53"<e Jaargang. Zaterdag 31 Maart 1900. No. 10205. Tusschen twee liefdes. Kennisgeving. BUITENLAND. M-i «iMiEDiiiiraiiE m li m Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat 68. iiililiiilVulflfctUMiïï Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90; iedere ïegei •meer 12Va cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van z\jn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bg vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon 3Vo. 123. Verpachting van gemeentegrond ter gelegen heid tan de jaarmarkt of kermis. Burgëmecster en wethouders van SCHIE DAM zijn voornemens op Donderdag den 12rf<?n April 1900, des namiddags ten twee ure, ten Raadhuize, bij openbaie inschrijving te ver pachten. een standplaats voor een Kinematograaf, Bioscope of dergelijke inrichting op het Overscliiesclie plein, nabij de spoeling- brug, ter grootte van ongeveer 25 bij 9 nieter., gedurende de aanstaaudc jnnr- markt of kermis in Juli 1900, op de voorwaarden der verpachting voorstand- plaatsen, gehouden op den 29sten Maait jl„ welke voorwaarden ter inzage liggen op de Gemeente-Secretarie (afd. financien) en die tegen betaling van 10 cent per exemplaar aldaar ver krijgbaar zijn. De gezegelde formulieren voor de inschrijving bij bovengemelde vei pachting zijn roede aldaar te bekomen tegen de betaling van 32% cent per exemplaar. Schiedam, den 30sten Maart 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. W. II. JANSEN, A. B. Dc Secretaris v. LUIK, X. S. De standplaats zni in loco worden aange wezen op den dag der verpachting, des vooimid dags ten tien ure, tot bijwoning waarvan ge gadigden zich hebben te vervoegon aan de Stadswaag op de Groote Markt. Aan de bepaling der verordening, dat de Kermis aanvangt op Maandag, zal streng de hand worden gehouden, zoodat op den ln Zondag der maand Juli alle publieke vermakelijkheden zijn verboden. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zyu voornemens op Donderdag 12 April a.s. 's namiddags 2 uur ten Raadhuize aldaar in het open baar aan te besteden Het maken van een gedeelte bazalt- steenen kaaimuur langs do Nieuwe Haven te Schiedam. Aanwijzing ter plaatse op Dinsdag I# April a.s. v.rn. 11 uur. Bestek en teekening liggen ter inzage op de Stadstimmerweif, Bet bestek is a /0.23 verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 30 Maart 1900. «ioubert, f Zonder onderscheid spreken alle buiten- landsche bladen, ook de Engelsch», met lof van den overleden kommandant-generaal, van Piet Joubeit. Een dapper man, een warm patriot, een bekwaam veldoveiste, een DOOB CHARLOTTE M. BRAEHME. 77) „Hoe weet je dat?" vroeg Daisy. „Dab zou ik uit honderd kleinigheden kun nen bewijzen," antwoordde heb listige meisje. Daisy bemerkte dat, wilde zij een paar mi nuten voor zich. zelve hebben, zij het goed hartige meisje weg moest zenden. „Ik wilde wel dat je een. kop thee voor mij sette, Margerie," zeide zij. „Ik ben erg moe." Hat meisje ging nu weg, en de jonge vrouw- was alleen. Zij deed de deur op slot, opdat Mai-gerie niet plotseling zou terug komen en haar overvallen. Toen knielde zij neer en borg haaar% gelaat in haar handen. Zij wilde bidden zij wilde den hemel smeeken haar te helpen, haar ondernemn g te zegenen maar zij kon niet; haar hart klopte, haar hersens gloeiden; zij kon alleen bidden met hall-geopende 'lippen die in hun zwak ge nuister om mededoogen vroegen. Zij was nu eindelijk! onder het dak van haar echtgenoot hier in zijn huis in het huis waar zij zoo warm behoorde verwel komd te worden hier was zij vermomd hier zou rij hem zien, met hem spreken, en hij mu haar niet kennen. Het zou