53"c Jaargang. Dinsdag 14 November 1899. No. 10089 Wlaar een mensch! UIT DE PERS. WlTËNLAND.7" SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt djagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en V1 a a r d i n g e n fl. 1.25. Franco per post fl. 1.05. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan liet bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat ©8. Mkmuw Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90; iedere regel meer 121/2 cents. Reclames 30 cents per regel. Croote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan bet Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine adeertenliën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Aio. 123. Betoogingen. De redactie van »De Avondpost'" heeft, generaal den Beer Poortugael de vraag ge daan, of betoogingen, als in den schouwburg Van Lier te Amsterdam plaats hebben gehad, en het uitsteken der vlaggen, na een over winning der Boeren in Zuid-Atrika, moeten worden beschouwd als handelingen in strijd met de neutraliteit. De heer den Boer Poortugael verwijst naar zijn werk over »Bet Oorlogsrecht, alsmede de rechten en plichten der Neutralen", waarin men in den 2en druk van 1882, bldz. 441 274, leest «De bevolking van een neutralen Staat heeft liet recht voor eene der oorlogvoerende partijen medegevoel te uiten." Schr, vestigt er echter de aandacht op, dat tijdens den Fransch-Duitachen oorlog in Oostenrijk, Zweden, Spanje en Zwitserland van regeeringswege gewaakt en gewaar schuwd werd tegen manifcstatiën, welke tot een diplomatiek incident aanleiding zouden kunnen geven. Uit dit alles volgt, naar mijne bescheiden meening, besluit sclir., dat openbare demon straties, manifestaties, meetings, het loopen met vaandels enz. tot conflict met een vreemde mogendheid aanleiding kunnen geven. Nu is er zeker niemand onder ons, die niet met warme sympathie voor de Boeren en hun heldenkamp is bezield, die met van harte wenseht dat zij mogen zegevieren, niet uit haat tegen de Engelschen, maar omdat de Boeren het recht en de waarheid aan hun zijde hebben en te strijden hebben een vvan- hopigeD kamp voor de vrijheid en de onaf hankelijkheid van hun land. Laat ons dus vlaggen en uiting geven op alle voegzame wijze-als zij dat hebben bereikt, als er vrede is gekomen en het einde voor hen is, zooals wij, hunne stamverwanten, zoo gaarne wenschen. Nu schijnt dit voorbarig. Niets is wissel valliger dan de oorlogskans. Nu te vlaggen en betoogingen te houden helpt aan de Boeren niets, hoegenaamd niets. Laat ons liever iets doen wat wèi helpt. Meer geld geven dan thans geschied is, voor gewonden en achter gelaten betrekkingen, en, wat wellicht helpen kan, laat ieder die kan zich den aibeid ge troosten om geheel op de hoogte vöd hun zaak te komen en dan te schrijven overal heen, om vooral den vreemdeliugen duidelijk te makeD, dat de grieven, welke Chamber lain heeft te berde gebracht, zijn ongegrond, pour le èesoin de la came opgerakeld, bewijs dat de Boeren volkomen in hun recht zijn. "Voor het doen drukken en verspreiden van zulke geschriften geld verzamelen, dat mag en dat kan steun geven. Zóó helpen wij Recht en "Waaiheid betel en waardiger dan door ontijdig vlaggen en manifesteeren, wat de feiten toonen het aan ons eigen land, zonder eenig nut voor de Boeren, aan conflicten kan bloot stellen Algemeen overzicht. SCHIEDAM, i'3 November '99. Be oorlog. De toestand in Natal. Optimisme is een prettige, maar vaakge- DOOR f. IDA BOY-ED. 37) Arnold zag dicht vóór zich liet sneeuwwitte linnen kraagje uit den man tel kijken en zag den hals, het oor en een godeelt© van do wang, alsmede het weelderige hoofdhaar. Een onbeschrijfelijke glans va.n jeugdige frischhcid ging van dat alles uit. Neen, dat paste niet bij dit -bekoorlijke meisje in de modder te vallen. Hij greep haar onwillekeurig steviger vast. „Om oom spijt het mij. Hij is erg zenuw- whlig. Ik maak er een grapje van," vertelde aj in ongedwongen op.