54"' Jaargang. No. 10222. Zondag 22 en Maandag 23 April 1900. Tweede Blad. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. STADS-ZIEKENHU1S. Uiï j) E PElfcS. DE SPORTWAGEN. BINNENLAND. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post 11. 1.05. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau Boferstraat G&. Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaais die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zjjn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Jtleine adrertentiSn opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon IVo. 123. De COMMISSIE VAN ADMINISTRATIE voor het STADSZIEKENHUIS te SCHIE DAM is voornemens op Vrijdag 2« April ecrstk., aan te besteden de levering van brood, melk, rlcescli en vet. De voorwaarden van levering liggen iederen werkdag, des namiddags van 2 tot 5 uren, ter lezing in het Ziekenhuis, terwijl de in- schryvingsbiljelten op den dag der aanbe steding uiterlijk 's middags te 12 uren inge leverd moeten zijn. De Commissie voornoemd VAN WESTENDORP, Voorzitter W. A. VAN DOLDER üz., Secretaris. De beslissing in de Hogerhuis—zaak. Air. 7j. van den Bergh, de verdediger voor den IToogen Raad van de revisie-aanvraag, schrijft Ik kan niet zwijgend neerzitten hij de be slissing van den Hoogen Raad. Diep bedroefd ben ik over die beslissing. Niet natuurlijk om mijzelfwat is liet per soonlijk interesse van den verdediger naast zoo liooge andere belangen? Bedroefd"ben ik over het gebrekkige recht in Nederland. Pas hebben wij do wet veranderd, de gren zen der revisie uitgezet. Bij die gelegenheid is den Hoogen Raad zelf de bevoegdheid gegeven door een zijner leden een onderzoek m te stollen naar de gronden van twijfel. Poeh dat onderzoek zou slechts een voorbereidend karakter dra gen, zou niets zijn dan een instructie. Getui gen konden worden gehoord, docli ni< t onder ecdc; de geloofwaardigheid' der getuigen zou niet kunnen getoost worden. En wat doet nu het arrest? Doorloopend is liet een beoordeeling van do waardigheid der getuigen, die de raadshee- re-n (op één uitzondering na) niet hebben ge zien of gehoord. Da een is niet geloofwaardig omdat hij vroeger anders heeft verklaard. En al was vroeger het aannemelijk motief, een vriend niet te willen verraden; en al is de latere verklaring ook ouder eede bevestigd (in het proces-Troelstra), liet' baat niet. Een ander is niet geloofwaardig, omdat een derde anders heeft verklaard. En die derden liet zijn o. a. de als de werkelijke daders aangeweze nen Van Dijk, Dijkstra cn Albevda. Hun verklaringen, onbcëed'igd, lubben waarde Zoo heeft ons hoogste rechtscollege de nieu we wet tot een bespotting gemaakt. Naar het Duilsch. Een. dikke, vochtige damp en de sterke lucht van olie en loog vervullen het kleine vertrekje dat op een binnenplaats uitzag, waar het geopende venstor zelfs niet veel friscldreid inliet. Naast de groote tobbe, vol halfgereed wasdhgoed zat een blceke, kleine jongen van hoogstens vijf jaar, op ten klein stoeltje: hij hield' een verscheurd prentenboek op zijn hoog opgetrokken knieën. Alet den ernstigen blik van kinderen, die reeds veel geleden heb ben, zag hij met bewonderende, groote, don kere oogen de elegant gekieede, blonde damo aan, die aan de deur- was blijven staan, zorg vuldig oppassend, dat liaar lichte japon niet door het zeepwater werd bespat. Voor haar stond een flink gebouwde vrouw, wio men het aan kon zien, dat zij haar •leven lang hard had gewerkt-. Met haar roo- de hand streek zij een vlok haai-, die los was gegaan, van haar vochtig voorhoofd achter haar oor en veegde daarna onophoudelijk haar handen en armen met haar natten boe selaar af. „Ja, ziet u, mevrouw, zoo