STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Gemengd Nieuws. Kunst en Wetenschap. SPORT. Lfiatste Nieuws. II a 11 de I. V i s s c h e r ij. stekende verdediging van 'fc wetsontwerp be treffende den aanleg van de haven te Sehe- veningen. Vele ingezetenen hebben na het. besluit der Kamer de vlag uitgestoken, o. a. de voor zitters van „Handel en Nijverheid" en van de Kamer van Koophandel en voorts tal van industrieelen. Hoden meldt men ons: In do sociëteit „Neptunus" te Schevenin- gen werd gisteravond feest gevierd. Daar wa ren tegenwoordiggemeenteraadsleden, de president en leden van den Kamer van Koophandel en voorts tal van belangstellen de dames en hoeren. De sociëteit zag er recht feestelijk uit; een keurige vlaggenversiering was aangebracht en op een groot doek stond met reusachtige letters „Minister Lely bene- dictus" (gezegend zij Lely). To midden van. plantengroepen stonden de busten van H. H. M. M. de Koninginnen. De president van „Neptunus" sprak oen hartelijk welkomstwoord, do feestwijn werd rondgediend en toen volgden de van geest drift tintelende heildronken elkander op. Hartelijk werd ingestemd met het „leve de Koninginnen" en met niet minder enthou siasme werden de dronken op de Ministers Lely en Eland begroet. De opgewekte geest werd den ganscken avond onderhouden door strijkmuziek, dat dc genoodigden in do gelegenheid stolde in de biljardzaal zich aan den dans te verlustigen. Ook in liet dorp heersdite den ganschen avond eon, vroolijke stemming. De hoer Hoogenraad ontving gisteren nog tal van telegrammen, o. a. van den president van de Nederlandscho Yisscherijvereeniging. Bij. Kou. besluit is dr. G-. II. Larners, hoogleeraar aan de Rijks-universiteit te Utrecht, benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Bij Ministerieel besluit ia Aiexandrië be smet verklaard wegens pest en is het aantal quarantainedagen op tien bepaald. Tot directeur der Zuid-Nederlandsche Me- lassespiritusfabriek te Bergen-o p-Zoom is benoemd de heer Pertjui van Leeuw St. Pierre bij Brussel en tot administrateur de heer Schouten van Amsterdam. 'OVERSCHIE, 17 Juni. Ter voorziening in de tweede vacature, die binnenkort aan de Christelijke School alhier zal ontstaan, is benoemd J. F. van Batenburg van 's-Graven- hage, die de benoeming heeft aangenomen. "KETHEL en SPALAND, 1G Juni. Heden morgen omstreeks half zeven uur is het lijkje van het hier verdronken knaapje gevonden. Het dreef in de Sehie nabij het stoomgemaal bewoond door Verkade, onder de gemeente Vrijenban. Het werd ontdekt door een spoe- linghaalder en is opgevischt door bovenge- noemden Machinist, en later naar de ouder lijke woning gebracht. 'KETHEL EN SPALAND, 1G Juni. Giste renavond zouden T, Oosthoorn en P. Verspeek een nog jong paardje probeeren, gespannen voor een zoogenaamde ïattenkar. Even buiten het dorp op den Schiedamschen weg maakte het beestje een zijsprong en kwam met kar, voerlui en al in de sloot terecht. Het paard moest in de sloot uitgespannen worden alvo rens men het op net droge kon brengen: niets was beschadigd en de voerlui hadden zich niet bezeerd. Naar wij vernemen heeft dr. E. J. M. Nolet zijn ontslag aangevraagd als geneesheer directeur van het ziekenhuis alhier, rnet ingang van den dag waarop de nieuwe ver ordening in werking treedt. Do heer J. L. Liezen.berg, leeraar aan het gymnasium alhier, is hedenmiddag aan do universiteit te Leiden gepromoveerd tot doc tor in de klassieke letteren met een acade misch proefschrift „Studia Flaviana, observa- tiones criticao in Flavi Josephi antiquitates Judaicas". Ds, C. L. van den Broek heeft bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Maassluis. Niet