BINNENLAND. R e c li t z a k e 11. VLAARDINGEN. STADSNIEUWS. Kerk en School. Gemengd Nieuws. ah vijand zou beschouwd worden indien Isij dorst naderen. Men begint te gelooven dat Youlet en de zoon van generaal Chanoine, natuurlijk geheel in strijd met de wet, een koninkrijk zullen trachten te stichten in Centraal-Afrika, een onderneming die zeker niet veel succes zal hebben. Volgens de sDébats" bestaat er nog eenige onzekerheid over de echtheid van de tele grammen en dea juisten inhoud, daar ze ver minkt van Dahomey zijn gekomen. Alvorens eene beslissing te nemen zou de Fransclie regeering nog nadere berichten afwachten Ons dunkt, dat de »Débats" ongelijk heelt; de offtcieele telegrrmmen, gisteren door ons medegedeeld, laten helaas geen twylël over. Gemengde Medcdecllngen. De Kroorraad gisterochtend in het paleis tc Berlijn duurde van half elf tot half een. Des middags kwam Liteanus, chef van ci viele kabinet. Wat er besloten is, werd niet bekend. Uit Koningsbergen wordt gemeld, dat te Piilau een Fransckman is gearresteerd, die verdacht wordt, zich aan spionage te hebben schuldig gemaakt. Men zegt dat deze Franscliman handelt voor rekening van een Parijsch blad. Ben on derzoek te zijnen huize ingesteld, bracht niets aan het licht. Het heeft de aandacht getrokken, dat in België met name te Brussel het centrum is van internationale spionage. In Belgische bladen wordt hiertegen geprotesteerd en de tusscbenkomst der regeenng verlangd. Dc heer De Mtin heeft den heer Waldeck- ïtousseau bericht, dat hij bij het weder bij eenkomen der Kamer een interpellatie zou houden over de ongeregeldheden van 11. Zon dag en het planderen van de kerk St. Jo seph. Volgens een bevelschrift van het gerechts hof te Algiers is gisteren te Parijs de lieer Jean Drault, redacteur der „Libre Parole", die 20 dagen gevangenisstraf te goed had we gens beleediging van den gouverneur-generaal van Algiers Lafernère gevangen genomen. Hij is naar het huis van bewaring gebracht om daar zijn straf uit te zitten. De heer Dramont «n verscheiden redac teurs van de „Bibre Parole" hebben de in vrijheidstelling van Drault gevraagd aan den heer Hamard, chef van den veiligheidsdienst. Deze heeft ze naar dea procureur-generaal verwezen. De „Iibre Parole" weet te melden, dat de gevangene ten slotte weer vrijgelaten is. De O 1 y m p i a met admiraal Dewey aan boord is te Viilefranche aangekomende marineprefect en vice-admiraal Rienaimé hebben den overwinnaar van Cavite gecom plimenteerd. Hg treft het niet, nu de Dreyfus- zaak aller aandacht in beslag neemt en noch te Rambouillet noch te Parijs is hij officieel genood. Trouwens wie weet of onze held niet liever incognito Parijs eens bekijkt dan in gezelschap van president en ministers De rechter van instructie Valles heeft zich naar de kerk St. Josef begeven om in loco een onderzoek in te stellen naar de verwoes tingen hij heeft verschillende getuigen ge hoord. Op het parket van den rechter heeft Se- bastien Faure zijne pupil Sidonie Vailiant ontmoet, de dochter van den geguillotineer- den anarchist, die een bom heeft geworpen in de Kamer van afgevaardigden. De rechter Fabre heeft met het oog op de samenzwering tegen de Republiek de heeren Monicourt en André Buffet gehoord. Vijf van de Zondag gearresteerde mani festanten zijn gisteren tot gevangenisstraffen veroordeeld, wisselend van 8 dagen tot 4 maanden gevangenisstraf. Men deelt mede, dat de koster van de kerk St. Joseph, die gisteravond om 9 uur op straat liep, door een bende is aangevallen die hem met stokken te lijf ging. Van de aan vallers heeft men geen spoor kunnen ontdek ken. Aan het parket te Rennes zijn