zit het arme wurm nu altijd!, sinds hij uit het ziekenhuis kwamaltijd in dit dampige vertrekje en dan kijkt hij mij maar aan. Op zijn hoogst draag ik hem op den drempel bij het plaatsje, maar de deur is zoo smal dat, ale iemand de trap op moet, hij op zij wordt geduiwd en ge- stoo tenof de grooto hender. van den slager komen on dan maakt hij zich bang en kan toch niet opstaan en wegloopen, ook komen de ondeugende jongens van den schoenlapper hem dikwijls plagen <-n daui blijft hij maar liever bij mij binnen." „Kan hij in het geheel niet loopen vroeg In strijd met den duidelijk uitgesproken wil van den wetgever, heeft het de geloof waardigheid beoordeeld van getuigen, die het niet heeft gehoord; heeft het zelfs eldcis be- eedigde verklaringen ter zijde gesteld na een onderzoek door slechts een zijner leden, bin nenskamers gehouden, zonder medewerking van den verdediger, zonder beëediging der ge tuigen. Dat is het nieuwe recht in Nederland1! Ik ben door dit arrest van mijn twijfel aan de juistheid der veroordeeling niet genezen. En ik stol er prijs op in het ojrenbanr te ver klaren, volkomen mijn verantwoordelijkheid beseffend, dat ik ten volle geloof in de ver klaring van bijv. Ringgia cn Middelkoop. Tk heb van den aanvang af deze geheele zaak met groote behoedzaamheid ter hand-ge nomen, mijzelf voortdurend gewaarschuwd geen dupe te worden van geschetter in volks vergaderingen en oordeelvellingen van lee- ken. Ik durf zeggen dat ik de studie dezer zaak onbevoorooidceld, met critischcn blik, zelf» met zeker cynisme heb aanvaard en doorgezet. En het s'ot is geweesteen hoog--t ernstige twijfel aan de schuld dei veioordeclden, een twijfel dien ik deel met vele anderen, die deze zaak grondig hebben onderzocht. Die twijfel kon opgeheven zijn door een openbaar, contradictoir debat, waar de getui gen onder het gewicht van den eed tegenover elk, ar werden gehoord', doch niet door liet eenzijdig onderzoek, waarvan ik hierboven sprak. Het heeft niet mogen zijn. Wij weten nu dat al de waarborgen voor een goede rechtspraak openbaarheid, eed, medewerking van de verdediging bij het hoo- ren der gc-tuigen, en vooral het door den rech ter zelf zien en liooren der getuigen - dat al die waarborgen ontbreken waar zij dubbel nooclig zijn, waar de mogelijkheid bestaat dat onschuldigen zijn veroordeeld en een rechter lijke dwaling moet hersteld' worden. Wat zullen de ontwerpers der nieuwe revi- rieweb thans zeggen van hun eigen product? vt zullen zij zeggen dat is niet on« product, dat is de carieatuur die de rechter van ons product heeft gemaakt. En wat thans? Mij dunkt, één zaak kan niet uitblijven. De meineedigen moeten vervolgd worden. Ringgia bijv. heeft ouder cede verklaard in het proces-Troelstia dat hem de beken tenis door Alberda, is gedaan en onder zulke omstandigheden gedaan dat aan den ernst niet getwijfeld kan worden. Deze verklaring van Ringgia is onaanne melijk volgens den Hoogen Raad. dus mein eed. Meineed, onder hoogst verzwarende om standigheden, met het doel schuldigen uit de gevangenis te helpen, voedsel te geven aan een agitatie tegen de rechterlijke macht. Iemand die aan een complot- met dat doel medewerkt door meineed, mag niet straffe loos blijven rondloopen. En als Ringgia dan wegens meineed te rechtstaat, dan zullen wij Dijkstra en de Alberda's oproepen als getuigen om dan o n- der eede te worden gehoord -en dan zullen de jonge vrouw medelijdend. Hebben zij hem daarom in liet ziekenhuis de becncn nog eens gebroken V' ,.Zij hebben den armen jongen genoeg ge marteld, maar liet had zeker te lang geduurd, zoodat do gewrichten scheef tegen elkaar zijn gegroeid. Hij was pas twee jaar, toen hij zoo