■fe- Stamini ïD»r fles pmeeoteraafl. I F ft Sft IT- F ft fr aft I-- ft? Si It BINNENLAND. STADSNIEUWS. C. A. VAN DEVENTER, 222 st. J. J. GABEL157 A. GODSCHALK 22 3LL.110NNERLAGE GRETE 335 - P. 3L J. A. LAGERWEIJ 313 J. PLOOIJ Jz32 J.n. VAN WESTENDORP JDz. 04 Gekozen zijn aldus de heeren: 91. Lu HOKNERLAGE GKEÏE en 271 st. 31 291 ,T. S. BOSMAN A. GODSCHALK 31. KRANEN 3V. VAN DER 3IOST Phz. 2GG J. PINSTER180 J. PLOOIJ Jz39 M. J. VINCENT. 281 J.II.VAN WESTENDORP J.Dz. 299 - Aldus Herstemming tusscken de Heeren J. II. VAX WESTENDORP J.Dz., Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Dr. B. DE BRÜIJN 223 st. A. VAN 13HIJSEN 229 A. GODSCHALK 31 - C. KLEIN271 J. PLOOIJ Jz44 A. J. 31. ZOET3IULDER 249 - Gekozen is aldus de lieer C. KLEIN, (Antirev.), en Herstemming moet aldus plaats hebben tussclien do heeren A. J. M. ZOETMULDER, (R.-K.), en VLAARDINGEN. R e c li t z a k e n. SPORT. Gemengd Nieuws. t- V5l ft t X* ft ft %t, vi» ift I? .ft Vt e- - bl':- K. $,4 dictatuur is er ingesteld. De stad is ver deeld in drie zonen onder bestuur van gene raals. De troepen bezetten alle strategische punten. Zondag is er weer gevochten. De Italiaansche afgevaardigden De Felice, Prampolini, Morgari en Nofri, allen van de uiterste linkerzijde worden vervolgd omdat zij in de Kamerzitting van Vrijdag de stem bussen op den grond hebben geworpen. Leontielï is door keizer Menelik van Abes- sinië benoemd tot gouverneur der Abessijnsche aequatoriaie provinciën. Het begrootingsjaar, dat in de Vereenigde Staten met 1 Juli afliep, wjjst een tekort van 88.9 mill, dollars aan. De staatsschuld is met luife mill, dollars, het saldo der schatkist echter met 908 millioen verminderd Prov. Staten van Zuid-Holland. In de heden geopende Zomervergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, bracht het lid voor Alphen, de lieer van Wielien, ook namens de vereeniging «Sehutte- vaer" en van belanghebbenden bij de binnen- en buitenlandsche scheepvaart, dank aan Gedep. Staten en aan den Hoofdingenieur van den provincialen waterstaat voor de uit voering van het werk der betonning van het vaarwater in het Brasemermeer in het be lang van de scheepvaart. Verschillende voorstellen werden commis soriaal gemaakt, 0. a. het voorstel ter aan vulling van het reglement op de wegen en voetpaden, met bepalingen omtrent het rijden met automobielen; de subsidie-aanvragen voor tramverbindingen Gouda-Boskoop en Gouda-Schoonhoven. De adressen van de ge meenteraden van Hillegersberg enBergschen- hoek om subsidie voor verandering van den grintweg, werden om advies teruggezonden naar Ged. Staten. De heer Van der Gijp Barendrecht ver zocht aan Ged. Staten in de najaarsvergade ring een voorstel te doen tot spoedige herzie ning van het reglement ter bevordering der paardenfokkerij, indien inmiddels van regee- ringswege geen ontwerp van wet regelende de keuring mocht zijn ingediend. Gedep. Staten verklaarden zich daartoe bereid. Afwijzend werd beschikt 0. a. op de aan vraag van Regenten van het Nederl. Gast huis voor behoeftige en minvermogende oog lijders te Utrecht, om subsidie, en op het verzoek van de vereeniging nSchuttevaer", om de Lage Brug te Overscliié te verhoogen, of door een beweegbare brug te vervangen. De volgende vergadering is bepaald op 11 Juli, 1 uur. Een voorstel van de heeren v. d. Velde, Ruysch en Michieis om de mededeelingen van Gedep. Staten omtrent den toestand der kanalen niet voor kennisgeving aan te nemen maar naar de afdeelingen te verzenden, werd aangenomen met 47 tegen 25 stemmen. Uit een door de Prov. Staten van Z.