n 53"* Jaargang. Dinsdag 19 September 1899. No. 10041. OIRCUSSLAVEN, I 4i BUITENLAND. I I 1 I BINNENLAND. M 4ip ill it. sghiiedamsche courmt. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Ylaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór eert uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau: Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: van 17 regels 90 cents; iedere regel meer 12i/» cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeeiige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon JVo. 133. EOti nde i lie on. lo in 1W le- L- n. r Algemeen «verricht. SCHIEDAM, 18 Sept. '99. 'tFransche kijkspel geeft weer een nieuw proTam. De zaak-Dreyfus begon oud te wor den" en de doeken raken versleten. Da kwast moet er bij komen en de borstelzo moeten verfrischt en bijgewerkt worden en nieuwe tafereelen zullen in orde gemaakt worden. Straks zal de zaak-Dreyfus, nogmaals met de attractie van het nieuwe, de aandacht vra gen- Bn intussclien is Marianne met haai- kijk spel verhuisd, van Reunes naar Parijs, van het Lyceum naar het ixemibourg. Daar be- oint vandaag de ea vertooning vau de ,,vieeselijke samenzwering" de tradiiio- neele rollende r's zullen wij maar in de zet kasten laten rusten. Maakt dat ge er bij komt, het spel gaat beginnen. Vandaag komt de Senaat als Hoogge rechtshof bijeen om to behandelen de zaak der 22, die zich wegens hoogverraad hebben te verantwoorden. Tweeëntwintig maar, want niet minder d'an 45 der 67 tegen wie de instructie liep, zijn van rechtsvervolging ontslagen. Of sommigen van hen later toch nog vervolgd zullen worden, zal het proces zelf zeggen. Tweeentwintig beklaagden diss, van wie met allen voor het Hoog Gerechtshof zullen compareeren. Want er zijn er bij die zich door de vlucht aan den arm der justitie liefo- beu onttrokken, zooals Thiébaud; en ande ren zijn er die aan vrijwillige gevangenschap de voorkeur hebben gegeven boven de gast vrijheid der staabshotelsGuérin en zijn handjevol dwazen, die in hun fort nog altijd de regeering met succes tarten. Wat men met Guérin en de zijnen zal be ginnen, is raadselachtig. Hij moet voor den Senaat verschijnenals een der voornaam ste beschuldigden kan zijn tegenwoordigheid moeilijk gemist word'en. Maar hoe hem te dwingen zijn vesting te verlaten? Er zijn twee lezingenvolgens den een zou de regee ring in den afgeloopen nacht tot den aanval overgaan, wat echter niet geschied' is; vol gens aud'eren zal zij voortgaan Guérin. door een beleg tot overgave te dwingen. 't Wordt werkelijk tijd dat aan deze kome die een eind komt. De regeering loopt anders gevaar al het gezag van haar eerste energieke optreden te verspelen. De stemmen worden steeds luider die op krachtig handelen aan dringen. En dan d'ie mijnheer Guérin is een dure tegenstander. Alen heeft berekend dat het grapje tot nu t-oe reods ongeveer 700,000 francs heeft- gekost; daaronder begrepen de schadeloosstellingen die de Kamer en de ge meenteraad wel zullen voteeren voor dte win keliers die van liet beleg groot nadeel onder vinden. Intussdhen houden de pogingen aan om Guérin van levensmiddelen te voorzien. Za terdagnacht heeft een agent geschoten op een j paar individuen die daartoe een poging waag-1 den. De politie zegt dat het schot per ongi luk afging, doordat de agent- bij de vervol ging over een kelderluik viel. De mannen die gearresteerd' werden, zijn reeds weer vrij ge laten. Zij zeggen alle drie gewond te zijn. Volgens hun beweren hebben zij Guérin 14 pakjes levensmiddelen, samen 150 K.G. toe geworpen; maar daar zij ze op een grooten afstand wierpen, zijn er maar 4 of 5 terecht gekomen. Ook zijn twee reporters gearresteerd die tot het Groot-Westen hadden weten d'oor te dringen met het doel Guérin te interviewer. Volgens de Temps" verwacht men krach tiger maatregelen van den sta&tsprocureur Bernard, die, nu de rechter van instructie DOOB AMYIE READE. 