een ver schrikkelijke beproeving voor haar zijn, maar kon. die dragen, en. veel meer nog, indien zij rijn, geheim kon to weten komen. Na een poosje werd zij kaln^er. Het meisje kwam terug met de kop thee. Zij dronk die -■eeg en bemerkte toen met verbazing dat Margcrie's groc-te bruine oogen, strak op haar man van eer, een eerlijk vijand, een gentle man dat zjjn de bewoordingen, waarin hem hulde wordt gebracht. En men prijst Joubei't gelukkig dat hjj, zonder overwon nen te zijn, is gestorven, juist nu de definitieve overwinning der Engelsche wapenen aan staande is, Daai neven prijzen de EDgrisclie bladen Joubert's beginselen die bij Kruger's ideeën vergeleken zeer liberaal mochten heeten. Het b°st komt het oordeel der Engelsche pers over Joubeit uit in de woorden die de «Standard" aan hem wijdt. Het blad maakt de woorden tot de zijne, waarin geneiaal White te Kaapstad zijn tegenstander heeft gehuldigd«Joubert was een man van eer en een dapper soldaat." Het blad noemt die Joubert's schoonste grafschrift, tevens het bewijs dat de Engeisclieo hun gevallen vijand weten te eeren. [Tegenover Cionjé is dit audeis al bitter weinig gebleken. Red.] De «Staridatd" noemt Joubeit niet alleen Engeland's knapsten, maar ook zijn meest sympathieken tegenstander. Hij nam even krachtig positie tegen de Hollandsche kliek als tegen de Engelsche oppermacht in Zuid- Afrika. Hjj was Kruger's gevaarlijkste poli tieke tegenstander, en het blad betieurthet zeer dat hij Kruger niet heeft kunnen ver dringen. Met andere Engelsche bladen is ock de «Standard" van oordeel dat dan de zaken een gansch anderen keer zouden hebben ge nomen, en nooit zou het dan, volgens de «Daily Telegraph", tot een oorlog zijn ge komen. De «Standard" die, nu Cronjé, Albrecht en Von Scliiel gevangen zijn, Joubert's ver lies voor de Boeren onherstelbaar noemt, vraagt: «Wie zal Joubert's plaats kunnen innemen?" Daarop geeft Henri Houx in een sympa thiek aitikel aan den overleden komman dant-generaal gewijd, het juiste antwoord. Hij herinnert er aan hoe, toen de Grieken juichten bij den dood van Philippus van Ma cedonië, een waarschuwende stem klonk dat Macedonië in staat was meerder Pldlip- pussen op te leveren. En zoo geldt ook nu «Joubert is dood. Maar de Boerenrepublie ken zullen andeie Joubert's leveren." Het is echter nog onbekend wie Joubert'® opvolger zal zijn. Louis Botiha schijnt liet meest in aanmer king te komen. DB OORLOG. De toestand. Van het oor'ogsfaerrein is er ongeveer geeh nieuws. Alleen is het nu zeker dat 'het kom ma raio onder Grobler en Olivier inderdaad het Noorden van den Vrijstaat heeft weten to bereiken. Dit is weder een kranige tocht geweest. Een, telegram uit Bloemfontein aan. de „Tunes" zegt dat een langer verblijf te Bloemfontein door voorzichtigheid geboden wordt. Alen vergete niet dat de Bngelschen zich in vijandelijk land bevinden en in den laatsten tijd verliezen hebben, geleden. Bo vendien moeten mannen en paarden toege rust worden tegen den naderenden Zuiö- Afriikaanscliea winter. Volgens de laatste berichten zijn do Boe ren wat zuidelijker gerukt. Daarentegen zijn gelaat gevestigd waren. Het meisje zag haar zoo aandachtig aan. dat het haar moest tref fen en rij niet kon nalaten te vragen „Waarom kijk je mij zco aan-?" „Dat kan ik niet zeggen," zei Margerie. „U ziet er jong uit, en toch lijkt u oud'. IJ hebt een eigenaardig gezicht, juffrouw Jordan ze zeiden dab u al op leeftijd waart." „Dat ben ik ook," zei Daisy sdherp. „Uw gelaat ziet er toch zoo zacht uit. Dc dacht dat u er keel anders zoudb ui trien." En waarom wist rij zelf niet in het vervolg was Margerie