Dit nmer bestaat uit DRIE Maden. 54"c jaargang. Zondag 15, Maandag 16 en Dinsdag 17 April 1900. No. 10217. Eerste Blad. Tusschen twee liefdes. buitenland. Bericlit. Kennisgeving. SCH IEDAM! «IE CO IR, UT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en VI aar ding en fl. 1.25. Franco per post 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dageljjks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau t Boterstraat 69. Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote lettere naai* de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zjjn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Aio. 123. Itlct het oog op den tweeden Panscli- dag verschijnt de „Scliledantsche Cou rant" Baandagavond 16 April niet. Kleinhandel in sterken drank. Burgemeester en wethoudeib van Schiedam brengen, ingevolge ait. 5 der wet tot ipgeimg van den kleinhandel in steikeri drank en tul beteugeling van openbaie dronkenschap (Staats blad no. 118 van 1885), ter openbare k«nnra, dat bij ben de volgende verzoeken zijn inge komen om vergunning tot verkoop van sterken drank in bet klein lo. van J II. KOOIJMAN voor het pand aan de Groote Markt no. 2; 2o. van P. WIEOHËRT, weduwe van H. L. BRONS, voor het pand aan hei Heerenpad no. 15, Schiedam, den 14den April 1900. Burgemeester en fVolhouders voornoemd, Mb. W. II. JANSEN, IV. B. De Secretaris, v. LUIK, A. S. SCHIEDAM, 14 April 1900. Algemeen overclcht. I»E OOK M» 42. Meei katsfoutein. De jDaily Mail", die eenige dagen geleden het bericht biacht van de groote nederlaag der Engelschen bij Meerkatsfontein, sclneef iater, nadat geen bevestiging van bel bericht was gekomen »De uit lioerenbron herkomstige tijding heeft nog altijd geen bevestiging gevonden, en wij kunnen hopen dat zij geheel onge grond was of geweten moefr- worden aau oveidreven voorstellingen van het gevecht bij Reddersburg. In ieder geval moeten wij nog een dag geduld hebben vooidat wij zeker heid hebben, daar berichten over Britsche nederlagen ons steeds mot eenige vertraging bereiken. Dat is zeer natuurlijk als wq be^ denken, dat de afdeelingen in den Vrijstaat op aanzienlijken afstand van het hoofdkwartier opereeren". Sinds is de correspondent der ï>N.-Y. He rald" gekomen met een rectificatie [zie onder Telegrammen. Red.], die de /aak nog wat onduidelijker maakt, en heeft het departe ment van oorlog de ramp van Meer katsfou tein een verzinsel genoemd. W'y zourlen dus de overwinning der Boe ren bij Meet katsfoutein, waarin wij ods zoo zeer vei heugd hadden, hebben ai te schrijven. De vergissing zou ontstaan zijn door de overwinning tusschen Reddersburg en De DOOE CHARLOTTE M. BRAEUME. 89) „Jong in jaren,; maar de vrouw van een man die e«n andere vrouw liefheeft, meet haar leven niet al bij jaren. Ik heb een go- voel of ik in één jaar er vijftig heb door leefd." „Omdat je niet gelukkig bent geweest. En nu, Daisy, zeg mij, wil je goede vrienden met mij zijn V' „Ik geloof heb niet," was het eerlijke ant woord. „Ik heb eens een verhaal gelezen, Daiisy, van twee vrouwen, die één man liefhadden hij was duiaendtaiaal meer fehuldfg dan Sir Clinton. Hij had zijn vrouw lief maar zij: ge raakten in onmin en toen verliet hij haar; hij trouwde met een andere vrousw, en later ontmoetten beide vrouwen elkaar. Zij straf ten hem niet zij wreekten zich wel. De tweede vrouw had een kind. Ik herinner mij hoe die beide vrouwen die twee gegriefde vrouwen als om strijd het kind liefhad den. O Daisy, Daisy, donk je eens die liefde en verdlraagzaamhedd, dat medegevoel en die edelmoedigheid' stel het je eens voor! Ba zouden jij en ik dan