53"e Jaargang. Vrijdag 11 Augustus 1899. No. 10008. Tweede Blad Losse indrukken uit het Oosten. BINNENLAND. Uit de Staatscourant. HIEDilM» IE COUMIIT. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: "Voor Schiedam en V laar ding en fl. 4.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en V laar dingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau: Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: van 17 regels 90 cents; iedere regel meer 12'/2 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Xnterc. Telefoon IVo. 133. KONSTAINTFNOPEL, 4 Aug. Amice, Och, odlihad ik mijn mond maar gehou den ''Want nu ben ik als eerlijk man wel ver plicht te gaan zitten schrijven in een hotel, begrijp me goed, in een hotel en dat m dit heerlijk land 1 Maar ik hoor je nog zeg gen „kom, kerel, daar gebeurt tóoh niets vanen nu zul-je dit keer toch eens geen ge lijk hebben. Je kent Söhaepman's Aya Sophia, niet waarWelnu, sla dan nog eens, ïïr meen de inleiding van dit gedicht, dat ik dolgraag bij me zou hebben, op, en ge zult begrijpen dat ik me niet waag aan een beschrijving van de ligging dezer oude Keizersstad. De bijzondere indruk hiervan is niet opeens, zooals ik me voorgesteld had, bij mijn reisgenoot en mij gekomen, maar gaandeweg; laten we hopen, juist daardoor onvergetelijk. Veel hadden wo gelezen en veel met elkaar over de vaart door den Bosporus gesproken en toen we dus een dag of wat geleden in Constantza aan boord gingen, was liet met de gedachte den volgen den morgen iets onbeschrijfelijk moois te zul len zien Heel vroeg waren we dan ook al weer opwe mochten immers anders eens wat missen. Gauw gekekenniets dan zee, zee, een heerlijk-blauwe zee. Tegen den mid dag kwamen de bergen van Thracië in 't ge zicht, al scherper, al scherper belijndweldra ook die van Bibhynië, ze naderden elkander al meer en meer; daar verrijst een vuurto ren, weldra komen een paar Turksche batte rijen in 't zicht, hier en daar een klein dorpje tegen de helling der bergen, als was het bang zich te vertooneri en dan ja, het was wel degelijk zoo daar stoomden we den Bospo rus op, al die dorpen met hun vreemde na men voorbij, in bijna onafgebroken riji iaan den voet der aan de Aziatische kust heerlijk groene, aan Europeesdhe zijde meer kale heu velen. En nu is het een wisseling van palei zen en hutten, hotels en .villa's en moskeen met hun slanke minarets, zich spiegelend in de blauwe golfjes of coquet verscholen tus- scheu plataan en cypres, bij eiken .schroef- slag wisselend van gezicht, bij elke wending boeiend, en dit geheele tooneel bestraald door een licht, een licht En tooli, 't was of we nog steeds iets bleven zoeken, of er nog altijd iets komen moest dat dit alles nog overtref fen zouStamboel hadden we immers nog niet ja tóch, daar ginds rijst het op, dat grootsche panorama,- amphitheatersgewijze oploopend langs Bosporus en Gouden Horen, daar is het oude Serail, rechts de toren van Galata, rediits hoog op de heuvelen Jildiz- kiosk, links Skoetari, alles getypeerd door de ontelbare koepels der moskeeën met hun fijne minarets; maar bekennen deden we jhet el kaar eerst later, de 'huivering der ontroering bleef weg. 't Is me meer zoo gegaan. Het söhoone wil niet brutaalweg worden gegrepen thet geeft zich, zelfbewust en vrij. Ons heeft 'het zich geopenbaard toen we na onze landing .net als in Italië een moment van niet te beschrij ven verwarring, waarbij onder strijdkreten in vele talen der wereld een regulier gevecht wordt geleverd om koffers en valiezen; voor hem, die 't meer mee gemaakt heeft, een bui tengewoon schilderachtig en bepaald amu sant tooneel toen we, zeg ik, den toren van Galata beklommen hadden, of indruk wekkender nog den volgenden middag op den Seraskije-toren in Stamboel, waar we gegeten hebbenmeer dan 'n half uur waren we spra keloos