Tusschen twee liefdes.' 53*,e Jaargang. Donderdag 15 Februari 1900. No. 10167. I LëÉSl i "a I- UITSLAG VERKIEZING. Ken nisgev i n g. BUITENLAND. al .1 n m 4 J'*1's* SCH W IS CHI: COURANT, Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau s Boterstraat 6§. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere regel meer 12 V» cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordecüge voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Meine aAcertentiSn opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon No. 123. KAMER VAN AKREI» voor de Alco hol-Industrie te Schiedam. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Schiedam maken bekend, dat op heden een afsch~ft van het proces-verbaal, vermeldende den uitsli der op 13 Februari j.I. gehouden her- steminir., ter vei kiezing van een lid-patroon van de bovengenoemde Kamer van arbeid, is aangeplakt, terwijl zoodanig afschrift voor een ieder ter Gemeente-Secretarie ter inzage is nedergelegd. Schiedam, den 14den Februari 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester VERSTEEG. De Secretaris v. LUIK L. S. Opruiming van sneeair enz. Burgemeester en wethouders van Schiedam, In aanmerking nemende, dat op heden bij omroeping is bekend gemaakt, dat binnen 24 uren de straten en stoepen, oveieenkomstig art. 10 der verordening ter handhaving van de openbare orde en veiligheid en op de straat- politie, van slijk, sneeuw en ijs gereinigd moeten z ij n. Brengen hierbij ter algemeene kennis, dat voor heden en mnigen ontheffing verleend is van het verbod om do stiaat te schrobben. Schiedam, 14 Febr. 19D0, Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, v. LUIK, L.-S. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 14 Febr. 1900. BE UOKI.OG. De toestand. Het belangrijkste nieuws komt lieden uit het Westen. Generaal Roberts heeft daar, naar het schijnt, het volgende plan op liet oog. Terwijl! lord Metkuen de Boerenmiadht bij Spijbfonitein vasthoudt, terwijl' Clemens, Kelly-Kenny en Gataore desgelijks .doen met de republikeinsclic troepen ten Zuiden der Oranje-rivier, terwijl Bulter de hoofd macht der Boeren, in Natal blijft occupee- ren, zal de opperbevelhebber van Mo^lder- srivier uit naar de richting van Jacobsdal "oen inval doen in den Vrijstaat. Er zullen dus spoedig belangwekkende gebeurtenissen voorvallen. 'i zulten ze echter niét dadelijk vernem want de censor aan de ModderriVier - t medege deeld d'at hij gedurende v .-enste dagen geen berichten zal doorlaten. Het is een stout plan, dat lord Roberts gaat uitvoeren, en ongetwijfeld zou het veel kans van slagen kunnen Ihebben, wanneer groote medewerking kon venvacht worden DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 39) XXIII. Daisy's proef. Drie jaren waren voorbij gegaan, sinds Sir Clinton Adair zijn jonge vrouw naar het land van dien olijf en den wijnstok haJd gebracht. Daisy was een elegante vrouw gé wordén haar schoon gelaat behield de kin derlijke onschuld, maar daaraan had) ridh d'e bekoorlijkheid der volwassen vrouw ge hecht. Het was een rein en lieflijk galaat met wonderzachte oogen en wonderzoete lippen. Daisy kende nu de waarheid. Zij wast nu dat liefde voor haar niet het teven van haar man vervulde; zij stond als het ware bui ten zijn leven; zij had. geen deel aan zijn innerlijk lerven. Tot zijn gedachten, zijn droom en, zijn herinneringen had zij geen toegang. Allengs had Daisy de droevige, smar.teLiike waarheid moeten gaan begrij pen. Het was langzamerhand gegaanhaar eigen diepe liefde had haar intuïtie ver scherpt. Zij "beoordeelde hem naar zichzelf. En hoeveel ontbrak er bij hem dlan niet aanNeenhij had. haar niet lief. Zijl nam allerlei kleine