in de Nederlandsche maar in de klassieke letteren heeft onze stadgenoot de heer W. J. A. Roldanus met goed gevolg candidaats-examen afgelegd. De bladen, die ons eerste bericht sover- namen", worden verzocht het ook deze rectificatie te doen. Tot directeur van de muziekvereeniging te IJselmonde is benoemd de heer A. Jordaans alhier. "'Wij herinneren or onze lezers aan dat morgen voormiddag op uitnoodigmg van do wielervereeniging „Voorwaarts" to Vlaardin- gen aldaar oen wedstrijd, zal plaats hebben voor amateurs. De wedstrijd, zal gehouden worden op den Maassluisahen dijk, terwijl zal worden afgereden van do tol. Onder do deelnemers aan dien wedstrijd is ook de heer J. Bakker alhier. De 7-jarige Johannes van Leeuwen, wo nende aan de Sehie, had hedenmiddag te 3f uur het ongeluk aldaar te water te geraken met visch jesscheppeuGelukkig werd dit op gemerkt door Abram Schot) dio met behulp van zijn zoontje den jeugdigen drenkeling spoedig op het droge had geholpen. Hedenmiddag te ruim 4| uur zou Chris- tiaan Hoek, werkzaam in oen branderij aan do Noordwest, zich eens in de Noordvest- giacht verfrissciien, maar vergat daarbij dat hij niet zwemmen kon. Benige mannen sprongen bij het zien van het gevaar waarin Hoek verkeerde, eveneens to water, doch kon den hem eerst redden toen van den kant af haken waren toegestoken. Hedenmorgen wa» aan de viseïunarkt aan gevoerd 1 mand tong en tarbot; de prijzen waren voor tong van f 0.40 tot 2.05, tar bot van f 0.60 tot f 2,25, alles per koop. BURGERLIJKE STAND. Gieborcn 2 14 Juni, Franziska Lidvvitia Antoma Eliza beth a, dochter van T. B. Jonsthóvel en M. Rossinant)Korte Haven. 17 Juni. Petrus Jacobus, zoon van P. 3. Groenendaal en C. M. Bitter, Hoofdstraat, Overleden 15 Juni. Adriana Petronella van Heijnin- gen oud 2 maanden, Folderstraat. 16 Juni. Antoniu;, Maggiel Martinus Dulfer, oud 2 jaar en 2 maanden, Lange Kerkstraat. 17 Juni. Johanna Geeve, oud 13 maanden, Itoosleek. 'Mej. G. N. J. de Jager alhier is geslaagd als Rijkstelephoniste, "Gisterenavond vergaderde alhier in het gebouw sSoli Deo Gloria" de kiesvereenigiDg »Nedeiland en Oinnje", tot het stellen van candidaten voor de a.s. verkiezing van leden van den gemeenteraad. Na langdurige besprekingen werd besloten om bij deze gelegenheid twee candidaten te stellen, en samen te werken met de Christe- lijk-Historische kiesvereenieing, die drie can didaten heeft ge-teld. Als candidaten werden aangewezen de hoeren L. P. de Bruijn en Joh. Droppelt. Besloten werd wegens liet vergevorderde uur om in een volgende ver gadering over te gaan tot een benoeming van een voorzitter. "In een Donderdagavond gehouden verga dering is besloten het zangkoor van de afd. Vlaardingen van de Ned. Prot. Bond alhier te ontbinden. BURGER L IJ KESTAN D. Overleden s 1G Juni. Jan van Oosten, oud 5 maanden, Havenstraat. 1G Juni. Cornelia van der Schee, oud 2 dagen, Haasstraat. Brand ie Amsterdam. Gisterenavond heeft een geweldige brand te Amsterdam gewoed. Het alibi." schrijft hierover Het is welhaast 25 jaar geleden dat de tegenwoordige organisatie der Amsterdam- sehe brandweer op schitterende wijze voor het eerst de vuurproef doorstond en tegen liet eind van dit tijdvak van heldenmoed en zelfopoffering, nu de Amsterdamsche bur gerij zich voorbereidt om haar brandweer op waardige wijze te eeren, gebeurde het dat nog eenmaal die brandweer moest opgeroe pen worden om te toonen wat zij vermag. n WIj weten nu weer dat wij een brandweer hebben," werd gisteravond onder de toe schouwers van dezen brand opgemerkt en zelden is voorzeker de trotsclie voldoening, die in deze woorden werd uitgesproken, zoo van pas geuit. Want