Tusschen twee liefdes. 54"" Jaargang. Zaterdag 7 April 1900. No. 10211. Kennisgeving. BUITENLAND. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. Sëiès i SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Ylaardingen 11. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijjs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau s Boterstraat 68. regel Prijs der Advertentiën: Van 1G regels fl. 0.92iedere meer 45 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelïge voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. latere. Telefoon Ho. 123. Kleinhandel In sterken drnnk. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap (Staats blad no. 118 van 1885), ter openbaie kennis, dat bij hen een verzoek is ingekomen van J. C. VAN ROSSEN, om vergunning tot verkoop van sterken drank in het kiem voor het pand aan da Hoofdstraat no. 133. Schiedam, den 5den April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd Mb. W. II. JANSEN, W. B. De Secretaris, v. LUIK, L. S. Algemeen otcrrlcht. SCHIEDAM, 6 April 1900. OË OOBLOO. In don Vr ij staat. Wij staan, naar het schijnt, weder op den drempel van oen nieuwe periode m den ZuidL Afriikaanisdhen oorlog. De Boeren gaan blijk baar volgens een welberaamd plan to werk; hun doel schijnt te zijn lord Roberts' leger macht in te sluiten. Bij Koornspruit, waar kolonel Broaidwood zijn ia Egypte geplukte lauweren verloren (heeft zien gaan, hebben twee Boerenkom- inaudio's, uit hot Oosten en het Noorden, sa mengewerkt. Men tracht het nu voor te stel len of die samenwerking een toevallige was. Ten onrechte. Allee wijst er op dat de Boe ren van alle zijden op Bloemfontein aandrin gen. Daartoe werken hun legers èn uit het Noorden èn uit het Oosten, resp. 7000 en 6000 man sterk, samen. Wij zeiden dait ham doel is de Emgetfecthe legermacht in Bloemfontein in te sluiten. Wanneer wij zien dat zij uit het Noorden en Oosten de Engelse-hen opdringen, d'at bij We- peiler, ten Zuidoosten van Bloemfontein, hun voorposten een geweervuur hebben geopend op de Engeliscilien, dat er troepen Boeren zwermen om de spoorlijn naar Kaapkolonie, wanneer wij dan denken om d'e afsnijding der waterleiding, dan wordt heit duidelijk dat ihet grootsche plan der Boerengeneraals is, lord Roberts zijn Ladysmihh te doen vinden, on wel een Ladysmith iin een vijandehjko stad, zonder voorraden, zonder water mis schien. G-elukt het stoute plan dei- Boeren, wat zal er dan van Roberts on d-e zijnen worden Was het opdringen der Boeren niet te ver hinderen geweest? Had Roberts niet kunnen voorkomen da,t de Boeren rich meester maak ten van- do waterwerken, daarbij tevens den Engelsdben een gevoeligcn slag toebrengend? Of had Broadwood zelf daarvoor behoore-n te zorgen Ons dunkt dat er veel waare is in hetgeen een gewezen Pruisisch officier, die uit Lon den. over den oorlog schrijft aan de ,,Frankf. Ztg.", dienaangaande zegt. Hij1 meent dat Broadiwood zich schuldig heeft gemaakt aan de fout der Bnigelsohe krijgskunde, die nl. bij DOOR CHARLOTTE' M. BRAEHME. 83) Toen zij thuis kwam, ging zij zitten om te rusten; haar knieën knikten; zij kon niet meer. Het was zooals zij verwacht hadtoch 'nu de slag gewailleu was, scheen het meer dan zij kou dragen. „Waarom, trouwde hij niet mij snikte de ongelukkige vrouw. r'eP zick haar kort, ongelukkig hillwc- lijksteven. weder voor den geest; zij herinner de zich d© eerste blinde verrukking van haar verloving, toen zij niets anders geweten, aan niets amdem gedacht had dan dat hij haar liefhad hoe zij volkomen tevreden was ge weest met haar eigen liefde, en niets ver wacht hod van hem