Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. VLAARDINGEN. STADSNIEUWS. MAASSLUIS. SPORT. Gemeiigd Nicnws. In West-Afrika is het lang niet pluis Terwijl de Ashanti's aan de Goudkust reeds in opstand zijn, is naar Reuter's bureau ver neemt te Londen officieel bericht ontvangen dat in Gaman-land, ten Nooriwesten van Ashanti-land, de onlusten van verleden jaa herleefd zijn. De autoriteiten nemen voorzorgsmaatre-je len. Driehonderd man van het Lugard'ste- giment zijn van Nigeria afgezonden naai de oproerige districten. Wat de opstand aan de Goudkust be tuft blijkt de toestand zeer ernstig te zijn. daar Kumassi dicht ingesloten wordt door d Ashanti's en dc ontzetting»!roepan uitbhj ven. der machtsdenmnstratie dei op de Chineesche regeei in De invloed mogendheden spreekt reeds uit een decreet waai bij de aandacht der onder-koningen en gouverceuis wordt gevestigd op de in de volkskringen gevormde benden ter zelfverdediging, bevolen wordt deze benden aan te manen zicli van vijandelijkheden tegen de mbooi lingen die christenen zijn te onthouden, en waar dn toch geschiedt, streng te straffen. Naar men te Yokohama uil Seoul ver neemt is de Masanipo-quaestie tusschen Korea en Rusland nog niet afgelooperi. Rusland eischt grootere concessies. De tlaagsche corr. der sZutpli. Crt." deelt mede, dat Koningin Victoria met een langen brief heeft beantwoord het schrijven van onze Koningin met het verzoek dat Engeland's Koningin, al het mogelijk zou doen om den Zuid-Afrikaanschen oorlog te voorkomen. Men meldt ons uit e-Gravenhage van gis teren H. M. do Koningin liceft lieden namiddag op het vastgestelde uur in bijzonder gehoor ontvangen de hoeren Fischer. Wessels en Wolmarans, buitengewone gezanten van de Zuid-Afnkaansphe Republiek en van den O ran je-Vrij staatDr. Leyds, gezant van de Zuid-Afrikaansche Republiek en dr. Hen drik Muller, hoofdvertegenwoordiger van den Oranje-Vrijstaat, stelden dc leden van het ge zantschap aan Hare Majesteit voor. Het onderhoud met llar<- Majesteit duur de ongeveer een kwartier. H. M ontving het gezantschap zeer minzaam. Het hoofd van het gezantschap, de heer Fi scher, hield tot H. M. een toespraak, welke de Koningin zeer vriendelijk beantwoordde, He gezanten waren :eer ingenomen met do ontvangst hun ten deel gevallen. Bij de audiëntie welke daarna H. M. de Koningin-Moeder den gezanten toestond, on derhield Koningin Emma zich eveneens zeer minzaam eenigen tijd met ieder der leden van de Missi-c. Op deze audiëntie 'erschenen do hoeren in rok. Toen u? half vijf de rijtuigen waarmede het gezantschap zich naar bet Paleis begaf, weg reden van liet Hotel des lndes, werden de le den van het gezantschap door een vrij talrij ke menigte luide toegejuicht. Bij de leden van het Zuid-Afrikaan«che gezantschap dineeide gister de consul-gene raal van de Zuid-Afrikaaneche Republiek te Amsteulam, de heer Snethlage. Van de deputatie met dr. L»yds en dr. Muller werd heden in het Hotel des lndes te 's-Gravenhage een photographische groep genomen. Het Zuid-Afrikaansche gezantschap ont vangt uit alle oorden d-es lands uitnoodigin- gen tot het bijwonen vin bijeenkomsten ten bate van de Boeren of %*a.i meetings ter hun ner ec-re. Op al die invitaties wordt echter geant woord dat de aanwezigheid van het gezant schap tö 's-Gravenhage nog vereiseht wordt en geen uitnoodigi igen kunnen worden aan genomen zoolang de diplomatieke zending, welke het driemanschap in Nederland te ver vullen heeft, niet geheel is volbracht. Aan den voorzitter van den Chr. Natio- nalen Boerencomité, te Amsterdam is door de Z.