Tusschen twee liefdes. 54rte Jaargang. Zondag 22 en Maandag 23 April 1900 No. 10222 Eersle Blad. BUITENLAND. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde M'min» advertentiën opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. latere. Telefoon Ho, 123. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 2,1 April 1900. DB OOKLOfi. De toestand. Nog altijd blijven de berichten van liet oorlogsterrein uit. Daarvoor kunnen verschil lende redenen bestaan. Allereerst de strenge oensuur, waardoor liet bijv. mogelijk is ge weest dat do „Daily Mail" eenige dagen te laat het telegram van haar Kaapsdien cor respondent ontving, dat een afdeeling van lord Roberts' troepen Dewetsdorp heeft be zet. Een andere raden kan zijn en dit geldt vooral ten opzichte van den staat van zaken te Wepener dab de zware regens liet gebruik der höliograaf onmogelijk maken, zoodat, waar telegrafische verbinding ont breekt, elke gemeenschap is afgesneden. Die zware regens hebben hun vóór en te gen. Eenerzijds lijden de mannen er geducht onder; een groot deel der troepen om Bloem fontein bezitten zelfs geen tenten, eu er zijn nachten geweest, dat de mannen onder ijs koude regens onder den blooten hemel heb ben vernacht, terwijl de schansen vol hepen en de bodem in een poel veranderde, met groote en diepe plassen. Geen wonder dat Tommy Atkins met typhus en dysenterie wordt bezocht. Bovendien worden de wegen door den regen zoo goed als onbegaanbaar. Daar staat tegenover dat, naar Donderdag uit Bloemfontein werd gemeld, de overvloe dige regens ten gevolge hebben dat de reser voirs zich vullen met drinkwater, hetgeen een groot voordeel oplevert. Bovendien, ook de .oeren lijden natuurlijk, onder de gure weersgesteldheidmen mag echter aannemen dat zij, zonen van het land en gewoon aan een ruw loven, veel beter tegen de invloeden van liet weer bestand zijn dan de Engelsche soldaten. Dat de censuur verscherpt is, wordt toege schreven aan heb op handen-zijn van belang rijke operaties Groote troepenverplaatsingen hebben plaats gevonden, die zooveel mogelijk geheim worden gehouden, en volgens sommi ge Engelsche berichten is een algemeene op- niarsch van het Engeleche leger aanstaande. 'De „Daily Chronicle" verneemt zelfs uit Bloemfontein van 19 dezer, dat de noodige paarden zijn aangekomen, zoodat lord Ro berts nu gereed is om op te rukken. Het komt ons voor dat deze berichtgever zich aan nogal groot optimisme schuldig maakt. Winston Onurehill, de bekende cor respondent der „Morning Post" sprak er de zer dagen heel anders over, en in Natal heeft Churchill bewezen de zaken vrij goed in te zien. Aan het gevecht tussclien Glen en Kaïee Sidmg behoeft dus onzes inziens geen groote beteekenis te worden gehecht; het zal een der vele kleine schermutselingen zijn ge weest, zooals in den iaatsten tijd' veelvuldig waren. Het resultaat van generaal De la Rev's verkenning in oostelijke richting wijst ook meer op een defensieve houding der En- gelschen dan op een spoedig te wachten op- m ar sell. DOOR CHARLOTTE M. BtRAKHME. 94) „Ik beu hier gekomen, omdat ik mij niet voldaan gevoelde; ik wist bijna zeker dat er een geheim in je leven was, dat ik behoorde te kennen. Ik wist dat je het mij nooit zoudt zeggen; het eenige dat "r overschoot, was het zelf uit te vorschen. Daarom liet ik den kleine bij moeder achter, en kwam hierheen. Nu wil ik je niet langer lastig vallenOnt houd goed wa't ik je zal zeggenals je mij bij je 'kunt* dulden - - ik wil geen ander woord bezigen als je mij wilt toestaan je trouwe, .liefhebbende vrouiw te zijn, dan' zal je slechtt één woord te spreken hebben, wan- peer je mij en den kleine noodig hebtdan zal je slechts behoeven te komen of ons te la ten halen, en wij zullen onmiddellijk bij je zijn. En nu: vaarwel." Hij