L i BINNENLAND. STADSNIEUWS. a. b. f 36635 f 36635 - 37200 - 37300 - 37G89 - 37990 - 37875 - 39375 - 38000 - 39500 -38100 -40000 - 38800 - 39900 - 39190 - 39590 -39800 -39800 VLAARDINGEN. MAASSLUIS. Ranst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. SrORT. De minister der schatkist antwoordde dat de begrooting der schatkist reeds is goedge keurd. De Engelsche zaakgelastigde te Peking heeft de afzetting van den gouverneur van Kouei-Chan gevraagd wegens den moord op Engelsche zendelingen. Het Tsung-li-Yamen heeft geweigerd. De Transvaalsche regeering heeft de in levering van aanbiedingen voor den aanleg der spoorwegen naar Rustenburg en Lijden- burg vastgesteld op '12 October. Te New-York zegt men dat het Ameri- kaansche effectieve leger op lOO.OüO man zal worden gebracht, waarvan er 05.000 naar de Philippijnen zullen gaan. Bij het begin van den oorlog bedroeg het effectief niet meer dan 25000 man. Geneeskundige Hand van Zuid-Holland. Heden werd to 's-Gravenh-ige de vergade ring van den Geneeskundigen Raad voor Zuid-Holland gehouden. Een memorie was ingekomen van liet rechtsgeleerde lid mr. A. P. Tdi. Eyssell, waarvan de strekking was te doen uitkomen (daargelaten de al dan met wensckehjHieid om magistraten tot lid van den geneeskundi gen raad te benoemen), dat de plicht als ma gistraat zwaarder moet wogen dan dien van heit geven van advies aan den raad in hoeda nigheid van rechtsgeleerd hd. Dit schrijven hield verband met een opmerking ui een vo rige vergadering dat de rechtsgeleerde leden dikwerf niet gezind rijn hun opinie over de een of andere juridasdhe zaak mede te deelen. Een commissie uit den raad werd benoemd om adviezen to verstrekken aan de commissie belast met het vervaardigen van een nieuwe uitgaaf der Nederl. Pharmacopaoa, over eera ge punten die aangelegenheid rakende, over een adres van den bond „Mhatsduippelijk Belang", aan de Regeenng verzoekende op richting van Rijkslaboratoria cn een rijks wet tegen verval,joking van levensmiddelen, -werd korte] ijk gediscussieerd, waarbij de hoop werd uitgesproken dat een dergelijke wette lijke regeling niet lang meer mocht uitblij ven. Verschillende leden deden de noodzakelijk heid uitkomen om het publiek te waarschu wen tegen „Saccharine" als surrogaat daar dit product organisch volkomen waardeloos is in vergelijking met de grootc voedings waarde van suiker. De Geneeskundige Raad nam een motie aan waarbij vooral aanbeveling van saccharine tot verzoeting van spijzen, zonder genees kundig voorschrift, gevaarlijk wordt gebrand merkt. Bij de bespreking van de handelingen van het Geneeskundig Staatstoezicht in het jaar 4898, betoogde dr. Tellingen de noodzake lijkheid van onderwijs in de gezondheidsleer, en voornamelijk in de leer der bestrijding van het alcoholisme, te geven aan de Rijks normaallessen. De Inspecteur van het Geneeskundig Staats toezicht dr. Menno Huizinga en het rechts geleerde lid, mr. Eyssell, betoogden echter de ondoelmatigheid van elk onderwijs, be stemd om een bepaald vraagpunt te leeren beschouwen van een vooraf ingenomen stand punt. Een bepaalde leer der bestrijding van het alcoholisme bestaat niet. Dr. Teilegen hield daarentegen het nut van een dergelijken cursus vol tegenover het onmatig gebruik van sterken drank met al de rampspoedige gevolgen daarvan. Op de wenschelijkheid van oprichting te 's Gravenhage van een abattoir werd in deze bijeenkomst nogmaals gewezen. Het Rotterdainsche Ziekenhuis. In de gistermiddag en -avond gehouden vergadering van. den gemeenteraad, te Rotter dam weid. liet rapport behandeld