53fite Jaargang. Zondag 17 en Maadag 18 December 1899. No. 10118 Tweede Blad. AMOR'S PIJL AANGIFTE STADS-ZIEKENHUIS. De Commissie van A dmtnistratie voor hei Staus-Ziekeniiuis te Schiedam, is voornemens op Vrydas 32 Oeccmber 1899 a a n t e besteden, de levering gedurende hel jaar 1900, vau snikcr, koffie, rijst, gort, zont, zeep en oudere kruidenierswaren. ENGELSCHE BRIEVEN. BINNENLAND. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen 11. 1.25. Franco per post fl. 1.05. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90; iedere regel meer 12Va cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naai-' de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Intero. Telefoon So. 133. voor liet BEVOI.KIR1GSKEGÏSTER» DcnSE MEESTER EN W ET I! OUDERS van Schiedam achten het noodig de ingezetenen te herinneren aan hunne verplichtingen tot het doen van aangifte voor het Bevolkingsregister, voorgeschreven bij Ko ninklijk besluit van 27 Juü 1887 (8fèW. no. 141). Die verplichtingen, wier verzuim wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geld boete van ten hoogste flOO, zijn hoofdzakelijk do volgende Bij vestiging in de Gemeente. Hij, die zich in de Gemeente vestigt, doet daarvan aangifte aan het Gemeentebestuur binnen éene maand na zijn aankomst. Bij het verlaten der Gemeente. ilij, die de Gemeente metterwoon gaat verlaten, doet hiervan eene verklaring aan het Gemeente bestuur. Bij verhuizing binnen de Gemeente. Elk hoofd van een gezin of afzonderlijk levende doet, binnen eene maand na zijne verhuizing binnen de Gemeente, daarvan aangifte aau het Gemeente bestuur. Tm aanzien van inwonende personen. Elk hoofd van een gezin of afzonderlijk levende geeft, uiterlijk binnen ééiie maand, aan het Ge meentebestuur kennis van ieder lid, dat in zijn gezin wordt opgenomen of daaruit gaat, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen. Algcmeene voorschriften. Eike aangifte of verklaring gaat vergezeld van de opgaven, ter invulling van het Bevolkingsregister noodig. Ieder, door het Gemeentebestuur daartoe opge roepen, is verplicht tot het doen der opgaven, boven vermeld. Burgemeester en Wethouders vertrouwen, dat men zich deze herinnering zal ten nutte maken en brengen opnieuw ter algcmeene kennis, dat het Bureau van het Bevolkingsregister ten Raadhuize is geopend dagelijks, behalve op Zon-en Feestdagen, van 81/2 uur des voormiddags tot 4'/» uur des namiddags. Schiedam, ifi December 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris VERNÉDE. Indische schots van Rudyard Kipling. 9Br loefde ia Simla eens een zeer mooi meisje, do dochter van een airm, maar recht schapen rechter. Zij, was een goed meisje, dat zich evenwel van haar macht bewust was en die ook wist te gebruiken. De moedier was zeer bezorgd omtrent de toekomst harer doch ter, zooals diat wel alle goedb moeders zijn. Als iemand resident is en daarenboven on gehuwd1, het recht heeft gouden voorwerpen, email en edelgesteenten aan zijn kleedercn te dragen en hooger staat dan alle anderen, uit gezonderd! de leden van den Raad, den luite- namt-gouverneur en den vice-'ksoning, dan wordt hij voor liet huwelijk geschikt geacht. Ba daimes tenminste meenea dat. In den tijd], waarvan ik spreek, was er in Simla een resi dent, die alles, wat ik zoo juist noemde, droeg, deed en was. Hij was niet mooi, maar integendeel loc- li jik. Hij had. t-m van die gezichten, zooals - men ze riet, wanneer men d!e nachtmerrie Weeft, en zooels mon gaarne een! pijpelkop snijdt. Zijn naam was BamSaggObt, met zes 'titellobters achter zijn naaan. Als ambtenaar was liij een dier beste personen, die aan de Indische regeering ten dienste stonden, In gezelschap geleek hij op een jsadhtaandiigeu gorilla. 