53"e Jaargang. Donderdag 2 November 1899. No. 10079. Tweede Blad. ENGELSCHE BRIEVEN. BINNENLAND. Uit de Staatscourant. STADSNIEUWS. Gemeente r a a d. S CHIiMMSCHE COIURANT. Deze courant verschijnt dag'jijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen ft. 1.25. Franco per post 11. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen -worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau: Boterstraat 68. Ilitwwjn Prijs der Advertentiën: van 17 regels 90 cents; iedere regel meer 12'/s cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, -worden zoogenaamde Jtleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon >"o, 133. (Van onzen correspondent.) LONDEN, 31 October. Rijzen uit het Engelsche volk stemmen op tegen den gruwelijken moord in Transvaal, vooralsnog is er geen uitzicht dat die kleine schaar voorstanders van recht en humaniteit, eemgen invloed zal oefenen op hr.t volk. Niets schijnt de jingo-bladen te kuunen bewegen ook de zaak eens van mi'. P. O'Brien's en sir E. Claicke's kant te bezien. Toch komt er eenige verandering in den aard der berichten. Eeist putten de bladen zich uit in verhalen van roemrijke overwin ningen, van edele daden der Engelschen en laagheden der Boereneerst loog of ver draaide men wat gebeurde, nu wordt men overmoediger en voorspelt wat gebeurenzai. »Men verwacht algemeen", zegt de «Daily Mail", «morgen een beslissend gevecht bij Ladysrnith, aan welks gunstig en uitsiag nie mand hier ook slechts een oogenblik twijfelt." Is het niet of er vrees bestaat voor verlies, dat men reeds te voren de overwinning ver zekert, en dus het volk geruststelt? ïEr bestaat hoegenaamd geen vrees of angst onder de inwoners van Ladysrnith," zegt de «Standard", «daar allen een onbe grensd vertrouwen hebben in het uitstekend gedrild leger van Sir George White, den onfeilbaren aanvoerder." Hoe geruststellendSir George White onfeilbaar 1 Dat er niet veel goeds te melden is voor de Engelschen bewijzen de lage, niets bedui dende artikelen in de bladen van heden. Nu zq het volk niet kunnen doen warm loopen met verhalen van schitterende overwinningen, trachten zjj het publiek (dat ondei tusschen een flauwe zvveern van achterdocht krijgt) zoet te houden met anecdoten. De «Times" zelfs schaamt zich niet het volgend stukje nonsens af te drukken »De vijand bombardeerde, gedurende twee volle uren, een leeg kamp, dat bezaaid was met regenmantels, daarna togen zij er met hunne buksen op los." Als men die paar regels leest, vraagt men zich onwillekeurig af, of het couranten-lezend publiek in "Victor la's rijk uit idioten of gekken beslaat. Welk denkend mensch gelooft nu, dat een leger twee uur achtereen zou schie ten, als het merkte dat niet teruggevuurd werd. 'tls immers een te doorzichtige leugen. De 5>Daily Telegraph" publiceert een Reu- fer-telegram, dat luidt nMafeking, 28 Oct. Reuter s Special. Alles wel. Het bombardement duutde vier uur. Eén hond gedood, geen manschappen." Zou Reuter zich tot dergelijke scherts verlagen Zich te midden van den grooten, onrechtvaardigen moord, dergelijke aardighe den permiiteeren 't Is te betwijfelen, te meer daar de En gelsche bladen bij de eerste leugen met failliet gegaan zijn I Bovendien, 't is Enge land die dergelijke anecdoten per telegiaaf ontvangt, 't Is dan ook wèl vermeldenswaard I En zou men voor dien hond geen gedenk- teeken oprichten in Westminster Abdij daar komt immers Rhodes ook Dit nieuws, berichtend het treurig uiteinde van een Engelschen hond, werd geseind door Reuter's specialen dienstdaarna volgde als van minder belang) door den gewonen dienst, de uiteenzetting van den toestand te Lady- Sfnith. «De Boeren trekken zuidwaarts, men vermoedt dat ze Ladysrnith willen omsinge len Zes batajlons zijn duidelijk zichtbaar, terwijl generaal Jouberi