van bewondering. Sedert is het met den dag klimmende, omdat we deze 'heerlijke wateren telkens weer zien under een ander licht, en we gevoelen nu de waarheid van wat onze G rieksdhe gids, dien we één dag meege nomen hebben, zeker ,m een Panhellenisti- sehe stemming, bij het zien van onze verruk king, uitriep: „Zoo'n ligging, zoo'n klimaat, het paradijs op aarde, 'heeren, als die ver vloekte Turken hier maar niet de baas wa ren." Ge weet de Grieken droomen altijd van een Groot-Griekenland met Konstantinopel als hoofdstad. De man heeft gelijk. Het klimaat is prach tig; eiken morgen komt een frissehe Noor- dewind uit de Zwarte Zee en tempert de warmte en 's avonds, och, hadden we eens, een enkele maal maar, zulk goddelijk weer als we opgaan ten concert in den Officieren- tuin Maar verder Allah vergeve het mij de Turken zijn vervloekt, foe de stad zelve er, met uitzondering van een paar ge deelten, uitziet, gaat alle beschrijving te bui ten. De straten doen me altijd door denken aan die van arme, vergeten Italiaansohe berg- stadjes en wie hier geen met spijkers beslagen bergschoenen draagt, diens .voeten zou ik niet gelukkig kunnen noemen. Overigens schijnt alles in orde; bestrating is er, trottoirs ook; zelfs wordt er hier en daar gesproeidook zag ik eens een paar kerels de straat vegen, dus een reinigingsdienst moet er ook zijn; zelfs staan er hier en daar lantaarns; ge ziet het, wat er moet zijn, ,is er en ge hebt dus niets te reclameeren. Maar met dat al, zoo'n smeri ge, vieze rommel is bij geen mogelijkheid je voor te stellen. Een eigenaardige afdeeling van den gemeentelijken reinigingsdienst, on bezoldigd bovendien als vele afdeelingen van dienst, zijn de straathonden, die in troepjes van tien, twintig overdag liggen te slapen op straat, maar 's avonds wakker .worden en m het vuil rondsnuffelen naar wat er van hun gading is. Voor de voorbijgangers zijn ze niet lastig, maar, o wee, als er een hond zich bij het troepje voegt, die er niet bij boort. Dan is het een vechten, bijten, blaffen, waar hoo- ren en zien je bij vergaat en wat vooral 's avonds, als je moe wilt gaan slapen, weinig van een wiegeliedje heeft. Daar het corps buitengewoon sterk in aantal is en, naar den mensch gesproken, zich ieder jaar uitbreidt, geeft bet een groote besparing op liet todi ïeeds sterk gedrukte gemeente-budget en het is dan ook met te verwonderen dat de Tur ken, die van huis uit reeds zulke dierenbe schermers zijn, dat ze zelfs in Hollandsclie oogen lastige kleine beestjes, na ze gevangen te hebben, weer in vrijheid stollen, deze trou we wachters der straten in huis dulden ,ze ze niet in eere houden, ze hoogstens een paar pooten afrijden, maar ze verder onge moeid laten, zoodat, ook in dit opzicht, de Gouden Horen verschilt van de Schiedamsohe Sell ie. Maar nu, voor lieden basta. Zoo dadelijk moet ik me kleeden voor den Selamlih van den Sultan. Waarschijnlijk spoedig meer. r. t. JAAP. Nederland en Transvaal. Gisteravond werd te Rotterdam een open bare vergadering gehouden om bare genegen heid te betuigen voor het stamverwante volk der Zuid-Afrikaansche Republiek. De groote zaal van het Verkooplokaal was goed bezet door ca. 1100 menschen uit alle rangen der maatschappij. De heer A. S. van Reeserna, de vergade ring openende, deelde mede, dat na de beide sprekers, die zich bereid verklaard liadden op te treden, aan ieder gelegenheid zou wor den gegeven het woord te voeren. Verder deelde hij mede dat telegrammen van adhaesie waren ingekomen van den heer Pierson uit Zetten, die in het "buitenlaud vertoefd en mevr. Wasklewicz-v. Schilfgaarde, die onverwachts verhinderd was en bij voor baat haar stem gaf aan de moties die zouden worden aangenomen. Vervolgens sprak hij een kort inleidend woord, waarna hij het woord gaf aan dr. J, A, Lamping. Spr. begon met te