aog twisten V-re* Daisy sloeg haar lieve, treurige oogen op naar Lady May's gelaat. „Als ik stierf," zeide z'j langzaam, „als ik stierf, Lady Troviyn, zoudfc u dan mijn kind haten?" Lady May zag haar hartelijk aan. Wetsrlor p, die onder de/e twee verschillende benamingen naar het Boerenhoofdk wat tier werd gemeld. Hoe men dan aan den naam Meeikatsfon'.ein is gekomen, bljjkt niet, zoo- dac wij eerlijk moeten bekennen a! rang schikken wij ons daarmede onder de bladen, van wie de Brussel-clie »Petit Bleu" niet begi ijpt hoe zij zoo nonsnugger kunnen zgri dat ons de zaak nog altijd zeer mysterieus is. De toestand. Weg dus met de prachtige overwinning bij Meerkalsfonteinrruar daarom niet met onze hoop op de toekomst. Want lord Ro- lieits' positie is en blqft zeer onaangenaam de bewegelijkheid der Boeren maakt hem hel leven zuur. Duidelyk blyktdat de Boeien meester zijn van de geheele oostelijke helft van den Vrijstaat. Alleen te Wepeuer hand haven zich nog de Engelschen, Hoe tiet daar gesteld is, blijft mede zeer onduidelijk. Uit het eene bencht zou men afleiden dat de Boeren, tut een ander dut de Erigelsclien de stad hebben bezet. Nu hooren wy dat de Boeren met belangrijke vei liezen aan kommaudanten, mannen en kanonnen afgeslagen zijri dan dat zij nieuw geschut in stelling brengen en den stryd voortzetteo. Een andermaal weer hooien wij dat gene raal De Wet bezig is andere Engeische ti oe- pen in de buurt vuu Wegener te omsingelen, dat de Boeien door Bd&uto-iund om Wegener heen zuilen Itekken; dat lord Roberts een ontzettingskolonie heeft uitgezonden van waar blijkt niet enz. enz. Hoe het zij, de Boeien trekken zich sieed-, meer samen ook in het Zuiden van den Vrijstaat en bedreigen den spoorweg. Een bencht dat het 14e huzaien van Betliuliê ie Bloemfontein is aangekomen en dat het zich niet heeft kunnen bedienen van den spooi weg, laat ruimte voor allerlei vermoe dens. In de Kaapsche grenssteden is men al zeer ongerust over bet opruklken der Boe ren. Het garnizoen van Barkley-Oost is voortdurend bedacht op berichten dat een Boerenstrijdmacht in de nabijheid is, en de inwoners van Colesberg hebben om een stenk garnizoen gevraagd, daar de Oranje-ri vier laag staat en gemakkelijk door te trek ken is. Lord Roberts blijft mtusschen tamelijk werkeloos. Wel zijn "'olgens de „Daily Tele graph" zijn troepen van wollen khaki uni formen en nieuwe schoenen voorzienmaar de opmarsch uit Bloemfontein zal nog een week vertraagd worden, daar eerst voldoen de levensmiddelen in dë Stad moeten wor den bijeengebracht. En dan. ...loet Roberts oprukken tegen de sterke stelling der Boeren m 'het Noorden? De „Times" verlangt dat hij naar Kroon stad zal rukken, maar de militaire medewer ker der „Westm. Gaz." keurt dit plan ten sterkste af. Het eenige dab wij vernemen is, dat een geheele .brigade uit Natal onder Hunter naar den Vrijstaat is ontboden, wel een be wijs dat de toestand daar ernstig is, en dat de verdedigingswerken van Bloemfontein zoo goed als gereed zijn. De Boeren van hun kant zuilen zeker den strijd tot het uiterste volhouden. De „N.