I BINNENLAND. STADSNIEUWS. YLAADDINGEN. MAASSLUIS. G e m e n g d N i e uw s. Laatste Nieuws. Telegrammen. gemaand het streven van den Bund niet te ondersteunen De meeste officieren hebben Ren nes reeds vei laten. Men zegt dat Mei cier, die niet meer in actieven dienst is, blijft. Hij is bezig een zelfverdediging te .schrijven. Max Regis is te Itennes aangekomen. Uit nadere inlichtingen blijkt dat de getuige Cemuschi indeidaad niet goed bij zija hoofd F. Een beweiing van de «Iritranrigennt" dat het Ilumeensche hof ot ertuigd zou zijn \an Dreylus' schuld, woult door een jluineem-ch Kamerlid in de #Ind. Beige" beslist ontkend. Het tegendeel is waar. Het Kameilul beweert dat Dreyfus alleen aan Rusland ware inlichtingen beeft \ei- pchnft, waarmede do generale staf cchtei niet voor den dag had willen komen. Toen is Dreyfus van verntad beschuldigd, mtde om een reden te hebben voir het Verkwisten van geheime fondsen. De correspondent der iDaily News" (e Odessa geeft deze lezing. Dreyfus was belast met hei opmaken van een rapport avei Fiankrijk's strijdkrachten voor Rusland. Dit inppon weid gestolen en aan Duitschlard vei kocht. Vandaar de moeilijkheid; want de vei kuchte stukken zijn van Dreyfus'hand. Aardig verzonnen. De vorst van Montenegro en zijn \iouw zijn van Konstantinopel naar Athene ver trokken. Koningin en Paus. De «Nederlander" betwist de beweiing van liberale zijde dat de blief van 11. M. de Koningin aan den Paus niet een onderwerp van kiitiek zou mogen uitmaken. Immers die brief heeft een beslist staat- kund'ge ^tr^kking j hij is in de vredesconferentie; hij diende om goed te maken wat in het oog van onze katholieken de Russische legcering had verzuimd of liever de Itahaansclie had belet, en de vraag ol de Paus uitgenoodigd zou worden, is ook in andere landen als een politieke vraag be schouwd. Waarom zou dan deze biief moeten worden beschouwd als een particulier schrijven van H.M.aan den Paus? vraagt de Nederland ei". Alleen omdat hel contraseign daarin windt gemist Maar dan zou de vraag omtrent de ministerieele verantwoordelijkheid eenvoudig afhangen van de ministers zeiven. Zoodra dezen maar niet meeteekenden, zoude de Koningin kunnen doen wat Ilaar goed- dacht, zonder dat de Staten-Geneiaal daar over pén woord zouden mogen zeggen. Gesteld dat de Koniugin den brief uit eigen beweging heeft geschreven, en dal hij dus niet geschreven is op verzoek van het Kabinet, ten einde dit tegen eventueele aanvallen vau R. C. zijde te beschermen, dan zou toch liet Kabinet, indien liet de stiekking ervan af keurde, verplicht zijn dit aan 11. M. mee te deelen, en, indien naar zijn advies niet ge luisterd werd aftreden. De brief is niet gericht tot een geestelijke uit persoonlijken eerbied, maar tot seen pre laat, die zich het recht toekent om als hoofd der geheele Christenheid op treden, en als zoodanig gezag uit te oefenen. De geadres seerde heeft dit in zijn antwoord dan ook zeer duidelijk doen uitkomen." Het blad twijfelt met, ol het kabinet zal, als het in de Kamer wegens dien brie! ter verantwoording wordt geroepen, zich daaraan niet pogen te onttrekken; immers daaidoor zou het de Koningin blootstellen aan moge- l'jke kritiek. de De Transvaal-qnaestle eu Soeianl-DemoUratie. De afd. Amsterdam van de Sociaal-Demo cratische Arbeiderspartij had gisteravond een openbare vergadering belegd, waarin do heeren mr. P. J. Troelstra en L. M. Her mans over bovenstaand onderwerp het woord zouden voeren. De niet druk bezochte vergadering werd geleid door den heer J. A. Portuin. De heer Hermans nu het eerst het woord nemende, gaf in een vrij uitvoerige rede te kennen, dat de