Kerk en School. SPORT. Gemengd N i e uw s. Finantiëel. S. no. 2219 17 2219 2 2730 24 3519 18 17 10 1235 13 2497 11 f 1000 250 250 250 100 100 100 S. no. f 3596 19 100 17 971 1187 1931 2017 2219 3 7 7 19 9 9 50 50 50 50 50 50 6. 5000 5000 5000 5000 5000 5000 5000 5000 5000 5000 s. no. fi. S. no. 3501 2 300000 10824 1 3033 15 50000 10876 2 18251 9 25000 11376 20 3182 10 10000 11747 7 13077 16 10000 12072 8 2097 18 5000 12082 11 4925 1 5000 12666 18 6198 16 5000 13041 7 6431 8 5000 17829 7 9299 11 5000 19554 4 T is sclie r ij. Scheepvaart. Handel. Gbdbck* ib Dsvmxmmu v. d. BosnxDiMMOsa Coinux*- het vonnis van de Rechtbank te Rotterdam, in zake de inbraak aan den Piantageweg aldaar bevestigd voor zooveel betreft de ver oordeeling van den len bek!, tot tien jaar. De straf van den 2en bekl. is van zes jaar teruggebracht op vijf jaar gevangenisstraf. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen: naar Usseloo, dooi G. C. van den Wijngaard, cand. te Utrecht. Bedankt: voor Deinum, door S. Baart de la Faille, te Hoogwoudvoor Daai le, door J. Jukema, cand. Het hoofdbestuur der Evang. Maatschappij is voor het volgende jaar samengesteld uit de heeren J. Maronier te Arnhem, le voorz. dr. H. G. Hagen te Leiden, 2e voorz.dr. J. Hederschee te Deventer, le secr.W. J. Hubert van Beusekom te Rotterdam, 2e secr. J. L. Fortuyn Droogleever, te Arnhem, le penningm.; J. J. Heerma van Voss, te Am sterdam, 2e penningm. en G. J. P. J. Bolland, te Leiden. Gerei-. Kerken. Beroepen: te Zuidland, O. S. Los, te De Lier. Aangenomen: naar Berkel en Roden rijs, door W. Verboef Nz., te Gerkesklooster. Bedankt: voor Leeuwarden door ds. P. A. E. Siilevis Smit, te Rotterdam. Hooger Onderwijs. Zeiden. Geslaagd cum laude voor hel can- dïdaats-examen in de letterkunde van den O. I. Archipel de heer W, H. Rassers. Groningen. Geslaagd voor het lste gedeelte van het arts-examen de heer N, J. A. F. Boerman, cand.-arts, geb. te Bedum. Uk. Het goedkeuring-,merk voor den ijk gcdu- lende het jaar 1900 te bezigen zai zijn: bij den ijk en bei ijk van maten en gewich ten, de letter K in den gewonen schrijfvorm; bij den ijk en koninklijke kioon. herijk urn gasmeters, de Het Dagelijksch Bestuur van den A. N. VV. B. bericht hierbij, dat het ra.arne giften van Bondsleden in ontvangst neemt. Deze giften zullen worden overgemaakt aan de Zuid- Afrikaansche Vereemging, de gelden komen dan zoowel het Roode Kruis als de achter blijvende weduwen en weezen ten goede. Wel is het bestuur overtuigd dat velen der leden hunne gave reeds langs anderen weg aan het Roode Kruis of de Zuid-Afrikaansche Vereeniging hebben doen toekomen, maar toch verwacht het dat nog talrjjke Bondsle den iets voor dit goede doel zuïien afstaan, te meer daar onder de strijdenden hoogst waarschijnlijk zich vele Bondsleden en Oud- Bondsleden zullen bevinden. Onze 2e Voorzitter, de Heer G. A. Pos, Huize Johanshoeve, Baarn, heeft zich bereid verklaard de gelden in ontvangst te nemen en zal daarvan rekening doen. Elk bedrag is welkom! (sKamp.") Ter benoeming van een hoofdredacteur van s De Kampioen" zal aan het op 26 November te Utrecht vergaderende Algemeen Bestuur van den A. N. W. B. naar sDe Fiet3" meent te weten door het Dagelijksch Bestuur van den Bond een voordracht worden voorgelegd van 4 personen. Is zy wei ingelicht, dan komen op die voordracht voor de namen der heeren C. M. J. Muller Massis, lid van het Algemeen Bestuur voor Nederlandsch-Indië, H. Meyer, redacteur van »De Kampioen", en B. M. Wolff, Amsterdamsch correspondent van ïDe Kampioen", benevens een vierde wiens naam nog niet genoemd wordt. In