Ver. tegen Bedelarij. Uit de Staatscourant. STADSNIEUWS. TL A ARDINGEN. Ill 6ezonden Mededeelingen. ALGEMEENE VERGADERING op Donderdag 25 Mei a.s., Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. O f fi ci e ei. „Bij het opzoeken van benden in de 9 MoekimsKeümangan zijn gevaar lijk gewond twee militairen beneden den rang van officier en is een fuse lier vermist. Vijand had een twaalftal gesneuvelden". Telegrammen. 360ste Staatsloterij. V i s s c li e r ij. stuur hiertoe een commissie zal benoemen. Omtrent «Reisgeld aan jongelingen" waren een drietal voorstellen ingekomen tan Rotter dam, Den Haag en Schiedam, van deze strek- king «Aan leden der Jongeiings-vereenigingen boven de 18 jaar wordt reisgeld uitgekeerd op dezelfde voorwaarden als de leden der afdeelingen. Zrj zullen eerst dan recht hebben op reisgeld, als zij een vol jaar aan hunne verplichting aan het daarvoor bestemde fonds hebben voldaan." Deze voorstellen werden te zarnen behan deld en aangenomen. Besloten werd hierop bij het Nationaal Arbeiderssecretariaat er op aan te dringen, dat de Bond voor elke honderd leden tien stemmen uitbrengt. Een voorstel-Den Haag om den zetel van het hoofdbestuur naar 's-Gravenliage of Rotterdam over te brengen, werd ten slotte verworpen. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal Donderdag 25 Mei a.s. te 10 uur plaats hebben. Te Amsterdam is overleden jhr. mr. C. J den Tex, directeur der Kon. Stooinbootmant schappij en bestuurder van tal van nuttige instellingen. 'OVERSCHIE, 23 Mei. Morgenavond om 8 uur zal het Roiterdamsche fanfare-gezel schap «Kunstliefde", directeur Abr. Jordaam eeri concert geven in het café «Land- en Schiezicht" alhier. 'OVERSCHIE, 23 Mei. Hoewel er eemge extra-bootjes voeren, was het aantal passa giers, dat gisteren, zoowel door de Reederij «de Sehie" als door den 's-Gravenhaagschen stoombootdienst verroerd werd, zoo groot dat de bootjes meermalen, ondanks het wei nig gunstige weder, tot boven op geladen waren. Een niet gering deel daarvan waren bezoekers van den theetuin «Land- en Seine zicht". 'OVERSCHIE, 23 Mei. In een weiland aan den Rotterdamsehen rijweg is onder het vee van den landbouwer P. Ouweleen mond- en klauwzeer geconstateerd. Bij Kon. besluit is benoemd tot eerste klerk bij de topographische inrichting, de tijdelijk geëmployeerde bij die inrichting C. Jenezon. Op verzoek eervol ontslagen als lid van het college van regenten over de gevangenissen te Amsterdam, onder dankbetuiging voor be wezen diensten, mr. W. F. van Leeuwen. Benoemd tot lid van genoemd college J. H. L. van Deinse, inspecteur van den arbeid in de vierde inspectie. Op verzoek uit 's Rijks dienst ontslagen J. Broeckhoff, lijksontvanger le Sint Oedenrode. Aan de commiezen bij het depaitement van justitie, D. J. J. Reynders en L. F. Carrière, de titulaire rang van hoofdcommies verleend. Aan J. Fugier, geboren te Miribel les Echelles (Frankrijk), en A. F. Legeard, ge boren te Parennes (Frankrijk), vergunning verleend tot het geven van hooger onderwijs aan eene inrichting van hooger onderwij", genaamd «Apostolisch College van O. L. V. van Lourdes", gevestigd te Keer, gemeente Cadier en Keer. Een jaarlijksclie toelage van f100 ver leend aan M. C. II. Hendnkx, weduwe van den broeder in de orde van den Nederland- scheri