-Y. Herald" verneemt uit Preto ria dat het besluit om de Bóeren-gevange nen over te brengen naar St. Helena, de „Je kind haten Daisy liet 'kind van Sir Clinton1 Wat denk je wel van mij? Neen. Ais je stierf maar ik bid God uit heel mijn hart dat je nog lang moogb leven, 1: ve maar als je stierf, dan zou ik je kind m mijn hart sluiten als ware het mijn eigen kind." Daisy's gelaat nam ten zachter uitdruk king aan toen zij dit hoorde. „Zoudt u werkelijk? Dan zoudt u zeer goed zijn, Lady Trevlyn." „Daisy," zei Lady May. „Je hebt een hard1, bitter haird leven gehad. Laat mij je iets loe ren, lieve kom, keer je gelaat nret af laat mij je leeren te gelooven in de edelmoe digheid der menschelijke natuur, in een no bel liarb, in eerlijkheid en goede trouw. Do wereld! zou ons, denk ik, medeminnaressen' noemen, ofschoon een vrouw geen medemin nares kan hébben haar plaats moet zijn in het hart van haar echtgenoot; wij zouden dan medeminnaressen zijn, omdat wij beiden denzelfden man liefhebben. Welnu, over cv klove reik ik je in vriendschap en trouw© en «er mijn hand', mijn genegenheid. Wil je die aannemen „Ik zou het eigenlijk heiver niet doen," zei Daisy. „Als ik uw hand aanneem dan zou ik gedwongen rijn mijn belofte gestand! te doen en van. u te houden. En hoe kan dat, terwijl mijn man van u het meest houdt." Een trek van diepe smart vertoonde rich op Lady May's gelaat. „Arm kind," zeide zij vriendelijk „Hat is hard voor je geweest. Ik respecteer je mc er om je wèigerurg, Daisy, dan wanneer je het miji beloofd zoudt hébben en later je woord niet gestand! zoudt rijn geweest. Als je geen burgers nog heeft aangezet om zich tot het uiterste te verweren. Tegenwoordig staan meer Boeren in het veld dan toen de vijan- dlijklieden uitbraken. Een Amerikaansck militair-attaché moet gezegd hebben dab de oorlog nog wel zes maanden kan duren. Trouwens, lord Kitchener" moet zich al dus hebben uitgelaten dat, indien hij de Boeren kon aanvoeren, hij zich sterk maak te do Engelschen twee jaar uit Pretoria te houden. Wij kunnen dus voorloopig gerust zijn op den uitslag. Wat Kitchener kan, kunnende Boerengeneraals, dunkt ons, ook wel. In Natal treden de Boeren met eenig suc ces aanvallend op. Hun doel schijnt te zijn de Engelschen in het Zuiden af te snijden. Bedenkelijk klinkt liet in een der Engei sche berichten te lezen dat „de brug over de Zondagsrivier nog in ens bezit" is. Die brug woidt dus blijkbaar ernstig bedreigd. Een telegram van Donderdagavond uit Ladysmith zegt: „Sedert de kanonnade van gistermiddag is in de buurt van Blandslaagte niet meer gevochten; maar de Boeren opereeren in allo richtingen, naar Weenen, Helpmakaar en Dewdrop, in het Oosten, Wes'en en Zui den." Andere berichten zeggen dat de Engel schen op Ladysmith teruggetrokken zijn, en dat de Boeren .hun oude posities weer inne men. Zou Natal dus een herhaling van het be leg van Ladysmith gaan opleveren? De berichten over de gevechten in Natal in de eerste dagen dezer week zijn zóó on duidelijk, dat wij er niet op zullen ingaan. Dat Baden-Powell, de bevelhebber van Mafeking, dood is, werd nog niet bevestigd. De „Daily Mail" meent echter te weten dat een te Londen ontvangen particulier tele gram den toestand der stad zeer kritiek noemt. En aan de Vaal houden de Boeren de ont- zettingskoionne bij Veertien Stroomen nog steeds met succes tegen, terwijl van Plumer uit het Noorden ook al geen hulp meer is te wachten. Van de voorhoede van Metliuen's leger die van Vrijburg zou zijn opgerukt, is niets meer gehoord. Verspreid nieuws. Dertig voorname Kaapsche kolonisten zijn wegens hoogverraad in hechtenis geno men en te Queenstown gevangen gezet. On der hen zijn Smuts, de burgemeester van Aliwal Noord, het lid van den Uitvoeren den Raad Tony de Wet, het gewezen lid Da vid de Wet en diens zoon Piet; verder vijf veldkornets De broeder van president Steijn is door lord Roberts op zijn eerewoord vrijgelaten om naar Kaapstad te gaan. Donderdag zou een stoomboot met krijgs gevangenen naar St. Helena vertrekken; maar er kwam bevel om te wachten op de aankomst van de Franschen, Duitschers en