53"e Jaargang. No. 10083. Eerste Blad. Dinsdag 7 November 1899. Maar een mensch! K e n n i s g e v i n g. UIT I) E PEIIS. BUITENLAND. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dragelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen II. 1 .'25. Franco per post fl. 1.05. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat OS. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere regel meer 121/» cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummersdie Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Jfo. 183. Burgemeester es wethouders van Schiedam, brengen Ier kennis van de ingezetenen, dat het kohier no. 1 en no 2 der plaatselijke directe belas ting naar het inkomen, dienstjaar 1899/1900, den 24sten October 1899, door den gemeenteraad vastgesteld en den 3Üsten October daaraanvol gende door heeren gedeputeerde staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maanden, te rekenen van heden, op de secretarie der gomeento vooi een ieder ter lezing is nedergeiegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgons de wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 6,ien November 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris, VERNÈDE. Een nieuwe privaat-docent. Het sSoctaal Weekblad" betuigt ing- romenheid met de gunstige beschikking door P. en W. van Amsterdam genomen op het verzoek van den heer F. van der Goes om aan de gemeente-universiteit aldaar toege laten te worden als privaat-docent in de Staathuishoudkunde. Die beslissing doet ons genoegen, schrijft het blad. Al meenen wij dat de socialistische economie welke de heer Van der Goes zal onderwijzen, niet op goede, wetenschappe lijke gronden rust en dat het zoogenaamd wetenschappelijk socialisme voornamelijk agi tatorische beteekenis heeft, dit neemt niet weg dat wij het toejuichen, du Burgemees ter en Wethouders van Amsterdam de breed heid van inzicht hebben getoond van toe te laten, dat den studenten de gelegenheid worde geboden de socialistische staathuishoudkunde te Kooren ontvouwen door een harer aan hangers. Ook tegenstanders van de socialistische dogmata moeten erkennen, dat waar de dog mata door zoovelen worden beleden, waar zij voet' velen, vooral, maar niet alleen uit de volksklasse, de plaats bekleeden van een nieuw evangelie, kennisneming van die dogmata nuttig en noodig is voor ieder die het maat schappelijk leven onzer dagen wil medeleven. De Amslerdamsche studenten kunnen er slechts by winnen, nu zij de gelegenheid zul len vinden die dogma door een vurig aan hanger daarvan te hooien vet klaren. Hetzij zij daardoor tot of van de sociaal-democratie bekeerd worden, in elk geval zal hun ovei- tuigiug er een vasteren grondslag door krijgen. DOOR IDA BOY-MD. 31) Een stem in Sabint riepZij heeft ge lijk! Duizendmaal ja zóó is het, zóó moeit liet zijn! Maar in kaar hardnekkigheid wilde zij aan die stem geen gehoor geven. Niemand begrijpt mij, dacht zij, niemand zal mij ooit begrijpenVerheft men zich dan met zulk een hartstocht op zulke ■eenzame hoogten, dat men het oog der anderen ontgaat En zij kwam zich zelf grooter voor dan de anderen, omdat zij gevoelde, dat zij voor hen onbegrijpelijk moest zijn, en omdat toch datgene, wat er in haar leefde, niets kleins of kleingeestigs was. De eene dag na den anderen ging voorbijHalleadorf lewam dagelijks naar haar vragen, maai- Sabine lette er niet eens meer op. Eenmaal reed zij naar de stad, omdat zij zich over dan toestand van haar vader ern stig ongerust maakte. Als de oude beer het podagra had, dan had haar moeder ook geen prettig leven, dan ergerde zij zich aan de prikkelbaarheid van haar echtgenoot on leed dientengevolge meer aan de lever. Took trof zij kaar ouders, tegen haar ver wachting, nog al in een gunstigen toestand aan. De opperbaljuw dronk geregeld „zijn" thee en zijn vrouw even accuraat „haar" bronwater. Het was wel te merken, dat zij het gezelschap en de verpleging hunner dochter niét misten. Gusta wist ten volle, walt haar Mijnheer en Mevrouw noodig had den, en schikte zich geduldig in hun lui men. En Mevrouw Beuben liet zich zelfs te gen Sabine ontvallen, „dat liet iegenwoor- Aluemeen overzicht. SCHIEDAM. 