met een sterke macht op den weg van Elandslaagte in aantocht is. süe geheele bevolking der stad is volkomen gerust, men maakt zich hoegenaamd niet bezorgd, vol vertrouwen in de macht en be kwaamheid van Sir George White en diens uitstekend samengesteld leger. «Naar men meldt, bevindt President Kru- ger zich bij het hoofdleger, onder generaal ioubert, die thans tot op 6 mijlen afstand ge naderd is. «Andere berichten vertellen echter dat de President thans te Glencoe is. Het is moeielijk het juiste aantal van den vijand te bepalen, maar naar de groote uitgestrektheid van zjjn kamp te oordeelen, is hij zeer sterk. De Vrystaters zijn versterkt door de aankomst der Burgers, die tot heden gebruikt waren om de Basulo's te bespieden. Klaar blijkelijk is het 't plan van den vijand om de stad van liet Oosten aan te vallen, na eerst den spoorweg vernield, en daardoor onze gemeenschap met andere troepen afgesneden te hebben." Be laatste, soo juist door ons ontvangen telegrafische berichten melden ons dat het gevecht bij Ladysrnith gisteren, 30 Oct., be- - gonnen was. Veel bijzonderheden zijn er echter n°g niet. De Engelsche bladen spreken in raadsels, die door een gewoon menschelijk brein niet kunnen opgelost worclen. De «Daily Telegraph" spreekt van twee «onverwachte en onvoorziene" gebeurtenissen. En dat met een onfeilbaren generaal White1 «De Iri«h Fuseliers en Gloucerters", zegt dat blad, s waren eei gisterenavond tegen 11 uur uitgezonden om de heuvels links van ons kamp van vijanden te zuiveren. De muil dieren, opgeschrikt door het nachtelijk vuren gingen er met de kanonnen van door, en zijn nog niet teruggekeerd. Kan 't ook zijn dat de floeren zoo vrij zijn geweekt de lieve beestjes te houden De beide bataljons (die bij de muildieren hoorden) zijn tot heden ook uitgebleven - doch worden terug verwacht." Dus weer een paar bataljons die spoorloos verdwenen zijn om.. misschien als gevan genen in Pretona weder te voorschijn te komen. Dat zou den Natalsehen opperbevel hebber een erg mal figuur doen slaan, na zijn telegram van de «Standaid", dat luidt: »lk zou met zeggen dat de bataljons heden avond terugverwacht worden, indien ik daar niet van overtuigd was. Ik weet waar ze zijn, en zal alles in het wet k stellen om hen te ontzetten, mochten ze onverhoeds in een hmdeiluag, of moeilijke stelling geraakt zijn." Ook het volgende telegram van generaal White is voor ons ten minste vrij duister. «Ladysrnith. 30 Oct. '99. »Na verscheidene uren gevuurd te hebben, trok ik mijn troepen teiug." Wat beteekent dat nu? Dat de Boeren hem genoodzaakt hebben zich teiug te tiek- ken Hoogst waarschijnlijkwant had hij de overwinning behaald dan was dit wel met andere woorden vermeld. Een ander telegram zegt«Sir George White heeft de Boeren, sedert den vroegen morgen tot nu toe, aan liet marcliperen ge houden." Wij zouden daaruit opmaken dat hij dan een aardig eindje gevlucht moet zijn. Naar meu ons seinde is het vuren 's morgens om 5 uur begonnen. De Boeren bombar deerden de stad met zwaar geschut. Een telegram uit Pietermaritsbuig dd. 30 Oct. 2 30 'siiam. in de «Daily Mail" zegt: «Het vuur der Boeren is vernielender da» gewoonlijk," (Hoeveel honden zouden er dan nu wel neergeschoten zijn Verder meldt dalzelfde telegram, dat de door de Boeren veroverde geweien door dezen van weinig nut zullen betonden zijn Hun geweren zijn dus niet veel bijzonders. Vreemd dat ze niet melden waarom geweren die hun zooveel «schitterende overwinuingen" bezorgen voor de Boeien van geen nul zijn! Een Central News telegram eindigt niet de mededeeimg: «Het is zeer waarschijnlijk dat de telegiaafkabels spoedig zullen zijn doorgesneden en hel leger ingesloten zal wezen door de Boeren. Dit behoeft echter hoegenaamd geen vrees of angst ie verwekkend' Alweer een