Nederlandse!» bourgeoisie niet het recht heeft den Engelschen te ver wijten, dat zij, om haar goudzucht te vol doen, de Zuid-Afr. Republiek wil beoorlo gen. Want hoe hebben de Nederlanders je gens de Javanen gehandeld? De Nederland- sche bourgeoisie heeft de Javanen uitgezo gen. En als wij een protestmeeting tegen de Engelschen beleggen, moeten wij dat ook wel doen tegen de exploitatie van de Javanen, Op de meeting in Den Haag is geapplau- diseerd toen gezegd werd, dat de Transvalere voor hun vrijheid streden. Maar heeft men het recht, zoo de vrijheid te roemen, terwijl men hier aan arbeiders de eerste vrijheid, lie-t kiesrecht, onthoudt. Evenmin heeft de Ne der!. Bourgeoisie te schimpen op de Engel- sche pers, die men misdadig noemt; men schijnt daarbij te vergeten, dat onze pers niet beter is. Voorts trachtte spr. uit citaten in Indi sche bladen te bewijzen, dat de Nederlanders den oorlog in Atjeh op wreede wijze voeren; -'-tarom hebben wij ook geen recht den En- Isehen te verwijten, dat zij gebruik ma ken van dum-dum-kogels, In elk geval, als de Nederlandsche bour geoisie wil opkomen tegen onrecht in het buitenland, moet zij dit in de eerste plaats m het eigen land doen. (Applaus.) Mr. Troelatra, die nu het woord neemt, meent dat wij niet kunnen volstaan met critiek te oefenen. De S. D. A. P. wil dan ook nog meer doen dan een protest uitspre ken. Spr. herinnert, dat de sociaal-democra ten in Engeland het eerst de groot-kapitalis ten hebben ontmaskerd, door duidelijk aan te toonen, dat de strijd in Afrika niet gaat voor politieke vrijheid, maar om de hebzucht van een kliek te voldoen. Het beroep op pa triotisms is huichelarij. De Engelsehe soc,- demoeratie heeft het uitgesproken, dat geen nationaal belang bij dezen oorlog betrokken maken zij mbreus en versadenn i= en de oorlog slechts het uitvloeisel is van de roofpolitiek der Jingo's. Op de meeting op Trafalgar-square is dan ook geprotesteerd tegen een oorlog tegen cc weinig bevolkte Boeren-iepublieb en gezegd, dat in Engeland niiüioenen zijn, clie minder vrijheid hebben, dan de EngeLehe Uit'.-.n- ders in Transvaal. Eu wat doen die Uitlanders in Transvaal, in Johannesburg? Zij willen zelfs den arbei ders. leden van de Internationale Onafhan kelijke Arbeideispartïj, geen vergaderlokaal verhuren, en terwijl zij dus zelf jammeren u\er te geinige iechten op het recht vau vereenigen der arbeiders. Uit enkele door hem ontvangen blieven tracht -pi. aan te toonen, dat in Transvaal oen stel ke strooming onder de arbeideis is, vijandig tegen de groot-kapitalisten; deze -Uoormng is de eeiste stap op den weg u mr Int sociah-nie Zuid-Afrika toont oils het hield, waar men heengaat, als hel groot-ka jntaal alles monopoliseert. De Staat tracht bok nog eeuig vooideel van zijn mijnen to trekken, maar dat voordeel is gering. Onder aanhaling van eenige cijfer-, tracht spr. aan te toonen. welke grootc kapitalen 73 maat -chappijen, behoorende tot drie kapitalist! -clie groepen, uit de mijnen in de Z -A. Re publiek trekken. Onze Staat heft dubbel zoo hooge belas ting van zijn mijnexploitanten als de Tran vaal-che regeering van de mijnen ill haar ge bied. De strijd gaat dan ook niet tegen onrecht, maar vloeit voort uit heerschzuelil. De En geJacho groot-kapitalisten willen de Boeren van lum grond verdringen; en als de strijd uitbreekt, dan moeten ook wij hopen, dat ile Boeren het winnen, want hun overwin ning is ook overwinning, behaald op het groot-kapitaal. (Applaus.) Wijzende op liet voorbeeld van de De Beers Company, gelooft spr. zich te kunnen veieeuigen met het oordeel van den Engel schen schrijver Statham, dat de macht van dL Engelsehe