-H. aangelegden statistiek blijkt dat van liet to taal getal krankzinnigen in Zuid-Holland - 1500 er 1348 behooreri tot de 3e kl. pa tiënten, van wie 1182 armlastig. Over 748 plaatsen, kon de provincie beschikken, nl. 372 in hot gesticht Endegeest te Oegstgeest en 371 in liet St. Jorisgasthuis te Delft (199 in liet binnen- en 172 in liet buiteugesticlit.) De vereeniging tot behartiging van de stoomvaartbelangen in Nederland hoeft de Prov. Staten van Z.-H. verzocht niet te ge- doogen dat voor hooge brug in den tramweg over d© Gouwevaart de bestaande spoorweg brug wordo gebruikt, tenzij tussehen de bol de bruggen genoegzame ruimte worde open gehouden als ligplaats voor vaartuigen. Adres.einte verzocht de Staten tevens, te willen bevorderen dat een nieuwe hooge brug worde ingericht voor gemeensdhappcil 1 jk ge bruik van den tramweg en van de treinen der Expl. Maatschappij, waardoor aan de af sluiting va.n de Gouwe door liet spoorweg verkeer een einde wordt gemaakt. Atjeh. De Indische correspondent van het »Bhl" seint heden «Luitenant Van de Wall aan de hand ge wond. Vijand meer agressief. Veel gevergd van de troepen". Het blad teekent hierbij aan Ofschoon de naam Van de "Wall bij het leger wel bekend is. kunnen wij geen luite nant van dien naam van het Indische leger vinden. Wel is er een le luitenant J. H. E. van der Wai. Doch de afwijking in spel ling doet vermoeden dat misschien een onder luitenant wordt bedoeld, die niet in het officiersboekje voorkomt. Overigens maakt dit bericht op *t eerste gezicht geen gunstigen indruk en het schijnt den heer Bartelds gelijk te geven, die in een der laatste nummers van het «Soer. Handels blad" de vrees uitsprak, dat men te haastig was geweest met het verminderen der troe penmacht. Intusschen mag niet uit het oog worden verloren, dat liet rneer agressief optreden des vijands evengoed een uiting van wanhoop' als van overmoed kan zijn en dat wij ia de laatste jaren op 't punt van troepensterkte verwend zijn. Toontje Poland zou zeggen Vroeger deed men meer met een compagnie dan nu met een bataljon." Tor gelegenheid van den Onafhankelijk heidsdag m Amerika, wapperde heden do vl3g der Vereenigde Staten van het gebouw der Am eri ka au sch e legatie to 's-Gra/venlmge en de Nederlamdsche driekleur van de woning van den eersten, gedelegeerde van Nederland ter Vredesconferentie jhr. van Karnebeek. De genoodigden tot do hulde aan de nage dachtenis van. Hugo do Groot begaven zich heden, meerendeels in rijtuigen, onder stoit- regens naar Delft De uitslag der gisteren gehouden stemming over zeven candidaten voor den raad, is geweest als volgt District I. Aantal kiezers Uitgebracht Yan onwaarde Geldig Volstrekte meerderheid Candidaten. 701. 002 stemmen. 20 582 292 Geldig verkregen slemmenaantai. P. M. J. A. LAGERWEIJ, (beiden Katholiek). District Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Geldig Volstrekte meerderheid Candidaten. II. 879. 007 stemmen. 30 031 316 Geldig verkregen stcmmenaantal. (Lib.), 91. KRANEN, (Lib.), 91. J. VINCENT, (R.-K.). J. S. BOSMAN, (Antirev.), W. VAN DER MOST Phjt., (Antirev.), en J. PINSTER, (CluvHist.) District III. Geldig Volstrekte meerderheid Candidaten. 715. 