Kerk en SeliooL BIKNENLiiD. STADSNIEUWS. YLAARDINGEN. Ned. Herv. Kerk. SPORT. Rechtzaken. G e meng (FnTÖ ii w s7 Dreyfus in relatie heeft gestaan met Duitsch- land, maar ingrijpen van Duitschland in het proces nutteloos wordt geheeten. Men zou het toch niet geloovenEen moreel al zeer zwak argument. De officieuze Wiener Allg. Ztg." verneemt uit Rome uit svolkomen athentieke bron dat Panizzardi behalve vele echte brieven van Esterhazy ook het origineel bezit van een der in het borderel genoemde stukken, n.l. de nota over Madagascar, van het begin tot het eind door Esterhazy geschreven op het zelfde papier als het borderel. Panizzardi zon dit gekregen hebben van Schwartzkoppen die een copie naar Berlijn zondbij vergis sing zou het stuk niet teruggegeven zijn. [Men zie ook het telegram hierachter over Panizzardi.] Nog een tegenspraak van Mercier. De generaal had gesproken vao een plan om Dreyfus te laten ontvluchten, dat bestudeerd was door >een man met een openbare furie tie, die in nauwe lelatie stond tot de straf- administratie van Guyana". Daarmede doeide hij op Monteux, een scheepsbouwer. Deze protesteert daartegen in een brief aan kolonel Joimust en stelt zich ter beschikking van den krijgsraad. Het gisteravond uitgegeven bulletin van den gezondheids-toestand van Labori zegt, dat de koorts vermindert. De pijnen houden nog aan, maar de toestand der woude is bevredigend. In de omgeving van Labort verzekert men, dat hij steik genoeg zal zijn, om de zitting van Dinsdag bij te wonen. De geneesheeren hebben besloten geen poging aan te wenden om den kogel uit de wond te vei wijderen, daar deze op een plaats zit, waar hij volstrekt geen gevaar oplevert. Mr. Mornard is te Rennes gekomen om Demange te helpen. De sVoss. Ztg." toont aan dat het verhaal van het vinden van een courant in het kei zerlijk paleis te Potsdam met de aanteeke- ning: nDreyfus ist gefangen", onjuist moet zijn. Het is geen Duitsch. Er zou dan gestaan hebben sverhaftet". Men gebruikt sgefaugen" alleen voor ons Nederlandsch skrijgsgevau- gen. Woensdag 2 30 vertrokken bijna alle deel nemers naar Amsterdam met een extratrein er waren ongeveer 250 heeren en 50 da mes alwaar men in de eerste plaats een bezoek bracht aan het Rijksmuseum, dat door de buiten'anders, in de eerste plaats om zijn oude kunst, zeer bewonderd werd. In 48 lijtuigen maakte men een tocht door de stad, langs de grachten en kaden, om tegen 4 uur Artis te bereiken. Daar werd het aquaiium bewonderd en vei volgens een gezellig diner gehouden. Stoomvaartbelangen. In de gisteren te Haarlem gehouden ver gadering van de vereeniging tot behartiging der Stoomvaartbelangen in Nederland, wer den tot leden voor het bestuur gekozen, in de plaats van de heeren R. H. llaentjens (periodiek aftredende) en II. J. van Nouimys (die bedankte om gezondheidsredenen) de heeren L. van den Boom en C. M. St. Maitin, beiden te Rotterdam. een zijner vingers zoo ernstig bezeerde, dat hij eenigen tijd buiten werk zal moeten zijn BURGERLIJKESTAND. Ondertrouwd 17 Aug. Harman Johannis der Weduwen en Cornelia Adiiana Johanna James, Jakob Poot en Magtilda van Witzenburg. Johan nes van der Pijl en Jacoba Verkiel. Theo- dorus Guiliaume van Eijsden en Neeltje Ham Cornells "Visser en Neeltje Maarieteid. Geboren 17 Aug. Maarten Willem, zoon van A. Poot en J. Dijkshoorn, Achterstraat. Overleden 17 Aug. Adiiana Goedknegt, oud 7 maan den. Ridderstraat. Gijsbertus Vink, oud 6 maanden, Stillesteeg. De Minister van Kolomen zal Maandag zijn ambtsbezigheden hervatten. Hij wordt morgen uit het buitenland terug venvacht. In De benoemde gouverneur-generaal gaat 31 Augustus te Genua aan boord v ran het stoom schip Koningin-Regentes van de Maatschappij Nederland. Het tijdstip van aankomst te Batavia is vastgesteld op 27 September. Als woordvoerders op erne te Amsterdam te houden Transvnai-meeting hebben zich bereid verklaard de heeren mr. H. Verkou teren (christ.