photogra- fieën van het uiterlijk van den zelfmoorde naar van Bouviers gezonden, waar de heeren Gast en Picquart werden uitgenoodigd ze te komen bezichtigen. Beiden hebben verklaard dat de trekken van den doode niets geleken op die van den man die een aanslag pleegde op Labori. Te Rennes zijn vlak na elkaar in een zelfde stadsdeel een paar felle branden uit gebroken; men denkt aan kwaadwilligheid. Commandant Marehand, geïnterviewd door den heer Laries, heeft verklaard dab de bijzonderheden medegedeeld door de pers over den dood van luitenant-kolonel Klobb, niet waarschijnlijk waren, daar deze officier no- niet de missie Youlet kon hebben ont moet. Een nota van ffavas uit Pretoria meldt, dat men van meening is dat de toestand een beteren keer heeft genomen. De Volks raad zette de beraadslaging voort over het dynamiet-vraagstuk. Men denkt dat hg de con- clusiën zal aannemen van het rapport het welk ingeleverd is, door de speciale commis sie, met het onderzoek dier zaak belast. De voor Transvaal bestemde krijgsvoor raad is, na te Lourenco Marques aan wal te zijn gezet, overgebracht in het Portugec-sche troepenschip India. Een aantal agenten van de Transvaalsche geheime politie bevinden zich hier. Het gerucht loopt dat de Boeren over wegen een commando hierheen te zenden, om den krijgsvoorraad op te halen. Het Tsung-h-Yamen heeft nog geen defirii lief antwoord gegeven op de vraag van Italië betieffende de 8an-Mou»baai. De keizerin heeft, daartoe door den grooten Raad aan gezet, bevel gegeven nog niets in deze te be slissen. Men vraagt zich wel met zekere oi rustheid af, welke houding Italië zal aanne men, als China zijn verzoek van de hand wijst. H.H. M.M. de Koninginnen komen morgen van liet Loo naar de residentie o.a. tot het bezoeken van Z. II. II. den Groothertog van Saksen en zuilen tegen 5 uur 's namiddags weèr naar 't Loo terujrkeeren. kant viel de G-jarige Jac. Koevermans heden morgen 10Vs uur in de Scliie. Hij wist er weer dadelijk uit te klauteren, waarna hij* gauw naar de ouderlijke woning aan de Oude Sluis liep, BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: 24 Aug. P. Zweistra, 21 jaar, en VV. Sin- gerling, 19 jaar. G. li. \V, K. Scbafer, '21 jaar, en A. Ereuer, 28 jaar. - C. A. Taze- laar, 22 jaar, en A. M. van Hulst, 20 jaar. J. H. Ruysch van Dugteren, 27 jaar, en M. C. de Wilde, 30 jaar. Geboren 22 Aug. Johannes Hendrik, zoon van L. Burger en M. Eijsberg, Broersvcld. 23 Aug. Grietje Adriaantje, dochter van A. Verhoev en G. van der Ent, Zeestraat. Overleden 23 Aug. Johannes Cornells Leonardus Her manns van Dongen, oud 4 jaar en G maanden, Kamp. Overleden 20 Aug. Apolonia Cornelia van Berkel, oud 3 maanden, Uoflaan. Johannes van de Linde, oud 1 maand, Koriedijk. 22 Aug. Arend de Ruiter, oud 77 jaar, echtg. van J. v. d. Lmden, Achterstraat. Bastiaan Kwakkelstein, oud 11 jaar, Maasstr, 23 Aug. Jacob van der Windt, oud 1 jaar en 8 maanden, Pepersteeg. Kornelia van Es, oud 30 jaar, Kuiperstraat. Het Openb. Ministerie bij het Haagsche Kantongerecht vorderde heden f 10 boete subs 2 dagen hechtenis tegen een chauffeur, die met een automobile in de stad 111 meer dan matigen gang had gereden. Ter vervanging van het thans bij H. M. dienstdoende gevolg zijn lieden naar het Loo vertrokken graaf v. Bij landt, kamerheer adjudant-ritmeester baron v. Tuyl van Seroos- kerken en ordonnance-officier jhr. Sis. Jhr. de Ranitz, intendant van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder vertrok eveneens daarheen. Hr. Ms. gezant te Berlijn, jhr. van Tets, is hedenvoormiddag naar Duitschland ver trokken. Aan de ontvangers van het recht van suc cessie is opgedragen om in November 1899, en vervolgens telkens na verloop van 5 jaren, dus de tweede maal in 1904, een onderzoek in te stellen naar de woonplaatsen van zekere personen, die vroeger onder hun kantoor woonden. Als chef van het bureau secretarie en expeditie aan liet departement Justitie is werkzaam gesteld de heer J. Stiang, hoofd commies. 