C.D.") Uit de Staatscourant. STADSNIEUWS. TLA AR DIN GEN. MAASSLUIS. J Rechtzakken. Staten-Generaal. Kerk en Scliool. Gemengd Nieuws. De kosten van verpleging en begraven zul len gedragen worden door den Staat, waar toe de gewonde of doode schipbreukelingen behooren. De president heeft de aandabhi van zijn collega's gevestigd op het groote voordeel, dat er in zou bestaan wanneer tijdens de bij eenkomst der Conferentie een conventie zou kunnen worden geteekend, om de artikelen, die van zooveel gewicht zijn en zulk een ver haven humanitair belang hebben en welke door de sub-commissie zijn aangenomen, te bestendigen. Do heer Renault ondersteunt krachtig de woorden vans den president. Op voorstel van baron De Bildt wordt besloten dat de presi dent, in overeenstemming met het aspmité van redactie, aan wier arbeid do heer De Bildt deel ral nemen, aan do conferentie een conventie-ontwerp zal voorleggen, dat geheel is voorbereid en dat behalve do aangenomen artikelen een inleiding en een slotartikel zal bevatten en waarin voorzien wordt in do for maliteiten bij hot teekenen, goedkeuren en do ratificatie van het protocol. Op voorstel van den president zal de com missie aan de conferentie een wensch onder werpen om binnenkort de Conventie van Ge neve to herzien. Alvorens de zitting op te heffen, stelde de voorzitter voor aan de secretarissen, dank to betuigen voor den ijver en do toewijding waarmede zij zich van hun zoo moeilijke taak hebben gekweten. Vice-admiraal Fislier stelt voor om liarte- lijkeu dank te betuigen aan den president voor de groote kennis en do onpartijdige en welwillende wijze waarop hij de discussies geleid heeft en hij wenscht hom geluk met de verkregen resultaten door do eerste sub commissie die tot doel hebben om in het po sitief internationale recht de wenschelijke wetten to zien opnemen, waaraan reeds se dert lang zich een behoefte deed gevoelen. Klnmnarkt. Uit Batavia seint men aan het »Hbl." sin een vergadering van planters te Ban- dong werd besloten een kinamarkt te Bata via te stichten." Bij kon. besluit is Chr. J. Ter Borgh, bur gemeester van Gehliop, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Naar de »N. Arnh. Ct." van zeer betrouw bare zijde verneemt, zuilen H. M. Koningin "YVilhelmirin en de Koningin-Moeder in den loop der maand Juli a.s. een bezoek brengen aan de te Arnhem te houden Historisch Geneeskundige Tentoonstelling. Dinsdagavond hield de Katholieke partij in de Tweede Kamer een clubvergadering; Woensdagavond vergaderde de radicale Kamerclub. Beide bijeenkomsten handelden over het aanhangig wetsontwerp op de vis- sehershaven. Wegens een zeer ernstige ongesteldheid heeft jhr. Van Lawick van Pabst van Nijevelt, burgemeester van Arnhem, zijn eervol ont slag aangevraagd, aldus meldt de »N. It. C.". Ons seint men heden uit Arnhem, dat de ontslagaanvrage nog niet is ingekomen, de heer Pabst wenscht eerst den terugkeer van den Commissaris der Koningin uit het bui tenland af te wachten. Het bericht van het „Vaderland" omtrent wat de bedoeling zou zijn mot beheer en. re dactie van do „Staatscourant" en do leiding der Landsdrukkerij, is onjuist. Men doet ons opmerken dat wat het „Vad." in de toekom»t ziet- „Staatscourant" en Landsdrukkerij on der beheer van een afdeelingschef van bin- nenlandsehe zaken, nu reeds bestaat en blijft bestaan. De eenige verandering ia de benoe ming van den adjunetecommies corrector F. J. Kleyn tot hoofdcorrector, tevens belast met de waarneming van het directeurschap der „Ned. Staatscourant". Overigens blijft alles bij het oude. De Kamer van Arbeid te Oldenzaa! heeft een loonquaestie aldaar helpen oplossen. 