53*" Jaargang. Donderdag 22 Maart 1900, No. 10197. Tusschen twee liefdes. Ken nisge y i 11 g. BUITENLAND. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. „n1 SCHIEDAIISCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 4.25. t'raneo per post fi. 4.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardmgen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uui aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBotersfraat 68» fl riitinmivniidud Prijs der Advertentiën: Van 47 regels fi. 0.90; iedere legel meer 12'/,> cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde ïtleine advertentiën opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. luterc. Telefoon S». 133. JACHT cn V1SSCHBRIJ. DE BURGEMEESTER VAN SCHIEDAM, gezien de circulaite van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie van den lOden Maart j!., A, no. 453 (44e afdprov. blad no. 21 brengt ter kennis van da ingezetenen, dat ler secretarie der gemeente kosteloos veikiijgb.iar zijn blanco aanvragen ter bekoming van JACHT en "VISCHAKTEN voor het aanstaande seizoen 1900/1901, en dat zij, die bij den aanvang van het nieuwe seizoen in hel bezit van hunne akten wenschen. te zijn, die aanvragen, behooilijk ingevuld, tijdig, zooveel mogelijk voor den lsten April aanstaande, ter secretarie moeten terugbezorgen. Schiedam, 21 Maart 1900, De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. Algemeen overzicht» SCHIEDAM, 21 Maart 1900. OH OORLOG. De toestand. Vermoedelijk zal het nog verscheiden da gen Buren, voordat lord Roberts het tweede deel zijner taak kan beginnen. En dien tijd zullen de Roeren zich ongetwijfeld ten nutte maken om zich op hun bekende, meesterlijke wijze in te graven er door aarden werken te dekken, tegelijk natuurlijk des vijaods op- mai'sch belemmerend door vernieling van bruggen en spoorlijnen. Br heerscht dus een betrekkelijke rust in den Vrijstaat: beide partijen bereiden zicii voor op den komenden strijd en trekken hun troepen samen. In het Zuiden van den Vrijstaat houdt r atacre's divisie Springfontein bezet, en breidt zijn linie uit naar Smithfield om voes ling te zoeken met Brabant's kolonne die zich aan de grens van Basuto-land ophoudt. Smithfield is echter, volgens een Central Nows-bericlit, bezet door een sterke Boeren- niadht, die evenwel niet in goede conditie heet te zijn, on waarvan daarom geen ernsti ge tegenstand wordt venvacht. Lord Roberts van zijn kant opereert in oostelijke richting, naar den kant van Tha- bancliu. Volgens een bericht van Router's specialen correspondent te Maseru heerscht te Ladybrand, Wepener en Ficksburg een ware paniek wegens het aanrukken der En gelschen. Wij dienen hierbij echter op te merken dat deze correspondent oen war©spe cialiteit in bluffen en liegen* is. Deze operaties in oostelijke richting schij nen weder ten, dool te hebben Brabants ko lonne de hand te reikon en te helpen bij het opjagen der Boerenkommando's. Tegelijk wordt druk gewerkt met lord Ro berts' proclamatie. De Engelsche berichten zijn vol van de schitterende resultaten daar van. Voortdurend geven Vrijstaters zidh over en leggen de wapens neder. Omtrent lord Kitchener zijn de berichten het niet eens. Terwijl hij volgens den een DOGB CHARLOTTE M. RRAEHME. 