'KETHEL EN SPALAND, 24 Augustus. Hedenmorgen is alhier het bericht ontvangen dat de heer De Bie, candidaat te Rotterdam, de toezegging van beroep naar deze gemeente heeft aangenomen. 'KETHEL EN SPALAND, 24 Augustus. Gisterenmiddag viel bij het lossen eener schuit met grind een kruiwagen van de plank in het ruim en kwam juist terecht op liet hoofd van C. van Selm, die daardoor een ernstige verwonding bekwam. De man heeft zich onder geneeskundige behandeling gesteld. Ter gelegenheid van den verjaardag van B. M. de Koningin op Donderdag a.s. zal liet Muziekkorps van de d.d. schutteiij 's namid dags van 2 tot 4 uur in de Muziektent op de Havenplaats eene muziekuitvoering geven en 's avonds ïConcordia". De schutterij zal paradeeren. In den kinderspeeltuin van »Hollnndia" zal de verjaardag der Koningin gevierd wor den op Zaterdagnamiddag 2 September. Evenals vorige jaren zal ook nu weer, in October, door den heer Gaillard een kinder concert gegeven worden. Iets geheel nieuws voor Vlaardingen ude Sledevaai t", va» Cliat- wal met kinder-instrumenten zal daarbij komen. Voorts zal de kinder-cantate »de Wereld in" van Peter Beuoit worden uit gevoerd waar by zullen medewerken een kinder-, een meisjes- en een vrouwenkoor. Zondag a.s. des avonds te S ure houdt de afd. Vlaardingen van den R. II. Volksbond een algemeene vergadering. Een telegram van Mitner bevestigt het gerucht, dat bet antwoord van Transvaal aan Chamberlain, omtrent een gemeenschap pelijke enquête, aan den Britschen agent te Pretoria is ter hand gesteld. In dit antwoord worden de voorstellen van Chamberlain niet geheel en al aanvaard. Reuter's Agentschap verneemt dat de vol ledige tekst van hel antwoord der Traus- vaalsche regeering op Chamberlain's depêche gisteren te Londen ontvangen is. Men bewaart geheimhouding ten aanzien van den inhoud, maar men verklaart dat het antwoord thans bg de regeering in onderzoek is. De aanstaande Tentoonstelling. De tentoonstelling van artikelen betreffende gas- en waterleiding voor industrieel en huishoudelijk gebruik, welke van 9 tot 18 September a.s. te Schiedam gehouden zal worden, belooft naar wij vernemen een buitengewoon succes te hebben. Het aantal inzendingen is zoo groot, dat de beschikbare ruimte in de zalen der Oflicieren-Vereeniging aldaar en in den ruimen tuin geheel is ingenomen, terwijl enkele personen, die verlangden te expo- seeren, doch wat laat aanvroegen, wegens gebrek aan ruimte afgewezen moesten worden De afdeeling acetyleen wordt zeer interes sant, te meer, wijl dit de eerste keer is, dat in ons land dit gas op eene tentoonstelling wordt ingezonden. Eenegroote veranda in den tuin is voor deze onderafdeeling gereserveerd. Een groot aantal gas- en watermoforen wordt door verschillende fabrikanten inge zonden, waai bij er zijn van ,ln tot 30 paarde- krachten. Voorts bevat de tentoonstelling alles, wat men daar redelijkerwijze mag verwachten en men op vroegere soortgelijke tentoonstellingen heeft aangetroffen, met dit onderscheid echter, dut de Schiedamsche expositie de volledigste zal worden, die in ons land tot nu toe ge houden weid. Voor de noodige feestelijkheden welke tentoonstelling is zonder deze denkbaar? is door een speciale commissiegezorgd. Eiken dag hebben ei een of meer concerten plaats vuurwerken en schitterende