hoe zij daarna lang zaam, maar zeker ontwaakte tot d© overtui ging daJb hij haar niet liefhad! dat hij an ders wals dan. alle andere getrouwde mannen, dat zij geen plaats innam in zijn leven. Toen kwamen achterdocht en ontevredenheid. Zij had ontdekt dait hij haar beidlroog; zij was zijn veronachtzaming en on verstald I ligk eikl moede geworden; zij had besloten het ge heim op te lossen om te weten wat hij in. En geland deed en waarom1 hij haar er niet heen, bracht. Jïtt wist zij alles. De laatste zwakke sche- een terugtocht een voorhoede „raadzaam', maar niett noodzakelijk acht. Maar geen ge ring deel van de schuld treft Roberts zelf. Deze wist dat Broadtvood het te Tliabanch u benauwd had, raadde hem aan terug te trek ken op de waterwerken en zou daarheen den volgenden morgen versterkingen zend-en. De schrijver vraagt, waarom don volgenden mor gen Het was m ieder geval lord Roberts' plicht geweest terstond gehoor te gewen aan Broadwood's noodkreet. Waarschijnlijk ech ter lette Roberts meer dan noo-cbg was op de Boeren ten Noorden zijner stelling. Bovendien gelooft deze militaire schrijver dat Roberts de Boeren ten zeerste onder- schalt, getuige de ophef dien hij van de inne ming van Bloemfontein heeft gwnaakt, en nu weer zijn voornomen om den» volgenden dag handelend op te treden tegenover de zoo bedrijvige Boeren. „Wio togen Boeren strijden wil. moet liet plan dat hij opgevat neef4, dadelijk uitvoe ren, als hij geen gevaar wil loopen. een ge heel anderen staat van zaken te vinden of te laat te komen," merkt de- schrijver te recht op, om dan te eindigen „De Vrijstaatsche Boeren zullen door het gebeurde niet nieuwe energie bezield worden en lord Roberts niet moer vreezen, als zij vernemen dat het mogelijk i«>- geweest zulk een succes te behalen, bijna onder de ooger van den beroem dst-e-n Engelsche n legerbevel hebber." Er is ook nog een zeer belangrijke omstan digheid in het nadeel der Engdlswhen alle oorlogscorrespondenten klagen daarover; dut is het gebrek aan paarden en de uitgeput heid van die er zijn. Daardoor zou French er ook niet in zijn geslaagd de Boeren af te snijden. Wan-neer de Boeren werkelijk er in slagen, Roberts' verbindingslijnen af te snijden, dan zal dit gebrek zich nog meer doen gevoelen. Intussdien zijn de Engclsclie beriolitgeveis zeer optimist, vooral de militaire medewer ker van de „Standard". Deze meent- dat „een zeer geschikte strategische toestand ontstaat, waarvan lord Roberts veel voordeel zaïl heb ben. De opperbevelhebber zail den vijand' met aanvallen voordat hij zeker is, eon besHisson- den slag te kunnen slaan en hoe dichterbij hij de Boeren kan lokken, des te beslissender zal de slag zijn," Do man gaat daarbij echter uit van de on juiste onderstelling dat de Boeren aanvallen- derwijze zullen optreden. Maar vermoedelijk zullen zij er zich toe bepalen Bloemfontein in te sluiten. Lord Roberts bereidt zich iiiturschcn op den naderenden strijd voor. Hij heeft het zware scheepsgeschut in positie laten bren gen op de kopjes om de stad. Van alle kanten stroomon, naar het schijnt, de Vrijstaters die zich heetten onder worpen te hebben, weder onder de Vierkleur sa-mc-n. De Engelsdio dagbladcorrespondenten zijn daar natuurlijk woedend over en dringen aan op ernstiger maatregelen tegen de Boeren in het zgn. onderworpen doel van den Vrijstaat. M a, f o k i n g. Voor Mafeking ziet het er niet gunstig uit. Plumer's koionne is weder teiuggeslngen door de Boeren die tegelijk de uitvallende bezetting der stad terugwierpen. Het wordt steeds duidelijker dat van de Rhodesisclie troepen voor de stad niets te