Leeuw VV. Kamerbeek. Het stoffelijk overschot van den politie agent J. Versluys is gistermorgen op plech tige wijze aan do aarde toevertrouwd. Onder commando van den hoofdagent Reuvekamp trokken de agenten 2e klasse van liet politie-bureau dat ten teeken van rouw gesloten was, naar de begraafplaats, waarheen zich ook de commissaris en de bei de inspecteurs begaven. De agenten lo klas marcheerden, onder commando van don hoofdagent Wagemaker naar het sterfhuis waar zij zich schaarden om en achter den lijkwagen dio hun kameraad grafwaarts bracht. Nadat de kist in de groeve was neerge daald, nam de heer J. L. C. Wolffensperger, commissaris van politie, het woord en sprak ongeveer als volgt Niet om aan een vorm to voldoen, maar uit den drang van plicht sta ik liier aan de groeve om een woord van waardeering te spreken van den man, die wel is waar slechts een eenvoudig politie-agent was, maar die een hoog gevoel van plicht had en een rechtschapen en volkomen eerlijk hart, een man dien ik ten volle vertrouwde. Van hem kan getuigd wordenhij was een sie raad van, een voorbeeld in het politie corps; iemand, die de plichtsvervulling stelde boven alles. Ook tijdens zijn ziekte gaf hij daarvan menig blijk, en spr. hield zich overtuigd dat meermalen door Versluys werd dienst ge daan hoewel zijn toestand dit verbood. En toen door spr. een paar malen hem verbo den werd om dienst te doen, omdat liet zichtbaar was dat hij niet kon, toen spron gen hem de tranen in de oogen, want hij gevoelde dat zijn lichaamskrachten hem de vervulling van zijn betrekking onmogelijk maakten. Maar Versluys was niet alleen een uit stekend politieman, van wien spr. gaarne openlijk getuigt dat hij hem oprechte hoog achting toedroeg, maar hij was ook een lief hebbend echtgenoot, een zorgzame vader, en een oprecht en trouw kameraad voor zijn collega's. Daarna den zoon des overledenen toe sprekende, voegt spr. erbijVolgt het goe de voorbeeld dat uw vader u gaf, en gij zult u mogen verheugen in dezelfde hoogachting uwer omgeving, die uw vader zich bad. ver worven. Ten slotte riep spr. den overledene, wiens stoffelijk ovprschot weldra door de aarde zou zijn gedekt, een woord van afscheid toe. j Namens de familie werd door den bode dank gebracht voor de woorden van waar- deeriug en hulde door den heer Wolffen sperger geuit en aan allen die door hun te genwoordigheid aan de groeve van hun be- iangstelling en sympathie getuigenis afleg den. De uitslag der V r ij e b a a n-wedstrijden welke uithoofde van het Pinksterfeest tot Maandagavond werden verlengd, is als volgt le prijs de heer Hermes van Rotterdam, met 1G2 punten; 2e prijs de heer Van der Hoek van Schiedam, met 159 punten3e prijs de heer Vellenga van Schiedam, met 155 punten; 4e prijs de heer Gouka van Schiedam, met 151 puuten. Consolntieprijs den heer J. Latjes, met 7 eenen. De prachtige prijzen uit het magazijn van de firma Adams alhier, bestaande uit lamp op marnier voetstuk met zijden kap; een nikkel theeservies met bladeen buste op piëdestal en een skatbakje inet toebehooren, werden door den waarnemenden voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt. B U R G E R L IJ K E S T A N L). Geboren 19 Mei. Bernard, zoon van J. H. Kranen en J. C. Rijn ten, Hoogstraat. 