69) „Vaarwel," zeide zij koel, toen Sir Clinton vertrok. „Daisy," zei hij verbaasd, „dat is een koel afscheid, zooals ik niet van je verwachtte." „Ik kan niet op kommando warm of koel zijn," antwoordde Daisy. „Ik doe wat ik kan." klaar ofschoon zij zoo koel tegen hem sprak, schoon zij hem met konde woorden en afgewend, gelaat vaarwel zeide, had zij hem nooit zóó hartstochtelijk lief gehad als nu En Sir Clinton vergat, toon hij naar En geland reisde, hen die hij luid achtergelaten, en dacht alleen aan die één© die hij zou. weer zien. XXXIX. Gereed om to vertrekken. Sir Clinton had Woord gehouden. Onmid dellijk na aankomst in Engeland was hij naar Foradala gegaan om mevrouw Eme te bezoeken. Hij vertelde haar van Daisy's wensdh, dat zij bij haar zon komen. Ia het eerst weigerde zij. Zij was to oud om ta rei- z&n te oud voor verandering; zij zou niet weten wat zij in' een vreemd land moest doen; vreemde gewoonten zouden haar den Prieska aan de Oranjerivier is binnengetrok ken, verneemt de ..Ind. Beige' uit Londen dat Kitchener met een sterk leger op Mafe- king aanrukt. Zoodra deze plaats ontzet is, moet Kitchener rechtstreeks naar Pretoria oprukken, terwijl lord Roberts voorwaarts zal gaan tegen do verbonden strijdmachten aan de Vaalrivier. De opstand in de Kaapkolonie blijft blijk baar stationair. Naar het Zuiden schijnt hij zich niet uit te breiden. En dat is toch noo- dig, wil deze beweging inderdaad den Boeren ten goede komen. Do ontsettingskolonne voor Mafeking wordt intusschen steeds versterkt. Nog pas is lord Chesham's Imperial Yoomanry naar Kimiberley gezonden om zidh bij lord Me- tlhuen's troepen te voegen. Over het gevecht bij Veertien Stroomen blijkt dat de Boeren aan de overzijde der ri vier een sterke stelling bezet hielden, die de brug beheers elite. Kolonel Peakman liet het vuur openen van een rij kopjes op 1600 yards; daarop greep een afdoe!mg der Kim- berleysche ruiterij de Boeren in de flank, terwijl een andere afdeeling een frontaanval deed. De Boeren werkten uitstekend met twee cordietkanonnen. Tot donker ging het schieten voort; de E'ngelschen trokken daarop terug „na hun doel bereikt te hebben". Dat doe! is natuur lijk mysterieus, even mysterieus als de reden waarom de Engelschen maar 2 gewonden hadden, terwijl do Boeren toch zoo uitste kend met hun kanonnen werkten. Uit Natal geen nieuws. Verspreid Nieuws. Een Central News-correspondent meldt een blijkbaar door de censuur besnoeid interview mei den Boeren-landdrost van Bethulië. Deze gaf als zijn meening te kennen dat de tocht naar Pretoria niet zoo gemakkelijk zal zijn, als de Engelschen zich voorstellen hij ver wacht een ernstigen tegenstand tegen den opmarech van Roberts leger in het noorden van den Vrijstaat en daarna in Transvaal. De landdrost voorspelde dat de Engelsche verliezen verdubbeld zouden worden, voordat de oorlog tot een einde lan gebracht worden. Den tegenwoordigen slechten stand van zaken weet hij aan geschillen tusschen de verschil de bevelhebbers. De banken te Bloemfontein mogen hun zaken voortzetten, mits zij geen zaken doen met Transvaal of Vigstaatsc,,ie plaatsen die nog door de Boeren bezet zijn. Sir A. Milner is met zijn secretaiissen uit Kaapstad vertrokken. Waarheen wordt niet gemeld. Generaal White vertrekt vermoedelijk heden van Kaapstad naar Engeland. Zijn ge zondheidstoestand liet te Kaapstad geen offi- cieele ontvangst toe. De correspondent van de sStandard" te Lady'inilh vertelt dat in een vermeend graf bij Pietersstation, aan den spoorweg naar Colenso, een groote hoeveelheid uitzetbare kogels is gevonden. Die projectielen zijn dan zeker ook veroverd op de Engelschen. Men leze in dit vei band het telegram hierachter, behelzende Stejjn's antwoord aan lord Robeits, en de laffe ma nier waarop Roberts zich van de zaak afmaakt. Blijkbaar stond Roberts met z'n mond vol tanden." Te Ladysniith is Zondag onder de kerk- parade het Victoria-kruis uitgereikt aan dood aandoen; zij zou geon woord kunnen verstaan. Maar toen Sir Clinton haar sprak van haar mooi kleinkind en. handig op den voorgrond stelde dat, naai- hij geloofde, Daisy