wijzen op het hooge rechtvaardigheidsgevoel van het Engelsehe volk. Was het Engelsehe volk op de hoogte van den waren stand van zaken daarginds, het zou daartegen in verzet komen. Het En gelsehe volk leest wel van verdrukking van landgenooten enz. maar liet is niet bekend met het goed recht der Transvalers. Als het Engelsehe volk eens wist hoe de Transvalers door Engeland zijn bemoeilijkt! Eerst waren het de belastingen, toen de spoorwegen, daarna het stemrecht en nu weer de ge mengde commissie die zich in deTransvaal- sche zaken wil steken. Er is een partij in Zuid-Afrika die den oorlog wil, die nu eenmaal niet rust voor iedere strook gronds onder Engeland's suze- reiniteit staat en zoo ook de Transvaal. Spr. waarschuwt het Engelsehe volk dat het tijdstip zal komen, dat de Boer tot het uiterste gebracht, zal zeggen: Hier sta ik, ik kan niet anders, God zal mij helpen. 't Is waar, Engeland is groot en machtig, maar de Transvaler is een andere vijand dan de wilde stammen. De Transvaler is in liet veld een geduchte macht, zooals hij in 1881 getoond heeft. Mocht het nu tot een oorlog komen, de slachting van 1881 zal by deze nog slechts kinderspel zyn. Zelfs al mocht Engeland overwinnen, wat zal het dan nog hebben, een verarmd land met een bevolking waarbij de zucht naar onafhankelijkheid nooit verloren gaat, waar van het einde zal zijn dat Engeland de ge heele Zuid-Afrikaansche Republiek eenmaal voor zich zal zien verloren gaan. De Transvaalsche zaak zegt spr. is een zaak van het recht. Het Nederlandsche volk roept spr. toezie toe dat niet een daad gepleegd wordt, een groote natie ohwaardig. Spr. deelde mede, dat de volgende motie in stemming zou worden gebracht. Motie I. Deze vergadering van Nederlanders hier te Rotterdam samengekomen, hare genegen heid betuigend voor het stamverwante volk der Zuid-Afrikaansche Republiek in den moeilyken tyd dien het doorleeft vertrouwen stellende in den rechtvaardig heidszin van het Britsche volk overtuigd, dat het alleen uit onvolledige kennis van zaken en door eenzydige en onjuiste voorstellingen van de gebeurtenissen en den toestand misleid, het volk en de regeering der Z.-A. Republiek zoo streng beooideelt en zoo vijandig behandelt; overwegende dat de Engelsehe regeering het recht mist zich in de binnenlandsche aangelegendheden der Z.-A. Republiek te mengen en dat daartoe inderdaad ook geen aanleiding bestaat; spreekt de hoop uit, dat het Britsche volk, dat zelf voor de vrijheid alles heeft veil ge had, zich herinneren zal wat de Transvalers in het verleden reeds voor de zaak der vrij heid gedaan en geleden hebben, en bedenken zal, dat het ook nu hun onafhankelijkheid is, die zij verdedigen doet met aandrang een beroep op het Brit sche volk. dat het beter ingelicht niet langer zal steunen een politiek die, met verbreking van plechtige verbintenissen, de onafhanke lijkheid der Z.-A. lepubliek aantast, en zich niet zal laten vervoeren tct den onrecht- vaardigen en heilloozen oorlog die ellende zou brengen over geheel Zuid-Afrika en een onuitwischbare smet werpen op de eer van Groot-Brittannië. Deze motie werd met daverend applaus begroet, evenals de spreker in den loop zijnet- rede herhaaldelijk daverende blijken van in stemming ondervond. De heer dr. Kern zette ten einde den aanwezigen een duidelijker inzicht in de quaestie te geven, de verschillende grieven uiteen, welke E..geland tegen de regeering ran de Transvaal heeft, aantoonende dat het onrechtvaardige, onbillijke eischen zijn welke Engeland stelt. De motie alsnu in stemming gebracht werd met eenparige stemmen aangenomen. Alsnu trad dr. J. Th, de Visser als spre ker op. Spr. stelde de vraag of wij Nederlanders verantwoord zouden zijn bij het lezen der onrustbarende berichten uit de Transvaal door ons te bepalen lot een meewarig zuch ten, een klagen in