No. 10206. Bit immer bestaat nit BRIE BlaöBD. 54'" Jaargang. Zondag 1 en Maandag 2 April 1900. Eerste Blad Tusschen twee liefdes. f r BUITENLAND. 41 f h V SCHIEDAMSCHE COURAI IT. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prqs per kwartaalVoor Schiedam en Ylaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. prijs per weekVoor Schiedam en Iaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dageljjks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau t Ho terstro at ©8» iedere regel Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92 meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel, Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ho. 133. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 31 Maart 1900. DB OOB iOG. De toe and. Zóó adhaarsch zijn de berichten van bet oorlogsberrein nog niet geweest. Jn de laatste dagen is het steeds minder geworden. En toch het telegram vai Ioid Roberts wijst het duidelijk uit zitten Engeisohen noch OBoearen. stil. En toch .s c.e groote, verwoede strijd!, die aanstaande ,s, reeds ingeleid. 'Het moet een ernstig treffen zijn geweest, •waarvan lord Roberts spreekt. En bet komt ons voor dat de Boereu weder hun oude tac tiek, ook gedurende Robert®' opmarscli naar Bloemfontein! gevolgd, getrouw blijven. Zij houden, de Engeisohen :do lang mogelijk te gen, brengen hun zooveel nadeel toe als zij kunnen en ontruimen daatn» de stellingen die zij niet voornemens waren te handhaven. Zoo moeit het ook bij Karee-Salmg zijn ge weest. Lord Roberts zegt dat de operatie „met succes" werd uitgevoerd, maar het suc ces dór Boeren is zeker even groot8 officie ren-en 100 mian' gedood of gewond. Dit is nog maar het eerste treffen, en men mag verwachten dat bij elk .«weckt de ved1- liezenlijst der Bngalsehen zal toenemen in ge lijke mate als zij verder noordwaarts rukken. Honderden, duizenden misschien zullen aan Engelsoh» zijde zijn gevallen, voordat lord Robert's tot de hoofdstellingen der Boeren zal zijn doorgedrongen. De militaire medewerker der „Westm. Gaz." vertelt precies hoe het gaan zal. Maan dag rukt lord! Roberts op 11 April zal de Britsche hoofdmacht voeling krijgen met de Boeren; 12 of 13 April wordt de Vaftsdh- spruit overgetrokken, waaraan Kroonstad ligt, d'e Vaal wordt den 21 sten bereikt, Jo hannesburg den 25sten genomen en den 30- sten April zullen do Engeisohen de heuvels bij Pretoria genaderd zijn. Voordlat lord Roberts echter met zijn. ge- bede macht kar oprukken, moeten groote voorraden te Bloemfontein Worden bijeenge- foradhlt; daarenboven dienen de ossen voor de transporten, «m vooral ook de paarden voor de bereden Wapens en de artillerie aan gevuld. De „Daily News'-corresponidont gunt een kijkje op die laatste behoefte. French's bere den brigade telde, toen zij naar Kimberley rukte, 8000 paarden. Daarvan waren er nog u aar 5000 over toen hij van Kimberley aan rukte om Cronjé's laagerte helpen nemen. Sinds zijn weer sommige voor den dienst ge schikt, maar andere ongeschikt geworden. De correspondent rekent dlait er in het ge heel 4000 paarden noodig zullen zijm Verspreid nieuws. Lord Methuen heeft Barkley-West weer DOOB CHARLOTTE M. BBAEHME. 78) XLIV. De dierbare roos. „Wiens levenslot is zco vreemd' geweest als het mijne?" dacht Daisy. „Hïer ben ik nu 'huishoudster in deze prachtige woning, waar iik als meesteres hooide te heersehen; hier ben. iik dienstbode in bet huis van mijn man ik, die in werkeiijkheid, Lady Adair ben." Zij was vroeg opgestaan dezen morgen, den dlag nadlat zij op Lifdale House gekomen was, zij wilde eens om zich heen zien, ver trouwd geraken met de verschillende ver trekken, zoodat zij' overal den weg wist en bovenal wilde zij rondzien of zij eenig spoor van zich zelf of van zijn