keek haastig op. In dit ééne korte on derhoud had hij Daisy reeds op hooger waar- dó leeren schatten; hij had haar aangezien voor een vrouw zonder een ernstig-ontwikkeld karakter, maar hij zag nu hoe hij zich had ver gist. Zij bezat blijkbaar krachtige karakter trekken, rij was oprecht, onbeschroomd, eer lijk en 'ging redht op den man afhij had een vaag gevoel dat zij zijn meerdere was. „Ga je dan weg, Daisy?" vroeg hij'. „Ja," antwoordde zij, „Ik ben lang genoeg weg geweest." Zij vertelde hem niet hoe lang, Daisy was werkelijk zeer verstandig geworden; om der wille van haar kind, mocht niemand! weten Een belangrijke «raag is iutusschen hoe het m het Zuiden van den Vrijstaat is ge steld. Volgens de laatste berichten uit Bloemfontein trekken de Boeren-kommando's naar het Noorden en over de grens van Ba- soeto-land terug. Het laatste is zóó in strijd met verstandig beleid van de zijde der Boe ren, dat wij weinig vertrouwen hechten aan deze „laatste berichten". De Boeren zullen do grens van Basoeto-land zeker niet schenden. Dat Boeren-kommando's naar heb Noorden trekken o. a. zouden er Thabanchu gepas seerd zijn met zware transporten is zeer wel mogelijk; vermoedelijk worden de in het Zuiden van den Vrijstaat verzamelde levens middelen naar het Noorden gebracht. Het lijdt echter geen twijfel of de omslui ting van Dalgetty's troepen te Wepener wordt gehandhaafd. Volgens een telegram uit Maseru van den 17den heersdht er in zoover re oneeniglieid onder de Boeren dat een deel van hen een. stormaanval wil doen op de En gelsche stellingen; het grootste deel echter 'bezit de bekende afkeer der Boeren tegen be stormingen. Een „Central News"-telegram van den 16n uit Kroonstad zegt dat do Boeren om Wepe ner schansen aanleggen en van 'kanonnen voorzienverschillende Britsclie schansen zouden door de Boeren genomen zijn. Een Laffan-bericht uit Pretoria van den 18den meldt dat Wepener herig door de Boeren wordt beschoten. En een Exchange-telegram van Dondbrdag 1.1. uit Kaapstad zegt dat lord Roberts officieel het feit bevestigde, dat Wepener nog omsingeld werd, terwijl hij er bij voegde, dat het ontzettmgsleger onder we" was. iD'ie ontzettingstroepen schijnen door de Boeren met succes te worden tegengehouden. Te Lond'en verneemt men zelfs dat Brabant's kolonne het lot deelt van Dalgetty's mannen. Hij zou Rouxvilk- beset hebben, maar daar nu door de Boeren eveneens ingesloten en krachtig beschoten worden. Misschien heerscht hier editor eenige verwarring en wordt eigenlijk Dalgetty bij Wepener be doeld. Uit Natal is er geen nieuws. Te Mafeking ziet het er slecht uit. De ty phus heerscht daar zóó erg, dat de bezetting de stad' heeft moeten verlaten en een stel ling heeft ingenomen ten Noordwesten der stad. Hoe lang nog Verspreid nieuws. Uit Aliwal Noord wordt gemeld dat 259 Boeren onder Odendard bij Brabant's nade ring naar Smithfield ontkwamen en vandaar naar Wepener trokken. Een telegram uit Bloemfontein van 19 dezer zegt dat de Transvalere zulke wei ken om Pretoria aanleggen dat eenige duizenden bur gers voldoende zijn voor de verdediging der stad. Paul Leroy-Beaulieu heeft als voorzitter van den Bond van Fransche houders van Transvaalsche mijn waarden den 25en Maait een brief aan dr. Leyds gericht, met de vraag wat er waar is van de geruchten, dat de mijnen verwoest zouden worden door de regee- ring der Zuid-Afrikaansche Republiek, terwyl gewezen wordt op het groote nadeel, dat de Fransche houders Haai by zouden lyden. Dr. Leyds antwoordde den Hen April met een geruststellend schryven. In het knrakter van den Boer is zeker geen neiging tot ver dat zij een dienstbare betrekicing had vervuld in zijns vaders huis. Zij besloot die kleine episode uit haar leven "oor iedereen geheim te houden. En hij dacht er niet