'OVERSCHIE, 15 Juni. Gisterenavond heeft alhier een vergadering plaats gehad van ge meentenaren die een voorloopige commissie van 17 leden hebben opgedragen het ont werpen en regelen van plannen tot het feestelijk ontvangen van den burgemeester bij zijn terugkomst in de gemeente op 31 Augustus a.s., wanneer hij voor de eerste maal zijn jonge vrouw zal binnenleiden iu haar nieuwe woonplaats. 'KETHEL EN SP ALAND, 15 Juni. De poging. Maandag en Dinsdag door de familie en de beide volgende dagen van gemeente wege in het werk gesteld om het lijkje van het vermiste 2-jarige zoontje van den koop man Hoogland, wiens petje tusschen het riet langs de Poldervaart werd gevonden, is tot heden nutteloos geweest. Het lijk is tot heden nog niet gevonden. Bij Kon. besluit is aan P. Peereboom op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag ver leend als kantonr.-plaatsvervanger in het kanton Bolsvvard onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezen diensten. Bij Kon. besluit is benoemd tot ontvan ger der directe belastingen alhier, 4e afd., B. H. J. F. Endtz, ontvanger der dir. belastin gen invoerrechten en accijnzen te Zutphen. Gelijk men aan het hoofd van dit blad onder de kennisgevingen kan zien. heeft de firma Blankenheym Nolet te Rotterdam bij het gemeentebestuur een verzoek inge diend tot oprichting van twee branderijen aan de Nieuwe Haven. Hierdoor is dus het gerucht, dat deze firma zich hier ter stede ook zou vestigen, officieel bevestigd. De lieer W. J. A. Roldanus heeft gisteren het candidaats-examen in de Ned. Letteren aan de Leidsehe universiteit met goed gevolg afgelegd. Gisteravond te 7A viel de 7-jarige Euge- nius Bonifaa.-, wonende Parallelstraat 16, bij den spoorweg in, de Sohie. De 13-jarige Hendrik Bon if.uas en Stoffel Verbiest wis ten het knaapje tc redden. Hedenmorgen werden aan de visokmarkt aangevoerd 5 partijen schol, tong, tarbot en knorlianendo prijzen waren voor schol van 0.25 tot ƒ2.121, tong van ƒ0 40 tot ƒ4. tarbot van 1.55 tot 1.87A, knoriianen van 0 30 tot 0.90, alles per koop. Gereilde en verkochte onroerende goederen. Geveild 40 Juni. Notaris: W. J. A. Rollianus. Een huis en erve aan den Lange Achter weg nr. 4, groot 23 centiaren, f 600. Een huis en erve aan den Prinsenstceg nr. 44, groot 44 centiaien, f320. Een huis en erve in eenegang, uitkomende aan de Zijlstraat nr. 60s, groot 15 centiaren, f140. Notaris W. J. A. Roldanus en Makelaar J. F. W. Meijer. Een winkel- en woonhuis, ingericht tot broodbakkei ij, met open plaats en erve, aan den Lange Achterweg nr. 5, groot 37 centi aren, f 1300. Twee woningen met open grond eu erven, aan het Kamp nr. 33 en 35, groot 90 centi aren, 1 1260, 2 f250. Notarismr. II. M. C. Poortman. Een woonhuis en erve met tuin, aan den Oostsinge! no. 41, groot 259 vieik. ellen. Uit de hand verkocht. Een woonhuis en erve met open grond, in de Polderstraat no, 23J, groot 43 vierk. ellen, 1 340. Een winkel- en woonhuis en eive met open plaatsje, aan de Korte SingeLtraat no. 11, groot 45 vierk. ellen, f925. Een winkel- en woonhuis, plaats en erve, aan de Nieuwstraat no. 43, groot 42 vierk. ellen, f925. Notaris D. van den Berg te Overschie. Eene bouwmauswoning staande aan de Overschiesche straat no. GO en uitkomende aan den Singel, groot G17 centiaren, f03000. BURGERLIJKESTAND. Ondertrouwd 45 Juni. J. .1. Rodenberg, 24 jaar, en E. van Wijngaarden, 2G jaar. «Geboren 45 Juni, Antonia Maria, dochter van W. de Vette en M. ,\f. Middendorp, Overschiesche straat. Maria Johanna, dochter van J. J. van Vondereri en H. M. Collignou, Villastraat. Overleden 14 Juni. Cornelis Kersten, oud 4 jaar ea 40 maanden, Villastraat. 