54'" Jaargang. Zondag 8 en Maandag 9 April 1900. 1 Tusschen twee liefdes. No. 10212. Eerste Blad. Ken n i s g e t i n g. BUITENLAND. SCHIEDAMSCHE COURANT. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur t aan 'iet bureau bezorgd zijn. Korean Bet erst raat 68. Prijs der Advertentiën: Van 1G regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven bier- tan zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummersdie Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Kleine ailvertenZiëm opgenomen tot den prijs van 40 cents per ad\p 'tentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ko. 123. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gelet op art. 56 der verordening op de Brand weer van 18 Juni 1880 (gemeenteblad no. II van dat jaar) Brengen bij dezen Ier openbare kennis, dat bij hun besluit van den 5den dezer de heer II. C. P. WENDT als brandmeester is overgeplaatst van spuit no. 5 naar spuit no. 3. Schiedam, den 7den April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. VV. H. JANSEN, W. B De Secretaris, v, LUIK, L -S. Algesteco overilrlu. SCHIEDAM, 7 April 1900. OE ÖOHLOfi. Om Bloemfontijn. Een droevige en een welkome tijding. Bij Bos'hof overvalt lord Metfauen een kleine Boerenmacht van zeventig man, doodt er 8, wondt een gelijk aantal en neemt de rest gevangen. Maar al behoort tot do gedoo- den de bekwame en dappere Fransch© vriend der Boeren, generaal De Villebois-Mareuil, dit kleine succes der Engelsche wapenen weegt niet op tegen, de verdwijning van vijf geiiee'le Britsche compagnieën, vooral onder de omstandigheden waaronder dit échec werd geleden. Immers, wanneer de Boeren sterk genoeg zijn. om ten Ziuidea van Bloemfontein, vlak bij den spoorweg naar de Kaapkolonie, een flinke Engelsche troepenmacht na een ge vecht van bijna een etmaal gevangen te ma ken, dan blijkt daar voldoende int hoe ge vaarlijk lord Roberts' positie is. In het Noorden bij Brandforfc, in het Oos ten te Thaibanehu en Ladybrand, in heb Zuidoosten bij Wepener, in het Zuiden aan beidé zijden der spoorlijn, overal Boerenkotn- mando's, die met groot succes tegen de En gelsehen opereeren. En ook in het Westen is zooals wij weten, een sterk Boerenkcvmmando geden. Hot bedenkelij'kst is de aanwezigheid van een flinke Boerenmacht ten Zuiden van Bloemfontein. De laatste telegrammen laten geen twijfel over, of de Boeren bewegen* ach aan 'weerszijden d'er spoorlijn. Zullen zij dio ongemoeid laten Het is kwalijik denkbaar. En het behoeft waarlijk geen betoog dat de DOOR GELARLOTTE M. BRAEHME. 84) „Neen," zei Adolf. „U schijnt nieuwsgierig naar Lady Trevlyn, juffrouw Jordan," ging hij voort. „Ik zai u alles vertellen wat ik er van weet, on dat word mij door een, van haar dienstboden, verteld. Eemge jaren geleden, toen zij1 nog een jong meisje was, was zij ge- engageerd mot Sir Clinton maar liet ver loofde paar kreeg ongenoegen ik heb nooit gehoord hoe en waarom kortom, zij kre- ■geai ongenoegen en scheidden. Sir Clinton ging weg geheel alleen en nam niemand van ons mee. Ik was toen al drie jaar bij hem, en ik wist er niet moer van dan een van de andleren. Wij kregen aiien een mededeeling van zijn notarissen, dat wij in zijn dienst konden blijven op kostgeld. Ik hob er zelf niet het flauwste détikbeeld van waarheen hij ging. Het duurde ongeveer drie jaar voor dat hij in Eingeland terugkeerde, en toen was Mj versahrikkelijk veranderd zijn gelaat was ouder geworden, zijn oogen hadden een doffe, dwalende uitdrukking zooals u wel eens genen zult hebben bij iemand die gek is ge- worden. van verdriet." Met een zaehten uitroep sprong Daisy van haar stoel op, „Wat scheelt u vroeg Adolf. „'Niets,anbwoordd'o zij zwakjes, „een steek in, mijn hart; maar het is ,:1 weer over. Ga