564 stemmen, 29 535 208 Geldig verkregen stemuienaantal. A. VAN BUI.ISEN, (Lib.) Lezing ds. Wisse. Gisterenavond hield ds. Wisse van Gouda zijn aangekondigde lezing voor de Christ Jong. Vereen. «Jonathan" in het kerkgebouw der Geief. kerk in de Plantage. De vergadering was zeer goed bezocht. Hot onderwerp van den avond«De menschheid zoekende naar het verloren paradijs", werd door den spreker in dezer voege behandeld. Bij alle volken leeft in hun litteratuur enz. de herinnering aan een verloren gelukstaat of gouden eeuw; en eveneens strekt hun ideaal zich uit naar iets goeds in 't verschiet. 't Is een getuigenis voor de waarheid der Schrift, dat de mensch eens op hooger stand punt heeft gestaan dan thans. Het paradijs is niet op zich zelf te denken, maar hoort bij den mensch als beeld Gods. Bij een volmaakt en zoo rijk begaafd wezen als de mensch der schepping behoort ook een zoodanige omgeving, d. i. een paradijs. Met het verlies van het beeld Gods verloor hij dan ook zijn paradijs. En de herstelling van zijn paradijs is alleen te verwachten, doch dan ook zeker, wanneer hjj zelf weer in zjjn adel als Beeld Gods, en dat wel ongeschonden, is hersteld. Na den val evenwel is het bestaan en de geschiedenis der onherboren menschheid niet anders en niet minder dan de ontzaglijke poging om op aarde het paradijs te stichten zonder herstel van den mensch tot Beeld Gods. De geschiedenis aller ongekerstende volken en van ieder onherboren mensch is tevens die van het pogen om eerst het paradijs te herstellen en daarna, ja daardoor den mensch. Spreker onderscheidde drie perioden in deze machtige worsteling. Een zoeken zonder het kruis. Het tijdvak voor Christus, waarin men vooral bij de Egyptenaren, Assyriërs, Baby- loniërs, Perzen, Grieken, Romeinen, in groote bouwwerken, kunst, wetenschap, wereldrijken, enz. enz., verzadiging zocht voor het gewonde hart. God zocht men op aarde. Een zoeken onder het kruis. Het groote tijdperk der middeleeuwen en tot aan den nieuweren tijd tot aan het op komen der anti-Christelijke phiiosofie en revolutie. In dit tijdvak heeft men zich met ■den Christennaam getooid, maar in Rome's stelsel toch meer den mensch vergood, de leer der vrije en absolute genade geloochend, het christelijk geloof misbruikt om aan den hoogmoed bot te vieren, gelijk daar iets van uitkwam in de kruistochten, de hiërarchie en heel het middeleeuwsch karakter van wereldverachting en wereldoverheersching die hand aan hand gingen. Een zoeken tegen het kruis. De nieuwere wijsbegeerte keerde tot het oude heidendom terug en koos tevens partij tegen Christus. Al het christelijke moest ge bannen en dan kwam er vreugde. De Fran- sclie revolutie en het communisme leverden een karikatuur van het rijk van vrijheid en vrede. De nieuwste en meest verfijnde beweging is wel die van het christelijke anarchisme, van Tolstoï c. s., dat een vrederijk belooft zonder de wedergeboorte door den Heiligen Geest, en dat zooveel vertrouwen stek in den men«ch, dat gerust alle overheid, legers, ge vangenissen, etc. kunnen worden afgeschaft. Maar daardoor blijft levens van Christus' verzoeningswerk zoo weinig over, dat men, schoon met den Christennaam getooid, toch den Christus miskent. Ook is de hoop op herstel van het paradijs niet afgesneden, maar staat voor het geloof vast. Doch alleen door 't herstel van het Beeld Gods door Christus. Voor den geloovige is dan ook hier reeds een aanvankelijk para dijs, inzooverre hij een rijker en hooger ieven heeft dan de ongeloovige. Omdat echter de wereld volkomen haar tekort in haar streven zal moeten aanschouwen, is