I STADSNIEUWS. Gemeenteraad. J. S. BOSMAN258 st. M. KRANEN403 W. YAN DER MOST Phz. 305 J. PINSTER323 M. J. VINCENT290 J.H.VAN WESTENDORP J.Dz. 390 Gekozen zijn aldns de üeeren (beiden Liberaal), en J. PINSTBR, (Chr.-Hist.) A. VAN BUTJSEN A. J. M. ZOETMULDER Gekozen is aldus de heer A. TAN BEIjrSBN, (lib.) YL AARDINGEN. R e ch tzak e n. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Na afloop van het diner begaven zich de dischgenooten naar het stadspark, waar het orkest der stedelijke muziekschool en zang- vereeniging ïMastreechter Staar" eenige goed gekozen muziek- en zangstukken uitvoerden. Tijdens de pauze maakte dr. Blooker het telegrafische antwoord, bevattende een dank betuiging van H.H. M.M. voor de bij telegram kenbaar gemaakte gevoelens van het congres, bekend. Deze mededeeling werd met een luid hoera begroet. De heer Blooker maakte van die gelegen heid gebruik om aan Maastricht dank te zeggen voor de goede ontvangst. Hij dankte de ïMastreechter Staar", die zoo waardiglijk de muziek en zangkunst tot eer der stad, der provincie en van het land weet hoog te houden. Hy eindigde met de beste wensehen voor directeur en vereeniging. Zondag maakten veie leden van het con gres een uitstapje naar Valkenburg, waarin het hotel »L'Empereur" een gemeenschap pelijke maaltijd werd genoten. Ook daarbij zaten de minister en de commissaris der Koningin aan. Saldo van 's rijks schatkist op S Juli. Bij de betaalmeesters f 1,808,026,12'/» Door de Nederlandschi Bank was, ingevolge art. 11 lit van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot verstrekt van - 2,423,821.74 Atjeh. Het »Hbl." ontving het volgende telegram Brj de operaties in Pasei werden gewond de kapitein Schneiders en de luitenants Doerr- leben, Haaxman en Luchsinger. De vijand had 74 dooden. Van Heutz terug naar Kota- Radja. De in het teiegram genoemde officieren ïijn de kapitein der infanterie J. H. L, Schnei ders, de le luit. C. F. Doerrleben (gedeta< eheerd van het Nederlandsehe leger), de 2e luit, W. Haaxman en de 2e luit. H. M. Luchsinger. De correspondent te Batavia van de ïN. R. O." seint: De troepenmacht van Van Heutsz is in het bivouac van Gedong teruggekeerd, na de bentïngs in Matang Koli bestormd te hebben. De vjjand liet 74 dooden achter. Aan onze zyde werden gewond de kapitein der infanterie J. H. L. Schneiders, de le luit, der infanterie J. L. Doerrleben, de 2e luitenant der infanterie W. Haaxman en 10 minderen, en gedood een korporaal der genie. Nijverheid. De 122ste jaarvergadering van de Ned. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid is gisteren te Kampen geopend. De afge vaardigden werden ten stadhuize ontvangen, waarna de voorzitter der Maatschappij, de heer J. F. "W. Conrad, eene rede hield over de geschiedenis der Maatschappij. Des avonds was er concert in de Buiten- societeit. Men seint ons uit Arnhem De burgemeester, jhr. D. J. A. A, van Lawick van Pabst van Nijevelt is hedennacht in den ouderdom van 71 jaar overleden. Het Bestuur der Veieeniging voor Handel-, Nijverheid- en Gemeentebelangen te 's Gra- venhage, heeft zich tot de Eerste Kamer der Staten-Generaal gewend met een adres waarin wordt gewezen op het groote belang van den aanleg van een haven te Scheveningen, niet alleen voor de gemeente en de provincie, maar ook voor het rijk, en verzoekt het betrekkelijk wetsontwerp te bekrachtigen. Dr. Kuyper is naar Cautterets in de Pyre- néeën vertrokken voor het volgen van een kuur, noodzakelijk geworden door nawerking in de keel van de ziekte, die hem eenige jaren geleden te Brussel overviel. De vergaderingen van den