t a es ar d a. BEOfENLAm Uit de Staatscourant. Ker k en Sell ooi. SPORT. Gemengd Nieuws. Kinantiëel. S. no. fl. 12782 15 1000 12782 19 1000 I29G3 19 1000 16252 11 1000 16423 7 1000 18089 11 1000 19358 19 1000 19469 2 1000 19409 19 1000 19797 9 1000 S. no. ft. 422 17 1000 1498 19 f000 2067 15 1000 2190 4 1000 4446 3 !000 4026 15 1000 4027 8 1000 505G 1 1000 3290 1 1000 5002 15 1000 Y i s j c h e r ij. Scheepvaart. Handel. Gmuauiï tu Daujaautu v. d. SaHxvjjuiaom Cotnuxx. lif voedsel heeft, krijgt dit, en. wordt gewoon weg genomen, van Eugelschen in. de eerste plaat», dio niet mee gaan Zoo werden in der by alle tram-, rijtuig-, ren- en andeie paarden kalm opgecommandeerd" en daaronder wa ren dieien die een waarde van 6000 nute- geawoordieen. -r-r v Hoewel de krijgswet nog niet is afgekon digd en ra ieder geval vredelievende Britten blijven kunnen, vlucht alles of de duivel" achter hen zit. Treurig is het gezicht, moe ders met baby's op open kolenwagens te zien zoo opgehoopt met Kaffers, koelies en 'blanken, dat er geen plekje is om te ritten en dat gedurende een reis van een gehee 1 e n dagen nacht, tenminste als zij naar Delagoa-baat gaan, anders het dubbele {Kaapstad). He ellende die die vluchtelingen beleven kan geen pen beschrijven. Ik heb de sleutels van groote magazijnen, die geheel verlaten zijn. In zoo voire is dat vluchten voor ons goed, omdat de mondvoor raad dan langer strekken zal. De taktiek van Engeland, nu het ziet dat zijn troepenmacht op verre na zich niet met de onze kan meten, zal waarschijnlijk een van uithongeren zijn doch ik betwijfel het of het lnerdooi zijn doel zal bereiken. Aanschaffing' van draagbare wapenen enz. De Minister van Oorlog heeft thans aan de Tweede Kamer een door hem reed» in uit zicht gesteld wetsontwerp ingediend tot na dere verliooging van de oorlogsbegrootrag voor 1899 met f 1,737,000 van den po»t voor aanschaffing van draagbare wapenen, met al wat daart-oe behoort, benevens van de voor aanmaak, samenstelling, wijziging en herstel ling van die wapenen benoodigde wisselstuk ken, materialen, werktuigen, gereedschappen en maten, aanschaffing van patronen vooi ge weren, karabijnen en revolvers en van daar toe behoorende besta nddeelen, zoomede fan alle materialen, werktuigen en gereedschap pen tot den aanmaak van die patronen, be nevens de kosten van keuring en herkeuring van een en ander. In zijn toelichting van deze supp. begroo ting zegt de Minister dat voor liet beding van 1,737,000 zullen verkiegen worden 20,000 karabijnen, kostende f803,200; en verwisselstukken voor ƒ50,000, wapenen en herstellingen ad 900,000, terwijl de keu ringskosten op ƒ31.800 worden begroot, welk aantal wapenen oveieenstemt met de eischen der door den Minister voorgestane organisa tie van de levende strijdkrachten. Wanneer deze wapenen alle aan de Hein- brug worden aangemaakt, dan zouden daar voor 14 jaren noodig zijn, zoodat men met dan bij het einde van 1916 geleed zou wezen en eerst na dit tijdstip aan de uitbreiding dei- reserve kan beginnen. Het was derhalve noo- dig, gölijk bereids aan de Kamer weid mede gedeeld, een zeker aantal geheele wapenen aan te schaffen. Bij de bepaling van dit aantal gelden ver schillende overwegingen, zegt de Minister. Door alleen de 25 reserve te doen aan maken en het overige aan te schaffen, zou ze ker het spoedigst over een aanzienlijk aantal wapenen, kunnen worden beschikt, maar zou ook het meeste arbeidsloon buiten het land worden verwerkt, terwijl dadelijk aanzienlij ke sommen voor eerste aanschaffing noodig zouden zijn. Alzoo ontstond het voornemen om de aanschaffing te bepalen tot 20,000 ka rabijnen en de 