53*te Jaargang. Vrijdag 5 Januari 1900. Tusschen twee liefdes. No. 10132. w Waarschuwing. BUITEXLAS1). BIXXEXLAXD. Transvcl en Oranje-Vrijstaat. SCHIEDAMSCHE COURANT. Deze courant verschijnt d ageiijks,/net uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen il. 1.25. Franco per post fl. 1.C5. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaai dingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau s Boterstraat 68. Pr ij* der Advertentiën: Van 17 regels 11. 0.90iedere regel meer 12 cents. Reclames 30 cents per regel, (iroote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan liet Bureau te bekomen. In de nummersdie Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine adrertentiSn opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon üo. 123. Aangifte voor de belasting op de honden. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen de ingezetenen onder de aandacht, dat ingevolge het bepaalde b'| is verordening tot heffing eener belasting op de honden, van 4 December 1H73, ieder ingezeten, die éen of meer honden houdt, daarvan aangifte moot doen bij den gemeente-ont vanger, vóór den 1 ïden Januari van ieder jaar. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4Ucn Januari 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. Be Secretaris VERNÉDE, Algemeen «verlicht, SCHIEDAM, 4 Januari 1900. Be oorlog. Er is nu ook een telegrarp uit Pretoria over den strijd om Colesberg. Het is wel geen officiede lezing, maar ze komt dan toch van de tegenpartij. Te Pretoria dan werd vernomen, dat de Engelschen Zondag avond met een groote .nacht Sehoeman's korntnando in het district Colesberg aan vielen en trachtten de stelling te bestormen. Zij herhaalden den aanval Maandagmorgen, maar werden genoodzaakt terug te trekken. De Boeren hielden de stelling bezet. De ver liezen der Engelschen zijn niet bekend, maar men zegt dat ze zwaar zijn. Dat Colesberg niet bezet is door de En gelschen, wisten wij reeds, en French zelf bevestigt dit nog eens uitdi ukkelijk. Volgens hem trokken de Boereu eerst terug, maar kregen versterkingen, waarop zij zich in de stad handhaafden. Een telegram van Dinsdag uit Nauwpoort gisteren opgenomen in de tweede editie der »Times", was nog zeer optimistisch. Het luidde: De Engelschen houden vooitdurend nog een heuvel bezet, die Colesberg, de brug en den weg beheeischt Generaal French heeft de rechteiflank van den vijand omge trokken, en is heden versterkt door infante! ie. Men verwacht, dat Colesberg weldra door de Engelschen zal zijn bezet. Het succes van French is dus hiertoe ge reduceerd dat hij de Boeren gedwongen heeft zich zeer langzaam terug te trekken om niet overvleugeld te worden, en dat een bestor ming noodig is, willen de Engelschen Coles berg bezetten. Iutusschen woedt de strijd om Molteno, waar een deel van Gatacre's troepen staan het gios bevindt zich te Sterkstroom. Of het verlies van den leveiismiddeleutrein bij Colesberg Junction ill dan niet te danken is aan een brulaal-hamligen zet van oen een of andeien Kaapsciian Hollander, is nu moei lijk te zeggen. Het lijkt ons niet onwaar schijnlijk, al doet het telegram uit Nuuwpooit het vooi komen of het afloopen van den trein alleen aan een ongelukje te wijlen was. Hoe het zjj, de*~EngeIschen zijn hun 20 DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 4) „Koen," antwoordde zij dan, „maar liefd„ en Inrwolijlk lijken mij zeer verschillend© din gen', Clinton. Laat ons zoo doorgaan' als het nu is in vrede.'' „iMaar," wierp üiij liaar eens tegen, zonder dab hij 't wilde meegesleept door haar lucht hartigheid, ,maar jo zult me toch ééns wel vergunnen over trouwen te spreken V' „Ja zeker, Clinton," antwoordde