BINNENLAND. STADSNIEUWS. YI,AARDINGEN. "MAASSLUIS." Kunst en Wetenschap. Kerk en Schooi. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Generaal "White ontving het volgende tele gram van koningin Victoria: „Ik dank God dat gij en allen die bij u zijn, na uw lang en moeilijk en met zooveel heldenmoed doorstaan beleg veilig zijt. Ik wensch u en allen onder u uit den grond van mijn hart geluk. Ik hoop dat gij niet al te zeer uitgeput zijt." "White antwoordde daarop met de betui ging van trouw van hem en zijn mannen en hun dank voor de sympathie der Koningin, die, zooals hij het uitdrukt, „meer zal doen om officieren en mannen hun krachten te hergeven, dan iets anders." Het telegram der Koningin aan Bulier is heel wat koeler. Het luidt „Ik dank den Hemel voor het goede nieuws dat gij mij hebt geseind. Ik wenseh u en uw ondergeschikten van ganscher harte geluk." 19e Ztild-Afrlkannsche Mali. Spionkop. Komm.-gen., hoofdlaager, Ladysmith, seint van Vrijdag 26 Januan: Hedenmiddag 11.30. Een volledig officieel bericht van de gevechten gedurende de laat ste dagen aan de Tugela is mij tot nog toe niet geworden, alleen heb ik het navolgende van aesist-gen, Botha ontvangen. 3D© gevechten, nu geëindigd en door de ge nade des Allerhoogsten een prachtige over winning behaald. De vijand werd uit zijn po sities gedreven en zijn verlies is groot. Op het slagveld liggen nog minstens een 600-tal doo- den en een groote menigte gewonden. De vij and vroeg mij om hun dooden te halen, het welk ik heb toegestaan. Het slagveld is dus het onze. De vijand heeft laatsteu nacht een eind met zijn kanonnen geretireerd. Van den vijand zijn 187 krijgsgevangenen gemaakt en de officieren van het Lancashire regiment zijn allen gedood of gewend. Mijn hart breekt om te zeggen, dat er van ons ook zulke brave helden zijn gesneuveld' of gewond. De namen zullen er later opgege ven worden. Het is ongeloofbaar, dat zulk een klein klompje mensoheu het machtige Brittanje na zes dagen strijden kon tegen houden en zelfs met zulk een groot verhes kon terugslaan. Wij hebben ongeveer 40 kis ten Lee-Metford-patronen genomen en een mooien 'klomp geweren. Assist.-gen. Burger telegrafeert dato he den Ik kom nu van de bergen. Het is een vreeselijk schouwspel. Het is zichtbaar een Gods wonder om te zien, welke verschansin gen de vijand had, en,hoe groot hun macht was, terwijl de onze zoo gering was. Hun ver lies is minstens 1200 of 1300 dooden en ge wonden. Onze kanonnen hebben zeker giste ren meer gedaan dan de hunne gedurende al die dagen. Buiten hun reserve was hun strijdmacht op den berg 24000, volgens des kundigen. De vijand trekt nu met zijn macht door de Tugela terug Wij hadden gewis een goede gelegenheid hem aan te vallen, maar onze burgers zijn te zeer afgemat. Ons verlies nog niet juist bekend, maar moet circa 120 doo den e,. gewonden bedragen. Hoewel dat te betreuren is, moeten wij toch God loven en danken voor deze overwinning en moet ik ons land en volk geluk wenschen met de hel dendaden, door onze burgers verricht. Jau S. Cillie.-s. secretaris van het amorbi- satiefonds, schrijft omtrent het gevecht te Vechtkop aan de „Volksstem": Op Maan dagmorgen, 22 .Tan., verlieten zoowat 40 mannen van het Pretoria (stedelijke) kom- mando hun kamp om de mannen te Colenso te versterken, waar er reeds een gelijk getal Pretorianen. waren. Wij bereikten de plaats Dinsdagmorgen. Er werd besloten, dat wij positie zouden innemen op do vlakte, onge veer 6 mijlen van de heuvels. Wij begonnen dadelijk met heb maken van schietgaten en den volgenden morgen begon het gevecht. Omstreeks 8 uur in den morgen kwam er een verzoek van komman- dant Opperman