Internationalen Vrouwenraad en het daarbij gehouden con gres kunnen als welgeslaagd beschouwd worden. Eogelands vrouwen uit de kringen der hoogste aristocratie toonden dat zij aan de belangen van vrouwen uit alle standen haar aandacht hadden gewijd. De zittingen werden door een bidstond vooraf gegaan. Door den Bisschop van Southampton werd een bijzondere dienst aan den inter nationalen vrouwenraad gewijd in de West minster Abdy, terwijl ir, vele kerken der verschillende gezindheden de samenkomsten werden herdacht. De afgevaardigden, ruim 200, uit de ver schillende landen werden te Windsor in het paleis door koningin Victoria ontvangen, Die Haar groot genoegen over de bemoeiingen der vrouwen uitsprak en thee en vruchten aan de afgevaardigden liet aanbieden. De vereeniging tot het verleenen van liulp aan minvermogende ooglijders voor Zuid-Holland, gevestigd te Rotterdam, hield gistermiddag een buitengewone alge- meene vergadering van begunstigers in het gesticht der Vereeniging in de Nadorst straat, ter verkiezing van een lid van het bestuur. Bij de opening der vergadering bracht de voorzitter, de heer mr. J. van Heukelom, hulde aan de nagedachtenis van wijlen den heer H. C. de Wolff, sinds de oprichting der vereeniging in 1866 bestuurslid en se cretaris. Zijn vele verdiensten aan de ver eeniging betoond, zullen in dankbare her innering gehouden worden. Hierna werd de heer B. van Stolk in plaats van den overledene tot lid van het bestuur verkozen. Hebben de laatste dagen te Amsterdam en te 's Gravenhage Armenische meetings plaats gehad, nu is in de laatste stad een Transvaal-meeting gehouden om te protestee ren tegen Eogelands optreden. Op de aanbeveling voor een secretaris der gemeente DordrecTvt zijn geplaatst le mr. ;0 van Houten Jzn., commies-griffier ter gemeente-secretarie te Groningen; 2o. mr. G. Bisschop, secretaris der gemeente Vlis- gingen. Candidaten. De uitslag der herstemming voor vier leden van den gemeenteraad is als volgt: District II. Aantal kiezers 879. Uitgebracht 74G stemmen. Van onwaarde 33 Geldig713 Geldig verkregen stemmenaantal. KI. KRANEN en J. II. fAN WESTENDORP J.Dz. Geldig verkregen stemmenaantal. 339 st. 249 District III. Aantal kiezer:, 715. Uitgebracht 618 stemmen. Van onwaarde 30 Geldig588 Candidaten. Onze Bon Joan's. Iets te schrijven over »Onze Don Juan's" dat gisteravond in de Officieren-Vereeniging de kermis besloot, is waarlijk niet gemak kelijk. Een dolle klucht als dit product van Leon Treptow's rondzwierend vernuft moet gezien en gehoord wordeneen overzicht geven van deze aaneenrijging van dwaasheden, gekke combinaties en tegenstellingen, is vrij wel ondoenlijk. Of 't de renommee is geweest van dit kluchtspel die de zaal der Officieren-Veree niging geheel vulde? Of was het de bekoring die pleegt uit te gaan van den naam Willem van Zuylen? Iloe het zy, het was vol, zeer vol, en onder dit (voor Schiedam) groote pu bliek is er zeker wel niemand geweest wiens lever niet geschud heeft van soms onbedaar- lijken lach. Spel en zang beide lokten menig maal vroolijkheid en luiden bijval, en de coupletten van Van Zuylen en mevr. Pool man, die den Schiedammer in de toehoorders troffen, vielen waarlijk niet 't minst in goede aarde. Zoo de herinnering aan de mislukte accijns verhooging, zoo de zet aan het adres van een bekend Schiedamsch criticus. Waar veel van gezegd zou kunnen worden, dat is van de spelers en speelsters. Het zou onjuist zijn te zeggen dat Willem van Zuylen, de in zich-zelf-verliefde don Juan, het stuk droeg. Soms was hy eenigszins mat, maar over 't geheel was Van Zuylen toch dezen avond