geruststelling 11! Wie twijfelt nu nog aan de overwinning der Engelschen, nu generaal White tweemaal teruggetiokken is; nu drie bataljons allen uitgestuuid om den vijand van den aard bodem te vegenspooi'loos veid wenen zijn riu het vuren der Boeren vernielender is dan gewoonlijk? Immers niemand in Engeland daarbuiten allen Sfaatsbegrooting 1Ü00. Binnenlandsche Zaken, Wederom werd van verschillende zijden geklaagd dat niet de noodige zuinigheid is betracht. In een afdeeliug wei'den verschillende op merkingen, gemaakt in verband met de bij hoofdstuk betoogde we nscdi cl ijkh ei'd van spoedige indiening cener wetsvoordraekt tot herziening der kieswet. Gewezen werd op de late uitreiking van aanslagbiljetten van directe belastingen ten gevolge waarvan veie wanbetalers, buiten hun schuld van kiesrecht verstoken worden. Naar aanlei ding hiervan gaf men den wensch te ken nen, dat het recht tot verkrijging van kies recht krachtens belastingbetaling beter zou worden verzekerd. In de wet zou men de be paling opgenomen willen zien dat het gratis ontvangen van geneesmiddelen niet als on derstand is te beschouwen. Wensch el ijk achtte men het voorts de bepalingen om trent het stellen van candidaiten te veran deren. Ook den stemtijd voor kleinere ge meenten achtten sommigen te lang, anderen wilden daarin geen verandering gebracht zien. Enkele loden drongen er op aan in het al gemeen de macht der gemeentebesturen uit te breiden, opdat dezen minder afhankelijk worden van de Regeering. Andermaal werd aangedrongen op ruime toepassing van het 2e lid van art. 61 der Gemeentewet. Eenige leden wensehten de gelegenheid geopend te zien om in. groote gemeenten meer dan vier wethouders te benoemen. Amsterdam, zoo merkte men op, lijdt er onder dat het aan tal wethouders tot dat maximum beperkt is. Be aandacht werd gevestigd op de on zekere positie van gemeenteambtenaren. Gevraagd werd of de Mm. van Binn. Zaken j de verantwoordelijkheid op zich neemt over de voorschriften vervat in de aanschrijving van den Mm. van Oorlog van 20 Maart 1899. In één afdeeling had een uitvoerige ge- dachtenwisseimg plaats omtrent hot toe zicht van den burgemeester op tooncelvoor- stellingen. Verscheiden leden meenden dat dit toezicht moest vervallen. In e!k geval wilde men de beschikking van den burge meester aan appèl of kooger gezag onder worpen zien opdat met m de eene plaats wordt verboden wat ia de andere plaats wordt toegestaan. Men wrlde het tooneai behandeld zien als de pers. De wenschelijkkeid werd betoogd aan de gemeenten de bevoegdheid te geven de op centen op de belasting op de gebouwde eigendommen tot een hooger maximum dan 40 te heffen. De aandacht werd gevestigd op de uit- eenloopende beslissingen van Ged. Staten van verschillende provinciën met betrek king tot de vraag of officieren, wonende buiten de gemeente, tot welker garnizoen zij bekooren, m de plaatselijke dir. bel. der gemeente als forensen bekooren. te worden aangeslagen. Men vroeg hoe ver de Minister thans ge vorderd is met het ontwerp tot wettelijke regeling der banken van leening. Ran, zoo werd gevraagd, ons meer worden medegedeeld omtrent de wettelijke regeling van het toezicht op levensverzekeringmaat schappijen en begrafenisfondsen. Weder werd de noodzakelijkheid betoogd van strenge maatregelen tegen vervalsclung van levensmiddelen. Overlegging werd gevraagd van het twee de rapport der Staatscommissie in zake ver ontreiniging van openbare wateren. Ook veraanm men gaarne den uitslag van de op advies der Staatscommissie genomen proel tot bevordering van. meer doorstroo- mmg van vensck water uit de Maas naar Sekeveningen. Opnieuw weid met klem aangedrongen op maatregel en om vervalsckiiïg tegen te gaan van obhgatien ten laste van gemeen ten en waterschappen. Opnieuw werd ook de