1G Juni. Jacoba de Pater, oud 3 weken, Willemshofje. 'In de gisterenavond gehouden vergadering der Chr. Hist, kiesvereeniging zijn tot can- didaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing gekozen de heeren P. van Gelderen Jr., D. van der Valk en J. Zonneveld. 'Gisterenavond is in de vergadering van reeders van haring- en vise hsch epen alhier bij meerderheid van stemmen gekozen tot torenkijker D. van Dorp alhier. "Hedenmorgen arriveerde alhier het hos pitaal kerkschip, dat gedurende de haring vangst in de nabijheid van de vloot zal ver blijven. Indertijd namen wij van de hand van onzen Amslerdamsclien correspondent een uitvoerige be-chrijving van dit schip op. 'Bij liet werk van de suikerraffinaderij aan de Wilhelminahaven alhier had heden morgen om G'/z uur eene verzakking plaats van de rails, waarop liet zand met kipwagens vervoerd wordt en stortte éen dier wagens, met zand gevuld, de helling af. Twee werklieden aldaar werkzaam, kre- zand en wagen op het lichaam en werden zoodanig verwond dat oen er van, Piet van Spijk, per rijtuig naar zjjno woning moest worden vervoerd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 15 Juni. Ilermanus Marinus Ilulscher en Asita Cornelia de Groot. Ceboren 45 Juni. Johannes, zoon van F. K van Rossen en B. J. van Vliet, TFestniemaland. Gemeenteraad. 'De gemeenteraad alhier zal vergaderen op Maandag den 19 Juni a. s., des nam. 7% uur. Aan de orde van behandeling zijn 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Beëediging van den heer D. van Dalen als lid van den gemeenteraad. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gem.-begrooting, dienst 1898. 5. "Wijziging van de begrooting van het burgerlijk armbestuur, dienst 1898, dooraf- en overschrijving. G. Verder voorkomende zaken. 'Bij de op 27 dezer te houden periodieke verkiezing van 4 leden van den gemeente raad alhier zijn aan de beurt van aftreden de heeren: A. Luijendgk, J.Leverstein, wet houders, J. Zonneveld en N. M. Dirkzwager. 'Toen gisteren het loggerschip sMA 10 Arbeid Adelt" gereed lag naar zee te ver trekken, viel een matroos tusschen het vaartuig en den wal. Door den schippers knecht J. Smith op het droge gehaald, kreeg deze van den drenkeling voor bedankje »Zeg, lamme vent, waar bemoei jq je mee, had me maar laten liggen." 'Heden werden aan de kaasmarkt alhier aangevoerd 36 stapels kaas, wegende te zamen 15272 K.G. Prijzen 2026tys cent per kilo. Handel vlug. BURGERLIJKESTAND van 9 tot '16 Juni 1899. Ondertrouwd Willem Heeimans, 29 jaar, en Iluiber- dina Adriana van Dommelen, 29 jaar. Oeboren 7 Juni. Johan Peter, zoon van M. Ditewig en W. Hoogeboom, Haven. 10 Juni. Jaapje, dochter van C. Westein en A. de Zeeuw, Zandweg. 41 Juni. Adrianus, zoon van B. Visser en F. Broos, Oranjestraat. 14 Juni. Maltheus, zoon van J. v. Bokhorst en J. S. Verkammao, Noorddijk. Anna, dochter van J. Dubel en W. Bouwman, Ooudsteen. Hendrik, zoon van J. de Raaf en G. J. de Vos. Overleden s Wilhelmina Hoogeboom, oud 28 jaar, echtg. van M. Ditewig, Haven. Cornelia Immetje Dijkshoorn, oud 31 jaar, echtg. van A. 