de courant. Het comité aan de bestuurstafel gezeten heeft hierop geantwoord sneen" en vond daarvoor instem ming bij duizendon in den lande. Spr. wees op de vele en nauwe banden welke ons volk aan de Transvaal verbinden wij vinden als Nederlanders in den Trans- vaalsclien Boer een bloed- en geestverwant. Het is dan ook niet voldoende mede te klagen over de onrechtvaardigheid van Enge land, maar wij moeten hunne hoofden ook steunen met woord en daad. F.r is ook nog een andereo vyand welke daar ginds te bestrijden is, n.l. de invoering van het nieuwervvetsche heidendom, de aan bidding van het gouden kalf. Een groote onrechtvaardigheid van Enge land is, dat het tracht te profiteeren van het weinige dat de Transvaler bezit. Het be schouwt de Transvaler niet meer dan een indringer, en tracht hem daarom te verdry ven. Het is onze plicht, zegt spr., als straks de aangenomen motie naar het Engelsehe volk wordt gezonden, tegelykertijd een motie aan de Transvalers te zenden, waarin wij hen onze innige sympathie betuigen. Ook deze spreker werd daverend toegejuicht. De motie welke voor dezen spreker werd voorgesteld luidde Motie II. Deze vergadering van Nederlanders, hier te Rotterdam saamgekomen, in het besef van den zwaren tijd, dien de Z.-A. Republiek doorleeft, legt hiermede getuigenis af: van hare droefheid,, dat het broedervolk der Transvalers zijn vryheid, zoo roemvol verworven en zoo duur gekocht, weder in gevaar ziet gebracht; van hare hoop, dat het wijs beraad van zijne voormannen het kostelijk goed van 's lands onafhankelijkheid veilig zal weten te bewaren Van haar vast vertrouwen, dat de burgers der Republiek zoo hun de nood wordt opge legd, sterk in hun goed recht en hun grootsch verleden indachtig, de onafhankelijk heid der Republiek, bolwerk van het zelf standig bestaan van het Afrikaander volk met alle macht zullen handhaven. Op voorstel van den spreker werd deze motie met een daverend hoerah 1 aangenomen. Alsnu trad op de heer Meerkamp v. Emb- den, lid van het comité, die verschillende staaltjes gaf van de taktiek door de Engelschen tegenover de Transvalers gevolgd, en de ont zaglijke moeielijkheden, waartegenover onze stamverwanten in de Transvaal geplaatst zijn. Nadat bij opslaan de motie met algemeene stemmen was aangenomen, trad op mr. A. J. v. Gilse, die de vereerende opdracht had ge kregen ook uit Arnhem een woord van sympathie in deze te doen hooren. Het was spr. aangenaam uit Arnhem een lyst van ruim 120 personen aan het bestuur te kun nen .overleggen die in den tijd van drie dagen hun sympathie betuigd hebben. Ofschoon wij allen wenschen, zeidespr,, dat het niet tot een oorlog zal komen,yoo zou hij het toch wenschelijk achten, dat mocht het er toe komen, van uit Nederland ook een protest -uitga.tegen de wijze van oorlog voeren van Engeland, de soort van projectielen welke liet reeds in massa naar Afrika heeft gezonden. Niemand verder het woord verlangende werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk heeft gisteren met 12 tegen 7 stemmen op voorstel van prof. Oflerhaus besloten een schrijven van sympathie en deelneming aan de Zuid- Afrikaansche Republiek te zenden. Soc.-Dem. Arbeiders partij. In 'de jongste vergadering van het partij bestuur bleek, dat sedert de vorige vergade ring di ie nieuwe afdeelingen zijn opgericht. Dc eerste vergadering met de provinciale vertegenwoo! digers is voorloopig vastgesteld op 2i September te Utrecht. Na een zeer uitvoerige bespreking van de plannen der Dagblad-Comnnssic werd in ver band met liet verzoek om giooter subsidie voor „Do Strijd" en een dito voor een op te nebten orgaan te Maastricht, benevens m verband met de geruchten tot opndliting van meerdere plaatselijke organen ,door het par tijbestuur de volgende conclusie met algemee ne stemmen aangenomen, „Het partijbestuur is