noodzakelijkheid betoogd de grenzen der grootere stedelijke gemeenten tijdig uit te zetten en weder werd aangedrongen op verhoog mg van de jaarwedden der ambtenaren en bedienden op de provinciale griffien. Bij verscheidene leden vond het instem ming dat de Mm. thans reeds een lioogcr bedrag voor de hierbedoelde trakte.meiii.eiL heeft uitgetrokken. Verschillende leden betoogden de wen- schelijiklieid van verhooging der bezoldiging van de leden van Ged. Staten. Aangedrongen werd op herziening van het tarief van reis- en verblijfkosten voor leden in de Frov. Stalen. Onderscheidene leden meenden dat de po sitie der gemeente-ambtenaren ten aanzien van hun pensioen verbetering behoeft Heb denkbeeld, weird geopperd van opneming in het Rijks pensioenfonds. Ten aanzien van het armwezen betoogde men, dat hot Rijk meer moet optreden om de oeconomisck zwakken te helpen. Vele leden betoogden de noodzakelijkheid van verhooging der Rijksbijdrage aan de ge meenten in de verplegmgskosten van be hoeftige krankzinnigen. Gevraagd werd of de Minister geneigd is de begrafeniswet te wijzigen, zoodat lijk verbranding is toegelaten in plaats van be graven. Geklaagd werd over heb afleveren van ge neesmiddelen door onbevoegden. Gewezen werd op de belemmering die de homoeopathic ondervindt van het voor ge- neesheeren bestaande verbod oan apotheek to houden. Men wenschte te vernemen hoever de Mi nister gevorderd is met de overweging van plannen tot verbetering der opleiding van leeraren in de moderne talen. Eenige leden klaagden dat na 's Ministers aanschrijving in zake het godsdienstonder wijs op de openbare scholen omtrent het ge ven van dat onderricht niet voldoende over leg is gepleegd. Opnieuw werd het denkbeeld geopperd dat er ben onzent te veel examens worden afgenomen. Manco's bij grnaulransporten. Wegens do in toenemende mate voorko mende tekorten op Amerikaansch graan en zaad per Rijnschepen van Rotterdam aan gevoerd, heeft de Kamer van Koophandel te Keulen aanleiding genomen, een bezwaar schrift tot de K. v. K. te Rotterdam te richten, waarin er op gewezen wordt, dat bij voortduren van dezen toestand de han del zal trachten den aanvoer in ruimere mate over Antwerpen in plaats van over Rotterdam, te doen plaats hebben. De schuld van de al te spaarzame belading zou volgens de K. v. K. fce wijten zijn aan de te Rotterdam aangestelde controleurs der Amerikaansche exporthuizen, die ten eigen bate uit iedere zeeboot een zoo groot mogelijk overschot willen trekken. Wij twijfelen niet of de K. v K. te Rot terdam zal de goede reputatie weten te be waren, op welke deze haven ook ten op zichte van de reéeliteit zich steeds mocht beroemen, aan welke echter thans liet op treden dezer graanknijpers schijnt afbreuk te willen doen. („Schiiïf. Zeit.") Een onderwijzeressen-Te liuls. Wie eenigï?ins bekend is in den grooten kring van onderwijzeressen, te Amsterdam werkzaam, weet, dat een groot gedeelte van haar veroordeeld is op kameis te wonen. De meeste dier onderwijzeressen zijn niet ruim bedeeld en f 35 per maand is niet zelden het maximum, dat zij voor kamer, kost en inwoning kuur en besteden. In de meeste gevallen blijkt dit onvoldoende om op eenigs- /.ins aangename wijze een thuis te vinden. De vereeniging s'ïhugatër" heeft nu besio: ten om in combinatie met een of meer an dere vereenigingen een gebouw te stichten- dat zou kunnen voldoen aan deze ei«chen a. onderwijzeressen in een aangename omge ving een goed thuis te verzekerenb. gele genheid te bieden om op verschillende wijzen ontspanning te vinden. Er is eon plan ontworpen van een gebouw, waarin behalve een 30-tal slaapkamers, bad kamers, enz. ook zal zijn een conversatiezaal, restauratiezaal, leeszaal, eetzaal, vergader zaal en twee groote bestuurskamers. De conversatiezaal met wintertuin zou voor het gemeenschappelijk gebruik xijri van inwonen den en leden der vereenigingen «Leesmuseum voor vrouwen" en «Tliugatér". Eerstgenoemde vereeniging heeft ril. verklaard, op nader vast te stellen voorwaarden met «Thugatêr" te willen samenwerken. Reeds werden eenige punten voorloopig vastgesteld en de te betalen buurtom voor het Leesmuseum met gebruik van vuur en licht na onderling ovetleg op pl. rn. f2000 bepaald. De bestuur-karners, die bestemd ?