ongelukkig uit mijn lied' viel, en in de ziekte van mijn man en na zijn dood had ik geen geld genoeg, om een goeden dokter te raad plegen en toen de dokter, die vroeger in het voorhuis woonde, zich hem aantrok, was het te laat," besloot de vrouw treurig, ,,liet is nu eenmaal een zwak kind. Een paar passen kan hij wel doen, maar heel langzaam. Sta eens op, Fritsje, en laat mevrouw eens zien, wat je in het ziekenhuis hebt geleerd." Gehoorzaam stond hot kind op, en bewoog zich moeilijk en langzaam voort. Bij iederen stap knikte het kleine, zwakke lichaam in el kaar, do voeten stonden zóó naar buiten, dat de knieën elkaar bijna aanraakten. Kramp achtig greep hij reeds na eon paar schreden naar den rok van zijn moeder, anders zou hij zeker gevallen zijn. „O, arm kind," kwam liet onwillekeurig van de lippen der jonge vrouw, die aan haar eigen gezonde, vroolijke jongens dacht. „Is er in het geheel niets meer aan te doen?" „Do goede dokter Brehn is vertrokken en in het ziekenhuis zeggen zij, dat er geen raad moer voor is. He weet wel iets, dat voor hem en voor mij een' groote verlichting zou zijn," zei d'e vrouw, verlegen aan de punt van haar boezelaar trekkend, „maar het is te voel." „Zeg maar, wat ge op het hart hebt." „Ais iemand ham een sportwagen wilde ge- yon, dan kon ik hem altijd meenemen, als ik in de stad' ging om het wasohgoed te halen en -(Kngen, of Paul en Een a konden hem om beurt rijden; dan kwam hij ten minsto in dte lucht. Ik kan er niet genoeg voor opspa- wij zien of zij verschijnen en, als zij verschij nen, of zij de verantwoordelijkheid aanvaar den van hetgeen, zij tot heden buiten cede hebben verklaard. Maar hierover kan, dunkt mij, geen ver schil bestaan de justitie kan den meineedige niet ongemoeid laten. In het „Nederlandsch Dagblad" zegt dc lieer Ar(erkouteren), dat nij in de beslissing van den Hoogen Raad een nieuw bewijs ziet lioe schromelijk lichtvaardig do agitatie voor do gebroeders Hogerhuis op touw is gezet. Ook nu zuilen er nog ïr.cnscheu genoeg zijn meent de schrijver die beweren, dat dc gebroeders Hogerhuis onschuldig zijn, maar ons vertrouwen in het doorzicht en in de on- p.u tijdigheid van den Hoogen Raad is onbe perkt. Voor ons staat liet thans vast, dat do veroordeelden werkelijk schuldig zijn. Waren er vormen geschonden, zooals in de Drcyfus- procedure, dan zouden wij van harte aan de agitatie hebben meegedaan, maar als er regel- matig is geprocedeerd en alls instantiön zijn doorloopen, dan berusten wij vol vertrouwen in do uitspraak. Gereelitclijke dwalingen zijn natuurlijk altijd wel mogelijk, hoewel wij ons voor Nederland zulke dwalingen niet herin neren, maar dan kan elke zaak wel aan revi sie worden onderworpen, terwijl toch ook in revisie dwaling mogelijk is. Eenmaal moet .het toch uit zijn en wij achten het ongepast om zonder zeer krachtige gronden oen in den behoorlijken vorm gewezen vonnis onjuist te verklaren. Critiek op juridische punten blijft altijd geoorloofd cn zelfs heilzaam, maar het oordeel over het schuldig of hot onschuldig mag het publiek zich niet nanmatigeu. Wij hopen dus nu, dat de zaak voor goed uit zal zijn en dat ook de socialisten zicli het genoegen zullen ontzeggen om na te pleiten zegt V. De beslissing van den Hoogen Raad bevestigt bovendien, dat de heer Troel stra terecht is veroordeeld en dat hem te recht gratie is geweigerd. Hij heeft den goe den naam van een magistraatspersoon aange rand op de meest zwakke gronden on moet nu boeten voor zijn gemis aan kieschkeuiïghetd in de keuze zijner middelen cn zijn gemis aan kalmte. Geen goede trouw verontschuldigt het ge drag van nir. Troelstra in deze treurige zaak, en nit do Ilooge Raad de revisie