20 Mei. Theodora Antonia, dochter van A. J. Kalkman en M. van der Werff, Nieuwe' buurt. 22 Mei. Jaantje, dochter van J. Verbiest en J. Muilenburg, Parallektraat. Overleden 20 Mei. Wilhelmus Bernardus Oostrum oud 2 maanden, Zijlstraat. Elisabeth Kriek, oud 70 jaar en 10 maanden, echtge noot van F. de Kaper, Lange Achterweg. Gerrit van Duflëien, oud 77 jaar en 3 maan den, Hoogstraat. 21 Mei. Een levenloos kind (dochter) van C. J. Verkade eo S. de Wit, Polderstraat 23 Mei. Een levenloos kind (zoon) van C. Markus en K. van Eijk, Piet-Heinstraat. y e afdeeiing Schiedam der Ned. Vereen, vati Oudstrijders der Zee- ca Landmacht in Nederl. Iudië ,,Het Vaderland Getrouw" vierde Zaterdagavond in liet Verkooplokaal van den heer Van Waart haar 2e jaarfeest, dat werd bijgewoond door afgevaardigden van Rotterdam en Delft, en door liet hoofd bestuur der vereeniging uit "s-Gravenliage. Do voorzitter, de beer Akkermans, open de deze samenkomst met een hartelijk woord van welkom, daarbij tevens mededee- lendo dat de eere-voorzitter, de heer G. Vis ser Bzn., en mevrouw Kempees, beiden be richt hadden gezonden dat zij verhinderd waren de bijeenkomst bij te wonen. Daarna werd door den secretaris, den lieer Schuierman, verslag uitgebracht, waar uit bleek dat, dank zij de welwillende steun van gegoede stadgenooten een batig saldo op do rekening schitterde van 51.95A. Die steun is echter een onmisbare factor om een goed sluitende rekening te kunnen hebben, vooral omdat liet te voorzien is dat de uit gaven zullen stijgen. Het ledental nam toe met 9 en vermin derde met 7, zoodat een vooruitgang bleef van 2. Eén lid stierf in het afgeloopen jaar. Door liet hoofdbestuur werd aan diens we duwe toegezonden door tusschenkomst van bet afdelingsbestuur, een bedrag van 30 als jaarlijksehe bijdrage. Voorts bevat liet verslag mededeelingen van wat in het afgeloopen jaar in de af deeiing heeft plaats gehad. Hierna werd door een lid van het hoofd bestuur onder een welgemeenden toespraak een nieuw lid geïnstalleerd, terwijl namens de afdeeiing aan den voorzitter, den heer Akkermans, een gouden medaille werd aan ebodeu voor de groote verdiensten, ijver en trouw, waarmede hij de belangen der af deeiing behartigd lieeft. Hierna werd mededeeling gedaan van het besluit van het hoofdbestuur om tot leden l verdienste to benoemen do lieeren Schuiorman, secretaris, en Buster, penning meester. Hiermede was het officieele gedeelte van den avond afgeloopen, en kon een aanvang gemaakt worden met liet officicuse, maar dan ook meer feestelijke gedeelte van den avond, waartoe een afwisselend programma was opgemaakt. De verschillende leden, die hun krachten hadden gewijd aan de opluistering van het feest mogen tevreden zijn over hun succes dat bleek uit bet dankend applaus dat tel kens aan liet slot den voordrager beloonde. De avond werd besloten met een recht geanimeerd bal dat de aanwezigen bij el kander hield totdat reeds de hanen den na derenden dag verkondigd hadden. Dit feest is geheel buiten de kas om be kostigd uit vrijwillige bijdragen der leden onderling, zoodat de feestelijke avond ook met aan den meest nauwgezette een bitte en smaak kan nalaten, maar wel aan ieder een gcnoegolijke herinnering aan een wel geslaagd kameraadschappelijk feest. Door den slager Joh. van Gelderen al hier