6 Nov. Be oorlog. '99. De 11 a g b ij La d y»m i t h. De ./Daily Telegraph" die ons Zondag be reikte, bevat het vervolg van den slag bij La- dy smith, zooals Bennett Burleigh, de erva ren oorlogscorrespondent van hc-t blad, dien beschrijft. Natuurlijk blijft dit verhaal, hoe lezenswaardig ook, eenzijdig en partijdig ge tint. Wij vervolgen liet verhaal, waar wij Zater dag eindigden, nl. legen acht uur in den mor gen, en geven het woord aan den correspon dent. Omstreek» 8 uur, vertelt hij, zag ik de Boe ien een sterke voorwaartsche beweging ma ken. Onze helmgraaf van Lombard's Kop meldde, dat aan den rechtervleugel niet alles m den haak was. Er werd door verwoed ge vochten. Onze veikenmngspatrouilles verken den zonder vrees de stellingen der Boeren. Onder een regen van kogels reden zij voor waarts, terwijl de afgezeten ruiters aan de zijde van de infanterie stroden, onder een or kaan van vuur. Toen het duidelijk werd dat de troepen moesten teiuggaan, wilden zij geen zware ver liezen lijden, boden twee Nat al-cavaleristen zich aan oni door de vijandelijke linie aan majoor Adye op den linkervleugel bericht te brengen, dat hij moest terugtrekken, liet ge vaar werd echter te groot geacht, waarop vlaggensignalen werden gegeven. De Gordon Hooglanders, het Manchester regiment en de karabiniers werden naar den rechtervleugel gezonden en hielden stand te gen de aanvallen der Boeren ouder een zwaar vuur uit de repeteerkanonneu, de veldkanon nen en de Mauser-geweren van den vijand. Om half elf begon de terugtocht der Brit- sehe troepen. Op dat oogenblik werd alleen het centrum tegenover Peppworth Heuvel niet heftig aangevallen. Yan iiier werden dus versterkingen uitgezonden naar den rechter vleugel die een tegenaanval van 10,000 tot 12,000 Boeren had te weerstaan. Onze troe pen leden veel verliezen. Het centrum en de rechter vleugel weken langzaam terug. Van tijd tot tijd hield de tirailleursliuiü lult om te vuren, terwijl de verbandwagens en de trein naar Ladysmilh terugkeerden. De vijand bracht al zijn be schikbare Kanonnen in het vuur om ons zoo veel mogelijk afbreuk te doen, maar was zoo verstandig niet al te veel op to dringen. Prachtig was de wijze waarop onze artil lerie den terugtocht oëkte, toeu de afdeelin- gen uit het dal achter Lombard's Kop kwa men m de luimte bestreken door „Lange Tom", het gevreesde Creusot-kanon der Boe ren. Het Fransche repeteer-kanon bleek op dit oogenblik een verschrikkelijk wapen te zijn. Mcf overweldigende snelheid en juist heid wierp liet granaten te midden van onze troepen en veroorzaakte vele verliezen. De marine-brigade bijv. verloor in enkele minu ten ecu doode en vele gewonden. Om elf uur waren de ossen- en ezelwagens, de ambulan- cekarren, de anunuuitie-kolonne en de baar dig zoo heerlijk stil in huis was". De oude man stiet haai- weder eens heimelijk aan, wat Sabine echter zag, hetgeen voor haar gevoel de uitdrukking harer moeder nog maar verscherpte. Toen zij naar Heinsdorf terugreed, zag het er treurig in liaar binnenste uit. „Waarheen ik zieer is in het leven geen plaats voor mij. Nergens lieb ik een reelit. Men duldt mij slechts. Ik mag niet eens het recht hebben om lief te hebben, waar ik liefheb!" Halleudorf kwam te paard liaar