aan veldkorneb Zeederberg om den heuvel op te komen met versterkin gen. Toen wij den heuvel bereikten, lieten wij onze paarden aan den voet en begonnen te klimmen. Ik zag, dat onze mannen op den top in eenige gevallen reeds begonnen 'e wei felen, en dat anderen begonnen waren te re- tireeren. Wij riepen him toe, vol te houden en dit gaf hun nieuwen moed. Op weg tegen den heuvel zag ik dab Krige, zwager van den Staatsprocureur, ir. den schouder gewond was. Later bereikte ik de plek, waar Lutting, Van Zuileken en Malherbe lagen, en ik hoor de daar dat Reineke gesneuveld was. Van dit punt ging ik 20 pas voorwaarts, waar twee onzer mannen dood lagen, en begon te vuren. Wij schoten bij beurten, maar het duurde niet lang, of ik zag, dat Jan Malher be in het hoofd getroffen was, waaraan hij spoedig stierf. Een Engelsch soldaat, die ern stig gewond was, kwam uit, stak de handen uit en ea vroeg om water. Ik zeide tegen hem ia het Engelsch, dat hij niet behoefde te vreezen, maar nader moest komen, en wij zouden hem water ge ven. Hij kwam naar ons over en ik gaf hem water en ried hem aan verder achterwaarts te gaan, waar er minder gevaar was, maar hij was bijna met in staat, zich te bewegen en vroeg weder om water, hetgeen ik hem gaf, toen hij zeide, terwijl zijn groote blauwe oogen wijd open gingen„God zegene u." De arme man stierf bijna dadelijk daarna. Daarna bemerkte ik, nat uit de Engelsche loopgraven herhaaldelijk handen opgestoken werdén en dat zakdoeken gewuifd werden. Ik hoorde order geven„Moet niet meer schie ten, de witte vlag is opgestoken." Wij riepen hun toe„Komt uit," maar de Engelschen, bleven schieten en zij wondden eenigen onzer mannen. Wij begonnen toen weder te vuren. Handen en zakdoeken wer den weder opgestoken en ik wierp mijn ge weer neder en sprong over de loopgraven van den vijand en vroeg hun„Wie is jullie be velvoerend officier 1" Een soldaat nam mij bij den arm en leidde mij naar een officier, die juist was aangekomen met versterkingen. Aan de ander zijde van den heuvel vroog ik of zij zich zouden overgeven, maar hij ant woordde: „Vuurt jongens!" Ik riep: „Geef je over, jongens, het baat niet voor niet neer geschoten te worden," en sprong tusschen de soldaten die uitkwamen om zich over te ge ven. Sommigen der manschappen, die juist aangekomen waren, volgden het voorbeeld van hun makkers. Zij behoorden tot een an der regiment. Het gevecht begon opnieuw aan den kant der pas aangekomen troepen, terwijl de gevangenen naar den voet van deen heuvel geleid werden. Ik keerde naar mijn oude positie terug en begon weder te schie ten. Kommandant Opperman en do zoon van generaal Joubert bevalen mij, op te houden mot schieten, maar ik antwoordde, dat er verraad was Het gevecht duurde tot na don- kor en m den nacht werden schikkingen ge maakt om ion heuvel weder te bestormen mdien de Engelschen den volgenden dag nog daar waren. De heuvel werd door onze man schappen in bezit genomen en generaal Bo tha bevestigde het feit, dat er geen enkele Britscho soldaat op den heuvel was. De dap perheid van de mannen was zeer schitterend onder onze geheele macht. Generaal Woodgate Een lid van de ambulance maakt in een. beschrijving in de Natal Mercury" van Spionkopgevechtea -melding van de verwon ding van generaal Woodgate, die de Lancas hire's aanvoerde en vertelt o. a de volgende bijzonderheden er van „Deze onversaagde officier, die zeer geliefd was bij zijn mannen, was een uitstekend schutter, en toen onze mannen erg gehinderd werden door het schie ten van eonige Boeren die verborgen waren in een hoop struikgewas, ging hij naar voren met het geweer in de hand om de schutters te ontdekkenmaar