veel minder familiaar met de nieuwe huishoudster. De huishoudkamer was op die eerste ver dieping, en toen Daisy naar beneden ging, boorde zij de welbekende, dierbare stem van haar echtgenoot; hij sprak met een der be dienden en vroeg of rij gekomen was. Eén oogeublik stond Daisy onbewegelijk, Zij had een gevoel of zij voorover zou vallen om te sterven zij' geloofde niet db kracht en de moed te hebben om hem te ontmoeten. Ziji stond onbewegelijk en zwijgend als een marmeren beeld; maar spoedig vermande rij zichzij moest doorloopen en hem onder de oogen treden of vluchten. En weer hoor de zij db dierbare stem „Je kunt juffrouw Jordan zeggen dak ik haar nu dadelijk wel even wil zien. Ik moet uit en heb weinig tijd. Zij kan mij in de bi bliotheek vinden." Een uitstel. Zij' haalde lang en diep adem, voor enkele minuten althans wa® zij gered. Maar daar kwam Adblf, de kamerdienaar, naar haar toe. Als Franschanam beleefd voor elke vrouw, boog hij netjes voor haar. „•Sir CS in ton. wemscbt u te zien, juffrouw Jordan; hij is in de bibliotheek." „Welke deur is dat?" vroeg rij. meerdere Engelsche troepen vooruitgescho ven naar Glen. Generaal Clements vond te Fauresmith in een inijngdhaolit een negenponder en een Martim-Maxim, benevens een groote menigte begraven ammunitie. De Engelsche bladen hebben liet nog druk over de plannen der Boeren ten aanzien van Pretoria en de Rand-mijaen, Volgens een bericht aan „Daily News" uit Pretoria van den 26sten wil Kruger de Transvaalsehe hoofdstad in staat vaai tegen weer brengen; maar verscheiden aanzienlij ke bowoneis zouden zich er tegen 1 lebben ver klaard. Te Johannesburg zouden verschillen de gebouwen op bevel van Kruger onder mijnd zijn. Men houdt vol dat de Boeren voornemens zijn de mijnen te vermelen. In een drietal zouden reeds ontplofbare stoffen zijn aange bracht op bevel van. Kruger en Steijn en te gen deu zin van vele invloedrijke burgers. Het eigenlijk doel zou rijn de kapitalisten bang te maken zoodat zij bij hun regeermg-en er op aandringen een einde te maken aan den oorlog. De New-Yorksche „World" bevat echter een brief uit Pretoria', waarin m'elding wordt gemaakt van een interview met president Kruger op 7 Februari. Kruger verklaarde dat zoo zeker als er een1 rechtvaardige God is, de Trausvaalsohe vierkleur de overwin ning zal behalen. Het kan een maand, het kan drie jaar duren, maar cr is geen andere uitslag mogelijk. Hij zal geen eigendommen doen verwoesten. De mijnen rijn zoo veilig, als in de handen der eigenaars. „Als de maan bewoond is,' zeide Kruger, „kan ik niet begrijpen, waarom John Buil haar nog met geannexeerd heeit." De Transvaalsehe rogeering heeft van alle banken in het land geld gerequireerd dat be taald wordt met baren goud. Engeland en Egypte. In het Engelsche Lagerhuis is eenigen tijd geleden geconstateerd, hoe Engeland er een handje van heeft als lieer en meester in het land dor Pharao's te „schalten en wadten". De Iersi'hc- leider John Redmond had toen, deu Ssten Februari, nl. den onderstaatsse cretaris van buitenlandsohe zaken gevraagd, of het waar was, dab voorraden on wapens door do Egyptische regcering waron verzon den aan de troepen, die tegen Transvaal strijden. De ondei secretaris had' erkend dat zee Maxims van Egypte geleend waren. Op de vraag van Mac Neill, of dit geschied was met toestemming van Egypte, had Bro- driek geen antwoord gegeven. Deze discussie is dr. Leyds niet ontgaan. Blijkbaar heeft hij zich den tijd gegund zelf de quaestia na te gaan, waarna hij den 13den Maart de aandacht van de Turksohe en Egyp tische regeeringen op dit incident heeft ge vestigd, ten