illuminaties zullen ontstoken worden. De Veieeniging van Gasfabrikanten evenals de Zuid-Hollandsche Yereeniging van Gns- industrieelen houden gedurende de tentoon stelling vergaderingen te Schiedam, terwijl de plechtige opening" op Zaterdag 9 Sept. door een aantal hooggeplaatste autoriteiten zal worden bijgewoond. Een uitvoerige geïllustreerde catalogus zal verschijnen bij den uitgever II. J. C. Roelants. reclameplaat uit het bekende atelier ilef wma J. Vurtheim en Zoon te Rotterdam verzinnelijkt op uitstekende wijze onze aan staande show. De uitvoering doet den ont werper en uitvoerders veel eer. Weldra zal men dit aanplakbiljet alom in ons land ver spreid vinden. IJken van maten en gewichten. Op lo. September a.s. eindigt de termijn binnen welken maten en gewichten moeten voorzien zijn van helgoedkeuringsmerk, zijnde de letter h. Belanghebbenden worden hierop opmerk zaam gemaakt, ter voorkoming van straf. De maten en gewichten, die dit merk niet hebben, kunnen alsnog daarvan voorzien worden aan het ijkkantoor te Rotterdam, Zondagmiddag re halfeen wordt de gewone maandvergadering van de afd. Schiedam van den R. K. Volksbond gehouden, als gewoon lijk in de zaal der Oflicieren-Vereeniging. Maandagavond kwam hier doornat aan de 19-jarige N. D. S. alhier wonende, die, zoo ais hij voorgaf, te Vlaardingen van den logger waarop hij vaart, over boord is gesprongen omdat men hem daar mishandelde. 'Maandagavond maakte een troepje be schonken zeelui het op de Hoogstraat zoo erg, dat de politie het noodig achtte den grootsten belhamel in te rekenen. Zij onder vond echter zooveel tegenstand van de ande ren, dat zij hem, als zijnde toch bekend, maar losliet; vervolgens werd hij door zijn kameraads naar zijne woning in de Ooster straat gebracht. 'Gisteren maakte een dronken Scheveninger het zoo bont, dat de politie genoodzaakt was hem op te bergen. Hij verzette zich echter heftig, doch werd ten slotte met vereenigde krachten van politie en burgers in arrest gesteld. Jammer dat de woesteling weer dadelijk losgelaten werd, want nu begon aan boord van het loggerschip »Scheveningen 235' 't lieve leventje weer. Ilij verwondde 0. a. iemand ernstig met een klomp en verstoorde nog langen tijd de orde. 'Van een bomschip waarop ruzie was, sprong een der matrozen te water, doch werd door spoedig toegeschoten hulp, weder op het droge gebracht. Dinsdagavond is in de nieuwe haven het lijk opgehaald van den 11-jarigen Kwakken- stein, die des middags bij het zwemmen was verdronken. 'Door de politie zijn bg verschillende per sonen goederen in beslag genomen, die zij hadden gekocht van J. S, in de Kuiperstraat alhier, die deze door diefstal had verkregen. Gekef. Kerken. Zitting van Woensdag. Dr. Van Goor rapporteert namens de com missie van praeadvies voor de Zending, Allereerst blijkt dat de opstelleis van de Zendingsorde niet hebben bedoeld nu reeds eene definitieve orde te ontwerpen, maar slechts eene voorloopige, welke tot de volgende Synode gelden zou. Echter acht de commissie 't beter nu slechts enkele hoofdbepalingen en dan op de vol gende Synode eene ZendiDgs-Orde vast te stellen, Over dit voorstel wordt 'twooidjge- voerd door ds. Van SehelveD, prof. Wielinga, prof. Ru'crers, ds. Bos en dr. Van Goor, terwijl 1 Jaarna met algemeene stemmen wordt aangenomen. Ds. Lion Cachet deelt mede een schrijven ontvangen te hebben van prof. I. C. Mulder, afgevaardigde der Ned. Geref. kerken van Zuid-Afnka naar deze Synode. Door bijzon dere omstandigheden is prof. Mulder op zijne reis herwaarts in Edenburg opgehouden, Ds. Klaarhamer brengt rapport uit over de handelingen van de Deputaten van de