de bestuursvergadering van deRotterd. Rennerssereeniging is besloten om Zondag 12 dezer in den Prins Alexanderpolder het kam pioenschap der vereeniging te laten verrijden. Er zal gereden worden300 meter spurtrace en 10 K.M. met gangmaking, waarna de beide winners een match zullen rijden over 1 E. M. zonder gangmaking, om de kampioens- sjerp. De vereeniging is van plan een lijst van plaatsrIjjke records aan te leggen en tevens, met 1900 te beginnen, het kampioenschap van Rotterdam te laten verrijden. s(Rijw".) De Nederlandsche Wielrjjders-Unie heeft het 6 uurs-record erkend van den amateur I. Okon, van Rotterdam. Hij heeft het record van Jan Feith van 1893 op den straatweg 's-HertogenboschEindhovenRoermond en terug zijnde 123% K.M, met ruim 25KM. verbeterd. De vereeniging »De Rijwiel-Industrie" heeft, volgens »De Fiets", besloten in het voorjaar van 1900 te Amsterdam een tentoonstelling van rijwielen, automobielen enz. te houden. Tot leden der tentoonstellingscommissie zijn benoemd de heeren Ch. en P. J. Stokvis, H. Burgers en E. Auerhaan. De vereeniging stond een crediet van f 1500 toe. Jaap Eden is op 't oogenblik te Rotterdam. Eenige dagen geleden, by een bezoek aan de rijwielschool van den heer Van Egmondaan den Coolsingel aldaar, ontdekten we tot onze aangename verrassing, dat Jaap zich daar aan 'toefenen was in het polospel, en het bleek ons, dat hij 't in deze kunst al een heel eind heelt weten .te brengen. Het is dan ook niet onwaarschijnlijk, dat we hem dezen winter in polo-wedstrijden zullen zien uit komen. (sK.") Miliciens. De Minister van Oorlog brengt ter kennis van de lotelingen van de lichting 1900, die wenschen te worden ingedeeld bij de bereden korpsen, dat zij bij een korps naar hun keuze kunnen worden geplaatst, indien zy zich met een daartoe strekkend verzoekschrift tot hem, Minister wenden. In het verzoekschrift behooren, behalve de naam, de voornamen en het duidelijk adres van 'den loteling, ook te worden vermeld de gemeente, waar hij voor de militie is ingeschreven, en het lotingsnummer. Het verzoekschrift behoeft niet op gezegeld papier te worden gesteld en kan ongefran- keerd worden verzonden. De Leidache maskerade. Als hoofdpersoon der maskerade, in 1900 te houden ter gelegenheid van de lustrum feesten van de Leidsche Universiteit, zal op treden de beer J. S. L. van Vieissen Fiantz- m an n. Zooais men weet, zal de maskerade voor stellen den intocht van Albrecht, graaf van Holland, Zeeland eu Henegouwen, Heer van Friesland, ter Fiiesche kust. (»L. D.") Sterrenregen. Men verwacht deze maand een zeer schit terende sterrenregen, van de zoogenaamde Leoniden, zoo geheeten omdat zij van de streek van het sterrebeeld den Leeuw schijnen uit te gaan. Om de 33 jareri, zoo iieeft men waargenomen, is de regen het sterkst. In ver schillende landen heeft men zich gereed ge maakt tot omvangrijke waarnemingen. De directeur van de sterrenwacht in Wee. nen, dr. Weiss, is met vijf assistenten naar Delhi, in Hindostan, vei trokken om daar waarnemingen te doen. In Fiankrijkzal men o. a. trachten lichtbeelden te verkrjjgen en zullen in den nacht van 15 en 16 dezer luchtballons opstijgen, in een van welke mej. dr. Klumpke, de bekende adsistente aan de sterrewacht bij Parijs en een specialiteit in vallende sterren, een plaats zal krjjgen. Ook in Straatsburg en wellicht in andere plaaisen zal men hoog in de lucht waarnemingen trachten te doem Twee ridders. Met het stoomschip Prins Hendrik, dat Maandagavond a.s. aan de Handelskade te Amsterdam wordt verwacht, arriveert uit Xndië een detachement tioepen groot 28 