aan te vragen hoe lang het geledien was dat zij Frankrijk had verlaten misschien dadit hij er in het ge heel niet over. „Ik ga naar Leville terug," vervolgde zij; „en als je mij noodig hebt, weet je waar je mij kunt vinden. Vaarwel, Caro Zij liep naar hem toe, gedachtig aan den raad dien Lady May liaar had' gegeven, en drukte een kus op rijn voorhoofd. „Vaarwel, mijn lieve man," zeide zij. „Wanneer je wilt komen; zullen wij je harte lijk welkom 'heeten." Hij was te verbijsterd om te spreken, en toen hij zijn oogen weer opsloeg had zij de kamer verlaten. Hij nep„Daisy" maar zij hoorde het niet meer. Zij was weggegaan, en tussclien rijn twee liefden in stond hij: d'aar alleen. Hij begreep dat hij rijn positie niet kon redden; liet verstandigste dat hij kon doen, was weg te gaan. Alles in huis was stil. Hij had de huisdeur hard hooren dichtslaan hij wist dat Daisy vertrokken was. Hij zou gaarne naar Lady May hdbben willen vra gen, maar hij durfde niet. Hij trachtte de geluiden in het liuis te onderscheiden, maar hij hoorde nodh haar lichten voetstap noch het geritsel van haar kleeding alles was stil en verlaten. Dat was het dua wat zijn zonde over hem had gebracht; dat was liet rampzalige resultaat van zijn dwaasheid', van rijn, blinden, dollen hartstocht. Tussóhen twee vrouwen staande die hem liefhadden; had hij ze beidón verloren. Lady May zou hij nooit hij wist dat rij haar woord' zou weerzien nieling of vandalismeeerbiediging van een anders eigendom is juist een van zijn karak tertrekken. Indien echter, wat niet te verwach ten of te hopen is, de nationale verdediging noodzaakt, het pijnlijke offer te breogen van de gedeeltelijke of de geheele vernieling der mijnen, zal dit alleen te wijlen zyn aan over macht. »In alle gevallen", besluit dr. Leyds, verwacht ik stellig, dat de loop der gebeur tenissen ons niet zal dwingen, tot zulke uiterste maatregelen over te gaan." Cecil Rhodes vertrekt heden weer naar Zuid-Afrika. Zijn reis beet verband te hou den met den ftuidigen staat van zaken te Khnberley, Lady Roberts en haar dochters zijn te Bloemfontein aangekomen. B e i r a. De „Volkstem" heeft reeds in liet begin van Maart de officieels correspondentie gepu bliceerd die gevoerd is over het vervoer van Britsche tioepen over Portugeesch gebied van Beira uit. Den 8en Maart gaf de Portugeesche zaak gelastigde Demetrio Cinetti de Transvaalsche resreering kennis dat Portugal op grond der bij het sluiten van het verdrag van 1891 met Engeland gewisselde nota's dit land het pas- seeren van troepen en oorlogsmateriaal van Beira uit over Portugeesch gebied liad toege staan. De Transvaalsche staatssecretaris Reitz be antwoordde die mcdedeeling nog denzelfden dag met een protest, ,'aarin verklaard wordt dat Portugal door een zoodanige daad zich tot een bondgenoot maakt van den vijand' dm* Boerenstalen, daar die daad ongetwijfeld een schending der neutraliteit is. Reitz spreekt dan aldus over de omstandig heid die zeer zeker Portugal's toestemming tot een daad maakt die tegen zijn neutrali- teitspliehten indruischt: „De Transvaalsche legeering wijst er voor al op dat die wisseling van nota's niet open baar is gemaakt, en dat Transvaal vóór het uitbreken van den oorlog waartoe liet d'oor Groot-Britannië gedwongen is, geenerlei ken nis heeft gekregen van overeenkomsten in dien zin. Deze overeenkomsten kunnen even wel niet van kracht worden gemaakt gedu rende een oorlog, in welken Portugal ver klaart neutraal te 11 ij,ven, en zij' konden, wanneer zij werkelijk getroffen rijn, niet door een neutralen staat ten koste eener derde partij uitgevoerd worden, zoolang tussóhen d'e Zuid-Afrikaansche Republiek en Groot- Britannië de oorlogstoestand bestaat." Portugal heeft zioh daaraan echter niet gestoord. De lezer weet