voort, Alddf; je spreekt ai; een boek." „Het doet me genoegen dat ik u belang stelling weet in te boezemen, juffrouw Jor dan," zei de beleefde bediende, „maar ik heb maar weinig meer te vertellen. Toon Sir Clinton terugkwam», zag hij er jaren ouder, bleek en. door verdriet verteerd nit. Iedereen was verrukt hem te zien en venwel kamde hem hartelijk. Hij ontmoette Lady May weer, en zij* werden, vrienden, zoodat ieder een verwachtte dat zij, mei elkander zouden trouwen, maar dat hebben zij niet gedaan, verstoring van lord Roberts' eenige verbin dingslijn met de Kaapkolonie een ernstig ge vaar is voor de Engelschen. Bovendien, het moge waar zijn, dat de Boeren aldus hun macht moeten splitsen, ook lord Roberts is door de bewegingen der -me ren genoodzaakt generaal Tucker to Kareo- Siding op den weg naar Brandfort te plaat sen, French naar Boschmanakop te zend'en, Gat acre te Springfontein on Brabant te Wepener te laten. Althans voorloopig; want het komt ons niet onmogelijk voor dat da Boeren, althans wat Gatacre en Brabant be treft, liet deze vooruitgeschoven kolonnes zóó lastig zullen maken of hun verbindingslijnen zóózeer bedreigen, dat Roberts het raadzaam zal oordeel en hen naar Bloemfontein te la ten rukken, zooal-s generaal Clements met rijn 6000 man reeds neeft geoaan. Wij zeiden reeds dat vooral Gatacre en meer nog Brabant wordt bedreigd. Duidelijk blijkt uit het gebeurde bij Reddersburg dat daar, in het Zuidoosten van dén Vrijstaat, zicii een sterke Boerenmacht ophoudt. In ver band daarmede wint ook aam beteeken is een telegram van Woensdag aan. de „Times", meldende d'at de Boerengeneraal Banks door middel van parlementairs den bevelhebber van Wepener do volgende sommatie heeft la ten overbrengen „Ik ben hier met eenige duizenden burgers en verzoek u, om der wille van de humani teit en oan de treurige opoffering van men- echen levens, zooals in net laatste gevecht, te voorkomen, u aan mij over te geven." De parlementairs, die geblinddoekt voor den Britsdhen bevelhebber waren gebracht, kregen slechts deze boodschap mede terug „Geen antwoord." 'Natuurlijk bevatten d'e Engelsche bladen nog tal v. n meer of minder betrouwbare be richten die doen zien dat het er inderdaad voor de Engelse-hen niet heel gunstig uitziet. Zoo zegt een Laffan-telegram dat op het oogenblik 20,000 Bo, ren om Bloemfontein staan in een kring van 20 mijlen, en dat er nog voortdurend versterkingen voor den vij and aankomen. Boereu-patrouilles zijn bin nen tien mijlen van de stad gezien Daarbij komt dat do Britsahe paarden erg zijn over werkt. Het grootste deel is niet bruikbaar. In één compagnie zijn nog maar vijf paarden die voor den dienst geschikt zijn. Volgens de „Daily Telegraph" trekken zich aanzienlijke afdcelingen Boeren samen om Karrec-Siding. waar de divisie van generaal moker staat. Bij Boschmanskop hebben lich te schermutselingen plaats gehad. De hoogte zou door een Bntsclie infanterie-brigade rijn bezet. Zeer ernstig acht Charles Williams in dé Morning Leader" den toestand. Maar be paald bedenkelijk, onrustbarend zelfs vindt hij dat officieel wordt medegedeeld dat de toestand suitermate bevredigend" is. Klaar blijkelijk zipt men het gevaar niet in. Te recht meent "Williams dat dit een reden is om zeer ongerust te zijn. en ik geloof niet dat ï-emrud wood w.iarejn. Ik weet het althans niet, cn ik ben Sn- Clin ton's vertrouwde bediende. „Hoe vreemd1" fluiste-de Daisy. „Ja, het is vreemd, want heb is algemeen belkenid dat Lady May verschillende uitne mende aanzoeken, heeft afgewezen. Zij zelf verwachtte dagelijks aun huwelijk te hooren aankondigen. Hij frequenteert het huishij gaat overal met haar heenmaa<r tot nu toe heeft men niets van een huwelijk gehoord, en iik houd het er voor dat men