68) XXVI. Het begin van het einde. Castelli's contract te Bombay liep ten ein- "Oj en hij en Cleo maakten, toebereidselen om met de Contadina- onder zeil te gaan, toen de brief van mevrouw Le Sale hem in handen kwam. Hij las hem verscheidene ma len aandachtig over en vroeg toen aan Oleo „Weet jij, wat die brief beteekent? Was jou beleend dat Vanda en Adrian Le bale verlaten hadden on bij dien wreeden i.iorrox waren terwijl hij sprak hield, hij zijn oogen op haar gevestigd. Tl >yUOQ me toch. met zulke dwaze -vragen," antwoordde zij op onverschilligen toon. „Hoe sju ik nu meer van je kinderen weten dan voo k611 er veratlhwoonielijk „Heb jij kennis gekregen van heb overiij- su van Le Sale?" vroeg hij, geen acht slaan- e °P haar antwoord. Fabre zijn onderzoek naar de schuldigen aan de samenzwering geëindigd heeft, de verdere zaken ter hand heeft genomen. Guérin moet voor den Senaat worden ge bracht. Want hij is van alle beschuldigden hei zwaarst belast. Hij heeft het huis in de rue de Chaibrol gehuurd met geld van den hertog van Orleans. Het zou den hertog als toevlucht dienen, zoodra zijn komst te Parijs noodig zou worden geacht en het was met dab doel voorzien van wapenen en tot verde diging ingericht. Meer nog- opnieuw doet het gerucht Je ronde dat de hertog van Orleans zelf zich in het Groot-Westen bevindt. Er is veel dat voor dit vermoeden spreekt, en als het waar blijkt, zou veel verklaard zijn dat tot nu toe onverklaarbaar scheen. In de „Matin" vinden wij de vraag gesteld waarom de pretendent nog niets van zich heeft laten hooren, en waarom men niet eens weet waar hij rich bevindt. Geen protest, geen woord van afkeuring van de daden der regeering. De hertog zwijgt en is onvindbaar. „Misschien," vervolgt het blad dan, niets zeggende, maai- veel te denken gevende, „mis schien zullen wij binnenkort weten waar hij, ver van het rumoer en de blikken der menig te, te midden van verknochte vrienden die voor zijn lerven waken, de beslissende gebeur tenis afwacht die hem zal dwingen, tegen zijn zin ongetwijfeld, zijn geheimzinnige wijk plaats te verlaten. En wanneer men de plaats zal vernemen waar liij zich verschuilt, dan zal memgeen verwonderd zijn. En zijn ge trouwen zullen hem zijn gedwongen stilzwij gen niet euvel duiden." Wij zullen het spoedig weten, wanneer het gerucht waar blijkt d'at Guérin heden met krijgsmanseer zijn fort zal verlaten om voor het Hoog Gerechtshof te worden geleid. Men hechte hieraan, echter niet te veel geloof. Waarschijnlijker is het, d!at d'c- regeering het nog eens met een blokkade beproeft. Zij lieeft daarvoor den tijd, want de zit ting van vandaag dient alleen om den Se naat als Hoog Gerechtshof te constitueeren. Daarna worder in geheime zitting de proces regels vastgesteld. Vervolgens wordt de zaak verwezen naar de commissie van instructie: Bérenger, Clio-vet, Franck Chauveau, De vei le, Cordeltet, Morelley, Cazot, Dusollier en Ti'laye. Plaatsvervangers zijn De Verninac, Mousservin, Maxime Lecomte en Ratier. De instructie, die de voorzitter dezer com missie, bijgestaan door de leden, leidt, zal vermoedelijk zeer lang duren, wat trouwens van de gehëele procedure kan worden ge zegd. Immers zoowel bij de verwijzing als bij het vonnis wordt over eiken beklaagde en elk punt van aanklacht afzonderlijk gestemd, wat natuurlijk zeer tijd'roovend is. Enkele bijzonderheden, nog. Van de 300 senatoren, hebben er 69 de rechterlijke loopbaan gevolgd en één is nog d'ie carrière: Mazeau, de voorzitter van Hof van Cassatie. •Je senatoren zijn gedwongen alle