heeft ver worpen, kunnen wij alleen aan de goede trouw van mr. Troclstra blijven gelooven door zijn juridisch inzicht sterk in twijfel te trekken. Do heer en mevrouw Fischer, en de heeren Wessels en Wolmarans verschenen gisteren op een middag-receptie bij den Minister van Buiteril. Zaken, den heer De Beaufort. Vermoedelijk blijft het gezantschap nog tot Dinsdag of Woensdag in Den Haag. De drie secretarissen van het Zuid-Afri- kanjische gezantschap hebben gisteren bij de leden der regeering en andere autoriteiten de kaartjes van de leden van het gezantschap rondgebracht. ren, ik ben al blij, als ik een dagelijkscih stuk brood kan verdienen Dc kleine, die nog geen woord gesproken had, hief het smalle gezichtje op, en zag de vreemde damo met spanning aan. Zij knikte hem vriendelijk toe. „Zoudl gij' cl' blij mee zijn?" vroeg zij hem vriendelijk. Hij knikte. „Een sportwagen stamelde hij ongeloovig. „Goed, mijn jongen, we zullen zien. Als ge zoet zijt, breng ik er misschien morgen al een. Nu, vrouw Becker, vergeet h-ot niet, over aoht dagen het extra waschgoed te komen halen." Na nog een medelijdenden blik op het kind te hebben geworpen, ging zij, haar japon voorzichtig in de hoogte hondend, naar de deur, die de vrouw eerbiedig voor haar open hield, Zij was ontroerd. Wat was er toch een el lende in de wereld, waarvan men meestal niets hoorde of zag. Zij nam zich voor, van mi af zelf meer na te gaan, waar haar ondersteuning noodigwas. Zij had wel nauwelijks den tijd maar zij nam zich voor, de wandelingen, die zij dage lijks, als zorgvuldig moeder, met haar beide knappe kinderen maakte, nu en dan er voor to gebruikende jongens leerden dan tevens weldadig te zijn. Zoo ging zij huiswaarts. Bij de deur stormden haar reeds Rudi en de twoe jaar oudore Hans te gemoet. „Mama, mama, tante Asta is gekomen," riep Hans gewichtig. „Zij heeft chocolade meegebracht!" riep de kleine, dikke Rudi daartusschen. „O, wat een heerlijke verrassing," riep de jonge vrouw vroolijk "lit en juichend omarm de zij dc mooie slanke vriendin. Vroolijk babbelende zaten dc vriendinnen weldra om do theetafel en ijverig werden do toitetaangelogenheden behandekC De roctor-magnificus van de Ludsche universiteit zal met een der andere hoogleer- aren morgen door de Boerendeputatie worden ontvangen. Het collegium van het Leidsche studenten corps heeft telegrafisch aan de deputatie eene warme sympathiebetuiging gezonden. Ook de senaat van het Utrechtsche stu dentencorps heeft een sympathiek schrijven gezonden. Dr. Kuyper had gisteren een onderhoud met he? Zuid-Afrik, driemanschap. De algemeene medewerking die het Ililver- sumsch-Amsterdamsch Roode Kruis-dames- eomité ter verzorging der ambulances in Zuid-Afrika ondervindt, heeft het nu in staat gesteld aan alle Nederlandsche ambulances of maandelijks, óf alle veertien dagen be langrijke verzendingen te doen. Oorspronkelijk opgericht voor de eerste amlulance van dr. Lingbeek, ondersteunt iiet gezamenlijk met bet Ilaagsche dames comité ran dr. Roy se li ook de 2e ambulance van dr. Koster, en nu sedert kort tevens de 3e ambulance van dr. Van Leersum. Reeds CÜO kisten en colli met geassorteerd materiaal heeft het in zes zendingen met de Duiteche booten via Loreripo Maiquez rer- zonden. Niet alleen ontving het daartoe van vele personen en dames-comité's in den lande kostbare goederen, maar ook voor de nood zakelijke kosten van aankoop, verpakking, kisten en expeditie kon het over f182! door verschillende personen te Hilver-um en Am- steidam voor de eerste ambulance geschon ken, beschikken en sedert kort ontving het nog f 2830 als aandeel in eene verloting van handwerken van mevrouw Van Gent— Kesler; verder door nir. Van Waterschoot van der Gracht 11000 van N. N.door prof Tilanus f 500 ran mevr. L.f50 van E., f40 van II., f 10 van P. M., f 10 van A. en f '100 van G. R.van den gemachtigde van liet Pelerburger-comilé voor de 3de ambu lance mr. J. B. Lobman f 1000 en eindelijk f 25 van mevr. R. te 's-Gravenhage uit Engeland, door middel van mevr. Wertheim Bicker, die als lid van het bestuur van liet Amsterdamsche R. K.