liefde voor een andere vrouw kon vinden. Zij vroeg Marge- rie haar de verschillende vertreikksn. te laten zien, en heb gewillige meisje voldeed daaraan gaarne, voortdurend vroolijk met haar bab belend. „He heb gehoond," zeide zij, „dat Sir din- ton's buitengoed Éastwold zeer mooi moet zijn. Hebt u het gezien, juffrouw Jordan?" Neenjuffrouw Jordan had! er alleen van gehoond. ,Jk heb gehoord dat op Éastwold een aan tal prachtige khmers zijn, die Sir din ton al- dw in orde had' gemaakt voor een dame, met wie hij toch niet is getrouwd." Da huishoudster wendde zich haastig af, opdat het meisje niet zou zien hoe baar ge laat verbleekte. .„Een (dame met wie hij niet trouwde?" ontruimd en is naar Kimberley teruggetrok ken naar de „Daily Mail'' uit Kimiberley verneemt, waren, de troepen zeer teleurge steld maar lord Roberts had het bevolen. Campbell is nu weer door de Boeren bezet. Bij Warranton, aan de Vaalnvier, zijn! acht rebellen in hechtenis genomen. In hun woningen waren geweren en munitie gevon den, schoon zij verklaard hadden, er geen te hebben. De heereboer-generaal Brabant is met zijn staf naar Aliwali Koord teruggekeerd, Haj houdt nu de zuidgrens van den Vrijstaat be zet en zendt detachementen af om de bezette stellingen to versterken. In Nabal heeft kolonel Be'thun© een ver kenning gedaan in de ridhting van Helpma- kaar, maar vond den vijand in grooten ge tale in stelling in de BiggarabergenToen iiean bleek dat een aanval op zulk een sterke stelling met de weinige troepen, die hij tob zijn beschikking h'ad, tot mets zou leiden, trok hij weer terug. Het Eragelsch militair bestuur van Bloem fontein heeft in de schatkist der „voormali ge" (Vrijstaatsche) regeering tot een bedlrag van eer. half millioen pond sterling realiseer bare waardtem gevonden. Nu het vaststaat dat de gevangen Boeren naar St. Helena zullen worden, overgebracht, is een deputatie vaa Hollaudsdhe predikan ten den Kaapschen minister-president Sch rei ner komen verzoeken te bewerken dolt de zie ke krijgsgevangenen van de gezonden zonden worden gescheiden, dat de zieken niet naar St. Helena zouden Worden overgebracht, dat de bloedverwanten gemakkelijk bij de gevan genen zouden worden toegelaten', en dezem door hun eigen doktere behandeld zouden kunnen worden. Maar de minister-president heeft niets in! te brengem Hij verwees de deputatie naar den officier die belast is met het toezicht op de Joubert's d'ood. Joubert's Kj'k is naar zijn hoeve Rustfon- tein. overgebracht en daar in het familiegraf bijgezet. De plechtigheid zal zeker ini een voud zijn. geschied, zooals de overleden© zelf had gewensoht. Onibeantwoor^ is nog de vraag wie het op- perhevel zal overnemen. Bij de naanea die reeds genoemd! zijn, voegt „een vriend der Boteren", dien de correspondent d'er -,,N.-Y. Herald" te Londen' heeft geïnterviewd, er nog een paar, geen onbekenden voor hen die het verloop van den oorlog mat belangstel ling volgen. De „vriend der Boeren", gevraagd of Jou bert's dood invloed zou kunnen oefenen op het staken der vijandefijkheden, antwoord de: „Niet den minsten. Want schoon de dood van Jouberb zeei ernstig is, hoewel hij een groot krijgskundige was, was hij niet de ziel van de zaak. Volgens mijn meaning wasRru- ger eerder de man van het initiatief. Gene raal Jouibert was altijd de man, die op den achtergrond' bleef, plannen makende en ki kundige netten wevende, waarin' de vij- a' uward raakte, maar mannen met ster- y xiakracht moesten hem ter zijde staan, ■c.jV. generaal Erasmus. Doze was de eenige, herhaalde zij. „Wie Was dat dan, Maigerie?" ,yDab weet ik niet. Ik heb er de meiden en knechts wel over hooren spreken, maar ik weet het self niet. Zij zeiden dat hij zeer veel hield van een meisje, en dat hij die mooie