is bij do politie aangifte gedaan dat vermoedelijk met een valsche.il sleutel toe gang is verschaft in zijn woning aan de Broersvest tijdens zijn afwezigheid gisteren namiddag. Hij vermist een bedrag van f 87. De zaak is bij de politie in onderzoek. Door de poiilie aihier werd Zaterdagnacht aangehouden II. J. D., die in «Politienieuws" gesignaleei d stond nog te moeten ondergaan G weken gevangenisstraf wegens oplichting tot betaling van f4 boete subsidiair 4 Jagen hechtenis wegens verkoop van sterken drank in het klein zonder vergunning. Hedenmorgen heeft L. Klaassen op den Westfrankelandscheu dijk een toeval gekre gen, waarbij hij het ongeluk had zich in de tong te bijten, zoodat die geblesseerd werd. Na tot bewustzijn te zijn gebracht heeft hij zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Gisterenavond te ll/% uur waren een aan tal boeren en boerinnen, allen min of meer «aangedaan", aan het dansen op de Beier- landsche boot, die aan het havenhoofd alhier aanlag. Plotseling tuimelde een der boeren over boord, maar dit bleek volstrekt geen invloed te hebben op de danslustigen, die jubelend voortsprongen, terwijl een paar mannen den drenkeling met louwen weer op het droge hielpen. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht20 Mei. De Notarissen Van der Hoeven Hoogkr- werff, Spruïjt Schot en Mr. A. van Mens, te Rotterdam. Zestien huizen en erven gelegen even buiten den Tol aan den Rotterdamsehen dijk, op den weg naar Rotterdam, gemerkt voor 11, 13 en 15; Westzijde: 17», 17», 17s, 17» en 17»; Oostzijde: 9-, O4, 9», 9» en 9'» en achter9 9'< en 9'», samen groot G are 76 centiare, in veiling gezamenlijk f 14400, verkocht voor f47400. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal eene vergadering houden op Woensdag 24 Mei des namiddags te 2 uur. 'Onze stadgenoot de heer J. N. van der Knoop, behaalde Zondag in den wielerwed strijd te 's-Gravenhage een 3n prijs. Te Baarn welke wedstrijd gisteren is gp- houden, behaalde hij een 2n prijs. Zijn con current Schilling, van Amsteidam, had In prijs, doch won het met slechts een vei schil van een band dikte. De zwem- en badinrichting is heden weder voor het publiek open gesteld. 'Gisterenmiddag is een 17-jarige jongen alhier door de politie der gemeente Kethei wederom gearresteeid, als hebbende hij zich schuldig gemaakt aan het ontvreemden van een geit uit een weiland aldaar. BURGERLIJ KE STAND. Geboren 21 Mei. Johanna, dochter van J. Goed- kuegt en K. Storm, Dwars-Bleekst raat. Johan, zoon van J. Borsboom en M. v. Rossen, Harkgraajlaan. 22 Mei. Willem, zoon van D. Mooiman en M. van den Berg, Rijkestraat. Overleden 20 Mei. Levenl. aangeg. zoon van W. van Witzenburg en E. Vellekoop, Westn.land. Levenl. aangeg. dochter van C. Stout en B. Smits, Broekweg. 30 cent per regel. des avonds te 8 uur s MUSIS SACRUM". in de Stemkamer van HET BESTUUR. Gevaarlijke hoeren. Te Rotterdam heeft de politie hedennacht twee beruchte inbrekers gearresteerd, die in een onbewoond huis inbraken. Een dei- boeven schoot op een agent van politie, ge lukkig zonder hem te raken. Pedir. Hofbericht. Bij de ontvangst Woensdagmiddag van de le gedelegeerden ter Viedesconfeientie, door II. M., zullen de vreemde vertegenwoordigers aan de Koningin voorgesteld worden door onzen minister van