keerde niet terug, tot groot leedwezen van zijn manschappen en kameraden." Men zal moeten toegeven zegt „Ons Land" dat dit geen handeling is, dio men zou verwachten van een leidend generaal, hoe onversaagd 't zijn. mag. Griezelige vondst. Drie dagen na den slag bij1 Magerfontein werd een van de Black Watch dood gevon den, maar het lijk was nog warm, en de hand was aan de waterflesch. Luitenant Keulemans. De ïExpress" van Bloemfontein van 23 Januari schrijft In het laatst der vorige week vervoegde zich by de krijgsconamissie te Bloemfontein een zekere heer Keulemans. Tot voor korten tijd was hy luitenant van de Nederiandsche artillerie, doch hij gevoelde zooveel sympathie voor den worstelstrijd van onze Afrikaners dat hij ontslag wist te verkrijgen uit den Hollandschen dienst en onmiddellijk zich naar Afrika begaf om hier zijn diensten aan te bieden. Was de ontvangst hier ter stede by de autoriteiten niet zooals hij zich die gewenscht had, onze overzeesche viy williger zal dit wel over het hoofd zien als hij bedenkt dat de sedoelde overheid geen tijd heeft voor over dreven betuigingen van beleefdheid en dank baarheid, en zich zeker troosten met de ge dachte dat bewezen diensten beter zullen worden op pi ijs gesteld dan beloofde diensten- Na vau paard en zadel te zijn voorzien, is hij naar het veld by Colesberg vertrokken. YVaren er maar meer van dergelijke des kundigen die hun sympathie op dergelyke wijze konden uiten (■«mengde Mededeellngen. De >Times" scbryftïNiets zou ramp zaliger kunnen zijn voor het rijk dan eenig bewys van zwakheid der rijksregeering of eenige aanwijzing van haar geneigdheid om zich te onderwerpen aan de uitspraak van andere mogendheden of te aarzelen met de geheele wereld aan het verstand te brengen dat na de ons ten deel gevallen uitdaging en de door ons gebrachte offers de beide Boeren-republieken met het overige gedeelte van Zuid-Afrika onder de heerschappij der Koningin moeten vereenigd worden. Deze punten zijn nu zoo goed als afgedaan." Dat reeds hed«o, zóó lang vóór het einde van het loopende dienstjaar, de begrooting voor het nieuwe dienstjaar bij het Britsche Parlement wordt ingediend, is een zóó onge woon verschijnsel, en de aankondiging kwam zóó onverwacht zelfs de leden der regee- nng die buiten het eigenlijke kabinet, staan, wisten er niets van dat rnen zich in allerlei gissingen verdiepte en in oppositie- kringen reeds gesproken werd van de spoedige ontbinding van het Parlement. Dit blijkt onjuist te zijn. De reden is dat de regeering terstond de noodige geldmiddelen wil verschaft zien door een leening en door verhooging der directe en indirecte belastin gen. Om te voorkomen dat de laatste ver hooging voor een deel waardeloos wordt gemaakt door nog spoedig onder het oude tarief zooveel mogelijk waren te veraccyozen en in te voeren, heeft de regeering haar voornemen geheim gehouden. De begrooting is wel eens meer zoo vroeg, en vroeger zelfs, ingediendin 1845, 1847, 1848, 1851 in Februari, iu 1854 op 4 Maart, in 1852 zelfs reeds in December. Chamberlain heeft ook tot de regeeringen van andere koloniën de vraag gericht hoe veel troepen zij voor Zuid-Afrika kunnen leveren, ingeval de rijkstroepen ïelders noodig zijn." Uit Canada zyn reeds 12000 man aange boden. Men verwacht heden in het Lagerhuis een interpellatie over deze geheimzinnige aan vragen. Ook keizer Frans Jozef moet koningin Victoria een felicitatie-telegram hebben ge zonden. De ilntransigeant" heeft al 5800 frs. byeen voor een eeredegen voor Cronjé. In de Duitsche Rijksdagcommissie is van socialistische zijde een opzienbarende onthul ling gedaan over eekj geheime circulaire van den