gegevens waar. Zijn gelaat hel'dorde nooit op, wanneer hij haar zag. Als zij een kamer binnenkwam, waar hij van de andere Engelsohe legers. Maar het komt ons voor dat, wil Roberts met een vol doende macht zijn inval in den Vrijstaat be werkstelligen, lord Metliuen's troepen zoo danig verzwakt zullen worden, dat van hen weinig kraclht kan uitgaan. Bovendien ziet het er m de Kaapkolonie niet zoo heel gunstig uit voor de Engcl- schen. Van Kelly-Kenny hooren wij mets meer. Ook van Sterkstroom komen geen be richten meer. De Boeren bestookten hier Gabacre's kolonne en, al hebben zij geen groot succes misschien behaald, échecs zijn door hen zeker ook niet geleden. De Engol- schen zouden zich anders wel gehaast heb ben die met de noodige fanfaronnades naar Engeland te seinen. Blijkbaar dwingen de Boeren hier dus, minst genomen, de Engel- schen tot werkeloosheid. Eu in de buurt van Cotesberg, waar de Engelschen zulke prachtige stellingen heet ten in tc nemen, ziet het er nog heel wat loelijker uit. Een aanvankelijk succes der Engelschen bij Bastaard nek en Hobkirks- hoeve is veranderd in een gedwongen terug tocht naar het Westen, die ernstige gevol gen schijnt te zullen hebben. Betwijfeld wordt zelfs of de Engelschen Rensburg zul ten kunnen houden. Hieruit volgt dab do Boeren aanvallend optreden cn wel met groot succes. Hun doel zal wel zijn-de spoor lijn NauwpoortCotesberg weder in hun macht te krijgenmisschien hebben zij het wel voorzien op Nauwpoort, waarvan de spoorlijn naar De Aar gaat. Uit Natal wordt geen verandering in den toestand gemeld. Volgens Winston Curchili heeft Buller besloten nog een vierde paging tot ontzet van Ladysmith te wagen; maar dat zal zeker nog wel een poosje aanhouden Ook van de omtrekkende bewegingen der Boeren naar den kant van Ckieveley en oneter oostelijk over Weenen en Grey town geen nieuws. Bevestigd, wordt evenwel dat een Boerenleger in Zoeloe-land opereert. Wat zeker zeer de aandacht verdient is de nog onbekende bijzonderheid die de cor respondent der Brusselse lie „Petit Bleu" aan zijn bl'ad schrijft. Twee duizend Engelscfhem, die men te La dysmith dacht, zijn de correspondent vernam hot uit offioieete bron na den slag bij Dundee Zoeloe-l'and ingetrokken en na een l'angen zwerftocht op Portugeessb gebied ontwapend. Wij moeten eerlijk bekennen dat, hoe aangenaam die buiten-gevecht-stclling van 2000 man oppervlakkig ook mogei schijnen, het ons voor de Boeren wenschelijker Heek, wanneer zij wel te Ladysmith waren. Twee duikend monden meer of minder te vullen, scheelt nog al iets. 't Is waar, White heeft ook van hen geen profijt gehad in d'e ge vechten die op Dundee zijn gevolgd. Van Kimberley en Mafekmg niet veel nieuws. Laatstgenoemde plaats schijnt dooi de Boeren uitgehongerd te worden; lord Roberts moeit beloofd hebben het binnen een paiar weken te ontzetten, 't Zal er wel mee gaan als mot Buller's beloften ten aan zien van Ladysmith. Het bel'eg van Kimberley wondt id'oor de Boeren krachtig voortgezet. V erspreide bericb ten. De „Times" verneemt uit Kaapstad dat, volgens de meening van bevoegde personen, de onmiddellijke uitzending van nog 50,000 a 75,000 man noodzakelijk is, daar do be wegingen der Engelsche troepen m do Kaapkolonie een kalmeerende uitwerking hebben op do grensbevolking. Volgens de „Daily Cliromcle" bobben de Engelschen reeds verloren: 1334 doodtn, 5415 gewoden, 2817 vermasten, 486 aan ziekte overleden; totaal 10,052 man. Na tuurlijk zijn vele gewonden weer naar het front teruggekeerddaartegenover staat dat de verliezen van de laa-tste gevechten niet medegerekend zijn, terwijl do verlies lijden der Engelschen ook te laag zijn. Het getal 10,000 lijkt