-comiië welwillend de geheele directie der verzorging dier ambu lances op zich genomen heeft en die voett in het gebouw van liet Roode Kruis, Krayen- hofstraat 2 te Amstei dam, waar voortdurend zendingen van materieel gaarne aangenomen worden. Den 17den Maart is door het genoemde dames-comité met de Duitsche mailboot K n i g wederom eene belangrijke hoeveel heid, ditmaal 113 kisten en colli, benoodigd- heden voer de drie Nederlandsche ambulances in Zuid-Alrika verzonden. Over 12 dagen zal via Antwerpen wederom eene bezending geschieden. De laatste berichten melden dat de ambu lances niet spoedig zullen kunnen terugkeeren dus ze kunnen nog behoeften hebben. Ten vervolge op vroegere mededeelingen meldt het dames-comité dat het 31 Maart wederom eene hoeveelheid, 32 kisten, aan de Vergeten waren voorloopig al de medelij dende invallen van dc vorige oogcnbhldcen. De verwende, rijke vrouw kon niet ver- moedon, welk een opwinding m het kinder hart was ontstaan door liaar belofte. Had hij goed verstaan; hij, dc lamme Frits, dien de ondeugende jongens op de bin nenplaats altijd bespotten om zijn' onbehol penheid, hij zou een sportwagen krijgen zoo een als Willem, de zoon van den slager, ook had, die er altijd zoo irotscli mee voorbij kwam. Wat hadMiij dikwijls gewensdht er eens in te mogen rondrijden, en nu zou hij er zelf een krijgen en er altijd in kunnen rondrijden! Voortaan zou hij mee naar dc stad mogen gaan; in de breed® straten met de mooie winkels, waarvan Lena hem zoo dik wijls had verteld. En vuo weet, misschien zon den ze ook wel eens een koertje naar huiten gaan, naar do relden cn bosschen, waar niets dan groene boomen stonden en de vogels zon gen en Lena haar boezelaar vol bloomen kon plukken. Het was haast niet to gelooven Zijn klein hart zwol van verrukking! Mis schien was die mooie, blonde dame wel een fee. „Moeder," vroeg hij op geheimzinniger toon, „was dat een goede fee?' „Ach, gij dwaas kind," wel neen," lachte de vrouw, die alweer ijverig aan het wasschen was gegaan, en niet meer op den jongen had' gelet, „maai- zij kon er wol een voor je wor den," voegde zij er nadenkend aan toe, „arm, klein schaap, ge zoudt er een kunnen gebrui ken Dc kleine was een poosje stil in gepeins verdiept. Moeder wist mete van feeën, zij had er hem nooit van verteld, morgen zou hij het eens aan Flick-Gustel vragen, die zou hem beter kunnen helpen. Nederlandsche ambulances via Antwerpen ge zonden beeftdeze week gaan 24 kisten voor de ambulance van dr. Koster via Havre door de welwillende zorg van het hooldcomité; de boot van Amsterdam van 14 April kon niets medenemen, zoodat de volgende ver zending via Antwerpen, in het laatst dezer maand voor de drie ambulances zal ge schieden; voor dezen zijn reeds ongeveer 100 kisten in orde gemaakt, waartoe velen in den lande bijgedragen hebben, zoo dames-comité's als particulieren. Uit een bericht van dr. Lingbeek van G Maart aan het dames-comité blijkt, dat de toezendingen voortdurend zeer welkom zijn en door hem ook andere Nederlandsche of Transvaalsche ambulances voorzien worden. Congres voor openbare gezondlieidsregeling. Dc 5o algemeene vergadering van dit con gres is gisteren to Arnhem geopend. De voor zitter, de heer Conrad, nd van de TwocdoKa nier, sprak