zij. ,;'En. wanneer zal dat zijn?" vroeg hij ern stig. „Als ik er niets aan kan doen," hernam '-ij met die bruitale openhartigheid, die liij niet het minst in haar liefhad. „Dat is wed het verlakkendste uitzicht voor oen verloofd man, waarvan ik ooit heb ge hoord," zeide hij. Het was niet veirwondeiilijik dlat zij, zoo jong, zoo lief cm mooi, haar jeugd wilde genie ten en die zorgen van het huwelijk uitstellen. Zij hield zoo veel van de sabititerende, ladh en- de zijide des lervems, en zij Vermoedde dat het •huwelijk ernstige zorgen ia zich borg. Het was niet omudat zij hem niet genoeg liefhad dat de gedachte aan trouwen haar zoo onaan genaam was daarin miskende hij' liaar't waa alleen omdat zij met de zorgen en de ver- antiwioord'GÜj'Miieid van het huwelijk niet in aanraking wilde komen. goederenwagens rru t proviand kwijt eri heb ben door het vuur der Boeren nog geducht geleden. Zonderling dat ook vele inboorlingen wer den gedood. Waren die er bij voor de be diening van den trein Van luid Methuen's kolonne aan de Mod- derrivier booren wij alleen dat Babington's cavalerie naar het Westen trok langs de Rietrivier om samen te weiken met Piicher's troepen. Hij is nu bij Kookoosdrift op de westelijke flank van Methuen's stelling ge legerd. Op Piicher's succes bij Sunnyside werpen de meer uitvoerige berichten een zeer eigen- aaidig licht. Wij lezen dat ongeveer 600 man, Cana- deezen, Queenslanders en Victor i.trien, onder Pilchei's bevelen stonden. De kolonne was Oudejaarsdag opgebroken van Belmont in de richting van Dougla»; zij had op Cool's Farm den nacht door gebracht en ging vandaar in gevechtsorde tooiwaarts naar Sunnyside, waar een kamp van oproerige Boeren uit het district va-'. Kolonel Pilcher verdeelde zijn macht in iweeën, waarvan een deel een frontaanval deed, terwijl de rest de flank van den vijand omtrok. De manoeuvre slaagde volkomen. De Britsche schoten verwittigden den vijand eerst van de 'komst der Engelschen. De Boeren beklommen de heuvels die linn laager om geven, maar het was reeds te laat. Het laager werd genomen en 40 Boereu werden krijgsgevangen gemaakt. Nu is het wel vreemd dat hier in tegen-telling mpt het olftcieele bericht, dat door de censoren is opgesteld niet gewaagd woidt van dooden en gewonden aan de zijde der Boeren, en vari/.elf dringt zich de vraag op- of de overvallen en stotaal verslagen" üoerenmacht misschien alleen bestaan heelt uit de 40 man die gevangen gemaakt zijn. Te DouRas werden Piicher's troepen dooi de Engelschgezinde bevolking met gioote geestdrift, ja verrukking ontvangen. De arme men-cheri waren zoo blij dat zij van die ver schrikkelijke Boeren verlost waren! In Natal verwacht men spoedig gioote dingen. Generaal Buller's medische dienst heeft naar Duibun geseimd om onveivvijld 100 Europeesche en 100 Indische dragers naar het fiont te zenden. Ia vorige gevechten zijn de Indische dragers voor de ambulance- van grooi nut gebRlien. Men leidt uit liet ontbieden van de?" d:ti ger- af dat Boiler spo-dig de Boeren zal aanvallen waarschijnlijk zal zien dan de hoofdaanval richten legen Springfield, Om niet in zijn vroegere fout te vervallen laat Duller dagelijks de stellingen der Bie ren verkennen. Zijn troepenmacht wordt in de Engehche bladen op 35,000 man be groot. Ook zijn artillerie is versterkt, o.a. door een belegeringstrein. De corresp mdent der »Daily Telegraph" verwacht ook veel heil van een ballon-cap- tif die in het kamp te Frere is aangekomen. Over liet aanhouden en opbiengeri Hm vree.i de schepen is men het iri Engeland niet eens. Vooral het aanhouden van een Ameiikaan-ch schip met graan woidt dooi de liberalen als een hoogst gevaarlijk pre cedent scherp afgekeurd. En aan de u We.