-hist), Lion Cachet (antir.), prof. Bellaar Spruyt (lib.) en pastoor Konings, allen te Amsterdam. v-v W^. Gemengde Blcdcdecllngen. Het Pruisische Huis van Afgevaardigden heeft in tweede lezing, bij hoofdelijke stem ming, met 212 tegen 209 stemmen het Dort- mund-Rijn-kanaal en die aanvullingswerl voor het Dortmund-Eems-kanaal verworpen en daarna met 228 tegen 126 stemmen de aangevraagd© gelden voor den aanleg v het Middellandkanaal. De mogelijkheid een er derde leaing is nog overgelaten door aanneming van enkele arti kelen, vermoedelijk om een compromis me gelijk_ te maken. De groep der nationale verdediging heeft besloten alle afgevaardigden uit te uoodigen de vervroegde bijeenkomst der Fransehe- Ka mer aan to vragen. Te Pargs duurt het verzet van Jules Guérin nog steeds voort. De pogingen om het ver keer onbelemmerd te handhaven zijn mis lukt. Op verschillende plaatsen ontstonden opstootjes. De anti-semieten ranselden ver schillende personen af. Te Villefranche is in hechtenis genomen de abbé Vial, beschuldigd van medeplichtig heid aan het complot tot verandering van den regeeringsvorm. Men zegt dat de rechter van instructie Fabre onder de in beslag genomen papieren een. complete correspondentie van den her tog- van Orleans heeft gevonden. O Te Bazel is gisteren het derde Zionistische Congres geopend- Nu weer wordt uit Lorenjo Marquez be richt dat die door d© Reichstag aange voerde lading wapens en ammunitie voor Transvaal nog steeds met beslag belegd is, in afwachting van de ontvangst van instructies der regeering te Lissabon. Brazilië, Argentinië en Chili hebben een verdrag van arbitrage en vermindering der wapening gesloten. Oogheelkundig Congres. Gisteren werd "het congres voortgezet. Het was te verwachten dat de bekende Fiansche clinicus Panache alle congresleden bij zijn interessante voordracht over oogverlammingen van traumatischen oorsprong tot zich zou trekken, te meer dnar deze zeer bekend is om zijn welsprekendheid. De klinische voor dracht was dan ook zoo interressant als men wel haast slechts van Fransehe meesters te hooren krijgt. Voornamelijk sprak hij over de oogverlammingen na schedelbreuken en het aangeboren scheelzien bij moeilijke ge boorten. Netvlies-bloediogen kwamen naar zijn ervaring lang niet zeldzaam voor; de traumatische oogzenuw-veriammingen zijn of wel het gevolg van druk op de zenuw door beensplinters, of wel zijn veroorzaakt door bloedstorting of hersenvlies-ontsteking. De voordracht werd toegelicht door demonstra ties aan kinderschedels. Deze voordracht werd uitbundig toegejuicht. Daarna vingen de sectie-vergaderingen aan, die wederom hoogst belangrijke zaken te hooren gaven. Van 10—1 uur en van 23K uur werden sectie-vergaderingen gehouden, waarna een extra-trein der Ned. Centraal-Spw.-Mij., daar toe welwillend door de directie ter beschik king gesteld, de congressisten naar Baarn bracht, vanwaar men wandelde door het Baarnsche bosch naar het Kon. Paleis te Soestdijk, waar men een bezoek aan het pai k bracht. Om 7 uur vereenigden de congiesleden zich aan een diner en we! als volgtde Duitsch sprekende leden in het hotel »Tiier" te Soestdijkde Engelseh sprekende leden n bet hotel Zei Ier" te Baarn en de Fransch sprekende leden in het hotel sVelaers", eveneens te Baarn. Om 10 uur (Amsterd. tijd) zal men weder naar Utrecht terugkeeren. Te Utrecht is in den ouderdom van 55 