in de allereerste plaats willen wij zeggen dat wij meer dan ooit tiotsch zijn op onze brandweer, dat wij vervuld zijn van diepe bewondering voor de zelfverachting, de volharding, den taaien heldenmoed, de onverzwakte geestkracht betoond door de eenvoudige mannen, die, als ware het de ge woonste zaak der wereld, met kalm overleg hun leven in de waagschaal stellen om een schier ontembaar element ten onder te bren gen. Het is een grootsche strijd dien zij te strijden hebben en voorzeker ligt reeds daar in een voldoening voor wie hoog van hart zijn en meer dan de zelfvoldoening van ver vulden plicht vraagt de Arasterdumsche brand weer niet. Maar juist daarom eert het Amster damsche volk zijn brandweerkorps te meer en juist daarom brengen wij in de eerste plaats een woord van hulde aan dit kranig korps. liet liep tegen elf uur, toen het bericht werd ontvangen dat in de gebouwen dei- firma H. Vettewinkel en Zonen, in vernissen en verfwaren, aan de Prins Hendrikkade een zware uitslaande brand was uitgebroken. Op het Damrak was reeds een iichte vuurgloed te zien en een onaangename geur liet geen twijfel bestaan, omtrent den aard der bran dende waren. Toen wij op het terrein van den brand kwamen, waren een aantal stoom spuiten reeds in volle werking. Aan de Prins Hendrikkade was echter met veel van het vuur te zien. Dat woedde achter het kantoor, waaraan de pakhuizen grenzen. Een dikke rook hing boven het huis en werd vnn tijd tot tijd door een vuurtong verlicht. Het had er a! den schijn van of deze brand niet veel te zien zou geven. Maar in Irnt verborgen woedde het vuur voort eu opeens, het zal zoowat kwart over elven zijn geweest, ver anderde het tooneel. Plotseling zagen wij de gezichten der nieuwsgierigen op de brug over de Oudezijds Kolk en voor het kantoor van den haven meester door een rossen gloed verlicht en toen wij ons daarheen begaven, sloegen de vlammen uit de vier bovenverdiepingen van het rechlsche pakhuis der firma. Zoodra bekend werd dat hier de vlam was uitge slagen, besloot de bi and weer ook aan deze zijde het vuur aan te tasten. Het terrein aan deze zijde werd zoo goed en zoo kwaad als met de toen nog niet zeer sterke politie macht ging, afgezet en ras waren daar vijf slangen gelegd. Inmiddels was de bftmd in hevigheid ver dubbeld. Uit de ramen stegen zwarte rook wolken, doormengd met rossige plekken vuur omhoog. Daartusschen zag men tallooze blauwe vlammetjes, die telkens na een lichte ontploffing uit de ramen kwamen en voort- dansten als dwaallichtjes in den rook. En feller sisten de vlammen, knetterend als ra ketten, zwarter en rossiger, om en om, werd de rook, grooter de hitte van den gloed. Vijftien rijen dik stond het publiek daarin te staren en liet zich de gezichten blakeren zonder te wijken en zonder te bedenken dat het onnoodig de taak van den brandweer verzwaarde. De politie dreef de menschen terug, maar steeds meer kwamen ze opzet ten, nieuwaangekomenen duwden de voor hen staanden op en dezen lieten zich duwen, zonder de aandacht te laten afleiden van het schouwspel dat zij in jaren niet hadden aan schouwd. Daar kwam een even onverwachte als oorspronkelijke hulp opdagen. De koetsiers der stoomspuiten brachten hun paarden aan, en wisten daarmede meer ruimte te maken. We! ging het afzetten op deze wijze minder zacht dan men dat in den laatsten tijd van de politie gewoon was, maar deze kon zich nog niet voldoende doen geiden en tijd tot parlementeeren was er waarlijk niet. Er ont stond heel wat gedrang, een paar menschen struikelden over den trottoirband, maar de afzetting kwam zonder ongelukken tot stand en de inmiddels aangerukte versterking hand haafde