verwachten is. Alle hoop is nu nog gevestigd op de 5000 man Brilsche en koloniale troepen die, onder mering van hoop was in haar hart weggestor ven zij wist liet. Het oenigo dut haar nu restte, was te besluiten wat het beste voor haar wais. Zij had! hem meer lief dan zich zel ve. Hoe onhartelijk en onverschillig hij ook was ,had zij ham meer lef dan iets of iemand ter wereld. Met een bitteren kreet van smart strekte zij beide armen uit. „O lieveling lieveling1" riep zij uit „Ik zou voor-je gestorven zijn, en jij hebt jnij vergeten XL VII. „Ik wil gerechtigheid." Wat moest zij doen 1 Dat was do vraag die haar bezig luiold. Hoe kon zij hem vrijmaken, zoodat zij hem gelukkig kon maken met d'e sohoono vrouw dio hij liefhad? De tranen vloeiden over haar wangen als zij dacht aan de vereregel waarvan hij zooveel hield Ja, lie was weary waiting for the May maar 't wae niet de zoete maand van bladeren cn bloesems, maar de liefelijke vrouw met haar goudten haar. Hij was moe van liet wachten en het was door haar, dat hij moest waciiten. Als zij niet in den weg stond', dan kon hij met Lady May trouwen. „Hij moet mij haten," dacht zij. „Waarom is hij met mij getrouwd Hij moet mij haten en. naar mijn dood verlangen." Dood! Dat woord trof haar. Wat kalme rustwat onverstoorbare vrede schenkt de dood! Geern vermoeidheid, geen walging bevel van generaal Carrington, moeten dienen voor de verdediging van Rhodesië tegen een sirek" van de Boeren. Zooals da lezer reeds weet, zullen deze te Beu*a ontscheept worden om vandaar over Umtali naar Salisbury, een afstand van 380 mijlen, per spoortrein te gaan. Diar zullen volgens een Exchange-telegram de Loepen uitstappen en te voet of per wagen naar Buluwayo gaan, 272 mijlen verderop. Van Buluwayo kan men dan weer per tiein komen tot het kamp van kolonel Plumer. Ingeval sir Frederick Carrington's koionne is bestemd om Mafeking te ontzetten, zal zij daar dus nauwelijks aankomen vóór 24 Mei, de datum die door Roberts voor het ontzet der stad zou zijn aangegeven. Maar zal Mafeking het zóó lang kunnen lioudeu Merkwaardig is ook dat de Exchange Tele graph Company het blijkbaar mogelijk acht dat Cainngton's koionne, die bestemd heet vaar de veidediging van Rhodesië en daarom alleen over Beira mag worden vervoerd, Ma feking zal gaan ontzetten. De Russische pers keurt het zeer af dat Portugal de neutraliteit schendt door toe te laten dat Engeland troepen over Beira naar Rhodesië zendt. De aanslag op de prins van Wales. In de Belgische Kamer betuigde gisteren. Snoy al-s voorzitter in krachtige bewoordin gen zijn leedwezen over dien aanslag op den prins van Wales Do minister van buitenlandsch© zaken sloot zich daarbij aan. Eveneens de socialist Vandcivelde en de liberaal Lorand, die bei den evenwel tevens diet houding der Engebche kapitalisten in zake Transvaal laakten. Daar kwaim Woeste, de leider der rechter zijde, tegen op. Ook hij laakte scherp den aan - dag en herinnerde er aan dat> Engeland België ten doop had gehouden. Het debat nam teen <cn scherpe wending. De liberalen en de soei listen gingen, voort aan Engeland den weerzinwokkenden oorlog in Zuid-Afrika te verwijten. De minister van buitenlandsehe zaken, Dc Favcreau. tec-kende verzet aan tegen de hou ding eter linkerzijde. Vandervelde van zijn kant protesteerde tegen de insinuatie van Woeste, dat hij een aandeel zon liebhen gehad m den aanslag, door zijn woorden in do meeting van Dins dag. Woeste had nl. gezegd dat dc verant woordt li jkhedten. zullen diukken op hen, die zo zich op den hals hebben gehaald. De voorzitter verkkiaide ten laatste heit