-er Ztg." wordt zelfs uit Londen gemeld dat de gematigde leden van het Kabinet met lord Salisbury aan het hoofd, die meaning deelen. HL „Zal hij haar temmen?" Tegenstand prikkelt. Sir Clinton Adair had de groote zegepraal behaald; hij had do liefde weten te winnen van do mooiste en rijkste erfgename van Engeland en mot die weten- Schap moest liij zich tevreden stellen. Lndy May dacht er niet aan eciugo verdere con cessie te doen. „Wanneer zullen we trouwen, May Dit vroctg hij altijd, maar zij antwoordde hem daarop niet. Zoo werd zijn liefde groot er, doordat Qiij ze moost onderdrufckeuOmdat zijn mooi lieersehzuchtïg prinsesje iret lueld van wat zij liefdescènes noemde, en er nooit in toestemde over 'hun huwelijk te praten was hij genoodzaakt de diepte van zijn liefde in zekere mail© to onderdrukken. Zij zou mis schien geschrikt zijn, indien zij had geweten ho© hij liaar aanbad, en hc© hij ouder zijn jaloezie leed. Want hij begreep haar niet be- lieel. Hij wias gewend aan vrouwen van de wereld, die hot nooiit onder stoelen of ban ken staken, dat een goed huwelijk èn voor zich zei ven. èn voor haar dochters of zusters 'liet begin en heb eind van. ltaar bestaan wart. Hij begreep in 't geheel niet, dat een jong meisje er tegen op kon zien om haar meisjes jaren achter zich te Laten, en de plichten eener getrouwde vrouw -op mcli te nemen. La dy May zoide dikwijls tot zaoluzelf, d'ait zij onmogelijk gelukkiger kon worden dan zij al was. De wereld! lag aan liaar voeten; zij be minde cm wend bemind; zij was uiterst ge lukkig mót haar keuze; zij geloofde dat Sir Volgens „Central Keu-" zag een te Dur ban int Lorenzo Marquez aangekomen pas sagier aldaar m de vorige week vijftig kis ten ontschepen die piano's heetten te be vatten, maar in werkelijkheid Krüpp- en Creusot-kanonnen voor Transvaal inhiel den. Dc voorzitter der Nedcrlandst-he Ver- ecniging te New-York. Van Sichlcn, deelt mede dat. ofschoon zieh duizenden hebben aangemeld, het onmogelijk is vrijwilligers naar Zuid-Afnka te zenden omdat de Boe ren geen zeehaven bezitten. „-vegen jaar geleden i.s generaal Joubert naar Amerika geweest om over den aan koop van een oorlogsschip voor Transvaal te onderhandelen, daar het toen voorne mens was van Portugal de Delagoa-baai te koopen. Daar dit niet lukte, werd ook de aankoop van een oorlogsschip opgegeven. r r Kemengifc WedcdccHngcu. liet Hooggerechtshof te Parijs nam giste ren de volgende beslissingen Met 137 tegen 61 stemmen en 15 uithou dingen werd dc splitsing der verschillende beschuldigingen tegen Déroulède verworpen. Met 130 tegen 57 st. en 17 onthoudingen werd Déroulède schuldig verklaard met 133 tegen 51 st. en 26 onthoudingen werd hem te laste gelegd poging tot. aanslag te gen den Staat met voorbedachten rade. Met 200 tegen 1 stem werden hem verzach tende omstandigheden toegekend. Barillier werd met 164 tegen 3 st. en -12 onthoudingen. Dubue met 9-1 tegen 82 st. en 33 onthoudingen vrijgesproken. De Lui' Saluccs werd onder aanneming van verzachtende omstandigheden schuldig verklaard. Jules Guérin eindelijk werd schuldig ver klaard aan het dragen van verboden wa pens, komplot, beleediging met woorden en daden van ambtenaren, niet-schuldig daar entegen aan poging tot moord. Vóór ver zachtende omstandigheden stemden 125, er togen 59 senatoren. Daar het vereisehto quorum niet bereikt is, zullen hem dus geen verzachtende omstandigheden worden toegekend. Van middag om 12 uur is dc laatste zit ting. waarin de vonnissen zullen worden uitgesproken. Keizer Frans Jozef heeft den Duitsclieu gezant Von Etilenburg geluk gewenscht met zijn verheffing tot. prins. De oud-minister Castaiiedu is gouverneur der Spaaiisoho