haar raad wenschte in te winnen over de op voeding van liet kind, ontwaakte liet moe derlijk gevoel dat nooit geheel sterft in een vrouw, en verklaarde zij aich bereid om te gaan. Heb gezicht van den Franscheu, koerier met zijn langen baard en knevel maakte haar eerst wed wat ongerustdo wijze waar op hij Engelsch sprak, ging ook alle beschrij ving te boven. De arme mevrouw Erne was bang voor hem, maar zijn eerbied, zijn on derdanigheid voor haar waren zoo groot, hij deed zóó duidelijk zijn best om het haar naar den. zin te maken, dat zij zeide er van over tuigd te ziju dat hij 't goed meende en zich ten laatste er in schikte om haar kostbaar persoontje aan, zijn hoede toe te vertrouwen. Hot was een verlichting voor Sir Clinton toen zij ging; hij verbeeldde zich dat Daisy nu wel gelukkig zou zijn en toonde daardoor weer hoe slecht mannen vaak vrouwen weten te booordeelen. Toen hij mevrouw Erne vei lig en wel op reis had gezien, was Sir Clinton naar Londen gegaan, en daar werd de begeer te zijns harten, vervuld. De „season" was kwa lijk begonnen en beloofde schitterend te zullen zijn. En toen Sir Clinton inlichtin gen inwon op Cfliffe House, hoorde hij dat Miss Lockwood on Lady May binnen weini ge dagen werden venvacht. Sir Clinton naan zijn intrek op Xófdale House en gaf zijn voornemen te kennen om minstens tóe maanden te blijven. kapitein Reitl, vao de 7de batterij koninklijke veid-attiilerie, en sergeant Nurse, van de 66ste batterij, wegens iiun dappere pogÏDgen om in den slag bij Colenso een van kolonel Long's kanonnen te redden. Majoor Schiel is van zijn mede-gevangenen gescheiden en aan boord van de Mongo lian overgebracht. Een Exchange-telegram zegt dat dit is geschied wegens groote on- eenigheid met de Boeren die hem zelfs wil den dooden. De neutrale wereld. Aan een interventie van een of meer der mogendheden valt niet te denken. Niettemin vsrneemt de correspondent der »InJ. Beige" te St. Petersburg dat, als antwoord op het verzoek om bemiddeling der beide presiden ten door de Russische regeering een scom- muriiqoé" zal openbaar gemaakt worden, dat in overleg met Duitschland en Frankrijk is opgesteld en de volle goedkeuring van kei zer Nicolaas heeft verworven. De nota zou in voor Engeland verzachtende termen zjjn gesteld, maar daarom in den inhoud niet minder krachtig zgn, zoodat men een groote uitwerking ervan mag verwachten. Anderzijds wordt uit Washington gemeld dat de Duitsche gezant Yon Holleben met den staatssecretaris Hay heeft beraadslaagd over de vernieling van de mijnen van Johannes burg, naar aanleiding der voorspelling van den Trarisvaahcben vertegenwoordiger Man- tagu "White. Naar Lallan's bureau meent le weten, zou I)uit=cliland voornemens zyn aan beide oor logvoerende partijen voor te stellen, hierin overeen te komen, dat Johannesburg niet als basis van operaliën zal worden gebruikt. Daar de Vereenigde Staten geen neiging ge voelen om in deze met Duitschland mede te werken, zou dit rijk alleen handelen. Wij hopen en vertiouwen zonder eenig succes. Uit de Vereenigde Staten blijven voortdu rend sympathie-betuigingen den Boeren toe- stroomen, waarin het Nederiandsche element voorgaat. Zoo heeft de uNetherlands Society of Philadelphia" deze flinke motie aange nomen »Nu de Boeren der Zuid-Afrikaansche Re publiek weder gedwongen zijn te vechten, zou het ons afstammelingen van de eerste volksplanting der Ainerifcaan«che Republiek, niet pa«sen hiervoor onverschdüg te zijn. ïlndien een vreemde vijand voor de poorten van Londen stond, met liet blijkbaar doel om te dwingen het stemrecht aan alle in wonende vreemdelingen te geven, om de Engelsche kinderen te noodzaken Chineesch of eenige