jaar overleden de heer V. R, van Romondt, oud gezaghebber van Bonaire, ridder van de Bo- ii var-orde. Hedenmiddag te ODgeveer 12 4 uur had mej. C. J. KrullaarsBarnauw het ongeluk om voorover van "de trap te vallen in hare woning Lange Kerkstraat 19, tengevolge waarvan zij bewusteloos bleef liggen. Op het hooren van den harden slag kwa men buurvrouwen ter hulp snellen die haar naar boven en naar bed brachten, teiwijl inmiddels geneeskundige hulp werd inge- oepen. Geruimen tijd duurde het alvorens de patiënt weder tot bewustzijn terugkeerde. Gisternamiddag te 5Vs uur werd Jacobus Verhaafl, wonende in de Steenstiaat, door een fietsrijder omver gereden waarbij de enkel en de neus eenigszins beschadigd werd. De fietsrijder week voor het broertje uit en reed daardoor tegen Jacobus aao. Des avonds speelde hij weder op straat zoadat het hem nogal niet veel lart schijnt te hebben be rokkend. Gisternamiddag viel de 12-jarige P. Oranje wonende in de Villastraat in d,© Schie door dien hij op een bootje speelde. Zijn kame raadjes haalden hem weder op het droge. Terwijl de 6-jarige Jao Vredenbregt met zijn kornuiten aan liet spelen was langs de Schie, kreeg hij plotseling een duw waardoor hij te water viel. Hij was weer spoedig op het droge geholpen. Bij het loopen over de loopplank van een logger, liggende in de Buitenhaven, had Cornell's Kersen het ongeluk in het water te vallen. Hij werd gered door Ary Gilie en P. T. van Vliet. Hedenmorgen waren aan de vischmarkt aangevoerd' 5 partijen schol, tong, rog en hot, de prijzen waren voor sohol van f 0 40 tot f 1.50, tong f 1.75 tot f 2.90, rog van ƒ0.40 tot ƒ1.371, bot van f 0.35 tot 1.10; alles per koop. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het commissariaat van politieeen hamertje, een mondharmonica, een zilveren broche, een gouden kinderoorbel met rood steentje, een rozenkrans, een bruin kinderschoentje; een bruin glacé dameshand- schoen en een sleutel. b. Terug te bekomen aan de volgende adres sen een koperen drinkensblik, bij Bleecke, Leliestraat 6een gouden dasspeld, bij Maas, Tuinlaan 92; een tozenkrans, bij van Kat wijk, Broersveld, gang van baas Been 10; een zilveren kinderarmband, bij Bras, Lou- ionstraat 2; een muilkoif, bij Rijnlalder, Bleekerstraat 7een paar vrouwenschoenen, bij Giootveld, Singel 35, een pond boter in een papier, bij Onverwagt, Dwarsstiaat 40. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 17 Aug. J. G. Bots, 23 jaar, en C. J. A. Hendriks, 22 jaar. E van Wijngaarden, 28 jaar, en J. C. de Wolf, 24 jaar. P. Sanstra, 21 jaar, en E. Roepel, 18 jaar. J. F. Lühring, 24 jaar, en E. Verdijsseldonk, 21 jaar. Geboren 17 Aug. "Wilhelmina Johanna Geertruida, dochter van J. H. Geraets en G, Rebers, Hoofdstraat. 18 Aug. Lena Johanna, dochter van K. Ruster en C, Plooij, Singel. Overleden: 16 Aug. Bertus Koorengevel, oud 18 dagen, Roordvest. Cornells Voogd, oud 24 jaar en 6 maanden, Oostsingel. 17 Aug. Abram Koorengeve!, oud 19 dagen, Noordvest. Cornells Albert Kok, oud 7 weken, Broersveld. 'Gisteren morgen omstreeks elf uur had de 24 jarige smidsknecht v. d. B. werkzaam bij den heer A. de Jong, scheepsbouwmees ter alhier, terwijl hij bezig was met het doorhalen van een westonstakel het ongeluk zgn rechterhand te klemmen, waardoor hg Algemeene Synode- de zitting der Algemeene Synode van de Ned. Herv, Kerk van gisteren werd de behandeling voortgezet van de artikelen van het ontwei p-Reglement op de Generale Kei ke kas. Na breede beraadslaging weid bet Reglement in zijn geheel in stemming ge- biaciit en aangenomen met 17 tpgen 2 stem men. Ter tare! kwam liet rappoit van de Commissie voor stukken ter