3k Vvor mij gelóóf, dat mevrouw Brighton Wel tranon. van vreugde zal hebben vergoten oyer de genade, die haar het lot op haar ouden dag liet ten deel vallen, toen zij be merkte dat Saggot haar dochter vriendelijk heden. bewees. Meneer Brighton zweeg; die was, wat men noemt, oen woinig spraakzaam man. 'Ben resident is meestal zeer rijjk. Zijn in komen zou voor een onverzadblijk mensch vol- v doend© zijnhet is zóó enorm, diat men. daar bij zooveel sparen en bijeemsokrapen kaai als men wil. De meeste residenten rijn, gierig, De voorwaarden van aanbesteding hggen in gemeld gesticht ter lezing. De biljetten van inschrijving met de mon sters moeten uiterlijk 's middags te 12 uren van den dag der inschryving aldaar bezorgd zijn. De Commissie voornd., VAN WESTENDORP, Voorzitter. W. A. VAN DOLDER Dz„ Sec.-Penn. Fan onzen correspondent.) HYDE PARK. London's nVanityFai r". Hyde ParkWie heeft er niet van ge hoord en van gelezen wie zich van dat veelgeroemde park geen illusies gemaakt. Wel, mooi is het en van grooter uitge strektheid dan eenig ander park, maar mij viel het tegeu. Voor het grootste gedeelte bestaat het uit grasvlakten met hier en daar een boom er in. Alleen j Rotten Row" een fraaie lange alide is in den zomer wel te verstaan een kgkje dubbel waarddock 't park over 't geheel haalt niet bij 't Bois de Boulogne. Het meest interessant is «Rotten Row" Vrijdagsavonds, gedurende de sseason", van G tot 8 uur. In lange rijen rijden ze voorbij de sswells" in hunne elegante equipages, gekleed naar den laaisten smaak. In lange rijen zitten*de toeschouwers op ban ken of stoelen men betaalt 1 penny (10.05) voor een zitplaats langs de wandelpaden. Jonge meisjes, in fladderend kanten kleed jes voor 't eerst in de uwerelil", ziende het schoone alleen, en fijn-voelende het genot van jong zijn. Lachend en groetend rijden zij voorbij de vele vrienden en kennissen ge flatteerd door een knikje eener chaperonne of van een veel besproken beautó. Zij genieten. Zeer sterk vertegenwoordigd is de sou-Ie jongejuffrouw". Ai me versmaade maagd! Stellig 'tis geen schande, rein, als maagd, te sterven. De oude jongejuffrouw is een gezellig element, ais zij tevreden is mei haar h't, geen jeugd en scluonheid imiteert en alle zeilen bijzet om een man te krijgen. In men'g groot gezin of talrijke familie, is een sonde jongejuffrouw" de weldoende fee, de goede genios van- en voor allen. !<>n oude jnngejufliouw, in een gezellig huisje, mei een snuivende poes, een zingende ketel, een roodgekapt lampje, en een lief tevrpden ge zicht, is een ideaal maar deze armen in Hyde Park 1 Daar zitten zij, achter de gepoederde lakeien, arme, verschrompelde modepoppen ze zien er erbarmelijk uit 1 Ileur haar is, zonder onderscheid, van een verdachte kleur goud, zoo'n kleurtje als men maar Barr-Saiggott maakte op hen een uit zondering. Hij onthaalde zijn gasten vorste lijk, liield mooie paarden en gaf schitterende balshij was een macht in het land, en dat was hij zich bewust ook. Men bedenke, dat alles wat ik vertel in een bijna, voorhistorisch tijdperk vaon Britsch- Indië is voorgevallen. Veten herinneren zich nog den tij dl, dat het lawn-tennis nog niet geboron was on iedereen croquet speelde. Er was evenwel odk een tijd. men moge het gelooven of niet in welke croquet- nog niet uitgevonden was en boogschieten een even groote Belangstelling genoot als nu laiwn- tc-nnis. Juffrouw Brighton schoot magnifiek op da- mesafstand, dat wil zeggen op 60 yards, en gold voor de beste boogseluetster in. Simla Barr-Saiggott wijdde liaar nu bijzondere op menkzaamihead', wat, zooals ik reeds gesneld heb, liet