buiteni. zaken. De hoofden der deiegatiën die 's middags toegelaten zijn, zuilen ter soiree in gala, op hunne beurt den verdere leden aan H. M. voorstellen. De dames die eenige der vertegenwoordigers vergezellen zullen dan weder aan H. M. worden gepre senteerd. De orkesten van Militaire kapel en van de d.d. schutterij zullen de soirée opluis teren, die te 9/s ure zal aanvangen en 11K ure zal eindigen. Onderscheidene autoriteiten in de residentie zijn weder tot deze soirée genoodigd. De Koningin is door den Keizer van Rus land begiftigd met de orde in briljanten van St. Catharina. Volksonderwijs. Men. meldt ons uit Amsterdam Onder leiding van mr. I. A. van Gilse werd heden alhier de algemeene vergade ring gehouden van de vereeniging: „Volks onderwijs". In zijn openingswoord wees de heer Van Gilse op de teleurstelling welke de voor standers van de invoering van leerplicht moesten ondervinden, nu de wensch, ten vorigen jare geuit, nog niet tot vervulling ia gekomen. De strijd daartegen is nog niet uitgestreden, al zijn de voorteekenen voor de overwinning thans ook iets gunstiger. „Volksonderwijs" had tot plicht haar oud voorzitter zooveel mogelijk te steunen, zeide spr. Hierna aan de circulaire-Dunner her innerende, deed spr. uitkomen dat die storm voorbij ging zonder het openbaar on derwijs te schaden. Geprest om feiten te noemen, bleef dr. Dunner in gebreke. Ook de geruchtmakende zaak in Den Haag, dat een onderwijzer zich vergreep aan art. 33 der wet, liep af met de bekentenis van den onderwijzer dat hij bij zijn onderwijs te ver gegaan was. Met den wensch dat de openbare school in kracht en bloei mocht toenemen opende spr. de vergadering. Hierna deelde de voorzitter mede dat de keeren Zelvelder en De Vries, leden van het hoofdbestuur, de vereeniging zouden vertegenwoordigen op het onderwijs-congres dat 4 Juni e.k. alhier zal worden gehouden. Uit het jaarverslag van den secretaris mr. W. Dolk bleek o. a. dat de vereeniging op 5 April 1899 telde 57 afdeelingen met 237 leden, 15 correspondentschappen met 130 leden, 169 verspreide leden, te samen 2676 leden. I. Het volksblad verscheen driemaal. Door sprekers van wege het bestuur ge zonden, werden in de afdeelingen 14 spreek beurten vervuld. Vele afdeelingen zonden, wegens het wei nige of niets vermeldenswaardige, geen jaar verslagen in. II. Uit het verslag der financieele com missie bleek o. a. dat de penningmeester, mr. de Kantel*, de gelden richtig beheerd had, zoodat deze onder dankbetuiging werd gedechargeerd. III. Tot leden van het bestuur werd de heer Van Gilse herkozen en in de plaats van mr. H. Pli, de Kanter, die niet meer in aanmerking wensckte te komen, gekozen de heer dr. Reisdier, te Rotterdam. IV. De heer H. V. Leopold werd herko zen als lid der financieele commissie. Aan de orde was nu de agenda: Voorstel van het hoofdbestuur om de bijdrage voor de Alg. Kas voor ieder lid weder te bepa len op 40 ets; aan de fondsen voor de schipperskinderen in Friesland en Overijs sel elk f 50 te schenken. Overeenkomstig de voorstellen van het bestuur werd besloten, alsmede om voor dit jaar, nu de behoefte groot is, aan het schoolfonds f 300 te ge ven, op voorwaarde dat de alg. verg van het „Nut" morgen f 600 voteert. Punnerend verklaarde zich tegen. VI. Voorstel van het