proces- oXtingen bij te wonenwie er een verzuimt, inag niet over het vonnis stemmen. Daar van zijn. ook buitengesloten de leden der commissie van instructie, senatoren die in nauwe familie-relatie staan bot een der be klaagden en zij die in de instructie als getui ge zijn gehoord'; eindelijk de ministers-sena toren. De omvang van het complot zal uit het proces wel blijken. De „Liberie" heeft Lagas- sö geïnterviewd, nadat d'eze een bezoek had gebracht bij dt-n minister van binnenland- selie zaken Waldeek-Rou^seau. Lagasse zeide dat bij de instructie in zake het complot niet gebleken is van verstandhouding tusschen de hoofden van het leger en de samenzweerders, „Jij soms?" -vroeg zij ontwijkend. „Heen," antwoordde hij kortaf. „Nu, en waarom zou ik dan wel V' Cleo was te geslepen om haar aandeel in de zaak geheel te ontkennen, omdat zij nog niet wist hoe ver Castelli gaan zou. om ach ter de waarheid te komen, en zij zich dan zoo lang mogelijk onschuldig kon houden, maar nooit zou zij bekennen dat zij iets wist van den dood van Le Sale, en de schikkin gen die daarop met betrekking tot de kin deren het gevolg waren geweest, want kon het niet gebeuren dat er verder niets uit lekte? Evenals allen die slechte dingen doen, meende zij haar geheim, veilig bij den gewe- tenloozen man. Zij vergat, «venals anderen vergeten, dat de dag der vergelding moet ko men, en dat haar zonden vroeger of later in al haar boosaardigheid aan heb licht zouden komen. Castelli zei zeer weinig, maar was vast be sloten, de zaak tot in de fijnste puntjes te on dei-zoeken, en zoo zeker was hij overtuigd dat Cleo op de eens of andere wijze er in be trokken was, dat het hem onmogelijk was haar langer op de oude familiare manier te behandelen ,en er ontsf >md een kilheid tus schen hen, die Oleo met al haar glimlachjes en attenties niet kon verdrijven. en dat geen enkele generaal is gecompromit teerd. Hoe het antwoord: van Transvaal luidt op do laatste Engelsche nota is nog niet officieel bekend. Zaterdagmorgen is het antwoord ter hand gesteld aan Conyngham. Greene, d!en Britsehen agent te Pretoria. Volgens een door de leiders der Afnkaan- der-partij ontvangen telegram blijft Trans vaal in zijn antwoord het bestaan van suze- reiniteit ontkennen, maar belooft het zicli strikt te houden aan do termen der conven tie van 1884 en bied't het kiesrecht na 7 jaar inwoning aan. Ook andere berichten bevestigen deze me dedeeling. Dab zoodoende de toestand hoogst ernstig wordt geacht, spreekt wel vanzelf. De- Kans op een vredelievende oplossing die sommige leden van het Engelsche kabinet volgens de „Manchester Guardian" nog mogelijk achten, wij zouden zeggen tegen beter weten in, wordt eiken dag geringer. De jingo-pers in Engeland is natuurlijk heelemaal niet te spreken over het antwoord van Transvaal. De „St. James Gazette" bijv. zegt dat langer geduld oefenen eenvoudig be lachelijk zou zijn en het blad' verneemt, dat wanneer Rruger Engelands voorstellen ver werpt, de Engelsohe regeering de bestaande conventies als opgeheven zal verklaren. In Transvaal is naar heb schijnt op dit oogeniblik wantrouwen, jegens Engeland de overheersehende stemming. Heel begrijpelijk trouwens. De Engelschen hebben het er waar lijk naar gemaakt. Maar -die stemming ver mindert de kans op behoud van den vrede ook al weer. Men zit in Transvaal trouwens niet stil, maar bereidt zich ten oorlog. Merkwaardig is wat de „Standard" uit Pretoria verneemt, nl. dat 7 zoons en 50 kleinzoons van presi dent Kruger in het veld zullen gaan, wan neer d© bom barst. Een trotsohe gedachte voor Oom Paul Zaterdag zijn ook weer per ss. G a u 1 En gelsche troepen naar Zuid-Afrika vertrokken, ongeveer 1000 man. Gemengde Mededecilngen. De