't Hart, Noorddijh. Het Haagsche gerechtshof vorderde gisteren tegen kapitein Vemer zes jaren gevangenis straf, met aftrek van de preventieve hech tenis (ruim 4 jaar). Heden werd de behandeling voortgezet met het pleidooi van den verdediger, mr. J. Limburg. Deze betoogde dat liet lapport van de doctoren A. de Jong en Le Rïute Jr. niet voldoet aan de eischen welke men redelijker wijze aan zulk een stuk mag stellen. Naai pleiters overtuiging hadden deze doctoren, toen zij verklaarden dat wettelijke bepalingen niet toelieten om Vemer in een krankzin nigengesticht te plaatsen, meer het oog ge richt op de bepalingen van het Burg. Wetboek betreffende de curateele, dan op art. 37 Strafwetboek. Pleiter hield zich overtuigd dal het Hof den bekl. zal ontslaan van rechts vervolging. Mocht evenwel het lioftoch ver- oordeelen, dan vraagt pl. een lichte straf, ook in het belang der bejaarde moeder van bekl. en op grond o. a. dat geen ongunstige inlichtingen omtrent bekl. bestaan. De uitspraak is bepaald op 29 Juni. Tegen den vroegeren directeurder Haagsche Brood- en Meelfabriek van Vollenhoven, werd gisteren 3 maanden geëischt. De verdediger, mr. L, W. van Gigh uit Amsterdam, concludeerde tot vrq«pruak. Uitspraak over 44 dagen. TWEEDE KAMER Vergadering van Donderdag 15 Juni. Vervolg.) [Wegens zeer belangrijke vertraging van telegrammen gisteren eerst heden geplaatst]. De minister van waterstaat hoopt lien, die tegen dit ontwerp zijn tot andere gedachten te kunnen brengen. Het wetsontwerp is ge bonden door de verplichtingen, die wij aan de aan zee vvonenden, die een belangrijk deel der welvaart scheppen, hebben. De strandmuur bemoeilijkt het bestaan der Sche- veningers, is de haven aangelegd dan zal de oude welvaart terugkeeren. Dat deze haven een tijhaven zal zijn, acht hij geen bezwaar; eigenlijk zijn al onze havens tijhavens, zelfs de Rotterdamsche Waterweg. Als de stoom vaart hieraan genoeg heeft, zal het ook voor de visscherij voldoende zijn. Van een revolutie in het visschersbedrijf door stoomschepen ziet spr. nog niet veelook bij de vrachtvaart blijft een belangrijk deel voor zeilvaartuigen over. Wat nu de technische zijde der kwestie be treft, dat de haven gemaakt kan worden, is zeker. Maar nu komt het onderhoud en hierbij kan de minister mededeelen, dat de meest bevoegde deskundigen zich bereid hebben ver klaard, de voor het voortdurend onderhoud noodige zandzuigers van de vereischte capa citeit te leveren. Aan den heer Conrad antwoordt de mi nister, dat in overleg met den minister van oorlog de diepgang afwisselend zal kunnen zijn 2 a 2,50 M,, ook in verband met de Noordbank vóór Scheveningen. De wijdte der haven is zeer voldoende en b.v. 2Vs-maal grooter dan de visschershaven te IJmuiden. De eenige eisch, dien men te stellen heeft, is een haven bruikbaar voor de visschers- schepen. De minister meent voorts met vol komen vertrouwen te kunnen blijven bij het cijfer voor het onderhoud, terwijl het brengen van dat onderhoud ten laste van het Rijk in overeenstemming is met hetgeen ten aanzien van alle andere havens steeds is aangenomen. De buitenhaven is Rijkswerk, de binnen haven, de zorg voor de ligplaats is gemeente zaak. De minister van oorlog acht oen fort bij een haven van geringe diepte niet noodig. Na repliek van den heer Conrad zegt de heer De Ras dat de haven-voorstanders er niet in geslaagd zijn te bewijzen, dat hierbij het rijksbelang betrokken is. Doch dit daar gelaten hem is ter oore gekomen, dat al mocht de haven er komen, de Schevening- sche bommen toch naar de Maashaven zullen gaan. Hij heeft daaromtrent inlichtingen uit onpartijdige bron ontvangen, en daarbij is dit gerucht bevestigd. De bommen zullen te Vlaardingen blijven invallen, zoowel uit een financieel als uit een nautisch oogpunt. De Scheve vingers zijn afhankelijk, voornamelijk van de kassiersfirma Kikkert te Vlaardingen. De heer Troelstra repliceert nog en is volstrekt niet overtuigd van het nut van de haven. De heer Smeenge brengt rapport uit over de ingekomen adressen