hart harer moedor met vreugd'e ver vulde. Kitty Brighton nam db zaak veel pbiloso- fiselicr op. Het is wel is waar heol prettig, door een resident met ettelijke titelieter-s achter rijn naam bevrierooikt te worden, en de harten dter andere meisjes mot nijd te ver- 'vullen, maar het was ook niet te loochenen, •dab Ba-rr-Saggott buitengewoon leolij'k was Al rijn pogingen, rich wat minder teolijlk te maken, deden hem nog bespottelijker wor den. Niet voor niets werd hij „langur" ge noemd, wat „grijze aap" beduidt. Kitty dacht bij zich zelf, dat het wel aangenaam was hem aan haar voeten te ricn, maar nog beter vond zij het hem te laten waar hij was en met den gdddeloozen Cuibbon uit te rijden,, een dra- 'gonder-öfficier uit Umballa, een jongmenseb met eon prettig gericht, doch zonder vooruit richten. De dragonder twijfelde er geen oogonblik aan, dat hij van heb hoofd tot de ■voeten smoorlijk op haar verliefd) was. Zoo 'vluchtte dan. Kitty bussohemlbeide van Barr- Saggott en: zijn hofmakerij naar den jongen Oubbon en werd! deswege door haar moedei 'lang niet vriendelijk fcoegespiteken. in flesschen van 8 sh. 6 p. koopt hun wangen, laat ons zeggen de ruïnen er van, zijn allerkun«tigst besmeerd met rose en wit, dat er heel natuurlijk uit zou zien, als 't maar iets minder mooi was. Een witte voile voltooit het effect. Ze is dus weer jong de veertig- of vijftig jarige? Neen, want boven het wit en rose, onder de rijke goudlint der lokken, ziet men twee oogen, heel kunstig van nieuwe oogharen en wenkbrauwen voorzien, doch waaruit het kind-zyn verdwenen is. Moede oogen, die vertellen van veel nachte lijke bal--, van veel teleurstelling en nijd. En zoekend staren ze rond, niet als die dei- jonge meisjes, om te zien, te genieten en op te merken, maar om te ontdekken of ze niet wat schandaaltjes kunnen oprisschen voor dis cours op haar jaflernoon teas" en jat homes". tGeloof me", zal ze zeggen, v't was abo minable de manier waarop Miss zoo en zoo flirtte of sBah vindt u haar mooi Nu ja, een knap kopje, mais une histoire, tiens I" Tot haar moet ge u wenden om de repu tatie van wie of wien ge maar wilt te hooren. Menige naam is reeds door deze goudge- lokte, porseleinen poppetjes de Hyde-park- sciie oude jongejuffrouw door 't slijk gesleurd. Weet ze niets dan improviseert ze. Dan zijn er oude heeren en dames, deftig in 't zwart, die Rotten Row kennen van A tot Z. Ze zien rustig naar die bonte menigte en hei Dineren zich den tjjd dat ze elkaar daar voor 'teerst ontmoetten, en bloosden onder den stijf-deftigen groet. Ze laten den deltigen koetsier stoppen, en blozende, gezonde jonge meisjes kussen de gerimpelde wangen van groolpnpa en grootmama, en vinden het zoo mlol" in Hyde Park. Grootma glimlacht, als ze naar de on schuldige kopjes ziet, en, wie weet, gaat in haar ziel niet een gebed op, dat het die zie len nooit moge-berouwen Rotten Row ooit gezien te hebben. Misschien zegt die glim lach, dat ze hoopt en bidt, dat het >High 1de" dezen kinderen niet tot asch zal worden lunchen de landen. jHigli bfe" noemt de rijke het leven dat hij leidt. Is het ironie High lifeHoog leven Groot leven, liever. Neen Mooie jas, mooi rijtuig, rijk leven, dat is het I Een jhiglt hie" leeft de arme schilder, de arme poëet of schrijver, die geen mooie jas heeft, geen vergoude vingers, geen diner van f 200 iederen dag. Mij leeft zijn leven, met al zJjjn zorgen voor rijn onderhoud leeft het beter en vuiler en hooger dan de rijke, die uitgaat, rijdt, eet 011 sterft, zonder gevoeld te hebben het intens genot van de oogen open te hebben orn te zien, het exquis genot van te leven. Voor hem is er genot in een vlucht mepinveo, is