de lieveling van het publiekzijn los gebaar, zijn nonchalance soms, vooral zijn gelaatsspel waren over het geheel zooais wij dat van hem gewoon zjjn. Prachtig was hij aan het slot der derde akte in het Don Juan- koor. Naast hem dient allereerst genoemd Kathinka, het Boheemsch bakvischje, dat Heinrich Zwaluw (Van Zuylen) moet trouwen, maar de voorkeur geeft aan diens jonge neef Fritz, zeer goed weergegeven door den heer Erfmann. Mevrouw Poolman was eenvoudig een juweeltje van natuurlijke, niet gekunstelde naïveteit. Haar ongedwongen spel, haar schalksche lach, haar dwepen met roman liefde waren verrukkelijk. Zij pakte de toe schouwers letterlijk in door gratie en luchtig heid; haar zang en dans oogstten niet minder bijval. Te prijzen valt nog haar zeer natuur lijk en goed volgehouden Duitsch-Neder- landsch. Ook de overige rollen waren in voortref felijke handen. Van Eijsden was als Nicolaas Koek, den zenuwachtigen oud-telefonist, in zijn element. Zijn verschijning alleen reeds, maar vooral zijn schrikken werkten onweer staanbaar op de lachspieren. Zijn van nature wat hooge stem kwam hier uitmuntend te pas. Mevr. van Kerckhoven—Jonkers ver tolkte uitnemend Lena Bekker, de op idon Juan" verliefde huishoudster. Zelden zagen wij haar zoo goed ais in deze klucht; in het succes van den avond had zij een belang rijk aandeel. Ook Alex. Faassen was zeer goedde rol van Wensel Navratil is voor hem geknipt; zijn dreigend gebaar, zijn ge grom van woede waren zeer leuk. De kleinere rollen werden evenzeer goed weergegeven. De drie dochters van Heinrich Zwaluw werden lief uitgebeeld door de dames Servaas, Haspels en Beekman, terwijl Van Zuylen Jr., Meunier en Van Hees, door hun gigerl-types de zaal deden schateren. Mej. Alb. Heijblom stelde Tante Lotje voor, de heer Van Kerckhoven de Afrika-reiziger Paul Ililler. Voegen wij bij de vroolijkheid der klucht het levendige spel en de aardige coupletten (vooral hét Don-Juan-koor) nog de smaakvolle, soms zeer mooie kostuums, dan is het te begrijpen dat herhaaldelijk de bevrediging zich uitte in de blyde verzuchting: sDrt is bu eens een kermisstuk." De Rotterdammers hebben, dunkt ons, geen klagen dit jaar, maar wij Schiedammers evenmin. Door B. en W. zijn aan den gemeenteraad ter vaststelling aangeboden de instructies voor den geneesheer-directeur en den secre taris-penningmeester van de Commissie van Administratie van het Stads-Ziekenhuis. Door B. en W. is bij den gemeenteraad een voorste! ingediend tot vaststelling der jaarwedde van den secretaris-penningmeester van het Stads-Ziekenhuis en wel op f200 met verplichting tot het stellen van een zakelijken borgtocht groot flOOO, Door het bestuur van het s Volkshuis" alhier was bij den gemeenteraad een verzoek ingediend om het gymnastieklokaal met toe stellen enz. voor een gymnastiekclub van minvermogende jongelieden tusschen 12 en 18 jaar des Donderdagsavonds van 79 uur te mogen gebruiken. B. en W. adviseeren gunstig op dit ver zoek en stellen den gemeenteraad voor ge noemd lokaal beschikbaar te stellen met ingang van 1 September tegen f5 per weke lijksche lesuur, te zamen dus voor f 10 's jaars Heden werden de overgangsexamens van het gymnasium gehouden. Bevorderd werden van de Isle tot de Ilde klasseM. Broese van Groenou, A. H. de Biuijn, II. J. Karre- .aan, J. B. de Klerk, J. van der Lely, II. P, Mouwen, N. Ouweleen, P. Verdoes en G, Witkamp; voorwaardelijk toegelaten 2, afge wezen 2. Tot de lilde LI. werden bevorderdC. Coolsma, J. Deelman, F. "VV. Fabius, A. Gos- linga, J. de Groot, C. M. Kleipool, F. H. J Mascheck, P. Moerman, M. M. van Velzen, P. II. Versteeg en J. de Vliegervoorw. toegel. 