einde het bewaren der neutrali teit d'oor Egypte te verkrijgen. Leyds vroeg tevens een verklaring van dit loenenen heeft er op aangedrongen, dat genoemde kar nonnen onmiddellijk van Engeland zouden worden teruggevraagd. Indien dit niet ge schiedde, zou Egypte verdacht worden, zijn neutraliteit te hebben laten varen en open lijk aan Engeland hulp te hebben verleend. Tot heden werd op dit protest geen ant woord ontvangen. Hij wees haar de bibliotheek en rij, al haar moed bijeenrapende, klopte aan de haar ge wezen deur, „Binnenriep de stem van haar echtge noot, en Daisy duwde met bevende handen de deur open en trad binnen. Hij zat aan eon tafel, druk san rijvende. Hij legde rijn pen neer, toen zij binnentrad, maakte een halven draai met zijn stoel eni zag haar aam. „Goeden dag, juffrouw Jordan," zei Jiij op vriendelijken toon. „Het doet me pleiaer u te zien." Zij stond onbewegelijk en dankte den he mel uit den grond van naar hart dat zij een blauwe bril had opgezet. Want zij zag een trek van verbazing op zijn gelaat verschijnen alsof er iets was dat hem trofmaar die trek verdween weer. „Ik ben bang," zei hij, „dat u alles in groo te wanorde zult vinden; mijn vorige huis houdster hoeft mij on vervracht verlaten. U moet m'aar zien dat u alles weer zoo goed mo gelijk in orde maakt." Daisy maakte een buiging waarover rij op een ander oogenbü'k zaker zelf zou hebben ge lachen. Zij antwoordde nietzij zou ook geen woord hebben kunnen spreken al had zij daardoor haar leven kunnen redden. „Ik hen zelf niet zoo heel veel thuis," ging hij voort, „zoodat'dubbele oplettendheid van de zijde .van mi jen huishoudster noodig is. Ik zou graag willen dat u iederen morgen mijn instructie komt vernemen. Vandaag kom ik niet dineeren morgen krijg ik een paar vrienden ten eten. U kunt daarvoor alles in orde 'make®, en een en ander dan aan mijn goedkeuring onderwerpen." „Zeer goed, Sir Clinton," zeide rij met zwakke stem, zóó zwak dat hij haar bijna Koloniale rechten en plichten. In het Hoogerhuis deed Camper-down gis teren een iceks vragen over de plichten en ïechten der Bntsclio koloniën met zelfbe stuur in. verband met den oorlog, daarbij vooral lettend op de houding der Kaapkolo nie. Lord Selbome, secretaris van oorlog, deze vragen beantwoordende, noemde 't volkomen onrechtvaardig te beweren dat do Kaapkolo nie geweigerd heeft haar strijdmacht onder db wapens te roepen. Zij heeft die opgeroe pen voor zoover de regcering on de gouver neur het verstandig achtten, Jat rij zouden worden opgeroepen. De minister wilde nieruit eJiter niet afge leid' zien, dat het ministerie der Kaapkolonie op "ieder punt de meening was toegedaan van hen, dio verantwoordelijk zijn voor allee wat den oorlog betreft. Wat aangaat de door den oorlogstoestand veroorzaakte schade, is het de bodo-oiini- dter Engelsche regecring volledige schadeloos stelling te brachten te verkrijgen van hen, die de schade veroorzaaktc-n, ten voordeele van hen, aan wie zij werd toege bracht-. De quaestie dbzer schadeloosstelling, die zoowel db Engelsche regeering als de Ko loniale regeeringeu betreft, is een zaak van samenwerking en overleg, en wordt thans zorgvuldig overwogen. Rhodes en Chaimiberlain zullen dus do ge leden schade moeten vergoeden Want door htm lijdt Zuid-Afrika dl het leed dat het au doorslaat en jaren later nog zal doorstaan. Maar dat bedoelde Selborne natuuilijfc niet. De Boeren zullen volgens heem het gelag te betalen hebben. Qui vivra verra. De Dela go a-ba ai. In de schadevergoeding van 15,314,000 frs. waartoe Portugal wegens de Delagoa-quaestio dooi' het Bemer scheidsgerecht is veroordeeld, is