behandeling over een verzoek van de ciassicale vergadering van Nijmegen tot rt geling van de pensioenen voor piedikanten. De conclusie stiekte, om vooialsnog niet in liet verzoek te treden, met het oog op het ingediende Reglement op de Genei ale Kas. Aangezien dit laatste voorloopig is vastge steld, besluit de vergadering, op voorstel van den heer Romijn, het voorstel-Nijmegen voor kennisgeving aan te nemen. Aan de or ie van behandeling komt een schrijven van den heer Los, oudeilmg te Leiden, omtient de uitkeering uit de weduwen- en weezenbeuis. Besloten werd te antwoorden dut door de Synode een Reglement is vastgesteld, waai uit nagelaten betrekkingen van predikanten kun nen gesteund worden. Daarna werd de con cept-uitspraak behandeld en vastgesteld in een zaak van hooger beroep. Beroepen: te Marsum, G. D. Goed- huijs Dz., te Loppersumte Huins, A. de Pecker Az., te Spijkenisse. Bedankt: voor Ostende, door A. W. Holte, te Laren; voor Bergambacht, door P. Bokrna, te Gorinchemvoor West- Giaftdijk, door J. P. de Bie, cand. te Rotterd. Geref. Keuken. Alg. Synode. In de gisteren gehouden zitting werd, aan gezien blijkt, dat de Synode van de Christ. Geref. Keik in Noord-Amerika, die van de kei ken in Oost-Friesland en Bentheim en die van the Original'Succleders in Schotland bereid zijn te voldoen aan het verzoek van de Geref. Kerken in Nederland, om weder- zijdsche afvaardiging met adviseerende stem, door de commissie ad hoe, bij monde van ds. v. d. Velden voorgesteld, aan de afge vaardigden dezer kerkengroepen, voor zoo verre tegenwoordig, adviseerenoe stem te verleenen. Dit voorstel wordt met instemming begroet De assessor, ds. Hoekstra, leest voor een schrijven dan ds. Van Loon, archivaris van de kerk te Amsterdam, betrekking hebbende op 't archief van de Geref. Kerken in Neder land, 't welk aan Amsterdam ter bewaring- is toebetrouwd. Uit dit schrijven blijkt, dat door de goede zorg van ds. Van Loon 't archief nu zoo volledig mogelijk is. Namens de commissie, die praeadvies heeft te geven over de punten samengevat onder 't hoofd »Kei kenorde", stelt prof. Lindeboom voordat de Synode zich vereenigt met 't voorstel van de particuliere Synode van Friesland, dat 'tniet wenschelijk is, dat een dienaar des Woords, die nog geen twee jaar eene kerk heeft gediend, door eerie andere keik wordt beroepen. De Synode vereenigt zich met dit praeadvie*. Prof. Rutgers leest 't rapport van deputaten tot hulp aan die catechiseermeesters, die door de actie van 1886 hun inkomen hebben verloren. Uit dit rapport bljjkt dat jaarlijks de som van f400 ontvangen is om hiermede een weinig steun te bieden. Voorts wordt voorgesteld dat deze Synode opnieuw depu taten benoeme. Alsnu ontvangt prof. Beuker, afgevaardigde van de christ.-geref kerk in N.-Amerika, het woord, om de groeten van de kerken over te brengen. Op verzoek van den praeses, zegt prof. Wielenga dank voor de interessante toe spraak en goede wenschen, wederkeerig aan de Christelijk Geref. Kerk van Noord- Amerika en aan prof, Beuker den rijken zegen Gods toe biddende. Achtereenvolgens brengen nu Rev, Bell en Rev. Roxburg de heilbeden van de Presby terian Church van Engeland over. Geestdritt wekt hunne mededeeling, dat de Christenen in Engeland sterk afkeuren 't optreden van Chamberlain tegen Transvaal. Op verzoek van den praeses, zegt ds. Lion Cachet de broeders met eene sierlijke toespraak dank. Hierna houdt Rev. Edwards, gedeputeerd door den Methodist Calvinistie Church of Wales eene belangrijke toespraak. Hieruit blijkt, dat in Wales een gereformeerd kerkelijk leven bloeit; krachtig leeft het besef, dat men moet blijven wandelen in de Ignen