de paradijstoe stand op aarde nog niet hersteld, liet nieuwe Jeruzalem daalt eerst dan neder, wanneer liet Babyion ziju bankroet neefi voltooid. Voor den geloovige persoonlijk breekt liet paradijs volkomen dan aar;, wanneer hij vol komen Beeld Gods is ge»vorden. dat is na den dood. De dood is voor dat proces de weg. Met een paradift, begonnen eindigt de Openbaring met een paradijs, omdat Gods eer om dat herstel riep. En de waarborg daarvoor hebben we in Christus die nu reeds als het levende en lichamelijke hoofd der herstelde menschheid in het Paradijs des Hemels als de tweede Adam rondwandelt. Offlcicren-Yereenigitig. Gisteravond hoeft het eerste gedeelte der kinderfeesten in den tuin plaats gehad. En zeer zeker kan gezepd worden dat dit uitste kend geslaagd is. Een groote deelname, uit stekend weder, een geanimeerde goest onder kinderen en toeschouwers, alles samen1 wer kende om tot een allerprettigst geheel te ko men. Hot koektrekken ging als altijd hot eerst en de kleinen grepen met begeerige handje» naar de koek die hen voor de oogen bengel de, of, zooals enkelen, waren daar wat bang voor en moesten door familieloden worden aangespoord om er zich van meester te ma ken. Toen volgde het blokjes rapen, eerst voor dc jongen» van 6 tot 8 jaar en dan voor do meisjes van 6 tot 10 jaar. Vooral voor de af deel ing meisjes was zeer veel animo, on voort durend. weerklonken de jubelkreten der deel nemers of de aanmoedigende stemman van vriendje» of vriendinnetjes die toezagen. Ten slotte kwamen de jongens van 8 tot 10 jaar voor den achterwaartsehen wudloop. Ook hierbij werd weder heel wat gelachen wanneer een der deelnemers een buiteling maakte; maar met taaie volharding werd ook hier do strijd gestreden. De uitslag der wedstrijden was Jongens van 08 jaar \e prijs. C. Huldy, J. Verboom, M. Wuis- man, K. Kimmijser, L. Pluijm en H. Ris. 2e prij3. Ritman, K. van Noort, K. Kim- mfjser, N. Schoon, W. de Bats en C. Kemp. Meisjes van G10 1ste prijs. A. Linnenbrink, C. Derks, L. Melchers, T. Pluijm, B. Meijer, A. Rammers, Ida Jansen, H. Tijl, M. v. d. Burg, M. Land heer, T. v. Deventer, M. Zoetmulder, C. Kreins, J. Kreins-, M. Houtman, J. Veth, G. Poort man, J. de Groot en B. de Vries.j 2de Prijs: T. Perquin, T. Welle, W. Lin deman, M. Wuisrnan, C. Bubberman, J. Bor- rani, J. Jacobs, L. Poortman, J. Linnenbrink, J. Ris, J. v, Merrvenée, C. v. Buttingh Wichers, 13. v.„Westendorp, M. van der Vlies, M. Kool, J. Kool, J. Lechner, A. Posthuma en M. Jansen. Jongens van 810 jaar Prjzen: M. Smit, W. v. d. Schouw, T. Wuisrnan, W. T. K. Versteeg, M. Nolet, J. Stooker. De kiesvereeniging «Schiedam" houdt mor genavond 8 uur eene vergadering in het Volkshuis ter bespreking der door de ver eeniging aan te nemen houding bij de her stemming voor de derde plaats in district II. Wij maken or onze lezers op attent, dat morgenavond de tooneclvoorstellingen begin nen door do Vereenigde Rottorda 1 nsciie Too- neelistou in de Offideren-Vereeniging. Het eerst gaat Madame Sans-Gêne", het beken de aantrekkelijke stuk van Sardou eu Mo ren u. Een betere keuze hadden de Rotter dam mers niet kunnen doen; wie „Sans- Gêne'' nog niet zagen, gaan er stellig heen en wie het al wèl genoten, willen, het na tuurlijk nog eens zien. Zondag 9 Juli a.s. herdenkt D. Sonneveld den dag waarop hij 25 jaar als gistbaas bij den heer J. H. Houtman alhier werkzaam is. Een matroos der Kon, Ned. Marine, die Zondag van passagieren van zijn