1, afgewezen 5. Tot hl." IV zijn bevorderdS. W. P. H Horn, P. C. Jansse, P. A. Oflers, J. Ouweleen, A. P. Roose, H. Ph. A. van Schouwen, D. N. Verdoes en G. W. Was; voorw. toegel. 3, afgewezen 2. Tot kl. V zijn bevorderdF. L. van 't Hooft, W. N. van der Hout, J. Tak, H. W. A. van Toen, W. Veder en A. J. J. Zoetmulder; voorw. toeget. 2, afgewezen 3. Tot kl. VI zijn bevorderd C. J. Poortman, P. L. L. Post en G. A. van Schouwen voorw. toegel. 2, afgewezen 3. Ballon no. 2 is neergekomen om 3$k uur in De Willes bij Gouda. De vinder, N. Boeie, deelde ons mede, dat hij nog heel was. Ballon no. 4, is Zondagmiddag te half vijf, op de hoeve sBouwlust" te Stolwyk neer gedaald. De landbouwer L. Anker vermeldde, dat er waarschijnlijk met het vallen op een heg een gat in was gekomen. Een bericht, als zoude de muziektent uit de Plantage overgebracht worden naar het, Donderdag a.s., voor liet publiek geopend wordende plantsoen aan de Rotterdamsche Poort, welk bericht door een plaatselijk blad werd medegedeeld, is ten eenen male uit de lucht gegrepen. Op vermoeden dat wellicht diefstal was gepleegd bij zyn patroon, werd als de ver moedelijke dader een knecht van den carous- selhouder A. C. Tewe door de politie aan gehouden. 's Mans onschuld bleek echter ten volteer had nl. volstrekt geen diefstal plaats gehad. De knecht is nu weder bij den heer Tewe in dienst. Het 5-jaiig zoontje van J. van Harmeien, wonende in de Hendrik Gabelstraat, had gisterenmiddag het ongeluk in de Nieuwe Haven te vallen. Door den brugwachter aan de Oranjebrug werd hij spoedig weder op droge geholpen. Men is thans begonnen achter ons bureau de Schie te dempen. Er is daar althans op den wal een groote hoop zand van gemeente wege gedeponeerd, die door de straatjongens met veel ijver aan de wateren wordt toe vertrouwd. BU RGERL IJ KE STAND. Geboren i ■10 Juli. Geertruida Jacoba Josephina, doch ter van J. A. J, Nolet en A. M. J. van Gent, Tuinlaan. Overleden s 9 Juli. Plonia Clasiua van der Wal, oud 14 dagen, Oversell, straat. 10 Juli. Elisabeth van der Heul, oud 67 jaar en 11 maanden, weduwe vanG. Dioge, Lange Achterweg. "Gisterenavond trad alhier in het café nDe Maas" als spreker op de heer I. C. Hof man, candidaat bij de heden plaats hebbende stemming voor leden van den gemeenteraad. Tot onderwerp had hij gekozensLosse ge dachten over aibeidstoestanden en arbeids- vertegenwoordiging." De spreker vond veel bijval. Van de gelegenheid tot debat maakte alleen de heer B, v. d. Hoef gebruik. Andere sprekers slooten zich aan referents rede aan. Na een opwekkend woord van den voorzitter der kiesvereeniging Volksbelang", de heer J. Vrijhof, werd de vergadering, bestaande uit circa 300 personen, te 10 uur gesloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren t 11 Juli. Celia, dochter van A. de Heer en H. van Kempen, Wettn. land. Inbraak in de Nederlandsehe Bank te Schiedam. Voor de rechtbank te Rotterdam stond heden, terecht W. May, 24 jaar oud, smids knecht, die in den nacht van 25 op 26 April 11. te samen en in vereeniging met een onbekend gebleven persoon zich met geweld toegang verschafte tot het corres pondentschap der Nederl. Bank en nit de lesenaar van den heer Elzevier Dom f 24.11 ontvreemdde, terwijl zij tijdens hnn vlucht op hceterdaad betrapt werden door politie agenten op wie zij revolverschoten losten. Bekl. bekende medeplichtigheid aan het feit. Hij was op weg van Rotterdam naar Maassluis. Te Schiedam gekomen, zag hij op de Vischmarkt een raam open staan en aldaar een onbekend persoon aan de brand kast doende. Daar