50,000 wapenen welke dan nog noodig waren, na 1902 m de werkplaat sen aan de Heanbrug te doen aanmaken, ter wijl men na 1904 zou kunnen aanvangen met den aanmaak van de reserve. Waarom juist op dit oogenbhk de aanvra ge van gelden voor nieuwe wapenen ge schiedt, is hiervan het gevolg dat de fabriek te Steyr op dit oogenbli'k ten aanzien van de te bedingen eenheidsprijzen voor geheele wa penen met meer gebonden is aan de bepalin gen van de vroeger gesloten contracten. Met veel moeite is overeenstemming verkregen voor een prijs, die voor het geheele wapen omstreeks 4 meer bedraagt dan vroeger en voor een bestelling als die van dit wetsont werp, mits zij voor 1 Juli 1900 tot stand ge komen zal wezen. Voor de verwisselstukken is de fabriek nog tot 31 December 1900 aan de tot nu toe be taalde prijzen gebondenliet mag echter als zeker worden beschouwd, dat na dien datum de prijzen zullen stijgen. Bij dezen stand van zaken meent de Mi nister dat verder uitstel zeer ten nadeele van 's lands belang zou zijn. De Minister toont voorts de nadeelen aan voor onze financiën of voor de landsverdediging wanneer de fa briek te Steyr zich niet hoofdzakelijk bleef wijden aan de vervaardiging van wapenen. Zelfs de eenheid van bewapening zou gevaar kunnen loopen. Met het aangevraagde bedrag van 1,737,000 is de verkrijging van de wapenen voor de ontworpen organisatie met 25 re serve zeker gesteld. Alleen moeten dan jaar lijks toegestaan worden het arbeidsloon en de materialen, welke voor den aanmaak en de herstellingen vereisobt worden, alsmede de kosten van toebebooren en van die onder- deelen welke geheel of ten deele uit het bui tenland, doch niet bepaald uit Steyr, moeten worden verkregen. Wordt aan de gedane voorstellen gehoor gegeven, dan bestaat zekerheid voor de be wapening van alle troepen met het geweer of de karabijn M. 95. Omtrent de dekking der kosten wordt op gemerkt, dat door den minister van finan ciën zoodra dit wetsontwerp is aangenomen, een wetsontwerp zal worden gereed gemaakt, strekkende om te bepalen dat, bijaldien de dienst 1899 een tekort mocht aanwijzen van meer dan ƒ3,075,971 (een bedrag noodjg voor de aflossing der obligation Ned. Ribijn- epoorweg-Mij.), jaarlijks, te beginnen met 1901 en gedurende de 9 volgende jaren, bo ven do gewone amortisatie een zoodanig be drag tot aankoop van Nederl. Schuld besteed zal worden, als gelijk staat met één tiende van dat meerdere tekort, echter in geen dier jaren meer dan f 173,700. De kosten van de aanschaffing der wape nen zijn dus over 10 jaren verdeeld. Notarissen. In liet Weekblad voor het Notarisambt' is een staatje opgenomen, waaruit blijkt, dat het bij kon. besluit van 29 Sept. 1S92 ver ooi looide maximum aantal notarissen, betlra gemle 921, in de verste verte niet is over schreden, zelf1- niet in één airondissement vermits liet werkelijk aantal notarissen 833 bedraagt. Men schrijft ons uit 's-Gravenhage dd. 5 November De beteekenis, die in enkele kringen in deze stad en in het buitenland gegeven wordt aan het vei trek van den Engelsclien gezant bij ons Hof, sir Howard, stiookt niet met de feiten, die daaromtrent bekend zijn. Het is zeer onwaarschijnlijk, dat de Britsche vertegenwoordiger de Residentie heeft verla ten nrat het oog op het vreugdebetoon hiel en te Amsterdam over de overwinning dei- Boeren. Ten eer«te stond het vertrek met verlof reeds vast, vóór dat de gunstige berichten ons land bereikten en hoogst vermoedelijk zou de heer Howard reeds vi oeger vertrokken zijn met jaarlijkseh verlof, ware niet zijne tegenwoordigheid hier ter stede vereischt bij de onderteekening van de verdragen der vredesconferentie, waartoe