(jn voor de vergaderingen van de besturen der genoemde vereenigingen, kunnen voor kleine vergaderingen of vooidiachten ver huurd worden. De eetzaal kan des avond-, gebruikt worden door inwonenden, die ter wille van hunne studie de stilte wenschen die ruimte wordt dan ook bij avond ver warmd en goed verlicht. De kameis zullen, al naar de ligging en inrichting, doch met voor allen gelyk pen sion worden verhuurd voor f 30, f 35, f 40 145, f50, 155, f 00 per maand en per per soon. Daarbij zijn kamers voor twee pei- sonen, en ook kamers met afzonderlijke zit kamers. Eenige kamers zullen voor «passan ten" wotden gereserveerd. De goed ingerichte bibliotheek van «Het Leesmuseum tooi Vrouwen" zal voor inwonenden opzeeraan- ner jke voorwaarden worden opgesteld. De jnarlijk«che kosten zijn geraamd op f18800. Aanzienlijke posten worden gevormd door: voeding (f lOOOU), de rente, die voor het oprichtingskapitaal betaald moet worden (12700), de jaailijksche erfpacht voor een terrein achter het rijksmuseum (f500), enz. enz. Daartegenover ramen wij de inkomsten als volgt: huur van het leesmuseum (f2000), huur van de veigaderzaien, winst van de restauratie, baden (f1150), huur van de kamers der eerste verdieping met pension (f7860), buur van die der tweede verdie ping met pension (f 8700). De kosten voor bouw en inrichting van het geheele gebouw worden op f 90,0ü0 ge taxeerd. Hier volgen eenige Itoofdcijfers uit de desbetreffende bpgrooting: bouw van het huis f 70,000, linnengoed f 6000, meubilee ring van slaapkamets f 5250, conversatiezaal en wintertuin ffOOO. De veieeniging tracht nu door middel van een leemng de benoodigde f 90,000 bijeen te krijgen. Zij wenscht daaitoe obligaties uit te ge*en, rentende 3 pet. Volgens de met zorg opgemaakte begrooting van ontvangsten en uitgaven bestaat alle waarschijnlijkheid, dat de vereeniging «Thugatêr" stipt aan hare verplichtingen zal kunnen voldoen. Om iutusschen aari hare instelling niet uitsluitend een philanthropise!! karakter te geven, is zjj van plan de leening te sluiten onder hypo thecair verband. In het ongunstigst geval zijn de obligatie houders dan door hun hypotheeair recht voor een belangrijk deel gedekt. Tot dusver werd slechts in bescheiden kring over deze aange legenheid gesprokentoch werd reeds zonder eenig hypothecair verband een som van f12.000 toegezegd. Deze voorloopige toezeg gingen kunnen eventueel voor de obligaties in qtiaeslie worden ingeruild. Ten slotte verplicht de vereeniging «Thu- gatór" zich, alles wat uit de exploitatie over blijft te gebruiken, om de obligaties te del gen. Op nader vast te stellen tijden zal ten overstaan van een notaris een deel der obli gaties uitgeloot worden, zoodat de niet uitge lote steeds in zekerheid winnen. De obligaties worden uitgegeven in stukken van f25, f100, f250, f500 en f1000. Penningmeesteres der vereeniging «Thuga tèr" is mej. H, J. van den Broek Amster dam, bij wie de inschrijvingsbiljetten worden ingewacht tot 1 December a.s- De heeren C. \Y. R. Scholten Jr., D. Ra- busen en Jules L. N. de Gijselaar hebben zich bereid verklaard als financieele comissie op te treden. Men meldt ons uit 's-Gnivewiiagc dd. 31 October De 2e en 5e compagnie van liet 4e reg. vcsling-antillene, die hun garnizoen te 's-Gravenhago met dat te Willemstad en Helicrvoetsluis verwisselen, zijn