-echtheid. „Mag ik ook vragen, tu ver hier vandaan gekomen is?" „We hebben, twee ui-en aan één stuk gere den. Wij waren bij bloedverwanten te logee- ren. Was om een doop te doetn. Weet u, ®e arme oom moet overal voor peetoom spe ten. In onze familie zijn zeker al vijf en twin tig Prederiks en Frederica's. De jonge ouders denken, altijd:, dat oom daarop gesteld is. Maar het vermoeit hom zoo. En hij is te goed. -Rij kan niet neien zeggen. Nooit op iets Zij babbelde met de mededeelzaamheid, ton jonge memschen eigen. Misschien wilde aj zich tegenover den vriendelijken, luitenant °ók niet zoo stijf gedragen. „Dom Flits," daciit Arnold. „Maar dat zou toch vaarlijke eigenschap. Zeker, de zaken altijd donker inzien, is onverstandigmaar de op timist laat zich o zoo gemakkelijk verleiden om voor waar te houden wat hij zoo gaarne zou wenschen. In het «Handelsblad" is zulk een optimist aan 't woord gewce=t. Het is een militair die, op grond van de annexatie der Enget- sehe distrieten in het Westen benooulen Transvaal en van de noordpunt van Natal boven de Tugelarivier betoogt dat Mafeking en Ladysmith waarschijnlijk reeds in handen der Boeren zijn, maar dat Kimberley zich daarentegen nog houdt. Generaal White zou de cavalerie onder French bevolen hebben zich door het cordon Boeren orn Ladysmith heen te slaan, wat ook gelukt zou zijn de optimistische beschou wer verkiaatt door die welgeslaagde poging de gevechten van 2 en 3 November. Wij zouden o zoo gaarne wenschen dat de schrijver gelijk had; maar wij gelooven er niets van. Daarvoor zijn de officieele be richten van generaal Buller te beslist, en hot wil er bij ons ook niet in, dat van zóó belangrijke feiten niets zou zijn uitgelekt. Ons dunkt, dat dergelijke gebeurtenissen niet stil gehouden kunnen worden. Laat ons dus vrij aannemen dat Ladysmith zich handhaaft, en zien hoe de positie i=, blijkens de weinige berichten die uit Zukl- Afrika komen. "Want zelfs de Engelsehe bla den zijn schaars voorzien van nieuwste Ladysmith zijn ook verscheiden oorlogscor respondenten ingesloten. Uit berichten nu van de correspondenten der «Daily Mail" te Estcourt en te Pieter- maritzburg en die der «Daily Telegraph" blijkt, dat de Boeren zich sterker samen trekken tusschen Ladysmith en Colenso; zij hebben zwaar Fratisch geschut op heuvels geplaatst, zoodat zij de spoot lijn beheerschen. Hun troepen zijn vooruitgeschoven tot ten Zuiden van Pieters. Tegelijk wordt nog meer geschut om Ladysmith aangevoerd. Donderdag werd te Esccourt weer het gedonder van de kanonnen gehoord in de richting van Ladysmith. De kanonnnde ieek zwaarder en heviger dan tot nog toe waaruit men de gevolgtrekking maakte, dat liet zware scheepsgeschut der Engekciien nu ook aan het werk i*. Ons komt deze opvatting onwaarschijnlijk voor. Eer gelooven wij -dat de Boeren nu ook ten Zuiden van Ladysmith hun zwaar geschut hebben opgesteld. Wij houden het er voor, dat White aan zijn marine-geschut niet veel zal hebben, bij gebrek aan ammunitie. Daarom meenen vrij ook dat de vraag niet is zal Ladysmith vallen maar zal Lady smith vallen vóórdat het korps gereed is, dat te Durban wordt gereed gemaakt om de stad te ontzetten Want het is duidelijk dat generaal Buller de eeiste troepen, die in Zuid-Afrika aanko men. bestemd heeft om White ter hulp te gaan en hem zoo mogelijk de hand te reiken. En hiermede rekening houdende verzamelt Joubert, wiens krijgskunde door het samen trekken zijner