sir Pauncefote op zettelijk uit Washington naar Den Haag is gekomen. Voorts was j.l. Maandag reeds bekend, dat de gezant Dinsdag zijn buiteulandsche reis zou aanvaarden en denzelfden avond was zijne familie reeds vooi uitgegaan. Z.Fxc. vertrok in den avond van Dinsdag, slechts weinige uren nadat de berichten om trent de voordeeien, door de Boeren behaald, den eersten indruk in de stad hadden te weeg gebracht en zeker vóórdat de uitingen van vreugdebetoon in den schouwburg te Amsterdam bekend waren. Al deze omstandigheden wijzer, dus cp geen enkel verband tus=chen het openlijk vreugdebetoon van een deel der ingezetenen en het vertrek van den gezant. Daarbij komt, dat de laatste maanden des jaars in den regel worden aangenomen als veiloftijd van de meeste gezanten der mogend heden alhier, zoodat thans met gelijk doel buitenslands vertoeven de diplomatieke ver tegenwoordigen van Duit=cliland, Frankrijk, Itahe, Oostenrijk-Iïongarije, Spanje, Portu- en Noord-Amerika. Ook is het bekend, dat het verlof van den Engelsclien gezant omstreeks Kerstmis zou eindigen. Naar aanleiding van het door baron van Goltstein, onzen gezant te Londen, aange vraagd eervol ontslag, schrijft de Haagsche correspondent van de »n. Gr. Ct." Men heeft het door baron van Goltstein, onzen gezant te Londen, aangevraagd en naar ik verneem, ook reeds door H. M. de Koningin verleend eervol ontslag, met 1 Jan. e.k. met de diplomatieke en politieke gebeurtenissen van den jongsten tijd in ver band gebracht lk kan u verzekeren, dat dit verband absoluut niet bestaat. Baron van Goltstein, wiens gezondheid met het klimmen der jaren niet zoo volmaakt meer is, had voor geruimen tijd reeds liet voornemen op gevat en te kennen gegeven, om zijn ambt neder te leggen. En her 13 er nu ook toe gekomen, omdat er, in verband met een vrij omvangrijke mutatie, in ons corps diploma tique thans meer dan te voren aanleiding toe bestoud. Dezer dagen zal de verandering in de samenstelling van een deel onzer diplo matieke vertegenwoordiging bekend worden. Te Bergen-op-Zoom is overleden op 87- jarigen leeftijd de gep. dirigeerende officier van gezondheid F. O. Hermus. De overledene was de oudste gep. officier van gezondheid en gerechtigd tot het dra gen van liet Metalen Kruis De heer Jan van der Waerden, president van den senaat van het Delfsch studenten corps, heeft bedaukt als lid der S. D. A.P., omdat hij zich niet langer met de beginse len dier partij kan vereenigen. Bij de SS. Mij. zijn benoemd tot station chef 2e kl. de stationchef 3e kb J. F. II. Dubber, te Laugewey, en F. H. Jamin te Zevenaar tot stationchef 3e kb de station chef 4e kl. J. Lambooij te Dronrijp en J. K, Smith te Akkrumtot 3e klerk de surnu merairs C. II. Y. Ebel! en C. P. Hauer. te Utrecht. De Vrije Vrouwen Vereeniging te Amster dam bestond Zaterdag 10 jaar. Er was een fuifje. Bij Kon. besluit is benoemd tot deurwaar der bij het gerechtshof te Arnhem, T. Teitsma, klerk ten parkette van den procureur-gene raal bij gemeld gerechtshof, wonende te Arnhem. (Herplaatsing wegens misstelling in de sStaats-Courant)". Bg Kou. besluit zijn benoemd: tot burge meester van Diemen, J. H. de Kieviet; lot id. van Zuid-Scharwoude, J. W. C. Kroon, secretaris dier gemeente, en tot id. van Lon- neker, E. Jacobs, secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit zijn bij het Departement van Oorlog benoemd tot commies, de adjunct commiezen W. H. N. Meltzer en P. Vrugt en tot adjunct-commies de eerste klerk J. Lind, allen van gemeld Departement. Ingevolge Koninklijke machtiging is de heer A. Foekens erkend en toegelaten als vice-consul van Portugal te