kapitalisten in Transvaal even noodlottig zou worden al- zij voor Kimberley is. Maar ook afgezien daarvan, of de Uitlan ders al clan niet het kiesrecht moeten heb ben, moet men eerbied koesteren voor het onafliankelijkheidsgcvoel der Transvalere. De binnenlandscho quaestie in Transvaal mag niet worden opgelost door het Engelsehe zwaard. Ten slotte wijst spr. er op, dat de Intern. Onafhankelijke Arbeiderspartij van den te- genwoordigen strijd partij trekt, om meer rechten te krijgen van de Trnnsvaalsche re geering in dit opzicht is de strijd tusschen Engeland en Transvaal van het grootste be lang voor de arbeiders. Aan het slot van zijn luid toegejuichte rede las de heer Troelstra de volgende motie voor: „De openbare vergadering enz be tuigt haar sympathie met de Engelsehe arbeiders, die den 9en Juli 1899 op Tra falgar-square te Londen protesteerden te gen de pogingen van eenige groot-kapita listen, om met het bloed, het geld en de macht van het Engelsehe volk aan de Transvaalsehe Republiek haar onafhan kelijkheid te ontnemen, ten einde door het onbeperkte beheer der Transvaalsehe goudmijnen hun schatten des te beter tc kunnen vermeerderen protesteert met Nederlandsche, Engel sehe en andere arbeiders m de Transvaal tegen elke poging, om de binnenlandsclie quaestiën der Transvaal door het Engel sehe zwaard te beslechten; betuigt haar instemming met het op treden der internationale onafhankelijke arbeiderspartij te Johannesburg, die der Transvaalsehe Regeering den weg heeft gewezen, dien zij, om sterk te gaan tegen over de kapitalisten en ter bevordering der zoo noodige hervorming van haar staatswezen, heeft in te slaan, nl. de re geling en verbetering der positie van den arbeider, zoowei tegenover den werkgever als in zijn hoedanigheid van staatsburger, en spreekt haar vertrouwen uit, dat de Nederl. arbeiders en geëmployeerden in de Transvaal de ontwikkeling van dien Staat zullen trachten te bevorderen door te werken aan de ontwikkeling der arbei der» in den internationalen klassenstrijd." Deze motie werd door de aanwezigen, on der wie een betrekkelijk groot aantal jonge lieden was, met bijna algemeene stemmen aangenomen. gesloten. Daarna werd de vergadering Uit Pretoria is te 's-Gravenliage liet vol gende telegram ontvangen «Voorzitter groote bijeenkomst Den Haag. «Hartelijk dank voor sympathie door bij eenkomst u if gesproken, Het secretariaat van den «Nederlandschen Journalistenkring" verzoekt ons liet volgende mede te deelen «Het Bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring beeft, na gepleegd overleg, in zake erner actie van de Nederlandsche Pers ten gunste van de Transvaal, bezwaar om in te gaan op het voorstel, door den lieer Van Gilse op de laatste algemeene verga lering te Rotterdam ter tafel gebracht, aangezien het den Kring brengen zoude op een weg, tot nog toe niet betreden en die ligt buiten het terrein, door de statuten afgebakend. Het bestuur meende te moeten betwijfelen, of het de algemeene goedkeuring van de leden zoude wegdragen, indien, zij bet dan ook bij uitzondering, op deze wijze werd opgetreden, alsmede of zoo'n optreden bij de continentale pers wel het geweasebte gevolg zoude hebben. In die omstandigheden meende het bestuur, hoezeer ook de gpvoelens waardeertnde, die den heer Van Gilse tol het doen van zijn vo irstel dreven, dat onthouding de allen even zeer ter harte gaande belangen van de Trans vaal niet schaden zal.". liet Koninklijk besluit van 31 December'1896 («Staatsblad" No. 266) tot instelling van Raden van beroep voor de uitspraak op bezwaarschriften betrekkelijk de personeele belasting en aanwijzing van hunne stand plaatsen. Het