-Afiikaansche deputatie eeo telegram ge zonden, meldende dat de heeren dpze week eene meeting in het Paleis van Volksvlijt niet kunnen bijwonen. Wam eer 't ge zantschap de volgende week nog in Den Haag mocht zijn, dan zou wellicht van d uitnoodiging gebruik worden g -maakt of anders misschien op de terugreis der depu tatie. Na den dood van luitenant Nix is het Nederiandseh-Indische leger bij de strijdende Boeren slechts door één attaché, luitenant Asselbergs, vertegenwoordigd, terwij! het Nederlaodsche leger is vertegenwoordigd door een kapitein en een luitenant. Indien wy goed ingelicht zijn, bestaat het voornemen de open gevallen plaats weder te doen ver vullen door een ander officier van het Indi sche leger. Reeds moeten zich sollicitanten aangemeld hebben. (i>N. v. d. D.") Onlangs werd gemeld dat zich in Noord- Amerika de schoolgaande jeugd opmaakte tot een betooging voor President Kruger, Gisterenavond nu heeft dr. Hendrik Muller, hoofdvertegenwoordiger van den Oranje-Vry- staat, die zich meermalen voor de Zuid- Afrikaansche Republieken met Amerika in verbinding stelt, een telegram ontvangen van zijn correspondent te New-York, waarin hem gemeld wordt, dat Zondag te 's-Gravenhage zal aankomen een knaap uit Philadelphia, die in opdiacht heeft een groet van 30.000 schooljongens aan President Kruger te gaan overbrengen. Tot dr. Muller is daarbij tevens het ver zoek gericht dien boodschapper te helpen aan de noodige papieren voor zijn doorreis naar Zuid-Afrika en de Hollandsche pers in kennis te stellen met de aankomst van den jeugdigen gezant. Nationale Vrouwenraad. Heden werd te- 's-Gravenhage de eerste ver gadering gehouden van den Nationalen Vrou wenraad. He presidente, mevr. de douairière Klerckaan Hogendorp, deelde mede dat zich thans 30 vereemgmgen bij den Raad' hebben aangesloten on heden nog de dionst- bodvn-vakverecniging te Rotterdam is toege- tteden. Zij sprak voorts haar afkeuring tut over hel voorgenomen plan om te Londen en L ntconsteümg van schooue vrouwen te houden Daarna werd verslag Uitgebracht over het geen in het afgeloopen jaar is verricht. De roken ing -luit met pen klein voordeelig saldo, Aangenomen weid' mot algemeene stem men op één na, het voorstel tot betaling der rcii-kosten van dc leden van het Dagelijksch Be-tuur uit de kas van den Nationalen Raad (vergoed zal worden retour 3e klasse) Voorts kwamen in 1-.-handeling voorstellen tot liet zenden van adre-scn door den Nat. Raad a. Een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal tot wijziging der wet op de Kamers van Arbeid. en zulks naar aanleiding van de weigering om mcj. Roosje Vos te Am- -terdani tot lid van de Kamer van Arbeid toe te laten. Er verklaarden zich IS vereen i- gingen vóór en 4 tegen dit voorstel, terwijl 2 vereenigingen zich buiten stemming hiel den. Dientengevolge zal het adres niet- uit gaan van den Nat. Raad, maar wordt het ge steund door de vereenigingen die cr vóór stemden. b. Een adres aan dc Vereeniging van Handelsbedienden „Merourius" om voor vrou- ;n het lidmaatschap te vragen. Vóór dit adres verklaarden zich 43 stemmen en tegen 1 stom, zoodat ook dit niet van den Raad uit gaat. c. De vraag om urgentie voor een voorstel tot het zenden van een adres aan de Synode der Ned. Herv. Kerk ten einde aldaar voor rouwen het stemrecht te verkrijgen. De ur gentie wordt verleend en het voorstel zelf aangenomen met algemeene stemmen op één na. In dc ochtendvergadering werd nog door een der aanwezigen de urgentie gevraagd voor het volgende voordeluDe Nationale Raad betuig» aan den Hoogen Raad der Nederlanden zijn diep leedwezen over het besluit tot afwijzing der) revisie in de zaak van de gebr. Hogerhuis." Als niet liggende op den weg der vereeniging werd dit voorstel echter niet in behandeling gebracht. Verzucht werd voorts op de beschrijvings brief voor de volgende algemeene vergadering te Groningen of te Utrecht te houden te brengen een voorstel dat de Nat. Raad een onderzoek zal instellen voor de moge lijkheid