haar. Veel tijd tot parlementeeren was er niet, schreven wij. want nog steeds nam de brand in heftigheid toe. De achtergevel van het pakhuis was nu één vuurzee en achter de holle ramen zag men de vlammen zich kron kelen, nu eens krimpend als onder een vlak ken slag dan weer opstijgend in jubelenden triomf. Voor de rarnen rook, witte en zwarte, doorsneden van vurige tongen, gespikkeld door azuren dwaallichtjes. Even werd het vuur gedempt, dan een knal en hoogop dan sten weder de vlammen, den blauwen hemel roodkieurende en den glans der sterren ver- doovend. De brandweer, die allereerst de huizen aan de Oudezijdskolk, die groot gevaar lie pen, had nat gespoten, richtte thans vier stralen in den gloed. Het bootje van de havenpolitie, met hoera begroet, hielp dapper mede niet één van zijn twee slangen; voor beide slangen was liet gebouw te hoog. De hitte van den gloed verdreef ons van onze standplaats voor het kantoor van den havenmeester aan de Kolk was het reeds lang niet meer uit te houden de oogen begonnen ons te steken, de lippen waren dor, de keel droog, maar vlak over het bran dende perceel stonden acht brandweermannen aan de straalpijpen en op het dak van het belendende perceel van de firma J. M, Yer- schure Zoon, op nog geen vijf meter af stand van den gloed zaten een paar mannen te spuiten. Tot twaalf uur woedde het vuur 011 ver minderd voort, steeds nieuw voedsel vindend in do vaten lak en vernis die in het branden de gedeelte waren opgestapeld. Uit oen. vijf tiental slangen wei-den zonder ophouden machtige stralen in den vuurpoel geworpen, maar er was nog geen vermindering merk baar. Eerst toen klaarblijkelijk: de voorraad brandbare stoffen op vier aangetaste boven verdiepingen uitgeput raakte, v<srminderde de brand en van dat oogenblik nam hij snel af. Binnen een kwartier was toen de brand weer het vuur meester, nadat het een vol uur in al zijn kracht had gewoed. De vier verdiepingen van het pakhuis zijn totaal uit gebrand. Da benedenverdieping bleef dankzij het voorbeeldig optreden van do brandweer gelukkig gespaard. Daar lagen een honderd tal vaten terpentijn opgestapeld en liad het vuur deze kunnen bereiken, dan ware de ramp niet to overzien geweest. De brandweer werkte met zeven rijdende stoomspuiten en de „Jan vifn der Heydo", eerst onder leiding van den onder-commandant M. J. Proost, la ter onder persoonlijke leiding van den heer Meier. Aan de achterzijde greep sdj het vuur aan met vier slangen, benevens één van de havenpolitie (onder bevel van den inspecteur Visser), aan de voorzijde waren door het perceel van den heer Vettewinkel, no. 81, drie slangen gelegd, door dat van den heer Verschure, no. 84, eveneens 3, door perceel 84, in gebruik bij de firma Loobé Je Co. 2, en door perceel 76 3 slangen. De ooi-zaak van den brand is ten eenen- nialo onbekend. De heer H. Vettewinkel Jr., die óp den Singel woont, had om zes uur des middags zijn kantoor verlaten. Gewoonlijk we/d daar des avonds nog gewerkt, hetgeen ook gisteravond hot geval was; toen echter de bedienden tegen half elf vertrokken, was er niets aan de hand. Iets later verliet do neef van den firmant, de heer D. H. Vetto- wirikel Jr., die ook in de zaak is, zijn woning naast het kantoor om een brief weg te bren gen naar het Victori a-hotel, toen hij terug keerde deelde do havenpolitie hem mede, dat oen zware brand ia het pakhuis woedde. Wij deden, reeds uitkamen dat de taak der politie zeer zwaar was. De heftigheid van den brand, dien natuurlijk velen wilden zien, hot nog betrekkelijk vroege uur en heb "druk ver keer op dit punt van den stad vooral in den laten avond, droegen daartoe bij. Niettemin werd de orde