ik bekend ben met dit werk, zeide bekl., (hij heeft reeds vroeger gezeten) begreep ik direct wat er gaande was en gedreven door zucht naar geld, klom ik ook naar binnen en kreeg uit een spa- nendoosje f 24.11. Plotseling kwamen twee agenten voor het raam en sprongen be klaagde en de onbekende naar buiten. Op de vraag van den president zeide be klaagde niet geschoten te hebben op de po litie en geen revolver bij zich gehad, te heb ben. De heer Dom, correspondent van de Ned. Bank was 's nachts 3 uur door de politie gewaarschuwd en had de vermissing gecon stateerd. De hger Broekman, werkzaam ten kantore van den heer Dom, had des avonds behoorlijk gesloten en had des morgens de vernieling der lessenaars geconstateerd. Twee nachtagenten vonden de ramen ge opend doch de blinden dicht. Plotseling gingen de blinden open en sprongen twee kerels naar buiten. Tegelijkertijd dreigde een der inbrekers te schieten en vuurde kort daarop af, zonder te raken. Drie scho ten werden gelost, een der schoten kwam m de ruiten van het perceel van den heer Dom. De nachtagent van Gerven herkende May positief als de persoon die op hem ge schoten heeft. Bekl. ontkende en heeft ook den anderen inbreker niet zien schieten, wel hooren schieten toen hij (May) in de Wal- vischsteeg gevlucht was. Volgens den agent Groenendaal schoten beide inbrekers gelij kertijd. De inspecteur van politie de heer Noren burg heeft op bekl. een zaagbeiteltje ge vonden en het gestolen geld. De inbrekers hebben zich volgens het onderzoek van den inspecteur toegang verschaft door het ram melen aan de blinden, waardoor de pinnen uit de grendels vielen. In de Walvischsteeg werd May door den agent Van den Berg gegrepen. Bekl. werd nogmaals gewezen op de ver klaringen der getuigen die van meemng zijn dat hij geschoten heeft. Het O. M. bij monde van mr. de Josselin de Jong, bracht in de eerste plaats hulde aam de kranige houding der beide nacht- agenten. Uit de voorwerpen, bij be-kl, ge vonden, maakt het O. M. op dat bekl. aan de inbraak heeft deelgenomen en met latei- ter plaatse is verschenen. Het O. M. meen de ook dat beide inbrekers geschoten heb ben. Uit de uitlatingen tegenover de poli tie van bekl. dat hij zich met kleine dief stallen met inlaat, doch hij bij een flinke inbraak de man is, achtte 't O. M. bekl. een gevaarlijk individu en eischte 15 jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. H. H. de Hartog, achtte het schieten met bewezen en de ge pleegde feiten met direct strafbaar en vroeg vrijspraak subs, een lichtere straf alleen wegens den diefstal. Uitspraak over 8 dagen. ZaaJc Haasmr. Van Hall. Heden was het woord aan mr. van Gigeli. Deze, als verdediger van beklaagde Haas optredende, tracht m de eerste plaats te doen uitkomen dat Amsterdam met is de locus delicti, waar zijn client terecht be hoort te staan, maai- elders of te Rotter dam, waar hij gearresteerd is, of te Spa, zijn domiciliedat dus deze rechtbank niet bevoegd is om de zaak-Haas te berechten. Dan de verhouding tusschen beide be klaagden schetsende, wijst pl. er op dat voor Van Hall twee pleidooien gevoerd zijn, het eerste door advocaat Van Hall zelf en voorts door zijn verdediger, mr. Worst. En wanneer dan mr. Worst een lijst van be voorrechten door Van Hall aan de Recht bank overlegt, dan ziet men dat daarop niet voorkomen de namen van Zu Spaur en Haas. Een voordeel voor Van Hall acht pl. de heftige aanval van den geachten oficier van justitie, omdat die aanval zeer ongemoti veerd was, en toch nimmer de taak van den officier kan zijn. Een andere onrechtvaardige daad van den Offieier is de