incident voor gesloten. In den Senaat sprak de voorzitter, de hertog d'Ursel, zjjn leedwezen uit over den aanslag. De minister-president De Smet de Naeyer en de leiders der verschillende gioepen in den Senaat sloten zich daarbij aan. Dr. Leyds heeft den prins van Wales een telegrafischen gelnkwensch gezonden, terwijl de leden lan het gezantschap der Zuid-Afri- kaansche Republiek hun namen lieten in schrijven op het register van het Engelsche gezantschap te Btusrel. Keizer Wilhelm kwam gistermorgen reeds om 8 uur op de Engelsche ambassade ge- lykwenschen met de mislukking van den aanslag op den prins van Wales. Von Bülow, verschillende gezanten en andere hoog- geplaatsten kwamen in den loop van den morgen. De Keizerin zond haar kamerheer. Do gdieeie buitenlandsehe pers is veront waardigd over den aanslag op den prins van des levens, geen jaloerschlieid, geen pijn, geen smartalleen diepe, Ica-'ime, zoete, ongestoor de rust. Dood11 Ja, de dood was de eenige wijze waarop zij hem en zich zelf kon vrijmaken. Zij wist dat echtscheiding mogelijk was. maar alleen als gevolg van slechte handelingen; echtscheiding werd niet toegestaan voor een huwelijk dat een vergissing was. „Als het niet slecht was," dacht Daisy, „dan zou ik mij doodcu. Als ik naar den hc mei kon gaan, zou ik gaarne mij n loven prijs geven." Maar d'at kon niet al» zij zich van het le ven beroofde; zij zou aa,n Gods gelaat nooit zien. En dan, het kind was er immers ook met zijn dunne, roze vingertjes en zijn molli ge voetjes. Zii mocht net kind niet verlaten. Baby liad immers haar alleen; zijn vader be kommerde zich. weinig om hem zijn gebee- lo hart behoorde Lady May toe. Dien gelic-clen dag zat Daisy op haar ka nier na to denken wat zij kon doen. Zou zij naar hem toe gaan cn open kaart spelen zou zij hem zeggen dat zij alles wist dat zij zijn liefde, voor Lady May had ontdekt? Zou zij er bij hom op aandringen dat hij huil huwelijk teretond bekend maakte en dat hij haar in do wereld zou binnenleiden als zijn vrouw? O neen, want als zij iets dergelijks deed, zou hij haar alleen nog slechts meer haten. „En- dat kan ik niet verdragen," dacht Daisy. „Hij heeft mij niet lief, maar ik zou niet kunnen verdragen dat hij mij haatte." Bovendien had zij geen stellige gronden Wales. Maar niet minder verontwaardiging heeft gewekt de insinuatie van lord Hamil ton, een van Harer Rn t stee Majesteite mi nisters, als zou dr. Leyds feitelijk door zijn leugenf,ibriek'de auctor uUdlectualis van den aanslag zijn. Wat de aanslag zelf betreft, houdt men het er voor dat Sipido tot, zijn daad is aange zet door andteren. Hij weagert echter iedere mededeeling. CJenaengde WedeilccHngcn. De prins en de prinses van Wales zijn gisteravond te Kopenhagen aangekomen. Zy werden aan het station ontvangen door den Koning en de koninklijke familie. Een talrijke volksmenigte, langs den weg naar het slot geschaard, juichte de vorstelijke p. reonen levendig toe. Te Belfast hebben Woensdagavond Iersche nationalisten wanordelijkheden veroorzaakt. Te Dublin was liet betrekkelijk kalm, schoon nu en dan een voor Engeland vijandige kreet werd gehoord. Het doel van da reis der Koningin, een verzoening tusschen Engeland en Ierland, acht men in politieke kringen totaal mislukt. Op de vraag waarom de Oostenrijker giaaf Adalbert von Sierueberg, die by Cronjé's troep gevangen was genomen, in vrijheid was ge steld, antwoordde Wyndham gisteren in het Lagerhuis dat die officier eerder dan Cronjó gevaogen was genomen, en dat zijn papieren in oide waren, zoodal men hem iu vrijheid moest stellen. De Fransche minister-president