Ocstenrijksche regeering heeft nu kolonel Schneider teruggeroepen als militair attaché te Parijs en te Brussel. Dit schijnt de eerste stap te zijn. Volgens een bericht uit Parijs aan de »Kreuzzeitung", toch zullen verscheiden militaire attaché- posten te Parijs langen tijd onbezet blijven. Da „Aurore" opent de inschrijving op een monster-petitie aan de Kamer, die kortaf luidt „Wij vragen gerechtigheid voor Dreyfus." La-bori heeft een aanklacht ingesteld tegen de „Lilhre Parole" die daags na den aanslag te Rennes, verklaard had dat de aanslag to gen Labori doorgestoken werk was. De gemeenteraad van Ledigoan, in het arrondissement A lais, heeft besloten de straat der Republiek te herdoopen in Alfred-Drey- fusstraat. Meer dan 50,000 personen, hebben gisteren deel genomen aan de meeting in Hyde Park te Londen tegen het vonnis van Rennes. Te Carmaux is gisteren aan Jaurès een feestmaal aangeboden, waaraan ook Rouanet aanzat. Deze sprak later op een bijeenkomst en verklaarde de rol van Millerand in het ministerie. De socialisten hebben zich ver- eenigd met de maatregelen van republikein- sche verdediging. Het socialism© heeft de bourgeoisie een les gegeven in republikanis- me. Rouanet wees er nog op dat Millerand Een week vóór zij uit Bombay vertrokken ontving Castelli een telegram van Whanks, luidende „Wanneer komt u terug? Kinderen bij oom. Whanks, Falcon Hotel, Selchester." Waarop Castelli antwoordde; „Vertrek met de Contadina. Ontmoe ting te Selchester." Na ontvangst van het telegram merkte Castelli op: „Whanks zal nu de heéle zaak wel ophelderen, als hij liet hierdoor ai niet gedaan heeft. Ik houd 't er voor dat die tante van hem aardig wat geld -heeft nagelaten." „Wel, herinner je je dan niet dat Bin- gens ons verteld heeft dat hij met den, broer van je vrouw duizenden mot do diamantvel den verdiend heeft. Maar wat hij met je> kin deren te maken heeft, begrijp ik niet," voeg de Cleo er op onaangenamen toon bij. Castelli wist het maar al te goed. Hij her innerde zich immers best hoeveel Whanks van zijn overleden vrouw hield eh hoe dol hij op de kinderen was; maar tot Cleo zei hij alleen „Het gaat je volstrekt niet aan; ik ben hom zeer verplicht." „Dat komt omdat hij nu een rijk man is als hij no;/ je stalknecht - js, zouden je dankbetuigingen, dl rikt me schaarsch ge in weinige dagen hervormingen had inge voerd die reeds sedert twintig jaar vertraagd waren. Calvignac prees Jaurès die den standaard van liet socialisme had opgeheven m het be lang van Waarheid' en Reoht tegen Onge rechtigheid. Max Regis is met zijn vriend Lionne te Algiers terug, waar hij natuurlijk geestdrif tig outvangen werd. Régis schijnt daar het spelletje van Guérin te willen invoeren; zijn villa is van wapens en amunitie voorzien, voor geval een bevel tot inhechtenisneming tegen hem mocht worden uitgevaardigd. Prinses Clotild'e, de weduwe van prins Je rome Napoleon Bonaparte, is zeer- ernstig ziek. De Paus heeft een encycliek aan de Fran- sclie bistchoppen openhaar gemaakt, waarin dezen aangemaand worden zorg te dragen voor de opleiding en onberispelijk gedrag der geestelijkheid, opdat Frankrijk de over geleverde taak kan blyven vervullen van de Kerk te verdedigen, groote daden te volbren gen en missionarissen te leveren die het geloof verspreiden naar alle hoeken der aarde. Naar te Rome in politieke kringen ver luidt is een amnestie aanstaande voor alle politieke misdrijven der beide laatste jaren. Het getuigenverhoor in het hoogverraads proces te Belgrado is afgeloopen. In diplo matieke kringen is men van oordeel dat het geen bewijzen heelt opgeleverd tegen de radicale leiders. Egypte wordt met mislukking van den oogst en hongersnood bedreigd, doordat dc Nijl maar niet