rijtuig te gomoet. Hij liet zijn paard stilstaan en be klaagde er zich over, dat hij Mevrouw op Heinsdorf niét had aangetroffen. Sabine begreep zich zelf niet volkomen. Maar als een bliksemstraal sekoct haar de gedachte door het hoofd Als ik weer eens trouwde, bijvoorbeeld met dien manDan zou alles ten einde zijn de hoop, de kwel ling, het gemis van een eigen tehuis Trotsch en spottend voeg ik aan Arnold toe: ,.U had geen moed zie, wat ik nu gedaan heb!" Vriendelijk lachte zij Halleu dorf toe. Deze zag echter niet, dat slechts haar mond zoo lachte, dalt do uitdrukking nog al gekunsteld was. Overgelukkig reed hij weg. Nu scheen hij na aan het doel te zijn! Hij besloot, nog vóór do manoeuvres het jawoord te vragen. Zij konden dan da delijk na den afloop daarvan trouwen. Op Heinsdorf trof Sabine Martha en haat- moeder weel- eeus aan. Gedurig meer zag Sabino het in, dat Martha een flink meisje was met eon warm, onbaatzuchtig gemoed en met een overvloed van praebische be kwaamheden. Reinald kon geen betere vrouw krijgen. Maar het maakte haar ze nuwachtig, zooals die twee als klissen aan elkaar hingen. Altijd stonden zij hand in hand of Reinald met-ziju arm om Martha's drager» in vollen teiugtocht naar Lady smith. Er heerschle onder de troepen niet de minste verwarring, hoewel het vuur der Boeren hen zwaar teisterde. Hun stelling op een beheer- acheudeu heuvel gaf den Boeren een voor deel. maar niettemin werd onzerzijds de ope ratie geregeld voortgezet. Toen de marine-kanonnen van het slagveld terugkeerden, werden ze oji>ge»teld aan den weg ten Noorden van de stad en op „Lange Tom" gericht, dien ze voor het verdere van den dag tot zwijgen brachten. Aan den linkervleugel stierf het geknetter van liet geweervuur lang/aam weg. De af- stand was te groot en 't terrein voor onze ca valerie te ruw om majoor Adye te hulp te ■komen; zoo kwam het dat zijn beide batal jons en zijn batterij gevangen werden geno men. Om twaalf uur waren de troepen te Lady- simtfi terug De algemeen® toestand was on veranderd ondank» den uitslag van het ge vecht hadden beide partijen nog dezelfde stel lingen als den vorigen dag. liet schijnt dat Burleigh, die eerst vermist heette te zijn, een bode niet zijn berichten naar Pietermantzburg heeft gezonden, waar schijnlijk omdat de telegrafische gemeenschap verbroken was. Althans zijn volgend tele gram komt uit Pietermaritzburg. Het meldt dat de Boeren na afloop van het gevecht, om een wapenstilstand vroegen om de dooden te begraven. Dit werd toegestaan. Dinsdagmorgen werd de strijd door de Boe ren hervat. Uit twee veertigponders, één op Peppworth-heuvel en één op of bij Lombard's Kop beschoten zij de Britsche stelling. Een der granaten viel in het kamp der Gordon's, maar richtte weinig schade aan. Men ver wachtte een groot artillerie-gevecht. De verliezen der Engelschen in den slag tnj Lady»mith zijn nog altijd niet met volkomen juistheid bekend. Volgens de laatste officieele opgaven be droegen zij 54 dooden, 229 gewonden en 500 vermisten, d. w. z. gevangenen, terwijl de lin kervleugel 52 dooden en 150 gewonden had; 843 man worden vermist en zijn dus de Boe ren tn handen gevallen100 man wisten naar Ladysmith te ontkomen. In het geheel zouden dus de Engelschen in den slag bij Ladysmilh 1828 man hebben verloren, waar van 10G dooden, 379 gewonden en 1343 ver misten. De toestand in Natal. Uit Ladysntith hebben wij maar één tele gram, Door middel van een postduif heeft generaal White Vrijdag een bericht kunnen zenden, dat vervolgens door den opperbevel hebber in Zuid-Afrika, sir Reavers Bulier, naar Londen is doorgezonden. Hij zal bet wel eenigermate besnoeid hebben, of anderslieeft het departement van oorlog to Londen