gebruikmaking van de telegrammen, waardoor het geheim der te legrafie is geschonden. Hierna komt pleiter tot de zaak zelve, nl. de beschuldiging tegen Haas van op lichting in de affaire Beijer. Deze zaak -waarin de Officier groot materieel voor de beschuldiging vond is zeer eenvoudig. Volgens de aanklacht heeft Haas Beijer be wogen en door Duparc doen bewegen op de v/aardelooze Franscke spoorweg-obliga- tien f 12000 te geven. Maar deze beide vor men, in de Duitsche wet wel geoorloofd, zijn volgens onze wet niet vereenigbaar. Maar daarenboven heeft Haas steeds ge zegd dat hij op 12 en op 24 Mei nog geheel onkundig was van de waardeloosheid der Chalons-Orleans-stukken. Uit tal van gege vens tracht pl. deze systeme aan te toonen. Haas geloofde Gries dat aan de Parijsche markt 75 op de stukken kon verkregen worden, doch hij „prefereerde Beijer" om dat hij vroeger ook al zaken met B. had ge daan. Hij was in deze volkomen te goeder trouw. De letters A. N. achter noteering der Chalons-Orleans kende hij niet. Hij wist niet dat de „Annuité's" enkel vala- ble, dat al de overige frappée d'opposition, d. w. z. waardeloos, onverhandelbaar, wa ren. Pleiters conclusie is dat het O. M. in ge breke is gebleven aan te toonen dat Haas vóór 24 Mei geweten heeft dat de Chalons- Orleans waardeloos waren en dat Haas ten opzichte van de f 12000 van Van Hall te kwader trouw handelde. En waar de Offi cier dit voorname punt der aanklacht vol komen onvolledig heeft toegelicht, daar treedt Haas glansrijk als de onschuld te voorschijn. Dat het medegeven der effecten voor Beijer aan Duparc een listige kunst greep was, omdat dit medegeven vergezeld ging van Fransche couranten, waarin de noteering der stukken voorkwam, is zeer gemakkelijk te weerleggen. Die c. uranten moesten dienen om de waarde der stukken te kunnen vergelijken, en die vergelijking kon en moest vertrouwen in de transactie wekken. En daar komt nog bij dat Beijer, op grond van vroegere zaken, vertrouwen stelde in Haas. Concludeerende zegt pl. dat het O. M- jn de zaak-Beijer volkomen te goeder trouw was, en dus onschuldig aan het hem in de dagvaarding ten laste gelegde. Komende op de a£faire-Zu Spaur, tracht gl. aan te toonen dat Jacobs niet is, zooals het O. M. beweert, de manus ministro, het willooze werktuig die te goeder trouw was, maar de tusschenpersoon die volkomen op de hoogte van de waardeloosheid was en dus Haas niet oplichter kan zijn. Ook was Van Hall volgens Jacobs de lastgever en, aangezien volgens pl. geen bedriegelijke op lichting heeft plaats gehad, kan van mede plichtigheid of heling geen sprake zijn, daar de wissel niet door misdrijf is verkregen. Ook in de affaire Heldring Pierson is, zeide pl., het wettig bewijs der schuld niet geleverd. Hij riep de clementie der recht bank in voor zijn client op grond van jeugd en bekentenis "Woensdag 19 Juli repliek. N. B,, 59 jaar, melkverkooper te Schiedam, die den 46 April des namiddags eene hoe veelheid gras afgeplukt had aan den Ro-.ier- damschen dijk, toebehoorende aan P. v. d. Gaag, werd tot f 6 boete subs. 4 dagen hechtenis veroordeeld. Door de rechtbank te Rotterdam werd heden C. J. M. 33 jaar kuiper te Vlaardin- gen die den 20 Mei II. te Vlaardingen C. F. v. d. Knaap geslagen en geschopt had vrijgesproken. Frocessie naar Britlle. Buiten de processie van Brielle die Zondag een bedevaart maakte op de graven der martelaren van Gorkum, kwamen daar nog een groot aantal van 's Gravenhage, Delft en Schiedam aangebracht per stoombooten »Maasnymph 1, II en IV" zoodat het geza menlijk aantal pelgrims Zondag een 800-tal bedroeg. Schandelijk