onderofficieien en soldaten. Onder hen be vinden zich twee riddeis van de M. W. O. de cavalerist le ki. C. Bos (stamb. No. 37035) en de sergeant der inf. J. II, Pieret (stamb. No. S90GG). Seigeant Pierof. gebooitig uit Leiden, is een jonge flinke man die in 1894 naar Indie vertrok als soldaat en den 28 April '99 tot sergeant bevorderd werd. Als infanterist 1e kb nam hij deel aan de krijgsverrichtingen te Atjeh en gedroeg zich steeds vooi beeldig. Den 23 Mei 1896 bij de vermeestering van de stelling Lam Majang, Lam Tengali (oost) en Lam Isi, was hij herhaaldelijk de eerste, en niettegenstaande hij gewond was, stormde hij vooraan, en later nog nam hij een zeer werkzaam deel aan de vervolging van den vijand. De cavalerist Bos verwierf de Militaire Willemsorde bij de bestoi ming van Tjakra Nagara. De toestand van den stormenden troep werd hachelijk. Er moest tijding ge zonden worden naar den opperbevelhebber. Bos bood zich aan. Onder heftig vuur van den vijand reed hij te paard langs de vijan delijke linie en kwam behouden aan. Her haaldelijk bracht hij dien dag bevelen over, die van het hoogste gewicht waren, en steeds onder heftig vuur van den.vijand. Men hoopt den mannen een feestelijke ontvangst te kunnen bereiden. De kapel van het zevende zal tegenwoordig zijn en als nu de Amsterdammers iets voor onze man netjes willen doen, dan zal de heer G. P. Wijnmalen Jr., kapitein van afmonstering, die hen te IJ muiden te gemoet gaat, dit gaarne vernemen. gebrekkige klasse-indeeling op de school, waardoor hij soms voor eene kiasse van 70 leerlingen stond. In zoo'n klasje heeft men slechts te kie- ze.t lusschen stieng te zijn of den boel in 't honderd te laten loopen en 'tkwam hem niet goed voor, het laatste te kiezen. Als hij eene klasje krijgt die behoorlijk in orde is, behoeven geen tuchtmiddelen als het hier besprokene aangewend te worden. (Daverend applaus.) liet verkoelde kind. Eenige weken geleden werd gemeld, dat een echtpaar onder de gemeente Meerkerk een kind, hun vierjarig meisje, verkocht had aan de eigenaresse van een paardenspel. Als vervolg hierop kan thans dienen, dat Dins dag eenige heeren uit Leerbroek, namens de diaconie der Ned. Ilerv. gemeente aldaar, naar Roermond zijn gereisd om het bewuste kind terug te balen. Het meisje was blijkens een opgemaakte acte, in tegenwoordigheid van drie personen, verkocht voor de som van f 10 en de koopster heeft het niet anders willen afstaan dan tegen een winst van f 15, dit bedrag eisehende, zoo hel heet, voor kostgeld. Scheveningen. Gisteren zijn aangevangen de metselwer ken voor den bouw van de winkelgalerij en de daarmede verband houdende verlaging van den straatweg voor den Zeeboulevard te Scheveningen. Een vondst. Bij het rioleeren van de terreinen der Rijkstuinbouwschool te Wageningen is een oud-Romeinsch rapier gevonden, dat echter door roest veel heelt geleden. Men gemaakt De nieuwe fabriek. beeft te Terneuzen tlians een begin met de weikzaamheden voor de oprichting vanwege de Biusselsche »Société anonyme des forces et acéries" «an een groote staalfabriek, met electrisehe verlichting. De fabriek zal 36 hectaren grond in beslag nemen; 80 man worden aan het graaf wei k gezet. Korte vreugde. Door een combinatie van Duitschers werd in het voorjaar de buitenplaats s Arent»bureg" te Voorburg ingericht tot sanatorium er is echter zoo weinig succes op geweest, dat de inrichting dezer dagen is gesloten en de plaats weder onder den hamer zal komen. liet verwaarloosde kind. Dezer dagen hield de heer Bergmeijer te Helder een rede over bovengenoemd onder werp in de vergadering van