er leven in een trekkende wolkenmassa. In hem is iets hoogers, iets edelers, dan alleen de mensch die eet en uitgaat. In hem „Maar mama!" riep zij dam uit. „Meneer Saggott is zoo zoo wee-t u, zoo ontzet tend leolijk. „Kindjes," antwoordde daarop mevrouw Brighton vol zalving, „wij kunnen ca- niet anders uitzien dan de almachtige Voorzienig heid ons heeft gemaakt. Bovendien zult gij dan hooger gcplratst zijn dan je moeder. Be denk dat oens en wees verstandig. Toen ging Kitty met haar ldeine kin op haar hand! zitten en liet zich oneerbiedig uit over beogen rang, residenten en eer. Meneer Brighton kraibde zich achter heb oor, want I ij was wat men in, de wandeling neemt een weinig spraakzaam man. Laat in heb seizoen, toen hij het tijdstip daarvoor geschikt vond, ontwikkelde Barr- Saggott een plan, dat zijn adlmiinistratief ta lent alle eer aandeed. Hij organiseerde name lijk: een boogsohufctersfeest voor dames en schonk als eerste prijs een diamanten arm band. De voorwaarden, waaronder db wed strijd zou plaats hebben, waren zeer goed ge kozen on iodereep. begreep, dab de armband eigenlijk als geschenk voor juffrouw Brighton wa.s bestemd. De aanneming van den arm band zou door die van hart en hand van den resident gevolgd worden. De voorwaarden wn- ren zes-en-dertig schoten op zestig yards af stand, volgens het reglement van do Sim- laër bcogschutiteaweweeniging. Geilt eel Simla was uitgenoodigd. Er ston den in de schaduw der ceders prachtig gedek te theetafels, on op een afstand schitterde -n den bel deren zonneschijn, db in eetrr blauw fluiwoelen étui rustende armband. Juffrouw Brighton had lust, bijna al te veel lust om in het strijdperk t© treden. Op den bepaalden namiddag reed dus ge heel Simla naar Annodelo, om getuige te zijn van dat omgekeerde oordeel van Paris. Kitty reed met Cubbon en men kon gemakkelijk bomerlccn, dat do krlpp© jonge man niets p zijn gemak was. Misschien hl u. men. hem wel alles, wat na den wedstrijd volgen zou, verzwegen, Kitty leeft God, Natuur en Liefde en hij geeft wat in hem is aan de wereld, uit Liefde, Zijn leven is niet voor zichzelf alleen het helpt veredelen, verbeteren, verzachten, het koude levensproza. JJij leeft een jiHigh life." Waarom zien die rijken zoo laag neer op acteurs en actrices, die hun kunst geven voor geld Waarom Sedert zij zelf voor veel minder zich vertoonen. Vijf cent kost een zitplaats in Hyde Park, voor den ganschen middagDat is niet duur. »Zij zijn geen ncteurs en actrices," zegt ge. Weet ge dat zoo zeker? Zie hun houding, hun glimlach, als genageld op dat gelaat. Zie die manier vau buigen, vau groeten, van de- hand-geven. Zijn dat geen komedianten Alles is speciaal voor u, vijf-cents-toesdhoai- wers. Ecu speciale taal, toon, houding, groet. Al wat menschelijk, natuurlijk is, is er uit, uit die wezens. Een aou-ice staat ver boven deze rijken. Zij heeft haar kunst lief, heeft deel in het goede dat door do moraal van 'fc stuk gesticht wordt. Maar gij, arme, rijke dwazen? Gij dóet niets, absoluut niets, voor anderen nodi voor uzelf. Armen, die uw laatste stuiver vertrmmden om de „Swells" op de „Kermis der IJdelheid to zien, benijdt hen toch niec. 