kerk te Batavia. Goedgekeurd. In zake de herziening van de kerken-orde nmg, voor de paiticuliere Synoden van Fries land en Geldeiland op de agenda gebracht, besluit de Synode, na eene uitvoerige ge- zhtenwisseling, dat die slechts incidenteel kan ter hand worden genomen, wannear gravamina worden ingebracht. (Zie ook Tweede Blad). Dinsdag 29 Augustus a.s, 's middags van 12—1 uur zal er gelegenheid zgn tot kos- telooze inenting en herinenting. De aangifte daartoe moet geschieden den werkdag te voren op de secretarie. Door J. J. Muis is vergunning geïraagd tot oprichting eener kuiperij aan den Ilortedijk, in de perceelen wijk A nrs, 40 en 41. Zaterdag den 2 Sepl/a.s. zal ten raadhuize, des namiddags ten één ure, gelegenheid wor den gegeven om tegen het oprichten dier in richting bezwaren in te brenger. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerdeen roeiboot, een pet, een zwart strikje, een kinc'ermuts en een donker schorttevens zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden zilver dames horloge. De rechthebbende kan zich ter terugbeko- ming vervoegen aan gemeld politie-bureau. Opgave der brieven, verzonden uit Rotter dam over de le helft der "maand Aug. 1899, geadresseerd geweest aan onbekenden, welke op schriftelijke aanvrage, door de afzenders of geadresseerden aan het postkantoor te Rotterdam kunnen gereclameerd worden. Verzonden geweest aanVerbrey en Busch, beiden te Vlaardingen. Briefkaarten: G. Medden en A. Woger- werf, beiden te Vlaardingen. Bg het springen van een bootje naar den BURGERLIJKE STAND. Gehuwd 23 Aug. Gerrit Moerkerken en Maria van der Jagt. Gerardus Barnardus Mersch en Maria Margaretha Cathalina Knikkenberg. 24 Aug. Arte van der Kooij en Annigje Maasdam, Geboren 22 Aug. Leendert Andries, zoon van C. Schippers en J. Jonkman, Kmmastraat. 23 Aug. Gilles, zoon van J. de Willigen en B, Wijnhorst, Maasloschstraat. Carolina, dochter van M. Schruijer en M, Terlaak, Callenlurgsiraat. Maartje, dochter van M. de Bruyn en G. Verduin, Schied, weg. Klazina, dochter van J. Penning en L. de Reus, Jacob-van-Dijkstraat. Katharina Maria Elisabeth, dochter van J. A. Suijker en W. K. v. d. Bosch, Rijkestraat. Cornelia Maria, dochter van B. Braad en M. A. Huisman, JEmmatlraat. Be ongeregeldheden te Hilversum. Het laat zich werkelijk aanzien, dat de ETilversumsdie ongeregeldheden, ivan nu aan onder do knie zijn. Het verhaal van de ge beurtenissen van giteravond kan. zeer kort zijn. Uitgezonderd twee ruiten in de Bussu- merstraat, die werden ingesmeten, waarbij de laffe daders spoedig opgespoord en inge rekend werden, gebeurde er niets. Doch wij zijn uitvoerig geweest en zijn dus tegenover onze lezers verplicht, de teruggekeerde rust met meer dan een enkel woord te seinen. Tegen den schemer weid het een weinig drukker en het was een merkbare strooming naar de Groest. Doch geen vergelijking bij Dinsdagavond! Alle verstandige menschen waren thuis gebleven en het publiek dat over bleef, ontdaan van rijn aanhang jvan nieuws gierigen, mocht op hoogstens een honderdtal geschat worden; een drukke Zaterdagavond, zei men in bet dorp. De militairen traden dan ook geheel anders dan den vorigen avond op. Heb snijpunt der vier straten, de AlIe- ma nsbrug, werd niet afgezet, doch voortdu rend kwamen kleine patrouilles van vijf man infanterie, het geweer onder den arm, of even sterke troepjes huzaren, de bloote sabel in de band, af en aan. Het publiek jwerd tot door- loopen aangemaand en gaf daar zonder eenig teeken van protest dadelijk gehoor aan. .Toen het al spoedig bleek, dat heb zoo zou blijven, trokken ©enigen af, meerderen (volgden en in den na-avond gaf