uitstekend gehandhaafd onder leiding van den commissaris in de 60 sectio de heer F. G. C. J. Fiindter cb Beauchene, De commissaris J. B. Daman, die toevallig met vrouw en kinderen voorbij kwam, ver liet deze om do behulpzame hand to bieden. Ook de hoofdconunisaris de heer J. A, Fran ken was op het terrein. Omtrent de schade die waarschijnlijk zeer aanzienlijk zal zijn, is nog niets bekend; zij ia echter door verzekering gedekt. Hedenmorgen stonden nog een groot aan tal nieuwsgierigen aan de Prins Hemlrikka- de te kijken naar het tooneel der verwoes ting. Er was niet veel te zien, want do voor gevel van het gebouw is geheel gaspaard ge- hloven, terwijl 111 de kantoorlokalen en do deelen der magazijnen die aan de voorzijde gelegen zijn, odk uitwendig niet veel schade te zien is. Ann de achterzijde echter, op de Kolk, ziob hot er anders uit. Ook daar bleef de buiben- muur intact, doch door de holle openingen van de ramen ziet men het geheele verkoolde geraamte van het gebouw. IJzeren binten hangen uit de zijmuren neer, gegoten steun pilaren zijn door de zolders heen getuimeld, ijzeren en houten fusten, leeggdbrand, vor men ©en chaos met de vuile massa van wa ter, olie, verfstof, asch. De brandweer is den geheelen nacht met een paar straaltjes door blijven werken, en vanmorgen nog hingen twee slangen uit de ramen neer, om dadelijk hulp te kunnen bie den als het vuur mocht opleven. Een juiste berekening van de schade is nog niet te maken. Ket pakhuis was geheel ge vuld met allerlei verfstoffenmenie, zink wit, loodwit en honderd soorten meer. Be neden stonden ijzeren ketels terpentijn; bo ven «uiige honderden ketels lak. Van do ver schillende soorten olie is geen voorraad op te geven. Dat alles is verloren gegaan en liet zal, al is de schade door assurantie gedekt, der firma Vettewinkel moeite kosten haar love- rauties vol te houden. Gelukkig heeft zij voorraad in een pakhuis bij liaax verffabriek aan den Haarlemmerweg, waaruit in don eersten tijd kan worden geput. Hoe de brand onstaan is, valt niet na to gaan. De werklieden, ongeveer 30 in getal, hebben op den gewonen tijd, zeis a zeven uur, het gebouw verlaten. Het is hun ten streng ste verboden hetzij bij het werk, hetzij bij het uitgaan to rooken. Hieraan wordt streng do hand gehouden, met het oog op het ge vaar, aan het bedrijf verbonden. Machines zijn er niet in het gebouw, aJeen oenige verf- inolens, waar geen vuur bij noodig is. Het personeel behoeft door het ongeval geen schade te lijden. Voortvluchtig. Men meldt aan het »Dagblad" dat mevr. D. R, W. te Leeuwarden, veroordeeld tot 8 dagen gevangenisstraf wegens mishandeling van een rijksveldwachter, naar het buitenland is vertrokken. Scheepsonr/eluk. In Züllchow bij Stettin is gisteren de plei- zierstoomboot B 1 u c h e r door de stoomboot P 1 i t z aangevaren en gezonken. Een aan tal personen, naar opgaaf dei tig, verdronken; tien werden gered. Verschrikkelijke mijnramp. Naar uit Halifax wordt gemeld, heeft een ernstige ontploffing plaats gevonden in de mijnen van Caledonia, bij kaap Breton, Canada. Volledige bijzonderheden ontbreken nog, inaar men verzekeit dat 160 personen in de mijn bedolven zyn. Er bevonden zich 190 mijnwerkers beneden toen de outplolfing plaats vond. Twintig lijken zijn reeds boven gebracht. De bijzondere Commissie voor de Neder landsche afdeeling van Schoone kunsten ter Wereldtentoonstelling te Parijs vestigt er de aandacht op dat op deze tentoonstelling slechts eene beperkte ïuimte aan de vreemde landeu is afgestaan. Het aandeel van Nederland daarin bedraagt voor alle klassen te zamen ongeveer 160 strekkende meters. De Com missie dringt er bij de Ned. kunstenaars