Bank geworden. Uit Parijs wordt aan de „Kiiln. Ztg." ge meld Volgons volkomen betrouwbare berichten uit St. Petersburg staat liet vast, dat kort vóór Kerstenis Russische troepen verschui vingen uit den Kaukasus naar Centraal- Az'é hebben plaats gevonden. Den 21cn December is een uit de vier ba- tajons der Kauka-i-clu* fuselier-brigade onverwacht gemobiliseerd fuselier-bataljon van Tifli- met artillerie naar Ceutraal-Azié verzonden onder bevel van den briga. le- koniinandant baron Salz.t. Verdere troepenver/.ondingen naar Cen- traal-Azië kunnen in den eersten tijd ver wacht worden volgen- hier ontvangen be richten is er viiorshands van 10,000 man sprake. Clinton de edelste man van de wereld was; waarom dan aan iets een eind te makeli, dit zoo prettig was? Het zou na een paar jaar tijd genoeg zijn om over oen Huwelijk te deu ken als zij eenmaal getrouwd was, zou zij verplicht zijn haar levenswijze te verande ren zij moest minder lachen en zingen, min der vroolijk zijn: zij zou zorgen hebben, die liaar ernstiger zouden maken, 't Is waar, daar tegenover zoti zij meer liefde ontvangen, maar liaar hart was nu warm door zijn ge lukkige jonge liefde: waf was er nog meer noodig? Maar met deze gedachten kon haar ongeduldige verloofde zich niet vcreonigcn. Hij beminde baar met hart en ziel hij zou haar vurig willen smeeken nu onmiddellijk met hem te trouwen. Haar schuw, zacht ont wijken maakte them boos. Als hij er aan ge dacht had boe jong zij nog was, en geduldiger, bedachtzamer was geweest, dan zou dit aan doenlijk treurspel nooit beschreven zijn. Maar hij had een echten manuenaard, krach tig, vrij heftig, niet in staat- de teedcre vrou- wonsiel te doorgrond en. Wat in werkelijk heid een zekere vrees was om een gelukkig zonnig leven te verstoren, een ïneL-jesachtigo vrees voor het onbekende huwelijk, dat hield hij voor gebrek aan. liefde. Zoo peinsde hij in stilte over zijn eigen groote liefde, welke neg grootor werd doordat tiiij ze moest onderdruk ken, en langzamerhand mengde zich o -fc jaloe zie onder zijn licfae. Ware Lady May mem- gelijk geweest aan andere meisjes, hui zij over hun toekomst gesproken, had zij hem pretti ge tétea-tétes toegestaan, dan zou hij nooit jaloersoli geweest zijn. Zooals hot nu was, zei- de hij, dat wat „hij" niet kom. verkrijgen, ook Van Russische zijde wordt gezegd dat men hier te doen heeft met het nemen van een proef omtrent mobilisatie en de bc-tee- kenis der Ccntraal-Aziatisehe spoorlijn voor troepentransporten. Maar men geeft toe dat de troepen op de plaats van aankomst blijven en niet naar den Kaukasus terug gaan. In Franschc kringen aldus eindigt het telegram verheelt men geenszins ze kere bezorgdheid, dat door dergelijke Rus sische maatregelen reed» binnenkort oen onrustige wereldtoestand geschapen en het verloop en het succes der aanstaande we reldtentoonstelling gestoord zou kunnen worden. Daartegenover wordt er de nadiuk op gelegd dat zulke troepenverplaatsingen wei het- karakter van zekere voorbereiding dragen, maar dat de Russische regecring zeker voorloopig de verdere ontwikkeling dor Zuid-Afrikaan-ehc gebeurtenissen zal afwachten. O, ik gewoelde zoo, dat ik met dat volk meeleefde. Gisteren zijn hier bijna twee duizend ge vangenen aangekomen. De Transvtialsche tentoonstelling te Utrecht wordt nog niet gesloten maar nog uitgebreid. In da »Geref. Kei kb." deelt ds. L(andwehr) het volgende mede En nu nog een rnededeeüng uit Transvaal. Voor enkele weken vertrok een mijner catechi santen naar Pretoria. Zij was vol moed en zag zelfs niet tegen de reis op, ho-wel de oorlo; op hel punt stond van uit te breken. In een laat-ten brief van 4 Nov., dat is dus na de overwinning bij Nicholsonsnek, schrijft zij iets, wat wij hier laten volgen, omdat het ons een blik doet slaan in liet leven te Pretoria. 