om vrijheid te verkrijgen voor amb tenaars- en olficiersvrouwen tot het drijven of doen van koopmaDSzaken. Ten 11 u. 10 m. (locaaltijd) Holl. Spoor vertrekken 11.11. MM. de Koninginnen Dins dag a. s. met gevolg naar Amsterdam en komen aldaar aan ten 12 u. 18 m. Men meldt ons uit 's-Gravenhage Hedenmiddag komen in de residentie aan de Vorst en Vorstin van Benlheim. HII. DD. HII. zullen tot morgen alhier verblijven als gasten van de Koninginnen en logeeren ten Paleize. De prins Kau-In van Japan, die morgen te 's-Gravenhage wordt verwacht, ten einde zijne opwachting te maken aan H. M. de Koningin is vergezeld van een klein gevolg. II. M. de Koningin heeft den Japanschen Vorst gedurende zijn vei blijf hier te lande toegevoegd llr. Ms. ordonnance officier le luit. jhr. Six, De ontvangst ten tlove zal een officieel karakter dragenZ Keiz.Hoogheid wordt morgenavond met ceiemoniëen in een gala rijtuig van het Hof, van het Hlotel den Ouden Doelen" naar het Paleis geleid. Ten behoeve van het Koninklijk Staldepar tement zal Maandagochtend 10 uur een trrin naar Amsterdam ioopen, waarmede paarden en rijtuigen worden overgebracht, ten gebruike bij het Koninkrijk bezoek aan de hoofdstad. Dezer dagen overbed te Terborg de heer Etcher, laatstelijk diucteur en commandant der marine te Amsterdam, in welke bettek- king hij den I Mei 1883 weid gepension- neerd. De overledene was, evenals zijn klas genoot Vandevelde die drie dagen vóór hem stiel f in 1836 en 1840 resp. adel borst te Medemblik en adelboist le kl. ge- vvoiden, en gedurende zestig jaren hebben hun namen onmiddellijk op elkander vol gende, in het promotieboekje geprijkt. Beiden deden ook met hetzelfde schip hun eerste zeereisaan boord van Zr. Ms. brik Z w a- i u vv, by lat e-kader van den schout-bij nacht-titulair P Atriëns. O VERSLUIE, 20 April. Hedenmorgen te 8uur is aan den Hooroweg het lijk gevonden van een onbekende, die waarschijnlijk zelf moord heeft gepleegd, daar bij hem werd ge vonden een revolver met vijf kogels geladen, terwijl een kogel die ooor den slaap was ge drongen. den ongelukkige waarschijnlijk zal hebben ged'ood. het gemeentebestuur te berichten dat tegen eene aanstelling van genoemde heeren tot makelaar geen bezwaar bestaat, indien door hen de door de verordening op de makelaardij gevorderde stukken kunnen worden over gelegd. Besloten wordt voorts het rapport der op 12 Januari 1.1. door Z.E. den Minister vnn Financiën aan voorzitter en secretaris der Kamer buitengewoon verleende audiëntie voor de leden der Kamer ter visje neer te leggen, alsmede de stukken betreffende de aanvraag van de heeren BraniNma c.s. ter bekoming van concessie voor e»n z.g. aanloophaven aan den Hoek van Holland. Vervolgens komt in behnndeling liet jaar- veislag der Kamer over 1899, zooals dat door een daarvoor aangewezen commissie uit de Kamer was geconcipieerd. Behoudens eenige wijzigingen, wordt het verslag overeenkomstig het concept der com missie vastgesteld. De vergadering wordt daarop door den voorzitter gesloten. De huishoudelijke vergadering der afd. Schiedam der S. D. A. P. droeg aan liet bestuur op pogingen te doen tot oprichting van een besluurdersbnnd. Toen bij de voor loopigc diskussie weid opgemerkt, dat deze bond misschien ook zou kunnen koöperee- ren, verklaarde een lid zich bereid in een volgende vergadering een inleiding over koóperatie te houten. 