op aan zooveel mogelijk hun beste werk uit de laatste 10 jaren in te zenden. De Maatschappij tot bevordering van Bouw kunst en de veieenigiug Architecture et Amicilia" hebben uit haar midden een com missie samengesteld die de zorg op zich genomen heeft tot het bijeenbrengen van eene collectieve inzending van ontwerpen van bouwkundige werken- (klasse 10). De Ned. Afd. van Schoone kunsten zal voorts bestaan uit: klasse 7: Schilderijen enteeke- ningen; klasse 8: gravures en etsen; en klasse 9: beeldhouwwerken. Voor deze klassen moeten alle werken behalve beeldhouwwerken grooter dan 1 meter, ter beoordeeling worden ingezonden van 8 tot 14 Jgnuari 1900 aan het adres van de commissie ia het gebouw »Pulehri Studio" te 's-Gravenhage. Als leden van de jury, welke omtrent de toelating zal beslissen, zullen zitting nemen voor klasse 7 de heeren H. W. Mesdag (voorzitter), G. H. Breitner, J. Israëls, H. W. Jansen, P. de Josselingde Jong, J. Maris, Willy Martens (secretaris), Alb. Neuhuys en J. Tooropvoor klasse 8 de heeren W. A. Witsen en Ph. Zilcken voor klasse 9 de heerenBart van Hove en prov. Leenhof. De beoordeeling der tentoongestelde kunst werken zal geschieden door een internationale juiy uit de vertegenwoordigde landen. Schietwedstrijd te Loosduinen. Heb bestuur van de Kon. Vereeniinng van NederI, Scherpschutters on het Uitvoerend Comité van den Internationalen schietwed strijd, die thams to Loosduionen is geopend, werd gisteren in deze gemeente feestelijk strijd, thans te Loosduinen is geopend, riep den schutters, waaronder er waren uit Noorwegen en Denemarken, hot welkom toe in het receptielokaal, de met groen versierde bewaarschool te Loosduinen. Deze toespraak werd beantwoord door dien gen eraal-maj oor jhi\ .Lamau Trip, eere-voor- zitter van heb uifcvoermd comité. De heeren W. van Waning te Voorn en S. J. yam dean Bergh te '.i-Gravenhag^onder- schéidenlijk president en vice-presicKrt van do KoninM. Vereenigisng van Nederlandlsdhe Scherpschutters, zijn benoemd! tot ridder in de orde van Oranje-Naesau. De Minister van Oorlog reikte hedenoch tend bij de opening der schietwedstrijden te Loosduinen heb ondersclieidingstoeken der orde aan de benoemden uit. *Na onderzoek zoowel van den vice-adimi- raal te Nieuwediep, als van den Minister van Marine, is de klacht van enkele marine-offi cieren tegon dis. de Koe, pred. bij dte NcfcL Hei-vormde Kerk, in handen gesteld1 van het classicaal kerkbestuur to Alkmaar. Men meldt ons uit Rotterdam: Hedenmiddag werd in Pro Patria te Bot terdam een tentoonstelling geopend, van graanproducten van Rumenië, alsmede vaa een colloctie xneelmonsters van de voornaam ste Rumeenscko meelfabrieken. Het doel van deze tentoonstelling is de aandacht van den handt! te vestigen op de uitmuntende graan soorten welke Rumenië oplevert en daardoor da handelsrelatiën tusschen ons land en Ru menië uit te bre.den. Werden xeeds door de ijverig© bemoeiin gen van onzen gezant to Rumenië en de me dewerking der Rumeenscko regeering da scheepvaartverbindingen met Rumenië voor eenigo jaren belangrijk uitgebreid, waarvan onze haven reels het groote belang onder vindt, ook tbans twijfelen wij er met aan of zij zullen in hun pogen slagen. Dat het der Rum eensdie. regeering ernst is in daze krach tig mede te werken, blijkt wel daaruit dat de heer Baicoianu, directeur-generaal van het ministerie van landbouw te Boekarest persoonlijk is overgekomen om deze tentoon stelling te leiden en zooveel mogelijk vrucht baar te doen. zijn. Ook werd reeds aLs voorbereiding een in de Fransclie taai gesdireven boekje verspreid getiteld Aanteekeui ngen over het graan, en over de moelproducton