ons dus niet te hoog. Do Framsche luitenant Galopaud die bij Joubert's staf is, geeft in do „Matin" een beschrijving van den slag bij Colenso. Hij zegt dat de Engelschen 3100 maai verloren. Aan de „Daily Mail" wordt gemeld dat de Boeren tusschen Ladysmith en de Tuge- la 100 kanounen hebben opgesteld. Alile ooggetuigen staan verbaasd over de opstel ling en de bediening van liet Boeremgesdhut. Te Kimberley moet het sterftecijfer ver bazend boog zijn. Cronjó heeft 1200 vluchtelingen naar Barkley West, liet kamp der Engelschen aan de Moddcrriviier, gezonden, omdat hij hun niet meer de kost kon geven. Zij bewe ren dat er groot gebrek heensclit in het dis trict. Cronjé zal zijn mondkost liever- voor- zijn dappere burgers willen sparen. Joubert heeft majoor Doneton, die ern stig ziek te Ladysmith is, vergund do stad te verlaten, om voor zijn gezondheid te zor gen. De Xuld-Afrlkaansche Mali- Het schrijven dat hier volgt, gedagtee- kend uit Pretoria, do. 15 December, werd ons w'ellwiltend afgestaan door een onzer stadgenooten. Al is sinds de afzending van den brief in menig opzicht de toestand ge wijzigd, in hoofdzaak zijn ook nu nog de be schouwingen van den schrijver wel de aan dacht waard. De brief luidt Én hoofdzaak Op het oogenblik dat ik dit schrijf is do 3e divisie van het Engdsche tager ondier- O generaal Buller bij CoLenso slaags met de onzen. Mocht dit een herhaling worden van Stormberg en Moddemvier, dan is de oor log voor meer dan de helft voorbij. Men zegt hier dat het Engelsche ministerie zou gevallen zijn, is dat zoo, dan is d'e oorlog gauw uit; hoezeer ik ook het ver-lies aan mcnschenlevens betreur, zoo good aan de Engelsche zijde als aan de onze, toch zou dat jammer wezen. De zaak moet nu een maal voor goed uitgevochten worden; En geland moet niet meer als na 1881 kunnen zeggen dlat heb heeft toegegeven om wie weet wat voor bij-rodenem Ze moeten zoo ongenadig op hun kop krijgen, dat ze met allo condities die hun gestold worden, tevre den moeten zijn. Zoolang Engeland in Zuid-Afrika blijft, zal er wrijving blijven; Zuid-Afrika moet lieélemaal vrij on onafhankelijk van ©onigo mogendheid worden, eerst dan gaan we hier een zekere, rustige toekomst tegemoet, die Zuild-Afrika in staat zal stellen al haar eco nomische krachten te ontwikkelen. Slagen als er- nu hier geleverd worden, zijn voor Zuild-Afrika zonder voorbeeld, la ten ze dan ook zoovee! gevolg ten goede was, keek hij altijd hartelijk en had steeds een vriendelijken glimlach voor haar;maar nooit 9braal(de zijn gelaat van een liefde, die zijn hart vervulde. En wanneer hij lief lijke muziek hoorde of een mooi gedicht lav, dacht hij daarbij geen oogenblik aan haar. De geur dier bloemen, de schittering dér sterren, het gemurmel der golven dieden hem niet aan haar denken. Niets scheen hen ooit nader tot elkaar te brengen. Geen zachte aandoening bracht hem ooit tot haar. Er was geen overeenstemming tus schen hen. De liefde was geheel aan haar zijde, niet aan do zijne. Daisy veilde geen overhaast oordeel; zij dacht lang na voordat zij tot deze conclusie kwam. Toen begon een andere vraag haar te kwellenals hij haar niet liefhad, waar om was hij dan met haar getrouwd'? Dab kon Daisy niet begrijpen. Het zwakke straaltje hoop en troost dlat haar nog be scheen, vond' juist zijn oorsprong in haar onvermogen om eenige andiere drijfveer van zijn huwelijk met haar te vinden dan lief de. Het kon niet zijn om haar schoonheid hij, die zulke groote reizen had gemaakt, moest wél heel wat mooier vrouwen dan zij hebben ontmoet; het kon evenmin zijn om «enig materieel belang, want hij wist dat zij een arm, eenvoudig en onbekend meisje was. En dan kwam er eenige