van B. en vvomtrent het Ziekenhuis, in verband met het ontslag van dr. Guldenarm. Terwijl van een rijde de wenschelijkheid van. meer lidht betoogd werd, verzekerden B. en W. en de commissie d'ait alle licht ge geven was. Enkelen brachten de zaak tel kens op de personenquaestie, dr. Guldenarm verdedigende. De voorzitter voerde hiertegen aan, dat hij ieder raadslid tartte aan te wij zen, dat door B. en W. of de commissie iets ten nadeele van dr. Guktenarm gezegd is, op wiens bekwaamheden ook rij niets willen af dingen. Dat neemt echter niest weg, dat waar een ambtenaar, hoe verdienstelijk hij ook is, op zoo dringende wijze als dr. Guld'enarm ontslag vraagt, dit dadelijk moet verleend worden. Waar nu aan dr. Gulden arm en aan dr. Hesselink beiden ontslag is verleend, zeide de voorzitter waar vele verbeteringen reeds tot stand rijn gekomen en andere niet op rich zullen laten wachten, stellen B. en W. eenvoudig voor de rapporten voor ken nisgeving aan te nemen en der commissie van het Ziekenhuis dank te betuigen voor de vele moeite, die zij rich getroost heeft. Tegen deze conclusie stemmen zou geen andere beteekenis hebben dan dat men geen vertrouwen heeft. B. en W. en do commissie geven de verzekering, dat rij een open oog zullen blijven houden voor de verbeteringen die in het Ziekenhuis wensdhelijk blijken. Bij stemming verlieten behalve de drie le- den der commissie voor het Ziekenhuis, nog' vier leden de zaal. Daarna werd de conclusie van B. en W. aangenomen met 23 tegen 5 stemmen. en hoe hij zijn waren moet verkoopen. En nu de minister van waterstaat een derge lijken maatregel invoert een maatregel zooals geen andere in ons land bestaat nu redt de handel zich op andere wijze. Hier wordt reeds verzekerd, dat andere maatschap pijen het voorbeeld der eerste zuilen volgen. Maar wat zal het gevolg zijn voor IJmuiden? Terwijl wij ons hier een toenemenden bloei van den vischhandel en de visscherij hadden voorgesteld, eu groote verwachtingen van de nieuwe visschershaven zich begonnen te ver wezenlijken hangt ons thans de onder gang van onzen viselihandel en derhalve ook der visscherij boven het hoofd. Zooals uw bericht vermeldt en trouwens heel natuurlijk is, biedt Amsterdam onzen visschers alle mogelijke gemakken aan en terwijl Amsterdam met zijn vrijheid dien tak van nijverheid tot zich trekt, moeten wij het aanzien dat een bedrijf, dat bij ons inhecmsch is en bij ons thuis behoort en dat IJmuiden vooiuit bracht, van ons wordt veijaagd door een maatregel der regeering, zonder oveileg met de belanghebbenden uit gevaardigd. Als hier de visscherij achteruitgaat, gaat alles achteruit. Geen wonder dat dit gevolg ian den regeeringsmuatregel hier groote teleurstelling wekt in alle gedacht dat het geven haven zou uitloopen op visscherij ti ingen. Wie had van een visschers- liel verjagen der Bij Kon. besluit is benoemd tot officier in ile orde van Ornnje-Nas«au de heer C. Verbraak, tijdelijk pastoor bij de Roomsch- K.Uhoiieke gemeente te Kola-Radja. Uit Apeldoorn wordt aan het »Dagbl.id" gemeld, dat II. M. de Koningin den 7en Juli den leden der vredesconferentie een gardenparlij zal aanbieden m het Koninklijk park van het Loo. Men verzekei L ons van goed ingelichte zijde, dat niets, bekend is van een door H. AI, op 't Loo den 7en Juli te geven garden-party voor de leden der Vredesconferentie. Heden vergaderde do Commissie van Rap porteurs voor de Ongevallenwet naar aanlei ding van het afdeelingsonderzoek over de amendementen. De heer Beernaert, die met 't oog op den pohtieken toestand in zijn land, naar Brus