Russen, die bij Boshof krijgsgevangen zijn gemaakt. De „Globe" dringt er op aan dab de vreemdelingen die in het Boerenleger die non, wanneer rij in handen der Engelschen vallen, strenger zullen behandeld worden dan de Boerengevangenen. De toepassing van liet standrecht rolgens de strenge be- vnendin voor mij wilt rijn, zal ik to dl ver trouwen in je stellen, Daisy. Ik zal je mijn geschiedenis an die van je man vertellen, en dan zal je zien dat er krachtiger veroutselrul- digrg voor hem in ligt dan eenige andere die k zou kunnen aanvoeren. Geef mij je hand, hove; laat die rusten in de mijne. De vrouw die Sar Clinton jaren geleden liefhad, zal niet vergeten dat rij spreekt tot Sir Clinton's vrouw. Be kende je echtgenoot jaren geleden, toen ik een meisje van nog maar zeventien of achttien jaar was; hij was een knappe man o Daisy, zoo heel andere dam hij nu is, heel anders een knappe, levendige man vol levenslust en levensmoed. Ik heib geen an dere liefde gekend' en zal ook geen andere kennen. Wij hadden elkaar zeer liaf; wij waren verloofd en zouden met elkaar trou wen," Lady May vertelde nu in 'bijzonderheden hun twist en hun scheiding; zij spaarde zich zeLve volstrekt niet; onomwonden vertelde zij naar waarheid hoe alles was geschied. „Hij ging van mij," zeide rij, „en toen ik hem later vroeg waarheen hij was gegaan, zeilde hij dat hij waanzinnig was geworden." Hoe goed! herinnerde Daisy zich dlat het groote verdriet dait hem tot waanzin had ge bracht, dat hem in liet bosch had gedreven waar zij hem, bewusteloos en half-dood, liadl gevonden. Zij viel Lady May haastig in de rede. „Dat weet ik," riep zij uit, „toen vond ik hem." „Vertel mij nu jou geschiedenis," zei Lady May. En Daisy vertelde die hoe rij hem in zijn riekte en machteloosheid had leeren liefhebben, en hoe zij gemeend had te moeten palingen van het oorlogsrecht, vindt hot blad echter wel wat kras. De Transvaalsche „Staatscourant" maakt nu een besluit bekend, regelende de verlo ven van de Boeren die op kommando rijn. Tot nu toe ging hot, naar oude Boerentrant, zeer ongeregeld, wat natuurlijk een groot nadeel opleverde. Het vreemdenlegioen der Boeren is gere organiseerd cn telt nu 1000 man. Volgens de „Daily Mail" heeft lord Ro berts een bereden politiekorps gevormd voor de Vrijstaatsche districten, die thans dooi de Britsche troepen lijn bezet. De mannen zijn voor beperkten tijd aangenomen, maar zullen de voorkeur genieten voor een aan stelling bij een permanent bezettingsleger, als dit gevormd wordt. Nu eerst blijkt uit de opgemaakte statis tiek, wat er te Ladysmith is geleden. Op 2 November, na de ramp an Nicholson's Nek dus, had White nog 13,500 officiereu en manschappen; vier maanden later had hij er nog 10,000, waarvan 2800 in het hospi taal, dus 7200 die dienst konden doen of heetten te kunnen doen. 10,088 man hebben achtereenvolgens in het hospitaal gelegen; 600 zijn er gestorven, van de gewonden 10 In het geheel heeft Engeland nu runn 18,000 man verloren aan dooden, gevange nen, gewonden en zieken. Het departement van oorlog te Londen heeft weder een staat van verliezen bekend gemaakt, die een totaal aangeeft van 17,702 man: officieren gesneuveld 211, ge wond 675, vermist (gevangen) 175, gestor ven aan ziekte 47, door ongelukken 3 man schappen gesneuveld 1960, gewond 9348, vermist 3764. gestorven aan ziekte 1485 en door ongelukken 34, Koningin Victoria Reeft den bevelhebber der marine-brigade van de Powerful 1, die heeft medegeholpen bij de verdediging van Ladysmith, bij de aankomst in Enge land een telegram van verwelkoming gezon den, tevens een dankbetuiging