de afdeeling van den Bond van Nederl. Onderwijzers aldaar. Nadat de spreker zijne rede had geëindigd, weid van de gelegenheid tot debat het eerst gebruik gemaakt door den heer Kwinkelen- berg, die den heer Bergmeijer hulde bracht voor het gesprokene, waaraan, naar zijne meening, de heer Reitsma een lesje kan nemer., daar die de kinderen, aan zjjne lei ding toevertrouwd, bij de ooren trekt De heer Reitsma en velen uit de verga dering piotesteeren er tegeD, dat dergelijke nonsens in het debat wordt toegelaten. De Voorzitter roept den heer Kwinkeleu- beig tot de orde, doch deze stoort zich daar aan weinig en gaat er toe over, den heer Reitsma te schelden. De vergadering protesteert en eischt de uitzetting van den debater, die zich hierop, a! scheldende, vrijwillig verwijdert. De heer Reitsma bekomt nu het woord om zich legen den aanval te verdedigen, erkent dat hij wel eens een jongen aan de ooren heeft getrokken, doch wijt dit aan de nog niet tot het 'Fostwezc.il in Duitschland. De Duitsche eenheid is postwezen uitgebreid. Beieren eu Wurtemberg hebben zich een eigen postbeheer voorbe houden, zoodat men daar niet dezelfde post zegels als in het overige Duitschland kan gebruiken. Hieraan zal nu wellicht een eind komen, en aldaar met 1 Januari nieuwe postzegels met het beeld der Germania worden inge voerd. Gisteren heeft de directeur der Duit sche posterijen Von Podbrelski, de opvolger van dr. Von Slephan, daartoe een conferentie te Stuttgart bijgewoond, en hij begeeft zich van daar voor hetzelfde doel naar Munchen. Tentoonstelling van drukwerken. Te St. Petersburg zal in den eerstvolgenden winter eene door boeken-liefnebbers vooibe reide tentoonstelling van oude Russische druk werken gehouden worden. Aan de drukkerij der Keizerlijke Akademie v. Wetenschappen wordt een groot aantal boeken over de geogra phic, geschiedenis, land- en volkenkunde van Rusland in het Chineesch gediukt. Vaneen groot historisch tijdschrift, getiteld: »Gids door de wereldgeschiedenis", onder redactie van Ssuchonin, wordt de uitgave voorbereid. Tot de voornaamste nieuw verschenen werken behoorenRapport der Commissie tot onderzoek naar liet landbezit en de land- bebouwing in het Trans-Balkan gebied (aflev. 1—16); Bosbeijanow, Levensbeschrijving der keizerin Alexandra Feodorowna gemalin van keizer Nikolaas I; Kerr. De keizerlijke Ere- mitage in St. Peterburg; Lehmann, Geschie denis van het bijgeloof en de tooverij, van de oudste tijden af; Nemirovvilsch-Dant- schenko. Wat de wind vertelde (Novellen.) (»N. v. d. Boekh.") Deuiey. De Amerikaansche admiraal Dewey, die sedert 1872 weduwnaar is, treed eerstdaags weder in het huwelijk met mevrouw Hazen, sinds 1885 weduwe van generaal Hazen. Ketel gesprongen. Een hevige ontploffing van een stoomketel in een fabriek te Sheffield heeft aau 4 werk lieden het leven gekost, terwijl 20 anderen gewond werden. Zonderlinge behangsels. Een nu beroemd geworden journalist be zit een werkkamer, die hij heeft laten be hangen met een aantal bmefjes van uitge vers, waarin dezen hem bedankten voor de ingezonden kopie, maar hun spijt betuigen, dat ze deze niet kunnen gtebruiken. De be kende zangeres mevrouw Christine Nilson heeft een even zonderling behangsel in een van haar kamers, namelijk een groot aantal muziekstukken uit opera's, waarin zij is op getreden. In een andere kamer zijn de mu ren bedekt met betaalde rekeningen ,van di ners uit de verschillende plaatsen waar zij is geweest. De rookkamer van een Amerikaansch too- neelspeler is behangen met. critieken uit al lerlei dagbladen, de gunstigste biervan mot een roode, de