het dorpscentrum feitelijk nicLs meer te zien. In de andere doelen van het dorp werd' meer en drukker gepatrouilleerd dan Dins dag. Voor het huis van den burgemeester in het Susannapark werd door artilleristen de wacht fMiouden en ook op den Trompenberg werd vrij druk gepatrouilleerd. Doch overal bleci het rustig. In den vooravond liep het gerucht, dat een der gewonden in het zieken huis aan rijn wonden overleden was. Een tweede slachtoffer -behoeft voorloopig echter bij de ongeregeldheden hier niet geboekt te worden. Ook Corn. Puik, die, zooals wij gis teren mededeelden, stervende was, schijnt be terende. Men mag zich dus gelukkig rekenen, dat de relletjes, die gisteren nog zulk éen ern stig karakter droegen, slechts het eenmaal krachtig optreden der militairen noodig maakten, om reeds als geëindigd beschouwd te kunnen worden. Zelfs do zwartste profeten zien "na «dezen volslagen kalmen avond den toestand voor het vervolg gerust onder de oogen. Inmiddels denkt men dat de troepen hier nog geruimen tijd Kullen blijven. In de zitting van den gemeenteraad, Dins dag gehouden, vroeg dr. F.kker het woord en zeide Mijnheer de Voorrititer! Met een enkel woord wenschte ik te spre ken over de treurige gebeurtenissen, die gis teren en hedennacht hebben plaats gehad naar aanleiding van de afschaffing der ker mis. Toen de kennis in een der in dit jaar ge houden rittingen is afgeschaft, is dat geschied om de dronkenschap en de daaruit voortko mende onzedelijkheid, die het gevolg jer van waren en niet om"3e op rich zelf onschuldi ge vermaken. Naar ik uit goede bron vernam, is ei voor deze dagen vergunning gegeven de gelegenheden tot tappen van sterken drank langer open te houden dan tot den gewonen tijd van elf uur. Dit maakt dat het_den schijn heeft al is dit natuurlijk niet de be doeling van B. en «W. alsof men het op de onschuldige vermakelijkheden begrepen had, en niet met de noodige kracht «op durfde tre den tegen het kwaad waarom de kermis is afgeschaft. Ik wil naar aanleiding -hiervan geen motie van afkeuring voorsteken, maar toch uitspreken, dat door deze beschikking terwijl, gelijk helaas gebleken is, de kwaadwilligen er niet door verzoend of ont wapend zijn de weidenkenden er door zijn verbaasd, bedroefd, geërgerd en ontstemd. Nu wen sell ik te vragen of, waar zelfs de hulp van militairen noodig is gebleken, verder ds gelegenheden, waar sterke drank verkocht wordt, niet later dan tot den gewonen tijd open zullen blijven. In de tweede plaats wensch ik u te vragen M. de V., of de veiligheid voor de rustig burgers en bun huizen verzekerd is. Als deze hun lijf en have zelf moeten verdedigen te gen een woeste en beschonken volksmenigte, kan dit veeleer tob bloedstorting leiden, dan wanneer het door militairen geschiedt, die reeds door bedreiging veel vermogen. Door den Voorzitter werd hierop geant woord: Ik kan u mededeelen, dat er maat regelen genomen zijn om de veiligheid der rustige burgers te verzekeren en dat sommi ge daarvan nu op dit oogenblik reeds in wer king rijn getreden. "Een jubileum. Men meldt ons ui t Amsterdam Het mag van algemeene bekendheid ge acht worden dat wij in Nederland met uitzondering van een kleine gemeente het uur van den dag bepalen naar bet uurwerk in den toren van het Paleis op den Dam. En dat, wij in tegenstelling van Greenwich spre ken van Amsterdamschen tijd. Dit is te dan ken aan Bet voortreffelijk werk van onzen stadshoriogemaker en torenuurwerk-fabri kant, den wel is waar hoog-bejaarden, maar nog zoo krassen en krachtigen man, dat men hem ter nauwernood 60 jaar zou geven. En toch hoopt hij den 7en October e.k. zijn 80s ten verjaardag te