niet begrepen de in 1890 betaalde som op mindering van 28,000 pond sterling. Boven dien komt er 5 rente op rente bij smds 25 Juni 1889, waarvoor de te betalen schadever goeding tot een kleine 30 millioen francs stijgt. Portugal zal de schadevergoeding uitbeta len aan de Engelsche en de Amerikaansche regeering volgens de door deze staten op te maken verdeeling. De groote politieke vraag is nu of Portugal kan betalen, zoodat Engeland' wordt belet gebruik te maken van zijn recht van voor koop op de Delagoa-baai Maar het bedrag valt mee, getuige de te leurstelling die zich m de Engelsdie bladen uit. De Delagoa-baai zal dus Engeland mis schien nog ontgaan. Wij hopen hot van ganschor harte voor de Boeren, Dc Zuid-Afrlliaanschc Hall. Om M af eki n g. De „Randpost" bevat een belangweldcen- den brief van 11 Febr. over het gevecht bij Ramuhsa. Het was een prachtige nacht; de maan scheen vrij helder, de sterren fonkelden, al le® ademde vrede; zelfs de nachtfcrekels sche nen in stilte te willen genieten; dit laatste echter schoen onzen waditen vreemd, althans ongewoon. Het was tusschen 3 en 4 uur in niet kon verstaan; maar zelfs dat zwakke stemgeluid dwong hem haar met een nieuws gierigen blik aan te zien. „U hebt zeker mijnheer Cooper gesproken, juffrouw Jordan?" ging hij voort. En weer was haar antwoord bijna onhoorbaar. „Hij heeft dan zeker al heb noodige met u geregeld, en alles tot uw tevredenheid met u afgesproken, niet waar „Ja," zai Daisy, Er was een sterke aandrang in haar om naar hem toe te vliegen, haar armen om zijn hals te slaan en te zeggen „Ken je mij niet? Kan cenige vermom ming mij voor je verborgen d'oen blijven Ik ben Daisy Daisy, je vrouw!" Een oogenblik was die aandrang haar bij na te machtig; met de grootste inspanning alleen kon rij dien onderdrukken. Zij zag Sir Clinton rijn pen weder opne men en in de inkt doopenrij begreep dab heb onderhoud was afgeloopen. Maar plotseling keek Sir Clinton nog eens op. „U moet mij onmidd'elHj'k in kennis stel len, als er iets hapert dat verbeterd moet worden. In een groot huishouden, zonder een vrounv des huizes om over alles het oog te la ten gaan, rijn de bedienden licht geneigd on achtzaam te wo-rdenals u over iets hebt te klagen, dan zal ik altijd1 gelegenheid hebben om met u daarover te spreken." Toen begon hij weer te schrijven, en zij ging heen. Zij trilde -an het hoofd tot de voeten; haar gelaat was bleek als van een doode; groote druppels stonden op haar voor hoofd. Het kwam haar voor da-t geen vrouw zooveel kon doorstaan. I „Hij kende mij niet," d!ackb rij „Maar I geen vermomming, welke ook, zou hem ooit den morgen, de oogen werden meer dan ooit gebezigd, want door liet bosehaditig terrein worden de oogen wel eens nusleud. De wachten waarschuwen elkander en stil letjes komen ze binnen de muren van heb foit. Kapitein Von Dalwig wordt gewaar- bdiuwd en zacht wordt geroepen „alarm" en in een ommezien staan burgers en artilleris ten in positie. Het was ditmaal geon valsch alarm dat ons zco dikwijls uit de warme kom baars had1 gejaagd. Onze brave kapitein had ons goed ingeprent don vijand zoo dicht mo gelijk to laten komen en laag aan te leggen; niemand was zenuwachtig en daardoor to haastig; do kanonnen der Engel soke n had den onze zenuwen reeds genoeg gestaald. Do manschappen kennen bovendien hun kapi tein en de kapitein heeft het volle vertrou wen in dc standvastigheid en moed der rij nen. Waar dit samengaat moet onze zege ze ker zijn. Het maanlicht had juist plaats gemaakt voor het eerste licht der zon. Een stem roept ons toe„Moe nie schiet me, ons is Boeren Pang klinkt dc Mauser van