hoop op in haar hart en zeide zij bij zichzelf„Hij moet mij toch wel ihebben liefgehad'." Want dlat hij haar gesprek met haar moeder had afge luisterd, en met haar getrouwd was omdat hij medelijden met haar had', kon zij niet drnxuren. Zij -was nog niet jaloers ckzij wist niet dat er een andore was die hij lief had nooit noemde hij den naam eener andere vrouw. En Daisy zuchtte even, wan neer zij dacht welk een raadsel het leven toch was welk een groot raadsel die lief de dlie al haar gedachten vervulde. Het volgende tafereel in het treurspel was, dat Sir Clinton Adair genoeg begon te krijgen van zijn eentonig leven. Tot nu toe scheen de slag die hem getroffen had, zoo krachtig te zijn geweest dat hij zich niet weder kon oprichten. Hij had geloofd dat hem mets overbleef dan eenige jaren in den vreemde als balling te leven en dan te ster ven. Nu was hij sterker, en zijn mannelijke kracht, zijn gecsbessterkte, zijn groote ziel en ven-stand begonnen in opstand te komen tegen zijn onnut bestaan. Een zeker verlan gen naar strijd, een begeerte om nog eens te staan op heb slagveld des tevens, maakte zich van hem meeseer. Zou hij sterven zon der één bijzonder goede of groote daad te hebben volbracht? Zou de hand eenar vrouw hem zóó geheel vernietigen dat zelfs de talenten, de sckoone gaven die de Hemel hem geschonken had, onnut zouden zijn? Hij had zijn lijden geleden, maar nu ver langde hij terug te keeren in hot strijdperk En er was nog iets dat hem de overtuiging gaf dat hij wijs deed door terug te gaan in de wereld1 en te werken. Hij had zich uit d'e wereld teruggetrokken opdat hij in de een zaamheid zijn noodlottige liefde zou leeren vergeten, maar de eenzaamheid! deed die nog toenemen in kracht. Hij had niets d'an ledigen tijd, en ledigheid was niet goed! voor hem. Als hij d'room-end opzag naar de glan- bobben als van zulk een ramp als een oorlog is te verwachten. Heb bloed dat nu vloeit is een vloek voor de li eel e meuscihlieid, maar een vloek die ben zegen gekeend kan worden als Engelland voor goed Zuid-Afrika wordt uitgegooid; maar cbe een vloek blijft als men nu hal verwege blijft staan, al wordt overigens de vrede gesloten met zoo gunstig mogelijke voorwaarden voor de Afnkaanders. Oef. Na deze hoogdravende ontboeze mingen keer ik weer in raijn bescheiden kringetje in de maatschappij teirug. Hot enthousiasme dat Holland bezielt, vinden wo hier heel aardig en pleïzierig, maar zooals ik uit brieven opmaak, denken jelui dat we liier net zoo zijn. Daarvoor zit ten we nu wol een beetje t e dichtbij. Op een afstand entliousiastisch te zijn, is mak kelijk genoog; loopt liet slecht af voor do Boeren^ dan zoggen jeluie is jammer, org jammer, en nog erger jammer, maar daar mee is 'b uit, en alles gaat weer zijn gewo ne gang. Voor ons die er zélf bij betrokken zijn is ons heeie bestaan, onze heele toe komst er rr.ee gemoeid, en, dat vooral niet te vergeten, zij di© op 't oogenblik mee naar 't front zijn, wiea- teven ©Ik oogenblik in ge vaar is, zijn mf-nschen uit onze naaste om geving. Mijn oudsite zwager bijv. is ook in het leger bij Ladysmith, en de tweede moet er ook heen, die is pas 16 jaar. Je begrijpt dus wel dat voor or a die toe stand te ernstig is, do zorgen be drukkend zijn, dan dat wo enthousiast kunnen wezen. We zijn allen vol' moed en vertrouwen dat ditmaal eens bij uitzondering het recht zal zegevierenwe zien eiken dag met reikhal zend verlangen uit naar nieuws van liet oor logsveld, en blijft diab wat lang weg, dan voelen we ons bektemd en angstig, want in oorlogstijd geldt bet niet „geen tijding, goe de tijding"; en komt een tijding als die van de slachting van. Moddemvier bij Kim berley {want