afkeurende met een blauwe lijn omgeven. Verdei' zijn er kamers, die met postzegels, met speelkaarten, met toe gangsbiljetten van schouwburgen, met cliampagnelvurken enz. zijn behangen. Bij zonder merkwaardig is een kamer in een restaurant te Londen. Dit vertrek, dat de autographenkamer wordt genoemd, heeft muren, die geheel' zijn volgeschreven met liandteekemngen van muziekkunsbenaars, dichters, schrijvers enz. Als voorzichtig man heeft de eigenaar de autogrammen door glasplaten laten bedekken. Men kan er na men als Mascagni, Sims, Pellegrini, Sarasa- te, May, Paderewski, Tosti, Melba e. a. 'lezen. Een jonge Amerikaansche erfdochter, die van haar bewonderaars tallooze liefdesver klaringen ontving, is op het idee gekomen, van al die brieven een soort lambrizeering m haar salon te laten maken, zeer tot ver maak van haar gasten, vooral vriendinnen, die soms urenlang zich met do beschouwing dier minnebrieven bezighouden. Tot eer van de jonge dame dient evenwel gezegd, dat ze zorgvuldig de namen en de adressen der afzenders heeft laten wegradeeren. Ook is zeer eigenaardig hetgeen wij onlangs zagen in een kamer waar een loterij-vereeni ging haar vergaderingen houdt. Daar was op een rooden ondergrond over de geheele breed te en zoo hoog ais de kamer was het woordi „NIETEN" van loterijbriefjes der Nederl. Staatsloterij opgeplakt. Het waren zeker eeni ge duizenden briefjes en zooals een bestuurs lid ons zeide waren het alle nieten, wat zeer waarschijnlijk is, want de prijzen zullen wel ingewisseld zijn. Voor zijn kinderen! De eigenaar van een landgoed in het depar tement du Pas-de-Calais verscheen dezer dagen voor het Hof van Assises onder i be schuldiging van vervalsching van openbare akten en onrechtmatige aanneming van titels: de man had geprobeerd zich in een akte van den burgerlijken stand baron te laten noe men Hij verdedigde zich met te zeggen, dat bij zelf niets gaf om den titel van bai on hij had het alleen gedaan om zijn kinderen een titel te bezorgen, omdat deze tegenwoor dig vooral bij de vrouwen zoo gezien zijn en zijn kinderen daardoor dus een beter huwelijk zouden kunnen doen. De jury o die jury begreep deze zorg van den braven vader voor het heil van zijn kinderen zoo goed, dat zij den man vrij sprak. Van wielrijder tot tenor. De bekende Fransche wielrijder Bourrilion die zoo spoedig bij wedstrijden tot een der eersten in zijn vak is opgeklommen maar onlangs wegens een val weken lang thuis heeft moeten blijven, neemt afscheid van de sport en gaat zich aan den zang wijden. Hij bezit een fraaie tenorstem en heeft her haaldelijk in liefdadigheidscoDcerten gezongen Bij het laatste toelatingsexamen aan het Conservatoire te Parijs was hij No. 2 van de 80 eandidaten. Hoofdpijn. Onder den algemeenen naam van hoofdpijn woideo, zooals meu weet, aandoeningen van allerlei oorsprong en pijnen van allerlei aard tezamen gevoegd. Een Londensch geneesheer heeft "in de verslagen van de universiteits kliniek aldaar getracht in dezen chaos wat orde te brengen. Zie hier in 't kort zijn ad viezen. Ondervindt men een onaangenamen druk op het voorhoofd, boven de oogen, en heeft men daarbij aanvallen van duizeligheid en gebrek aan eetlust, dan is een bedorven maag de oorzaak en eene kleine hongerkuur het beste middel. Is de pijn in het voorhoofd zeer hevig en gaat zjj van koorts-verschijningen vergezeld, dan is naar alle waarschijnlijkheid eene ziekte in aantocht en doet men verstandig als men een arts raadpleegt. Een aanhoudende pijn in het voorhoofd zonder duizelingen of koorts wijst er op, dat in de ademhalingsorganen iets niet in orde is. Hee.