sel was vertrokken, is gisteravond te 's-Gra- venhage teruggekeerd. sir Een Engelsch blad berichtte gisteren, dot Julian Pauncefote, eerste gedelegeerde van Engeland, zich terug zou trekken als gezant van Engeland te Washington. De heer Pauncefote heeft echter 't voor nemen zijn post niet voor het volgend jaar te verlaten. Gisteren nam de burgemeester van Dord recht, mr. H. A. Nebbens Sterling, in de vergadering van den gemeenteraad van dezen afscheid. Het oudste raadslid, mr. Fongman, bracht hem warme hulde voor hetgeen hij gedaan had voor Dordrecht en bood hem namens den Raad een bronzen beeld »de Plicht" aan. Mr. A. R. Zimmerman, de nieuwe burge meester, wordt op 4 Juli met eenige feeste lijkheid ingehaald door een groot aan tai ver- eenigfngen. "OVERSCIIIE, 30 Juni. De heer P. Waard huizen alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke School in de Hovenierstraat te Rotterdam. "OVERSCIIIE, 30 Juni. Gisteren is alhier aanbesteed het maken van een catechisatie kamer. Dit gebouwtje, dat ook later, als kerk en toren herbouwd zijn, dienst moet blijven doen, zal verrijzen tusschen de^ pastorie en het armhuis. Het opgedragen. werk is aan P. Langeveld Door Burgemeester en Wethouders werd eden namiddag ten twee uur aanbesteed het maken van een gedeelte bazaltsteenen kaaimuur langs de Oostzijde der Voorhaven. Hiervoor waren ingekomen de volgende inschrijvingen, welke moesten geschieden met en zonder vrije keus der werklieden H. Bomert, Den Haag, L.Volker Jsz., Maarssen, G.Visser Ge., IJmuiden, G.ViotGz., Hardinxveld, JKamsteeg, Giesendam, C. de Ruiter, Leiden, C. Boelhouwer,Giesendam, H. Verheul, Katendreeht, C. Boer A z., Sliedreeht, C. Zanen Hz., Ammerslol, L. Brand Dz,, Giesendam, A. v, d. Straa- ten Jr., Rotterdam, -40168 A. de Jong Jr., Ammerstol, -40900 F. P- van der Dussen, Hillegersberg, - 41228 S. Schoone- boom, Voorburg, -43980 - 45980 A. Korte weg, Den Haag, - 44800 - 46000 De toewijzing zal later geschieden. - 39900 Yrlje Handel. Men schrijft ons uit IJmuiden: »Het feit dat hier van mond tot mond gaat, is het reeds door u vermelde, dat de eerste stoomtrawler van IJmuiden gisteren te Amsterdam zjjn visch heeft gelost en verkocht. Geljjk uw berichtgever voorspelde, is inder daad heden dat voorbeeld door een tweede gevolgd. Thans kan geen twijfel meer be staan, over de reden van deze onderneming. De handel verlangt naar vrijheid. De koopman wenseht zich niet te laten voorschreven waar Gisterenavond te ruim 6 uur keerde alhier per extra-trein terug de pelgrims die den öOsten uit Schiedam vertrekkende pelgrims tocht naar Kevelaer hadden medegemaakt. Ter eere van dit jubilae was zeer eigen aardig op Duitsch grondgebied de locomotief van den pelgrimstrein versierd, terwijl de bewoners van Kevelaer voor deze gelegenheid hunne huizen hadden versierd of vlaggen hadden ontplooid, om daarmede getuigenis af te leggen van de sympathie die zij voor de feestvierende bedevaartgangers koesteren. Nog deed zich op dezen dag een eigenaardig feest voor. Een der deelneemsters maakt nl. voor de 25ste maal zor.der onderbreking deze tocht mede. Door den heer F. J. Smit werd deze jubilaresse in hartelijke woorden toegesproken en bood hij haar namens het bestuur een herinneringsvoor werp aan dat diep geroerd door de gehuldigde werd aanvaard. Voorts werd nog namens het bestuur aan het bestuur der te Kevelaer in aanbouw zijnde kerk de toezegging gedaan van de schenking van een prachtig beeld der H. Liduina, met een door ons reeds medege deelde oorkonde, sierlijk bewerkt door den heer J. Boer alhier. Met veel