dat was het eer dlan een sl'ag) dan ademen we voel ruimer omdat we de oplossing zooveel nader zijn gekomen, maar het slagveld' is te nabij, we voelen de aan wezigheid van den Engel des Doods te zeer, om te kunnen „juichen" zooals jullie in Holland. Een slachting van 2000 menschen is een te Verschrikkelijk ding om zulk een resultaat met onverdeelde vreugde te ont vangen. En toch hoop ik d'at de strijd die nu te Oolenso wordt gestreden, een zelfden uitslag moge liehben; want zulke slagen zijn noo-diig om den oorlog tot een spoedig en goed einde te brengen. Zulke slagen zijn noodig om in Engeland liet schitterend en verblindend schijnbeeld van oorlogsroem te verdoovcn en het nuchtere menschcnver- stand en het geweien wakker te schudden ze zijn noodig om liet Engelsche volk dat in do groote meerderheid tegen dezen oor log is, in staat te stéllen met goed gevolg op te treden tegen de schreeuwers die de aanteggers van dezen oorlog geholpen heb ben hun zin door te drijven. Daar de spoorwegdienst op 't oogenblik veel werk geeft door de vete extra treinen en door do uitbreiding van liet net in Natal tot Colenso, kan de directie niet veel men schen missen; ik ben en blijf, voorloopig al thans, hier. Nu enkele antwoorden op vragen en op merkingen. Dat de regeering lang gewacihb heeft met liet zenden van haar ultimatum, heeft m. i. een heel andere reden dan de vrees de sympathie van 't Vasteland van Europa t© verliezen. In de hoote wereld be slist het Parlement over oorlog en vrede, maar vechten moeten do soldaten, niet de Parlementsledenhier maken leden der re- gearing, generaal Joubert, wijlen generaal Koek, generaal Cronjé en liaast alle Volks- raadslodcn deel uit van de krijgsmacht, en al weegt oolc do verantwoordelijkheid voor menschenlevens bij de Europoesche regee- ringspersonen zwaar, veel zwaarder wondt die gevoeld door de regeeringspersonen van dit land cn den Oranje Vrijstaat, en nog zwaarder omdat het hier geen soldaten zijn die veöhten, maar burgers, ambte naren, huisvaders die noode gemist kunnen worden, voor wie oorlog geen b croep is... Dank zij do uitstekend© maatregelen der regeering is het land rustiger cn veiliger dan ooit. Do voornaamste mijnen in Johan nesburg wonden door de regeering bewerkt, en zorgen voor het in een oorlog vooral zoo hoog noodige geld. De dynamietfabriek be wijst uitstekende diensten door den aanmaak van ammunitie en geeft weer ©en sprekend voorbeeld van do hooge staatsmanswijdheild van onzen hooggeachte® President, 't Is een waar geluk, dat wij nu al zoo lang een zoo in alle opzichten uitstekend man aan het hoofd van dezen Staat hebbenmoge het hem gegeven zijn de geboete vrijmaking Van Zuid-Afnika van vreemde overheersdhing te aanschouwen. 15 December ook bij Colenso groote over winning, meer dan een herhaling van Moddenrivier. Do vrede kan nu niet meer veraf zijn. Ik zal mij maar niet verder in mogelijkheden verdiepen, want eerst over een maand (twee maanden in werkelij'kihead) komt deze brief ter plaatse aan, en dan is wellicht alles anders uitgekomen, dan ik mij voorstel. In allen gevalle, dat de eind uitslag ons gunstig moet zijn, kan zelfs de grootste pessimist niet moer betwijfelen. Gemengde Mededecllngcn. De regeeringsvoorslellen tot reorganisatie van het Engelsche leger vinden noch in de pers noch in liet Parlement genade. Zoowel van conservatieve als van liberale zijde wordt scherpe criliek geoefend. E én punt evenwel draagt de goedkpuring weg dat de regee ring niet haartoevluchtneemt tot dienstplicht. liet ontwerp dat de sTimes" beginselloos en fantastisch noemt, en dat algemeen be schouwd woidt als een lapmiddeltje, en nog niet eens een goed, zal niettemin