besluit bepaalt, dat het gedeelte der provincie Zoid-Hoiland, behoorende tot de inspectiën der directe belastingen te 's-Gia- venhage l«te, 2de en 3e afdeeiing, Delft en Vlaai dingen tot standplaats zal hebben 's-Gra- venliage, en het gedeelte der piovincie Zuid- Holland, behoorende tot de inspectiën dei- directe belastingen te Dordieclit, Rotterdam (buitengemeenten), Hellevoet-luis en Gorin- chein lot standplaats zal hebben Dordrecht. Heden zal op de Veluwe een tevue plaats hebben, die door II. M. de Koningin zal worden bijgewoond. Woensdag waren voor de lunch ten paleDe Het Loo genoodigd de Minister van Oorlog, de boofd-o/ficieren, deelnemende aan de groote manoeuvres, benevens de mede daaraan deel nemende buitenlandsche officieren. Eerste Kamer den i ang van Raden van Beroep. De »St.-Ct." No. 211 bevat een Koninklijk besluit van den 22sten Augustus 1899 («Sl.blad" No. 202), houdende wgzïgii g van Heden is in 'i gebouw der bet examen aangevangen voor legatie secretai is. De examen-cornnririsie is san ingesteld uit de heeren Staatsraad mr, T. M. G. Asser, vooi zittei G. 11. Ilintzen, wethouder van Rotterdamjhr. mr. A. F. de Savornin Lobman, lid van de Tweede Kamer; Ridder de Stuer.s, Nedeiland.-eli gezant te Parijs; mr. J. A. Sillern, lui der Gedep. Staten van Nojfd-Iiollartd en mr. D. baron van Hogen- doip, secretaris. Morgen wordt het examen vooi'tg*"/et. Naar »Tub." bericht, is te Hengeloo een «Kntli. Dein. Volkspartij" ojigeiiclit; 27 p. .- sonen tiaden direct toe. In politiekp actie wenscht men stelling te nemen voor algemeen stemt echt met evenredige vertegenwoordiging en staatspensioneeiing voor den ouden woik man. Do gemeentel and van Gouda heeft besloten te waarborgen een door de bouwiereeniging «Ons Tehuis" aldaar te sluiten geldleening tot liet stichten van geschikte en gezonde arbeiderswoningen. De Algemeene Nederlandsche Zouavenbund zal op Zondag 24 8ept. Ie Helmond een protestrneeting houden, bij welke gelegen heid de heer E. F. II. Meuten, pastoor te Maastricht dr protestrede zal uitspreken en de voorzitter van den Algemeenen Neder landschen Zoua-.enbond,de heer .1. J. Klippers, het presidium zal waarnemen. Tot secretaris der Maatschappij van Nij verheid is benoemd de heer G. de Clercq, te Oosterbeek. 'KETHEL EN SPALAND, 8 September. Ter gelegenheid van liet bezoek van den Commissaris der Koningin in Zuiii- Holland aan deze gemeente op heden heeft de burgemeester door openbare aanplakking zijn welgemeenden dank betuigd aan alle inwouers, die door het uitsteken van vlaggen uit hunne woningen, hunne welwillende medewerking hebben verleend om aan de g-meente een feestelijk aanzien te geven. KETHEL EN SPALAND, 8 September. Gisterenmiddag wilde VV. Wapenaar zijn beide honden voor het karretje spannen, maar werd daarbij door een der dierea zoo hevig in den pols gebeten op twee plaatsen dat geneeskundige hulp moest woiden inge roepen. De arm is opgezet. KETHEL EN SPALAND, 8 September. Tijdens het onweder Woensdagavond, is een paard van C. Oosthoorn en een vet lam van de_ weduwe Rodenburg door den bliksem gedood. KETHEL EN SPALAND, 8 September. Hedennacht begaf L. Bijl van den Groeoeweg zich naar" de weide om zijn paard te balen, maar vond dit daar niet. Bij een nader onder zoek bleek dat het dier tussciien den vlonder was gevallen tengevolge waarvan het door zijn eigen zwaarte is geworgd. Het cadaver is naar het dorp gebracht en daar geslacht. Politie. Zaterdagavond jl. hébben 2 jongens van ongeveer 10 jaren ~oen zwartbonte melkgedt, die aan den openbaren, weg aan den Rofcter- damschen Dijk alhier was vastgezet, losge maakt en medegenomen. Zij zouden er mede den Singel zijn opgegaan. Zij, die omtrent deze jongens of deze geit inlichtingen kun nen geven, worden beleefd verzocht zich aan het commissariaat van politie alhier aan te melden. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Vergadering op Donderdag 7 September 1899 ten raadhuize 's nam. haillwee ure. Voorzitter mr. W. H. Jansen. Aanwezig zijn met den voorzitter de heeren P. C, van der Pant, M. L. Honnerlage Grete, P. M. J. A. Lagerweij en D. F. W. Prins. Afwezig zijn de heeren J. H. Houtman en G. C. Beukers, beiden met kennisgeving. Nadat de notulen der vorige vergadering zijn gelezen en vastgesteld, stelt de voor zitter aan de orde het onderzoek naar den geloofsbrief van den heer H. J. Jansen. De vergadering besluit op advies der daar toe door den voorzitter benoemde commissie, bestaande uit de heeren Van Gent en Prins, om dezen geloofsbrief goed te keuren, zoodat de lieer H. J. Jansen is toegelaten als lid der Kamer, waarvan kennis zal worden 'gegeven aan den benoemde en aan het gemeente bestuur. De Voorzitter stelt vervolgens aan de erde bet adres der Kamer van Koophandel van Alkmaar d.d. 19 Augustus 1.1. aan de Directie der Iloilandsche IJzeren Spoorweg maatschappij, waarbij wordt aangedrongen op wijziging der reglementaire bepalingen be- 11 effende de voor één dag geldige retourbil- letten die voor enkele trajecten worden uit gegeven. De Kanier besluit aan dat adres adliaesie te verleenen, terwijl zij tevens zal trachten te verkrijgen, dat zoodanige eendaagscbe retouibiljetten zullen worden verkrijgbaar gesteld voor bet traject Schiedarn-Amsterdam. Vooits werd besloten een adres van de firma IJ. J. Jansen en Co. betreffende het nemen van maatregelen in vei band met de productie van melasseo-spiritus in ons land, aan te houden tot de volgende veigadeiing Een schrijven van den beer A. W. Gallé betreflende de vei ordening op de makelaardij alhier, werd in handen gesteld van eerie dooi den voorzitter benoemde commisrie, bestaande uit de lieeien Van Gent en Van der Pant, Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. De bestuursfunctie!! zijn onder de verschil lende wethouders ais volgt veideeid: G. Visser Bzn. Openbare wei ken; J. II van Westendorp J.Dz., Onderwijs; mr. W. 11. Jansen, Financiën. Iu tegenwoordigheid van den directeur van gemeentewerken is heden een proef ge nomen met het blusschingsmateriaal op de tentoonstelling. Nadat de bel van den tuin geluid was snelden de daai toe aangewezen mannen naar de brandkraan der waterleiding en naar die plaatsen waar de straalpijpen gereed hingen en bijna onmiddellijk wierp een dikke stiaal een enorme hoeveelheid water over den tuin, zoodat de heestergewassen in een oogenblik op een zeldzame soort waterplanten geleken. Gisteravond te G'/s uur vielen twee jongens, werkzaam in de kistenmakerij «de Kist", achter de werkplaats in de Schie. Door L. van Wassenaar zijn zij weder spoedig op het droge geholpen. Hedenmorgen waren aan de vischmnikl anngevoerd 5 partijen schol, tong, bot en paling; de prijzen waren voor sciiol van f 0.30 tot f2.15, tong van fl.77'/« tol f 4.92bot van f0.35 tot f 1.50, paling van 10.45 tot f 1.72'A, alles per koop. B U RGERLIJ KE STAND. Ondertrouwd 7 Sent. 11. 11. van Oorecliot, 24 jaar, en N. A. C. Springer, 21 jaar. D. Boumati, 35 jaar, en S. M. van der Valk, 29 jaar. - D. Baron, 24 jaar, en K. C. Vervvol, 20 jaar. N. C. Oostium, 20 jaar, en B. C. As, 22 jaar. ficborcnt 5 Sept. Coinelis Lodewijk, zoon van II. Pluijm en P. F. Ritman, Piet Heinslrant 6 Sept. Berndina, dochter van C, Fobt en J. Helms Nieuwsiicht Z.Z. Otcrteden 7 Sept. Johannes Fianciscus Antonius Geul, oud 7 maanden, Poterstraat. - Neeltje Huiswaard, oud 60 jaar en 10 maanden, echtgenoot van A. Stolk, Oost sing el. Een levenloos kind (zoon) van C. J. ,1, Hendriks en G. M. Vredenbregt, Gasstraat. 