waaronder een be trekking hebbende op de vischhal te IJmuiden. De heer Lieftinck verzoekt den minister van waterstaat spoedige inlichtingen op dit adres, waarop de minister van waterstaat, de heer Lely, antwoordt dat die inlichtingen zoo spoedig mogelijk zullen worden gegeven. De vergadering wordt gesloten tot den volgenden dag. Vergadering van Vrijdag 46 Juni {Per telegraaf.1) Goedgekeurd werd liet w. o. betrekkelijk de regeling van de financieel© gevolgen van liet vervallen dei' concessie van de spoorweg maatschappij LeidenWoerden verbonden. Besloten tot de toelating van de herkozen leden Van Basten Batenburg en Van Vlij men. Visschershaven te Scheveningen. Voortgezet wordt het debat over den ha- venaauleg. De heer Troelstra, komt op tegen het be toog van den heer Staalman. Hij blijft bij zijn bestrijding van de bommenhaven, die doelloos en onbruikbaar is, tegen verplaatsing niet opziende en ook niet een groot nadeel achtende voor de visschers die machteloos tegenover de reeders staan, ©n voor wie zijn goed hart blijkt uit het door lietiu en zijn socialistische mede-Kamerleden ingediende amendement op de Ongevallenwet, om deze ook op de zeevisochers toepasselijk te maken. Spreker wil echter met medewerken tot kunstmatige instandhouding van de vissche rij met bommen, 's Ministers verdediging noemde hij zwak uit een economisch sociaal oogpunt. De hoofdreden voor liet ontwerp is zooals de reeders in het adres van „Scheveningen's Belang" hebben verklaard, nl. dat zij onaf hankelijk. moeten worden gemaakt van de verhoudingen te Vlaardingen. Maar daartoe is de Staat niet geroepen. Wil 's-Gravenhage te Scheveningen een haven hebben, dan moet ze haar maar zelf bekostigen. Ook d© heer Fokker blijft zijn mooning volhouden dat de noodzakelijkheid' van de bommenhaven niet bewezen is. De heer Ferf houdt zijn bezwaren vol. De Minister van Oorlog zet nader uiteen dat bi] de geringe diepte dor haven een fort onnoodig is, en dus voor groote defensie-uit gaven geen vrees behoeft te bestaan. De Minister van Waterstaat treedt nog maals iu oen weerlegging van de geopperde technische bezwaren. Hij neemifc ten volle da verantwoordelijkheid op zidh. Een motie van den heer Sdiaepman tot sluiting van het debat werd daarna aange nomen met 70 togen 13 stommen. Het ontwerp tot havenaamleg wordt aan genomen met 54 tegen 34 stemmen. Togen stomden de heeren Hartogh, Van Deinze, Ketelaar, Pijfcterse®, "Veegens, Van Gilse, de Ras, Zijlma, Van der Zwaag, Roes- siugh, Knijff, Dc Beaufort, Von Kol, Mees, Vermeulen, Ferf, Van der Kun, Fokker, Drueker, Lieftinck, Willing©, Tijdeonan, Schaper, Troelstra, Pijnappel, Rethaan Ma- caré, De Klerk, Tak, Van Kamebeek, Ker- dijk, Tijdens, Schepel, Koal en de Voor zitter. Vóór stemden dc heeren Tra/vaglino, Van Alphen, Krap, Goekoop, Pijnacker Hordijk, Micliiels, Bouman, Van Bijlaadt (Apel doorn), Van Asch van Wijok (Ede), Van Kerkwijk, Ruik, Meesters, Lxicassen, Harte, Van de Velde, Kolkman, Dobbeiman, Hou wing, van d'er Loeff, Heldt, Verkeij, Nol- ting, Van Bijlandt (Gouda), Donner, Staal man, Lelij, Van Kempen, Brummelkaanp, Conrad, v. d. Bosch, Jansen, Merkelbadi, de Ram, Nolens, do Waal Malefijt, van Raalte, Groen van Waarder, v. d. Berdk van Heemstede, Maekay, Hesselin'k, van Gijn, Thooft, do Visser, Kuyper, van Asch van Wijck (Wijck), Borgosius, Smeenge, Mut- saers, van Heemstra,, Geertsema, Sorot, Traven, Sdiaopman en Lobman. Nadat do voorzitter den uitslag had ge proclameerd ging er uit liet talrijke publiek op do tribunes eon luid applaus op. Aan do orde kwam daarna het w. o. tot wettelijke verzekering