ijver heeft de deken Daniels wederom deze bedevaart geleid, waarbij hij op krachtige wijze werd geassisteerd door den pater Augustinus Ham O. M. Nadat de reizigers hier waren terugge keerd trokken allen onder het gelui der kerkklok naar de kerk van O. L. V. van den Allerheiligsten Rozenkrans, waar pastoor Langewen onder het Lof de schare toesprak, waarna de bedevaart met een plechtig »Te Deum" werd besloten. Meer en meer begint de kermis haar uiterlijken tooi aan te nemen. Waren tot nog toe slechts de onoogelijke rompen der diverse tenten zichtbaar, thans vertoonen de meeste hun uiterlijk decor, dat telkens vernieuwd en verfraaid hoe langer hoe meer pracht ten toon spreidt. En groot en klem beweegt zich langs het kermisterrein, om gade te slaan het opbouwen en versieren der tenten, om te bewonderen de pracht die er tentoon gespreid wordt, te genieten in het vooruit zicht van de genoegens die de volgende week zal brengen. Eveuals in vorige jaren zullen ook thans tijdens de kermis op verschillende avonden openbare a n t i-kerm i svergadte rin gen worden gehouden in het vereenigmgslokaal aan de Broersvest. Zij gaan uit van de OSn-ist. Jon- gehngs-Vereenigmg „De Heere zal 't voor zien" en de Nationale Olmsten-Geheelont- Shouders-Vereemging, Maandagavond spreekt ds. D. Ideuburg, van HilhgersbergDinsdagavond bijbelle ring Woensdagavond geeft de Nat. Cbr. Geheelonth. Zangvereeniging „Maranatlia" een uitvoering, afgewisseld door voordrach ten, terwijl eindelijk Zaterdagavond een ge zellige bijeenkomst is bedoeld, waarin voor drachten, zang en muziek de aanwezigen wor den aangeboden. Op al deze vergaderingen is do toegang voor een ieder vrij. Hedenmiddag heeft weder een déraille ment op de Koemarkt plaats gehad. 't Is lang uitgebleven. Nadat alle spoorsta ven daar ter plaatse vernieuwd waren even als de wissel, stangen en de bestrating, ging het rijden over de wisseling telkens gepaard met een kraöktigen schok. Verandering werd er echter niet gemaakt. Thans is de machine van de tram die te 3 uur van hier moest ver trekken, uit het spoor geloopen, daarbij den wissol ontzettend en de straat vernielend. Twee trams rijn doorgereden om hun pas sagiers naar hier te brengen en stoomden dan achteruit weer weg. Te 4 uur heeft een madhine de gederailleerde collega met een ketting weer m het spoor getrokken waarbij echter allo ruiten van de lantaarns werden vernield. Zooals wij in ons vorig nummer mede deelden heeft de zangvereeniging sEltheto" alhier in vereeniging met de zangvereeniging ïHalleluja" van Hoogvliet gisteren per stoom boot een tocht gemaakt naar de Mart ha- stichting" te Alfen a/d. Rijn. Op feestelijke wijze en onder de tonen van opwekkende muziek werden de bezoekers door de directie ontvangen en rondgeleid en op welkome wijze onthaald. Na ongeveer 3 uren daar vertoefd te heb ben werd de tocht voortgezet naar Gouda, waar de kerk werd bezocht en de beschilderde glazen bewonderd. Daar hieven de zangers enkele liederen aan die door het ruime kerkgebouw helder klonken en aan de zangers en hoorders groote voldoening schonken. Na ook hier eenige uren te hebben doorgebracht werd de thuis reis weder aangevangen, en keerde men op het vastgestelde uur hier terug. De geheele tocht werd begunstigd door prachtig weder. Terwijl de fitter van de gemeente-gas fabriek hedenmorgen te 8'A uur bezig was met het leggen van gasbuizen naar de tent van den heer Gerard Wolf aan de Broersvest, werd hij plotseling bedwelmd door ontsnap pend gas en viel hij buiten kennis in de put Onmiddellijk weid hij uit de putgetiió en