dat dc minister van buitenlandsclie zaken, in ziju antwoord aan Costa, den repuV-keinschen afgevaardigde van Oporto, beloofd heeft dat de regeering zich later zal rechtvaardigen. Als die rechtvaardiging dan maar een be tore is als die waarmede de Portugeesche bla den voor den dag komen. Daarin lezen wij' dat d'e nota's beboerende bij art. 12 van het verdrag van 27 Juni 1891 het vervoer van troepen en oorlogsmaterieel veroorloven met het oog op de verdediging en do veiligheid van Rhodesië. Daarvan, is geen sprake. Rhodesië is nog geen oogen'blik bedreigd en zal het ook niet worden. Ten onrechte wordt dus gebruik ge maakt van de in 1891 tussóhen Portugal en Engeland gestipuleerde overeenkomst. houden nooit "weer En Daisy, zijm vrouw, had plotseling een superioriteit boven hem getoond die hém meer had verbaasd dan hij wel had willen bekennen. Een man is maar een gewoon sterveling, en ook de sterkste man is niet bestand' tegen vleierij. In weerwil van zijn blind© liefde voor Lady May was hij toch. een weinig gevleid door de gedachte dat Daisy hem na al wat er gebeurd was, nog zoo innig liefhad. Het is aangenaam zich bemind te weten. De Daisy, met wie hij' getrouwd was, aanbad hemdat wist hij. Hij had haar liefde zeer koel opge nomen zoo koel als de zon de liefde der zonnebloem opneemt. Maar deze Daisy, deze schoone vrouw met haar gouden haar, die in één adem over haar liefde voor hem en de ge breken van ziju karakter had gesproken, was een geheel ander persoon. Zij had rich eens klaps ontbolsterd als een vrouw voor wie hij diepen eerbied' gevoelde, een vrouw die zioh tot denken en oordeelea in staat toonde. Bovendien kon zij een krachtige aanspraak op hem doen gelden zij was de moeder van rij|n kind; liet kind dat eens de heer van Eastwold zou rijn en ziju naam en de eer van ziju huis zou dragen. Hij had vroeger nooit veel aan rijn kind gedaaht. Nu kwam opeens een gevoel van plicht jegens zijn kind in hem op. Sir Clinton stond op. Hij had hot redht niet, langer in Lady May's huis te blijven het huis waarop zijn aanwezigheid een don kere schaduw had geworpen die nooit zou wegtrekken. Hij stond een oogenblik stil aan de deur; hij zag rond in de mooie kamer, waarin ^ij de gelukkigste droom en rijns le vens had. gedroomd. Nooit weer zou hij' hier vertoeven met rijn schoone geliefd© aan zijn Dc Zuid-Afrikaansche Mali. Godsdienstoefening in C r o n j é's laager. Ds. Jac. van Belkum, predikant te Rusten burg (Z.-A R.) heeft het laager van Cronjé aan de Modder rivier bezocht. Hij schrijft over rijn reis een en ander aan het „Ned. Dag blad". Aan dien brief ontleenen wij d» vol gende treffende beschrijving van den avond dienst in het Boerenlaager „Eigenaardig waren die avonddiensten. Als de zon was gedaald, klonk op een hoorn een signaal en weldra waren alle burgers van dat laager gegroepeerd om de tent van den generaal P. Cronjé, welke midden in liot laa- ger stond. In do tent zaten de generaal en zijn vrouw, meestal Tante Hesje genoemd, movr. Winter en haar echtgenoot, de dames van de ambulance en eenige andere dames, vrouwen van burgers, die hun mannen be zochten. In de deur van de tent stond de pre dikant, bij een lantaarn en rondom zaten op stoeltjes of ledige kistjes of ledige blikken de burgers, of stonden anderen in do buitenste rijen aandachtig te luisteren. Helder flikker den de sterren of stil werd al los beschenen door het zilveren maanlicht on majestueus klonk uit een paar iionderd mannenborsten het psalm- of gezangvers door den stillen nacht, vooral wanneer een bekend vers als P»alm 681 of Gezang 22 werd' opgegeven. Niet licht zal ik die avonddiensten, die nooit langer dan 30 a 40 minuten duurden, verge ten. „Na geëindigden dienst werd de zware stem van den generaal gehoord, roepende': „Keijzer" of „secretaris", waarop do geroepe ne te voorschijn kwam en bevolen werd het nieuws van den dag, naar ingekomen tele grammen, voor te lezen. -Dit verricht zijnde, nam do generaal zelf het woord, sprak de bur gers toe en vermaande ben tot gehoorzaam heid, volharden en eensgezindheid en eindig de met to zeggen: „Nacht burgers, alle maal," waarop dan even gemoedelijk door alle burgers geantwoord werd„nacht generaal" of„wei te rusten generaal". Daarop ging ieder naar wagen of tent en niet lang duurde het of alle lichten en vuren waren uitgedoofd en was er rust en stilte .n het laager, nu en dan afgebroken door een enkele stem, die een psal mof gezangvers zong." Turkije en dc Vereenigde Staten. Het geschil tussclien de Vereenigde Staten en Turkije over de schadeloosstelling voor de vermoorde zendelingen io Armenië blijft zeer dreigend. De republikeinsche pers in de Vereenigde Staten ondersteunt de houding der regeering tegenover Turkye. Indien Turkye een zoo gering bedrag niet kan betalen, zegt de nTribune" dan wordt het tyd dat het afstand doet van zijn positie als groote mogendheid. De overige Europee- sche mogendheden kunnen er niets op tegen hebben dat de Vereenigde Staten de schuld met behulp zijner kanonnen tracht te innen. De Vereenigde Staten hebben zich niet gemengd in de gewelddadige inning van schulden van Nicaragua, Columbia en Haïti daarom kan ook Europa zich niet verzetten tegen een soortgelijken stap der Vereenigde Staten te Smyrna of in de Dardanellen. Tur- zijde; nooit wee»* zou hij naar de stem luis teren die voor hem de liefelijkste muziek was. Hij ging d© deur int en begaf zich naar huis terug. Hiji was diep, diep ongelukkig; en toch voelde hij ondanks alles zekere ver lichting het ergste was gebeurd; het zwaard dat zoo lang boven zijn hoofd had ge hangen, was eindelijk neergevallen; do waar heid die hij niet had durven zeggen, was voor hem gezegd. Ongeluk en wanhoop bleven, maar de ondragelijke spanning was geweken die was voorbij het ergste was geschied. Lady May wist nu dat hij getrouwd was en had hem vaarwel gezegd' voor eeuwig. Nu geen angstige gedachten meer; rn geen som ber gepeins meer over een geheim waarvoor hij niet durfde uitkomenvoor het eerst in lange, droevige maanden, voelde hij iets dat op vrede geleekalles vas nu voorbijer kon niets meer gebeuren de komst van den brie venbesteller, een haastige voetstap behoefden hem niet meer te verschrikkenhij behoefde niet meer bang te wezen, dat zou gebeuren wat gebeurd was. Het was alles voorbij. Lady May en hij waren nu zoo ver van el kaar gescheiden als de Noordpool van de Zuidpool. Hij verbaasde rich er over waarom hij nu minder leed dan vroeger waarom in hem dat vage gevoel van verlichting was waarom gedachten aan Daisy zij aan zij gin gen met verdriet over Lady May. Er was eenige verwarring op Lifdale Hou se, toen hij daar aankwam de huishoud ster, juffrouw Jordan, was plotseling vertrok ken niemand wist waarom of waarheen het eenige dat men wist, was dat rij' vertrok ken was. En het dienstpersoneel beijverd1© rich dit Sir Clinton te vertellen. kije kan het gevaar alken ontteojvm door te betalen. De Turksche gezant te "Washington b-aclit Donderdag in deze aangelegenheid een bezoek op het staatsdeparlement. Schoon hij erkent dat de toestand ernstig is, vertrouwt de ge zant dat de crisis een oplossing zal vinden zonder verduurzame verstoring der overge leverde goede betrekkingen tusschen Turkije en de Vereenigde Staten. Gisteren heeft dó Sultan na het selamlik den Amerikaansehen gezant ontvangen. In Russische regeeringskringen schynt men ontstemd over het krachtig optreden der Vereenigde Staten.Aan die ontstemming wordt het ook toegeschreven dat de Russische ge zant afwezig was by de diplomatieke recep tie op het