vertrekken voor haar in orde had' ge maakt. Maar later gingen zij -Van elkaar, en niemand weet hoe of waarom. Sinds dien tijd zijn die kamers altijd gesloten gebleven, en hij wil niet dab iemand ze opent." ,yEn heb je noodt gehoord wie die dame was?" vroeg de amoae Daisy weer. „Neen; en ife heb ook nooit gehoord, waarom ze van elkaar gegaan zijn. Maar ik houd het er al zh leven voor dat Sir Clinton daardoor zoo treurig en zoo stil is geworden ofschoon hij in den laat sten tijd eenigs- zins vroolijker is geworden." „Zou dat om mij kunnen zijn?" dacht Daisy. Maar haar hart zei de droevig van neen. Ea- moest een andere liefde in het spel zijn. Zij deed geen enkele vraag meer. Eén oogenblik nadenken deed haar inzien dat het een be- lecdiiging van de waardigheid harer echtge noot was, zijn dienstboden uit te hooren. Zij 'bracht het gesprek daarom haastig op een ander onderwerp, maar vergat toch geen woord van het gesprokene. Zij liet haar blik door de kamers dwalen geen enkel spoor van haar noch van het kind geen photo- reafie, geen lebter schrift, geen halfvoltooi de brief, niets dat zijn huwelijk zou hebben kunnen verraden zelfs aan db nieuwsgierig ste dienstbode. Zij zag ook niets anders, niets dat de gedachte wekte aan eenig© vrouw. Zij bekeek de kaartjes die op de taftel in de ves tibule lagen. Zij las allerlei klinkende na men maar geen die haar belang inboezem de. De pracht van het huis verrustte haar. Al les waa evsm mooi; de gedachte die telkens en telkens weer bij" haar omkwam, was dat hij m wiens laager Jonbert altijd kwam. Hij deed dat, daar generaal Erasmus uitsluitend' de eigenschap van ondernemen bezat, welke generaal Joubert miste. Maar ons volk zal veel leed gevoelen over hot verlies van gene raal Joubert. Hij was ia hooge mat© be mind." Als mogelijke opvolgers van Jonbert noem de de zegsman Schalk Burger of Erasmus om dan te vervolgen „Hoe heb zij, gij kunt er volmaakt zeker van zijn, dat al zijn plannen velen bekend) zijn en dab zij met geestdrift zullen worden •uitgevoerd. Tot dusverre zijn de Engelsdhem slechts met onze eerste verdedigingslinie in aanraking geweest. Er zijn een tweed© en een derde linie, on die zullen niet zoo gemakke lijk zijn als de eerste." De correspondent wijdt er dan over uit, hoe iedereen in Engeland vol lof is over Jou bert. En vaa eeu Duitsck officier zegt hij, nog voor eenige weken te hebben gehoord, dat, ware Joubert in Duitechcn dienst ge weest, liij zeker de grootste Duitsoko strateeg zon zijn geworden. Transvaal's onafhankelijkheid. Naar Lallan 's bureau uit Pretoria seint heelt president Kruger ter algemeene ken nisneming het volgende telegram gepubli ceerd dat den 14en Februari 1871 door de regeering der Zuid-Afrikaansche Republiek werd ontvangen van den heer Hamilton, eerste-staatssecretaris te Washington. Het telegram begint: ïlk heb de eer u door bemiddeling van den consul der Vereenigde Staten te Kaap stad te berichten, dat de stukken, vermel dende de erkenning van de onafhankelijkheid van de Transvaaische Republiek door Groot - Britannië, Frankrijk, Nederland en België door den President der Vereenigde Staten zijn ontvangen. Mij is opgedragen te melden dat mijn regeering nu ook gaarne de onafhankelijkheid en de souvereioiteit van de Transvaaische Republiek erkent en altijd bereid zal zijn te doen wat daarmede in overeenstemming is." Het telegram eindigt: ïlk maak van deze gelegenheid gebruik o.m mijn beste wencchen uit te spreken voor den voorspoed van uw Republiek". Vóórdat Fngeland de Zuid-Afrikaansche Republiek, tegen den zin der bevolking, in lijfde, waren de Transvaaische onafhankelijk heid en souvereiniteit aldus erkend door de Vereenigde Staten. En het kan niet anders of deze herinnering zal niet nalaten daar