er nooit van zal hooren. Indien rij voornemens waren I o trou wen, dan zouden zii tiet reedis lang hebben gedaan. Ik denk niet dat er ooit iets zal ko men van1 een huwelijk russehen hen." En toch denkt men dat zij elkander lief hebben," zed Daisy. „Dat is juist- het ge'it-nnzinnigodat is heb juist wat niemand oegrijpb." „Het lijkt wel een raadsel," zei Daisy, ter wijl rij zich onverschillig afwendde. „Een raadsel dat niemaind kan oplossen Dit zeida rij luchtig; maar haar hart was vervuld van de bitterheid des d'ooB. Nu kon zij alles begrijpen; het was voor haar zoo duidelijk als een opengeslagen boek Hij h'wt haar liefgehad, en zij haddein gotw stdio scheiding van haar die hij zoo inn'g 1 rib/tel, was hot verdriet geweest dat hom gek had gemankt; hij was zeker 'n heb woud, waar rij hem had gevonden, half doodS van ver moeienis en ellende neergevallen. Dit gedeel te der geschiedenis was nu duideliik genoeg voor haar;" zij kon. zidli ook voorstellen hoe hij naar Engeland, was teruggekeerd en zijn schoon® geliefd© trouw had gewonden, hoe toen de bekoring zich met dubbele macht van hom liadi meester gemaakt. Ma-'r wat zij zich niet Icon voorstellen, was, waarom hij met haar was getrouwd. Pat was da noodlot tige fout geweest; zender die zou hij geluk kig zij'1 geweest hij zou dan mot^Laay May rijn getrouwd! Dat was do groote ver gissing, de groote font geweest, de éémge dwaling waarvooi geen herstel moge-lijk waa. Waarom had! hij' die begaan? Blijkbaar had hij noodt opgehouden Lady May lief te heb- De Yillebois-Mareuil. In generaal De Villebois-Marpuil verliezen de Boeren weder een bekwaam legeraan voerder, een man van groote persoonlijke moed en erkende strategische bekwaamheid. Kort geleden bevatte de »Neue Freie Presse" deze karakterschets van den raads man van Joubert en Cronjé »In Transvaal noemde men hem den »Moltke der Boeren". In Frankrijk den ïZuid-Afri- kaan-chen Lafayette". Generaal Villebois- Mareuil, ruim vijftig jaar, is geen minderwaar dige kracht. Aan zijn strategisch talent is de tactiek der Boeren toe te schrijven die tot nu toe triomfeerend is gebleken. Zjj'n invloed is te kennen uit alle wapenfeiten der Boeren, die moderne strategie uitwijzen en op we tenschappelijke grondslagen zijn gebaseerd. Want Villebois-Mareuil is (was) niet alleen een practicus, geen houwdegen alleen, maar ook een uitstekend militair schrijver. Hij heeft verscheiden stategisch-wetenschappelijke wer ken geschreven, waarin hij zijn ervaringen zoowel als zijn theoretische studie op aan schouwelijke en iuterressa-nte wyze verwerkt heeft. ïZijn drang naar daden heeft hem uit het Fransche leger gedreven", gaat het blad vooit. »Toen de expeditie naar Madagascar werd voorbereid, vropg hij om een kom- mando. Het werd hem geweigerd, daar alle kolonelsplaatsen reeds bezet waren. Hij ging toen naar Afrika en nam het bevel overliet Vreemdenlegioen op zich, omdat hij hoopte dat dit ook deel zou gaan nemen aan de campagne op Madagascar, »Toen deze hoop niet in vervulling ging, nam hij, vier jaar geleden, ontslag uit den dienst, op grond van lichaamsgebreken; want De Villebois-Mareuil was een klein, tenger, weinig imponeerend mannetje, vroeg grijs c-n met gering weerstandsvermogen. Maar nu (in Zuid-Afrika) heeft hij getoond welke kracht in dit zwakke lichaam woonde. De taak die hij op zich heeft genomen, schijnt hem kracht te geven." Deze schels is geschreven, toen velen nog het succes der Boeren toeschreven aan de militaire raadslieden uit den vreemde, waar van de nu gesneuvelde Fransche officier een der voornaamste was. Later heeft men inge zien dat de overwinningen der Boeren goed deels da verdienste zijn van mannen als Juubeit, Cronjé, BoLha enz. Toch werd naar de stem van Viilebois- Mareuil