wel aan- nomen worden. Een beter plan is er voors hands toch niet te vinden. Men zegt dat bijna alle ministers vóór dienstplicht waren maar dat lord Salisbury daarvao niet wilde weten. In hel Lagerhuis deelde Wyndham giste ren op een desbetreffende vraag mede dat de militaire autoriteiten niet voornemens zijn meer vrijwilligers in Ierland te werven, Gibson Bowles vroeg gisteren in het Lager huis of de regeering ook iets afwist van tusschen de Duitsche en de Nederlandsche regeeringen gepleegd overleg of gevoerde onderhandelingen over samenwerking tus schen Nederland en Duitsehland in zake'de aanzienlijke uitbreiding der Duitsche vloot. De ondersecretaris van buitenlandsche zaken Brodriek antwoordde ontkennend. zonde wolken, zag hij daar het gelaat van Lady Maydo weelderige geur der bloemen de zang der vogels, de zoet-fluisterende wind, dat alles deed hem aan haar denken. Zij was overal in zijn eenzaamheid mis schien zou er in de drukte en het gewoel der wereld minder plaats voor haar zijn. Hij meende goed te handelen voor God en de menschen: geen gedachte aan zond© of verkeerdheid, kwam in hem op. Een kwellend verdriet en een knagende herinne ring lagen als ©en vloek op hem; maar .hij-, wilde geen kwaad' Hij wenschte een harte lijke, trouw© echtgenoot voor Daisy te zijn cn met haar in vrede en harmonie te leven aan zonde jegens haar dacht hij niet. Maar hij moest weghij moest werk zoe ken dat zijn hand! kon doenhij moest zich in den levensstrijd begeven, zijn plaats in nemen in d'e gelederenZijn ,plan was naar Engeland teirug te gaan niet naar East- wold, de woning die hij tot een paleis bad' gemaakt voor Lady May. Daarheen nog niet; maar hij wilde naar Londen .gaan; hij w d'e zien wat er in de wereld omging; hij wilde zijn long-verwaarloosde plichten nakomen. Hij nam zich voor altijd nauw lettend op te passen nooit zou hij vrij willig een blik slaan op het gelaat van Lady May, „nu hertogin van Rosecarn", dacht hij. „Neen, vrijwillig zal ik haar niiet ontmoe ten. Ik zal mij niet op den weg der verzoe king begeven. Ik mag Daisy niet liefheb ben, toch wil ik haar trouw blijven." Hij besloot te gaan, en het eenige d'at hem nog te doen bleef, was het Daisy te zeg gen. Hij had. rijn waren naam, rijn tiM; rijn vermogen voor haar verborgen gehouden, deels omdat het prettig was te kunnen den ken, dat zij hem om zijn persoon liefhad, deels ook omdat hij niet wilde dat één woord hem aan het verledene zou herinne ren. Hij stelde rich Daisy's verwondering, Daisy's groote verrassing voor. „Het zal zijn als met lord. Burleigh," zei- de hij bij zichzelf. „Ik zal haar mettertijd! meenemen naar Eastwold en haar zeggen dat zij is Lady Adair." Zij zou haar positie en haar titel eter aan doen. Hij had haar een veldbloempje ge noemd, maai- nu was zij geen veldbloem meerin heel het land was geen waardiger ede.lvrouw dan Daisy Adair. „Daisy," zei Sir Clinton, toen zij op een avond langs het strand wandelden, „Daisy, begint dit 'leven je niet te verveten?" „Te vervelen?" antwoordde zij. „Noen. Welk leven zou mooier kunnen rijn „Maar wij zien niemand; wij hoonen niets; wij weten niets van wat er omgaat in d'e wereld wij zijn als lovend' begra ven." Ik dacht dat het juist naar je zin was, dat je niets liever verlangde," zedde Daisy. „Je hebt er immers nooit in willen toestem men iemand' te zien of kennis te maken met wier. ook, Caro." ,,lk voel mij nu beter," zeiido hij, „ster ker, en de ziekelijke afkeer die ik Van mijn gelijken had, sterft weg. Hier is niets voor mij te doen, niets d'at eenige waarde geeft aan mijn l'even." Vf ïMf /'m Lt'lïtor,*. W-V MV-V Wordt vervolgd)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1