te lande grooten indruk te maken. De Defagoa-baal. Het was te verwachten dat men in Engeland zeer teleui gesteld zou zijn over de uitspraak van het Berner scheidsgerecht in zake den Delagoa-baai-spoorweg. De schadevergoeding die Portugal moet betalen, is zóó klein dat het land -— de regeering verklaarde het reeds in de Portugeesche Kamer zelfs geen leening behoeft te sluiten. Wij hebben gisteren zelf r.og het bedrag te hoog voorgesteld. Wij hadden begrepen dat 5 pet. rente op rente door Portugal zou dit alles had, en dat hij er toch nooit over gesproken had. Haar kind, haar lieve, guiti ge jongen, dien zij in Frankrijk had' achterge laten, was de erfgenaam van den titel dien zijn vader droeg, erfgenaam van Éastwold. O, hoe zorgvuldig moest zij haar vermom ming volhouden, alleen 'er wille van haar 'kind niemand mocht weten dat zij onder een mom had. geleefd in het huis zijns vaders. In. een der salons zag Daisy een schilderij dat 'haar aandacht trok. Het was geen por tret, niet meer dan een studie van een vrou- wenkop, lachend! en schoon, met gouiden 'haai: en oen blank gelaat, met donkere, viool- blauwe oogen en zachte, sohalksdhe lippen. Het was een stuk waarop Sir Clinton's oog was gevallen wegens de gelijkenis me' Lady May. Daisy bekeek het lang en aandachtig zij had nooit zoo iets gezien. Was het mis schien de beeltenis van lemanid die Sir Om- ton. kende? „Ik zie dat u dat schilderij bewondert," zei Margerie. „Sir Clinton houdt er veel van. Be zie hem er dikwijls voor staan met een glim lach om zijn lippen. Als ik in zijn plaats was, jong, knap ©n rijk, en ik had een mooie dame hef zooaJs die daar, dan zou. ik. haar gauw Lady Aldair maken." De naam trof Daisy als een slag zij was Lady Adair; niemand kon ooit aan spraak maken op dien titel of dien naam drar gen. Toen vroeg zij waar Sir Clinton placht te ontbijten."Margerie wees haar de kleine eet kamer." „Het is zoo treurig en vreeanid," zei Marge rie, „een man. zooals hij altijd alleen aan de ontbijttafel te zien zitten altijd alleen. Hij houdt er niet van cte groote eetkamer te gebruiken, tenzij er gasten zijn." „Dus moet ik naar de kleine eetkamer gaan," zei.de Daisy, „als ik hem! wensdh te spréken." moeten worden betaald, te rekenen van 25 Juni 1889. In werkelijkheid wordt alleen de betaling van 5 pet. enkele rente opgelegd. Wat een verschil maakt van 11 a 12 millioen francs. Bovendien een derde der kosten die voor dit negenjarig scheidsgerecht vrij aan zienlijk zullen zijn. Maar Portugal kan betalen. Van verkoop der Delagoa-baai is dus geen sprake, en Engelaud heefi, na deze met algemeene stem men gevelde beslissing, het toekijken. »De sTimes" koestert nog een zwakke hoop dat Portugal niet zal kunnen betalen en verklaart edelmoedigiijk dat, dmocht Por tugal onverwaeht moeilijkheden ondervinden bij het doen van de noodige betalingen, het Britsche kapitaal onzen ouden bondgenoot gaarne ter hulp zou komen". De schadeloosstelling noemt het blad ge heel onvoldoende, vooral omdat de rechtheb benden wegens de verdeeling tusschen de Engelsche en Amerikaansche obligatie-hou ders nog langer op hun geld zullen moeten wachten. De uitspraak is volgens de uTimes" te danken aan den druk die op Portugal is uitgeoefend door de Zuid-Afrikaansche Repu bliek, »een aanhoudenden druk met erkende staatkundige en Engeland vijandige bedoelin gen, niet uit den tijd van den James-on-inval, maar uit liet tijdperk, toen president Kruger onderhandelde over de Londensche conventie". Ook de ïDaily Telegraph" hoopt nog dat Portugal niet kan betalen. Daarop doelt het blad ook, wanneer het meent dat, al is de schadevergoeding niet zeer behoorlijk of edel moedig, Engeland toch de uitspraak moet aanvaarden smet zooveel .evredenheid als wij kunnen