schip te Hellevoetsluis was achtergebleven, is door de politie alhier aangehouden en getransporteerd naar H. M.'s DulTa, waar hij gesteld werd ter beschikking van den heer commandant. Een 30jarige vrouw H. S., is door de politie alhier aangehouden omdat zij in het «Algemeen Politieblad" gesignaleerd stond tot betaling van f 3 boete subsidiair 2 dagen hechtenis. Zij is naar het huis van bewaring overgebracht. Hedenmiddag om 4 uur viel het vierjarige zoontje van Krauwickel, wonende in de Prinsensteeg, in de Schie; met zeer veel moeite werd hij gered door den zakkendrager Gudde. BURG ERL1JKE S TAND. «Geboren 1 1 Juli. Johanna Maria, dochter van C. Mid dendorp en J. C. van Hees, Singel. 2 Juli. Liduina Maria, dochter van II. J. Koevermans en C. M. Brökling, Nieuwe Haven. 3 Juli. Maria, dochter van J. L. Ritman en J. van der Sloot, Qrofbaan. Francina Johanna, dochter van W, F. PoulusenJ.S. Winkelman, Leliestraat. Overleden 4 Juli. Franciscus Wilhelmus Johannes Steijnen, oud 10 maanden, Singel. 'Gisterenavond gaven de leden der reci- teerveieeniging «Kunst na den Arbeid" in den «Volksbond" alhier eenïge voordrachten ten beste voor de leden van den Bond, Na afloop dankte de heer L. M. Maas het opgekomen publiek voor de belangstelling. ""Een paar vrouwen kregen gisteren even beneden do sluizen een hevige twist over en- kale centen, die de een beweerde nog van de andere te moeten hebben. De dames gingen elkaar ten slotte to lijf en een der leden van de zwakke sekse gaf haar collega een slag met een fieseh, waar door eeot wond ontstond, die door een genees heer verhonden moest worden. De burgemeester maakt, bekend: dat de bij hem ingeleverde opgaven van candidaten voor de op heden gehouden ver kiezing, ter vervulling van vijf plaatsen in den gemeenteraad evenals liet door hem op gemaakte proces-verbaal van sluiting der candidatenlijst, ter gemeente-secretarie voor ieder ter inzage liggen; dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Door B. en W. is aan Marinus llooger- werf vergunning verleend tot het oprichten van eene kuiperij aan de Achterstraat in het perceel wijk C no. 153, kadaster Sectie A 2408. Opgave dor brieven verzonden uit Waar din gen over de 2e helft der maand Juni 1899, geadresseerd geweest aan onbekenden, welke brieven op schriftelijke aanvrage dooi de afzenders of de geadresseerden aan het postkantoor te Viaardingen kunnen gerecla meerd worxlen. Verzonden gewecs-t aanK. Banier». Gouda BriefkaartG. v. d. Zande, DrukwerkS. Zijlstra, London, uit het buitenland terug ontvangen. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand Juni ingelegd in de Rijkspost spaarbank f6537.33; terugbetaald f 4350.18. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2218. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdEen kinderschoen, een sleutel, een koperen afsluitkraan en een streng koralen met gouden sluiting. De rechthebbenden kunnen zich ter terug- bekoming vervoegen aan gemeld politie bureau. BURGERLIJKESTAND. «Geboren 4 Juli. Christin», dochter van A. C. Gog en M. van Teijlingen, Schied. weg. Jan netje, dochter van K. de Jong en J. den Draak, Zomerstraal. Zaak Haasmr. Van Hall. Bijna de ganschc dag word' besteed mot liet voorlezen van brieven, telegrammen en verklaringen door beide bekl. in de instruc tie afgelegd, waaruit het voornaamste was dat volgens Haas bekl. Van Hall van do zuak-Loliman. van de ƒ55,000 ruim 40,000 opstreek, dat deze hem naar Londen