Harlingen. Door den Min. van Koloniën is de heer G. M. A. Eibers gesteld ter beschikking van den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot derde-stuurman bij de gouvernements-marine aldaar. Ned. Hebv. Kerk. Het piov, kerkbestuur van Drente heeft tot de evangeliebediening toegelaten decan- didaten II. C. Hogerzeil, W. Jongebreur, J K. C. Trillaard, allen van de universiteit te Utrecht, en E. J. van der Brugh van de universiteit te Leiden. Het Piovineutal keikbestuiu" van Zuid Holland heeft zijn goedkeuring gehecht aan de instelling van een dertiende predikants- plnaU te 's-Gravenhage Beroepen: te Zoutkamp, H. Boersma cand. te Nieuwolda. Bedankt: voor Nieuvveikeik a'd IJsel. door fl. C. Irambers, te Eexta. Christ. Gnrscr. Kekk. Bedankt: voor Urk, door H. Janssen, te Amsterdam. Geret. Kerken. Beroepen: te Anna Jacobapolder, F. Bruinsma, te Oldeboorn en Nes. R.-IC. Kerk. Mgr. W. van de Ven, bisschop, van 'sHertogenbosch, heeft benoemd: den beer J. A. M. van den Heuvel pastoor te Veehei en deken van Helmond, tot deken van liet nieuwe dekenaat Vechel, en den heer Ph. M. van den Heuvel, pastoor te Helmond, tot deken van het dekenaat Helmond. Hooger Onderwijs. Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na de verdediging van Stellingen de heer J. van Bmsbergen, geb. te Utrecht; veor het kerkelijk voorbereidend examen slaagde de heer IJ. 13. Brucherus Cleveringa. Middelbaar onderwijs. De lieer dr. Iïesselink, leeraar in de natuur lijke historie aan de Rijks II. B. S. te Gio- ningen, heeft met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag uit die betrekking gevraagd. Zaterdagmiddag werd te Rotteulam de algemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Schaateenrijdeis-Bond. De voorzitter, jhr. A. E. Barnaart, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna hij mededeelde dat tegenwoordig waren 11 afdeelingen, uitb'-engende 2S stemmen. Tot bestuursleden worden herbenoemd de h.h. mr. M. v. Ileloma en A. W. J. v. Lan- scliot en in de plaats-can den lieer fe. II. Hyl- kema, die bedankt had de heer jhr. Sminia. Vervolgens werd het jaarverslag uitge bracht. Daaruit bleek o. a,, dat verschillende wedstrijden werden uitgeschreven, die wegens gebrek aan ijs niet konden plaats hebben. Dank zij de goede zorgen van den heer Van Vloten, uit Amsterdam, wiens onverdroten ijver om het uitzenden van Nedeilandsche hardrijders naar het buitenland door particu lier initiatief mogelijk te maken alle waar deering verdient, werd ook in den afgeloopen winter weder een Hollander, nl. Greve, naar Davos gezonden om zich te trainen. Greve heeft daarna medegereden in den intern, wedstrijd te Davos en te Berlijn. Naar aanleiding van besprekingen in de vorige vergadering heeft het bestuur het wenscheiijk geoordeeld een commissie te be noemen om de statuten van den Bond te herzien, ten einde aansluiting van de ver schillende ijsvereenigingen en ijsbonden aan den bond mogelijk te maken. Dan za! een nieuw, ruimer arbeidsveld voor den bond ontstaaö, waardoor de belangen van het schaatsenrijdende Nedeiland beter gediend zullen worden en onze meest algemeene en meest nationale tak van sport nog hooger zal stggen dan nu reeds het geval is. Op de medewerking van leden en donateurs wordt een beroep gedaan. Het verslag eindigt met den vvensch dat mooi ijs al de wedstrijden van den Bond zal doen slagen. Door den penningmeester werd de rekening en verantwoording voorgedragen, waaruit bleek dat de rekening sloot met een batig slot van f752.95Vs. De commissie bracht goedkeuiend rapport uit doch sprak o. a. de wenschelijklieid uit, dat de ijs-vereenigingen op tijd haar contri