van oordeel, dat met alle kracht gestreefd moet worden, om zoo spoedig mogelijk te kunnen overgaan tot liet uitgeven van een Dagblad en tot opheffing der bestaande locale bladen." Vanwege de commissie voor coöperatie zal een brochure verschijnen, waarin liet doel en de beteekenis der coöperatie voor de arbei derspartij uiteen gezet zal worden. Tot afgevaardigden voor het te 'houden On- derwijs-Congres werden aangewezen Van Kuijkiliof en Vliegen. Het partijbestuur zal zich richten met een oproep tot de verschillende politieke partijen en de vakbonden tot samenwerking voor de actie voor Alg. Kiesrecht. Voorloopig werd vastgesteld den 3en Zaterdag in October een bijeenkomst te houden met afgevaardigden van genoemde corporaties en den daarop vol genden Zondag te Amsterdam een nationale manifestatie te houden voor Alg. Kiesrecht Besloten werd over te gaan tot de uitgave van een Jaarkoekje voor 1900; als redactie leden werden aangewezen Loke, Troelstra en Vliegen. Aan de zangvereeniging „de Stem des Volks", werd een subsidie verleend van f 200. Ten gevolge van een ingekomen schrijven van In der Maür werd de volgende commis sie benoemdIn der Maür, Van Kol, For- tuijn, Hulshof en Hermansde taak dezer commissie blijkt uit liaar naamcommissie voor de Rijksopvoedingsgestichten. In de provincie Groningen zullen twee pio- vincaale meetings georganiseerd worden voor alg. kiesrecht, zoo mogelijk nog deze maand. Tot commissie van arbitrage in zake ge schillen tussclien de redactie van 'het partij- orgaan en inzenders werden benoemd Gouds waard, Mineur en Van Kuijikhof. Ned. Bukkersbond. In de Buitensociëteit te Zutfen werd gisteren onder voorzitterschap van den vice-voorzitter den heer Franken, de algemeene jaarlijksche vergadering gehouden van den sNederland- schen Brood-, Koek- en Banketbakkersbond." In zyn openingswoord heette de voorzitter alie aanwezigen hartelijk welkom en spoorde een ieder aan zijn best te doen, dat nog niet aangesloten bakkers alsnog als leden van den Bond toetreden. Aan het jaarverslag dat daarop werd uit gebracht is 't volgende ontleend Het ledental der vereeniging ging dit jaar niet vooruit, doordat vier afdeelingen, En schede, Hengelo, Tilburg en Delfzijl zich van den Bond scheidden. Op 4 Januari jl. telde deze 2 eereleden, 4056 gewone en 41 buiten gewone leden. In plaats van den heer Borgerhoiï van Sassem weid de heer A. J. J. Seidel te Am sterdam tot redacteur der Bondscourant be noemd. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester over 4898 blijkt, dat de ont vangsten f 2345.94, de uitgaven f 2499.33 hebben bedragen, zoodat er op 4 Januari jl een batig saldo in kas was van f446,64. Daarna wordt het verslag der commissie over het uitkeeringsfonds by overlijden uitge bracht. In den loop van dit jaar is het ledental tot 52 geklommen, terwijl slechts ééne uitkeering geschiedde. De commissie spreekt verder de hoop uit, dat zich meer bondsleden als lid van het fonds zullen opgeven. Na behandeling dezer verslagen en rekeningen nam de vergadering het volgende besluit den meelfabrikanten te verzoeken by ver zending van meel, op loodjes of kaarten aan den zak bevestigd, aan te geven, wanneer het meel gefabriceerd is. Alsnu kwam in behandeling het voorstel om in het belang der geheele Nederlandsche bakkerij door den Bond af en toe monsters meel aan scheikundig onderzoek te onder wei pen en de analyse in de ïBakkers-Bonds- courant" ter kennis te brengen. Over dit voorstel staakten de stemmen, zoodat het van de agenda is afgevoerd. Besloten werd, om de jaarlijksche contri butie voor den Bond met 50 cent te verhoogen. Deze contributie is nu ingevolge art. 46 van het algemeen reglement op f 2 gebracht. Als plaats, waar men in 4900 zal vergade ren, werd Delft aangewezen. De heeren H. Franken en C. J. N. van Etlen, beiden ieden van het centraal-bestuur en aan de beurt van aftreding, werden her kozen. In plaats van de heeren H. C. Funke en J. van Muijdeu, die als lid van dat bestuur bedankt hadden, werden de heeren N. C. Lammens en W. J. Siemons gekozen. Ten slotte werd bij ncclamatie besloten <|pn oud-voorzitter den heer H. C. Funke te Am sterdam, het eerelidmaatschap van den Bond aan te bieden, waarop de voorzitter de ver gadering sloot. Ned. R.