hoofdbestuur om in een adres aan de Tweede Kamer op aanne ming van het tweede-ontwerp-leerplieht-wet wat de hoofdpunten aangaat, aan te drin gen. Na korte toelichting van mr. de Kanter bij acclamatie aangenomen. VII. Bespreking van de door de 3 onder- wijzersvereenigingen uitgedrukte wenschen, ter verbetering hunner salarissen, en tot het zenden van een adres aan de Regeering. Besloten werd dat het hoofdbestuur in een adres aan de Regeering er op zal wijzen dat de salarissen van onderwijzers onvol doende zijn om het ontwerp vruchtbaar te doen zijn, nu 5000 onderwijzers zich met minder dan f 700, 2600 met niet meer dan f 500 en 1064 schoolhoofden met minder dan f 800 's jaars moeten behelpen. VIII. Voorstel van het hoofdbestuur om de weusckelijkheid uit te drukken dat de afdeelingen ieder in haar kring een onder zoek instellen naar de behoeften van voort gezet onderwijs in de richting van vak-on derwijs, om bij gebleken behoefte daaraan, zich tot de gemeentebesturen te wenden, en nan het hoofdbestuur op te dragen, zoo noo- dig de Regeering te verzoeken aan de ge meenten die zulks behoeven, een subsidie voor dit onderwijs te verleenen. Na korte toelichting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. IX. Voorstel der afd. Amsterdam: Bij de Regeering'aan te di*ingen om, zoo noo- dig, met financieelen steun van het Rijk, maatregelen te treffen, waardoor de ge meentelijke scholen voor uitgebreid en mid delbaar onderwijs op dezelfde voorwaarden als voor de inwoners toegankelijk zijn voor leerlingen uit omliggende gemeenten, die deze scholen niet kunnen oprichten en ver- dor dat do Regeering maatregelen neme om de kinderen van niet-ingezetenen, wier wer kelijke verblijfplaats binnen eemge gemeen te gevestigd is, wat den toegang tot de scho len der gemeente betreft, gelijk te stellen met kinderen van ingezetenen. Dit voorstel kon geen gunstig prae-ad- vics van het hoofdbestuur erlangen, daar deze vereeniging zich enkel met het Lager Onderwijs bemoeit. Mocht de wijziging der wet op het L. O. aan de orde komen, dan dient op de zaak gelet. Na eenig debat ver klaarde Amsterdam zich daarmee tevreden, X. Voorstel-Schiedam, dat een opwekking van het hoofdbestuur uitga om er voor te waken dat de wet op het lager onderwijs worde uitgevoerd. Dit voorstel vond bezwaar bij het hoofd bestuur, dat door een nadere toelichting werd opgeheven, waarna het voorstel, in dier voege door Den Haag gewijzigd, dat de aandacht zal gevestigd worden, wanneer er gens in strijd met de wet wordt gehandeld, zonder stemming werd aangenomen. XI. Als vergaderplaats in 1900 werd we der Amsterdam aangewezen. Op de vraag van Schiedam, welke hou ding de vereeniging op het onderwijs-con gres zal aannemen en hoe zij zou stemmen, antwoordde de voorzitter dat de afgevaar digde geen mandat imperatif zal ontvangen. De vergadering werd daarna gesloten. Het bureau voor de Vredesconferentie heeft benoemd tot voorzitter der eerste commissie den lieer Beernaert (België), van de tweede den heer De Martens (Rusland), van de derde den heer Bourgeois (Frankrijk), Eere-presi- denten der commissiën zijn de 1ste gedele geerden van Duitschland, Amerika, Spanje, Turkije, Oostenrijk, Italië en Groot-Brittannië, Te 's-Gravenhaue is in den ouderdom van 67 jaren overleden