herdenken. Uit verschillende deelen des lands heeft zicli een bieede commissie gevormd om den heer Addecks een blijk van hulde en waar deering van rijn werken te geven. Onder de leden van het eere-eomité zien wij de namen van dr. P. J. H. Cuypers, Roermond, dr. F. Kaiser, Leiden, en 23 anderen; de com missie voor het huldeblijk telt 41 leden met K H. Kolkmeijer, president der Chr. Huy- gensvereeniging. Het voornemen bestaat oin den heer Addecks o. a- zijn portret door Krabbé geschilderd, aan te bieden. Beraillement 'Hedennacht omstreeks half 12 ure weiden door de goederentrein 123G staatsspoor, van Venlo naar Fijenoord nabij liet station Lnn- geweg (N.-B.) twee koeien overreden en vermorseld, waardoor twee waggons derail leerden en de trein eerst met vijf uur ver traging op de plaats van bestemming aan kwam. Inbraak. 'Tra huize van den beer H. Fortuin, Nieuwe Binnenweg 227 te Rotterdam is tijdens de afwezigheid der bewoners gedurende enkele weken door middel van inklimming en uit snijding van een ruit, ingebroken. Inzonder heid werd veel tafelzilver gestolen benevens eenige specie. In verband met deze zaak werd door de politie de hand gelegd op zekere v. S. en v. H. Verduistering. De commissaris ven politie in de le sectie (voormalige St.-Pietershall) te Amsterdam verzoekt opsporing, aanhouding en bericht van J. Zomerplaag, 39 jaren, en D. Zomer plaag, 31 jaren. Zij zijn beiden kleermaker en hebben zich schuldig gemaakt aan ver duistering van manufacturen ten nadeele van J. Gazan, Kloveniersburgwal 44. De manu facturen zijn reeds in beslag genomen. In den avond van 22 Aug. 11. werd ont vreemd ten nadeele van het rijk uit de poort van het post- en telegraaikantoor te "s-Gravenhage1 rgwiel, Amerikaansch model, eontinental-vellingen en luchtbanden. De officier van justitie te Rotterdam ver zoekt aanhouding en voor hem geleiding van Schoonejongenj oud 23 jaren, kantooi be diende, verdacht van verduistering. Oplichting. In den morgen van 17 Aug. j.l. zijn te Roermond opgelicht een heeren- en een damesrywiei. Het heeren-rijwiel heeft witte raderen, dat der dame is geheel zwart. Het heeren-rijwiel is gemerkt Th. Weers, Roer mondHolland. Hiervan worden verdacht een onbekend heer en dame, waarvan de heer ongeveer 30 jaar. Beiden spreken Fransch en Vlanmsch. Beide personen hadden hun intrek geno men in het Hotel de l'Empereur, gehouden door Luneman, alwaar ze ook zonder te be talen zijn vertrokken en had Luneman ver zuimd hunne namen enz. af te vragen. De commissaris van politie te Roermond verzoekt opsporing, aanhouding en bericht van de verdachten en in beslagneming van de rijwielen. Verdronken. De burgemeester der gemeente Urk maakt namens de familie bekend dat in den morgen van 3 Augustus 1899 in de Noordzee ten Noord-Noord-Wc-sten van IJmuiden op onge veer 10 uur zeilens van de Hollandsche kust over boord is gevallen en verdronken Albert Romkes, 21 jaren, schipper van het vissehers- vaarluig U. K. 58. Zyn armen zijn vermoedelijk getatoueerd terwijl zich in zijne zakken moet bevinden een katoenen geldzakje waarin eenig geld, ongeveer f G. Inlichtingen omtrent het lijk verstrekken aan den burgemeester van Urk. Op het aanbrengen van het lgk volgt eene belooning van f40.— Schandelijk. In de vorige week zoo meldt men uit Voorburg aan de »Westl. Ct." werd hier een vet varken, dat aan pokken was ge storven, afgekeurd, met carbol begoten en begraven.* Eenige dagen later werd le Leidschendam door d. J. en L., van Voorburg, varkensvleesch te koop aangeboden tegen zeer lagen-prgs> dat vooral bg de bereiding een carbollucht

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2