8 Sept. Evers. B U R G E RL IJ KE8TAN D. Ondertrouwd Willem v. d. Berg en Johanna Oeborcn Wilhelm Hendrik Arnold, zoon A. Leeneu en S. M. Bionkhorst, 6 Sept. van W. IJ. CaUenlurgslraat. 7 Sept. Johanna, dochter van L. v. Dorp en C. v. Vliet, Blcekntraat, Sophia, doch ter van J. v. d. Toorn en M. Jongejan, Land- straat. Antje, dochter van W. Goudappel en A. v. d. Ende, Kuiperstraat. 8 Sept. Wijnandina Engelina, dochter van J, II. P. A. Kriens en Ij. Paiman, Ged. Bier- sloot. Abraham, zoon van L. M. Geudeke en A. C. Paulusse, Maasstraat, Overleden: 8 Sept. Maanje Borsboom, oud 7 maanden, Faickstraat Heden werd Ier kaasmarkt aangevoerd, 30 stapels kaas, wegende 10.000 K.G. Piqjs 18 a 26Vs ct. Handel gewoon. Dysenterie. Uit Ouddorp wordt aan de «Eilanden" gemeld van 6 Sept. In de buurtschap den Oost dijk onder deze gemeente zijn reeds 30 gevallen van dysen terie voorgekomen, waarvan 9 met doodelij- ken afloop. Zondag 1.1. heeft onze burgemeester al de gezinnen waarin zich lijders bevonden, be zocht en heeft daar veel ellende en moede loosheid aanschouwd. Eene collecte gehouden ten dienste van de hulpbehoevenden heeft p.m. f300 opgebracht. Onderzoek naar de oorzaken van deze sterf- en ziektegevallen van wege het Genees kundig Staatstoezicht wordt zeer urgent geacht en vooral zorg van overheidswege voor voldoend goed drinkwater. Onweer. Het onweer, dat ook boven onze gemeente woedde, beeft schier over het geheele land, hier en daar nog al erg, huisgehouden. Droevig sterfgeval. Do typograaf F. Hoes te Rotterdam, die Zaterdag op het gouden feest van «Oosters Fakkel" mede als goudenjubilarisgefcliciteerd werd en Zaterdag a. s. zijn 60-jarig dienst- julilé bij de firma E. De Bont Zoon hoopte te vieren, voor welk feest reeds kolossale toebereidselen waren gemaakt, is, nadat bij gisteren onwel naar huis was gegaan, heden plotseling aan een beroerte overleden. Dit geval wekt grooto deelneming. Weer een nieuwe manier. Een goudsmid te 's-Gravenhage is gisteren het slachtoffer geworden van een bedrog, ge pleegd op een wijze, waarop nog rneuin- an. der winkelier er kan inloopen. Er trad vreemdeling binnen, waarschijnlijk een Ara% rikaan, die een voorwerp kocht en in ling gaf een bankbiljet van 5 dollars. Toen de winkelier liet- gewisseld had en den koopc-r geld' had teruggegeven, na aftrek van de- waarde van het gekochte, viel het ooo- van den vreemdeling op een ander sieraad van een geringe waarde, dat hij eveneens kocht Met het air van een grand seigneur wierp hij ditmaal een bankbiljet van 25 dollars op de toonbank, met hot verzoek ook dit te wi-. solen, daar hij behoefte had aan klein o-ej| Zonder erg voldeed de goudsmid aan ditW zoek en met een vriendelijk bedankje ver liet de Amerikaan den winkel. Toen de win kelier cenigen tijd daarna het biljet bij een bankiersfirma ter wisseling aanbood', moest hij vernemen, clat dit soort van biljetten reeds sedert verscheidene jaren door de Ame- nknanscli© Bank was ingetrokken volkomen waardeloos was. on dm Fen vreeselijke scheepsramp. Het departement van ooi log te Washington heelt bericht ontvangen, dat het transport- schip Morgan City, bestemd voor Manilla met 724 man troepen aan boord, bij Nagasaki vergaan zou zijn. Er zijn geen bijzonderhe den bij vermeld, zoodat er nog hoop bestaat dat liet bericht minder erg is dan «evreesd moet worden. In den vomer bevroren. Een slager in New-Jersey zal een gedach tenis aan de warme dagen behouderq die ze- kor