'tls waar, gij crepeert vain honger, terwijl zij overdaad hebben; maar dan gij leeft. Gij hebt uw zorgen en plichten die u lief worden dloor den tijd. Uw kinderen waar gij hard voor moet werken, en wier toekomst u zorg baart, maar die zorg juist maakt hen u dierbaarder, en vermeerdert uw liefde. Zij zijn marionetten, die gij voor 5 cent kunt gaan zien. M,-mennetten steeds! Oonventdon-eele Ma- rionnetten. Zij werden geboreu uit conventie. Vader was rijk, moed'er was "jk beiden en goeden naam, daardoor kwamen zij er wereld. Zij groeiden op in conventie, hadden donventioneelo vrienden en gij, armen, gij ziet sledhts het conven-tioneele van hen. Damkt God, dat gij niet hebt als zij, uren, in lange, donkere nacürfen, van wanhopige smart; van hartverscheurend berouwvol scliroien om verloren liefde, verloren geluk, verloren levenUren waarin het bestaan ver foeid wordt, vol angst voor 't aanbreken van den nieuwen dag vol conventie. Kormis der IJdelheid' Wat ndet wordt daar geladenArme clowns, d'ie moet lachen met bloedend hart, die moot schertsen, en •steken vergiftige spelden in gapende won den! Vanity FairWat een wreedheid Staatsbcgrootlng 1900. Oorlog, De minister van oorlog wijst bij zjjn ant woord op het sectie verslag der Tweede Kamer omtrent hoofdstuk Vlfl op de tegen stelling tusschen den wensch in tiet afdee- lingsverslag naar betrachting van zuinigheid was bleek en opgewonden en keek lang naai den armband. Barr-Saggotb was prachtig ge kleed, bijna nog zenuwachtiger dan Kitty «n loelijker dan ooit. Mevrouw Brighton glim lachte, als toekomstige schoon moeder van eon machtig resident, neerbuigend vriendelijk. Het schieten begon. De toeschouwers vorm - den een halven cirkel, tot de daimes do een na d'e andere nadertraden. Niets is zoo vervelend als 'n boogschutters- feest. Er werd geschoten en geschoten, en nog eens gesclioten, tot de zon het dal verliet en eon licht briesje door de toppen der ceders ruisehto. De nienschen wachtten ongeduldig, tot Kinty Brighton schieten en winnen zon. Do resultaten der anderen waren tot nog toe maar matig, en do armband met en, benevens resident Ban--Saggott moest haar dus zonder twijfel ten abel vallen. De resident spande haar boog mot zijn eigen geheiligde handen. Kitty trad naar vu ren, keek naar den armband, en haar eerste pijl vloog precies in het midden van „goud". Dat telde negen punten. Oubbon, die aan haar linkerhand st-ond. werd bleek, terwijl Barr-Saggotb tevreden glimlachte. Nu gebeurde het echter, dat de paarden sdirikachtig werden als Barr-Saggott lachte. Kitty zag dien glimlach. Zij keek toen naar links en gaf Oubbon een bijna onmerk- baren wenk. Toen schoot zij verder. Ik wilde dat ik het tooneel kon beschrij ven, dat nu volgde. Heb was buitengewoon en kwaim geheel onverwachte Juffrouw Kitty legde heel bedaard aan, zoodat ieder bemer ken kon, dat zij met opzet handelde. Zij was een uitstekende schietster, die haar boog van 46 pond met sierlijke zekerheid hanteerde. Zij schoot en trof viermaal precies don poot van den houten sehijfdrager. Zij schoot weer en trof het bovendeel van den standaard en [alle dames zagen elkaar aan. Toen schoot- rij een paar maal „wit" waarbij elke treffer voor één punt telde. Vijf harer pijlen bleven daar ^vastgehecht. Heb was een wonderlijk boog schieten. Maar omdat het noodig was „goud1" maar te gelijkertijd den aandrang tot het nemen van tal van maatregelen, waarvan de verwezenlijking noodwendig een aanzien lijke verhooging der begrooting ten gevolge zou hebben. Overigens acht de Minister de grief dat de gewenschte zuinigheid niet is betracht, in geeoen deele gerechtvaardigd. De Minister heeft nog geen gegevens om de vraag te kunnen beantwoorden of de meer ontwikkelde elementen, die tengevolge van de invoering van den persoonlijken dienst plicht in het leger zijn opgenomen, tot ver heffing van het peil van den troep bijdragen. Omtrent scheiding der militaire intendance en der militaire administratie, beoogt de Min. dat de instelling van een klasse kwartier meesters als een afzonderlijk dienstvak, met een eigen chef, geene verandering zou kun nen brengen in het ge!del|k beheer bij het leger en dat eene