de gep, Generaal-majoor der infa'.terie A. W. Greve laatstelijk militie Commissaris in het le district van Zuid- Holland. De afdeeiing «Zuid-Holland" van den Neder- landschen Bond van Gemeente ambtenaren zal op Zondag 4 Juni aanstaanden te Dor drecht eene vergadering houden. AMSTERDAM, 23 Mei. Koffie goed ord. Java 273/,, good average Santos 19. Suiker prijshoudend. Tarwe op levering zonder noteering. Rogge op levering voorjaar zonder noteerinz, najaar booger; October f124, f125, f 126, fi2s' Aangezegd 100 last. PARIJS, 23 Mei. Spiritus. Mei frs. Juni Jnli/Aug. vier laatste maanden BERLIJN, 23 Mei. Spiritus per loco 40.40. KOPENHAGEN, 23 Mei. In liet militaire laboratorium is hedenochtend een bom ont ploft, waarbij zes soldaten werden gedood eu velen gewond. FRAULING, 23 Mei. Ten gevolge van het breken van het touw van de veeipont over de Donau bij Hormannsdorff is de veerpont omgeslagen, waarbij veertien personen ver dronken. MADRID, 22 Mei. De minister van finan ciën gaf bevel de amortisatietrekking der 4 pCt. aflosbare schuld uit te stellen, aangezien bij niet over het wettelijk vastgestelde noo- dige crediet beschikt van 10 millioen pesetas, liet bedrag der aflossing, waarvan de beta ling moet worden gerekend tot den volgenden dienst. De ministerraad neemt het beslnit van den minister van financien aan, hetwelk overeenkomstig de wet is. 5de Klasse. Trekking van 23 Mei. Getrokken prijzen. Prijs van J100000 No. 2074 1000 1976 12394 12R47 16840 18910 400 5904 6222 8770 200 889 1570! 10361 1U0 1442 5214 6188 7074 13424 16541 10998 <8205 19975 20028 Prys van f 70 180 2361 4207 5940 7701 103-58 12912 14S07 16647 18C01 97 69 4428 68 84 10430 38 09 1C707 10 207 2471 31 94 8036 82 84 14909 10 52 73 75 4509 6022 53 10561 13127 54 31 18952 419 87 10 44 76 82 79 15181 49 S3 2521 16 58 S242 10983 99 90 36942 19021 099 2650 4704 77 8430 50 13224 15397 47 19187 750 55 7 6327 8506 85 68 15527 74 19250 84 99 4943 6485 37 11115 90 33 17145 19318 860 2938 40 90 90 69 13410 94 17204 19493 920 63 5108 6501 8746 11317 37 15643 33 19512 1006 3030 1G 6633 60 54 38 47 17312 17 1119 40 55 91 8868 11420 13547 15790 97 18 58 73 5223 G709 72 58 13613 15822 17415 66 3349 3297 93 20 8921 11520 13830 15969 47 19965 1549 3314 5313 0823 66 25 92 76 49 20103 1642 3518 75 31 9217 11635 13911 16175 17581 84 1765 87 5544 53 9873 95 60 87 17852 97 81 3604 67 7148 {>460 1171G 14095 1G287 78 20202 83 3864 5687 7258 9699 61 14123 93 18294 33 lbOl 3933 5712 98 9872 65 33 16407 18346 20331 96 49 47 7417 9901 12040 14328 91 99 20406 18449 2072S 1981 4008 5844 7514 53 12144 78 16542 85 4147 6921 7621 10167 12412 14731 47 88 20861 2274 75 29 76 10279 22 41 16620 m 2740 4917 G651 86 46 M 62 92 1'! 76 84 323 70 80 80 92 81 99 0700 220 2809 0033 0802 69 2917 73 6903 365 37 92 01 482 91 5103 74 502 3044 0 7005 59 51 17 25 NIETEN: 8569 10023 12859 14843 86 10707 12917 40 87 10 05 Ti 93 97 89 70 8012 10848 13030 87 SM 01 03 14924 8758 10952 99 30 02 70 13215 15017 99 3113 028 42 41 03 97 54 5238 707 63 57 18 08 34 7108 48 17 49 55 08 3280 70 73 90 85 74 7210 898 3SS9 80 30 903 3420 5309 84 25 25 5431 7329 52 69 35 59 1004 79 5511 79 97 80 30 7410 1102 3600 79 7512 78 15 5619 93 82 47 1209 3604 46 19 70 53 80 87 57 1344 383? 