heeft een rondschrijven gericht tot alle bisschoppen van Fi ank rijk, waarin hij hun verbiedt vooi piedikaties cn missies geestelijken te gebrui ken, die tot niet-goedgekeurde orden belmoren. Volgens de Parysche bladen heeft Czaar Nicoiaas de stad Pai ijs een prachtige reliëf kaart van Frankrijk gezonden, vervaardigd uit in Rusland yermmelde steenen en kost bare metalen. Het is vandaag 50 jaar geleden dat de vorstendommen Ilohenzollern bij Pruisen werden ingelijfd. Eenigen tijd geleden werd de dood van Osman-pacha, de Roemrijke, ten onrechte gemeld. Maar nu is »de leeuw van Piewna", de eenige populaire figuur misschen in het geheele Turk-che rijk, overleden. De World' te New-Yoik gewaagt van 83 zelfmoorden van Amerikaansche soldaten op de Philippjjnen, die het blad in verband brengt met de verwaarloozing der troepen door de intendance. Ter gedachtenis nan Y. J. Joubert. In leven Commandani-GeneranI der Zuid- Afrikaansche Republiek. Ongetwijfeld zullen velen onzer landgenoo- ten zioli gedrongen gevoelen, mede te werken tot hot brengen eener blijvende hulde aan den wakkeren mm, die niettegenstaande zijn betrekkelijk lioogen leeftijd, maanden lang, dag cn. nacht, zijn beste krachten gaf voor heb behoud' der onafhankelijkheid van zijin vaderland en ten gevolge der daarbij doorge stane ellende en vermoeienissen zijn kost baar leven liet. voor haar beschuldiging. Niemand had haar gezegd dat hij Lady May liefhad; het was ten slotte in hoofdzaak haar eigen gissing, al was zij ook zelf er volkomen van overtuigd, nad'at zij hen samen had gezien. Zou zij Lady May een brief schrijven om haar mede te deelen dat Sir Clinton Adair getrouwd was en dat hij vrouw ca kind in Frankrijk liad? Zij scheen haar een trotsohe, hooghar tige vrouw toe, een die zich te hoog zou ach ten rekening te houden met een alloniemen brief. Zou zij hem dan schrijven 1 Zij zat er verlegen mede wat zij moest doen. Vanéén ding echter was zij zeker: zóó kon het niet voortgaanzij moest er een einde aan ma ken. Het beste, het ve.r->tandigste scheen haar nog hen, wanneer zij bij elkaar waren, op to zoeken. Wanneer? Da.4" was de volgen de vraag. Maar dat kou zij later wol bellis sen zij wilde niet door eenige overhaasting haar spel bederven. Zij wildte ook geen scène uitlokken, waarin de wereld zich zou kunnen verlustigen, maar zij wilde gerechtigheid er langen voor zirir on voor haar kind. Al had hij haar niet lief, dan zou hij toch niet die schoone vrouw aanzien met zijn hart in zijn oogen, Daisy wist niet hoe deze dag omkwam. On der voorwendsel van ongesteld te zijn, bleef zij op haar eigen kamer; zij zou den klank van stemmen of hot gerucht van menschen niet hebben kunnen verdragen de trage- d,e van lnar leven bad haar hart gebroken. Soms dacht zij cr over naar huis te gaan, naar haar kind, en dan te sterven zonder één woord los te laten, over hetgeen zij ontdekt De ondergeteebenden, voor ten deel zijn persoonlijke vrienden, allen vol waardeering voor zijn buitengewone gaven, vonden, vrij heid' zich. te vereenigen tot een commissie voor hot ontvangen van bijdragen. Zij meenen dat aan die hulde een vorm kan warden gegeven, waarbij men stellig niet in conflict kan komen met plannen, in het vaderland van den overledene. Onder voorwaarde dat het later een «ere plaats krijg© in een openhaar gebouw wen- sohen zij aan mevrouw do weduwe Joubert, het ©enig bestaande geschilderd portret van haar betreurden echtgenoot aan te bieden. Algemeen bekend is, dat d'it portret, van do hand onzer begaafde landge notes, mej. TJiérèse Schwartze, ook als kunstwerk ons va derland waardig