dr. Janssen te hulp geroepen, waarna hij weder spoedig, geheel hersteld, zijn werk zaamheden kon hervatten. Terwijl Arie Bleeksloot gisterennamiddag bezig was met het afboenen van fusten aan den kant der Noordvestgracht had hij het ongeluk achterover io het water te duikelen. Gelukkig werd dit opgemerkt door H. Lohstroh die er na eenige moeite in slaagde den drenkeling weder op den kant te helpen. Hedenmorgen waren aan de visehmarkt aangevoerd: 5 partijen schol, tong, tarbot en paling; de prijzen waren voor schol van f 0.30 tot f 4.25, tarbot van f 4.50 tot f 3.42'/?, tong van f0,60 tot f3.721/?, paling van f 0.10 tot 10.30, alles per koop. In de tweede helft der maand Mei wer den aan het postkantoor alhier verzonden de volgende brieven, geadresseerd aan onbe kenden Brieven. Colman B. v. d. Sinden II. v. Welsem A. Iléron J. Lesman V. Hendriks B ri ef kaarten. H, Olnamst Oosterwyb. Delft. Dordrecht. Hilversum. Rotterdam. Stadskanaal. Zantvliet. Velijn D. Rider T, Minke T. v. Dijk v. Eijk Broos Rotterdam, idem. idem. idem. onbekend. Geveilde en verkochte onroerende goederen Geveild 30 Juni. NotarisW. J. A. Roldanus. Makelaar J. F. W. Meijer. Een woonhuis met bovenwoning en erve, aan de Schie nr. 114, groot 32 centiaren, voor f1925. BU R GERHJ li E STAND. Ondertrouwd 29 Juni. H. Bouman, 24 jaar, en A. M. Doornhagen, 23 jaar. G. van der Hert, 24 jaar, en M. C. Wijzenbroek, 24 jaar. C. II. van Gerven, 26 jaar, en J. S. T. de Uoo, 25 jaar. I'. M, Schikhof, 25 jaar, en M. S. C. Ferree, 20 jaar. Geboren 27 Juni. Karei, zoon van K. W. üijten- bioek en P. AI. A. Smilt, Oostsingel. 28 Juni. Nicolaas, zoon van K. Mookhoek en L, M. van den Bos, Korte Singelstraat. 30 Juni. Willem Jacobus, zoon van C. II. L. Willemse en AL Gokke, Overschiesche si raat. Overleden 29 Juni. Alaria Heinemann, oud 78 jaar en 1 maand, laatst weduwe van Johannes Nicolaas Janse, Nieuicstraat. Gerardus Bernardus Stoopendaal, oud 10 maanden, Korte Achterweg. Neeitje Haak, oud 41 jaar en 5 maanden, echtgenoole van Corne lls van der Net, Lange Haven. In plaats van den hoer L. P. Tisineer, die door vertrek naar IJmuiden bedankt heeft als voorzitter der Christ. Reciteer-vereeniging alhier, is benoemd de heer A. van Yperen. Aanstaanden Zaterdag 1 Juli begint de stoombootdienst Vlaardingen—Brielle. De uren van vertrek zijn Van Vlaardingen vm. 9.02, nm. 3,21 en 8.38. Van Briellevm. 6.30, nm. 12.45 en G.45, in aansluitirg op de treinen van 7.50 vm., 2.04 en 8.04 nm. Alles Greenwichtijd. De familie van een kermisreiziger gaf de vorige week den stationschef alhier kennis, dat zij in den trein eeu zak hadden achter gelaten, aan geld, goud en sieiaden ter waarde van f200. Nog denzelfden dag kon de chef de familie mededeelen dat de zak gevonden was en door den vinder gedeponeerd bij den stationchef alhier. "Gisterenavond werd de 12-jarige Jacobus Verkouteren alhier, die sedert Woensdag morgen de ouderlijke woning was ontloopen uit vrees voor een stnndje van zijn scheep makersbaas, door de Rotierdamsche politie naar hier overgebracht en aan zijn in onrust verkeeronde ouders teruggegeven. B URGE RLIJKE STAND. Geboreni 29 Juni Cornelia, zoon van J. van Dijk en T. v. d. Lugt, Smalle Havenstraat. Overleden 22 Juni. Anna Maria Smits, oud 90 jaren, wed. van P. Groters, Hoogstraat. Buitenland. Borkum. 