijfel kan bestaan aan de bevoegdheid om liet verzoekschrift aan te nemen, daar het betrekking heeft op de positie welke Engeland inneemt tegenover de Zuid-Afrikaansche Republiek. De kanselier der schatkist, sir Michael Hicks Bach deelde mede dal de Regeering de voorstellen van Rhodes betreffende den spoorwegwaarboi'g en Rhodes het aanbod der Regeeriug niet kan aannemen. Kardinaal Vaughan heeft te Rome lang durige besprekingen gehad met den paus gen. Fransje denkt er op dit oogenblik weer aan onlangs nog hebben zij en Elsje botje bij botje gelegd 0111 het beslag door den deurwaarder weer eens te laten opheffen. Het is haar en haar moeder als plaatste die afstraling van betere dagen hen in een lijst die hen doet uitblinken boven de ar moede van anderen, als waren het documen ten die het bewijs leveren dat het niet aan hun wieg is voorspeld dat het liun zou gaan als het gegaan is. Soms noemt zij het zwakheid, maar zij kan er zich toch niet los van maken. En zelfs „hij" heeft, als zij geen raad meer wisten, er het een of ander op weten te vinden om deze overblijfselen van een eens groot en goed burgerhuishouden te redden. Met de versiering der wanden ziet het er sjofel uitbehalve de groote spiegel, die door twee mahoniehouten zuiltjes wordt, begrensd, zijn er nog slechts een paar fami lie-portretten, slecht uitgevoerde pastels van grootoudei's van moeders zijde. Een paar goede landschappen en oude koper gravures, die van erfenissen afkomstig wa ren, zijn sinds lang naar den kunstkooper verhuisd. Photografieën die Hilbers op jeugdigen leeftijd voorstellen, moeten nu hun plaats innemen. Fransje's oogen overzien nu onderzoekend het tooneel dat zich aan haar blikken biedt. Hij Anton Hil bers zit op de bruine sofa achter een met flesschen en borden be zette tafelde rook van sigaren trilt in blauwige wolkjes door het vertrekzijn vroolijk lachen klinkt haar tegemoet, en hij slaat met de rechter hand tegen den knie. Hij is een krachtig gebouwd man met een goed uiterlijk; hij heeft vroolijke oogen, een eenigszins roode gelaatskleur en is ta melijk gezetzoo kan men in hem nog don vroegeren heereboer zien. Naast hem zit een over de ritualistische strooming in de Engel- sclie staatskerk, en de wijze waarop daarvan het eeist gebruik kan worden gemaakt voor de katholieke propaganda. De paus heeft een groote pelgrimstocht uit Engeland naar Rome aanbevolen, die misschien in begin October zal plaats hebben. Te Brussel verzekert men dat de Belgische ministerraad besloten heeft de Kan er te verzoeken nog deze maand het kie»recht- ontwerp af te doen. De liberale bladen pro- tc.steeren tegen die overhaasting. De Petit Bleu" verneemt uit Parijs dat de anarchisten in Frankrijk ijverig aan het weik zijn. Zij zijn de bewerkers (Lr rampen van Toulon, Bourges en andere ontploffingen. De regeering houdt er zich mede bezig, maar zwijgt om geen algemeene paniek te weeg te brengeD, Aan het nPelit Journal" wordt uit Verdut* bericht dat daar in de nabijheid van foil RoZ'-llier twee van spionage verdachte pei- sonen zijn gearresteerd, In welingerichte 'Leehische kringen te Weenen verzekert men dat in de eerste helft dezer maand zeer stellig de talenwet kruch- teus art. 14 der groudwet zal worden afge kondigd. Tegelijk zal een verandering plaats vinden in het ministerie. De Pool Mylowski zal graaf Bylandt vervangen als minister van onderwijs. Bovendien zullen nog vóór hel bijeenkomen van de Rijksraad, d. w. z. onge veer midden September, de ministers Wit- lerk