tegenwoordigen minister van binnen- Ladsche zaken Von Rheinbaben, destyds regeeringspresident van Dusseldorp, aan de landraden en burgemeesters in zijn district om aan de Amerikaansche consuls alle gege vens te weigeren over den gezondheidstoe- stond in verband met de levensmiddelen. Het blijkbare doel was echt agrarisch- dubbelzinnig de gelegenheid te openen om alle vleeschziekten te wijten aan uit Amerika ingevoerd vleesch en zoodoende de thans ingediende wet, die dien invoer wil ver bieden, te rechtvaardigen. Men begrypt dat deze onthulling groot opzien baart. Zaterdag was het in de Italiaansche Kamer weer zeer rumoerig. De uiterste linkerzijde verlangde nl. dat een hoofdelijke stemming werd gehouden over het aan de ordo zijnde punt, en maakte daarbij zulk een helsch lawaai dat de voorzitter ten slotte de ziltiog ophief, onder protest tegen een dergelyke houding van de uiterste linkerzyde. Volgens berichten, te YVeenen ontvangen, heeft men reden te vermoeden dat vorst Ferdinand weer naar verheuging van positie streeft Rusland zou tegen bijzondere militaire concessies niet ongeneigd zyn den Coburger zijn zin te geven. De ïSt. Petersburger Zeitung" heeft mede gedeeld dat te St. Petersburg een Perzische spoorwegmaatschappij zou zijn opgericht, ter wijl tegelijk een haven aan de Perzische golf zou zijn gepacht. In bevoegde kringen der Russische hoofd stad wordt dit bericht niet betrouwbaar genoemd. Gezegd wordt dat ïniets bekend is van de genoemde feiten". Bepaald tegenge sproken worden ze dus niet. Te Montieal, de hoofdstad van Fiansch Canada, hebben de laatste overwinningen der Engelschen aanleiding gegeven tot botsingen tusschen de Engebehe bevolking en de Fran- sclie die op de hand der Boeren is. Er zijn uitgebreids politie-maatregelen ge nomen. Mr. G. de Vries Azn. f Een hoogstibegaafd staatsburger, mr. G. de Vries Az„ minister van Staat en Staatsraad m buitengewonen dienst, is Zaterdagnacht op 82-jarigen leeftijd te 's-Gra/vehhage over leden. Hij was de formateur van het ministerie dat van 18721874 aan het bewind is ge weest en waarin o. a. Geertsema en Fransen van de Putte zitting hadden. Zelf nam hij daarin de portefeuille van justitie. Als een der bekwaamste leerlingen van. Thorbecke werd bij door dezen staatsman voor het mi nisterschap aanbevolen, terwijl hij voor dien tijd als griffier der Staten van Noord-Hol land was werkzaam geweest. Als minister van justitie moest hij de treurige ervaring opdoen dat zijn met groot talent verdedigde 7e editie van een ontwerp rechterlijke in richting na langdurig debat werd verworpen, wat in tusschen niet wegnam dat onder zijn bestuur zeer druk en met goed gevolg aan 't departement van justitie is gearbeid aan de partieele herziening onzer wetboeken. Na zijn aftreden bij den val van het Kar binet op de kieswelherzieinng werd mr. De Vries reeds in 1875 te Amsterdam gekozen tot lid der Tweede Kamer ter vervanging van jhr. mr. Van Reenen. In 1877 verkreeg hij een zetel in den Raad van State, waar hij jarenlang om rijn groote juridische bekwaam heden en kennis in 't bijzonder van het Wa terstaatsrecht zeer werd gewaardeerd. In 1893, na rijn aftreden, verkreeg hij den titel van staatsraad in buitengewonen dienst en in 1898 werd hij tot minister van staat benoemd. Aan zijn groote gaven paarde de overledene een bijzonderen eenvoud van ka rakter en manieren, waardoor hiji in alle kringen der maatschappij vele vrienden telde. Soc.