dit, is zeker gaarne geluisterd in den krijgsraad. Ook schijnt hij zich zeer verdienstelijk te hebben gemaakt ten aan zien van de verdediging van Pretoria en het beleg van Kimberley, Hij was nu bezig de verdediging der Vaal-linie in orde te brengen en wij vermoeden dat hy, met een klein eskoite op weg van de eene stelling naar eene andere, door Methuen's mannen is opgevangen. De Viliebois-Mareuil's persoonlijke moed ben. Zij was nog niet lang getrouwd, toen zij zich. zoo liadi verbaasd over zijn groote ont roering bij liet hooren dier versregels. Het was zijn schoon© geliefae aan wie dlfe regels hem deden denkennu wist rij het. Nooit bad hij opgehouden haar lief te hebben maar waarom was hij dan mat een andere ge trouwd? Dat was het eemge geheimzinnig© punt in heel d'e lamentabele geschiedenis. Het km niet geweest zijn omdat hij haar liefhad dat was niet mogelijk; hij had. haar gevraagd zijn vrouw te worden, met hem te trouwen; maar nooit had hij veel over liefde gesproken; die zwakke, vage ge negenheid die hij voor haar koesterde, was dan ook niets in vergelijking tob zijn intens© liefde voor Lady May. „Waarom is hij met mij getrouwd?" riep de ongelukkige vrouw handenwringend uit. Duizendmaal beter was het te slapen onder die veldbloemen dan hier te zijn beter dood to rijn dan te leven en alle hoop op ge luk uit haar geest te moeten bannen. Geen vermoeden van do waarheid kwam bij haa.r op; geen vermoeden da,t hij met haar was getrouwd in een opwelling van mannelijke edelmoedigheid en1 sympathie. Zij brak rich het hoofd in haar zoeken naar de waarheid. Blijkbaar had. hem zijn huwelijk ook be rouwd want hij had geen moeite gedaan om haar met kanand in kennis te brengen en niemand in Engeland wist dan ook iets van haar bestaan. Een gloeiende blos van toorn kleurde haar gelaathaar liartst och te- lij'"o, wanhopige liefde maakte plaats voor vertoornden trots. Zij voelde dat, welk ex cuus lüj ook kon hebben, liij haar leven had verwoest zonder eenige reden. Daisy was nu gedwongen haar gepeins te staken. Zij moest naar beneden, waar oen massa werk haz»- wachtte werk dat nie mand anders kon doen, en dat zij ~eed!s be gon te haten. „Het zal niet lang meer duren," nam rij rich voor. „Dtar zal ik voor zorgen.". Zij haatte dit groote, prachtig© liuis met zijn overdaad en weelde. Het scheen voor haar een. der redenen te belichamen, waarom heeft hem en de zaak der Boeren wellicht parten gespeeld. Zooals vroeger reeds heeft hij zich ook ditmaal misschien te veel bloot gegeven. Hoe het zy, bene meritus est Koornsprui t. Van Boerenzijde wordt nog het volgende gemeld over den overval der Engelschen bij Koornspruit. De Boeren veiloren 3 gesneuvelden en 10 gekwetsten, waaronder een hunner dapperste veldkornets. Later op den avond kwam gene raal De Villiers met een Kaapsche strijdmacht van Tabanchu en nam 16 Engelschen krijgs gevangen. Het totaal der gevangenen gedu rende dezen dag gemaakt is 389. Komman- dant De Wet zond de Britsche kanonnen en de krijgsgevangenen naar Winburg, De beteekenis van het gevecht moet niet onderschat worden. Het voordeel werd be haald door een kommando Vrijstaters, die zonder bedekking in het open veld vochten. De Vrij state rs worden geïnspireerd door hun verlangen om Bloemfontein te hernemen, en de Transvalers door het verlangen om met de Vrystaters te wedijveren. Dat belooft niet veel goeds voor de En gelschen. Merkwaardig is nog de wijze waarop de Boeren wisten te maken dat het eskorte eerst de hinderlaag bemerkte, toen de meeste wagens reeds waren genomen. De Boeren hadden zich aan weerszijden van de drift gelegerd en riepen de officieren op den eersten wagen zonder een schot te lossen toeHan den op"de officieren gaven zich toen over. Dat ging met