-'t men dikwijl» iast van pijn iri het achterhoofd, dan kan er spiake zijn van een begin van ieververharding, waarvoor vee! beweging het beste geneesmiddel is. Een stekende, borende pijn in de slapen wijst op bloedarmoede. "evige hoofdpijn aan éérie zijde van bet hoofd (zoogenaamde schele hoofdpijn of mi graine) is een teeken van zenuwachtigheid het beste middel daartegen is eenige uren in volkomen rust en^Stilte in het donker door te brengen. Zit de pijn boven in het hoofd, zoodat men het gevoel heeft alsof men een cente naarsgewicht op zijn schedeldak had, dan kan men met groote zekerheid onderstellen, dat geestelijke overspanning de" oorzaak van het lijden is. Beperking van arbeid, verkeer in de buitenlucht en krachtige voeding zijn dan aangewezen. Doen zich de pijnen gevoelen met korte tusschenpoozen en trekken zij door het ge heele hoofd, dan zijn zij van rheumalischen aard en ontstaan tengevolge van koude of tocht. Hier helpt het best het hoofd warm te houden of een flink zweetbad te gebruiken. Ultlotlngen. LOTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT a f 10 van 1867. Trekking op i November van de op 2 Oct. uitgekomen 14 ser. Betaalb. 1 Nov Paarden, welke hun gewicht in goud winnen. Van de renpaarden zijn er zestien, welke voor hun eigenaars de gezamenlijke som van 517306 pond sterling of voor ieder 32331 pond hebben gewonnen. Twee dezer paarden, „Innglass" en „Donovan", hebben iiun. gewicht m goud. gewonnen. De koning van al deze kloeke rossen is „Innglass"; hij wierp zijn eigenaar, mr. Mc Calmont, 57185 pond in den schoot. De hertog van Portland heeft onder zijn paarden ea- drie, welke hem een wmsb van 112358 pond bezorgden. „Donovan", de tweede op de lij3t van goudwinners, bracht ham 54935, „Ayrshire" won 35400 en „Me- moie" 21520 pond. In „Orme" en „Onmonde" vond de her tog van Westminster twee goudmijnen. De eerste renner vermeerderde zijn vermogen met 32926 en „Ormonde" bracht hem 28465 pond; de twee paarden wonnen dus meer dan voldoende om Salisbury's offi cieel salaris voor twaalf jaren te betalen. De prins van Wales volgt op den heer Mc Calmont. „Persimmon" verrijkte den ko ninklijken eigenaar met 34726 ponsd. Andere renpaarden, welke meer dan 30 duizend pond voor hun eigenaars wonnen, zijn baron Hirsch's „La Fleche", mr. Leo pold Rotschild's „St. Frusquin'mr. Mer ry's „Surefoot" en graaf Lagrange's „Gla- di&teur". En zoo zijn er nog achttien maarden, wel ke niet minder dan 20 duizend pond elk op de renbaan hebben behaald. Faillissementen. Vit de Staats-Courant. Uitgesproken: 2'/ Oct. P. M. Menie», winkelier, te Rotter dam, thans te 's Gravenhage. Recht.-comm. mr. G. Kiabbe. Cur. mr; F. J. Munzebroek. 31 Oct. S. Koster, kleermaker, te 's-Graven- hage, Recht.-comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Oor. mr. A. J. van Waveren. II. W. Schmitt, timmerman, te's-Graven hage. Recht.-comm. jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman. Cur. mr. H. W. B. Thomas. A. Rijsterborgh, fabrikant, te Rijswijk bij Delft. Recht.-comm. mr. C. Krabbe. Cur. mr. F. L. Kleyn. P. Bauscb Jr., te 's Gravenhage. Recht.- comm. jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Cur. mr. J. Limburg. M. C. Verheijen, winkelierster, te 's Gra venhage. Recht.