-dem. Arbeiderspartij. Het 6e congres der S. D. Arbeidersparty zal Zondag 15 en Maandag 16 April worden gehouden te Rotterdam in Odéon. Aardschniving In Indlë. Een officieel telegram heden aan het depar tement van Koloniën meldt, dat by eene aardschuiving in het district Djampatgwentan in de Preanger Regentschappen vyflig men- schen zijn verongelukt en dertig vermist. Door de bemoeiingen van jhr. mr. Van Dacht van Varick, daartoe door den Minis ter van Buiten!andsche Zaken uitgenoodigd, en die tevens als voorzitter zal optreden, is een comité van patronage voor Nederland samengesteld voor het in dit jaar te Parijs te houden congres dhistoire diplomatique. Verschillende hoogheemraden maken deel uit van dat comité; als secretaris zal fungeeren baron van Weideren Rengers. De centrale commissie voor de wereldten toonstelling te Parijs heeft een algemeene instructie vastgesteld voor het vervoer en de behandeling naar en op de tentoonstelling, der goederen van de Nederiandsche inzen ders, overeenkomstig de voorwaarden van deelneming en de reglementen. Op last der commissie geeft de heer A. Verkerk, de of- fkrieele expediteur der commissi© in den meest beknopten vorm, hetgeen de exposan ten bij het vervoer, de douane-behandeling, ladingen en lossingen enz. in Nederland zoo wel als ter expositie, dienen te kennen. Veer moed wordt dat de goederen tot aan deun offi- cieelen openingsdatum der wereldtentoonstel ling, 15 April a.s., mogelijk ook nog later zul len worden toegelaten. De centrale commis sie te 's-Graveohage zal de verzending der op roepingen tot verzending der goederen van de exposanten op bepaalde tijdstippen, al naar gelang de installatie en decoratie van de verschalende af dodingen en groepen gereed rijn, in de „St. Ct." aankondigen. Namens de Generale Synode zijn thans deor de classis te 's-Hage alle Gereformeer de kerken in Nederland opgeroepen om een bidstond te houden, met het oog op den grooten nood waarin onze stamgenootet in de beide Zuid-Afrikaansche Republieken door den oorlog verkeeren. Deze bidstond zal door geheel Nederland, alwaar Gereformeerde kerken gevestigd zyn, gehouden worden op a.s. Woensdag te 7 uur. In een te Amsterdam gehouden algemeene vergadering is, in verband met de bijeenkomst van den 7den Februari, definitief tot oprich ting der Handelmaatschappij Nederland Zuid-Afrika besloten. Staande de vergadering werd de verzeke ring van deelneming ontvangen van verschil lende Nederiandsche fabrikanten. Daarop werden in de bestuursvergadering benoemd als directeur de heer M. S. de Vries, te Am sterdam, als gedelegeerd administrateur de heer IJ. H. Haag te Leiden. De raad van beheer bestaat uitdeheeien F. Gunnink Bzn. te Kampen, A. J. Aussems te Culemborg en J. J. van Koolbergen te Leiden. De kolonel J. E. H. Hanekar, directeur der Normaabchietschool, zal binnenkort den dienst met pensioen verlaten. Van de Indische regeering is de mededee- nng ontvangen dat de in het jaar 1900 te Padang te houden koffie-veilmgen zullen plaats hebben op 31 Maart, 30 Juni, 29 Sep tember en 31 December, en dat de op deze veilingen te verkoopen hoeveelheden worden geraamd respectievelijk op $000, 14000, 8000 en 7500 pikols. („Stct.") Burgerlijke Stand van Ylnardinger-Ambariit. Gedurende de maand Februari. Geboren: 1 Febr. Petrus Leonardus, zoon van J. v. Vliet en A. M. Hofstede, Woudweg. 