onzen kapitein een luchtsprong van den voorsten man be- teefcent een hartsehot: het was kapitein French. „Come on boys, charge the cannon. Hands up, you b..." wordt geschreeuwd', waarop volgt het kommand» aan ons: „Vuunr! Drie minuten volgt snelvuur en het komman- do is: „Vuren halt stilte!" Weer hooren We geruisdii in de bosschen en voor ons luidt hot kommaindo opnieuw: „Viïurrr!" Na twee minuten klinkt het: „Ophouden vuren en alles is voor een minuut stil en we hooren het akelig gekerm en hulpgeroep van gewon den. die ons toeroepen„i aim shot, help, water!" Do kapitein overtuigt zich persoon lijk of de vijand geheel weg is en of er nog verraad kan worden gepleegd, waarna hij de gewonden hulp belooft. Het wordt langza merhand lichter en vlak voor ®s, eenige tre den van den muur verwijderd, zien we de ontzielde lichamen van hen, die met een „hands up" met de bajonet dreigend hadden gedacht ons van schrik te doen verstijven en tob overgave te dwingen. De artillerie stuurt als nagift den nog steeds vluchtenden vijand een paar granaten na, die hun aftocht nog doet versnellen. Achteieenvolgens worden vijf zwaar ge- wondon binnengedragen, liet zijn een ser geant en vier manschappen van het Rhodb- sia-regimcnt, daarna vijf lijken, waaronder dat van kapitein French, zooals ik reeds zei de. Al spoedig verschenen kommandanten Bo tha en „Voorwaarts" in het fort en gaven dezen hun hoogste tevredenheid' aan den ka pitein en zijn Johannesbursfers to kennen, voornamelijk de laatste was verheugd, al rijn mannen onbeschadigd terug te zien. Onze kleine bezetting had zich moeten houden te gen omtrent 340 Engelschon zooals wij later vernamen. Ze bestormden ons van drie pun ten. Onze ambulance met dr. Snell, apothe ker Fischer en de ijverige assistent Weber, waren spoedig ter hand', maar moesten eerst eemgo vijandelijke bommen over hun hoof den laten gaan, alvorens ze hun zware taak, de gewonden behoorlijk te verzorgen, kon den beginnen. 10 geweren met bajonetten en patroon ban don en hoeden werden buit gemaakt. Een voor miji verborgen hebben doen blijven. Ik zou hem in weerwil van alles hebben her kend." Zij was eeuigermate ontsteld over rijn bleek, smartelijk gelaat; blijkbaar was hij niet in Engeland alleen met de bedoeling om zich te vermaken; hij was mager en bleek; zijn gelaat toonde de sporen van verdriet hij zag er slechter uit dan rij hem ooit had gezien. Er was iets neerslachtigs in hem. Zou liet misdiien rijn, omdat hij zich eenzaam err ongelukkig voelde, nu hij niet bij haar was? Haar huishoudelijke plichten eisdhten van haar ingespannen arbeid. Zij moest letten op het linnengoed .en liet zilver, luisteren naar de klachten der meiden, toezien dat de knechts hun werk niet verkeerd deden, den kok gewen wat hij noodig had. Maar daar voor was zij niet hier; haar doel was het ge heim in het leven van haar echtgenoot te ontdekken na te sporen of hij een andere vrouw in plaats van naar lief had uit te vinden waarom hij Frankrijk verlaten en er nooit over gesproken had haar zijn huis bin nen te lei dien. Die gedachten hielden haar geest bezig en maalden dat de dienstboden haar mot ver- baring aanstaarden, wanneer zij de een-e ver gissing op de andere stapelde. En wanneer Daisy dan de uitdrukking van verwondering op de gezichten van. haar om geving zag, vermande zij zich. Zij moest op haai' hoede zijnrij moest geen aanleiding geven tot achterdocht. Wilde rij ooit het ge heim in Sir Clinton's leven 1 eeren kennen, dan moest rij voorzichtig rijn en geen arg waan tegen rich zelf wetten. Wordt vervolgd.) in A A

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1