en Kast aftreden. Als opvolger van wijlen graaf von Holien wart als voorzitter van het Retenhof wordt genoemd de gouverneur van Neder-Oosten- rijk, graaf von Kieimansegg. Te Warschau is huiszoeking gedaan bij den uitgever van den sCourrier Warszows- ki", Löwenthnl, die daarop gevangen werd genomen. Het geval baart daarom vooral opzien omdat Löwenthal, een zeer geacht man, zich nooit met politiek bemoeide, en tegelijk met hem de coirespondent van het blad te St. Petersburg, de advocaat Olszewski, gevangen is gezet. Finsche sprekers gaan Zweden beweiken ten gunste van de Finsche autonomie. Ook zal, naar beweerd wordt, een brochure in verschillende talen woiden overhandigd aan de afgevaardigden ter ontvvapenings-confe- rentie. De definitieve uitriag der Senantsvei kie zingen in Spanje is: 110 miuisterieelen, 50 liberalen, 7 aanhangers van Gamazo ou 12 van verschillende partijen. De meerderhei i der regeeriug wordt nu op 40 begroot. De militaire paardenarts Chainon, die te Madrid gearresteerd is on Ier verdenking van een aanslag te hebben willen plegen op de Regentes, schijnt aan een begin van tetvol- gingswaanzin te lijden. In de Italiaansche Kamer zijn thans de inteipellaties over de buitenhmdsclie politiek, met name over China en Tnpolis, aan de rijzig man met gladgekamde haren, nel ge kleed, schoon de snit eenigszins boersch is; hij schijnt zeer verlegen, want hij balan ceert voortdurend op de punt van ziju stoel. In den groolen leunstoel die op liilbcrs- hausen achter de overoude porseleinen kachel stond, heeft de moeder plaats geno men, een slanke, bleeke vrouw met een ver moeide uitdrukking in haar oogen en een trek van verdriet om den mond. In den schommelstoel, die in langzame beweging is, ligt een jong meisje met een gebruinde gelaatskleur, groote zwarte oogen, een mond als een kers zoo rood en donker, luchtig krullend haar; haar kleeding spreekt van een onhandige poging om zich op te schik ken zij is evenwel een verschijning die nergens onopgemerkt zal blijven. Een oogenblik staat Fransje daar met een vragenden blik. Haar vader stoot den bezoeker aan en zegt„Drink eens uit, Hendrik; geneer je maar niet. Ik heb wei eens een beter glas gedronken, maar jij waarschijnlijk niet. E11 de sigaren nee, betere houdt zoo'n schoolmeester als jij in een gehucht er ook niet op na lrahaka!" „Gehucht zegt het meisje in den schommelstoel, „een dorp zijn we, 3500 inwoners en aau 't spoor!" Zij heeft een eenigszins schorre stem. „Kijk eens aan, die kleine spreeuw piept ook al meeroept Anton Hilbers uit. Dan ziet hij Fransje, die een paar stappen de kamer in heeft gedaan. „Zoo, ben jij daar ook is het dan al Hij maakt een beweging naar zijn vestzakje, maar laat dan zijn hand weer zinken, terwijl zijn oogen een albasten pen dule in empire-stijl zoeken. „Het is nog heel vroeg je hebt zeker geroken dat er bezoek is. Mijn neef nu, zoo na is het orde. Men verwacht een beslissenden parle mentairen slag, waarvan de uitkomst onzeker i«. Men beweert dat de aanhangers van Zanardelli, Giolitti en Rudini tegen de regee ring zouden stemmen, maar dit is volstrekt niet zeker. Gisteren is te Pretoria de zitting van den Eersten en den Tweeden Volksraad met het gewone ceremonieel geopend. Het corps diplomatique, tal van ambtenaren en veel publiek woonden de plechtigheid bij. Kruger las zijn rede voor, waarvan wij gisteren reeds den hoofdinhoud mededeelden. De progressisten Meyer en Van Mekerk weiden gekozen tot voorzitter en onder-voor zitter van den