door Calvgn getrokken en dat men het op prgs stelt met de gereformeerde kerken in Neder land te eorrespondeeren. In de middagzitbing brengt prof. Jaeger de hartelijke zustergroeten van de kerken in OostrFriesland over. Ds. Bavinck Sr. beant woordt don spreker. Ds. Neijens, vertegenwoordiger van het cu ratorium der Theol. School, wordt verwel komd en verzocht zitting te nemen. De praeses stelt voor te behandelen de zaak dear Zending. Hij leest voor wat door enkele particuliere Synoden dienaangaande ia geoordeeld en geeft gelegenheid deae aanspra ken toe te lichten. Benoemd wordt de volgen de commissie van praeadviesds. Breukelaar, dr. Van Goor, ds. Dijkstra, ds. Hesses, ds. Donner, dir. Wagenaar, midi. Eeleveld, oudl. Hekman, oudl. Sluijs, en als praeadviseurs ds. Klaarhamer, prof. Rutgers en prof. Bies- terveld. Prof. Noord tzij leest 't rapport van depu taten voor de correspondentie met de Hooge Overheid. Uit dit rapport blijkt, dat sinds de vorige synode het aantal plaatsen, waar een Geref. kerk weidt gevonden, weer is toegeno men en nu bedraagt 633. Waren in 1892 op 113 plaatsen meer dan eene Geref. kerk, door samensmelting is dit getal tot 47 geslonken. In 't geheel zijn thans 684 Geref. kerken bij de Hooge Regeering bekend. O. a. stellen deputaten voor: dat de Synode besluite, dab de deputaten hun instructie aldus mogen op vatten, dat zij, uitgezonderd wanneer de Ge nerale Synod© bijeen is, op den verjaardag van Hare Majesteit die Koningin de zegen bede der kerken aan Hare Majesteit over brengenen dat de Synode aan de kerken een opwekking doe uitgaan, om op den Zon dag voorafgaande aan den verjaardag van Hare Majesteit bijzonder Haar in dankzeg ging en gebed te gedenken. Aanstonds neemt de Synode dit voorstel met groote instem- De eisch tegen Sehmitz was 10 jaar ge- vangenisstraf en legen van der Meer 5 jaren] Ongecorrigeerd.) De koopman J, A. P. Kerens uit Rotter dam, die op 5 Juli 11, op 't Korte Groene- wegje te 's-Gravenhage revolverschoten loste op eene vrouw welke hij voor een ander hem bekend vrouwspersoon aanzag, had zich heden deswege voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. De getroffene, nog steeds in het gemeenteziekenhuis verpleegd wor dende, verscheen met door doeken omwonden hoofd en vergezeld van eene verpleegster als getuige voor den rechter. Volgens ver klaring van een adsistent in het ziekenhuis was de toegebrachte wonde niet levenspa vaarlijk en wordt verwacht dat de vrouw geheel zal herstellen. Het Openbaar Ministerie eischte 8 jaar gevangenisstraf. geconti- Komt in een schrijven van prof. Kuyper, meldende dat Z.Hooggel. wegens de steldheid zijner gade, vooreerst Zwitserland nog nieit kan veriaten. en hij dus tot zijn leedwezen verhinderd is ter Synode te ver schijnen. De praeses spreekt zijn leedwezen over deze omstandigheid, uit. Deputaten voor art. 36 worden nueerd. Da. Notten rapporteert namens de com missie van praeadvies over verzoeken tot de Synode gericht en over de verhouding tot andere Kerkforniaties en groepen. De Synode vereenigt zich met liet in dit rapport voor- es telde. Heden Vrijdag te negen uur komt het voorstel van prof. Bavinck, inzake de eenheid van opleiding, in behandeling. De commissie is alsdan met haar rapport gereed. In zake de aanklacht door Cordang ingediend tegen dan heer Disgrange, dit ecleur van den wielerbaan »Parc des Princes" wegens de be schuldiging dat Cordang ziekte zou hebben voorgewend toen hij voor den driedaag«chen wedstrijd rijden moest zal mr. René Rensult de belangen van den Hollandschen inschrijver verdedigen, Cordang zal 26/27 Augustus op de Haag sche baan rijden voor het 