11 V.") »Een Schiedamsche stoker M. Witkamp heelt verscheidene waggons magere o'seo gekocht en die, in gesloten waggons, door België, naar zijn weiden gebracht, waar hij ze nu vetten zal en, na het profijl van den nn-st le hebben genoten, de dieten met groote winst als slachtvee aan onze (Belgi sche) beenhouwers verkoopen zal. En middelerwijl staan onze weiden leeg. Geen honderd ossen vindt men in onze schooi e polders. Men verzekert ons dat andere slokeis van Schiedam dit vooibpeld zullen volgen. Veel slimmer dan wij zijn de Iloilaudeis. (ïf-lbl. van Antwerpen") 'Men meldt ons uit Rotterdam: Tot pachter der buffetten der Sociëteit sRotterdamsche Diergaarde" is benoemd de heer A. Meijer, kastelein in iMusis Sacrum" te Schiedam. De 5-jarige J. Bosman was gisteravond te 7i/4 uur op de trede van een stilstaand rijtuig gaan zittten maar viel, toen dit in beweging kwam, er af en kreeg het achterwiel over het hoofdje. Aangezien het ongeluk in de nabijheid der ouderlijke woning plaats vond, kon de moeder dadelijk zelf met haar kind naar een dokter gaan, die de wond hechtte en een verband legde. De gemeenteraad van Delft benoemde gis teren tot onderwijzer 1ste klasse aan school no. lb den heer J. J. C. v. d. Wouder. alhier. Kamer van Koophandel on Fabrieken, Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken d.d. "Woensdag 18 April ten stadhuize, des avonds halfacht. Voorzitter mr. "W. II. Jansen. Afwezig met kennisgeving de heer G. C. Beukerser is éene vacature. De notulen der vorige vergadering worden na lezing ongewijzigd vastgesteld. Na mededeeling der ingekomen stukken wordt aan de orde gesteld het door de heeren D. C. Kok en D. Kok alhier by den gemeen teraad ingediende adres om aanstelling tot makelaar in alle vakken. Besloten wordt aan Opgave der brieoren verzonden uit en naar Vlaardingen over de 2e helft der maand Maart 1900, geadresseerd geweest aan onbe kenden, welke brieven, op schriftelijke aan vrage door de afzenders -of de geadresseerden aan het postkantoor te Vlaardingen of Rot terdam kunnen gereclameerd worden. Verzondt-n geweest <ian J, Jaspers, 's-Gra venhage; H. Boer, 's-HertogenbosohJ. v. d. Velden, Rotterdammej. Den Jon, Rot terdam. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd Een rozenkrans en een pennemes. De rechthebbenden kunnen zich ter terug- bekoming vervoegen aan gemeld politiebureau. Geveilde en verkochte onroerende goederen. VerkochtWoensdag 18 April. NotarisA. Knottenbelt. Een woonhuis, Ooslhavenkade 29, in vei ling f3500, daarvoor vei kocht. Een winkelhuis met bovenwoning, Breede Havenstraat 3 en 5, in veiling f 1200, ver kocht voor f 1450. Een blok van tien huizen, le Kuipersteeg 4—13, in veiling f 110, verkocht voor f 300. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen de heer 11. Metz Jz. te Rotterdam. Het ïUywiel" deelt mee dat de Neder- Iandsche Wielerbond is toegetreden tot de Union Cyclist» Interx.ationale, den Zaterdag van de 1. C. A. afgescheiden nieuwen wereld bond. Volgens betzelfde blad zal Duitsohland weldra volgen. Men weet dat de Nederland- sche Wielerbond zich maar niet erkend kon krijgen door de I. C. A. Wij ontvingen het keurig uitgevoerde re glement voor de nationale kegeïwedstrijden te Gouda, van 6 tot 20 Mei, uitgeschreven door de kegelclub Houd Plank. De regelings-oommissie van den wedstrijd bestaat uit de heeren Jan Zwart Pz., voor zitter j P. J. Jager, le secr.j J. Vergeer, 2e secr.H. I. H. Wolff, penningmeester; A. Horneman, commissaris. Jury-leden zijn de heerenTh. Peetera, N. A. van der Ree en G. Spit. Baancommissarissen, üe heerenM. Cats, F. Christensen, J. van Dantrig Azn., C. A. J. de Goeij, A. Jonker Czn., J. Kempenaar, Fran501 s Kennen, A. Latenstein, A. van Oorschot, J. H. van Oorschot, J. Reinber- gen, J. F. Willems, J. vau Wijk Azn. De verdeeling der wedstrijden is als volgt L Corpswedstrijd, Zondag 6 en 13 Mei van des voormiddags 10 tot des namiddags 10 uur, Zoadag 20 Mei van des voormiddags 9 tot des-namiddags 10 uur H. Konings-wedstrijid, dezelfde tijden als van den corpswedstrijd. IH. Personeel® wedstrijd, op corpsdagen van des voormiddags 10 tot des namiddags 8 uur, verdere tusschendagen van des voor middags 1,1 tot des