voor de dien sten in Zuid-Afrika bewezen. Ook de hertog van York zond een telegram. Boira en de mogendheden. De Madrileensche correspondent der „Ind. Beige" wijst er op hoe Engeland sinds jaren Portugal in een neb van intriges heeft ge wikkeld, alle ten doel hebbende Portugal als het ware tot een filiaal van Engeland te maken. De Koning, de ministers, de invloed rijke leden van de Portugeesche volksverte genwoordiging, zij allen hebben gestaan on der den invloed van Engelschen, en het ge volg is geweest een reeks van verdragen die, indien ze naar de letter werden uitgevoerd, de Portugeesche koloniën aan 'handen en voeten gebonden zouden overleveren aan Engeland. Met dat al, zegt Je correspondent, zou men moeilijk in de kasten van het departe ment van buitenlandsche zaken te Londen een tractaat kunnen vinden dat Engeland het recht geeft troepen over Beira naar Rhodesië te vervoeren. Het heeft daaraan dan ook eerst gedacht na de geleden nederla gen. Laat men vragen wanneer het verdrag waarop Engeland zich nu beroept, ter ken nis van Transvaal is gebracht, en men zal zien, dat een verdrag, Jat recht aan Enge land verleenende, niet bestaat. De correspondent meent dan ook dat, stervemi toen hij wi'lde vertrekken. Zij vertel de vaa haar blijden trots, toen hij haar had gevraagd! rijn vrouw te worden, van hun huis m Frankrijk; eindelijk hoe zij gaandeweg tot de overtuiging ,was geraakt dat hij haar niet- lief had. „Had hij: jo niet lief, Daisy?" vroeg Lady May. „Neen," antwoordde Daisy. „Wanneer ik op ons samenleven terugzie, dan ben ik er volmaakt zeker van dat hij nooit ook maar de minste genegenheid voor mij koesterde." „Maar waarom trouwde hij dam met je?" zei Lady May. „Dat is ook mij een raadsel," antwoordde Daasy met vuur. „Kijk, geld had' ik niet; mijn moeder was een arme vrouw, die hard moest werken voor haar levensonderhoud'ik was niet ontwikkeld, niet mooihij had mij niet lief waarom is hij met mij ge trouwd?" „Je moet toch heel mooi rijn geweest, Dai sy; een lieve, kinderlijke schoonheid'. Ik kan mij best voorstellen hoe je er twee ine jaar geleden zult hebben uitgezien. Maar nu wil ik je vertelen wat je moet weten om je man rechtvaardigheid te doen wedervaren. Je zegt dat het leven in Frankrijk hem begon te ver velen, en dat hij naar Engeland ging?" „Ja," zei Daisy droevig, „en tot dat oogen- blik was ik bijna gelukkig." „Ik heb verkeerd gehandeld," zei Lady May, „en dat moest ik hom ook zeggen. Je zult niet boos op mij zijn, lieve; maar nadat hij wag was gegaan, werd! ik eerst gewaar hoe innig 'ik hem liefhad. Ik deed al wat ik kon om. te ontdekken waar hij was, maar dat kon ik niet. Ik besloot te wachten totdat hij zou wanneer Portugal een parlementaire verte genwoordiging bezat die dien naam waardig was, het tegenwoordige Kabinet en meer dan één lid van vroegere ministeries in staat van beschuldiging zou worden gesteld. Daartegenover noemt de „Daily Tele graph" het verdrag bij name. De artt, 11, 12 en 14 van het Anglo-Portugeesch ver drag van 11 Juni 1891, zegt het blad, laten zonder eenige beperking het recht van pas sage vrij voor alle Engeische onderdanen en Engeische koopwaren door de Portugeesche koloniën in het stroomgebied der Zambezi, der Kairé, der Benroë, der Bozu, der Lim popo, der Sabi en haar takken. Wanneer dit het eenige verdrag is, waar op Engeland zich kan beroepen, dan staat, dunkt ons, vast dat het vervoer van troepen over Beira een schending der neutraliteit door Portugal oplevert. Aan het verdrag van 11 Juni 1891 kan moeilijk anders dan een zuiver commercicele strekking worden