'Het Noorsche s.s. F r a m van Lulea naar Rotterdam geladen met ijzererts, geraakte Woensdagmiddag voor Maassluis omlaag en moest ten anker komen aan den Zuid wal. Door onbekende oorzaak slipte de ankerket ting en ging anker en ketting verloren, doch werden door lie t uitwerpen van een tweede anker weder opgepikt en binnen boord ge haald. De boot stoomde ten 40 ure op naar Rotterdam. Heden werd alhier op de kaasmarkt aan gevoerd 43080 K.G. kaas, prijs 2026 ct. Handel willig. BURGERLIJKE STAND Ingeschreven van 23 tot en met 30 Juni '99. Ondertrouwd Coenraad Westein, 22 jaar, en Gijsbertba Antonia Koekman, 20 jaar. Gehnird W. Heermans en H. A. van Dommelen. Geboren Arie, zoon van W. Biesheuvel en C. C. de Krijger. Johannes Antonius, zoon van J. Kazenbroot en M. Bubbeson. Jan Jacob, zoon van J, v. Rijn en G. J. Wimmers. Wilhelmus Johannes, zoon van F. Damen en A. M. Kuijkhoven. Lena, dochter van A. Warnaar en G. v. d. Hoeven. Johanna Catharina, dochter van J. Broos en J. A. Bellaard Lormier. Johanna Helena, dochter van D. v. Dijk en M. Post. Overleden i Neeitje Wielaard, oud 2 jaar. Tjitske van Albada, oud 71 jaar, echtg. van C. Prins. Levenl. aang. zoon van C. Lub en J. Sluijter. Gisteren is te Botterdam de fcweedo verga- dering van do afdeeling Zuid-Holland, van da maatsdhappij ter bevordering der veeartsenij kunde in Nederland gehouden. Zij was druk bezochtvoorzitter was do lieer B. J. Aal- bers, te Rijsoord. Na medodeeling van do ingekomen stuk ken, zijn enkele noodig geoordeelde wijzigin gen in het huishoudelijk reglement bespro ken, en is er besloten dlat hot bestuur in de Januaii-vergadering van 1900 definitieve voorstellen ter tafel zal brengen. Daarna hield de heer H. L. EHerman Lz., van Dordrecht, een uitvoerige voordracht over de keuring van vleesdh bij noodsladktin- gen, welke rede met veel instemming werd aangehoord. Zij gaf aanleiding tot nadere be sprekingen. Van de daarop volgende praiertisdhe mede- dcelingen verdient nog vermelding die door den heer H. van Aken, van 's-Graivenhage, aldaar geconstateerde hondsdolheid bij een uit Indië afkomstigea 'hond. Het verwekte wel eenige hilariteit toen men van hem ver nam dat gevraagd was koe het met de cultu res stond, toen in Den Haag werd getwijfeld aan de diagnose. De te 's-Gravenhage in Juli en Augustus 1900 te houden geschiedkundige tentoon stelling van het Ned. Zeewezen zal plaats hebben in de Gotische zoal en in de balzaal van het Paleis op den Kneuterdijk aldaar. Volgens het sN. v. d. D." is er sprake van een nieuw Operette-gezelschap, dat in den Holl. Schouwburg te Amsterdam zal optre den, met een orkest onder leiding van Kwast. De uitgave van sNeerlands Weekblad met de Kunstwereld" is gestaakt, Den 9en November van 't vorige jaa,r werd door het Gerechtshof te Arnhem bij arrest beslist, dat bij uitslag onder vervoerbiljel de distillateur, van wien de accijns na de regle mentaire zeven weken is ingevorderd, voor deze betaalden accijns preferent is in den boedel van den ontbieder-dobiteur. Deze pre ferentie kan. door den distillateur geldend ge maakt worden overeenkomstig de bepalingen en grenzen der web, óók in heb faillissement van den ontbieder. Thans is in ditzelfde rechtsgeding (advocaat mr. Van Valkenburg te Rotterdam), dooi den Hoogen Raad m cassatie recht gedaan en de uitspraak van het Arnhemsche Hof bevestigd. In het beschreven geval zal dus voortaan de distillateur voor zijn vordering, wegens betaalden accijns, zich niet meer met do meestal Weinige percenten der concurrente schulden behoeven tevreden to stellen. („Handelsbelangen.") Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Haastrecht, J. Bruyning, te Warga, Aangenomen: Naar Vlacbtwedde, door G. A. van der Molen, cand. Bedankt: Voor Iiouveen, door J. van Boven, te Oud-Beieiland. De classical© vergadering te Rotterdam koos in het prov. kerkbestuur den heer A. Bosman, ouderling te Schiedam, tot secun dus den heer P. W. Kampbuyzen te Gouda en in het classicaal bestuur tot assessor ds. A. H. Roose te Rotterdam, secundus ds. B. Wiel inga tc Delftshaven; tot lid-ouderling de heer J. v. d. Spec, ouderling te Maassluis, secundus den heer O. v. d. Veen, ouderling te Rotterdam; tot quaestor ds. C. do Wilde te Schiedam, secundus ds. H. v. Hagt to Rotterdam. Betreffende de wijziging van art. 14 van liet Alg. Regl. met art. 79 van het reglement voor kerkel. opzicht en tucht, besluit de ver gadering de Synode te advisee ren deze niet aan te nemen. Ten opzichte van het nieuw synodaal re glement op de benoeming van ouderlingen hecht de vergadering haar goedkeuring aan een adres van het ministerie van predikan ten van Rotterdam, waarin wordt opgeko men tegen de wijze, waarop de Synode de wij ziging van art. 23 Alg. Regl. na de organieke wet aan do orde stolt. Aangaande hot fonds der Ned. Herv. kerk wordt geadviseerd om liet met een kleine wijziging aan te nemen. Hooger Onderwijs. Amsterdam. Bevorderd tot doctor iri de rechtswetenschap op stellingen de heer Y. A Schuller tot Peursumtot doctor in de ge neeskunde op proefschrift »het afbinden der navelstreng", de heer L. J, M. Eijgenraam, arts, geboren te Dordrechtidern op proef schrift nSeniele oververziendheid", de heer W. Kouwenhoven, arts, geb, te Oud-Beierlarid. Met gunstig gevoig is afgelegd: het can- didaats-examen in de wis- en natuurkunde (cum faude) door de heeren: G. van Rijen C. H. Brinkman; het doctoraal examen in de geneeskunde door den heer Camile Keu len; het theoretisch geneeskundig examen door de heeren E, Mogendorf en A. E. Vis ser; het 2de' natuurkundig examen door de heeren II. Veltman, A. A. Quanjer, R. L. II. Koops en G. P. Wijnmalen; hetlste natuur kundig examen door de heeren J.Tieboelen M. J. Ketting; het eandidaats-examén in de rechtswetenschap door den heer D. Sluis. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap de heer J. II. de Bas, geb. te Beverwijk op Stellingen. UtrechtBevorderd tot doctor in de rechts wetenschap de heer Joh. T. van Valkenburg, geb. te Amsterdam, op stellingen. Cand. geneesk. de heeren F. Verheyden en P. Ver schoor. 2de natuurk. ex. de heer F. Beckers. Cand. theol. 2, de heeren 11. C, A. Gerlings en J. P. Paauwe. Prop, en theol. de heeren C. v. d. Nieuwenhuijsen en J, L. Meijer. Cand. rechten de heer D. J. W. Muller Massis. Doet. rechtsw. de heer W. F. J. Frowein. Leiden. Geslaagd voor het examen voor den Indischen dienst mr. F. L. Wittenrood voor het candidaats examen in de rechten de heer G. G. van der Kaaden; voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren J. Sillevis en J. W. Hofstede; voor het theoretisch examen geneesk. de heer II. C. Sonneveld, Groningen. Geslaagd voor het candidaats- oxarren in de geneeskunde de heer J. H. A. 'i. F*ng, en voor het arts-examen le geb dj heu- J. L. Siemens, cand.-arts geb. te Af JuiA Bevorderd tot arts de heer R. Rijk (-iimb-Tts, geb. te Groningen. Fe Mi Ide.burg is Woensdag de 19e jaar- lijk.-cbi >-inn ukomst geopend van de Veree niging von. Hooger Onderwijs op Ger. Grond slag. Ju i f- openbare "meeting leidde dr. A. Kuyper d> tigw in: »0p wat wijze is eene Univit-itfi; e,<n liet woord van God te bin den?" La,- Onderwijs. Het 2X0.<i. o ;o i de hoofdakte L. O. zal den lT'i Juii a vau vangen. 225 eandidaten hebben /PL -fa-gemeld, die 28 dezer het schrifleh k ex-vm-t i'iiegden. Naar toen ctebit zal de Delftsche studen-

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2