voor den tjjd van het jaar uniek is nl. bevroren vingers en teenen. De oorzaak hier van is niet ver te zoeken, als men weet, dal het grootste gedeelte van zijn slagerswinkel in be-lag genomen wordt door een gioote ijskast. Nadat de bewuste slager dengehee- len middag niet gezien was, besloten de bu ren hom te zoeken, en spoedig vonden zij hem stijf bevroren in zijn ijskast, waar hu ongetwijfeld koelte gezocht en gevonden bad. In het gasthuis wendden de doktors alle moeite nari, om hein te doen ontdooien. Dit gelukte hun, doch al zijn vingers en tee- nou kunnen zij niet redden, daarvan moet hij er eenige missen. De Koningin te Rotterdam. ''Onze Rotterdamselie correspondent seint is Naai wij uit goede bron vernomen zal H. M. de Koningin bij het bezoek der gemeente Rotterdam op 25 dezer den volgenden we» nemen Per rijtuig: Oosterkade, Oudekoofdplein, Haringvliet Zz., Oostmole-nwerf, Nieuweha- ven, Sleepersvest, Mosseltrap, Kolkkade, Beursplein, Blaak Nz, Posbhoomsteeg, Re- gentessebrug, Wijnhaven Zz, Leuvehaven Oz, Boompjes, Willemsbrug, Maaskade Wz, Prin- senhoofd, Prins Hendrikkade, Maaskade Oz, Van der Takstraat, Kordnginne-brug, Nas- saukade, fabriek v. d. Bergh Ld., Nassaukar de, Oranjeboomstraat, Pörsoonslraat, Per soon sdam, fabriek Feyenoord. Verder per stoomboot: Koningshaven, Binnenhaven, Spoorwegharven, langs de Wil- kelminakade Rijnhaven, langs de le on 2e Katendrechtsehe haven, Mond Maashaven, Droogdokken, Petiroleumterreinen, langs de schepen aan de boeien, langs de eWsterkade, WiUemskade en Boompjes naar het terrein van de HollandAmerika-Iijn. Daarna weder per rijtuig: Rijnhaven Nz, Parallelweg, Rijnhaven Zz, Veerlaan, Ka tendrechtsehe laan, Katendrechtsehe dijk, G-rondheerendijk, Kaatsbaan, Kerksingel, Gouwstraat, Lage Katendrechtsehe dijk, Dordtsehe straatweg, Tolhuisstraat, Smalle Hilledijk, Hillelaan, Parallelweg, Stieltjes- straat, Kon i ngin nebnig, van- der Takstraat, Willemsbrug, Bolwerk, Koningsbrug, Oos terkade, Station Maas. Uit bovenstaande blijkt dus dat het be- -iclit als zou het eerste plan veranderd zijn en H. M. aan het station D. P. aankomen, onjuist is. Men seint ons uit 's-Gravenhage De Koninginnen zullen in het begin van October te Potsdam de doopplechtigheid bijwonen van den zoon van den erfvorst Von Wied. Den 18n September komen de Koninginnen in de residontie terug. Bij- den Groothertog van Saksen dineerden gisteren te Scheveningen mr. L. D. graaf van Bijlandt, minister-resident te Beril, en eenige dames uit de Hofkringen. I AMSTERDAM, 8 September. Koffie gued ord. Java 252/41 Santos lSifc. Suiker kalm; September fl2'A gedaan en geboden. Tarwe op levering zonder noteering. Rogge op levering weinig veranderdOcto ber f143, 142; Maart f142, 141. PARIJS, 8 September. Spiritus. Sept frs. 40,75Oct. vier laatste maanden frs' 38. maanden fr. 38.25. frs. 38.25, v ier eerste BERLIJN, 8 September. Spiritus per loco 43.60. Het Proces-Dreyius. RiENNES, 8 Sept. 'tis voor een letterlijk tot sfcikkens too^gevulde zaal dat hedenmor gen de zitting van don krijgsraad is geopeB"- Het is vijf minuten over halfzeven. dM* kleinste hoekje, het minste plaatsje is bezet- Slechts eenige gereserveerde stoelen vaat ge tuigen blijven ledig ten gevolge van de afwe zigheid der officieren, i Dreyfus wordt binnengebracht zoodra president de zitting geopend verklaart, i"} ziet er kalm, geheel kalm uit en loopt w6® denzelfden correcten, vasten stap dien roods bij de eerste zitting bij hem heeft op gemerkt. Hij salueert den krijgsraad, begroe zijn verdedigers en gaat daarna zitten aaa den voet van de tribune. ,r

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2