't Was Zondag. De kerk ging om 11 uur uit eti toen vroeg de dominern of wij allen even voor het huis van Oom Paul wilden wachten. Dat is vlak over de kei k. (De dominee zeide natuurlijk president). Ei moest weer een af feeling soldaten weg. Toen wij daar even geslaan hadden, kwamen ze aan. Zij hebben geen uniform aan, maar ze ziju gekleed m hun gewone plunje. Over den eeuen schouder hangt een riem met kogel» en over den anderen een geweer. Toen zij allen stonden kwam de president, en sprak ze aan. Het is zulk e<- aan I oen lijk gezicht om al die mannen, die ,oo dapper zijn en er wel een beeijc woe»t uitzien mctontbloote hooiden te zien luisteren naar een eenvoudige toe spraak. Als je Abikaanseh hoort, is het net, ol ge eeu kind hooi t, dat nog met goed praten kan. De president zei onder meer tot hen sik weet, dat jij wel dipper ben, maar jti moet goed doen, wat die generaal tegen jou zegt. En jij heb allen die bijbel wel geleest van dieD David, die den Goliath versloeg en nou moet jij net doen als die David en op God verbouw, want dan komt het altijd goed. En dan moet jij ieder ochtend aan dien God bidden, dat die jou generaal wijsheid wil geven om jou gued te bestuur en God zul die overwinning geien," De president zei nog meer, ('at ik niet meer uit het hoofd kan opsclu ij ven. Toen spiak onze dominee ze aan en hij h id met on-allen en toen hebben wij gezangen sdat's Heei en zegen op u daal." ik kon bijna niet mede zingen. zoo aangedaan wa» ik. Nadat de dominee gespreken bad, spiak ook de bevelhebber nog en wees de soldaten op God. Daarna zongen de Boeren het Tntns- vaalsch volkslied. niemand ander» zou hebben. Ziju mooi, trotseh, lief meisje mocht met aan een ander toestaan wat zij hem weigerde. Zij was zijn toekomstige vrouw en toch hield zij them ip oen afstand, op zulk een lieve weifelende ma nioc, dat hij liet zich nauwelijik» zelf kon be grijpen hij had haar éénmaal gekit»! liet was op den avond van den dag hunner ver loving: hij had haar na dim tijd nooit meer een kus gegeven. Eens. herin neuk' hij zieh, had ülij zijn hand met een tcedere üetkcozen- de beweging op heur haar gelegd, en zij had zieh schuw teruggetrokken. De herinner,ng daaraan maakte Item zoo wcedend, toen hij zag dat graaf Soldeni een barer lokken aan- O O raakte Voor dezen was zij mot terugge deinsd. Sir Clinton begicep niet dat het schu we terugtrekken een mzusje»xchtig tceken ba rer liefde was. lederen dag wond zijn j.i- loorschheid giooter. Zij gaf hem niet bepaald ©enige reien daarvoor; zij kon niet Ciclpm, duit zij mooier was dan andere vrouwen, het wa» haar schuld niet dat mannen haar bewonderden en glim lachjes en vriendelijke woorden van ltaar trachtten t© krijgen. Toch begon zij na ver loop van tijd een ondeugend genoegen ut liaar macht over hem t© scheppen. Hot ver schafte haar een onuitsprekelijke voldoening zoo geheel meester te zijn van een nionsclien- harl. Als Dij haar sprak over zijn j.aloersah- heid en haar waarschuwde tegen vleiers, dan was zij tevreden. Slechts waarneer hij over hun huwelijk begon te speken, werd zij kop pig. „Lieve May," zei miss Lookwood op oen morgen tegen haar, „het geduld van je ver* Advies over wetsontwerpen. Door het centraal bestuur van den R. K. Volksbond zijn een drietal commission (elk (instaande uit een geestelijk adviseur en vier bondsleden) benoemd voor eventueel spoedig mm de orde komende wetsontwerpen en wel a. Voor het ontwerp sArbeids- en Rust tijden" de lieer A. G. van den Berg, advi seur te Schiedam, en de lieeren W. J. Derksen te Amsterdam, H. van Oosterom te Rotter