verscheiden wagens zoo, tot dat er eindelijk een flink Engebch officier was die zijn kameraad, toen deze het berel der Boeren gehoorzaamde, doodschot. Dit schot was het alarmsein. «Gemengde M ededceï In gen- Het reglement van orde van het Britsche Lagerhuis vei biedt te spreken over een ond( r- werp waarover reeds een motie is ingediend. Dit is het geval inet de.vraag op welke voor waarden een einde zou kunnen gemaakt worden aan den oorlog, waarover een motie is ingediend die echter niet behandeld kan worden omdat de voorsteller naar Zuid-Afrika is vertrokken. Courtney nu constateerde gisteren dat de couranten voor de tegenstanders van den oorlog gesloten zijn, dat vergaderingen ge hinderd worden, en dat hij deze quaestie om de bepaling van het reglement van orde in het Lagerhuis niet kan bespreken. Ver andering van het reglement is dus noodig. Harcourt en Campbeü-Bannerman gaven dit toe, schoon de laatste het oogenblik onge schikt achtte. Ten slotte werd op Balfour's voorstel be sloten deze zaak over te laten aan de com missie voor het reglement van orde. liij rijm huwelijk met haar met had bekend gemaakt. Zij dacht dat hij zich over haar schaamde, dat hij zich schaamde haar binnen te leiden als db meesteres van al dwm rijk dom. „Ik kan dit alles missen," zei Daisy mdt eeu minachtenden trek om haar mand. „Ik heb er geen behoefte aan, maar ik wil gerech tigheid voor mij on voor mijn land." Toeai kwam er een ongelukkige gedachte bij haar op, ril. dat hij met haar was ge trouwd om zich. op Lady May te wrok on, on dat hij na riju huwelijk niet den. moed had gehad er voor uit te komen. Daisy meende te voelen dat zij eindelijk het probleem bad opgelost nooit had hij haar liefgehad, nooit had hij iets om haar gegeven. Zij was slechts een. wraakmiddel geweestKaar hart, haar leven, haar liefde waren hem niets ge weest. Hij was met liaar getrouwd am rich to wreken op zijn schoon© geliefdeen toen do moedi hem begaf, had hij gezorgd dat zij buiten de wereld leefde. „En mijii leven," dacht de arme vrouw, „beteekende niets voor bem mijn leven heeft hij verwoest voor de gril van eeu uur mijn leven dat voor mij zoo veel en voor ieder, ander zoo weinig boteokent." Zij was er van overtuigd dat rij nu alles begreep, dat de goheele geschiedenis opon vóór haar lag; en een heftige begeerte naar gerechtigheid nam bezit van haar. „Fk zal hom dwingen mij als zijn vrouw te erkennen in haar bijrijn," zeido zij bij zich zelf.„Ik zal hem dwingen in haar tegen woordigheid te bekennen waarom hij mot mij is getrouwd. Ik wil gerechtigheid zco waar als iik noodt liefde héb gehad." Het was laat toen Sir Clinton thuis kwam. Zij die met jaloersche oogen dc wijzers op do kick had1 gevolgd, wist hoe laat. O neen, het kon niet langer zoo voortgaan. Zij meende dat God vol genn-de was, en indien niemand op aaide haar noodig had, dan zou er voor haar wel plaats rijn in den hemel. Zij wildé gerechtigheid erlangen, en dan wilde zij naar huis gaan, naar haar kind, en sterven. „Ik zal zoo ernstig om den dood bidden," Biyn Roberts drong toen krachtig aan op een betere behandeling der gevangen Boeren, waarop Howards Vincent, pas uit Zuid-Afrika terug, verzekerde dat de Engelschen hun gevangenen zeer goed behandelden. Dat blykt wel uit het hooge sterftecijfer der arme gevangen Boeren 1 Naar het ïJournal" uit Londen verneemt, vreest men daar dat de Vereeriigde Staten toch in zake Zuid-Afrika tusschenbeide zul len komen. Webster Davis, die zich voor de zaak der Boeren spant, is een der welsprekendste Ame- rikaansche staatslieden, een man van gezag en invloed. Bovendien zal de publieke opinie steeds meer haar kracht doen gevoelen aan de republikeinsche partij" en Mac Kinley met het oog op de aanstaande presidents-ver- kiezing. Immers