andere vreemde taal te leeren »ter bevordering der beschaving", doch met het werkelijk voornemen Threadneedle Street te plunderen, dan zouden wij alles doen wat in ons vermogen was om onze Engelsche neven in hunne ellende te helpen. »De leden van deze ^Society" ziyn op de hand van alle volkeien die worstelen om hun haven en goed te beveiligen tegen aanvallen en verwoestingenhetzij Grieken te Ther mopylae, Hollanders te Leiden, Amerikanen te Trenton o( Boeren te Pretoria; en indien deze volkeren te zwak in aantal zijn, dan is hun moed en vaderlandsliefde zooveel te meer te prgzen en de aanval te verfoeien. Wij hebben ook medelijden met de mil- lioenen menschen in Indië die nu van hon- De menschen zeiden met oen. glimlach dat er lang vóór dien tijd wel een huwelijk zou zijn, want dat liij zeker terug gokomen was om met Lady May Trevlyn te trouwen. Terwijl hij aldus weer zijn vroegere kwel lingen doorleefde, maakte Daisy zich gereed voor haar groote onderneming. De tijd had te haren, opzichte wonderen gedaanniet al leen, was haar schoonheid gerijpt, maar niet minder haar geest. Zij was een eenvoudig on ontwikkeld meisje geweest ton tijde van haar huwelijk, die maar één gedachte kendehoe zij haar man het best haar liefde zou toonen. Nu was zij een vrouw met een bepaald le vensdoel. De tijd en het verdriet hadden haar waardigheid geschonken en hadden haar doen rijpen zooals de jareu alleen hel niet zouden hebben kunnen doen. Weken en maanden lang had zij gepeinsd en gestift over het vreemde gedrag van haar man; zij stelde nergens anders belang in; zij dacht ernstiger en meer na dan de meeste jonge vrouwen. „Wij hebben ieder eon leven te leven," zei- do zij bij zich zelf, „cn indien wij de hemel se] ie zaligheid willen deelachtig worden, moet ons leven goed zijn het moet vol van ?oo- de en nuttige daden zijnhet kan nooit de bedoeling zijn dat ik mijn leven moet door brengen, opgesloten in de eenzaamheid dezer heuvels, in oen verborgen hoekje weggestopt, niemand ziende, niemand kennende etend, drinkend, slapend, wandelend, levend, in af zondering en weelde, zonder cenig doel in het groote teven uer wereld, liaar strijd, liaar gevaren, haar beproevingen, haar helden moed. Zulk een leven lijkt veel op vegetee- ger sterven, terwijl zij dezelfde beschaving genieten, welke nu Transvaal wordt opge drongen". r - r\ Gemengde Hededecllngcn. In de Belgische Kamer interpelleerdePastur gisteren over het feit dat aan een groot fabrikant vergunning is verleend jenever aan zijn arbeiders te leveren tegen den kostenden prijs tot een bedrag van 60 centimes per dag en per hoofd Tegenover dergelijke aanmoediging van het alcoholisme vroeg Pastur wijziging van art. 3 aer wet van 1887, zoodat machtiging kan worden gegeven tot verkoop van voedings- en genotmiddelen sbehalve alcohol". De minister van arbeid Sunnont deVols- berglie zeide op aandringen van Vandervelde een dergelijke wetswijziging toe. Op een vraag van Vandervelde veiklaaide Liebaert, de nieuwe Belgische minister van spoorwegen, dat hij het vei bod van verkoop van de ï>Peup!e" aan de stations zou hand haven omdat de spooiwegen geen publieke weg zijn. De ïlrid. Beige" vraagt terecht naar aan leiding van hiervan wat spoorwegen dan wel zijn. Voorziende dat hij niet herkozen zal wor den in zijn met de invoering der evenredige vertegenwoordiging geheel gewijzigd district Dixnmiden, stelt de bekende Belgische cleri cal o afgevaardigde De Lamtshcere zich niet meer beschikbaar. De Lantslheere is lid van de Provinciale Staten geweest gedurende 11 jaar, minister van justitie 61 jaar, afgevaardigde 28 jaar, voorzitter der Kamer 10; jaar en is minister van Staat sinds Juni 1890. De