bedrog. Men meldt ons uit 's-Gravenhage Dezer dagen werd van wege de posterijen aangifte gedaan dat aan het bijkantoor Van Galenstraat oen vervalscht postbewijs was aangebodeii en uitbetaald. De recher che was spoedig den persoon op 't spoor die het bewijs te gelde had gemaakt. De aan gehoudene, een jongman van nog geen der tig jaar, bekende op welke wijze het post bewijs was vervalscht, tevens daarbij opge vende dat hij met een kantoorknecht ten postkantore te Amsterdam voor het verval- schen in betrekking stond. Zaterdag werd deze kantoorknecht, W., door den inspecteur der recherche bij de Haagsclie politie Van Rosmalen aan liet postkantoor te Amsterdam aangehouden, als verdacht zich aan valschheid te hebben schuldig gemaakt. Ook deze persoon heeft hekend, vervalsching van postbewijzen en diefstal van brieven enz. te hebben ge pleegd. Beide verdachten zijn naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht. Op zeer sluwe wijze gingen beiden bij hun handelingen te werk. De alhier aangehouden jongman kocht op verzoek van zijn Amsterdamsclien vriend bijv. een postbewijs, groot een gulden, dat hij dan naar Amsterdam opzond W. ver hoogde daar de waarde van het bewijs door er zegels op te plakken, die hij van te vo ren ontvreemdde en plaatste over het Haagsche stempel het postmerk van Am sterdam. Op deze wijze vervalscht, werd het postbewijs naar hier teruggezonden, waarna de Hagenaar het geld er op inde. Bij onderzoek te Amsterdam bleek dat de kantoorknecht W. zicli aldaar aan tal van diefstallen van brieven met en zonder geldswaardige papieren had schuldig ge maakt. Bewijzen van schuld werden èn op hem èn te zijnen huize bij huiszoeking ge vonden. Beide aangehoudenen zijn ter beschik king van de justitie alhier gesteld. By de heden gehouden overgangsexamons aan de H. B. S. alhier zijn bevorderd: van de klasse I naar II: Th. J. Beekman, C. Bregman, F. 0. Breu- kelman, J. A. M. Bruineman, J. B. van der Drift, B. M. van Driel, C. J. van Dussel- dorp, G. van'Dusseldorp, J. C. de Joode, C. H. VV, Meyer, A. Noordhoek, P. O. Pieters, G. J. H. van Ryn, J. G, van Schravendijk, G. Tengeler, C. Vreedenburgh, A. de Zeeuw. VoorwaardelijkJ. Dorsman, J. Hoogen- dijk en M. de Lijster. Van klasse II naar klasse III: A. Bijlo, J. van der Drift, W. van der Ham, J. In- gelse, J. A. de Kok, J. H. van Linden van den Heuvel!, L. J. W. Steenhuis, P. Stehou: wer, J. J. v. d. Vlies, P. Van Zon. VoorwaardelijkA. G, Beugelink, J. A. Durrer, A. de Kroes, en G. H. Ris. Van klasse III naar klasse IVL. A. Bartelds, D. van den Berg, Th. Habraken, J. Koning, J. M. Lamers, C. van Leeuwen, J. C. Lokker, J. Lourens, O. Maas, D. G. Noordijk, S. van der Schouw, M. F. J. Smith, J. Sneijders de Vogel. VoorwaardelijkJ. Nieuwhof, G. van Rhijn, J. F. L. Schappert, J. Vaandrager, J. C. de Vries, W. van West. Van klasse IV naar klasse V E. J. Beekman, W. J. Hoffman, P. Buijgens, J. C. A. Lokker, A. J, van Rees. Voorwaardelijk*. B. Lelyveld, J. J. N. van Ree. Eerste Kamer. Heden hebben in de Statenvergaderingen der verschillende provinciën de periodieke verkiezingen voor de Eerste Kamer plaats. Omtrent den uitslag seint men ons: Noord-Holland. Gekozenmr. E. N. Rahusen (aftr. lib.) met 53 van de 64 stem men en mr. M, C. van Hall (aftr. lib.) met 48 van de 63 stemmen. Gekozen in de vaca ture A. Prins (lib.), die niet weder in aan merking wenschte te komen, mr. F. van Nierop, met 33 van de 65 stemmen. De overige stemmen waren verdeeld, nl. de heer Waterschoot van der Gracht (R. K.) 8, v. Eeghen (lib.) 7 stemmen.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2