splitsing van het dienst vak der militaire administratie in twee dienst vakken hoofdzakelijk tot hoogere uitgaven zou leiden. De wetsontwerpen op de pensionneering en de bevordering zijn sedert 19 September jl. in overweging bij den Raad van State. Het onderzoek naar de mogelijkheid van een pensioenfonds voor weduwen en weezen van militairen beneden den rang van officier is nog niet afgeloopeti. De Minister zal in de richting van bevor dering van Zondagsrust zooveel mogelijk voortgaan, maar niet alle werkzaamheden kunnen op Zondag achterwege blijven. Ook kan de Minister geen bepalingen in het le- yen roepen ten aanzien van militairen die tegen het vuren op Zondag gemoedsbezwa ren hebben. Naai- aanl-iding van een ingezonden stuk in het «Nieuws van den Dag", ter zake van discipline in het leger, heeft de minister een onderzoek ingesteld, blijkens den uitslag waar van de in de courant gegeven voorstelling, nu t juist was. De minister vindt geen aan- leuling om betreffende vei koop van sterken ti ank in cnntine.s verandering te brengen in den bestaande» toestand. Betreffende de toepassing van art. 127 der Militie wet (ontheffing van dienst van kost- vvinneis) deelt de Minister mede, dat 258 ainvragen om ontheffing van Jen werkelijken dienst werden behandeld, waarvau 20 aan vragen buiten overweging konden blijven. Aan 34 lotelingen werd de gevraagde ont heffing verleend, terwijl aan 64 lotelingen die ontheffing vroegen, werd te kennen gege ven dat zij uitstel van eerste-oelening konden erlangen. Door 40 hunner werd dientenge volge uitriel gevraagd en verkregen. Bij het dep. van oorlog werden ontvaDgen 430 vet zoeken van lotelingen vau de lich ting van 1899 om plaatsing bij een bepaald korps. Aan bijna al deze verzoeken kon wor den voldaan. Ten aanzien van de klacht van bevoor rechting van groote steden deelt de Minister mede dat inderdaad bij het le bataljon van liet 7e reg. infanterie te Naarden 7-milliciens- korporaals herkomstig van de onderdeelen te treffen. 0111 den armband ie winnen, nam BaiT-Saggott's gelaat de zachtgroene kleur- van versoh. zeegras aau. Toen schoot zij twee maal over het doel heen, toen tweemaal ver naar Linies altijd met dezelfde bedacht zaamheid terwijl aller tongon als verlamd! waren en mevrouw Brighton liaar zakdoek voor den dag haalde. Toen schoot Kitty een paar malen vóór het doelwit in den grond. Vervolgens schoot zij „rood", wat zeven pun ten gold als wildio zij toonen wat zij kon, als zij maar wilde. Zij eindigde het verbazing wekkende schouwspel met een paar schoten op den standaard. De uitslag van haar schie ten was als volgt: Goud. Rood. Blauw. Zwart. Wit. Treffers. 1 1 0 0 5 7 te zinnen 21 punten. Barr-Saggotb keek, of hem de laatste pij len in zijn beenen waren geschoten en niet m den standaard. De diepe stilte werd door een wipncuziig, bakviscliachtig meisje onderbro ken, dat met schrille stem triomfeerend uit riep „Dus heb ik gewonnen!" Movtouw Brighton deed! al haar best, cm den slag kalm te dragen, maar zij moest toch, waar allo menschen bij waren, schreien. Alle moeite die men aanwendde, kon haar niet over do teleurstelling troosten. Kitty ontspande haar boog met een koortsdgen lach en keerde naar haar plaats terug, terwijl BarrSa.ggott beproefde een gezicht te zetten, alsof hij blijde was, den armband, om de roo- de pols van het andere meisje te leggen. Het' was een onaangenaam, zeer onaangenaam, tooneel. Ieder trachtte zoo gauw mogelijk weg te komen en liet Kitty over aan de ge nade of ongenade harer maona. Alleen Oubbon kwaon naar haar toe en - de rest is niet waard gedrukt to worden. IR-'**-

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 5