-comm. mr. H. A. van Rees. Cur. mr. E. Hanlo. Opgeheven-, 1 Nov. H. Goudemond, te Amsterdam, J. L. Termeule, barbier, te Amsterdam S. no. 2219 12 50 2219 14 so 2219 16 50 3519 10 50 3590 5 50 3596 17 50 OOSTENRIJKSCHE LOTEN 5 h fl. 500 van 1860. Trekking 2 Nov. Betaalbaar 1 Febr. 1900 IJMUIDEN, 2 November. Heden waren hier zes stoomtrawlers aan de markt Julie Hol land I, IV, V on VI en een Engelsche s'toom- Irawler, met partijen schekiscb, kabeljauw groote, midd. en kl. schol, wat rog, poonen' schar, tongen en tarbot. Vei der 2 sloepen rost 300—500 schelvisschen. Vier kotters met 120 180 tongen, enkele tarbotten griet, 512 mandjes midd. schol, 1525 mandjes kl, schol. 815 mandjes schar en poontjes. Verder 30 schuitjes met weinig vangst. De volgende prijzen werden besteedvoor groote tong per stuk f0.65 a 0.95, middel tong f 0.40 a 0.55, kleine tong f 0.25 a 0.30, tarbot f5.50 a 7, kl. tarbot f2.25 a 2.75, groote schol f14 a 17.50 per mand, middel schol f6.50 a 7.50, kleine schol f3.25 a 4.50, schar f 1.20 a 2 30, poontj'es f 1.25 a 1,75, groote lev. scbelvisch f96 a 98, UI. lov. id. f45 a 47.50 per groot honderd, gr. doode id. f13 a 14 per mand 40 stuk«, kl. doode id, f5.50 a 7 per mand 30 stuks. Hoogwater te Schiedam. Nov. 4: v,m. 4.19 nam. 4.37 d 54.56 x> 5.13 Hoogte van liet water op de Rivieren. Berichten van 2 November. LOBITH, 2 uur 's midd. 9 67 Gev. 0.03 M. MAINZ, 12uur'smidd. 0 39 Gev. 0.04 M. KCBLENZ, 6 uur 's morg. 1.46 Gev. 0.00 M. TRIER, 12 uur'smid. 0.36 Gew. 0.07 M, RUHRORT, 8 uur 's morg. 0 52 Gev. 0.02 M. Zon en Haan. Zonsopg. Nov. 4 7.02 v.m. onderg. 4.23 n.m, d n 57.03 a 4.22 a Eerste kwartier 10 Nov. Volle 17 Maan Nov, STOOM rAARTLIJ!tE.V. Sa lak, van Bataria naar'Rotterdam, pas seerde 1 Nov. Point de Galle. Kaiser, van Hamburg en Amsterdam naar Oost-Afrika, arriveerde 31 Oct. to Tanga. Ardjoeno, van Rotterdam naar Java, ver trok 2 November van Marseille. B 0 g 0 r, van Java naar Rotterdam, vertrok Nov. van Port-Said. Koningin Regentes, van Batavia n. Amsterdam, passeerde 2 Nov. Perim. Koning Willem I, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 2 Nov. Ouorsant. Prinses Araalia, van Amsterdam naar Batavia vertrok 1 Nov. van Sues. Statendam vertrok 2 Nov, v. Rotterdam New-Yoik en was des namid. 3 uur in zee. PASSAGIERS. Vortiokken naar Newyoikper ss. Statendam: 124 kajuits- en 864 tus- schendekspassagiers. HET WESTLAND, 2 Nov. Op de veilingen van gisterenavond werden de volgende prijzen besteed: stoofperen f 1.75 a stoofappelen fl.30 a 2.40 per kin; spruit- kool f0 85 a 1 15, kroten 25 a 37 '/s ct., peen ct. per zak; blauwe druiven f0.60 a 1.20c., tomaten a ct. per kilo; tafelperen 1 a ct., tafelappelen 3 a 5 ct., per stuk. MASTENBROEK, 2 Nov. Hooi. Prima Kampereilands- f13.a 15. Binnenvelds uit Mastenbroek, Genemuiden en Grafhorst f10.a 12.idem 2eqiial. I 8.a f 10.stroof9. - a 12.alles per 1000 halve kilo, vrij spoor of schip. LONDEN, 2 November. Op de veemarkt werden aangevoerd100 runderen, 100 schapen en lammeren, 15 kalve ren en varkens. Prijzen beste runderen 3/6 a 5/8, schapen en lammeren 3/8 a 5/8, kalveren a varkens a p. steen. HAMBURG, 2 November. Petroleum loco 8.05 blief, dito K Spiritus per Nov. 193/4, Dec./Jan. 19%. Stemming kalm. BUDAPEST, Tarwe zwak. 2 November. Mats. NEW-YOltK, 2 November. Oct. Nov. Dec Jan. Mrt. 38K Oct. Nov. Dec. Jan. Mrt. 733/4 Mei. 381/e Mei. 77% ARE K.l A. 3 Nov. Groote Schouwb. Rotterdam, De Hof- slachter, 8 uur. d Tivoli, Rotterdam, De Drankduivel, 8 uur. 3> Zaal Harmonie, Rotterdam, Toon kunst, Paradies und Peri, 7% uur- Groote Schouwb. Rotterdam, Holl. Tooneelgez. De Nieuwe Prikkel, 8 uur. Tivoli, Rotterdam, Oranjeklanten, 8 uur. 6 Groote Schouwb. Rotterdam, Madame Sar."- Gêne, 8 uur, Te Rotterdameiken avond Circus "Variété, Stationsplein, 8 uurCasino "Variété,, Cool singel, 8 uur; Pschorr Dameskapel, Kopte Hoogstr., 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6