butie betalen in het belang van een goed beheer. Tot commissie voor het nazien der reke ning van het volgend jaar werden benoemd de afdeelingen 's Ilertogenbosch, Tilburg en Tie!. Tot plaats voor de volgende algemeene vergadering werd Haarlem gekozen. Vervolgens werd het verslag uitgebracht van de afgevaardigden naar het buitengewoon congres van de Intern. Schaatsenrijders-Unie te LondeD. Op voorstel van het bestuur werd daarna besloten tot het verleenen van de navolgende credieten: f250 voor eventueele propaganda; f 450 ten behoeve van de wedstrijden en 1200 tot het verstrekken van subsidie, indien door particulier initiatief hardrijders naar het bui tenland worden gezonden. Aan de orde was de benoeming eener com missie om de statuten te herzien. Besloten werd echter het samenstellen der nieuwe conceptstatuten aan het bestuur over te laten, dat deze alsdan aau de leden zal rondzenden. Door het bestuur werd vooits medegedeeld, dat de nationale proefsvedstrgden zullen ge houden worden op de banen der vereeni- gingen te Groningen, Edam en Haastrecht. Voor den eindwedstrijd werd aangewezen Amsterdam. De wedstrijden om provinciale kampioen schappen zullen gehouden worden te Leeu warden, Groningen, 's-IIertogenbosch, Haar lem en Zwolle, tei wijl de wedstrijd om het kampioenschap voor Nederland zal gehouden worden op de banen der Leeuwarder IJsclub. Groningen was daaitoe aangewezen, doch heeft dit aan de Leeuwarder IJsclub afge staan, welke dit jaar haar 50-jarig bestaan viert. Na eenige verdere mededeelingen omtrent de wereldkampioenschappen, sloot de voor zitter de vergadering, in 't bijzonder met een woord van dank aan liet afgetreden be stuurslid, den heer S. H. Hglkema. Op het Heuvelveld te Rotterdam werd gisteren den 18-jarigen J. M. bij den voet balwedstrijd een arm gesplinterd, doordat hy op den rechterarm viel. Gezonken vaartuig. De minister van waterstaat maakt bekend dat op 2G October in de rivier de Nieuwe Mna«, onder de gemeente Rotterdam, op ongeveer 750 meier beneden kilometerraai CXXXVII en 70 meter uit den reehternor- rnaaloeverlijn, een vaartuig is gezonken, groot 18 scheepston, geladen met koopmansgoederen en gevoerd wordende door J. de Ridder, te Oudewater dat het vaartuig, en voor zooveel noodig de lading, Dinsdag van rijkswege zal worden opgeruimd. Een ontrouwe postbeambte. Sedert betrekkelijk korten tijd heeft thans de vijfde arrestatie te Rotleidana plaats ge had van een beambte der Kon. Ned. Posterijen aldaar. Groot was het aantal klachten over vermiste brieven, zonder dat het mocht ge lukken, den schuldige op te sporen. Ten slotte viel de verdenking op een beambte, belast met de behandeling der Amerikaan- sche post. De directeur, de heer A. J. M. Ledeboer, besloot daarop persoonlijk dien be ambte te controleeren. Hg wierp zelf eenige gelakte brieven in de brievenbus van het hoofdkantoor op het Beursplein, waarvan hij wist, dat ze in handen van bedoelden beambte moesten komen. Werkelijk werd dan ook de assistent der posterijen A. Oveibeeke op heeterdaad be trapt, dat bij brieven bij zich stak, die hij r.aar het expeditie-iokaal moest overbrengen. Onmiddellijk werd hij gefouilleerd en niet minder dan 37 brieven werden op hem be vonden. Ontkennen was niet meer mogelijk. De politie werd gewaarschuwd en de ontrouwe beambte gearresteerd. Gisternacht hield de justitie eene huiszoeking in zijne woning aan de Gaffelstraat no. 47 en vond daar verschei dene Amerikaansche biljetten van een dollar en hooger, alle vermoedelijk san diefstal afkomstig. De arrestant is reeds verschei dene jaren bij de posterijen werkzaam en heeft een gezin met 5 kinderen. Zelfs