namiddags 8 uur. IV. Vrije-baan wedstrijd', op de eerste twee corpsdagen en 13 Mei) van des voormid dags 10 tot des namiddags 10 uur, den laat- sten corpsdag (20 Mei) van des voor middags 9 tot des namiddags 11 uur. Verdere tus schendagen van des voormiddags .1 tot des namiddags 11 uur. Vau onzen vroegeren Belgischen correspon dent, zegt de „Kampiosn" den heer A. Res- tor, die met de Belgisoh-Duitsolie ambulance naar de Zuid-Afrikaansche slagvelden ging, ontvingen wij onderstaand schrijven, dat 28 Februari, toen Ladysm.th dus nog niet vrij was, uit Colenso verzonden werd: De overvloedige regens die sedert een paar dagen neergaan, hebben den ijver der vech tende partijen aanmerkelijk 'bekoeld, voorloo- pig ten minste. Geen wonder dan ook dat ik over wat vrijen tijd beschik. Ik ben echter gedwongen hem in mijn tent door te bren gen, zoodat zich de gelegenheid thans voor doet om mijn aan u gedane belofte trouw te blijken, door u een en ander mede te deelen. Ik weet echter waarlijk niet met wat aan te vangen. Zal ik u over de Boeren schrijven of over wielrijden handelen? De belangstelling die ik in de eenen stel, evenaardt mijn gene genheid voor het andere. Ik mag echter niet - f» vergeten dat ik aan een sportblad schrijf, en daarom zal ik u eerst over wielersport in Transvaal onderhouden. Te Pretoria zag ik honderden wielrijders, en uit goede bron verzekerde men mij, dat er in vredestijd duizend'en zijn. Dit enorme ver schil spruit daaruit voort, dat thans de over groot© meerderheid der burgers „naar 't front" zijn. Vrouwen en kinderen die rijden zijn zeer talrijk. Zestien boys brengen per rij wiel de telegrammen aan den geadresseerde. O m o liet verkeer der wielrijders is in vredestijd aan geen administratieve belemmeringen on derworpen. Niets is voorgeschreven of ver plichtend, noch belasting, noch nummerplaat, noch lantaarn, noch rem. Nu, zoolang de oor log duurt, mogen de wielrijders zonder per missie d'e stad niet verlaten of 's avonds rij den. Een tiental rijwielhandelaars zijn te Pretoria gevestigd. Einkelen hunner montee- ren do rijwielen met ingevoerde losse stuk ken, maar de meesten verkoopen Engelsche of Amerikaansohe machines. Pretoria telt een zestal flinke clubs. Daarvan is de Preto- j ria Bicycle Club de voornaamste. Het is deze vereeniging die maandelijks een wedstrijd op de Caledonian-baan geeft. De baan is van grind, tamelijk goed, met voldoend verhoogde bochten. Er zijn ten minste twintig rijders, die ik gedurende de races van 30 Januari aan het werk zag en heb kunnen beoordeelen. Een overtreft al de anderen, ïk bedoel Bezaans, Hij zou op de Europeesche renbanen geen slecht figuur maken. Na hem komen Lawson, P. Fonoke en Stams. Buiten de aanwezigheid op het program van nummers die met wieler sport maar weinig gemeen hebben, zooals zak- loopen, loopwedstrijdten voor kleine kinderen, meisjes, en ware loopera, touwtrekken, bicy- cle-races voor kleine jongens, voor meisjes en ook voor juffrouwen, werden enkel handicaps bereden, waarvoor men hier veel voorliefde schijnt te hebben. AVat 't toerisme betreft, dit wordt hier wel bedreven, doch op kleine schaal. Op den weg van Johannesburg naar Pretoria wordt min stens zooveel gereden als op d'en wielrijder; weg van Antwerpen naar Brussel, maar ook naar andero richtingen der omstreken van Pretoria wordt veel liet stuur gericht. Groote toeren Worden bijna ijlden of nooit gedaan, o-m verschillende redenen. Eerstens is het doorgaans buitengewoon warm, en moet men mondvoorraad, dra nk en reisgoed met zich medenemen, want in ten buitengewoon heu velachtige streek nu wel niet een genoegen is. Maar men kan, aangenomen dat m heel Transvaal de wegen op denzelfden voet zijn als die langs welken ik van Pretoria naar Co lenso gegaan ben, best overal met hot