staatsdepartement te Washington. De sNovoje Wremja" raadt Turkije aan, met een beroep op de Vredesconferentie, de vriendschappelijke bemiddeling van naburige staten (lees: Rusland) te vragen. Gemengde Mededeeltngen. De kanselier der schatkist, sir Michael Hicks-lieach, heeft te Bristol een redevoering gehouden. Daarin zeide hij m. dat niemand het tydstip der algemeene verkiezingen kent. De regeering zal zich niet tot de kiezers wenden, voordat zij in staat zal zijn de politiek aan te geven die haar de meest geschikte voor Zuid-Alrika toeschijnt. Wat aangaat het imperialistisch verband van Groot-Britannië en zijn koloniën, ver klaarde Sir Michael dat de hooghartige en loyale houding der koloniën een toekomst doet vermoeden waarin een soort algemeene organisatie tusschen de koloniën en het moe derland in vervulling kan gaan. Die organi satie zou invloed kunnen oefenen op de poli tiek van het rijk, waai bij de koloniën een voldoend aandeel in de politieke verantwoor delijkheid en de verdediging des rijks toe komt. Het liberale hd van het Lagerhuis, Sir Heiny Fowler, verklaarde voor zijn kiezers te Wolverhampton dat een duurzame rege ling der Zuid-Afrikaansche quaestie niet mo gelijk is zonder dat eens voor al de souverei- niteit der Koningin ver geheel Zuid-Afrika. wordt erkend. AJe andere noodzakelijke voor waarden noemde hij gelijke rechten voor alle blanken bij zoo groot mogelijk zelfbestuur en een humane behandeling der inboorlingen. De Prins van Wales is gisteren over Brus sel en Calais naar Londen teruggekeerd, waar hij met uitbundige geestdrift werd begroet. Te Sohaerbeek, bij Brussel, waar de salon- trein moest rangeereu, werd een 15-jarige jongen opgepakt die zich m een loods had verborgen. De jongen bleek echter alleen ko len te hebben willen stelen Do stationchef te Brussel, de heer Crusius, heeft wegens rijn flink optreden bij den aan slag op den prins van Wales de Vactoria-orde gekregen met een Hartelijke schriftelijke dankbetuiging der Koningin. Do Engelsche gezant kwam Crusius zelf deze hooge onderscheiding die niemand' an ders in België bezit overhandigen, en zeido dat Crusius Engeland zoowel als België een onschatbaren dienst had bewezen. De Victoria-orde wordt alleen gegeven Op een arder oogenblik zou het hem ge troffen hebben; maar nu deed het dit niet. Zijn geest was nog vervuld met de smartelij ke scène die hij had bijgewoond de ont moeting tusschen d'e beide vrouwen die hem liefhadden. Hij dacht kwalijk aan de gebeur tenis die zijn huishouden in de war stuurde. „Is zij vertrokken? Dan moeten wij! iemand anders in haar plaats zien te krijgen. Het komt er niet erg op aan; want ik ben niet van plan nog lang te Londen te blijven." Dien zelfden avond ontving hij een briefje in den derden persoon geschreven, 'hem mede- deelende, dat juffrouw Jordan plotseling naar Amerika was vertrokken op verzoek van haar zoon. Zoodoende werd Daisy's geheim nooit bekend; het was misschien liet eenige ge heim in haar geheele leven „Hij gaat weer weg," zeiden de dienstbo den onder elkaar. „Wanneer zou Sir Clinton nu eens als andere mannen trouwen en een bestendig leven leiden Het was een treurig leven, zoo te reizen en te trekken, en schijn baar nooit te weten wat men wilde. Zij had den gehoopt dat liet ditmaal anders zou gaan. Op Cliffe House was over het gebeurde niet gesproken. Niemand had gevraagd wie Lady Adair had toegelatende dienstboden wisten alleen dat zij het eerst vertrokken was, en dat Sir Clinton Adair een poosje la ter het huis had verlaten. Maar van het zon derlinge tooneel dat afgespeeld was van het feit dat de twee menschen in wie de ge heele wereld verloofden zag, gescheiden wa ren voor eeuwig daarvan had niemand eenig vermoeden. (Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1