zond om nieuwe effecten van Grees to koopen, doch dat do affaire met Heldring Pierson hein gevaarlijk ging toeschijnen. Van Hall levert weder een lang betoog om zdoh van ©Ik misdadig aandeel in de op lichtingen van Haas vrij te pleiten. Morgen requisitoir. Zaterdag zal dc verde diger van Van Hall, Maandag die van Haas pleiten. Het O. M. bij de Rotterdamsoho recht bank requireerde heden tegen J. V. on C. de S. ieder jaar on G. S. 2 jaar gevangenisstraf, daar zij to samen on in vereeniging in den nacht van 29 op 30 April 11. waren binnen gedrongen in dc slaapkamer van den bakker G. Peterse te Capelle a/d IJssel en uit dions broekzak de sleutels haalden van do chiffon nière, waaruit pl. m. ƒ300 werd ontvreemd, bonovens een gouden horlogo en ketting. Vooraf liadden zij te Rotterdam het plan beraamd bij den vorigen baas van den len beklaagde te gaan stelen. Het gestolen geld werd in enkele dagen verbrast. Het bestuur van den algemeenen Neder- landschen Wielrydersbond heeft een adres aan de Provinciale Staten gericht waarvan de slotsom is, dat het bestuur van den Alg. Ned. Wielrijders Bond de vergadering ver zoekt, de voorgestelde bepalingen in het aanvullings-ontwerp op de wegen en voet paden, voor zoover het de wielrijders betreft te willen aannemen en eene bepaling op te nemen, waarbij de bestuurder van een r ij - of voertuig en een voetganger verplicht wordt voor den wielrijder voldoende ruimte te laten. Moord te Dordrecht. To Dordrecht is dezer dagon oen moord ge pleegd og oen vrouw van verdachte zedten, Louise Bakker. Hieromtrent meldt de „Dor- drecktsche Ct." van koden, dat deze vrouw eerst in het zgn. bierhuis van de „Duitscke Dien" en daarna, op straat door de verdach ten zoo mishandeld is geworden, dat do dood spoedig gevolgd moet zijn. Loutso Bakker moet eerst tussdien 2 uur en halfdrie in het bierbuis van „Duitsdhe Dien'' gekomen zijn, waar zij in woordenwis sel ing geraakte met twee bezoekers, die in de herberg een glas bier zaten te drinken. Loui se moet toen naar buiten gegaan zijn, na aan het hoofd tc zijn verwond. Zij werd echter door de beide bezoekers achter de Nieuwkerk achtmiiaald en moet toen doodgeslagen en- -getrapt zijn. Dc beide verdachten moeten toen ook het lijk dor vrouw afzichtelijk verminkt heblxm. Zij zouden het langs den Rlijenhoek naar de Merwekade gesleurd en toen inli et water ge gooid hebben. „Duitscke Die,,'' wordt in zekeren zin als de aanstookster beschouwd ook zou zij op den uitkijk hebben gestaan, toen hot drama werd afgespeeld. Zoowel do beide verdachten, de 20-jarige Berfcus Smits uit Dordrecht en do 21-jarige B'.-igijk uit Zwijndredit, als de „Duitsdie Dien" die Hendrina Sclmiitz, weduwe Laepler heet, 33 jaar oud is en te Pratst ge boren werd zijn gearresteerd en inde ge vangenis in voorloopige bewaring. Er is toestemming verleend om het lijk van het slachtoffer te begraven. De verdach ten moeten bekend hebben. Verwonding. Viel' 111 aandag]loudor» hebben gisteravond in de Van Hogendorpstraat tc 's-Gravenh.ige een herbergier zeer ernstig met een knipmes verwond. De herbergier liad te zijner verde diging een revolver afgeschoten die daardoor een der vier personen licht aan 't hoofd! ver wondde. Schandelijk. Te OuJe-Pekela hebben Zondagavond een paar onverlaten een in vollen gang zijnden wielrijder, een stok door liet achterwiel ge stoken, waardoor hij viel en ee" been brak. Even daarna weigerden dezelfden een ander wielrijder ruimte te maken