liberale bladen spreken met waardee ring over dezen tegenstander, die als voorzit ter der Kamer zich steeds zeer onpartijdig toonde. De Lantsheere is onder-directeur der Na tionale Bank. De Fransche begrooting is eindelijk aan genomen, ook de aangevraagde ertdieten voor den herbouw en de verhuizing van het The atre Fran fate De Fransche (bcus heeft beslag gelegd op het klooster en het pensionaat der nonnen van St. Maur te Nlmes wegens belasting schuld. De burgemeester van Dijon heeft Ricciotti Garibaldi uitgenoodigd de onthulling van liet standbeeld van zijn vader Zondag a.s. te ko men bijwonen. Tevens vroeg hij Ricciotti te gen te spreken dat hij zijn degen aan Enge land heeft aangeboden, tegen de Boeren. In zijn antwoord dankt Ricciotti Garibal di voor de uitnoodiging, waaraan hij echter geen .gevolg zal geven, aldus vasthoudende aau de gedragslijn zijner familie in dergelij ke aangelegenheden. Hij bevestigt overigens dat hij Engeland zijn diensten heeft aange boden, omdat Engeland door onzijdig te blij ven het zijn vader in 1S60 mogelijk heeft ge maakt Napels to bevrijden. Ovei leden is de Britsche gezant te Kon- stantinopel, sir Edmund Fane. Naar men verzekert, is de Tsechisoli-Duit- sólie verzoeningsconferentie Maandag tot een vergelijk gekomen. Bijzonderheden zijn. niet bekend. ren. Daarvoor hoeft God ons niet geschapen." Waarin bestond het verschil tusschen. haar huwelijk en dat" van anderen? Zelfs Jules Sernay, de koerier, had et-eigen tijd geaar zeld voordat hij zich in liet „perfide Albion" waagde. Zijn wouw lueld er niet van dat hij zoo ver wegging, had hij gezegd. Maar haar echtgenoot had nooit iets ge geven om zoo'n afstand; hij had haar vrij willig verlaten was vrijwillig van haar heengegaan. Zelfs de oude Phihppa, do eige naar va.n een wijngaard die een der heuvels bedekte, had geweigerd naar Spanje te gaan op zeer voordeelige voorwaarden hij wilde zijn vrouw niet verlaten. Bovendien was in al de boeken die zij las, in de gedichten die zij uit haar hoofd kende, in de geschiedenis sen die zij voor waar kende, geen liefde zoo schoon, zoo verheven, zoo teedcr als de liefde tusschen man en vrouw. Er moest toch iets in haar leven ontbreken iets dat het deed verschillen van het leven van anderen. Het was geen gemis aan. liefde aan haar kant; het moest gebrek aan liefde van haar nun voor haar zijn. Tusschen hen had cr geen hartelijke, prettige vertrouwelijkheid be staan zij had er nooit neiging toe gevoeld haar armen om haars mans hals te slaan, en zijn gelaat io kussen zij had nooit met hem geschertst of gelachenmaar in plaats daar van had zij hem opgepast in droevige uren van somber gepeins, wanneer zijn bleek ge laat en zijn. omrande oogen liaar bewezen dat zijn gedachten weer zoo treurig en naargees tig waren, Hoe kwam,'t toch Waarom had hij haar niet lief? Zij* was niet ij del, de eenvoudige Volgens den correspondent der „Franhf. Ztg." te Sofia heeft Bulgarije aan Rusland vcor den tijd van vijf jaar een kolenstation, verpacht in de baai van Burgas. Ook wij deelden onlangs mede, dat een Amertkaausch oorlogsschip naar Shantung zou gaan wegens de aanvallen op Amerikaan- sclie zendelingen. Thans wordt dit onjuist ge- 'heoten, en meldt men uit Washington dat het sdüp naar Taku gaat, om eventueel deel te nemen aan een betooging door do mogend heden in geval de Chineesche regoering da den van vijandschap tegen d® Christenen niet straft. Het arbitrage-verdrag tusschen Uruguay en Argentinië is, naar de „Times" uit Mon te video verneemt, goedgekeurd -en afgekon digd. Aan een particulier schrijven uit Harry- smith 3 Febr., van mej. Slot, hoofd van den verplegingsdienst der tweed© Ned. ambulan ce, is 