hedenoch tend ter opvolging hunner bestemming ver trokken. De troepen wenden door de muziek der jagers naar het station gebracht. De muziek der huzaren vergezelde heb naar Amsterdam overgeplaatste 5e escadron van het 3e reg. een emdweegs op zijn marsck naar de hoofdstad. De besturen van het departement's-Gra ve n.h age" van het „Nut van 't Algemeen" en van de liberale kiesvereeniging ,,de Grondwet" hebben bedankt voor aansluiting bij of medewerking tot een openbare bijeen komst ten gunste van het leerplicht» nt- werp. Burgerlijke Stand van Overschie. Ondertrouwd: 26 Oct. J. J. Reevers, jm. 22 j. en W. C. van Dijk jd. 19 j. Getrouwd: J, Spijker wednr. van .1. Poot en K. v. d. "Vliet jd. 41 j. Geboren: 19 Oct. Johannes Martinus, z. v. W. v. d. Kooij en N. A. Hoogeibrugge. 21 Oct. J^eonardus Antbonius, z. v. J. Hof stede eo B. de Leede. 22 Oct. Catharina, d. v. J. L, de Jong en J. v. d. Knoop. Overleden: Pieternella Abel, 27 j. Bij Kou. besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau C. C. van den Bosch, met 1 Nov. eervol ontslagen als di recteur der gevangenissen te 's Hertogen bosch. Bij Kon. besluit is: lo. aan J. N. J. Boom op zijn daartoe gedaan verzoek eervol ontslag verleend als lid van heb college van regenten over het huis van bewaring te Ter- neuzen, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten; 2o. benoemd tot lid van liet college van regenten van het huis van. bewaring te Temeuzen D. Buyze, arts aldaar. Bij Kon. besluit is aan T. N. van dei- Stok op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van bewaarder der hy potheken, liet kadaster en do scheepsbewij- zen te Zwolle. Bij Kon. besluit is D. S. Langedijlc, es- saieur van. den waarborg en de belasting dor gouden en zilveren werken to Leeuwar den, uit 's Rijks dienst ontslagen. Bij Kon. besluit is de le luit. der genie W. II C. Doorman met 15 Maart 1900 op zijn aanvrage krachtens punt 5o. van art. 3S der wet van 28 Aug. 1851, „Stbl." no. 128, op non-act'.vibeit gesteld, zonder be zwaar der schatkist en voor den tijd van één jaar. Gecontinueerde zitting op Dinsdag 31 October 1899, des namiddags ten 3 uren. (Vervolg.) Gcmeentebegrooting. Gemeente-begrooting voor 1900, met het daar omtrent uitgebrachte verslag nopens het onderzoek in de afdeclingen en de memorie van antwoord van B. en W. daaromtrent. Niemand maakt gebruik van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen. Uitgaven. Hoofdstuk I, (Huishoudelijk bestuur.) Afd. I goedgekeurd. II hierbij wordt ingelaseht 87bis, kosten van stedelijk museum f100. Hoofdstuk I goedgekeurd. Hoofdstuk II. (Openbare werken en inrichtingen.) De heer v. Gent vraagt of bij volgn. 104 (havens, vaarten enz.) niet kan geschrapt worden f 900.-- stoombootgebruife. De Voorzitter acht die boot onmisbaar. Dc heer de Groot is dankbaar voor de be reidwilligheid van B. en IV. om een daggeld uit tc koeren op feestdagen, hoewel spr. liever had gezien dat bet uurgeld gewoon zon wordendoor- geteld. Het voorstel der sectie luidt in verband daar mede om volgn. 100 te vethoogon met flOQO. (Onderhoud van straten enz.) De Voorzitter stemt niet in met de meening van den heer De Groot dat een voorstel bestaat ingevolge het sectie-rapport. Wanneer do heer De Groot een voorstel wenscht te doen, moet hij het hier in den Raad doen. Over de in het rap port uitgesproken wensch tot eenvormigheid in winter- on zomerloon zegt spr. dat het beter is die zaak eerst grondig te onderzoeken. De heer D c Groot meeat dat do Raad wel kan wenschen, maat niets kan besluiten op het gebied van loonen en werkuren, aangezien dit aan de commissie is opgedragen. In verband met het gesprokene door den Voorzitter stelt hij voor art. 100 te verhoogen met f600, terwijl onder

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 5