zal vertegenwoordigen. De ondei-geteekendon vertrouwen door rui me bijdragen in staat te worden gesteld om liet de beste bestemming te doen bereiken, die er huns inziens aan kan worden gegeven. Met het ontvangen en te gelegener tijd verantwoorden der bijdragen belasten zich de «'-dergeteekenden, met name do penning meester der commissie, mr. G. Vissering, aan zijn adres Keizersgracht 160. Amsterdam. Jhr. mr. F. Beelaerts v. Blokland, 's-Gravenhage. J. Drost, Rotterdam. Prof. mr. S. J. Fodkema Andrea©, Leiden. O. Karmorlingh Onnee, Amsterdam. Prof. dr. H. Kern, Leiden. D. Laan, "Wormerveer. J. Mesdag Jaczn., Groningen. G. A. A Middel berg, Raam G. L. W. Peters, Rotterdam. A. S. van Reesema., Rotterdam. J. H. Rovers, Amsterdam, D. H. Schmiill, Amsterdam. Mr. H. Verkouteren, Amsterdam. J. S. Vermaes, Leeuwarden. AIr. G. Vissering, Amsterdam. J. A. Wormser, Amsterdam. Naar wij vernemen, worden van Engelsche zijde pogingen aangewend, om het portret van Joubert door Thérèse Sahwartze, het ectvige van den generaal dat naar 't leven ie geschilderd, aan te koopen. Art. 240c cn art. 243 Gemeentewet. Aan het voorloopig verslag der Tweed© Kanier over de door de regeering voorgestel de wijziging van art. 240c en 243 der ge meentewet is het volgende ontleend Sommige leden konden niet goedkeuren, dat reeds 4hans een voorstel is gedaan tot herziening der wet van 24 Mei 1897. Na war men strijd toch heeft die wet beslist dat bij' de regeling der gemeentelijke hoofdelijke om slagen geen grootere progressie zal worden toegelaten d'an die, welke voortvloeit uit de toepassing van het zoogenaamde Rentham- sdhe stelsel. Van de noodzakelijkheid der wij- aging van de wet van 1897 waren die leden dan ook niet overtuigd. Van de gelegenheid om de hoofdelijke om slagen te verminderen werd geen gebruik ge maakt, maar wel werden in sommige gemeen ten de uitgaven opgedreven. Men kwam er tegen op dat thans op liet in 1897 gesloten compromis weder inbreuk zou gemaakt wor den. Door vele andere leden werd betoogd, dat in 1897 van een compromis tusschen. Ro- geering en Kamer geen sprake is geweest. Slechts door nood gedwongen is de Regee- C4 fi b (i «ar■i'xrtMA f1 V"*"/ TWt had. Zij was den nutteloozen, droevigem strijd bijna moede. Zij liad van zijn leven nu niets meer te wachten, zelfs niet in de lang© jaren die nog vóór hen lagen; het lief gebabbel van haar kind on zijn aardige maniertjes zouden haar geen gewin aanbrengen. „Ik mag er mij eigenlijk niet over verwon deren," dacht zij in haar eigenaardige, zachte nederigheid. „Ik kan niet in haar schadiiw staanzij is schoon boven allo vrouwen. Zij is een vrouw vau hooge geboorte en hoog© beschaving; ik ben maar een landmeisje1. Geen wonder dat hij haar zoc lief heeft. Maar waarom is hij dan met mij getrouwd?" Toen, dacht zij weer dat het mogelijk was dat alles een vergissing was. Misschien was Lady May familie van hem misschien waren ze wel neef en nichtzij kon het niet zeg gen; zij moest ca- navraag naar doen. En wa ren zij verwant, zij het ook verre, dan zou daardoor de vriendschap tusschen hen beter verklaarbaar zijn. De zwakke troost die zelfs dit vage denk beeld haar verschafte, kou haar duidelijk ma ken hoe vurig zij haar man liefhad. In ieder geval schonk het- haar du kracht liaar kaaner te verlaten on naar beneden te gaan om nog eens met Adolf te spreken. Zij vroeg hean. zoo onverschillig mogelijk of Sir Clinton fa milie te Londen hadhet antwoord luidde ontkennend. Toen zeide zij „Is Lady Miay Trevlyn geen verre verwan te van hem?" Wordt vervolgd.-)»

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1