't volgend© ontleend „Sinds eenige dagen zijn wij te Harry- smith, waar dr. Koster ©en tijdelijk hospitaal heeft overgenomen. Het is een nieuw school gebouw, tot ziekenhuis ingericht. Wij wer den mot vreugde ontvangen; onze* komst word met verlangen tegemoet geziener was dringend behoeft© aan hulp. Er is veel to doenwij hebben voorloopig slechts 30 pa- tienten, waaronder 14 typliuslijders, allen af komstig uit het laager; de overigen zijn ge wonden. Vele wonden staan slecht, maar dr. Koster hoopt door een zorgvuldige behande ling velen, lxunner te kunnen genezen; bo vendien is de constitutie der Boeren zoo door en door gezond. Dr. Pino maakt nu biji Lmekcrossinghet veldhospitaal in orde; don gewonden van Harrysanith wordt daar dan de eerste geneeskundige hulp verleend, daarna worden zij per trein of aimbulancewar gen naar ons hospitaal vervoerdwe krijgen op die wijze d© wonden niet zoo geïnfecteerd. Tijdens mijn kortstondig verblijf te Pretoria was ik nog niet voldoende doordrongen van het wreede van den oorlog, doch een gevoel van diepen weemoed beving mij toen ik to Harrysmidh was, honderden Engelsche go- vangeneiii werden naar Pretoria vervoerd, waartoe ook gewonden behoorden. Het is droevig dat tal van gewonde Boeren te zien in de Hollandsche ambulance te Linckcros- sinp-?, de ontzettende hitte, het slechte wa ter cn de hevige regenbuien deden het gevoel van medelijden met de anno slachtoffers in met geringe mate vermeerderen. Het gevolg van het •een en ander is, dat er veel typlius lijders zijngelukkig dat wij veel voor hen kunnen doen. Toen wij hier kwamen, stond aan het hoofd een Eugelsche verpleegster, di© mij welwillend de leiding overdroeg; ik stelde haar voor het bestuur voorloopig te behou den, doch zij zeide, dat de President van don Vrijstaat den we a sell geuit had, dal de Ne- derlandsdhe ambulance voor de gewonden zou zorgen. Het is hier bijna geheel En- gelschde moeste huizen zijn dan ook verla ten; de winkels zijn gesloten cn de men schen gevlucht met achterlating van. have cn goed. Als liet veldhospitaal klaar is, gaan do zusters om beurten er heen, de broeders blijven er allen. Suiker en petroleum zijn noch in den Vrijstaat noch in Transvaal meer te krijgen; als onze voorraad olie op is, Daisy, maar zij voelde dat zij sinds haar hu welijk verbazend in haar voordeel was voor- uit gegaan; haar spiegel toonde haar een schoon, friseh en liefelijk gelaat een be koorlijk Engelsch gelaat; en kalmpjes, zon der de minste ijdelkeid, maakte zij als het wa.ro do inventaris op van haar eigen bekoor lijkheden en aangename eigenschappen. Die waren niet groot volstrekt niet wonder baarlijk maar zij was toch een meer vol maakte vrouw dan de meeste die zij kende. Daisy nam zich voor het geheim op te los sen. Zij had gedacht dat de geboorte van haar kind misschien zijn hart van liefde ver vullen en tot liaar wenden zou; het was niet geschied. Hij was vriendelijk tegen het kind gaf blijk van eenige belangstelling; maar het liefhebben zooals bijvoorbeeld mijnheer De Grey zijn kind zou hebben liefgehad. neen, dat niet. Zoo besloot Daisy na lang, diep nadenken, na rijp beraad, de zaak zelf ter hand te nemen en het geheim op te los- -enHaar lief gezichtje dekte zich mot een hooge kleurzij balde haar blanke kleine handjes; haar hart klopte van brandenden, pijnlijken toom. Wat zon zij doen? „Och, och, wat ben ik toch hopeloos gebon den' Wat zou ik kunnen doen?" Maar na lang nadenken bande Daisy die gedachte uit haar brein. Indien hij werkelijk een andere vrouw had liefgehad, zou hij niet met haar zijn getrouwd; dat denkbeeld scheen haar onzinnig toe. Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1