voldoende wil wassen. Zaterdag hebben te Johannesburg vijf roe vers den secretaris van de Consolidated Main Reef Mines overvallen, terwijl hij in een rij tuig van d© bank naar do mijn reed met een groote som gelds voor de uitbetaling der weekloonen. De koetsier kreeg vijf kogelwon- den de secretaris werd doodgeschoten. Een der -roovers weid gedood en de overigen vluchtten. Botcrwet. Door deu Minister van BinnenlandSche Zaken is, naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen in de af deelingen der Tweede Kamer, een gewijzigd ontwerp van wet inge diend betreffende de bepalingen tot voor koming v an bedrog in den boterhandel. De li-ofd bepalingen in liet gewijzigd ont werp van wet zijn In den zin van liet thans aangeboden ont werp is boter het vetartikel, waarin geen an dere vebbestanddeelen voorkomen dan die van rneik afkomstig zijn en is margarine de op bo ter gelijkend© waar, welke dienen kan om haar te vervangen en welke vetfbestandüeelen bevat, die niet van melk afkomstig zijn. Het is verboden margarine te leveren, m een winkel of eenig ander openbaar verkoop- lokaal voorhanden te hebben, rond te ven ten, t© vervoeren of te d'oen vervoeren, uit te voeren of ten vervoer of uitvoer in opslag te hebben, indien niet op de buitenste verpak king, of, is de waar onverpakt, op deze zelf heb woord „Margarine" voorkomt in duide lijke letters, van zoodanige afmeting en zoo danig aangebracht als door deu minister van Binnenlandsche Zaken zal worden bepaahi en in de Nedbriandsche Staats-Courant" aangekondigd'. Die aanduiding moet, indien de margarine in een winkel of eenig ander openbaar verkooplokaal voorhanden is, of in het openbaar wordt uitgestald, voor de be- weest zijn," voegde zij er onbeschaamd bij. Gedurende de reis nam hij niet meer no titie van haar dan d'e beleefdheid eischte. Beiden gingen regelrecht naar Selchester om een langdurig contract af te sluiten. Dn laatste was Whanks te weten gekomen door Castelli's agenten, en hij besloot daar terug te keeren als Castelli aankwam. Vanda. en Adrian waren te Parijs onder de goede hoe de van hun oom en mevrouw Le Sale, eu la ter kreeg hij zeer lieve brieven van hen. Een in 't bijzonder van Tom, waarin hij hem zijn verloving meedeelde met Fanny Herepath. „Ik ontmoette haar 'n Parijs," schreef hij, „en nu is alles geregeld en beu ik een geluk kig man." „Dus mijnheer Tom gaat trouwen. Nu, God zegene hem! Ik hoop dat hij gelukki ger zijn zal dhn miss Leila. Maar ik ben be nieuwd of hij dc kinderen bij zich zal hou den, als hij getrouwd isuu, als hij niet wil, ik graag," mompelde hij. Toen Castelli en Cleo in. Engeland aan kwamen, vertrokken zij dadelijk naar Sel chester, en toen deed Castelli aan Cleo een voor haar onaangenaam voorstel. „Ik ga voor een dag of wat in heb Falcon Hotel logeeren, Cleo, jij moest zien dat je kamers kreegmiss Tauor zal nog wel de zelfde kamers beschikbaar hebben. Ik kan ja zoekers of voor het publiek duidelijk zicht baar zijn. Bij het rondbrengen, rondventen of uit stallen in het openbaar van boter en van margarine woidt al de gedragen, vervoerde of bij die uitstalling aanwezige boter en niat- garine geacht te worden rondjgëbracht, rond gevent of uitgestald Voor het pubhek moet bij een uitstalling op een markt of dergelijks openbare- verkoopplaats door dton handelaar een bord worden geplaatst waarop aan weers zijden liet woord „Margarine" duidelijk zicht baar is. Het gelijktijdig rondventen van boter en margiiio door dënzelfden persoon of dezelfde personen, is verboden. Bij liet woord Margarine is op de waar en de verpakking geen andere toevoeging geoor loofd dan d'e naam of de initialen van den. beretdar, van den verkooper en van de plaats van herkomst, en