24-uurrecord. De heer B. D. van der Maas te Venlco heeft dit jaar voor de 3de maal den eersten toerprijs gewonnen die de A. N. W. B. uit reikt aan het lid dat als toerist jaariyks het grootste aantal kilometers aflegt. De heer Van der Maas kon dit jaar ruim 22,000 kilo meters op zgn toerboekje aanwijzen. Hij reed dus door elkander 60 a 65 kilometers per dag. Voor de Rotterdamsche rechtbank stonden heden terecht L. F. Sehmitz, bierhuishouder, oud 34 jaar, en L. C. v. d'. Meer, los werk man, die in den nacht van 21 op 22 Mei jl. door twee politie-agenten op heeterdaad be trapt werdlem toen zij inbraak pleegden in perceel 55 aan den Plantageweg aldaar. Door een der inbrekers werd een revolverschot ge lost op den politie-agent Jacobs, zonder te ra- kon, waarna beiden over heiningen mi door tuinen vluchtende, door den bewoner van pand 44 werden binnengelaten en aan de po litie overgeleverd. Bekl. v. d. Meer zeide, dat hij den llen Mei in dat pand geslapen hebbende, daar een revolver had laten liggen die hij nu wil de halen. Toen hij zich in de keuken bevond," ontdekte hij in de voonkamei onraad, waar om hij het revolver wilde ontladen om er met een bekeuring af t© komen. Door zijn zenuwachtigheid ging echter liet sohot af en kwam de kogel in den wand te recht. Uit vrees voor do gevolgen van het schot had hij de vlucht genomen. Daar bo venburen met ijzeren pennen dreigden, te werpen, had hij brand geroepen. Ofschoon, deze verklaring niet overeen kwam met de instructie verklaarde hij thans de waarheid gezegd te hebben. Bekl. Sehmitz bevestigde de verklaringen van zijn medebeklaagde. Volgens S. was er nog geen agent binnen toen het sohot afging. In de tuinen werden verschillende breek- werktuigen gevonden, die volgens de beklaag den hun niet toebehoorden, doah welke van geen der bewoners van de Plantageweg af komstig zijn. De president wees op het ongelooflijke hunner verklaringen en het kwam hem alles zins voor dat zij met oneerlijke bedoelingen het pand waren binnen gegaan. De agenten Jacobs en Schneijdenberg ver klaren het pand binnenkomende, dat bij den drempel van het keukenvertrek in hunne richting zg plotseling een vuurstraal zagen en een revolverschot hoorden vallen. Twee schimmen verdwenen onmiddellijk daarop in de tuinen, terwjjl kort daarna beide beklaag den in pand 45 gevat werden. Be onder-inspecteur, de heer Feaneman, had het onderzoek geleid en het kogelgat op een manshoogte in den keukenmuur aan getroffen, waar de gevonden revolverkogel inpaste. De heer v. Leeuwen, die door het rumoer ontwaakte, had de tuindeur geopend; zij vroegen om doorgelaten te worden, daar zij aan een vechtpartij wilden ontkomen. De heer v. L een flink persoon deed open en greep de inbrekers vast, die zgne meubels omver liepen. In den aangrenzenden tuin van den luit. t/z. v. Wageningen werd 's morgens door diens oppasser een bos met loopers ge vonden en een pet, beide afkomstig van de inbrekers. In den tuin van den heer Tak door dien heer twee dager later het bewuste revolver gevonden dat onder de aarde ver stopt was. De kantonrechter te Haarlem heeft tegen 23 dezer gedagvaard voor de openbare terecht zitting den heer Leendert Groen te IJmuiden ter zake dat hij op 1 Juli j.l. zonder daartoe vergunning te hebben bekomen van 'den directeur der visschershaven te IJmuider, een hoeveelheid visch, welke aangevoerd was met den stoomtrawler Judith, waarover hij op dat oogenblik bet commando voerde en die gemeerd lag voor de rijksvischhal in de visschershaven, op zijn door hem uitdruk kelijk gegeven last heeft doeo invoeren iB manden op een bespannen voertuig over iiet terrein van de visschershaven aldus