zich wel met die taak belast. Immers, White meldt dat generaal Broch- lehurt Vrijdag met veldartillerie en cavalerie zuidwestelijk van Ladysmith in gevecht ,s ge weest. De uitslag wordt echter niet gemeld. En hij bericht dat het bombardement dooi de Boeren wordt voortgezet; hij voegt er bij dat vele granaten in de stad neer zijn geko men, maar van de uitwerking weer geen stom woord. middel, of Martha met haar hand op Rei- nalds schouder. Het hinderde haar ook, dat er men sch en waren, die zich zoo onverhin derd in hun geluk mochten verheugen. Bij de zoodanigen ging alles kalm toe. Bij hen was geen wanhoop en geen nood des har-ten Na een slapeloozen nacht, die haar niet eens de weldaad eener uitbarsting in tranen bracht, stond zij vernietigd op. Ik kan niet meer daclrt zij. Daar bracht haar de morgen [rost een brief, waarvan het adres haar reeds van haar stuk bracht. Juist zat Milly op haar schoot, en juist wilde Leo van haar weten, of de ooievaar ook de kalveren bracht; want in den afgoloopen nacht was cr een in den stal aangekomen. Zij zond de kindereu weg om uit te kijken, of oom Reinald al van zijn eerste inspectierit thuis kwam, en dien de ooievaarsquaestie te deen beslissen. Hij had geschreven De brief bracht haar het leven terug! „Dierbare, hooggeachte Mevrouw, „Op mijn brief, dien ik u veertien dagen geleden schreef, beeft u bet stilzwijgen be waard. Ik modht liet niet anders verwaeh- ten. Al moge dit stilzwijgen mij ook schij nen te verbieden, mij nog eenmaal schrifte lijk tot u te wenden, zoo moet ik toch aan een zeer angstig gevoel gehoor geven en u schrijven. Voortdurend hoor ik er- over spre ken dat u er erg lijdend uitziet. Ik smeek u, stel mij door een enkel woord omtrent uw gezondheidstoestand gerust. Het schijnt mij toe, dat het noodlot mij voorbestemd heeft, de ooi-zaak van al uw lijden te zijn, en de vrees wil maar niet van mij wijken, dat mijn laatste brief uw herinneringen aan het geleden verlies misschien al te zeer ver levendigd heeft. Bedrieg ik mij, vergeef mij dan de vrijpostigheid mijner vraag en Ons dunkt dat de generaal niet zou nala ten het te melden, wanneer Brochlehurt's actie met succes bekroond was, en wanneer het geschut der Boeren geen onheil in de stad had aangericht. Van generaal French toch wordt in hetzelfde telegram gezegd, dat hij met succes het laager der Boeren beschoot. Wij hechten meer aan het verzwijgen dei resultaten in dit officieele telegram clan aan het voor de Engelschen gunstige uit Est- courtdat de Boeren met hun kanonnen wei nig schade aanrichtten in Ladysmith, en dat de marine-kanonnen ten laatste den 40-pon- der der Boeien op Pepworth-heuvel onbruik baar zouden hebben gemaaku Intus=ehen blijkt uit de verschillende tele grammen uit Colenso dat de Boeren zich tus- schen Ladysmilh en de Tugela-rivbr 'hebben geschoven, met het doel Ladysmith van het Zuiden te bestoken en tegelijk de spoorweg brug over Tugela hij Colenso te vermeesteren. De spoorlijn schijnt tot Donderdagmorgen nog in handen der Engelschen te zijn ge weest, Toen posteerde de artillerie der Boe ren. zich echter op Grobler's K'jof-heuvel en beschoot vandaar een mailtrun, die echter wist te ontsnappen. Hun beschieting van fort Wylie en Colenso (zie de Telegrammen in ons Tweede Blad) heet wel slecht te zijn geweest, maar met dat al zijn de Engelschen in zuidelijke richting lenige trokken, zoodat de Boeren nu meester zijn van de Tugela (immers Colenso ligt aan den zuidelijken oever) en daarmede van Whi te's aftochtlijn. Ladysmith is dus nu inderdaad geheel in gesloten door de Boereu. Wat er na Donder dag verder is geschied, weten wij niet. Het dc-partemcnt van oorlog te Londen laat niets los, zoo het al iets