toegekend. De Boerenregeeringen meenen dan ook dat Portugal de neutraliteit schendt en pro- tcsteeren daartegen. Een door Reuters bureau uitdrukkelijk gestaafd telegram uit New-York zegt, dat de Boerenregeeringen officieel aan de Por tugeesche regeering kennis hebben gegeven, dat zij de toestemming voor Engeische troe pen om over Beira te gaan, beschouwen als gelijkstaande met een vijandelijke daad. Tc Londen aclit men 't echter niet waar schijnlijk, dat de Boeren hun ultimatum kracht zullen bijzetten met represaille-maat regelen, maar men gelooft dat Engeland j. ortugal krachtdadig zal bijstaan, indien 't wordt aangevallen. Men verwacht, dat Por tugal antwoorden zal, dat het slechts han delde in overeenstemming met de verdra gen, daarbij verzekerende dat Portugal gee nerlei vijandigheid tegenover de Boerenre publieken bedoelt. De vraag is of de Boeren kracht zullen tijzetten aan hun protest. Sommigen mee nen dat dit Engeland m het gevei zou ko men, Het zou dan, Portugal steun verlee nende, zijn schepen naar Lorenzo Marquez zenden, en daar troepen aan land zetten. Daarentegen ziet de New-Yorksche „Sun" hierin een nadeel voor Engeland. Het blad noemt Engelau"s handelen ten aanzien van Beira een onhandigheid en verdedigt dit al dus „President Kruger heeft er belang bij om zijn troepen Mozambique te doen binnen vallen. Dan zou Portugal aan Engeland toe staan om troepen te Lorcngo Marquez te ontschepen en dat zou een internationaal conflict en interventie geven." Het komt ons voor, dat dit een zeer ge waagde politiek van president Kruger zou zijn. Want op een interventie der mogend heden valt zeker al zeer weinig te rekenen, al dringen verschillende bladen daarop, juist naar aanleiding van het Beira-incident, krachtig aan. Zoo spreekt de „Rossya" de hoop uit dat de schending der Portugeesche neutraliteit een interventie der mogendheden zal uitlok ken die zou voldoen aan den geest van rechtvaardigheid, terwijl zij tegelijk Europa zou verlossen van het gevaar van een reeks inbreuken op de meest elementaire grond slagen van het volkenrecht. Af te wachten blijft of het bijzondere ge zantschap der Boerenrepublieken, de heeren terugtkeeren, al zou hij ook jarenlang wegblij ven en dan wilde ik hem vergiffenis vragen, hem smeeken mijn coquetteeren te vergeven en herwinnen wat ik verloren had. Ik naan dat besluit, zooals je riet niet Sir Clinton. „Ik Ds in de bladen dat hij naar Engeland was teruggekeerd en waar hij was. Ik ging naar hem toe en vond hem alleen. Daisy, toen knielde ik neer aan rijn voet en wilde niet heengaan, voordat hij mij vergeven had. Daisy, donk niet hard over hembedenk hoe hij mij liefhad, hoe gelukkig ik was hem weer te zien, hoe ik hem smeekte, overreedde, aan- drimg. Maar nu ik er toe kom kalm over alles te denken, moet ik zeggen dat er van het eerste oogenhlik iets vreemds in hem was. Hiji was zóózeer veranderd dat ik somtijds dacht dat hij mij niet meer liefhad!; hij was zóó teruggetrokken zóó anders dan vroeger, dat ik zeer dikwijls op tiet punt was woei- on genoegen met hem te krijgen." „En gebeurde dat nooit?" viel Daisy in. „Neen, nooit, omdat ik steeds trachtte ge duldig te zijn. Ik herinnerde mij dht hij zoo bibter had! geledén door mijn schuld, en. dat het lijdien hem geheel veranderd! had. Nu be grijp ik alles, Daisy hij kon niet vriende lijker .tegen mij zijn, omdat hij nooit ophield te denken aan jou, rijn vrouw." „Denkt u dat werkelijk?" vroeg Daisy driftig. „Daar ben ik volmaakt zeker van," ant woordde Ladjy May, „en ik zal je ook zeggen waarom." Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1