95 50 63 5705 1422 79 7 09 81 9 80 3937 10 1512 07 24 02 4006 58 69 38 94 84 4108 5807 09 11004 72 13 8804 11106 47 37 95 82 8905 11209 41 63 88 92 9028 93 32 31 49 34 70 40 99 79 15125 90 15205 13301 40 11 79 40 91 17000 18581 79 87 89 18718 17152 40 70 54 83 60 17213 77 28 90 44 1SSÜC 85 18 20 50 57 7000 13 45 47 81 93 99 7702 21 9103 11372 13405 15354 75 Si 17 15412 9212 11440 34 44 21 11505 71 53 70 41 92 15519 9335 42 13014 28 79 69 22 75 95 82 23 15758 9403 94 39 71 16 11608 82 15828 34 30 13C0U 48 51 08 19 04 71 91 20 80 9521 11723 07 15901 58 38 81 15 73 89 13703 10 9616 11830 65 77 54 55 91 10082 87 59 98 99 9700 98 13800 10105 9800 11959 83 21 90 64 90 52 92 12012 139-20 71 9912 79 47 10205 70 90 77 10320 83 12129 89 51 99 47 HOuO 52 04 13 79 72 21 10519 87 40 20 90 89 00 43 12204 14129 72 03 14 80 70 84 03 14220 99 93 66 29 10612 2100 45 6231 97 10202 12338 47 «8 44 4532 53 8208 fl 09 14303 10743 2225 72 01 39 11 12417 13 91 89 79 52 97 30 16 10830 2322 90 80 58 10303 42 30 59 29 99 0300 62 95 49 09 04 44 4617 16 8313 10400 12515 8b 10901 53 03 5917 7804 07 55 19 85 07 34 90 71 7904 93 80 5 54 4237 0002 60 41 04 1027 78 1779 98 1842 75 1933 01 34 93 2008 4308 44 20 77 29 70 10085 71 90 55 6117 8033 10110 47 75 34 52 8115 55 79 60 89 82 96 87 2443 61 33 38 37 12 29 14422 84 75 47 80 12000 05 59 38 6420 00 98 2 14520 65 68 50 74 03 10529 31 34 07 89 4702 0515 00 46 74 68 09 2628 40 17 8403 90 99 92 17U03 52 90 79 77 10606 12789 14045 29 54 4816 0035 8518 13 94 14721 39 59 4913 48 05 22 12810 43 45 In de vorige lijst staat 12185 f70 12105 f70, 12736 m z. 12796 f70. 98 17319 04 33 73 03 90 00 18909 84 17 80 03 17432 19100 37 97 77 99 91 19243 17599 ?0 34 193H 39 19 40 21 53 29 17050 I'M'» 60 19301 17737 80 82 87 17801 19610 14 99 15 19711 53 13 84 29 17902 38 18 49 20 19319 72 00 1S012 19 15 81 49 19903 59 30 Cl 85 20010 87 27 18107 44 38 20U2 41 63 57 82 59 20208 18204 20320 30 09 74 90 18311 20440 80 50 47 58 02 20504 70 94 72 95 87 20032 89 20770 18442 20877 67 20901 89 12 95 31 18502 80 70 moet zijn VLAARD1NGEN. '23 Mei. Via Leiili aange komen »3Cli 343 Johanna", J. Westerdnin, met ion volle- en 4 ton maatjesharing«SCH 167 J- -v. d. Toorn", C. Westerduin, n-el '/s t«'ii volle- en 6 ton maaijesharing »SCH 357 Tians- vaal", M. Mos; met l/j ton voile- en 7 ton maatjesharing. Afslag: Nieuwe volle haring f27..maaijes haring f 16.75. KRALINGSCHE VEER, 23 Mei. Heden werden ter markt alhier aangevoerd 52 winter- zalmen, fl.45 a 1.65, 62 zorner/alinen f t.35 a 1.45 per l/j kilo, benevens 574 elften van f0.80 tut f 1.30 per stuk en 1 steur die f53 pbracht, SCHEVENINGEN, 20 Mei. Heden werd door 20 bomschuiten en 5 loggers versche viseh aangebracht. Kleine tarbot gold fi tot f 2.50, griet f 0.60 tot f 1.25, tongen 10.20 tot f0.55, gioote zee hanen f0.20 lot f 0.50 per stuk kleinsehnl f4 tot f6.50, braad f2.50 tot f4 er. zeehanen 1.50 tot f2 per mand. IJMUIDEN, 20 Mei. Heden waren aan de markt tien kotters met 100 a 300 tongen, enkele tar bot griet, 25 a 40 mandjes kleine schol, 3 a mandjes schar 30 schuitjes met 20 a 60 tongen, enkele mandjes schol, schar en poontjes. Er werd betaald voor groote tong f0.60 a 0.80, middel f0.30 a 0.45, kleine f 0.15 a 0.25, groote tarbot f7 a 12, kleine tarbot griet f2

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2