ook gerechtelijke correspondentie gerankte in den laatsten tijd bij de posterijen op onverklaar bare wijze zoek. Transvaliana. De agenten van den vreemdelingendienst te Rotterdam hebben in een logement in de Beurssteeg aldaar aangehouden een 18-jaiig Duilscher uit Hamburg. Zijn vader had zijn aanhouding verzocht. Ily vei liet Hamburg heimelijk, na van zijn patroon een maand vooi schot op zijn traktement gekiegen te hebben. Met dit geld werd de reis bekostigd, waarvan Transvaal het hoofddoel was. De jongeling wilde daar in het Duitsche vrij willigerskorps dienst nemen. Bloedvergiftiging. Een dame te Havelte stak zicli met een schaar in'de hand. De hand zwol op en thans is zij overleden. Reeds vroeger zijn een zuster en een broeder an de overledene eveneens aan bloedvergifti ging gestorven. Van het jachtveld. Zaterdag werden door mr. Essink op diens buitengoed sBoerskotten" bij Oidenzaal —en nog twee andere jagers niet minder 3 reeën geschoten. Voor de verleiding bezweken. Zaterdag-morgen werd de korporaal v. L. van de 2e compagnie 1e bat. 4e reg. inf. te Delft door zijn sergeant-majoor uitgezon den om honderd gulden te wisselen. Het jonge mensch raakte verzeild in een café met damesbediening in de Coender- straat, waar hij weldra beschonken raakte en toen door de tsdames" op straat werd gezet. Door de politie gearresteerd, bleek «lat hij nog maar zes gulden over had. De ramp te Antwerpen. Uit Antwerpen schrijft men: Het ongeluk aan het Vlaamsehe Hoofd aan den overkant der Schelde wekt de grootste deelneming. De slachtoffers zijn allen door hun familie herkend uit Zwijndrecht, Melsele, Geverinnd, St. Nicoians, Nieuwkerken. Een gerechtelijk onderzoek wordt naar de ramp 'ngesield. Om half elf zgn Zaterdagochtend de lijken gekist. Maandag zal er om 10 uur in de kerk aan het Vlaamsche Hoofd een plech tige Igkdienst voor hen plaats hebben. Den Staat stelt men voor de ramp verantwoor delijk. Tijdens de Van Dyckfeesten moet ge bleken zgn, dat de brug in desolaten toe stand verkeerde, maar men liet het maar zoo. Het parket van Dendermonde heefteen onderzoek ingesteld. Een eigenaardig middel tegen zeeziekte. Dr. Pallas meent, dat men de zeeziekte zal kunnen bestrijden, door .het lichaam aan op eenvolgende kleine schokken bloot te stellen, ovenals prof. Charcot dit met goeden uitslag bij sommige zenuwlijders jn toepassing bracht. De langzaam golvende beiweging van. hot schip kan heb organisme niet verdragen; daaruit ontstaat die zonderlinge stoornis van de zenuwen, welke niet juist te omschrijven is, terwijl korte, hortende, spoedig op elkan der volgende bewegingen, d. w. z. schokken de, een neutrale werking uitoefenen. Op schepen bestaat dus behoefte aan een voort durende schudding, waarbij de bewegingen door heb slingeren en stampen geen overlast veroorzaken. Heb zou goed zijn, voor de reizigers op de schepen zetels beschikbaar te stellen, die een schokkende beweging aan heb lichaam geven, en hier en daar voorwerpen te hebben, die in een schuddenden toestand verkeer en, en waar aan de zieken zich kunnen vasthouden; zoo doende zouden de reizigers ia de gelegenheid! zijn, de schudkuur op allerlei wijzen in toe passing te brengen. Dr. Pallas is van meening, dat .wanneer liet oiganisme den invloed van die speciale bewegingen ondergaat, andere beswegingen er geen vat op zullen hebben. Faillissementen. Vit de Staats-Courant. Uitgespioken: 1 Nov. J. Bolland, koopman en aibeider, te Drieborg, Recht.-comm. mr. F. J. Campliub. Cur. A. Engels. 2 Nov. B. Flesschendrager, winkelier in tabak en sigaren, te Amsterdam. Recht.