naar een buiten de grenzen van die haven gelegen open terrein, alwaar de visch achiereens volgens in het openbaar is vei kocht; en vei der dat hij verzuimd heeft toen de stoom trawler Judith waarover hg het bevel voerde en waarmede hij in de visschershaven te IJmuiden was binnengekomen een hoeveel heid visch aanvoerde, onmiddellijk na de aankomst daarvan aangifte te doeo aan den afslager van de vi«chha) of diens plaatsver vanger, van de sooit en de hoeveelheid van e visch die hij wensehte te verkoopen, zooals hij inderdaad ook gedaan heeft voor den particulieren afsiag. Vier getuigen zijn gedagvaard. Pest. De Minister van Binnen!. Zaken, over wegende, dat volgens ingekomen ambtsbericht de pe«t te Oporto voorkomt, gelet op de wet van 28 Maart 1877, gewijzigd bij de wet van 8 April 1893, heeft goedgevonden Oporto besmet te verklaren wegens pest en het aantal dagen, bedoeld in het le lid van art. 8 van bovengenoemde wet, te bepalen op 10. Werkstaking, Omtrent de dreigende werkstaking van weiklieden der Koninklijke fabriek van Werk tuigen en Spoorwegmaterieel te Amsterdam kan worden gemeld, dat uit elk der zeven afdeelirigen van bedrjjf twee mannen in eene commissie zyn benoemd, die met de directie zullen ti achten te onderhandelen. Mislukt die onderhandeling dan is er kans op eene aigemeene werkstaking. Naar men ons heden seint duurt de werk staking voort. Treurig ongeluk. In de onmiddellijke nabijheid van onze Lust by Helder heeft gistermorgen een dtoe- vig ongeluk plaats gegrepen. Op de hoogte van het Haaks-vuurschip zeilende, werd de blazerschuit T.X. 149 door een stortzee be- loopen, waardoor de schipper, C. Burger, en een der knechts, K. Boon, over boord werden geslagen. Pogingen tot redding konden niet spoedig genoeg worden aangewend en beide ongelukkigen vonden jammerlijk den dood in de golven. Beide omgekomenen waren te Texel -woonachtig. Burger, 36 jaar oud, was gehuwd en vader van 3 kinderenBoon was een 16-jarig jongmensch. De schuit is door den eenig overgebleven opvarende behouden binnengebracht. Be moord te Barneveld. De politie heeft de daders van den te Barneveld gepleegden doodslag op den boe renknecht G. van Dronkelaar opgespoord. Drie metselaarsknechts hebben namelgk bekend het slachtoffer de doodelijke slagen te hebben toegebracht. Beste jongens. De 19-jarige kantooibediende G., die te 's-Gi avenbage een wissel van zijn patroon Ie Amsterdam incasseerde en zich het bedrag van circa f600 wederrechtelijk toeeigende, is gisteren van Rotterdam naar Amsterdam overgebracht en ter beschikking der justitie gesteld. Zijne beide confraters, die den falsaris een bedrag van f200 ontnomen hadden in een theetuin te Kralingen, zijn naar de strafge vangenis te Rotterdam overgebracht. Ren belooning. De dame die bg het ongeluk op jl. Maan dag te Rhenen voor de stoomtram kwam te vallen en door het krachtig remmen van den machinist niet is overreden, heeft dien be ambte eene vorstelijke belooning gegeven. Weer terecht. De drie weesjongens, die onlangs uit de weesinrichting te Neerboseh waren wegge- loopen, zgn weder terecht en in de inrichting teruggebracht. Orkaan op Borio-Rico. De gouverneur van Porto-Rico seint dat de laatste orkaan aan 2000 menschen het leven heeft gekust; bovendien sterven er dagelgks nog eilandbewoners aan wonden of ontbering. In het binnenland heerscht nijpend gebrek. Men denkt er eerstkomende week hulp te kunnen brengen, daar de wegen en paden zoo onder den storm hebben geleden dat zg enkel te voet begaanbaar zijn. Met een derde deel van het eiland heeft men nog geen ge meenschap kunnen verkrggen.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2