gevoelen met he* oog op de belang rijke gevolgen die ze hebben kan." De ïMorning Post" raadt Poitugal de Delagoa-baai aan Engeland te verkoopeo. Want aldus liet blad de dagen van de Transvaaische regeering zijn geleld en de spoorweg van Pretoria naar Komati-poort zal weldra in handen dei' Britsche regeering overgaan. En het conservatieve orgaan vervolgt »Als de overdracht op het oogenblik een onvriendelijke daad mocht schijnen tegenover de Transvaaische regeering, en als deze over weging bij de Portugeesche regeering zwaai weegt, zou de transactie tot het eind van den ooi log kunnen worden uitgesteld. Maar een overweging, die bij de Britsche tegeeiing veel zwaarder moet gelden, is dat de onmid- pellijke overdracht in Engeland als een zeer vriendschappelijke daad zou worden be schouwd. De sSlandard" constateert dat dit de tweede maal is dat een scheidsrechterlijke uitspraak in verband met de Delagoa-baai Engeland teleurstelt. Dei tig jaar geleden, toen Enge land aanspraak maakte op het bezit der bafli gaf maarschalk Mae Mahon aan Portugal sniet alleen wat het vraagde, maar heel wat meer en schonk hij het rijk gebied dat het nooit had bezeten". Ronduit erkent het blad dat men verwachtte ten gevolge van de be slissing de Delagoa-baai van Portugal te kun nen koopen en, terwijl het begonnen is met Het antwoord, luidde: „Ja." „Er zijn nog eenige kamers die u nog niet hebt gezien, juffrouw Jordan Sir Clinton's kamer zijn studeerkamer. Er zijn. maar weinig mensdien die daar mogen komen. Hij bewaart daar zijn papieren »n allerlei dingen waai' hij op gesteld is; de huishoudster placht die kamer altijd' zelf schoon te mar kenwij mochren er nooit komen." „Daar," dacht Daisy bij zich zelf, „daar, indien ergens althans, ral jk den sleutel van het geheim van mijn echtgenoot vinden." Na 't ontbijt ging zij naai- hem toe. Toen zij hem aanzag, verbaasde zij er zich over dat hij aan dit eenzaam leven de voorkeur gaf bo ven zijn prettig tehuis te Leville. Hier was hij alleen; daar was zij altijd bij hem ge weest, bereid om voor hem te zorgen, hem te koesteren en met hem te spreken; liij zat daar te midden van bloeiende bloomen en zingende vogels. Door de tegenstelling scheen haar di.t leven nog eenzamer toe. Sir Clinton keek dit keer niet eens op. „Wij zullen om acht uur dineeren, juf frouw Jordan. Er komen vier heeren. U zult er wel voor zorgen dat de kok ons een goed diner bezorgt. Heeft a tot nu toe alles naar uw tevredenheid gevonden?" „Ja, Sir Clinton,"-ant' ordd'o Daisy. Plotseling keerde hij zich om. „Juffrouw Jordan," zei hij, „heb ik u vroe ger al ergens ontmoet? Uw stam komt mij eigenaardig bekend voor.' Ten deele verschrikte, ten deele ook troost te haar de gedachte dat het vrijwe1 onmoge lijk was, dat hij haar zou herkennen. „Ik herinner Eet mij niet, Sii Clinton," zeide zij. „Ik ben in verschillend© betrekkin gen geweest." Hij zaïg haar aandachtig aan. „Uw stem lijkt precies op de stem van iemand' die ik ken," zei hij. En bij zich zelf voegde hij er bij„Haar stem ontroert mij." da verklaring dat Engeland de beslissing, hoezeer ook te betreuren, moet eerbiedigen, eindigt het blad aldus »Wij achten de zaak echter nog niet ge heel afgedaan. Vriendschappelijke diplomatie kan nog bereiken, wat eeu beroep op arbi trage niet tot stand heeft mogen brengen". De ^Standard" verwacht dus, evenals de Morning Post", nog wel iets van onderhan delingen met Portugal. De vDaily Mail" is verbazend boos op de ïpartijdige" scheidsrechters en zou de uit spraak belachelijk vinden, nals het niet een schendmg van het recht en van het gezond verstand was, een noodlottige klap in het aangezicht van een edel beginsel". De akelig-jiDgoistische Daily Mail" moet noodig van jedele" beginselen sprekeu 1 Nuchter