weet. Het laatste bericht dat de Engelsohe bla den uit Ladysmith bevatten, is nog van Don derdagmiddag; het spreekt van een overval- ling en een inneming van het laager der Boe ren op Bestersheuvel. Wat wij van dit be richt moeten denken, weten wij niet goed. Waaischijnlijk komt het ons niet voor, even min als het vernielen ran den 40-ponder der Boeren en als het-in-opstand-komen der Ba- suto's tegen de Boeren. De Boeren zijn nu meester van de geheel e noordpunt van Natal en schijnen ook Zoeloe- land te beheerschen. Het stroomgebied der Tugela. in haar bovenloop, dus de streek ten Zuidwesten van Ladysmith, is bij den Vrij staat geannexeerd. Dat Ladysmith reeds gevallen is, geloo- ven wij niet. Ladysmith is te welvoorzien van troepen, getehut, ammunitie en leeftocht dan dat de Boeren er zoo gemakkelijk spel zullen hebben. En Mafeking en Kimberley doen de vraag opkomen, of belegeren en bombardee ren den Boeren wel zoo heel gemakkelijk af gaat. Toch dringt de tijd, willen de Boeren niet door de Britsche versterkingen in een lastige positie worden gebracht. Het veldtochtplan dor Boeren is volgens den Luxeniburgsohen correspon dent der „Standard" aldus. De man zegt: „Ik ben in staat te verzekeren dat tot voor weinige dagen dr. Leijds in telegrafische gemeenschap was met Pretoria langs een in- straf mij door uw stilzwijgen. Het schijnt mij bijna toe, dat ik mij zou kunnen vergis sen. Want Ilallendorf, die met de kamera den openhartig over zijn gevoel en zijn hoop pleegt te spreken, hetgeen men anders hoogstens s1 echts aan een intiemen vriend, toevertrouwt, zinspeelt er op, dat wij nog vóór de manoeuvres een engagement bij bet regiment zullen krijgen. Wordt dat bewaar heid, dan, mijn dierbare Mevrouw, weet u, wie met een bloedend hart, maar in heili gen ernst den zegen des Hemels over u af smeekt. Hallentdorf aanbidt u. Hij mag dit doen. HijHoe zou hij er niet naar streven, u gelukkig te maken „Mag ik op een enkel lettertje omtrent den toestand uwer gezondheid hopen „Uw steeds toegenegens „A. V. K." Hoe kent hij mijdacht Sabine jubelend. Zóó scherp ziet slechts de liefde. Hij heeft er voor gevreesd, dat ik uit verbolgenheid op hom met Halleudorf zou kunnen trou wen En heb ik mij dit niet reeds twee mi nuten lang voorgehouden Zijn jaloezie liet hem geen rust. Misschien ook zijn bezorgd heid voor mij. Iedereen heeft het mij immers letterlijk in 't oor geschreeuwd, dat ik er slecht uitzie. Ik behoor nu juist niet tot het getal dergenen, die kunnen lachen, als het hart kun heimelijk breekt. Lang dacht zij er over na, of de passage, waarin hij op het „geleden verlies" wees, maar een phrase was geschreven om niet openhartig te erkennenik weet, dat ge om mij lijdt; dan of hij werkelijk in het geloof leefde, dat zij in kaai- echtgenoot den metgezel van een gelukkig huwelijk verloren had. Zij antwoordde nog dien zelfden voor middag en schreef diiecten diplom a rieken weg. Op die wijze kreeg de Transvaakehe regeering kennis van het veronderstelde Engelsche plan de cam pagne om de zuidgrens van den Oranje-Vrij staat aan te vallen en langs den spoorweg op Bloemfontein aan te rukken. „Om die operatie te voorkomen, zouden de Boeren hun strijdmacht hebben samengetrok ken ill Natal, hopende Ladysmith to nemen of te isolecren en dan naar Durban te trek ken ton einde die deur van Natal te sluiten, zoodat er geen Britsche versterkingen kun nen ontscheept worden. Indien aldus afgete kend was mot het Engelsche leger in Natal, zou de moeilijke ontscheping van troepen te Durban belet kunnen worden door een kleine Bocronmaeht die zich opstelde op de heuvels, welke de stad beheerschen. Onderwijl zou de hoofdmacht der Boeren haastig naar den Vrijstaat tern ghee