troepen om Ladysmith zoo uitnemend is gebleken, blijkbaar zijn hoofd macht op de lijn, [vanwaar voor White de redding komen moet. Als zij maar niet te laat komtDe mili taire medewerker der «Westminster Gazette" in wiens helder, zakelijk en eerlijk oordeel wij groot vertrouwen stellen berekent dat White het tol 26 November, dus nog twee In allen gevalle stolde hij zich de moge lijkheid van zulk cctl ontmoeting voor, en hij begon erg nieuwsgierig te worden om te we ten te komen, wie de beid© reizigers toch waren. „Naar ik hoop, brengt het onverwachte op onthoud hot reisplan van u en uw oom nicb m db war?" zeide hij op een vragen den toon. „Ja, wel een beetje. Dat is te zeggen, alles wordt nu con dag later. Maar dat doet er niet toe. Oom is niet zóó precies. En. mij is het ook om 't ©ven. .Dan komen wij maar eon dag later in Italië Ziezoo! Daar zijn we er al! Vriendelijk bedanikU" Zij waren aan don overkant aangekomen en. keken er nu naar, hoe de lang© oude hoer, door don kleinen Blaser ondersteund, eenigs- zins waggelend achteraankrwami. Toen"nam oom Frits zijn muts weder af, bedankte d'o beide heer en vriendelijk ou zeide: „Kom nu maar moe, Suzaana!" Natuurlijk, zij zijn liet, dacht Arnold em keek hon vol belangstelling achterna. Blaser, die naast hem stond, roemde, in opgewonden bewoordingen het voorkomen en de gestalte van het meisje. „Ik zal eens ©en praatje met don koetsier maken om te weten te komen wie zij zijn. Een pracht van een meisje 1 Weet je wat, Körlegg als wij er vandaag liet eten in ons kwartier eens aan gaven en in „Koning Stanislaus" dineerden Wij hebben zoo wat voor redders in don nood gespeeld1, en dus eenigemiato het recht om nader konnis met elkaar te maken. Wat dunkt je er van?" weken, moet uithouden. Gebeurt dit, dan verwacht hij een groot gevecht om Lady smith, waarbij de Boeren front zullen hebben le maken naar twee zijden tegen White's troepeu en het ontzettingskorps onder lord Methuen. De miliiaire schrijver berekent dat do laatste troepen en liet noodige geschut eerst tegen den 19den te Duiban aankomen, zoo dat niet vóór den 24sten de dirisie te Pieter- maritzburg gereed zal zijn om naar het Noorden te rukken, waarbij zij vermoedelijk tot Estcourt met den trein zal kunnen gaan. Het is echter twijfelachtig of White liet zoolang zal kunnen uithouden. De militaire medewerker der «Weslm, Gaz." schat zijn macht op 13000 man met 30 stukken veld geschut, eenige 9-ponders en 4 stukken zwaar marine-geschut. De cavalerie is uitnemend en goed met het terrein bekend. Het kamp is versterkt en luim voorzien van levensvoor raad. En de Boeren? Van hen zegt de militaire medewerker «Tegenover White staat een veel sterkere Boerenmacht, die buitengewoon mobiel is op het slagveld, steeds rank schiet en vast be sloten is om met de uiterste hardnekkigheid eiken streep grond te verdedigen. De toe gangen tot de Britsche stelling zijn afgesloten, maar de vijand heeft twee open spoorwegen, naar Uariismith en door Lang Nek naar Pre toria. Langs deze lijnen kunnen vrijelijk man schappen, kanonnen en schietvoorraad wor den aangevoerd en waarschijnlijk geschiedt dit ook. De Boeren hebben een groot aantal zware kanonnen in stelling, die echter in verwoestende uitwerking achterstaan bij de Britsche. De Engelsehe kanonnen echter moeten schieten om de Boeren het vuren te beletten en elk schot is onhenoepelijk weg de ammunitie kan niet aangevuld worden. De overmacht der Boeren staat hun toe hun manschappen rust te gunnen en mannen die voldoende kunnen rusten, schieten noodza kelijk beter dan zij die niet voldoenden slaap krijgen en de zenuwprikkeling van een aan houdend bombardement moeten doorstaan." Hierbij zij nangeteekend