Bryan, Mc Kinley's democratische mededinger, krijgt steeds meer aanhangers omdat hjj de party der Boeren heeft gekozen. Men verzekert dan ook reeds in enkele staatkundige kringen te Londen dat president Mc Kinley om zijn kansen op herkiezing te verbeteren, een volte-face voorbereidt en zqn Engelschgezinde houding, die hem in Amerika onpopulair heeft gemaakt, zal opgeven. En mochten de Vereenigde Staten in den oorlog tusschenbeide komen dan houdt men het voorzeker dat de meeste Enropeesche mogendheden zich bij die interventie zullen aansluiten. Rhodes is te Southampton aangekomen. Hij wilde zich niet laten interviewen maar zeide, dat hy slechts korten tijd in E -geland blijft en spoedig naar Rhodesië vertrekt. Dr. Jameson ligt te Kaapstad ernstig ziek. De Fransche Kamer heeft de laatste arti kelen van het ontwerp betredende het ko loniale leger aangenomen mer enkele door de regeering goedgekeurde wijzigingen. Ver volgens werd het geheele omwerp met 400 tegen 131 stemmen aangenomen. De Fransche Kamer zal in de volgende week tot eind Mei op reces gaan. Maar vooraf zal Denys Cochin nog eens een aanval^gagen op de regeering in een rede over de alge-' meene politiek. Kans van slagen heeft zyn aanval niet. Men zal zich herinneren dat bij de Fransche Kamer een petitie is ingekomen, vragende de toepassing van het besluit van 30 Maart 1880, strekkende tot ontbinding der Jezuïe ten-orde. Over die petitie heeft Pochon een rap port uitgebracht, waarin hij de geschiedenis der maatregelen tegen de orde nagaat en de regeering met aandrang uitnoodigt de wet ten en verdragen betreffende weerspannige congregaties te eerbiedigen, zooals Hendrik IV en andere Fransche souvereinen en zelfs paus Clemens XIV hebben gedaan. Mesureur heeft over zijn plan tot. grond- zeide zij bij zichzelf, „dat God niet zal wei geren mijn gebed te verhoeren." XL"VHI. De verrassing nadert. De huishoudster ging den volgenden mor gen niet als gewoonlijk haar instructies ha len. Zij zond Mar gei ie in haar plaats die, op Sir Clinton's vraag, antwoordde dat juffrouw Jordan ongesteld was. Het speet hem, zei hij, maar hij ging weer uit, zoodat hij haar liet vragen riah dien dag geenerlei moeite voor hem te geven. Daisy was werkelijk riek volstrekt niet gevaarlijk, maar uitgeput door spanning en aandoening. Zij had hevige hoofdpijn, zóó, dat zij zelfs het daglicht met kon verdragen; als zij beproefde op te staan, was het of hn-ir krachten haar begaven, en rij was verstandig genoeg om te begrijpen dat als rij niet bij tijds rust nam, rij kans liep ernstig riek te worden voor zoover rust mogelijk was, wanneer iedere gedachte smart beteekende, en de krachtigste gewaarwording die rij voél de. was een hevig© begeerte om te sterven1. Het duurde vier dagen voordat rij weer op stond, en toen voelde rij zidh nog ziek en zwak. Eén harer eerste gangen was naar Sir Clinton's studeerkamer, die gedurende haar bedlegerigheid geheel verwaarloosd was. Het had niet dien schijin, of hij er dikwijls geweest was. Er zwierven een paar brieven rood, maar wait haar bitter ontstemde, en. het uit barsten der crisis verhaastte wee, dat rij op den schoorsteenmantel een brief uit Frank rijk zag liggen, een brief van haar zelf, dia blijkens het poststempel daar reeds vier da gen lag en nog ongeopend was. Hij was stof fig en smerig geworden en was daar blijk baar van de aankomst af ongeopend blijven liggen. Dat was te vod. Toen zij dien brief in haar hand had, schenen alle zachtere gevoe lens in Daisy's hart te verstijven; haar go- laat gloeide van toornhaar hart dreigde te barstenhaar hamdon beefdenhaar gelaat, andere zoo liefelijk, was nu onaangenaam voor het oog. (Wordt vervolgd.y

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1