ren om de invalslijucn aan de Oranje-rivier te bezetten," De correspondent heeft blijkbaar een le vendige phantasie. Hoe de man trouwens aan zijn wijsheid zou komen, is een raadsel. Veeleer schijnt het on» toe dat de Boeien nog altijd beoogen het geheele Holland-die dement in Zuid-Afrika aan hun zijde te bren gen. liet blijkt uit do proclamaties van Reitz en Steijn; het blijkt weder uit de annexatie van Bceliuana-land,Wet- Griqualand en liet Boven-Tugeagebiedhet blijkt nogmaals uit liet- agressief optreden aan de zuidgrens van den Vrijstaat. Daar zijn de Vrijstaatsche komniando's Dinsdag de brag bij Nor wals Pont overge trokken en o]) Colesberg aangerukt dat zon der tegenstand iii hun handen viel. De bezet ting bestond uit politie, die naar Nauwpoort (zuidelijker aan de spoorlijn) afgetrokken of in handen der Boeren gevallen is. Of de brug bij Colesberg werkelijk vernield is, zooals eerst werd gemeld, blijkt niet. Een later bericht zegt dat de ontploffingen kanon signalen waren. Verspreide berichten. Van de Westgrens hooren wij bijna niets. Omtrent „Mafeking" geeft de correspon dent van „Daily Mail" een snorkend ver haal van 22 Oct. over het bombardement van den 16en. De Boeren schoten volgens hem zoo slecht dat iedereen, zelfs de dames er om lachten. De soldaten zaten kalm hun pijpje te rooken en te babbelen. Van twee en zestig granaten troffen er drie het klooster, één liet hotel en één een winkel. Gedood werd alleen de meergenoemde hond. De correspondent bevestigt ook dat de En gelschen een trein, geladen met dynamiet, uitzonden, die in de lucht vloog en vele Boe ren doodde. Cronjé zou daar zeer boos over geweest zijn. ■Een oven pralerig bericht zendt „Central News' uit De Aar over Kimberley. Daar werd een der schermutselingen buiten de stad gevolgd door een allergezelligste danspartij, waar Rhodes bij tegenwoordig was. De berichten over Tiansvaalsclie kaper schepen zullen wij maar laten voor wat ze zijn. Wie er geloof aan wil hechten, gi gerust zijn gang. Vooralsnog zij echter gioote voor zichtigheid aanbevolen. De Engelsche bladen verbazen zich over Joubert's protest tegen het gebruik van lyd- „Wat zou ik tegen een man zeggen, die mij beleed, dat hij een gevaar ontvliedt Ik dacht altijd, dat het mannenplicht was, het gevaar niet te schuwen. U sprak er zoo dikwijls met mij over, dat ik over uw lijf en leven kon beschikken. En u berooft mij van de weldaad, die er voor mij in lag, mij som tijds tegenover u te mogen uitspreken. .Want u alleen weet het, dat ik mij zeer eenzaam gevoel. Met u mag ik en kan ik, juist op grond van het ongewone lot, dat ons tegelijkertijd van elkaar scheidt en aan elkaar verbindt, alles bespreken. Jnist op dit oogenblik heb ik behoefte aan een vriend, die mij raad geeft. Dat mijn leven zóó niet kan voortgaan, is mij duidelijk. Voor mijn ouders een last, bij mijn broer- slechts een logée zonder tehuis ben ik. Liefde schenken mij de mijnenzij zijn rijk bovendien. Nochtans gevoel ik een leegte in mijn hart, en ik sta daar bijna als een bedelares. „Wil u mij een uur toestaan, opdat ik u mijn vroeger leven kunne blootleggen Willen wij dan voortaan van iederen recht si reek- sohen omgang met elkander afzien, laat ons dan niet van elkaar scheiden in den vorm, dien uw brief, onlangs aan mij geschreven, ons oplegde, maar als mensch en, die niet als vluchtenden, maar als waardeerenden elk ander vermijden. „Morgenavond moet ik mijn broeder naar Wendessen vergezellen. U zal zeker reeds weten, dat verscheidene heeren van liet re giment daarheen uitnoodigingen tot bijwo ning van een feest gekregen "hebben. Maar overmorgenavond. Dan wacht ik u. „Sabine." (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1