-K. Volksbond. Tengevolge der plaats gehad hebbende bestuursverkiezing en de daaraan verbonden verdeeling der functiën, is het Centraalbe- stuur thans samengesteld als volgt W. G. J. Passtoors, voorz., Amsterdam - F. J. B. van Rijswijk, vice-voorz., Rotterdam B. Lammers, secr., AmsterdamJac. P. van Term, 2e secr., RotterdamJ. W. Smit, penningm., AmsterdamF. W. Dücker, 2e penningm., Delft; J. II. B. Loots, Haarlem G. J. Willeman, SchiedamW. R. Zits, Helder, commissarissen. Derde Gynaecologisch Congres. Gisteren zijn weer de zittingen begonnen, onder voorzitterschap van de heeren Solovieff, Russisch afgevaardigde, en Engströw, afge vaardigde uit Finland. Ingeschieven waren een 46-tal sprekers over verschillende onderwerpen de weten schap der gynaecologie en obstetrie betreffende. Een bijzonder gioot aantal congresleden, wel omstreeks tweehonderd, woonden deze in de Aula der Universiteit gehouden voor drachten bij en de bijeenkomst droeg een werkelijk internationaal karakter, daar spre kers van de verschillende landen, ook van Duitschland, aan de debatten deelnamen. Gisteravond werd aan een aantal congres leden in den sHuize Couturier" een diner aangeboden door de »Nederlandscbe Ver eeniging voor Verloskunde en Gynaecologie". Het Congres ontving het verzoek om het 4e Congres in 4902 ;e Barcelona te houden. Dooi' de goede zorgen van het Congresbe- sluur wordt er een bulletin uitgegeven. Elk nummer is versierd met het portret van een der oud-Hollandsche doctors. In het eerste dat van Regnerus de Graaf (1644 4673), in het tweede dat van Cornelis Solirigen (4644-4687). By Kon. besluit is bepaald, dat bij afzon derlijke dagoiders zoo in Indië als in Neder land alsnog eervol zal worden vermeld de kapitein der infanterie van het leger in Ned.- Indië J. H. Ruiten en dit ter zake van zijn gedrag op 7 Sept. 4897 by de krijgsverrich tingen in Atjeh. De ïOsmanli". het te Genève verschonend Jong-Turksch orgaan, bevat aan het hoofd van zijn eerste pagina een warme dankbe tuiging aan den heer Van Kol, voor d'ens aan de Jong-Turken betoonde sympathie. In September zal een vergelijkend onder zoek worden gehouden voor de betrekking van telephonist, uitsluitend voor vrouwelijke candidaten. Het aantal plaatsen zal nader worden bekend gemaakt. Nadere bijzonderheden bevat dö »St.-Ct," no. 481. By Kon. besluit van 4 Aug. j.l. is C. Haring? huizen benoemd tot burgem. van Wijdenes. Bij Kon. besluit is J. W. de Wit benoemd tot burgemeester van Watergraafsmeer. Bij Kon. besluit zijn met 2 Aug. benoemd a. tot adelborst 4e kl. bij de zeemacht de adelborsten 2e kl. 4e afd. bij het Kon.Inst, voor de marine te WillemsoordA. H. Sirks, P. M. van Riel, H. Krayenhofï van de Lour, G. J. E. Bi utel de la Rivière, J. F. Osten, J. E. van Gogh, A. F. H. Dalhuisen, ,R. H. Arntzenius, C. L. M. Bijl de Vroe, J. van Engelenburg, J. M. Kalis, B. Kruys, R. H. Haantjes, D. A. de Ronde, G. Dumbar, A. E. van Dishoeck, W. J. H. van Straaten, H. A. Romswinckel, W. Dwars, 0. F. Balsem en F. A. Buddinghb. tot 2n luit. bij het korps mariniers de adelborsten 2e kl. 4e afd. by gemeld Inst.J. Oele, C. R. van Blijen- burgh, H. Willems en V. F. M. IJssel de Schepper. Bij Kon. besluit is met 1 Aug. benoemd a. tot insp. der post. en tel. in alg. dienst de hoofdcommies der post. H. J. Mahieu, gedet. by het hoofdbestuur der post. en tel.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 5