om te kunnen passeeren, terwijl hem bovendien een diepe snede over de hand werd toegebracht. Ue daders zijn nog denzelfden avond gevat. Diefstal. Naar 't Huis van Bewaring te's Graven- hage zijn overgebracht de twee personen, verdacht van diefstal met inbraak in de van Ostadestraat, aldaar. Grensgevecht. De rechtbank te Metz heeft Vrijdag de zaak van Hussignv behandeld. Den 12den December werden twee Fransche gendarmes door een troep Duitsche mijnwerkers aange vallen op de grens tussclien de plaatsjes Rendange en Hussigny. In het gevecht, dat ontstond werd een der aanvallers gedood en een tweede gewond. Vijf der mijnwerkers zijn nu veroordeeld tot straffen, loopende van een half jaar tot een jaar gevangenisstraf. Pen eigenaardige club. Dat koningin Victoria als baby een aardig kind was, blijkt uit een verhaal, dat de rond«% doet naar aanleiding van den dood eener bijna 400-jarige dame in het graafschap Essex. Toen de kindermeid van de gravin van Kent met de kleine Victoria in een wagentje rond reed, kwam een meisjeskostschool aan toen een der jonge dames de kindermeid aansprak en haar een shilling bood om de kleine te mogen kussen. De kindermeid stemde toe en de andere meisjes volgden het voorbeeld. Destijds had niemand nog het geringste vermoeden, dat het kleine meisje eens koningin van Engeland zou worden. Maar later toen verschillende omstandig heden de opvolging wijzigden, herinnerden de vroegere schoolmeisjes zich den gekoch- ten kus van de koningin. Vol loyale gevoelens, besloten zij een club te vormen, «de club van den kus der Ko ningin", welke club bestaan zou, zoolang nog een der leden in leven was. Door den dood van bovenbedoelde dame heeft de club thans opgehouden te bestaan. Een belangrijke proef. Eon belangrijke proef weml onlangs geno men door een papierfabriek en een houtzage rij om to zien in hoeveel tijd levend hout in drukpapier kon veranderd worden. In do na bijheid der beide fabrieken werden onder toezicht der beide werkgevers om 1 uur 35 minuten drio boomen geveld on dadelijk naar de papierfabriek gebracht. Om 9 uur 34 mi nuten was het eerste vel papier bereid, dat naar do naaste drukkerij werd verzonden en om ,10 uur was liet eerste blad ©ener krant daarop afgedrukt. Er waren dus slechts 2 uur 25 minuten noodig geweest om een levenden boom in een gedrukt dagblad te veranderen. Een waarschuwing. Onze thee-importeurs vinden in het «Maand blad" der heeren dr. Van Hamel Roos en Harmens eert waarschuwing, door hen ont leend aan «The Morning Leader". In dit blad wordt duidelijk betoogd door een grooten theehandelaar, dat, 'aangezien de concurrentie te Londen in het artikel thee zeer groot is, men voor weinig geld onvervalschte waar kan krijgen, terwijl het Londensche publiek «te wel opgevoed" is om vervalschte waren te gebruiken. Het spreekt evenwel van zelf, zegt de theehandelaar verder, dat er vervalschte thee in den handel is doch deze gaat naar Holland en de koloniën, zoodat het Londen sche publiek gerust kan zijn, daar de over heid door een behoorlijke wettelijke regeling gesteund, nauwlettend toezicht op de zui verheid der waren uitoefent! De schrijver betoogt verder, dat de Indische theesoorten door het zeer hooge tannine- gehalte van veel minder qualiteit zyn dan de Chineesche een waarheid die zeker wel weinig bestrijding zal vinden, doch waar hij pertinent volhoudt dat er theesoorten met 'ff'-

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2