dat het geschut der Boeren verder draagt dan liet Engelsehe, schoon de Iyddiet-granaten der zware scheeps- kanonnen mderdaiul vieeselijk in hun uit werking zijn. Maar de schrijver concludeert zelf «Om kort le gaanhet zwakke punt in generaal White's stelling is dat ouze mannen en paarden eiken dag in touw zijn en dat er gevaar bestaat dat de ammunitie vooral die voor het zwaar geschut op raakt." Kan White het tot den 20sten houden, dan acht de schrijver alle gevaar voor Natal geweken. Maar «slaagt hij daarin niet en wordt hij gedwongen met achterlating van zijn geschut en zijn voorraden, met zware verliezen naar het Zuiden terug te trekken, waar hij op vernielde bruggen eneensteike Boerenmacht aan de Tugela zou stuiten, dan is het onmogelijk te zeggen wat er gebeu ren zal." Wij zouden hier nog bij willen voegen, dat de Boeren misschien zelis Estcourt en Pietermaritzburg bedreigen. De marine-bri gade met 20 kanonnen, die blijkens een lele- giam van Woensdag uit Durban, door de oorlogsschepen aan land is gezet, zal toch niet voor Ladysmith bestemd zije. Het „Och, jij maakt van iedere beuzeling een zaak van gewicht! Die mcnschen weten van middag al niet meer, hoe wij er uitzien," zeide Körlegg ontwijkend, ofschoon hij terstond be sloten had), ook in „Koning Stanislaus" to gaan eten. Suzanna Osterroth wist 's middags echter nog heel goed, hoe de beide hoeren er uitge zien haddon. „Niet waar, oom," zeide zij, „dat waren twee nette luitenants? Vooral dio lange blon de is mij goed bevallen. Hij had zoo iets man lijks, zoo iets ernstigs." „Misschien heeft die golieelo indruk van manlijkheid alleen in dc hooge, met modder bespattc- rijlaarzen zijn grond. Zoon uniform, die de sporen van harden arbeid draagt, staat wel gekleed," zeido hij lachende. „TJ laat u ook door niets imponoeren," be weerde zij. „Althans niet door een luitenant al dade lijk op bet eorsto gezichtwant ik ben geen meisje." „Nu, zóó een ben ik er toch ook niet!" riep Suzaima uit. Des middags zochten zij in de eetzaal van „Koning Stanislaus" een tafeltje voor zich uit. De beide lange hoofdtafels waren voor of ficieren bestemd, die er deels al aan plaats genomen hadden, deels nog aankwamen. Do geheele zaal was voor oom Frits wel wat al te beweeglijk. Intusschon, eten moesten zij toch, en boven in db kleinere eetzaal wemel de liet van onderofficieren. Bij bet raam stond oen tafeltje, dat nog niet bezet was. Daarboven hing aan don muur een reusach- heeft den schijn of de Engekciien niet gerust zijn over verder zuid waai is dringen der Boeren. I n li e t Zuiden en Westen. Over de gebeurtenissen in het Noorden der Kaapkolonie en in West-Griqnaiand kun nen wij gevoegelijk naar onze telegrammen verwijzen. De lezer zal daaruit bemei ken dat de Boeren den Gden gereed zijn gekomen met bun omduiting van Kimberley en de stad hebben opgeèischt. Naluui lijk volgde een weigering, en daarop is den 7den het bom bardement begonnen. Ook hier hebben de Boeren du* langzaam, maar solide gehandeldeen week geleden waren z.ij geieed; toen werd niet ianger geaarzeld, maar met den aanval begonnen. Den 4den is er een gevecht geweest, waarin de Boeren volgens het bericht van kolotiel Kekewieli, den bevelhebber van Kimbeiley, het onderspit hebben gedolven. Waarschijn lijk hebben wij hier te doen met de gewone tactiek der Boeren terugtrekken, wanneer er geen voordeel te behalen i=. Zonderling dat na het gevecht bij het waterreservoir, waarin de Boeren volgens Kekewieli geslagen zijn, de bewakingspost van het reservoir vermist wordt. Misschien weer een nederlaag der Boeren u la Glencoe Men schijnt te Kimberley zeer gerust; althans de vrouwen en kinderen zijn in de stad gebleven, liet gevecht