van werklieden, tegen geldelijke gevolgen van ongevallen in be paalde bedrijven. Ingekomen is een voorstel van do heeren Schaapman," Lobman, Bootman, de Waal Ma lefijt en Loet.' om dc ingediend© amendemen ten in de afdtelingen te dóen onderzoeken en inmiddels de beraadslaging over het ont werp te schorsen. Door den heer Loeff weid. dit voorstel ver dedigd. Hoewel hij gaarne het ontwerp in behouden haven wenscart te zien landen, acht hij 't onmogelijk zoo rauwelijks heb amendement-Kuijpei in openbare1 beraadsla ging te behandelen. Ook de heer Mees acht schriftelijk voorbe reiding noodig met het oog op genoemd1 amendement en hij ontraadt thans te Jx> ginnen met de algemeens beschouwingen. De heer Veegens acht het voorstel van de 5 leden paemendair en aanneming er van. op dit oogenblik in strijd met do goede orde van de beraadslagingen. De amendementen zijn niet aan de orde, wed de aJgemeene beraad slaging. Zijn we aan de amendementen en blijkt onderzoek daarvan in de afdeeli ogen noodig, dan zal spreker zich daartegen niet verzetten. Er moet met den naüoniaien tijd' gewoekerd worden. Door aamneming van het voorstel kwam men tevens terug op het voorstel van don voorzitter om het ontwerp te behandelen. De voorzitter merkt op dat de Kamer •hiertoe de bevoegdheid heeft, daarbij wijzen de op het antecedent omtrent de amende menten op de Kieswet. De heer Pijnappel is ook voor het voor stel, maar wenscht het afdeelingsonderzoek uit te breiden ook tot andere punten als de amendementen De heer Sohaepman, 'het voorstel verdedi gende, merkt op dat er aan de Ongevallen wet geen grooter ongeval kan overkomen dan dat men later de beraadslaging moet staken. De heer Lieftinck wil alvast beginnen met de algemeene beschouwingen. Het voorstel om de amemd&menten op de ongevallenwet voor de openbare behandeling in de afdeelingen te onderzoeken, wondt aan genomen met 44 tegen 36 stemmen, Alle amendementen die vóór dit afdeelings- onderzoek inkomen, zullen daarin, worden opgenomen. De centrale af deeling heeft besloten het onderzoek te houden a.s. Dinsdag en Don derdag daarenteegen stelt de heer Savornin Lohman voor het te houden op Donderdag 29 en Vrijdag 30 Juni met het oog op de te verwachten adviezen van belanghebbenden en mdustrieelen. Door den voorzitter en den heer Van der Zwaag wordt dit bestreden. De Kamer ver werpt dit voorstel, waardóór het onderzoeik bepaald blijft zooals de centrale afdeeli ng voorstelde. Tegen Dinsdag zijn verschillende wetsont werpen aan de orde gesteld, o. a. omtrent bet vervallen der mazelen uit de lijst der be smettelijke ziekten en den spoorweg Goe- baug.Kaiirnan.s, eveneens de interpellatie van den heer Staalman over den kerkgang dennarine, eai van den heer Veegens over do gemeentebelangen. Middelbaar Onderwijs. Uitslag der examens B2 en B van de Po lytechnische School. Examen B 1899. Geslaagd voor: Art. 61, 62, 64. Civiel, bouwkundig en werktuigkundig ingenieur. L. A. M. An kersmit, L. A. M. Binkhorst, J. W. Birnie, J. Blackstone, H. J. Boetje, P. H. W. Bon- gaerts, G. J. van den Broek, V. C. G. H. Broekman, P. J. W. J. van der Burgh, A. Bijl, J. J. Canter Cremers, C. G. Cramer, J. do Crane, G. W. ten Dam, J. C. De king Diera,, H. VST. Dohna, J. van Dorp, C. H. J. Driessen, J. H. de Granada, J. Grate- ina, J. II. A. Haaiman, W. Hiebendaal, W. van Houten, F. 