dan de in den handfel al gemeen gebruikelijke aanduidingen van de qua li teil d'er waar. Indien bij het plegen vau een overtreding van één of meer der voorschriften hierover genoemd nog geen twee jaren verloopeu zijn sedert een veroordeeling van den schuldige wegens vroegere overtreding van één of meer der genoemde voorschriften onherroepelijk is gewordenis het dien persoon verboden om, nadat een veroordcelmg wegens die late re overtreding onherroepelijk is geworden, zonder uitdrukkelijke machtiging van den Minister van Binnenlandsdhe Zaken boteren margarine gelijktijdig in een zelfden winkel of ander openbaar verkooplokaal, of aan en zelfde markt- of dergelijke openbare uitstal ling voorhanden t© hebben. D« overige bepalingen ondergingen weinig of geen verandering. Aljeh. De correspondent te Batavia van de sN. R. Ct." seint onder dagteekening van Zaterdag: De troepenmacht, die naar het Noordoos ten van Atjeb is geweest, is te Kota Radja teruggekeerd. Het 12de bataljon blijft Djam- boe Ajer bezet houden tot het traceeren van wegen en tot het in kaart brengen en afpa- trouilleeren van Gedoog en Pasangan. Het blad voegt daaraan toe Dit telegram kwam zeer verminkt over. Wij meeneu het aldus te moeten vertalen en er uit te mogen afleiden, dat de laatste groote en belangrijke expeditie van generaal Van Heutsz geëindigd is. Over het geheele kustgebied van Atjeli is dus onze macht ge vestigd en in hoofdzaak de rust hersteld. De overal aangelegde wegen moeten het onze patrouilles nu mogelijk maken haar te blijven handhaven. Nationaal Arbeids-Secrelailaat. In een gisteren onder voorzitterschap van den l;eer Van Zomeren te Amsterdam ge houden algemecne vergadering van hoofdbe sturen van vakbonden cn besturen van ver- cenigingen, aangesloten aan het Nationaal Arbeids-Secretarmat, werd lang en broed ge discussieerd over de volgende d'oor het be stuur van het Secretariaat voorgestelde mo tie „Het Secretariaat, den belangenstrijd erkennende, plaatst zicli, om zijn doel te bereiken, op economisch standpunt, doe lende: dat elke hervorming, elke verbe tering in den toestand der werklieden door dc arbeiders zelf veroverd moet wor den, onverschillig direct verkregen, dooi den strijd met de patroons (handlangers der kapitalisten) of wel indirect verkre gen, door van buiten af hun invloed te doen gelden op regeeringslielamenals vertegenwoordigers van het kapitaal, zon der aan dé verkiezingen deel te nemen." ntvïCa re - S. 1 •'H in het hotel niet bij mij hébben," voegde hij ©r op beslisten toou bij. „Zoo, en waarom niet? Ik geloof toch dat mijn gezelschap goed genoeg is voor je ouden stalknecht het hotel is even goed voor mij als voor jou. Het staat open voor iedereen die/kan betalen, en jij kunt er mij niet- uit houden," riep zij opgewonden. „Volg mijn raad en ga niet in het hotel, je ware karakter moest eens aan het licht komen, en dan zouden ze weigeren je binnen te laten, en dat zou niet aangenaam voor je zijn." „Jij bent een mooie!" antwoordde zij. „Mij zoo maar kalm te vertellen, dat jij gaan kunt waar ik niet kan komen. Als ik gezon digd heb, heb jij het nog veel erger gedaan, en waar de duivel gaau kan, kunnen zijn en gelen hem wel volgen," riep zij toornig. „Nu, je gaat niet mee. Ik geloof dat Je mij bedrogen hebt, eu zoolang ik niet ge hoord heb, wat Whanks mij ta vertellen heeft, doen wij maar het beste, gescheiden to leven. Iemand heeft gelogen en liet zou mij niets verwonderen als jij hot was. In alle go- val, Cleo, moet je maar voor je zelve zorgen," voegde hij er zonder verteederd' te worden bij. „Dank je," antwoordde zij spottend, „dat zal ik ook," Wordt vervolgd,) JU re x ja w -v# ft xm f S®

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1