bij Belmont even- we! lijkt ons wel iets meer toe dan een ver kenning. Misschien is het wel een poging geweest om Kimbeiley te helpen door de Boeren af te leiden. De Boeren hebben in dit gevecht weer voornamelijk op de officie ren gemikt. Blijkbaar is het succes aan hun zijde gebleven. Van Mafeking hebben wij alleen zeer oud nieuws, van 23 en 27 October. Ook uit het Noorden der Kaapkolonie heb ben wij geen nieuwe berichten. Blijkbaar zijn de Engelschen echter niet op hun gemak voor verder voortrukken der Boeren. Althans de «Times" ontvangt van zijn correspondent te Queenstowri bericht, dat een gebhndeeide trein de spoorwegbrug bij Bur- ghersdorp vernield heeft, doelt dat de ver binding met De Aar nog open is. Niet ver van De Aar zijn echter reeds Boeren gez.ien. Verspreide berichten. De «Westminster Gazette" waarschuwt tegen het gelooi hechten aan KallVw-beriehten, vooral waar het geldt beweerde trouweloos heid der Boeren, Tegen beschuldigingen van zoo ernstigen aard tegen de Boeren op grond van Kafierpraaijes protesteert het blad krach tig. De «Daily Telegraph" die niet uitgepraat raakt over het misbruiken der witte vlag door de Boeren moge zich dit ter harte nemen, liet totaal der Britsche verliezen aan dooderi gewonden en vermisten bedraagt thans vol gens officieele opgaven 2036, aldus verdeeld gesneuveld 182, gewond 822 (sedert 22 over leden), vermist 1021. Hieronder zijn niet begrepen de vermiste Iersche Fuseliers die bij Nicholsons Nek in den slag bij Ladysmith gevangen zijn genomen. De «Daily Chronicle" schat het aantal dezer gevangenen op 800 tot 870 man, waardoor het totaal der Brit sche verliezen reeds bedenkelijk de 3000 nadert. In deze week worden te Kaapstad ver wacht veeitien transportschepen met in het geheel 1002 officieren en 10,599 man aan boord. tig biljetdaarop bruiste een m het vuurrood gekleed© dame, op een fiets gezeten, regel recht op den toeschouwer af. Daaronder hing dc annonce van de Berlijnsche tentoonstel ling van nijverheid. Do opgeheven vuist met den hamer was door de vliegen bezoedeld. Al zuchtende zotte oom Prils zich neder. n©t kleine genoegen, dat dc toestand hem schonk, was de opmerking, dat Suzanna, als eenigo dame onder wel veertig hceren, oven vrijmoe dig bleef, als zij altijd was. „Kijk eens, daar zit je held met de rijlaar- zon," zeide hij. Daar Körlegg on Blaser bemerkten, dat de oude lieer naar hen keek, stonden zij al groe tend op. Ook Suzanna knikte hen vriendelijk toe. „Wij zullen hun straks laten verzoeken, aan ons tafeltje een glas Champagne te ko men drinken." „Kan dat maar zoo?" vroeg Suzanna twij felend. „Een oude li'eor mag aan twee jongelieden, die liom ceu dienst bewezen hebben, wel een glas wijn offreeren, zondter hen te kreuken." Suzanna bleef eon weinig onrustig. Oom Frits, in zijn patriarchale positie te midden van zijn uitgebroidte familie, ..ad er zich aan gewend, ook tegonover vreemden dikwijls wel wat jovialer te zijn, dan het aan Suzanna ge past voorkwam. Evenals aan alle jonge men- sclicn ontbrak het haar in personeele qmes ties nog dikwijls aan de inwendige vrijheid. Maar Körlegg en Blaser namen de invita tie, die de kellner bun ira een nauwkeurige persoonsbeschrijving overbracht, niet kwalijk, De Bavarian, die Vrijdag uit Sout hampton is vertrokken, heeft behalve de militaire attache's, 90 officieren en 2100 man aan boord, liet grootste aantal troepen dat door één stoomschip naar Kaapstad wordt overgebracht. Zaterdag heeft koningin Victoria met een korte toespraak tot de officieren afscheid genomen van haar lijfgarde die naar Zuid- Afrika gaat. Men denkt dat de Persia die met averij te St. Vincent is binnengesleept, met een week zeilvaardig zal zijn. Het