van. Rumenië" door V. C. Munteanu, directeur van dc koogere landbouwschool on Coraehis Roman, direc teur van iiet landbouwsbation, beiden te Boe karest, waarin eenige algemeene mededeel:'11- gen worden gedaan over de graanopbrengst van Rumenië, de graansoorten daar ver bouwd, de hoedanigheden van dat graan en zijn scheikundige samenstelling; de meel soorten de manieren van analyse en den uitvoerhandel van graan en meel De tentoonstelling is een bezoek ten zeer ste waard. De wanden der mal zijn fraai gedecoreerd met de Rumeensdie en Neder- landséhe kleuren, fraaie schilden, vermelden de de namen der Rumeensche firma's, en tropeén, samengesteld uit fraaie graangewas sen, terwijl verder een bloemen arrangement aan het geheel ren fraai aanzien geeft. Op nette etalages zijn de verschillende graansoorten keurig gerangscliikt, terwijl ook brood uit de verschillende graansoorten gebakken, aanwezig is. Langs de wanden is verder een kolossale collectie meelsoorten in zakken geëtaleerd. De belangstelling van den handel is zooi- groot en de indruk blijkt over het geheel oen zeer gunstige. In Frankrijk. Dat Poincaré met alle geweld een porte feuille verlangde voor Barthon, in wien de radicalen den invloed van Méline duchten, heeft dezen ernstig ontstemd. Van den an deren kant wijzen Poincaré en diens vrienden op de concessies aan de radicalen en stellen hen verantwoordelijk voor het mislukken der combinatie. De radicalen hopen nu, dat president Lou- bet die vandaag met de voornaamste politici den toestand zal bespreken, aan Samen de vorming van den ministerie zal opdragen. Anderen spreken van Delcassé, weer anderen van Waldeck-Rousseau. Een gezónde oplossing zal zeer moeilijk blijken waarschijnlijk komt er nu een com promis-kabinet dat vleesch nocli visch is. Beurs van Mcliledam. ZATERDAG 17 Juni. Officieëlc noteering van dc Commissie uil dc Kamer van Koophandel aan dc Beurs. MOUTWIJN f 9 per Hectoliter cont., zon der fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor dc noteering D. F. VV. Prins. MOUTWIJNNot. van de Makelaars f 9.50 per HL. Ct. Stemming: vast. JENEVER: f 13.50 per HL. Amst. proef f 15. zonder fust en zonder belasting. SPIRITUS: fl6% a M7>/a. ROGGE: zonder handel. GERST zonder handel. MAISzonder handel. SPOELING; f0.70. AMSTERDAM, 17 Juni. Koffie goed ord. Java 27%, good average Santos 19. Suiker kalm i Juni f 13 i/a gedaan. Tarwe op levering zonder noteering. Rogge op levering weinig veranderdOct. f 138. ROTTERDAM. 17 Juni. Rogge op termijn: per Juli ff per Oct. fff Heden geen noteering. Koffie. Java 27s/t ets., Santos 48Vc cl». Suiker. Beet kalm. Juni 113% geboden. DELFT, 17 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 50 stapels kaas, we gende te zomen 19588 Kg. Prijs f 20.a f26.— per 100 Kg. PARIJS, 17 Juni. Spiritus. Juni frs. 42.75 Juli frs. 43.25 Juli/Aug, frs. 43.25vier laatste maanden fis 38.25. BERLUN, 17 Juni. Spiritus per loco HAMBURG, 17 Juni. Koffie. Sept. 28%, Dec. 28%, Maart '201/4, Mei 293/f HAMBURG, 17 Juni. Suiker. Biet- loom Aug. 11,22%, Oct. 9.97i/2, Dec. 9.85, Maait 10.07%. HAVRE, 17 Juni. Kolflie, Per Juli 338/4, Sept. 34'A, Dec. 35, Maart 35%, Ontvangsten te Rio 11.000, en te Santos 14000 bn. VLAARDINGEN, 15 Juni. Binnen van de beugvisscherij»VL 113 Stella Maris", L. Sluimert, met 40 ton visch en 2 ton leng»VL 146 Voorlooper", B. v. d. Vaart, met 60 ton visch en 5 ton leng. 15 Juni. In zee ter haringvisscherijsVL 182 Anna en Nico", A. SchrielsVL 55 Triton", G. v. d, Windt. 16 Juni. »VL 12 Gendringen", C. Storm »VL 120 Rendorp", J. Bos; sVL 153 Gevers Deinoot", P. Aalders; »VL 1 Susanna", H.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2