rijwiel doorkomen, want de wegen, die in 't alge meen voldoende zijn en nogal eens bijna on mogelijk voor een wagen, leenen zich veel be ter voor het rijwielverkeer, meer dan eeu Noordbrabander die over de keien rijdt zou verkiezen, te doen te hebben met de soms zeer goede hardgeredene aarden wegen hier, al moet hij dan wat slingeren om de op den weg liggende klippen te mijden, en soms af stappen voor enkele oogenblikken op een bergpas waar de ongelijke rotsen door den grond steken, of om een gracht, of een d'rilt, of een spruit te doorwaden. Langs deze zijde van den oorlog wordt het rijwiel niet gebruiktalios gaat hier te paard, want .hoewel het edele "ros door den stadsburger verlaten is geworden, tot het ver wisselen van het paard met het rijwiel heeft de ware Boer nog niet kunnen besluiten. Daarbij heb ik mij overtuigd dat het rijwiel hier van weinig nut zou zijn. Men vecht niet altijd daar waar wegen zijn, hoe slecht zij dan ooik zouden mogen zijn, en zijn er, dan kron kelen zij zoozeer, dat eel tijd verloren zou gaan. Mot het paard' daarentegen gaat men recht af op het doel zonder rekening van wat het ook rij. Herhalingsoefeningen. De »St. Ct." bevat een K. B. bepalende, dat in 1900 zullen worden opgeroepen, om in den wapenhandel te worden geoefend, voor ten hoogste 35 dagen lo. van de lichtiDg van 4896 de verlof gangers behoorende tot de veldbataljons van de regimenten infanterie; 2o. van de lichting van 4897 de verlof gangers behoorende tot de regimenten infan terie, de compagnieën hospitaalsoldaten, de regimenten huzaren, de regimenten veld artillerie, met uitzondering van die der trein- afdeelingen van deze regimenten, het korps rijdende artillerie, het korps pontonniers, het korps torpedisten en het korps genietroepen, met uitzondering van de vestingtelegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van artikel 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Februari 4884 no. 13; 3°. van de lichting van 4898 de verlofgan gers behoorende tot de regimenten vesting artillerie, het korps pantserfort-artillerie en het korps geniettroepen. De »St. Ct." bevat de ministerieele bepalingen, tot uitvoering van dit besluit. Spoor- en Tramwegpersoneel. Op de agenda der jaarlijlksche algemeene vergadering der Nederlandsche vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, welke op Donderdag 24 Mei (Hemelvaartsdag) te Utrecht zal worden gehouden, komen o. a. de navolgende door de afdeelingen ingezonden voorstellen voor. lo. De vergadering drage het hoofdbestuur op de directiën der H. S. M. en S. S. te ver zoeken, d'e bezoldiging dei wachteressen te vt-nhoogen en te brengen op f 0.50 per dag. 2o. De vergadering drage het hoofdbestuur op de directie der S. S. te verzoekeu de be staande vijfjaarlijksche verhooging op de be zoldiging der arbeiders van weg en werken met 5 cent, te willen herleiden tot jaar] ij k- srbe verhooging. 3o. De alg. verg. drage het hoofdbestuur op, namens de vereeniging tot de S. S. een verzoek te richten, aan haar personeel steen kolen, cokes en briketten te leveren tegen den kostenden prijs, evenals zulks hij de H. S. M. geschiedt. 4o. De alg. verg. drage het hoofdbestuur op de directie der H. S. M. te verzoeken, de be ambten en werklieden van weg en werken, welke in vasten cienst zijn, evenals de beambten cn werklieden der afd. vervoer, dienstkleeding, zijnde overjassen, jassen en kielen, te verstrekken. 5o. De alg. verg. drage het hoofdbestuur op aan de directie der S. S. te verzoeken het werkliedenpersoneel bij de diensten van mou vement en weg en werken betere dienstklee ding te doen toekomen, daar genoemd perso neel het grootste gedeelte van hun dienst aan alle weersgesteldheid bloeistaat. 