gerucht van de schipbreuk van een transportschip bij Ouessant, is waarschijnlijk hetzelfde, waarvan de admiraliteit Zaterdag verklaarde niets te weten. Volgens een telegram aan do «Times" uit Maseru weigeren de Basuto's den oog«t der Vi'ijstalers die op het veld staat te rotten, binnen te balen. De «Daily Telegraph" komt er onomwonden voor uit dat annexatie der Boeren-repubÜeken het doel moet zijn van den oorlog. Lord Salis bury's uitlating: «Wij zoeken ons niet meester te maken van de goudmijnen noch van grond gebied", moet aldus worden opgevat dat Engeland er niet naar streelde; maar nude oorlog er is, moet de annexatie het gevolg zijn. Een fraaie redeneering f Samenzweringen in Frankr()!{, Het Ilooggerechlshof te Parijs heeft zich Zaterdag overeenkomstig het requisitoir van den procureur-generaal Bernard, die van oor deel was dat de beschuldiging op hoogst ernstige feiten gegrond is, bevoegd verklaard tot kennisneming van de zaak. 157 leden stemden er voor, 91 er tegen. Wallon en Maillard bestreden de bevoegdheid, die Chau- mier verdedigde. Een deel der publieke tribune die Déroulède had toegejuicht, werd tijdens de schorsing ontruimd. Men is inlusschen een nieuwe clericaal- royalistiseh komplot np 't spoor. Op bevel van den rechter van instructie zijn Zaterdagochtend huiszoekingen gedaan in velschillende wijken van Parijs, om stuk ken op te sporen, die het bestaan kunnen aantoonen van een bestaande vereeniging, die den vorm der regeering zou willen wijzigen. De vereeniging draagt den naam van «Jus tice et Lëgalité"en wei kt in geheel Frankrijk. Bevelschriften tot huiszoeking zijn naar de voornaamste provinciesteden gezonden. Huis zoeking is gedaan in het bureau van het dagblad «La Croix". De huiszoekingen golden voornamelgk de «Pères Assomptionnistes", maar ook is huis zoeking gedaan bij de «Soeurs Oblates". Een redacteur van de «Temps" vernam aan het bureau van «La Croix" dat daar 150 ager ten in burgerkleeding kwamen onder leiding van den rechter van instructie Fabre en den commissaris Ilennion. Ontkend werd dat de clericale vereeniging «Justice et Lé- galité" in de zaak betrokken is. De «Liberie" zegt dat een der Paters Assomptionnisten ontkent dat er papieren in beslag zijn genomen. Volgens de «Petit Bleu" is er echter een brandkast gevonden met 1.800.000 francs. Er zijn reeds andere huiszoekingen gedaan te Nimes, Nancy, Touloux, Bordeause en elders. maar verlieten, mot stralende gezichten, liet dessert, door hun kameraden benijd. Do oude lieer liep hun eenige schreden te gemoet. „You Körlegg." „Bhiser." „O&terrolh." Na deze wederfceerigo voorstelling rustte op oom Frits nu ook dc plicht om do heeren aan zijn nicht voor te stellen. „Met je verlof, lieve kind," zeido hij, „Mijnheer Von Hömeck, Luitenant Heeser, mijn nicht, Juffrouw Osterroth." Oom Frits was erg in zijn nopjes. Namen waren zijn zwakke zijde. Ditmaal had hij zo, naar hij meende, zeer juist verstaan en uit gesproken. Ook bohooide hij nog tot de oude schooi en noemde do adelijko heeren bij liun naam en de burgerlijke bij den rang, dien zij in het leger bekleedden. Men zat al spoedig heel gezellig mot elk aar te praten. Körlegg erkende, dat de muts van do lamsvacht hen verleid liad, Mijnbeer Osterroth voor een Rus aan te zien, voor eon. diplomaat bovendien, naai- zijn geheele voor komen te oordeclen. Daar de oude heer zijn naam verkeerd ver staan had, gevoelde Körlegg de zekerheid', dat doze don ouden heer en de jongo dame niet bekend zou voorkomen. In do zaal werd het gedurig leeger. Allo of ficieren wanen al sedert 's morgens vier uur in het getouw geweest. Do dienst begon om drie uur opnieuw. {Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1