's Jacobs Jr., IV. J. Kalis, J. J. P. Kleijn, IV. C. Kohier, J. C. G. Kra- gers, E. J. Kuiper, C. Leemans, G. Leagues Bakhoven, C. M. Lug ton, D. Meijer, \V. Meijer Timmerman Tkijssen, E. J. C. Meijll, W. J. Niersmeijer, J. G. Nlimans, F. W. Th. Van Oordlt, J. C. van Reekman Jr., P. A. Roelofsen, J. Th. Can Rosse, J. C. F. van Sandick, J. A. van Santwijk, F. L. Schlin- gemann, A. Schotel, F. Schutz, S. Snuijf Jr., A. Streiff, II. F. Streiff, E. H. M. Uljée, L. Valk, L. W. C. C. P. J. Vein, W. van War- melo, F. O. Wegener Sleeswijk, H. C. Wes- seliug, W. F. de Wilde. Geslaagd voor art. 64. Werktuigkundig ingenieur. J. W. Albarda, C. B. Barto, H. B. Beaufort, A. F. J. Beukers, F. M. Benkers, R. Bloemendal, J. H. C. cle Brey, J. H. O. Bunge, P. F. Bunge, J. E. van der Burg, M. H. Crans, F. J. J. Driosens, R. J. Dijkhuis, P. L. Dubourcg, W. A. de Graaf, G. E. Gravenhorst, C. A. Guffroy, M. van der Horst, R. Klem, J. B. Koerts, N. Koo- mans, A. Korvmg, E. A. Kruijsse, W. E. KraijtboscJi, P. Labrijn, F. J. Lamp, P. Lohr, W. G. van der Meer, J. if. Mercx, II. H. Nieuwerihuis, A. Pot, P. van Pritzelwitz v. d. Horst, F. J. Rave nek, K. Robbers, J. Rodenburg, J. Roêll, J. Schaly Jr., W. F. Staargaard, J. Strumpliler, H. P. G. Don Tex, G. J. van Vliet-, L. A. van Voorst tot Voorst, G. J. de Vos van Nedorveen Cappcl, E. de Vries, P. de Vries, E. Waller, J. J. Wefers Bettinck. Voor art. 64. 65. Werktuigkundig en niijneningenieur. W. A. Both, C. Ad. van Goudoever do Jongh, E. J. v. Rijckovorsel, J. Sonneveld. Voor art. 65. Mijneningonieoir. J. van Braam Houekgeest, II. Cool, G. van Dusseld'orp. F. J. Ermerins, B. von Faber, J. A. Gratterink, J. Koster, C. W. Visser. Ahnog geslaagd voor het eerste gedeelte: Art. 61, 62, 64. C. G. van Baerle, W. A. de Graaf, H. de Groot, A. J. A. de Graij- ter, A. Iveppler, E. de Vries, F. W. E. Wol- terbeek Muller. Art. 61. M. D. Charlouis, E. A. Ham burger, H. G. J. Houben Whitney, A. M. Sollewijn Gelpke, F. Westendorp, F. E. Wijnmalen. Art. 63, 64. A. Rappard Art. 64, 65. Z. S. Beijl, P. N. Degens, 1'. Tesch. Telegraafkantoor tc Rotterdam. Het Rijkstelegraafkantoor aan de Zuid- Blaak te Rotterdam wordt belangrijk ver groot, daar de dienstwoning van den direc teur aan de zijde van het Beursplein tot dienstlokalon wordt ingericht. De Prins van Oranje. De Prins van Oranje wordt van Queensborough naar Vlissingen gesleept. Hen andere lezing. Het »U. D." schrijft: liet gebeurde op het Centiaal-station met den locaal-trein naar Amersfoort heeft zicli eenigszins anders toegedragen dan gisteren werd vermeld. Bij nader onderzoek is ons gebleken, dat er niet van de andere zijde een trein in volle vaart kwam aanstoornen doch dat een ledige trein, die reeds eenigen tijd aan de andere .zijde van het station had gestaan, zonder order te vroeg door den machinist in beweging werd gebracht. Dit werd echter aanstonds door het stations- personeel ontdekt, dat dezen trein deed stop pen, zoodat daardoor het gevaar, dat die trein op den locaal-trein zou zijn geloopen, werd voorkomen. De rol, die de conducteur van den locaal-trein in deze zaak heeft gespeeld, is dus ook in het eerste bericht in wel wat al te schoone kleuren geschilderd. Het verdwenen knaapje. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gra venhage deelt mede, dat aan het signale ment van het sedert 25 April j.l. verdwenen knaapje A. P. J. van Wezel, worden toege voegd, dat het knaapje in den nek aan de rechterzijde twee moedervlekjes heeft, die duidelqk zichtbaar zijn en boven de kleertjes uitkomen en onder het strottenhoofd het litteeken van een diphtheritis operatie, ter- wql het een breukband draagt. Lustrum te Groningen. Naar wij vernemen zal in den loop der lustrumfeesten door studenten te Groningen eene tooneelvoorstelling worden gegeven be;

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2