60. De alg. verg. besluite tot het oprich ten van een weerstandslcas met een verplich te contributie van 5 cent per lid cn per maand en bijdragen daarboven vrijwillig. 7o. De alg. verg. drage het hoofdbestuur op de directie der S. S. tc verzoeken den rang van aan teekenaar-weger te doen vervallen en dien te vervangen door dien van ladingmees- ter en tevens de periodieke verhooging te d'oen doorgaan. 80. De alg. verg. spreke zich uit eminent de wenschelijkheid van aansluiting bij het Nederlandfich Arbeiderssecretariaat. 9o. De alg. verg. drage het hoofdbestuur op de verschillende directies te verzoeken in de dringende behoefte van drinkwater, waar aan op verschillende stations gebrek is, to voorzien, alsmede van betere verlichting van rangeerterreinen, met het oog op de veilig heid. Automobielen. Naar het nllblad" verneemt, heeft de di recteur-generaal der posterijen en telegrafie besloten, met ingang van 4 Jan. a.s. het postvervoer tusscben Amsterdam en Leiden, hetwelk nu met paard en rijtuig geschiedt, per automobiel te doen uitvoeren. Ongeluk. De 4e-luit. L. van het korps pontonniers was hedenmiddag op de rivier voor deze stad aan het zeilen. Op het oogenblik dat de boot, van beneden komend, de opening der spoorbiug over de Ouae Maas zou pas.seeren. werd zij door wind en stroom uit haar koers geworpen, tenge volge waarvan de sleepboot Johanna, mot een schip op sleeptouw, haar achterop liep. De zeilboot kantelde daardoor, maar de officiei en de korporaal en twee manschap pen, die by hem waren, wisten handig de sleepboot of de sleeptios te grijpen en zich bijna zonder natte kleeren te redden. Alleen een hond, die in de zeilboot lag te slapen, kon niet uit zijn benauwde gevangenis worden verlost en is verdronken. lieden avond bij hoog water zou men het vaai tuig, dat nog met de ki»I omhoog lag, keeren. (nDordl. Ct.") Hen onjuist gerucht. In een aantal nieuwsbladen circuleert thans het volgende bericht uit do „Telegraaf" Te Delft is een 8-jarige knaap door een on derwijzer op het hoofd geslagen. Toen, hij thuis kwam, moest hij dadelijk naar bed; iets later ging de moeder eens kijken en zij' vond toen haar kind, leeds dood. De justitie heeft het lijk in beslag genomen voor onder zoek. Reeds voor eenige dagen werd ook ons dit nieuwtje verteld', met bijvoeging dat de knaap een leerling was der R.-K. parochiale jongensschool, dat de onderwijzer die hom. den klap mot den liniaal op het hoofd zou hebben gegeven was do heer vau Leeuwen en dat dc jongen kort nadat hij uit d'o voor hem zoo onaangename les was thuisgekomen, over hoofdpijn had geklaagd, een neusbloeding had gehad, gevolgd door een braking enz. Wij kwamen echter reeds vi ij spoc-d'ig tot de we tenschap dat men hier met dc gebruikelijke overdrijving, ja zelfs met geheel onjuiste voorstelling dor feiten te doen had. Tot haar juiste verhouding teruggebracht is do geschie denis deze, dat d'e knaap geen lichamelijke straf heeft ondergaan, nat hij ongesteld thuis is gekomen en dat de geneeskundigen het niet eens waren of hier een geval van hevige in fluenza, of wel van hersenaandoening aanwe zig was. Daar wij niet konden vermoeden d'at zulk een dagelijks voorkomend sterfgeval doorliet openbaar gerucht tot zulk een hoogst ernsti ge beschuldiging tegen een onderwijzer zou worden uitgebreid, hebben wij aanvankelijk er geen melding van gemaakt. Nu de zaak de zen loop heeft genomen, ach ten wij het onzen plicht een enkel woord' medo te spreken. („Delftsehe Ct.") He geschorste veldwachter, Door don minister van justitie is inge trokken de aanstelling van onbezoldigd rijks veldwachter van den gemeente-veldwachter J. Vinke, te Oud-Beierland, veroordeeld door het gerechtshof te 's Gravenhage tot 3 maan den gevangenisstraf. Naar men te Oud-Beierland verzekert, zou jgggggyt. hi fA 1 Ju

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2