daarbij een welkomstwoord, in do eerste plaats aan den Commissaris der Ko ningin, baron Mol!ems van Westkerke. Daarna hield hij een interessante rede over do watervoorziening bij liet maken en de ex ploitatie van het kanaal van Suez. De groote moeilijkheden, daarbij ondervonden, stelde de spreker duidelijk in het licht en Hij vond daarin aanleiding om ook te wijzen op de rroote bezwaren, die de watervoorziening in sommige streken van ons land oplevert. Onze congressen, zeidc hij, kunnen die moeilijkhe den uit den weg ruimen. Daarna werd het jaarverslag door den eer sten becrotaris, dr. W, P. Ruijsch, uitge bracht. Met voldoening spreekt het over het afgeloopen jaar. Was de behandeling der wo ningwet en gezondheidswet niet urgent, dan zouden thans aan de orde van behandeling zijn gekomen do vuilafvoer uit onze steden, dc verontreiniging der openbare wateren en de inrichting van abattoirs. De voorbereiding van het vraagstuk dor watervoorziening is in drie onderdeeleu gesplitst. Eerste vraag: hoe kan bevorderd worden, dat daar, waar water leidingen bestaan, de aansluiting aan de wo ningen algemeen wordt? is ter oplossing ge geven aan do heeren Tellegen, directeur der gemeente-werken te Arnhem, met re-clit een mederapporteur te kiezen do tweed'e vraag hoe kunnen Staat cn provincie bevorderen, behalve door eubsidie, dat daar, waar geen waterleidingen zijn, dio worden aangelegd, en in hoever is Staatsbemoeiing voor uitbreiding van bestaa nde waterleidingen wenschelijk? is toevertrouwd, aan. den heer Halbertsmade derde vraaghoe kunnen daar, vaar geen waterleiding mogelijk is. de bewoners van goed drinkwater worden voorzien? is voorge legd aan dc heeren Gulden, Steeden, Enge- ling, Rijk en Ali Cohen. Voorstellen voor de reorganisatie onzer phannaceutisehe wetge ving mogen van de heeren Ledden, Hulsehos, Ankersmit en prof. Saltet m 1901 worden te gemoet gezien. Het ledental van de vereeniging neemt toe. Door den dood ontvielen haar het Haag- sche Raadslid mr. Mulder en dr. Piepers, die beiden een grooten steun varen voor het con- „Moedcr, zet me toch alsjeblieft op den drempel," smeekte hij. Snel pakte zij hem op en droeg hem dooi de nauwe gang, tot aan de deur van het ach terhuis en zette hem op den zonnigen drem pel neder. „Lena zal wel gauw komen, hier is je paardje Maar Fritsje had vandaag geen speelgoed noodig; op het houten paard met den uit getrokken staart en gebroken beenen, dat hem vroeger het liefste gezelschap was, werd. nu geen acht geslagenhij had te veel te denken, hij had geen tijd tot spelen. Niet ver van de deur, op een oude kist,de pooten lui uitgestrekt, tag zijn vriendin, een groote. grijze poes. Zij lekte zich behagelijk iu de voorjaarszon uit; knipoogde een paar maal slaperig naar het nadenkende, eenzame kind, totdat zij eindelijk, zacht- snorrend' zich tegen hem aandrong. Frits was gewoonlijk zeer gesloten en stil, vandaag was zijn hart echter vol, hij moest iemand hebben om legen te spreken. „Miesjc," fluisterde iiij, de poes met zijn magere armen dicht naar zich loehalend. „Miesjc, ik krijg een sportwagen, ver»taat ge De poes zag hem ernstig knipoogend aan cn de kleine lamme was vast overtuigd', dat ze hem verstond. „Gij rolt er ook in rijden, ik neem je op mijn schoot, je weet niet half hoe heerlijk het is." Dion avond lag Fritsje overgelukkig in hét smalle bedje naast zijn moeder. Acht dagen, waren voorbijgegaan onder vergeefsdh hopen en wachten van den kleinen kreupele; de goede fee was niet gekomen met de sportkar! lederen morgen was zijn eerste gedachte: „Vandaag zal ze zeker ko men," en. iederen avond na een spannend

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 5