en zakelijk is de beschouwing van de sMorning Leader". Het liberale ochtend blad acht de veroordeeling tot het betalen van meer dan 600.000 pond sterling schade vergoeding een flinke straf voor een zoo willekeurige handelwijze aan do zijde van Portugal als het inbeslagnemen van den spoorweg in 1889. »Maar de som is op zich zelf niet zoo groot dat' het de hulpbronnen verlamt van een land, zelfs als dit zoo arm is als onze vroegere bondgenoot." En het blad noemt het een verlichting te kunnen denken, dat dit bedrag geen ver ontschuldiging zal kunnen zijn voor krasse maatregelen ten opzichte der Delagoa-baai. Terecht merkt het blad op dat juist skrasse maatregelen in Zuid-Afrika in ongenade zijn." De Zutd-Afrtkaansche Mali. Eon Transvaalsch eorekruis. Wist rner. da t de Zuid-Afrikaan sch© Re publiek er een officieel eercteeken op na! houdt ter belooning van burgers die buiten- gewonen moed hebben getoond? Da „Rand Post" geeft don tekst vam een Volksraadbo- sluit van 8 Juni 1876, waarbij dit ridder kruis is ingesteld. Het besluit luidt aldus „Do Raad, oordeelende dat het wensrihe- lijk is dat burgers, die zich. door dapperheid en moed onderscheiden, eenigo officieel© on derscheiding daarvoor van d© regeering ont vangen, besluit dat er voor dat doel een eere- kruiS wordt ingesteld. Zulk eerekruis zal van Tramsvaalsdh goud vervaardigd word'ea en op aanbeveling der officieren aan den persoon, die aldus aanbevolen wordt, worden uitge reikt, nadat de meerderheid van twee-dorden van het veldkometsdhap waartoe hij behoort, daartoe haax goedkeuring zal gegeven héb ben. Het kruis zal in vorm zijn. zooals door'., do heeren commissieleden Lys en Macauly en de Regeering zal worden bepaald en ge naamd! worden: Het Transvaaische Eere kruis." Er is dus een officieel eeremetaal. Maar wordt het ook uitgereikt? Dank- en biddagen. President Kruger vaardigde den 22en Fe bruari een proclamatie rut, waarbij werd be paald dat Zondag 25 Februari as. en Dins dag 27 Februari a.s., de Majuba-dag, alge meene dank- en bededagen zouden zijn over het geheel e land, „als dagen van verootmoo- Daisy 'maakte een dienaresse en ging weg. „Ik wilde d!aifc ik mijn stom kon verande ren," dacht zij. „Ik zal mij daardoor nog ver raden." En Sir Clinton dacht te gelijk„Die stem ontroert mij." Maar waarom zou zij hem doen ontroeren Toen Daisy Adolf tegenkwam, die hoofd pijn zeide te hebben en haar iets uit de huis apotheek vroeg, zeide zij „Is mijnheer gisteren Iaat opgebleven Maar de discrete kamerdienaar antwoord de haar, dat hij nooit op de klok keek wan neer zijn meester thuiskwam. „Maar het kan toch niet laat zijn ge weest," voegde hij er bij, „want hij was op Cliffe House, en daar blijft hij nooit laat." Dien morgen was Sir Clinton uitna den lunch ging hij een rijtoert.j© maken, en 'smiHIdags kwamen zijn vrienden dineeren, zoodat Daisy dien dag niet veel van hem te zien kreeg. Mjaar toen zij later op den dag in de bibliotheek kwam, zag zij een brief op tar tel liggen, aan haar zelf geadresseerd. Zij las het adres„Mevrouw Clifton, Leville, Frank rijk." Dus hij schreef haar toch, hij vergat haar niet. Wat was haar leven toch zonder ling. Maar tot nu toe had zij 'ietsgezien dat haar vermoedens kon versterkener kwamen, geen brieven voor hem die hem eenigssans deden ontroeren. Op zekeren middag kwam hij thuis om te dineeren. In zijn hand hield hij, met zeer veel zorg, een witte roos. Een klein, lief roosje, zóó sierlijk uitkomend tusschen d© groene blaadjes, dat Daisy er teker van was dat een dame die bloem had gedragen. Hij ging haar in de .vestibule voorbij. „Juffrouw Jordlan," zei hij, „geef mij wat frisch, koud water -van. uik wil die bloem nog wat goed houden." Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1