Eersten Volksraad. In den Tweeden Volksraad werd de voorzitter her kozen. De voorzitter van de Kamer van Mijnwezen Rouüot zal Woensdag een onderhoud heb ben met de Regeering. De verjaardag van de zeeslag bij Cavita is gistereu in de Voreenigde Staten feestelijk gevierd. Mc Kinley zond aan admiraal Dewey een telegram van gelukwensch. Te Barcelona heeft men uit Havanna ver nomen dat de Amerikanen de beste tabaks plantages en de beste sigarenfabrieken opkoopen, ten einde de prijzen te kunnen opdrijven. Vredesconferentie. Men meldt ons, dat H. M. de Koningin in liet paleis te Amsterdam de afgevaardigden zal ontvangen, die de verschillende staten zullen vertegenwoordigen op de aanstaande vredesconferentie. Mevrouw Selenke te Mur.chen heelt thans een circulaire rondgezonden, de wenschelijk- heiJ uiteenzettend om liefst op 15 Mei, de geheele wereid over groote imposante ver gaderingen te doen plaats hebben op welke de vrouwen luide haar unaniemeu wensch naar viede en recht uitspreken en een reso lutie aannemen gericht aan de vredesconfe rentie. Uit elk land zal aan het centraal bureau van eik der andere twintig landen op onge veer 8 Mei een sympathiebetuiging gezonden woi den, opdat deze, na verspreid te zijn, op de verschillende meetings op 15 Mei zal kunnen voorgelezen worden, en ten slotte dat bericht van het aannemen der resolutie per telegram op 16 Mei gemeld worde aan liet •v'res Vredescomité Haag, opdat het bestuur van den Nederl. Vrouwenbond ter Intern. Ontwapening den 18n, op een Dader te be palen wijze, al deze adhaesiebetuigingen de conferentie doen toekomen. Gaame zou voornoemd bestuur in 's-Gra- venhage of te Utrecht op 15 Mei ook zulk een meeting beleggen, maar vreezeud dat de meeste Vereenigingen de kosten zouden schuwen om zooveel afgevaardigden te zen den dat de meeting een imposant karakter drage, heeft het bestuur besloten nile be kende Vrouwen-Vereenigingen in Nederland eigenlijk wel niet. maar we zullen maar neef zeggen Hendrik Hilbers uit Stein- hausen bij de Hartz en dat is nicht Lau- rctte, zijn zuster. HahahaHoe kan een monsch tegenwoordig nog Laurette liee- ten!" „Wel, ik heet naar tante in Frankrijk, verdedigt zich de draagster van den naam, zich oprichtend in den schommelstoel. „Een antwoord blijft die heks nooit schuldig!" bewondert Hilbert. „En dat is Fransje, onze prinses. Nu, ze zou er best een kunnen voorstellen," voegt hij er met vaderlijken trots aan toe. Zij geeft den verlegen jongen man en Laurette, die haar onbeschroomd en onder zoekend aankijkt, de hand. „U heeft nooit over onze familie gesproken, vader." „Vraag excuus. Wat viel er dan ook te zeggen?" werpt de onderwijzer er tusschen. „Wij zaten heel stil en bescheiden daar in ons dorpje. Maar Laurette ja, die kreeg zoo'n verlangen naar Berlijn. Zij is name lijk dikwijls in Lauterberg en Harzburg ge weest en al die badgasten en dat groot- steedsche! Toen had zij geen rust meer; ze wilde er werkelijk ook eens op uit. En daar zijn we nu. We liggen vlak aan het spoor maar drie uren sporen met den sneltrein 't ging verbazend gauw. 't Is eigenlijk ver wonderlijk dat wij niet vroeger op dat denkbeeld ziju gekomen. ,,'tMoet ook erg aardig zijn, Berlijn zoo eens te zien," antwoordt Fransje. „Neen, dat is de bedoeling niet," valt Laurette in, „ik wil hier blijven te Ber lijn, zeggen alle menseken, kan je fortuin maken waarom zou ik het oo-k niet be proeven. Ik heb mijn broer niet met, rust gelaten." (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1