dam, J. W. Smit en C. J. Willen an. I. Voor het ontwerp sArbeidscontract", de beer G. W. Konings, Centr. Adviseur, en de lieeren A. N. van der Doorn te Rotter dam, P. B. Kok te Amsterdam, W. C. J. Passtoors eu 15. Lammers. c. Voor het ontwerp AVoningwet"de heer F. J. A. M. Wierdels, adviseur Haar lem, en de heeren G. Ilulsebosch te Haar lem, 11, Mu,siert te Rotterdam, F. J. B. van Rijswijk en Frits W. Dücker. Socialistenboni]. Uit een artikel in »R. v. A." blijkt, dat op het huishoudelijk Kerstcongres van den Socialistenbond is besloten om alle arbeiders groepen, die zoowel de politieke als de eco nomische actie erkennen, meer tot elkaar te brengen door het houden van een congres. Naar aanleiding hiervan, zegt het blad: De Soc. Bond moge dan ondergaan als dit plan gelukt, luj gaal dan slechts onder, om onmiddellijk onder een nieuwen vorm weer te bestaan. En als men op die manier één groote socialistische partij in Nederland weer kreeg, dan zou men het verdienstelijkste werk geleverd hebben, sedert dal de agitatie begon. En men snakt raar een dergelijke oplossing. Men is het anarchistisch geliefhebber, dat zich vooial in liet laatste jaar bepaald heeft tot wat schandaal innkeo en tot een totale vervtaarloo/ing der arbeidersbelangen meer dan moede, het is alleen het aureool, dat nog altijd voor velen om het hoofd van den leider der anarchisten praalt, dat dit ver momden der arbeidersbeweging zoo ODgestraft doet doorgaan." Horman Coster-Fonds. De commissie voor het gedenkteeken van dr. 11. J. Coster is tot de overtuiging geko men, dat zij do reeds ontvangen en nog te verwachten bijdragen op geen betere wijze kan besteden, dan door de stichting van een fonds, dat, verbonden aan de Univer siteit van Leiden, zal bestemd zijn om te we ken in den geest van den overleden vriend, nl. ter bevestiging van de banden tusschen Zuid-Afrika en Nederland. Terwijl onder meer plannen, een studie beurs voor Z.-A. studenteu aan de Leidsoke Universiteit werd genoemd, meent de com missie de definitieve bestemming van het fouds nog niet te moeten vaststellen, daar deze in de eerste plaats van .den uitslag van den oorlog zal moeten afhangen. Dc commissie ontveinst zich niet, dat voor het welslagen van dit plan, een zeer loofde is soms wonderbaarlijk. Drijf het niet ver." 51 aar Lady May, zeker van. zieiizelf door haar jeugd en schoonheid, lachte slechts toen zij antwoordde „Ik zou wel eens willen1 zien writ ülij in dat geval zou dtteu MN» Loi-kwood schudde ernstig het hoofd. ..Ik weet," zeide zij. „dat in zulk een aan gelegenheid alle inmenging onbescheiden, lijkt. Zoo bedori ik echter mijn waarschuwing niut. Ik lub men»(.lacn gekend, die rare diu- gi tl deden wanneer hun geduld ten einde ,ve»." „Maar." zei Lady May, „ik begrijp niet waardoor ik zijn geduld op do proef stol, tau- L lie; zeg mij dat eens.'' Zij had een manier om miss Lodkvood ..tantetje'' te nocmcu, welke die oude dame alleraardigst vond. ..Iiot je zeggen Dat kan ik jo niet zeg gen dat. moest je zelf weten. Je bent nu al een tijd lang met hem verloofd en nog wil je den dag van het huwelijk niet vaststellen." „Huwelijkriep het meisje ongeduldig uit, „dc menschen sithijnen over niets anders t© praten en to denken dan over eon. huwelijk. Waarom staat men mij niet toe een paar jaar- van mijn jeugd in vrede te genieten?" Miss Lockwood keek nog ernstiger. „Mijn lievo May, zoo spreekt liefde niet." ,,U vergist- u u heibt het geheel bij hot verkeerde eind," riep het jong© meisje heftig uit, ,,ik heb ham werkelijk lief." Zij Hoosde hevig. „Waarom laat u mij zulko dingen zeg gen, tantetje? U maakt dat ik mij over mij zelf schaam." (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1