-comm, mr. S. Sleeswijk. Cur. mr. J. II. H. Hulsraan'n Jr. M. Hiemstra, koopman te Hallura. Rechte comm. mr. A. Petma. Cur. C. A, Römer. 3 Nov. G. Gosselink, timmerman, te Glaner- brug, gem. Lonneker. Recht.-comm. mr. Z. W Straatman. Cur. mr. D. Spanjaard. Opgeheven: 31 Oct. H. M. C. Kluit, lid van de vennoot- schap onder de firma Tack Sturm (hof-stoom- ververij en chemische uasscherij) te 's-Graven hage. 1 Nov. P. Sofi'ers, herbergier, te Woensdrecht. 3 Nov. El. Baderiberg, schoenmaker, te Gulpen. tlitlotin gen. LOTEN BELGISCH GEMEENTE-CREDIET a fr. 100 van 1808. Trekking 31 Oct. Betaalbaar 1 April 1900 No. 02975 fr. 15000 2598 t> 1500 57819 500 92808 500 j 2970 225 No. 26918 fr. 225 2943C 5 225 95095 225 J> 111225 225 135934 s 225 OOSTENR. LOTEN 5 pCt. ii ft. 500 van I860. Trekking 2 Nov. Betaalb. 1 Febr. 1900, (Vei volg der opgave.) S. no. fl. 5706 2 1000 0070 8 1000 7267 9 1000 10551 20 1000 10804 3 1000 11736 11 1000 12010 10 1000 120S2 7 1000 12155 10 1000 12644 10 1000 Allo overige in bovenstaande serien vervatte nummers fl. 600. WEENER LOTEN a fl. 100 van 1874. Tiekking 2 Nov. Betaalbaar i Fobr. 1900. (Vcivolg dor opgave). Serie No, 11 Serie No. fl. Serie No. (1. 140 06 250 990 14 250 1288 42 250 251 26 250 909 04 250 1288 94 250 251 76 250 1209 81 250 2095 57 250 365 92 250 1288 28 250 2020 45 250 Alle overige 2080 nummers, in bovenstaande serieen begrepen, met fl. 150. LOTEN ITALIAANSCHE ROODE KRUIS a Ls. 25 van 1885. Piemietrekking 1 Nov. Betaalbaar 11 Nov, Serie No. Ir. Serie No, Ir. 8182 1 3500019477 0 1000 853 42 2000 SCHEVEN1NGEN, 4 November. Heden weid van IJmuidcn en Nieuwediep aangevoerd 50 manden versche visch. Tongen golden van f 0.40 tot 0 75. taibotjes van fl tot 1.50, griet van f 0.30 tot 0.75, zeehanen van f0 20 tot 0.40 per stuk, schottetjes van f2 tot 4.15, scharren f 1.50 tot 2, pietermannen f t.50 tot f 1.65 per mand. Van de vloot zijn heden binnengekomen drie ioggeis van de reeders A. de Niet, M. de Niet en Atb. Korving, met 13 en 14 last pekelharing. Steurharing kwam hier heden niet aan de markt. IJMUIDEN, 4 November, Wegens stormweer heden geen aanvoer van visch en kwamen er geen schepen binnen. Hoogwater te Schiedam. Nov. 7v.ra. 6.14 nam. 6.26 86.55 7.09 Hoogte van liet water op de Rivieren. Berichten van 4 November. LOB1TH, 2 uur 's midd. 9 66 Gev. 0.00 M. MAINZ, 12 uur 's midd. 0.36 Gev, 0.01 M. KOBLENZ, 6 uur 's morg. 1.47 Gev. 0.0I M. TRIER, 12 uur'smid. 0 62 Gev. 0.24 M. RUHRORT, 8 uur 's morg. 0.50 Gew. 0.02 M. 5Kon en Maan. Zonsopg, Nov. 7: 7.07 v.ra. onderg. 4.18 n.m. 8: 7.09 4.16 a Eerste kwartier 10 Nov. Volle 17 Maan Nov. HET WESTLAND, 4 Nov. Op de veilingen van gisterenavond werden de volgende prijzen besteed: stoofperen f 1-30a 2.stoofappelen fl.30 a 2.10 per Kinspruit- kool fO.CO a 0.95, kroten 30 a ct., peen ct. per zak; blauwe druiven f0.50 u 1.10 c., tomaten a ct. per kilo; tafelpeien 2 a 13 ct., tafelappeten 3 a 10 ct., per stuk. HAMBURG, 4 November. Petroleum loco 7.95 brief, dito -.geld. Spiritus per Nov. 19?/a, Dec./Jan. lü'A. Stemming vast. BUDAPEST, 4 November. Tarwe flauw. NEW-YORK, 4 November, Nov. Dec. Jan. Feb. Mrt. Mei. 38ji38 Nov. Dec. Jan. Feb. Mrt. Mei. Mais. Tarwe. 731/g 76% 77 7 Nov. Musis Sacrum Schiedam, Kunstkring- Quartett, 8 uur. 7 Groote Schouwb. Rotterdam, Me vrouw de Lavalette, 8 uur. 7 d Tivoli, Rotterdam, De braafste man van Frankrijk 8 uur. y> Groote Schouwb, Rotterdam, Kon, Fransche Opera, 7uur. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur; Casino Variété, Cool- singel, 8 uur; Pschorr Dameskapel, Korte Hoogstr., 8 uur. a; bi B 1H m d: zi ht lit zij P1 dc ga aa ne te pl, kc zoi da

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6