5, Ferdinanda Hendrika, doch ter van A. C. Sliep en H. v. Haren, Vlaard. weg, 11. Elizabet, dochter vanD. Nouwt en J. v. d. Windt, Vlaard weg. 44. Lena, dochter van J. v. Duivenbooden en W. H. Roetman, Vlaard. weg. Overleden: 12 Febr. Jan Post, oud 6Va maand, Schied. weg. Mejuffrouw M. Witkamp alhier is te 's-Gra- venhage geslaagd voor het examen nuttige handwerken. Gisteren herdacht H. Pijpers den dag, waarop hij gedurende 30 jaren in gemeente dienst is geweest. Ter gelegenheid van dit feit werd hy hedenrnorgeu te 6 uur voor de i aanvaDg der werkzaamheden doorzijn kameraden opge wacht en by monde van den metselaar Ant. Dirks op rym geluk gelukgewenschttevens boden zy hem als stoffelijk bewijs van vriend schap een armstoel aan, daarbij voegende een k;stje sigaren, opdat hij in kalme rust de rookwolkjes uitblazende, die 30jaren nog eens, doch nu in den armstoel, zal kunnen nagaan. De Gymnastiek- en Schermvereeniging ïOlympia" gaf Zaterdagavond weder eens een uitvoering in Musis Sacrum". De directeur, de heer G. van der Most wees er op hoe ïOlympia" het vorig jaar haar gewone jaarlijksche uitvoering had ach terwege moeten laten, maar thans kon hij met genoegen constateeren uit het talryk opgekomen publiek, dat de belangstelling voor de soirée's van »0lympia" niet was ver flauwd. Toen werd overgegaan tot uitvoering van het programma, bestaande uit vrye oefenin gen, oefeningen aan de werktuigen, enz enz., waarbij de leden gelegenheid hadden te too- nen dat met aanhoudende ingespannen oefe ning veel is te verkrijgen. De avond werd besloten door een bal, misschien, het moge niet vleiend schijnen voor de werkende leden van sOlympia", misschien wel het voornaamste doel voor de bezoekers. Er werd met lust, ijver en volharding gedanst vol animo, en de nacht was reeds verstreken voor allen waren huiswaarts gekeerd. Heden hebben de Beiersche muzikanten zich weder hier ter stede vertoond, tot groote voldoenÏDg van [het publiek. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht3 Maart. Notarismr. H. M. C. Poortman. Een woonhuis en erve, Lange Kerkstraat 80, groot 66 vierk. ellen, in veiling f I960. Verkocht voor f 2020. Twee woningen en erven, Lange Achter weg 49» en 49», groot 51 vieik. ellen, in veiling f205 en f H0, daarvoor verkocht. Notaris W, A. van Doi.der. Een woonhuis met bovenwoning, binnen plaatsje, open plaatsje en erve, Raam 25, groot 80 centiaren, in veiling f1680, daar voor verkocht. BURGERLIJKESTAND. Geboren 3 Maart. Barbara Liduina, dochter vanH. van Gerven en C. Courtois, Het Kamp. 4 Maart. Piel er, zoon van P. Krommen hoek en P. Robberecht, Hoogstraat. Overleden t 2 Maart. Mozos Mesritz, oud 45 jaar en 2 maanden, Lange Achterweg. Aan het postkantoor alhier werd geduren de de maand Febr. ingelegd in de Rijkspost spaarbank f8256.94; terugbetaald f 5261.60. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2472. BURGERLIJKE STAND. Geboren 3 Maart. Gerrit, zoon van J. Both en A. Gardenier, Bidderstraat. 4 Maart. Jacoba, dochter van J. Korpershoek en N. v. d. Spek, Dwarsbleekstr. Cornelia, dochter van D. v. Toor en A. Vronk.Rijkesteeg. 5 Maart. Cornelia, dochter van A. van Toorn en A. Niels, Waalstraat. Overleden t 2 Maart. Johannes Petrus Odykoud 3 dagen, Oranjestraat. 4 Maart. Cornells Hoogendam, oud 1 jaar, Spoorsingel. De Leer F. W. Sluyter, predikant alhier bij de Ger. Gemeente komt voor op het vier tal voor een predikant by die gemeente te Amsterdam (Overtoom). Tot archivaris te Alkmaar is benoemd da heer C. "W. Bruinvis aldaar. Messchaeri is te Berlijn dror een zware verkoudheid aangetast, zoodat zyn tweede liederavond is uitgesteld. Hans Richter heeft zijn ontslag gevraagd als kapelmeester der Hof-opera te YVeenen. Lager Onderwijs. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft benoemd in de commissiën, in 1900 be last met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid aJs onderwijzerfes), bedoeid in art. 56 van de wet op het Lager Onderwijs. Zuid-Holland: I, a. tot lid on voorzitter, de inspecteur van het lager onderwijs in de tweede inspectieb. tob leden, de schoolop zieners in het district 's-Gravenlxage en de arrondissementen Gouda., Schiedam, en Som- melsdijk. II. a. tot lid en voorzitter, de schoolopzie ner in het district Rotterdamb. tot leden, de schoolopzieners in het district Dordrecht en de arrondissementen Leiden, Delft en Dordrecht; c. tot 1 e den-pi aatsver vangers vaa de beide commissiën, de schoolopzieners in de arrondissementen 's-Graveuhage, Woer den, Rotterdam (Noordelijk), Rotterdam (Zuidelijk), Vlaardingen en Gorinchem. W erkxtaking. De werkstaking der bootwerkers te Amster dam is geëindigd. Radeverzakking. *Men méldt ons uit Rotterdam Aan de Westerkade alhier de ligplaats der Harwich-, Gooien- en Bergsche booten is hedenmorgen de kaaimuur over een lengte van 100 meter verzakt. Van gemeentewege is direct aangevangen met de ontgraving, ten einde geheele in storting te voorkomen. Misdaad? Naar men uit Koewacht schryft, deed dezer dagen een werkman, terwijl hij onder Stekene op het land arbeidde, een griezelige ontdekking. Zijn spade stiet op een hard voorwerp, dat by onderzoek bleek een menschenhoofd te zijn, en toen men verder aan 't graven ging, legde men het geraamte van een man bloot, die van middelbare lengte was geweest en ongetwyfeld vóór jaren daar begraven was geworden. Wijl men hier klaarblijkelijk met een onontdekt gebleven misdaad te doen heeft, zal zeer waarschijnlijk een gerechtelijk onder zoek niet u'tbl'yven. Verzekering tegen faillissement. Men denkt in Frankrijk ernstig aan het oprichten van verzekeringsmaatschappijen tegen faillissementen. Het is het stygerid percentage van failleerende lieden, dat voor ziening in dit ontbrekend deel van het schier voor alles wakend verzekeringswezen nood zakelijk schynt te maken. Aloisi mio Aloisi mio De Romeinsche corresp. van den ïBerl. Lek ai Anz." schrijft aan zijn blad Jeiini Felicetti was met haar schat, Aloisi Pietro naar het ibal" in Aquario Romano gegaan. Zy was gemaskeerd als statige verleidelijke Pierelte, hy als een Harlekijn. Zy dansten simen, als jongelieden dit plegen te doen, d. w. z. onophoudelijk. Daar wil 't noodlot, dat 't paartje in het gedrang der maskers gescheiden wordt en elkander uit het oog verliest. Nadat Aloisi eenigen tijd verbaasd in de zaal naar zjjn Jenni had rondgezien, haar echter niet meer verschijnen zag, pakte hem een roode domino bjj de hand en trok hem mee in een vroo- iIjker, dans. Jenni was intussche'n, toen zy haren Aloisi in 't geheel niet zag, op de galerij gegaan, om hem wellicht vao boven af te ontdekken. En jawel, daar zag zy eenen Harlekijn met eene roode domino dansen, dat kon hy even wel niet zijn. Zij wrijft zich ontzet de oogen en kykt weer naar omlaag geen twijfel, hij was het - en met een ander 1 Met de kreetïAloisi mio, Aloisi mio I" stort zij zich met uitgestrekte armen over de leuning neer in de zaal. Een ontzettende schreeuw van het publiek, en de muziek zwygt. De Harlekyn echter maakt met ver duisterende oogen voor zyn bleeke, doode Pierette de baar klaar, en daarmee draagt men haar uit de balzaal naar de San Bartho lomew op het Tiber-eiland. Achter den treurstoet stappen weenende maskers in phantastischo kostuums met valsche baarden en groote neuzen gd boven den zeldzamen treurstoet fonkelt de zwart blauwe hemel met milioenen sterren. ROTTERDAM, 5 Maart. Buitenlandsche granen. Stemming: stil. Tarwe niet genoteerd. Rogge per 2400 kilo: Taganrog naar qual. f 1501/s453, Azof 9 pud 40/15 stoomende f 445—146. Gerst niet genoteerd. Haver per 100 kilo Amerikaansche f6.90. Mais per 2000 kilo: Amer. Mixed f403104, zelfde contant bij partij f 402, zelfde uit zeeboot f 99100, zelfde stoomend f9899Vs, La Plata s toornend f106 contant. BERLIJN, 5 Maart. Spiritus per loco fr. 47.70.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2